January 13th, 2018

1/13/2018  Swim Competition – Irvine
Total Participants Checked-In : 75
Event #1  Girls  6&U  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Robles, Amy (6.09) 1:59.95 2:24.32 -0:24.37
================================================================================
Event #3  Girls  07-08  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tibackx, Sydney (8.7) 2:01.15 1:51.00 +0:10.15
================================================================================
Event #4  Boys  07-08  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chang, Joshua (8.29) 1:55.72 2:02.40 -0:06.68
================================================================================
Event #5  Girls  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Shin, Danielle (10.39) 1:29.21 1:50.38 -0:21.17
2nd Mekerdichian, Summer (9.34) 1:30.26
================================================================================
Event #6  Boys  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Miller, Jack (10.63) 1:55.66 1:50.56 +0:05.10
================================================================================
Event #7  Girls  11-16  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Schafer, Iris (11.23) 1:45.90 1:54.00 -0:08.10
================================================================================
Event #8  Boys  11-16  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (11.77) 1:22.44 1:25.01 -0:02.57
================================================================================
Event #11  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Le, Adelyn (5.66) 0:23.37 0:24.50 -0:01.13
2nd ke, Emily (6.12) 0:36.62
3rd Stevens, Azil (6.99) 0:37.95 0:28.09 +0:09.86
4th Willis, Scarlett (5.44) 0:38.63 0:45.14 -0:06.51
================================================================================
Event #12  Boys  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wang, Patek (5.03) 0:38.75 0:36.38 +0:02.37
2nd Ho, Kevin (6.89) 0:53.71 0:42.37 +0:11.34
3rd Lin, Ethan (5.22) 1:05.51
================================================================================
Event #13  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hanai, Aya (8.88) 0:23.56 0:29.25 -0:05.69
2nd Tibackx, Sydney (8.7) 0:24.50 0:21.58 +0:02.92
3rd Sarigumba, Abigail (8.63) 0:31.06 0:31.43 -0:00.37
4th Miller, Madison (8.8) 0:40.25 0:32.78 +0:07.47
5th Aswath, Arushi (7.21) 0:53.16 1:07.19 -0:14.03
================================================================================
Event #14  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chang, Joshua (8.29) 0:22.56 0:20.94 +0:01.62
2nd Shah, Neel (8.75) 0:27.81 0:27.06 +0:00.75
3rd Ho, Kenneth (7.96) 0:33.77 0:32.25 +0:01.52
4th Matsushita, Lenjiro (7) 0:33.78 0:33.84 -0:00.06
5th Rosenblum, Logan (8.11) 0:44.26 0:46.28 -0:02.02
6th Huynh, Cameron (7.07) 1:11.47
================================================================================
Event #15  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Shin, Danielle (10.39) 0:19.44
2nd Clemente, Yessica (10.1) 0:25.09 0:25.83 -0:00.74
3rd Mendoza, Elizabeth (9.85) 0:29.97 0:31.76 -0:01.79
================================================================================
Event #16  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mirko, Enzo (9.12) 0:25.53 0:25.47 +0:00.06
2nd Lin, Vincent (9.9) 0:33.38 0:34.01 -0:00.63
================================================================================
Event #17  Girls  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Le, Adelyn (5.66) 0:57.91 0:56.25 +0:01.66
2nd Robles, Amy (6.09) 1:00.85
3rd Aswath, Arushi (7.21) 1:55.82
================================================================================
Event #18  Boys  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ho, Kenneth (7.96) 1:16.15
================================================================================
Event #19  Girls  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mekerdichian, Summer (9.34) 0:42.58
================================================================================
Event #20  Boys  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chang, Joshua (8.29) 0:57.87 0:53.44 +0:04.43
2nd Shah, Neel (8.75) 1:07.19 1:08.94 -0:01.75
3rd Lin, Vincent (9.9) 1:19.97 1:19.54 +0:00.43
================================================================================
Event #21  Girls  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Le, Kaylin (11.46) 0:41.26 0:47.76 -0:06.50
2nd Schafer, Iris (11.23) 0:47.94 0:55.62 -0:07.68
================================================================================
Event #22  Boys  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (11.77) 0:37.59 0:39.15 -0:01.56
2nd Chiang, Brandon (10.43) 0:40.50 0:44.03 -0:03.53
3rd Miller, Jack (10.63) 1:01.41 0:57.51 +0:03.90
================================================================================
Event #23  Girls  Open  100yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mekerdichian, Summer (9.34) 1:35.72
2nd Shin, Danielle (10.39) 1:39.51
3rd Schafer, Iris (11.23) 1:52.06
================================================================================
Event #24  Boys  Open  100yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (11.77) 1:19.27
2nd Miller, Jack (10.63) 2:27.71 2:10.02 +0:17.69
================================================================================
Event #25  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Takanashi, Karen (4.64) 0:53.52
2nd Brewer, Arabella (4.69) 1:03.81
3rd Lender, Emma (4.96) 1:07.06 1:06.76 +0:00.30
4th Lee, Rosette (4.96) 1:36.83
================================================================================
Event #26  Boys  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Stevens, Adhiket (4.77) 1:20.46 1:11.26 +0:09.20
================================================================================
Event #27  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Le, Adelyn (5.66) 0:27.02 0:26.45 +0:00.57
2nd Robles, Amy (6.09) 0:27.40 0:27.02 +0:00.38
3rd Sarigumba, Maddie (6.55) 0:30.60 0:36.25 -0:05.65
4th ke, Emily (6.12) 0:39.21 0:46.83 -0:07.62
5th Willis, Scarlett (5.44) 0:41.97 0:36.39 +0:05.58
6th Ho, Katie (5.86) 0:42.51 0:45.82 -0:03.31
7th Liu, Julia (6.06) 0:45.25 0:37.89 +0:07.36
8th Brinson, Eleanor (5.57) 0:58.03 1:03.53 -0:05.50
================================================================================
Event #28  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ho, Kevin (6.89) 0:34.28 0:38.78 -0:04.50
2nd Wang, Patek (5.03) 0:36.75 0:31.28 +0:05.47
3rd Lee, Jenson (6.94) 0:44.14
4th Lin, Ethan (5.22) 1:03.50 1:11.97 -0:08.47
5th Wollnik, Josef (5.21) 1:25.19 1:06.45 +0:18.74
================================================================================
Event #29  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chiang, Ashley (8.59) 0:24.25 0:25.59 -0:01.34
2nd Hanai, Aya (8.88) 0:27.34 0:26.81 +0:00.53
3rd Bonus, Chloe (8.17) 0:27.50 0:24.91 +0:02.59
4th Tibackx, Sydney (8.7) 0:28.75 0:26.00 +0:02.75
5th Sarigumba, Abigail (8.63) 0:30.76 0:31.37 -0:00.61
6th Chao, Sarah (7.21) 0:31.26 0:32.78 -0:01.52
7th Siluk, Alana (7.63) 0:32.25 0:30.58 +0:01.67
8th Miller, Madison (8.8) 0:33.01 0:29.62 +0:03.39
9th Ro, Abigail (7.55) 0:35.57 0:32.26 +0:03.31
10th Aswath, Arushi (7.21) 0:36.47 0:47.84 -0:11.37
11th Holguin, Connor (7.1) 0:38.40 0:38.00 +0:00.40
================================================================================
Event #30  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Rusetsky, Lev (7.43) 0:24.19
2nd Chang, Joshua (8.29) 0:25.78 0:24.45 +0:01.33
3rd Lender, Max (8.26) 0:31.39 0:31.45 -0:00.06
4th Ho, Kenneth (7.96) 0:32.26 0:34.00 -0:01.74
5th Shah, Neel (8.75) 0:34.63 0:33.56 +0:01.07
6th Matsushita, Lenjiro (7) 0:36.09 0:30.53 +0:05.56
7th Rosenblum, Logan (8.11) 0:52.16 0:38.53 +0:13.63
8th Buradkar, Sharvil (7.38) 1:03.50 0:49.44 +0:14.06
================================================================================
Event #31  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ho, Isabella (9.12) 0:29.56 0:30.44 -0:00.88
2nd Mendoza, Elizabeth (9.85) 0:30.40 0:33.32 -0:02.92
3rd Good, Amelia (9.56) 0:31.07 0:29.12 +0:01.95
4th Clemente, Yessica (10.1) 0:31.62 0:26.76 +0:04.86
5th Patel, Rutva (9.36) 0:35.26
================================================================================
Event #32  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mirko, Enzo (9.12) 0:30.76 0:28.28 +0:02.48
2nd Lin, Vincent (9.9) 0:35.82 0:29.70 +0:06.12
================================================================================
Event #33  Girls  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Le, Adelyn (5.66) 0:56.69 0:59.53 -0:02.84
2nd Brinson, Eleanor (5.57) 1:54.03
================================================================================
Event #34  Boys  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wang, Patek (5.03) 1:29.95 1:23.90 +0:06.05
================================================================================
Event #35  Girls  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Robles, Amy (6.09) 0:58.00 0:57.63 +0:00.37
2nd Siluk, Alana (7.63) 1:09.51 1:03.09 +0:06.42
3rd Stevens, Azil (6.99) 1:24.59 1:25.47 -0:00.88
4th Holguin, Connor (7.1) 1:35.12 1:45.71 -0:10.59
5th Aswath, Arushi (7.21) 1:40.58 1:50.97 -0:10.39
================================================================================
Event #36  Boys  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ho, Kenneth (7.96) 1:09.43 1:08.31 +0:01.12
2nd Ho, Kevin (6.89) 1:21.34 1:18.38 +0:02.96
================================================================================
Event #37  Girls  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mekerdichian, Summer (9.34) 0:43.35
2nd Tibackx, Sydney (8.7) 0:59.22 0:54.34 +0:04.88
3rd Miller, Madison (8.8) 1:11.38 1:07.76 +0:03.62
4th Good, Amelia (9.56) 1:15.22 1:10.97 +0:04.25
================================================================================
Event #38  Boys  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chang, Joshua (8.29) 0:56.91 0:55.33 +0:01.58
2nd Mirko, Enzo (9.12) 1:13.00 1:04.72 +0:08.28
3rd Lin, Vincent (9.9) 1:14.71 1:05.90 +0:08.81
4th Shah, Neel (8.75) 1:15.52 1:13.32 +0:02.20
================================================================================
Event #39  Girls  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Le, Kaylin (11.46) 0:43.68 0:50.21 -0:06.53
2nd Schafer, Iris (11.23) 0:55.97 0:56.66 -0:00.69
================================================================================
Event #40  Boys  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (11.77) 0:39.01 0:38.65 +0:00.36
2nd Miller, Jack (10.63) 0:59.25 0:54.52 +0:04.73
================================================================================
Event #41  Girls  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mekerdichian, Summer (9.34) 1:28.85
2nd Shin, Danielle (10.39) 1:30.71
3rd Schafer, Iris (11.23) 2:02.18 1:55.78 +0:06.40
================================================================================
Event #42  Boys  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (11.77) 1:27.94 1:23.28 +0:04.66
2nd Miller, Jack (10.63) 2:17.13 1:58.21 +0:18.92
================================================================================
Event #43  Girls  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lender, Emma (4.96) 1:30.25
================================================================================
Event #44  Boys  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Stevens, Adhiket (4.77) 1:52.28 1:40.77 +0:11.51
================================================================================
Event #45  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Le, Adelyn (5.66) 0:32.47 0:33.77 -0:01.30
2nd Willis, Scarlett (5.44) 0:36.39 0:39.59 -0:03.20
3rd ke, Emily (6.12) 0:39.33 0:45.44 -0:06.11
4th Sarigumba, Maddie (6.55) 0:43.90 0:41.89 +0:02.01
5th Ho, Katie (5.86) 1:04.93 1:00.84 +0:04.09
================================================================================
Event #46  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mek, Rocco (6.36) 0:32.27
2nd Yin, Leonardo (6.74) 0:39.27
3rd Wang, Patek (5.03) 0:42.52 0:38.97 +0:03.55
4th Ho, Kevin (6.89) 0:54.38 0:36.97 +0:17.41
5th Lin, Ethan (5.22) 1:45.22 1:17.39 +0:27.83
================================================================================
Event #47  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hanai, Aya (8.88) 0:25.46 0:26.84 -0:01.38
2nd Tibackx, Sydney (8.7) 0:25.85 0:25.94 -0:00.09
3rd Sue, micca (8.9) 0:33.33
4th Chao, Sarah (7.21) 0:34.02 0:47.97 -0:13.95
5th Siluk, Alana (7.63) 0:34.95 0:33.69 +0:01.26
6th Bonus, Chloe (8.17) 0:36.06 0:34.57 +0:01.49
7th Sarigumba, Abigail (8.63) 0:38.35 0:35.96 +0:02.39
8th Miller, Madison (8.8) 0:42.95 0:40.72 +0:02.23
9th Aswath, Arushi (7.21) 0:52.28 1:27.32 -0:35.04
10th Ro, Abigail (7.55) 0:55.28 0:56.83 -0:01.55
================================================================================
Event #48  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chang, Joshua (8.29) 0:27.77 0:27.76 +0:00.01
2nd Rusetsky, Lev (7.43) 0:29.83
3rd Goh, Gareth (7.31) 0:32.01 0:38.07 -0:06.06
4th Shah, Neel (8.75) 0:33.85 0:34.53 -0:00.68
5th Matsushita, Lenjiro (7) 0:38.76 0:36.77 +0:01.99
6th Ho, Kenneth (7.96) 0:38.84 0:40.84 -0:02.00
7th Rosenblum, Logan (8.11) 0:40.90 0:43.21 -0:02.31
8th Lender, Max (8.26) 0:40.95 0:37.76 +0:03.19
================================================================================
Event #49  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mendoza, Elizabeth (9.85) 0:31.46 0:30.39 +0:01.07
2nd Clemente, Yessica (10.1) 0:32.22 0:33.64 -0:01.42
3rd Ho, Isabella (9.12) 0:45.33 0:40.28 +0:05.05
4th Good, Amelia (9.56) 0:47.15 0:38.34 +0:08.81
5th Patel, Rutva (9.36) 0:51.12
================================================================================
Event #50  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Han, ethan (10.17) 0:25.57
2nd Mirko, Enzo (9.12) 0:29.91 0:30.19 -0:00.28
3rd Lin, Vincent (9.9) 0:36.65 0:35.16 +0:01.49
================================================================================
Event #51  Girls  5&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Le, Adelyn (5.66) 1:09.26 1:07.01 +0:02.25
2nd Lao, Hayley (5.76) 1:50.57
================================================================================
Event #52  Boys  5&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wang, Patek (5.03) 1:32.53 1:25.22 +0:07.31
================================================================================
Event #53  Girls  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Robles, Amy (6.09) 1:06.13 1:12.75 -0:06.62
2nd Siluk, Alana (7.63) 1:15.47 1:11.40 +0:04.07
3rd Stevens, Azil (6.99) 1:24.19 1:26.50 -0:02.31
4th Aswath, Arushi (7.21) 2:05.19
================================================================================
Event #54  Boys  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mek, Rocco (6.36) 1:11.13
2nd Matsushita, Lenjiro (7) 1:32.39 1:21.87 +0:10.52
================================================================================
Event #55  Girls  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mekerdichian, Summer (9.34) 0:47.77
2nd Chiang, Ashley (8.59) 0:54.88 0:55.91 -0:01.03
3rd Tibackx, Sydney (8.7) 0:55.81 0:57.03 -0:01.22
4th Hanai, Aya (8.88) 0:56.70 0:57.07 -0:00.37
5th Lai, Ashley (8.09) 1:13.40
6th Good, Amelia (9.56) 2:15.38 1:31.59 +0:43.79
================================================================================
Event #56  Boys  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chang, Joshua (8.29) 1:02.75 1:04.34 -0:01.59
2nd Mirko, Enzo (9.12) 1:03.56 1:05.56 -0:02.00
3rd Shah, Neel (8.75) 1:19.28 1:11.16 +0:08.12
4th Lin, Vincent (9.9) 1:28.07 1:23.08 +0:04.99
================================================================================
Event #57  Girls  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Shin, Danielle (10.39) 0:46.26 0:54.62 -0:08.36
2nd Le, Kaylin (11.46) 0:46.31 0:52.78 -0:06.47
3rd Schafer, Iris (11.23) 0:59.50 1:03.39 -0:03.89
4th Lai, Grace (10.75) 0:59.66
================================================================================
Event #58  Boys  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (11.77) 0:41.78 0:46.31 -0:04.53
2nd Chiang, Brandon (10.43) 0:51.32 0:52.84 -0:01.52
3rd Miller, Jack (10.63) 1:08.16 0:59.62 +0:08.54
================================================================================
Event #59  Girls  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Shin, Danielle (10.39) 1:41.09
2nd Tibackx, Sydney (8.7) 2:05.83 2:07.19 -0:01.36
3rd Schafer, Iris (11.23) 2:11.38
================================================================================
Event #60  Boys  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (11.77) 1:34.65 1:38.13 -0:03.48
2nd Miller, Jack (10.63) 2:31.83
================================================================================
Event #61  Girls  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mekerdichian, Summer (9.34) 1:18.44
2nd Le, Kaylin (11.46) 1:21.07
3rd Schafer, Iris (11.23) 1:41.67 1:36.37 +0:05.30
4th Tibackx, Sydney (8.7) 1:59.20 1:57.78 +0:01.42
5th Robles, Amy (6.09) 2:03.19
6th Miller, Madison (8.8) 2:28.03
7th Stevens, Azil (6.99) 2:40.25 2:35.62 +0:04.63
================================================================================
Event #62  Boys  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (11.77) 1:17.77 1:19.01 -0:01.24
2nd Miller, Jack (10.63) 1:52.37 1:36.64 +0:15.73
3rd Wang, Patek (5.03) 2:22.29 2:42.37 -0:20.08
================================================================================
Event #63  Girls  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Takanashi, Karen (4.64) 0:46.14
2nd Lender, Emma (4.96) 0:56.22 0:44.37 +0:11.85
3rd Brewer, Arabella (4.69) 1:02.06
4th Lee, Rosette (4.96) 1:23.75
5th Mendes, Ayla (2.37) 1:49.19
================================================================================
Event #64  Boys  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mao, Raymond (4.96) 0:54.20
2nd Stevens, Adhiket (4.77) 1:01.07 1:16.65 -0:15.58
3rd Muzzarelli, Ethan (4.06) 1:41.78
================================================================================
Event #65  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Robles, Amy (6.09) 0:22.59 0:22.69 -0:00.10
2nd Le, Adelyn (5.66) 0:22.95 0:25.07 -0:02.12
3rd Sarigumba, Maddie (6.55) 0:28.60 0:27.51 +0:01.09
4th Stevens, Azil (6.99) 0:29.68 0:26.77 +0:02.91
5th Toledo, Lorena (6.91) 0:29.99
6th Willis, Scarlett (5.44) 0:32.25 0:33.50 -0:01.25
7th ke, Emily (6.12) 0:32.96 0:36.07 -0:03.11
8th Liu, Julia (6.06) 0:35.64 0:33.39 +0:02.25
9th Ho, Katie (5.86) 0:38.95 0:41.45 -0:02.50
10th Nishimura, Kaitlyn (6.29) 0:41.95
11th Huynh, Avery (Ava) (5.07) 0:45.96
12th Brinson, Eleanor (5.57) 0:54.70 1:09.37 -0:14.67
================================================================================
Event #66  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wang, Patek (5.03) 0:29.53 0:30.86 -0:01.33
2nd Mek, Rocco (6.36) 0:31.82
3rd Lee, Jenson (6.94) 0:34.09
4th Ho, Kevin (6.89) 0:34.40 0:34.38 +0:00.02
5th Mirko, Rocco (6.01) 0:44.19 0:43.94 +0:00.25
6th Lin, Ethan (5.22) 0:59.32 0:57.09 +0:02.23
7th Wollnik, Josef (5.21) 1:09.50 0:52.47 +0:17.03
================================================================================
Event #67  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hanai, Aya (8.88) 0:20.81 0:21.33 -0:00.52
2nd Tibackx, Sydney (8.7) 0:21.22 0:20.06 +0:01.16
3rd Sarigumba, Abigail (8.63) 0:22.76 0:26.66 -0:03.90
4th Bonus, Chloe (8.17) 0:22.88 0:22.46 +0:00.42
5th Chao, Sarah (7.21) 0:24.09 0:32.07 -0:07.98
6th Nguyen, Faith (7.09) 0:26.90 0:28.43 -0:01.53
7th Miller, Madison (8.8) 0:27.84 0:27.97 -0:00.13
8th Siluk, Alana (7.63) 0:31.25 0:29.46 +0:01.79
9th Sue, micca (8.9) 0:33.19
10th Ro, Abigail (7.55) 0:34.58 0:36.47 -0:01.89
11th Holguin, Connor (7.1) 0:36.32 0:36.81 -0:00.49
12th Aswath, Arushi (7.21) 0:38.14 0:43.03 -0:04.89
13th koucheki, Rojin (8.64) 0:41.31
14th Enes, Eloise (7.24) 0:41.97
15th Ramirez, Sara (8.09) 1:03.72
================================================================================
Event #68  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chang, Joshua (8.29) 0:21.31 0:20.94 +0:00.37
2nd Shah, Neel (8.75) 0:22.46 0:23.64 -0:01.18
3rd Rusetsky, Lev (7.43) 0:23.97
4th Matsushita, Lenjiro (7) 0:24.18 0:24.26 -0:00.08
5th Ho, Kenneth (7.96) 0:28.00 0:25.15 +0:02.85
6th Goh, Gareth (7.31) 0:28.63 0:27.07 +0:01.56
7th Lender, Max (8.26) 0:29.91 0:26.94 +0:02.97
8th Gonzalez, Sebastian (8.91) 0:32.52
9th Rosenblum, Logan (8.11) 0:33.65 0:30.93 +0:02.72
10th Huynh, Cameron (7.07) 0:46.69
11th Buradkar, Sharvil (7.38) 1:08.77 0:47.06 +0:21.71
================================================================================
Event #69  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Shin, Danielle (10.39) 0:16.28
2nd Mekerdichian, Summer (9.34) 0:16.44
3rd Clemente, Yessica (10.1) 0:21.09 0:20.34 +0:00.75
4th Mendoza, Elizabeth (9.85) 0:25.08 0:25.96 -0:00.88
5th Patel, Rutva (9.36) 0:25.84
6th Ho, Isabella (9.12) 0:28.65 0:29.96 -0:01.31
7th Good, Amelia (9.56) 0:30.58 0:27.69 +0:02.89
================================================================================
Event #70  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Miller, Jack (10.63) 0:18.20 0:17.14 +0:01.06
2nd Han, ethan (10.17) 0:18.44
3rd Mirko, Enzo (9.12) 0:23.50 0:24.50 -0:01.00
4th Lin, Vincent (9.9) 0:29.62 0:24.80 +0:04.82
================================================================================
Event #71  Girls  5&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Le, Adelyn (5.66) 0:53.53 0:55.75 -0:02.22
2nd Brinson, Eleanor (5.57) 1:49.93
================================================================================
Event #72  Boys  5&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wang, Patek (5.03) 1:04.82 1:13.34 -0:08.52
================================================================================
Event #73  Girls  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Robles, Amy (6.09) 0:52.06 0:52.13 -0:00.07
2nd Chao, Sarah (7.21) 0:55.22
3rd Nguyen, Faith (7.09) 1:05.83 1:14.37 -0:08.54
4th Siluk, Alana (7.63) 1:11.45
5th Holguin, Connor (7.1) 1:31.69 1:30.58 +0:01.11
6th Aswath, Arushi (7.21) 1:35.03 1:46.78 -0:11.75
================================================================================
Event #74  Boys  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Matsushita, Lenjiro (7) 1:00.32 0:57.90 +0:02.42
2nd Mek, Rocco (6.36) 1:05.46
3rd Ho, Kenneth (7.96) 1:07.27 1:01.95 +0:05.32
4th Ho, Kevin (6.89) 1:24.26 1:19.69 +0:04.57
================================================================================
Event #75  Girls  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mekerdichian, Summer (9.34) 0:37.50
2nd Chiang, Ashley (8.59) 0:45.32 0:46.66 -0:01.34
3rd Hanai, Aya (8.88) 0:46.91 0:50.72 -0:03.81
4th Tibackx, Sydney (8.7) 0:52.35 0:48.33 +0:04.02
5th Miller, Madison (8.8) 1:09.66 1:08.44 +0:01.22
6th Good, Amelia (9.56) 1:18.32 1:04.88 +0:13.44
================================================================================
Event #76  Boys  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chang, Joshua (8.29) 0:48.84 0:52.33 -0:03.49
2nd Shah, Neel (8.75) 0:55.95 0:54.97 +0:00.98
3rd Lin, Vincent (9.9) 1:04.87 1:05.97 -0:01.10
================================================================================
Event #77  Girls  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Le, Kaylin (11.46) 0:35.54 0:40.45 -0:04.91
2nd Schafer, Iris (11.23) 0:41.78 0:31.31 +0:10.47
================================================================================
Event #78  Boys  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (11.77) 0:32.50 0:33.76 -0:01.26
2nd Chiang, Brandon (10.43) 0:38.87 0:40.71 -0:01.84
3rd Miller, Jack (10.63) 0:46.06 0:42.13 +0:03.93
4th Tran, Jason (12.23) 0:55.87 1:12.97 -0:17.10