January 14th, 2017

1/14/2017  Swim Competition – Irvine
Total Participants Checked-In : 66
Event #2  Boys  6&U  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Salazar, Cadel (5.97) 2:05.51
2nd Bauer, Magnus (5) 2:30.72 2:41.44 -0:10.72
================================================================================
Event #3  Girls  07-08  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Salazar, Reese (8.52) 1:40.75 1:41.54 -0:00.79
2nd Kambal, Sanvi (7.21) 2:05.57 1:58.04 +0:07.53
3rd Tibackx, Sydney (7.7) 2:17.27 2:05.64 +0:11.63
================================================================================
Event #4  Boys  07-08  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chang, Joshua (7.29) 2:06.00 2:02.40 +0:03.60
================================================================================
Event #5  Girls  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Boado, Felisa (9.31) 1:56.14 2:20.27 -0:24.13
================================================================================
Event #6  Boys  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Boado, Justin (10.82) 1:24.75 1:35.84 -0:11.09
2nd Pynko, Arseniy (10.28) 1:40.27 1:40.50 -0:00.23
================================================================================
Event #7  Girls  11-16  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Brestyansky, Julia (14.28) 1:39.34 1:35.87 +0:03.47
================================================================================
Event #11  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mu, Maggie (5.76) 0:41.78
2nd Baek, Grace (5.52) 0:43.01 0:45.95 -0:02.94
================================================================================
Event #12  Boys  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Baek, Joseph (6.86) 0:26.07 0:26.13 -0:00.06
2nd Bauer, Magnus (5) 0:35.19 0:33.25 +0:01.94
================================================================================
Event #13  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kambal, Sanvi (7.21) 0:25.88 0:25.40 +0:00.48
2nd Tibackx, Sydney (7.7) 0:28.78 0:26.08 +0:02.70
3rd Choo, Michelle (8.7) 0:40.01
================================================================================
Event #14  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chang, Joshua (7.29) 0:24.28 0:23.27 +0:01.01
2nd Chen, Benjamin (8.4) 0:29.68 0:41.13 -0:11.45
3rd Geyfman, Daniel (7.9) 0:45.34
4th Lender, Max (7.26) 0:56.97 0:45.00 +0:11.97
================================================================================
Event #15  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Truong, Remi (9.3) 0:22.59 0:20.39 +0:02.20
2nd Telleria, Lulu (9.67) 0:28.25
3rd Boado, Felisa (9.31) 0:28.38 0:31.14 -0:02.76
4th Le, Kayla (9.16) 0:28.45 0:27.28 +0:01.17
5th Geyfman, Natalie (10.58) 0:31.81
================================================================================
Event #16  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Pynko, Arseniy (10.28) 0:22.37 0:21.58 +0:00.79
2nd Mangum, John (9.22) 0:24.81 0:23.89 +0:00.92
3rd Shah, Rhyan (10.05) 0:28.56 0:33.01 -0:04.45
4th Bukai, Ali (9.45) 0:41.88
================================================================================
Event #17  Girls  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kambal, Sanvi (7.21) 1:01.63 0:58.09 +0:03.54
================================================================================
Event #18  Boys  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chang, Joshua (7.29) 1:01.56 0:57.50 +0:04.06
2nd Baek, Joseph (6.86) 1:03.12
3rd Salazar, Cadel (5.97) 1:04.62 1:20.97 -0:16.35
================================================================================
Event #19  Girls  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Salazar, Reese (8.52) 0:49.59 0:49.22 +0:00.37
2nd Boado, Felisa (9.31) 1:02.94 1:14.38 -0:11.44
3rd Le, Kayla (9.16) 1:08.39 1:05.06 +0:03.33
================================================================================
Event #22  Boys  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Boado, Justin (10.82) 0:39.82 0:47.62 -0:07.80
2nd Shah, Rhyan (10.05) 1:08.33
================================================================================
Event #24  Boys  Open  100yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Boado, Justin (10.82) 1:32.28
================================================================================
Event #25  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Shulman, Adira (3.98) 0:55.28 0:53.59 +0:01.69
2nd Johnson, Makhana (4.24) 1:05.76 1:02.21 +0:03.55
================================================================================
Event #26  Boys  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Klein, Evan (4.81) 1:11.84 1:06.37 +0:05.47
================================================================================
Event #27  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Baek, Grace (5.52) 0:36.28 0:43.43 -0:07.15
2nd Stevens, Azil (5.99) 0:40.56 0:44.00 -0:03.44
3rd Sarigumba, Maddie (5.56) 0:44.58 0:38.15 +0:06.43
4th Dasgupta, Nihaarika (6.28) 0:44.69
5th Mehta, Siena (6.68) 0:48.68 0:43.76 +0:04.92
6th Aswath, Arushi (6.22) 1:03.88 1:25.26 -0:21.38
================================================================================
Event #28  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Baek, Joseph (6.86) 0:26.25 0:27.32 -0:01.07
2nd Hamilton, Drake (5.76) 0:30.25 0:29.38 +0:00.87
3rd Bauer, Magnus (5) 0:31.20 0:28.60 +0:02.60
4th Palleti, Siddharth (5.7) 0:50.77 0:39.49 +0:11.28
5th Chintam, Charith (5.68) 0:50.90 0:50.01 +0:00.89
6th Dai, Steven (5.1) 0:53.13
7th Green, William (5.65) 0:54.32 0:56.01 -0:01.69
8th Elardo, Jacob (5.65) 0:57.91 0:51.08 +0:06.83
9th Ramirez, Matheo (6.98) 1:04.28 0:48.95 +0:15.33
================================================================================
Event #29  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Palleti, Sriya (7.98) 0:24.82 0:24.75 +0:00.07
2nd Choo, Michelle (8.7) 0:28.16 0:28.66 -0:00.50
3rd Tibackx, Sydney (7.7) 0:29.00 0:26.31 +0:02.69
4th Kambal, Sanvi (7.21) 0:30.07 0:27.12 +0:02.95
5th Kochinski, Meital (6.99) 0:32.69 0:32.22 +0:00.47
6th Sarigumba, Abigail (7.64) 0:34.13 0:35.64 -0:01.51
7th Kochinski, Orly (6.99) 0:35.21 0:33.65 +0:01.56
8th Bonus, Chloe (7.18) 0:37.75 0:40.78 -0:03.03
9th Farsinejad, Roajon (7.81) 0:40.44
================================================================================
Event #30  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chen, Benjamin (8.4) 0:26.03 0:36.08 -0:10.05
2nd Geyfman, Daniel (7.9) 0:29.01
3rd Chang, Joshua (7.29) 0:29.32 0:28.82 +0:00.50
4th Robison, Karl (7.12) 0:34.03 0:34.71 -0:00.68
5th Lender, Max (7.26) 0:48.78 0:39.26 +0:09.52
================================================================================
Event #31  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Truong, Remi (9.3) 0:24.03 0:22.94 +0:01.09
2nd Geyfman, Natalie (10.58) 0:27.26
3rd Le, Kayla (9.16) 0:27.95 0:27.88 +0:00.07
4th Boado, Felisa (9.31) 0:33.72 0:27.95 +0:05.77
5th Shurpalekar, Sahana (9.67) 0:34.78
================================================================================
Event #32  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Pynko, Arseniy (10.28) 0:23.02 0:21.01 +0:02.01
2nd Shah, Rhyan (10.05) 0:28.70 0:30.25 -0:01.55
3rd Bukai, Ali (9.45) 0:38.02
4th Chandra, Mahmt (9.51) 0:43.20
================================================================================
Event #33  Girls  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Patel, Manvi (5.08) 2:16.91
================================================================================
Event #34  Boys  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Salazar, Cadel (5.97) 0:57.94 1:14.88 -0:16.94
2nd Hamilton, Drake (5.76) 1:02.07 1:04.88 -0:02.81
3rd Bauer, Magnus (5) 1:10.59 1:04.75 +0:05.84
4th Hageman, Jack (5.23) 1:17.25 1:18.13 -0:00.88
5th Green, William (5.65) 1:52.76
================================================================================
Event #35  Girls  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Palleti, Sriya (7.98) 0:57.02 0:57.73 -0:00.71
2nd Tibackx, Sydney (7.7) 1:01.40 0:59.82 +0:01.58
3rd Kambal, Sanvi (7.21) 1:02.33 1:00.96 +0:01.37
4th Hageman, Abby (6.7) 1:21.59 1:19.53 +0:02.06
================================================================================
Event #36  Boys  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chang, Joshua (7.29) 0:59.87 1:01.20 -0:01.33
================================================================================
Event #37  Girls  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Salazar, Reese (8.52) 0:46.89 0:45.52 +0:01.37
2nd Truong, Remi (9.3) 0:49.28 0:50.93 -0:01.65
3rd Telleria, Lulu (9.67) 0:55.56 0:55.44 +0:00.12
4th Le, Kayla (9.16) 0:59.44
5th Choo, Michelle (8.7) 1:08.41
6th Boado, Felisa (9.31) 1:15.64 1:04.53 +0:11.11
================================================================================
Event #38  Boys  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mangum, John (9.22) 0:57.21
================================================================================
Event #39  Girls  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Brestyansky, Julia (14.28) 0:48.50
2nd Chandra, Aslesha (11.14) 1:21.46
================================================================================
Event #40  Boys  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Boado, Justin (10.82) 0:45.39 0:47.95 -0:02.56
2nd Pynko, Arseniy (10.28) 0:50.34 0:48.03 +0:02.31
================================================================================
Event #42  Boys  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Boado, Justin (10.82) 1:35.31
================================================================================
Event #43  Girls  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Shulman, Adira (3.98) 1:11.52 1:20.52 -0:09.00
================================================================================
Event #44  Boys  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Klein, Evan (4.81) 1:31.97 2:03.21 -0:31.24
================================================================================
Event #45  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hageman, Abby (6.7) 0:44.08 0:32.50 +0:11.58
2nd Dasgupta, Nihaarika (6.28) 0:45.13 0:44.41 +0:00.72
3rd Sarigumba, Maddie (5.56) 0:47.40 0:46.38 +0:01.02
4th Baek, Grace (5.52) 0:49.36
================================================================================
Event #46  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Salazar, Cadel (5.97) 0:36.26 0:25.75 +0:10.51
2nd Baek, Joseph (6.86) 0:37.21 0:36.09 +0:01.12
3rd Bauer, Magnus (5) 0:37.63 0:39.70 -0:02.07
4th Hamilton, Drake (5.76) 0:40.59 0:42.08 -0:01.49
5th Hageman, Jack (5.23) 1:00.38 1:01.52 -0:01.14
6th Elardo, Jacob (5.65) 1:03.00 1:02.07 +0:00.93
7th Mazzarese, David (5.37) 1:05.37
8th Chintam, Charith (5.68) 1:21.22 1:24.19 -0:02.97
9th Green, William (5.65) 1:53.22 1:33.46 +0:19.76
================================================================================
Event #47  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tibackx, Sydney (7.7) 0:29.08 0:27.22 +0:01.86
2nd Palleti, Sriya (7.98) 0:29.94 0:31.15 -0:01.21
3rd Kambal, Sanvi (7.21) 0:31.46 0:28.97 +0:02.49
4th Choo, Michelle (8.7) 0:42.39 0:37.25 +0:05.14
5th Kochinski, Orly (6.99) 0:42.52 0:45.31 -0:02.79
6th Kochinski, Meital (6.99) 0:42.65 0:48.72 -0:06.07
7th Sarigumba, Abigail (7.64) 0:47.64 0:43.22 +0:04.42
8th Shah, Sophie (7.6) 1:08.25
================================================================================
Event #48  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chen, Benjamin (8.4) 0:32.59 0:52.50 -0:19.91
2nd Chang, Joshua (7.29) 0:34.28 0:31.91 +0:02.37
3rd Geyfman, Daniel (7.9) 0:35.71
4th Lender, Max (7.26) 0:53.72 0:46.20 +0:07.52
================================================================================
Event #49  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Truong, Remi (9.3) 0:25.14 0:28.94 -0:03.80
2nd Boado, Felisa (9.31) 0:28.25 0:33.78 -0:05.53
3rd Le, Kayla (9.16) 0:30.25 0:30.45 -0:00.20
4th Robison, Amanda (10.14) 0:35.00 0:41.97 -0:06.97
5th Geyfman, Natalie (10.58) 0:36.90
================================================================================
Event #50  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Pynko, Arseniy (10.28) 0:24.03 0:23.19 +0:00.84
2nd Shah, Rhyan (10.05) 0:32.03 0:36.21 -0:04.18
3rd Bukai, Ali (9.45) 0:47.19 0:49.58 -0:02.39
================================================================================
Event #52  Boys  5&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bauer, Magnus (5) 1:19.53 1:22.90 -0:03.37
2nd Hamilton, Drake (5.76) 1:28.68 1:22.39 +0:06.29
================================================================================
Event #53  Girls  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Palleti, Sriya (7.98) 1:03.31 1:07.69 -0:04.38
2nd Kambal, Sanvi (7.21) 1:07.09 1:02.10 +0:04.99
3rd Tibackx, Sydney (7.7) 1:12.21 0:59.76 +0:12.45
4th Dasgupta, Nihaarika (6.28) 1:35.02
================================================================================
Event #54  Boys  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chang, Joshua (7.29) 1:13.32 1:09.19 +0:04.13
================================================================================
Event #55  Girls  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Salazar, Reese (8.52) 0:53.59 0:51.88 +0:01.71
2nd Truong, Remi (9.3) 0:54.78 0:57.91 -0:03.13
3rd Boado, Felisa (9.31) 1:01.97 1:20.62 -0:18.65
4th Le, Kayla (9.16) 1:09.76 1:06.33 +0:03.43
5th Choo, Michelle (8.7) 1:38.00
================================================================================
Event #56  Boys  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mangum, John (9.22) 1:02.63 1:11.83 -0:09.20
================================================================================
Event #57  Girls  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Robison, Amanda (10.14) 1:26.21
================================================================================
Event #58  Boys  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Boado, Justin (10.82) 0:42.20 0:48.59 -0:06.39
2nd Seo, Jiho (14.21) 0:46.62
3rd Pynko, Arseniy (10.28) 0:49.96 0:52.32 -0:02.36
4th Farah, Kameron (11.98) 0:57.69
5th Shah, Rhyan (10.05) 1:14.96 1:22.82 -0:07.86
================================================================================
Event #59  Girls  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Brestyansky, Julia (14.28) 1:45.44
2nd Kambal, Sanvi (7.21) 2:13.69 2:10.50 +0:03.19
================================================================================
Event #60  Boys  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Boado, Justin (10.82) 1:30.23 1:46.34 -0:16.11
================================================================================
Event #61  Girls  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Brestyansky, Julia (14.28) 1:23.00 1:29.82 -0:06.82
2nd Salazar, Reese (8.52) 1:33.43 1:32.27 +0:01.16
================================================================================
Event #62  Boys  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Boado, Justin (10.82) 1:19.39 1:34.63 -0:15.24
2nd Chang, Joshua (7.29) 2:06.90 1:59.63 +0:07.27
================================================================================
Event #63  Girls  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Shulman, Adira (3.98) 0:54.40 0:48.91 +0:05.49
2nd Johnson, Makhana (4.24) 1:06.88 1:09.45 -0:02.57
3rd Li, Erin (4.53) 1:18.81
================================================================================
Event #64  Boys  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Klein, Evan (4.81) 1:11.38 0:57.52 +0:13.86
2nd Yang, Jace (4.2) 1:31.68
3rd Stevens, Adhiket (3.78) 1:55.58
================================================================================
Event #65  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hageman, Abby (6.7) 0:30.52 0:31.47 -0:00.95
2nd Mu, Maggie (5.76) 0:31.50
3rd Dasgupta, Nihaarika (6.28) 0:35.58 0:31.97 +0:03.61
4th Sarigumba, Maddie (5.56) 0:36.32 0:36.44 -0:00.12
5th Stevens, Azil (5.99) 0:42.47
6th Baek, Grace (5.52) 0:49.57 0:48.37 +0:01.20
7th Mehta, Siena (6.68) 0:52.45 0:49.52 +0:02.93
8th Aswath, Arushi (6.22) 1:03.15 0:45.51 +0:17.64
================================================================================
Event #66  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Baek, Joseph (6.86) 0:22.95 0:23.19 -0:00.24
2nd Bauer, Magnus (5) 0:29.34 0:25.43 +0:03.91
3rd Hamilton, Drake (5.76) 0:32.00 0:31.01 +0:00.99
4th Hageman, Jack (5.23) 0:35.50 0:42.63 -0:07.13
5th Mazzarese, David (5.37) 0:42.72 0:43.45 -0:00.73
6th Dai, Steven (5.1) 0:45.13 0:40.15 +0:04.98
7th Lee, Caden (6.75) 0:45.64
8th Ramirez, Matheo (6.98) 0:47.69 0:52.63 -0:04.94
9th Green, William (5.65) 0:48.66 0:45.76 +0:02.90
10th Palleti, Siddharth (5.7) 0:49.82
11th Chintam, Charith (5.68) 0:50.89 0:58.85 -0:07.96
12th Elardo, Jacob (5.65) 0:53.33 0:40.33 +0:13.00
================================================================================
Event #67  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Palleti, Sriya (7.98) 0:22.91 0:20.45 +0:02.46
2nd Kambal, Sanvi (7.21) 0:23.53 0:22.40 +0:01.13
3rd Tibackx, Sydney (7.7) 0:24.10 0:22.03 +0:02.07
4th Bonus, Chloe (7.18) 0:28.70 0:31.09 -0:02.39
5th Choo, Michelle (8.7) 0:32.00 0:26.32 +0:05.68
6th Kochinski, Orly (6.99) 0:33.08 0:37.09 -0:04.01
7th Kochinski, Meital (6.99) 0:34.56 0:40.59 -0:06.03
8th Shah, Sophie (7.6) 0:52.84 1:10.07 -0:17.23
================================================================================
Event #68  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chen, Benjamin (8.4) 0:21.21 0:29.20 -0:07.99
2nd Chang, Joshua (7.29) 0:23.20 0:23.39 -0:00.19
3rd Geyfman, Daniel (7.9) 0:25.00
4th Lender, Max (7.26) 0:26.94 0:32.51 -0:05.57
5th Robison, Karl (7.12) 0:29.83 0:30.90 -0:01.07
6th Tamirisa, Saketh (8.72) 0:51.84
================================================================================
Event #69  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Truong, Remi (9.3) 0:17.77 0:19.68 -0:01.91
2nd Boado, Felisa (9.31) 0:21.18 0:25.57 -0:04.39
3rd Geyfman, Natalie (10.58) 0:23.20
4th Le, Kayla (9.16) 0:23.81 0:22.72 +0:01.09
5th Mateti, Malaika (9.31) 0:24.31
6th Robison, Amanda (10.14) 0:28.64 0:33.07 -0:04.43
7th Shurpalekar, Sahana (9.67) 0:30.18
================================================================================
Event #70  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Pynko, Arseniy (10.28) 0:18.56 0:17.08 +0:01.48
2nd Mangum, John (9.22) 0:20.88 0:25.81 -0:04.93
3rd Shah, Rhyan (10.05) 0:26.03 0:28.90 -0:02.87
4th Chandra, Mahmt (9.51) 0:30.72
5th Bukai, Ali (9.45) 0:39.72 0:32.82 +0:06.90
================================================================================
Event #72  Boys  5&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Salazar, Cadel (5.97) 0:55.34 0:53.77 +0:01.57
2nd Hamilton, Drake (5.76) 1:07.97 1:07.59 +0:00.38
3rd Bauer, Magnus (5) 1:08.65 1:04.78 +0:03.87
4th Green, William (5.65) 1:49.52
================================================================================
Event #73  Girls  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Palleti, Sriya (7.98) 0:54.58 0:46.82 +0:07.76
2nd Kambal, Sanvi (7.21) 0:59.50 0:53.34 +0:06.16
3rd Tibackx, Sydney (7.7) 0:59.58 0:53.57 +0:06.01
4th Sarigumba, Abigail (7.64) 1:08.50 1:05.40 +0:03.10
5th Farsinejad, Roajon (7.81) 1:09.78
6th Dasgupta, Nihaarika (6.28) 1:29.90
7th Aswath, Arushi (6.22) 2:28.51 2:01.90 +0:26.61
================================================================================
Event #74  Boys  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Baek, Joseph (6.86) 0:56.09 1:19.30 -0:23.21
2nd Chang, Joshua (7.29) 0:56.88 0:54.31 +0:02.57
3rd Robison, Karl (7.12) 1:12.87
================================================================================
Event #75  Girls  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Truong, Remi (9.3) 0:42.08 0:41.53 +0:00.55
2nd Boado, Felisa (9.31) 0:49.65 0:57.96 -0:08.31
3rd Le, Kayla (9.16) 0:59.51 0:58.69 +0:00.82
4th Choo, Michelle (8.7) 1:20.16
================================================================================
Event #76  Boys  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chen, Benjamin (8.4) 0:48.52 1:05.50 -0:16.98
2nd Yagnamoorthy, Aadarsh (9.5) 1:08.69 1:03.97 +0:04.72
3rd Chandra, Mahmt (9.51) 1:09.83
================================================================================
Event #77  Girls  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chandra, Aslesha (11.14) 1:08.65
================================================================================
Event #78  Boys  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Boado, Justin (10.82) 0:35.38 0:40.47 -0:05.09
2nd Pynko, Arseniy (10.28) 0:41.27 0:41.97 -0:00.70
3rd Shah, Rhyan (10.05) 1:03.58 1:06.51 -0:02.93
4th Tamirisa, Sathuik (12.45) 1:47.69