February 11th, 2017

2/11/2017  Swim Competition – Irvine
Total Participants Checked-In : 66
Event #3  Girls  07-08  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tibackx, Sydney (7.78) 2:02.70 2:05.64 -0:02.94
================================================================================
Event #5  Girls  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Schafer, Iris (10.31) 1:54.00 2:19.00 -0:25.00
2nd Telleria, Lulu (9.74) 2:13.71
================================================================================
Event #6  Boys  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (10.85) 1:25.01 1:30.20 -0:05.19
2nd Calen, Joshua (9.63) 2:01.76
================================================================================
Event #7  Girls  11-16  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Brestyansky, Julia (14.36) 1:37.02 1:35.87 +0:01.15
================================================================================
Event #8  Boys  11-16  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lam, Johann (11.08) 1:58.59 2:03.00 -0:04.41
================================================================================
Event #11  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hoang, Xeni (6.72) 0:28.07
2nd Mu, Maggie (8.83) 0:35.50 0:41.78 -0:06.28
================================================================================
Event #12  Boys  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hamilton, Drake (5.84) 0:35.15 0:34.02 +0:01.13
2nd Chintam, Charith (5.76) 0:49.57
================================================================================
Event #13  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tibackx, Sydney (7.78) 0:26.56 0:26.08 +0:00.48
2nd Miao, Madyson (7.63) 0:28.08
3rd Lam, Aisha (7.74) 0:28.46 0:32.41 -0:03.95
4th schwartz, ireland (7.85) 0:31.62
5th Choo, Michelle (8.78) 0:36.75 0:40.01 -0:03.26
================================================================================
Event #14  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lender, Max (7.34) 0:55.03 0:45.00 +0:10.03
================================================================================
Event #15  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Truong, Remi (9.38) 0:20.46 0:20.39 +0:00.07
2nd Schafer, Iris (10.31) 0:24.78 0:24.82 -0:00.04
3rd Telleria, Lulu (9.74) 0:28.09 0:28.25 -0:00.16
4th Lee, Ashley (10.93) 0:36.21
5th Robison, Amanda (10.21) 0:40.31
================================================================================
Event #16  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (10.85) 0:16.01 0:17.40 -0:01.39
2nd Calen, Joshua (9.63) 0:22.50 0:26.38 -0:03.88
3rd Mangum, John (9.3) 0:24.69 0:23.89 +0:00.80
4th Santos, Aiden (9.79) 0:31.44 0:34.45 -0:03.01
5th Godse, Neil (9.22) 0:37.39 0:28.77 +0:08.62
6th Bukai, Ali (9.53) 0:39.77 0:41.88 -0:02.11
================================================================================
Event #19  Girls  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Truong, Remi (9.38) 0:57.60 0:47.85 +0:09.75
2nd Choo, Michelle (8.78) 1:44.87
================================================================================
Event #20  Boys  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Calen, Joshua (9.63) 0:59.21 1:53.15 -0:53.94
================================================================================
Event #21  Girls  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st O’donoghue, Ruby (12.6) 0:40.25 0:41.28 -0:01.03
2nd Brestyansky, Julia (14.36) 0:44.40
3rd Schafer, Iris (10.31) 0:56.58 1:03.96 -0:07.38
================================================================================
Event #22  Boys  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (10.85) 0:39.15 0:40.58 -0:01.43
2nd Lam, Johann (11.08) 0:56.88 0:57.63 -0:00.75
3rd Liu, Alex (11.27) 0:59.56
================================================================================
Event #25  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Li, Erin (4.6) 1:01.01
2nd Chang, Eliana (4.6) 1:03.26
3rd Lin, Kathryn (4.98) 1:11.84 1:11.17 +0:00.67
4th Johnson, Makhana (4.32) 1:20.87 1:02.21 +0:18.66
================================================================================
Event #26  Boys  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Stevens, Adhiket (3.85) 1:42.20
================================================================================
Event #27  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hoang, Xeni (6.72) 0:26.76
2nd Godse, Nia (6.43) 0:39.46 0:41.64 -0:02.18
3rd Sarigumba, Maddie (5.63) 0:40.37 0:38.15 +0:02.22
4th Stevens, Azil (6.07) 0:42.44 0:40.56 +0:01.88
5th YANG, Sophia (6.4) 0:49.65
6th Mendez, Madison (6.63) 1:00.85
7th Kotha, Sanvi (5.5) 1:08.78
================================================================================
Event #28  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hamilton, Drake (5.84) 0:29.97 0:29.38 +0:00.59
2nd Allen, Ken (6.19) 0:38.75
3rd Palleti, Siddharth (5.77) 0:42.47 0:39.49 +0:02.98
4th Smidt, Will (6.29) 0:45.20 1:30.26 -0:45.06
5th Green, William (5.73) 0:52.84 0:54.32 -0:01.48
6th Chintam, Charith (5.76) 0:55.58 0:50.01 +0:05.57
7th Dai, Steven (5.17) 0:58.38 0:53.13 +0:05.25
================================================================================
Event #29  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Palleti, Sriya (8.06) 0:23.00 0:24.75 -0:01.75
2nd Lam, Aisha (7.74) 0:25.31 0:37.50 -0:12.19
3rd Tibackx, Sydney (7.78) 0:26.95 0:26.31 +0:00.64
4th Choo, Michelle (8.78) 0:28.81 0:28.16 +0:00.65
5th Sarigumba, Abigail (7.71) 0:34.28 0:34.13 +0:00.15
================================================================================
Event #30  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lin, Vincent (8.98) 0:29.70
2nd Robison, Karl (7.19) 0:33.06 0:34.03 -0:00.97
3rd Zhou, Mason (7.11) 0:40.34
4th Kim, Chris (7.91) 0:40.70
5th Lender, Max (7.34) 0:41.49 0:39.26 +0:02.23
================================================================================
Event #31  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Truong, Remi (9.38) 0:24.41 0:22.94 +0:01.47
2nd Schafer, Iris (10.31) 0:25.96 0:27.89 -0:01.93
3rd Robison, Amanda (10.21) 0:31.28
================================================================================
Event #32  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (10.85) 0:17.84 0:19.15 -0:01.31
2nd Calen, Joshua (9.63) 0:24.51 0:25.65 -0:01.14
3rd Godse, Neil (9.22) 0:27.69 0:26.46 +0:01.23
4th Santos, Aiden (9.79) 0:33.01 0:32.27 +0:00.74
5th Bukai, Ali (9.53) 0:40.78 0:38.02 +0:02.76
================================================================================
Event #34  Boys  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hamilton, Drake (5.84) 1:03.65 1:02.07 +0:01.58
2nd Green, William (5.73) 2:06.62 1:52.76 +0:13.86
================================================================================
Event #35  Girls  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tibackx, Sydney (7.78) 0:58.57 0:59.82 -0:01.25
2nd Godse, Nia (6.43) 1:31.15
================================================================================
Event #37  Girls  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Telleria, Lulu (9.74) 0:53.93 0:55.44 -0:01.51
2nd Palleti, Sriya (8.06) 0:57.71 0:57.02 +0:00.69
3rd Choo, Michelle (8.78) 1:10.95 1:08.41 +0:02.54
4th Shurpalekar, Sahana (9.74) 1:34.41
================================================================================
Event #38  Boys  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mangum, John (9.3) 0:56.56 0:57.21 -0:00.65
2nd Calen, Joshua (9.63) 0:57.75 0:59.40 -0:01.65
3rd Godse, Neil (9.22) 1:05.85 1:04.15 +0:01.70
4th Bukai, Ali (9.53) 1:21.03
================================================================================
Event #39  Girls  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st O’donoghue, Ruby (12.6) 0:44.59 0:44.01 +0:00.58
2nd Schafer, Iris (10.31) 0:56.66 1:01.08 -0:04.42
3rd Allen, May (10.8) 1:11.32
================================================================================
Event #40  Boys  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (10.85) 0:38.65 0:41.69 -0:03.04
2nd Brestyansky, Victor (12.48) 0:48.75
3rd Lam, Johann (11.08) 1:02.13 1:00.69 +0:01.44
================================================================================
Event #41  Girls  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Schafer, Iris (10.31) 2:04.42
================================================================================
Event #42  Boys  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (10.85) 1:23.28 1:29.82 -0:06.54
================================================================================
Event #45  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mu, Maggie (8.83) 0:39.09
2nd Hoang, Xeni (6.72) 0:41.56
3rd Sarigumba, Maddie (5.63) 0:48.94 0:46.38 +0:02.56
4th Stevens, Azil (6.07) 1:00.50
5th Kotha, Sanvi (5.5) 1:41.20
================================================================================
Event #46  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hamilton, Drake (5.84) 0:45.13 0:40.59 +0:04.54
2nd Smidt, Will (6.29) 0:54.09 2:07.06 -1:12.97
3rd Mazzarese, David (5.45) 1:03.50 1:05.37 -0:01.87
4th Allen, Ken (6.19) 1:05.91
5th Chintam, Charith (5.76) 1:16.59 1:21.22 -0:04.63
6th Green, William (5.73) 1:17.50 1:33.46 -0:15.96
================================================================================
Event #47  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Palleti, Sriya (8.06) 0:26.50 0:29.94 -0:03.44
2nd Tibackx, Sydney (7.78) 0:28.16 0:27.22 +0:00.94
3rd Miao, Madyson (7.63) 0:30.19
4th Lam, Aisha (7.74) 0:33.20 0:37.40 -0:04.20
5th Xu, Elisa (7.25) 0:35.41
6th Choo, Michelle (8.78) 0:39.41 0:37.25 +0:02.16
7th Sarigumba, Abigail (7.71) 0:44.65 0:43.22 +0:01.43
================================================================================
Event #48  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lin, Vincent (8.98) 0:36.71
2nd Lender, Max (7.34) 0:51.59 0:46.20 +0:05.39
================================================================================
Event #49  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Schafer, Iris (10.31) 0:30.26 0:33.01 -0:02.75
2nd Telleria, Lulu (9.74) 0:30.57 0:33.20 -0:02.63
3rd Robison, Amanda (10.21) 0:34.00 0:35.00 -0:01.00
================================================================================
Event #50  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (10.85) 0:19.77 0:21.27 -0:01.50
2nd Calen, Joshua (9.63) 0:29.14 0:28.69 +0:00.45
3rd Santos, Aiden (9.79) 0:37.87 0:35.43 +0:02.44
4th Godse, Neil (9.22) 0:38.90 0:36.20 +0:02.70
5th Bukai, Ali (9.53) 0:58.39 0:47.19 +0:11.20
================================================================================
Event #52  Boys  5&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hamilton, Drake (5.84) 1:22.64 1:22.39 +0:00.25
================================================================================
Event #53  Girls  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tibackx, Sydney (7.78) 1:03.58 0:59.76 +0:03.82
2nd Miao, Madyson (7.63) 1:06.50
================================================================================
Event #55  Girls  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Truong, Remi (9.38) 1:00.03 0:54.78 +0:05.25
2nd Jony, Deema (9.99) 1:19.50 1:27.77 -0:08.27
3rd Choo, Michelle (8.78) 1:20.40 1:38.00 -0:17.60
================================================================================
Event #56  Boys  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mangum, John (9.3) 1:05.26 1:02.63 +0:02.63
2nd Calen, Joshua (9.63) 1:07.51 0:58.39 +0:09.12
3rd Santos, Aiden (9.79) 1:20.15 1:22.56 -0:02.41
4th Godse, Neil (9.22) 1:22.16 1:37.26 -0:15.10
================================================================================
Event #57  Girls  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st O’donoghue, Ruby (12.6) 0:48.78
2nd Harris, Rachel (12.26) 1:01.84
3rd Schafer, Iris (10.31) 1:08.52 1:14.99 -0:06.47
4th Allen, May (10.8) 1:35.02
================================================================================
Event #58  Boys  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (10.85) 0:46.31 0:48.37 -0:02.06
2nd Brestyansky, Victor (12.48) 0:51.22 0:57.01 -0:05.79
3rd Lam, Johann (11.08) 1:06.45 1:04.15 +0:02.30
================================================================================
Event #59  Girls  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Brestyansky, Julia (14.36) 1:46.28 1:45.44 +0:00.84
================================================================================
Event #60  Boys  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (10.85) 1:38.13 1:46.38 -0:08.25
2nd Brestyansky, Victor (12.48) 1:54.72
================================================================================
Event #61  Girls  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Brestyansky, Julia (14.36) 1:28.83 1:23.00 +0:05.83
2nd Schafer, Iris (10.31) 1:47.70
================================================================================
Event #62  Boys  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (10.85) 1:19.01 1:21.26 -0:02.25
2nd Brestyansky, Victor (12.48) 1:29.50
3rd Liu, Alex (11.27) 2:13.26
================================================================================
Event #63  Girls  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lin, Kathryn (4.98) 0:50.28
2nd Johnson, Makhana (4.32) 1:15.39 1:06.88 +0:08.51
3rd Li, Erin (4.6) 1:24.38 1:18.81 +0:05.57
================================================================================
Event #64  Boys  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Stevens, Adhiket (3.85) 1:49.76 1:55.58 -0:05.82
2nd Lin, Ethan (4.3) 2:02.16
================================================================================
Event #65  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hoang, Xeni (6.72) 0:24.56 0:35.21 -0:10.65
2nd Mu, Maggie (8.83) 0:30.22 0:31.50 -0:01.28
3rd Lin, Hannah (6.95) 0:32.13
4th Godse, Nia (6.43) 0:35.89 0:41.91 -0:06.02
5th Sarigumba, Maddie (5.63) 0:38.47 0:36.32 +0:02.15
6th YANG, Sophia (6.4) 0:43.96
7th Stevens, Azil (6.07) 0:44.02 0:42.47 +0:01.55
8th Harish, Nishka (6.72) 0:47.21
9th Mendez, Madison (6.63) 0:49.31
10th Gupta, Aarika (5.6) 1:15.95
11th Kotha, Sanvi (5.5) 1:22.40
================================================================================
Event #66  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hamilton, Drake (5.84) 0:28.88 0:31.01 -0:02.13
2nd Chintam, Charith (5.76) 0:41.89 0:50.89 -0:09.00
3rd Mazzarese, David (5.45) 0:43.53 0:42.72 +0:00.81
4th Palleti, Siddharth (5.77) 0:47.09 0:49.82 -0:02.73
5th Dai, Steven (5.17) 0:48.78 0:40.15 +0:08.63
6th Wang, Lenny (6.23) 0:56.21
7th Smidt, Will (6.29) 0:58.40 1:23.53 -0:25.13
8th Green, William (5.73) 0:58.81 0:45.76 +0:13.05
9th Richardson, Joshua (5.13) 1:00.97
================================================================================
Event #67  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Miao, Madyson (7.63) 0:20.50 0:32.71 -0:12.21
2nd Palleti, Sriya (8.06) 0:20.72 0:20.45 +0:00.27
3rd schwartz, ireland (7.85) 0:21.28
4th Tibackx, Sydney (7.78) 0:21.64 0:22.03 -0:00.39
5th Lam, Aisha (7.74) 0:27.02 0:34.85 -0:07.83
6th Choo, Michelle (8.78) 0:28.77 0:26.32 +0:02.45
7th Ikei, Melia (7.77) 0:33.51
8th Rayala, Srihita (7.61) 1:26.39
================================================================================
Event #68  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lin, Vincent (8.98) 0:27.15
2nd Robison, Karl (7.19) 0:32.13 0:29.83 +0:02.30
3rd Lender, Max (7.34) 0:32.72 0:26.94 +0:05.78
4th Kim, Chris (7.91) 0:34.40
================================================================================
Event #69  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Truong, Remi (9.38) 0:19.21 0:17.77 +0:01.44
2nd Schafer, Iris (10.31) 0:21.57 0:23.72 -0:02.15
3rd Robison, Amanda (10.21) 0:28.43 0:28.64 -0:00.21
================================================================================
Event #70  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (10.85) 0:14.97 0:15.90 -0:00.93
2nd Calen, Joshua (9.63) 0:22.33 0:20.81 +0:01.52
3rd Schwartz, Sutter (9.64) 0:22.45
4th Santos, Aiden (9.79) 0:24.04 0:22.96 +0:01.08
5th Godse, Neil (9.22) 0:24.93 0:24.27 +0:00.66
6th Bukai, Ali (9.53) 0:29.84 0:32.82 -0:02.98
================================================================================
Event #72  Boys  5&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hamilton, Drake (5.84) 1:06.81 1:07.59 -0:00.78
2nd Green, William (5.73) 1:44.28 1:49.52 -0:05.24
================================================================================
Event #73  Girls  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Miao, Madyson (7.63) 0:48.38
2nd Tibackx, Sydney (7.78) 0:53.45 0:53.57 -0:00.12
3rd Hoang, Xeni (6.72) 0:59.94
4th Sarigumba, Abigail (7.71) 1:09.94 1:05.40 +0:04.54
5th Ikei, Melia (7.77) 1:15.02
6th Godse, Nia (6.43) 1:32.20
================================================================================
Event #74  Boys  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Robison, Karl (7.19) 1:19.77 1:12.87 +0:06.90
================================================================================
Event #75  Girls  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Palleti, Sriya (8.06) 0:45.57 0:46.82 -0:01.25
2nd Truong, Remi (9.38) 0:45.97 0:41.53 +0:04.44
3rd Telleria, Lulu (9.74) 0:50.22 0:48.15 +0:02.07
4th Jony, Deema (9.99) 0:56.47 1:00.49 -0:04.02
5th Choo, Michelle (8.78) 1:11.85 1:20.16 -0:08.31
6th Shurpalekar, Sahana (9.74) 1:22.14
================================================================================
Event #76  Boys  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mangum, John (9.3) 0:49.46 0:51.01 -0:01.55
2nd Calen, Joshua (9.63) 0:51.88 0:51.57 +0:00.31
3rd Santos, Aiden (9.79) 0:59.25 0:54.56 +0:04.69
4th Godse, Neil (9.22) 1:11.34 0:55.27 +0:16.07
5th Bukai, Ali (9.53) 1:13.06
================================================================================
Event #77  Girls  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st O’donoghue, Ruby (12.6) 0:35.50 0:35.15 +0:00.35
2nd Brestyansky, Julia (14.36) 0:39.19
3rd Schafer, Iris (10.31) 0:48.01 0:54.25 -0:06.24
4th Bollinger, Galatea (11.57) 0:50.33
================================================================================
Event #78  Boys  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (10.85) 0:33.76 0:35.58 -0:01.82
2nd Brestyansky, Victor (12.48) 0:39.53 0:39.33 +0:00.20
3rd Romine, Alexander (10.17) 0:48.56
4th Lam, Johann (11.08) 0:49.84 0:48.53 +0:01.31