March 4th, 2017

3/4/2017  Swim Competition – Irvine
Total Participants Checked-In : 60
Event #3  Girls  07-08  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tibackx, Sydney (7.84) 2:05.01 2:02.70 +0:02.31
================================================================================
Event #5  Girls  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Schafer, Iris (10.37) 1:59.02 1:54.00 +0:05.02
================================================================================
Event #6  Boys  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheng, Trevor (9.64) 1:36.23
================================================================================
Event #7  Girls  11-16  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Brestyansky, Julia (14.41) 1:27.62 1:35.87 -0:08.25
2nd Adamick, Katie (12.45) 1:31.30
================================================================================
Event #8  Boys  11-16  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Brestyansky, Victor (12.54) 1:40.41
2nd Ofarrill, Connor (11.46) 2:01.00
================================================================================
Event #11  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Dasgupta, Nihaarika (6.42) 0:29.66
2nd Mu, Maggie (5.89) 0:37.89
================================================================================
Event #12  Boys  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheng, Peyton (6.51) 0:20.95
2nd Chiang, Matthew (6.81) 0:28.58 0:32.84 -0:04.26
3rd Chintam, Charith (5.82) 0:45.59 0:49.57 -0:03.98
================================================================================
Event #13  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tibackx, Sydney (7.84) 0:26.39 0:26.08 +0:00.31
2nd Dadlani, Misha (8.73) 0:34.56
================================================================================
Event #15  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Schafer, Iris (10.37) 0:23.76 0:24.78 -0:01.02
2nd Streeter, Madelyn (9.26) 0:34.29 0:40.04 -0:05.75
================================================================================
Event #16  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mangum, John (9.35) 0:26.64 0:23.89 +0:02.75
2nd Lin, Vincent (9.04) 0:38.57
================================================================================
Event #18  Boys  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chiang, Matthew (6.81) 1:05.19 1:10.01 -0:04.82
================================================================================
Event #19  Girls  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Choo, Michelle (8.83) 1:27.14 1:44.87 -0:17.73
================================================================================
Event #20  Boys  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheng, Trevor (9.64) 0:50.91
================================================================================
Event #21  Girls  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Schafer, Iris (10.37) 0:57.20 0:56.58 +0:00.62
================================================================================
Event #22  Boys  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Maldonado, Daniel (10.71) 0:46.89 0:56.27 -0:09.38
2nd Carter, Hudson (11.68) 0:53.39
3rd Kiyani, Sam (10.48) 1:01.84
================================================================================
Event #26  Boys  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Huang, Kyle (4.59) 1:21.09
2nd Stevens, Adhiket (3.91) 1:55.76 1:42.20 +0:13.56
================================================================================
Event #27  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hamilton, Drake (5.9) 0:28.18 0:29.38 -0:01.20
2nd Dasgupta, Nihaarika (6.42) 0:36.39 0:44.69 -0:08.30
3rd Stevens, Azil (6.13) 0:40.31 0:40.56 -0:00.25
4th Park, Minseo (6.43) 0:44.53
5th Lin, Kathryn (5.04) 0:46.76 1:11.17 -0:24.41
================================================================================
Event #28  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheng, Peyton (6.51) 0:28.69
2nd Chiang, Matthew (6.81) 0:29.41 0:29.39 +0:00.02
3rd Luna, Shibli (5.82) 0:34.89
4th Lin, William (5.29) 0:36.03
5th Smidt, Will (6.35) 0:49.58 0:45.20 +0:04.38
6th Chintam, Charith (5.82) 0:56.09 0:50.01 +0:06.08
7th Dai, Steven (5.23) 1:04.57 0:53.13 +0:11.44
8th Marinescu, Andre (6.51) 1:04.63
================================================================================
Event #29  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hardy, Aubrey (8.42) 0:24.34
2nd Tibackx, Sydney (7.84) 0:27.38 0:26.31 +0:01.07
3rd Choo, Michelle (8.83) 0:31.63 0:28.16 +0:03.47
4th Lin, Hannah (7.01) 0:34.03 0:50.89 -0:16.86
================================================================================
Event #31  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Schafer, Iris (10.37) 0:26.34 0:25.96 +0:00.38
2nd Agahi, Rana (10.96) 0:28.46
3rd Mateti, Malaika (9.45) 0:32.52
4th Streeter, Madelyn (9.26) 0:38.85 0:39.14 -0:00.29
================================================================================
Event #32  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kiyani, Sam (10.48) 0:25.84
2nd Lin, Vincent (9.04) 0:33.50 0:29.70 +0:03.80
3rd Bukai, Ali (9.58) 0:34.83 0:38.02 -0:03.19
================================================================================
Event #33  Girls  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hamilton, Drake (5.9) 1:02.25 1:02.07 +0:00.18
2nd Howell, Theone (5.3) 1:26.94
================================================================================
Event #35  Girls  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tibackx, Sydney (7.84) 1:02.56 0:58.57 +0:03.99
2nd Dasgupta, Nihaarika (6.42) 1:13.22
================================================================================
Event #36  Boys  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chiang, Matthew (6.81) 1:04.38 1:07.01 -0:02.63
================================================================================
Event #37  Girls  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Choo, Michelle (8.83) 1:12.02 1:08.41 +0:03.61
2nd Dadlani, Misha (8.73) 1:18.94
3rd Streeter, Madelyn (9.26) 1:22.76 1:19.27 +0:03.49
================================================================================
Event #38  Boys  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheng, Trevor (9.64) 0:53.96
2nd Mangum, John (9.35) 0:56.90 0:56.56 +0:00.34
3rd Miles, Lucas (9.26) 1:02.96
================================================================================
Event #39  Girls  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Schafer, Iris (10.37) 0:57.01 0:56.66 +0:00.35
================================================================================
Event #40  Boys  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Maldonado, Daniel (10.71) 0:42.03 0:51.12 -0:09.09
================================================================================
Event #41  Girls  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Schafer, Iris (10.37) 1:55.78 2:04.42 -0:08.64
================================================================================
Event #43  Girls  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Shulman, Adira (4.11) 1:09.91 1:11.52 -0:01.61
================================================================================
Event #44  Boys  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Huang, Kyle (4.59) 1:08.76
================================================================================
Event #45  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Dasgupta, Nihaarika (6.42) 0:38.38 0:44.41 -0:06.03
2nd Mu, Maggie (5.89) 0:40.07
3rd Hamilton, Drake (5.9) 0:41.83 0:40.59 +0:01.24
4th Stevens, Azil (6.13) 1:01.71 1:00.50 +0:01.21
================================================================================
Event #46  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheng, Peyton (6.51) 0:31.99
2nd Chiang, Matthew (6.81) 0:37.59 0:40.50 -0:02.91
3rd Smidt, Will (6.35) 0:49.84 0:54.09 -0:04.25
4th Mazzarese, David (5.51) 0:52.03 1:03.50 -0:11.47
5th Luna, Shibli (5.82) 1:05.97
6th Chintam, Charith (5.82) 1:06.65 1:16.59 -0:09.94
================================================================================
Event #47  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tibackx, Sydney (7.84) 0:27.65 0:27.22 +0:00.43
2nd Choo, Michelle (8.83) 0:34.47 0:37.25 -0:02.78
3rd Lin, Hannah (7.01) 0:54.77 0:39.04 +0:15.73
================================================================================
Event #48  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zahibi, Parsa (8.4) 0:40.06
2nd Karchmer, Owen (7.63) 0:40.58
================================================================================
Event #49  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Schafer, Iris (10.37) 0:28.13 0:30.26 -0:02.13
2nd Kush, Rachel (9.13) 0:29.21
3rd Karchmer, Naomi (9.78) 0:30.88
4th Mateti, Malaika (9.45) 0:41.06
5th Streeter, Madelyn (9.26) 0:51.43 0:48.82 +0:02.61
================================================================================
Event #50  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lin, Vincent (9.04) 0:36.78 0:36.71 +0:00.07
2nd Bukai, Ali (9.58) 0:51.41 0:47.19 +0:04.22
================================================================================
Event #51  Girls  5&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mu, Maggie (5.89) 1:20.90
2nd Hamilton, Drake (5.9) 1:24.58 1:22.39 +0:02.19
================================================================================
Event #53  Girls  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tibackx, Sydney (7.84) 1:02.70 0:59.76 +0:02.94
2nd Xu, Elisa (7.31) 1:28.09
================================================================================
Event #54  Boys  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chiang, Matthew (6.81) 1:27.69 1:28.85 -0:01.16
================================================================================
Event #55  Girls  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hardy, Aubrey (8.42) 0:58.59
2nd Dadlani, Misha (8.73) 1:19.70
3rd Choo, Michelle (8.83) 1:21.65 1:20.40 +0:01.25
================================================================================
Event #56  Boys  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheng, Trevor (9.64) 0:59.75
2nd Mangum, John (9.35) 1:05.64 1:02.63 +0:03.01
3rd Miles, Lucas (9.26) 1:09.43
================================================================================
Event #57  Girls  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Brestyansky, Julia (14.41) 0:46.59
2nd Adamick, Katie (12.45) 0:49.27
3rd Virgin, Megan (12.86) 0:51.90
4th Schafer, Iris (10.37) 1:03.39 1:08.52 -0:05.13
================================================================================
Event #58  Boys  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Maldonado, Daniel (10.71) 0:52.34 1:01.84 -0:09.50
2nd Brestyansky, Victor (12.54) 0:53.38 0:51.22 +0:02.16
3rd Carter, Hudson (11.68) 0:57.16 1:03.90 -0:06.74
4th Farah, Kameron (12.11) 0:57.33 0:57.69 -0:00.36
================================================================================
Event #59  Girls  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wood, Bethlehem (10.75) 2:18.70
================================================================================
Event #60  Boys  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wood, Christian (17.7) 2:33.83
================================================================================
Event #61  Girls  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Virgin, Megan (12.86) 1:24.28
2nd Wood, Bethlehem (10.75) 1:34.56
3rd Schafer, Iris (10.37) 1:36.37 1:47.70 -0:11.33
4th Hardy, Aubrey (8.42) 1:44.65
5th Choo, Michelle (8.83) 2:52.44
================================================================================
Event #62  Boys  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Brestyansky, Victor (12.54) 1:27.65 1:29.50 -0:01.85
2nd Wood, Christian (17.7) 1:55.03
================================================================================
Event #63  Girls  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Shulman, Adira (4.11) 0:59.14 0:48.91 +0:10.23
================================================================================
Event #64  Boys  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kim, Leo (4.68) 0:59.14
2nd Huang, Kyle (4.59) 1:22.70
3rd Wang, Jeremy (4.81) 1:31.21
4th Stevens, Adhiket (3.91) 2:09.82 1:49.76 +0:20.06
5th Lin, Ethan (4.36) 2:16.89 2:02.16 +0:14.73
================================================================================
Event #65  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mu, Maggie (5.89) 0:26.82
2nd Hamilton, Drake (5.9) 0:30.01 0:28.88 +0:01.13
3rd Dasgupta, Nihaarika (6.42) 0:30.95 0:31.97 -0:01.02
4th Stevens, Azil (6.13) 0:35.39 0:42.47 -0:07.08
5th Park, Minseo (6.43) 0:41.28
6th Lin, Kathryn (5.04) 0:44.25 0:50.28 -0:06.03
================================================================================
Event #66  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheng, Peyton (6.51) 0:22.82
2nd Chiang, Matthew (6.81) 0:24.45 0:25.35 -0:00.90
3rd Luna, Shibli (5.82) 0:30.39
4th Goh, Gareth (6.45) 0:39.03 0:57.88 -0:18.85
5th Mazzarese, David (5.51) 0:40.45 0:42.72 -0:02.27
6th Dai, Steven (5.23) 0:45.94 0:40.15 +0:05.79
7th Smidt, Will (6.35) 0:49.07 0:58.40 -0:09.33
8th Goo, Carter (5.67) 1:00.40
================================================================================
Event #67  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tibackx, Sydney (7.84) 0:22.96 0:21.64 +0:01.32
2nd Choo, Michelle (8.83) 0:24.94 0:26.32 -0:01.38
3rd Lin, Hannah (7.01) 0:29.50 0:32.13 -0:02.63
4th Xu, Elisa (7.31) 0:29.58
================================================================================
Event #68  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zahibi, Parsa (8.4) 0:28.40
2nd Karchmer, Owen (7.63) 0:29.59 0:34.00 -0:04.41
================================================================================
Event #69  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Schafer, Iris (10.37) 0:21.58 0:21.57 +0:00.01
2nd Agahi, Rana (10.96) 0:23.66
3rd Kush, Rachel (9.13) 0:27.40
4th Mateti, Malaika (9.45) 0:27.70 0:24.31 +0:03.39
5th Streeter, Madelyn (9.26) 0:28.53 0:33.16 -0:04.63
================================================================================
Event #70  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mangum, John (9.35) 0:22.35 0:20.88 +0:01.47
2nd Yang, Eddie (10.24) 0:22.39
3rd Lin, Vincent (9.04) 0:33.38 0:27.15 +0:06.23
================================================================================
Event #71  Girls  5&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mu, Maggie (5.89) 0:59.94
2nd Hamilton, Drake (5.9) 1:06.14 1:06.81 -0:00.67
3rd Howell, Theone (5.3) 1:36.76
================================================================================
Event #73  Girls  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tibackx, Sydney (7.84) 0:52.51 0:53.45 -0:00.94
================================================================================
Event #74  Boys  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chiang, Matthew (6.81) 1:11.83 0:57.72 +0:14.11
2nd Mandal, Rohit (7.36) 2:07.43
================================================================================
Event #75  Girls  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hardy, Aubrey (8.42) 0:45.41
2nd Karchmer, Naomi (9.78) 0:46.64 0:53.20 -0:06.56
3rd Streeter, Madelyn (9.26) 1:05.63 1:18.06 -0:12.43
4th Choo, Michelle (8.83) 1:07.57 1:11.85 -0:04.28
5th Dadlani, Misha (8.73) 1:13.38
================================================================================
Event #76  Boys  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheng, Trevor (9.64) 0:41.44
2nd Miles, Lucas (9.26) 0:47.38 1:13.28 -0:25.90
3rd Mangum, John (9.35) 0:50.25 0:49.46 +0:00.79
4th Farah, Sherwin (9.94) 0:52.88
5th Bukai, Ali (9.58) 1:34.13 1:13.06 +0:21.07
================================================================================
Event #77  Girls  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Schafer, Iris (10.37) 0:31.31 0:48.01 -0:16.70
2nd Brestyansky, Julia (14.41) 0:34.25 0:39.19 -0:04.94
3rd Virgin, Megan (12.86) 0:35.78
4th Adamick, Katie (12.45) 0:36.19
5th Suclla, Teagan (10.03) 0:43.45
================================================================================
Event #78  Boys  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Maldonado, Daniel (10.71) 0:35.44 0:39.87 -0:04.43
2nd Farah, Kameron (12.11) 0:43.62
3rd Kiyani, Sam (10.48) 0:46.75
4th Yang, Eddie (10.24) 0:50.50