March 8th, 2014

3/8/2014  Swim Competition — Irvine
 
Total Participants Checked-In : 81
 
Event #1  Girls  6&U  100yd  Individual Medley
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Hastings, Faith   (5.42)   2:22.52   2:22.67 -0:00.15  
 
================================================================================
 
Event #2  Boys  6&U  100yd  Individual Medley
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Tanaka, Evan   (5.45)   3:04.84   2:59.52 +0:05.32  
 
================================================================================
 
Event #3  Girls  07-08  100yd  Individual Medley
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Tsai, Jocelyn   (7.72)   1:58.40   1:52.28 +0:06.12  
2nd   Tanaka, Anna   (7.55)   2:28.83   2:21.32 +0:07.51  
 
================================================================================
 
Event #4  Boys  07-08  100yd  Individual Medley
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Bouyer, John-Lawrence   (8.82)   2:41.09   2:57.32 -0:16.23  
 
================================================================================
 
Event #5  Girls  09-10  100yd  Individual Medley
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Yee, Madeleine   (9.63)   1:49.03      
 
================================================================================
 
Event #6  Boys  09-10  100yd  Individual Medley
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Koga, James   (10.92)   1:19.52   1:17.33 +0:02.19  
2nd   Loo, Kanoa   (9.88)   1:37.46   1:41.34 -0:03.88  
3rd   Ongkeko, Ethan   (9.16)   1:39.69   1:41.89 -0:02.20  
4th   Reynafarje, Anthony   (9.88)   2:05.68   2:24.19 -0:18.51  
 
================================================================================
 
Event #8  Boys  11-16  100yd  Individual Medley
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Do, Derick   (14.33)   1:20.69      
2nd   Rodriguez, Javier   (11.06)   1:25.19   1:27.59 -0:02.40  
3rd   Tsai, Wesley   (11.12)   1:28.78   1:29.37 -0:00.59  
4th   Taylor, Ethan   (14.91)   2:21.07      
 
================================================================================
 
Event #9  Girls  4&U  25yd  Butterfly
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Soni, Aahana   (4.91)   0:38.58   0:40.58 -0:02.00  
 
================================================================================
 
Event #11  Girls  05-06  25yd  Butterfly
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Keyworth, Dakota   (6.06)   0:25.65   0:25.50 +0:00.15  
2nd   Hastings, Faith   (5.42)   0:28.06   0:28.94 -0:00.88  
3rd   Rodriguez, Isabel   (5.44)   0:29.81   0:28.66 +0:01.15  
4th   Knisely, Brooke   (5.7)   0:30.63   0:34.01 -0:03.38  
5th   Kumar, Bhavya   (6.31)   0:41.43   0:39.02 +0:02.41  
6th   Srihari, Ishanvi   (6.19)   0:46.19   0:45.07 +0:01.12  
7th   Mandel, Lexi   (5.58)   0:55.87   0:45.63 +0:10.24  
8th   Gundapaneni, Hasini   (6.05)   0:56.50   0:50.06 +0:06.44  
 
================================================================================
 
Event #12  Boys  05-06  25yd  Butterfly
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Huang, Kelvin   (5.77)   0:30.07   0:46.72 -0:16.65  
2nd   Calen, Joshua   (6.7)   0:41.58   0:38.78 +0:02.80  
3rd   Tanaka, Evan   (5.45)   0:49.01   0:45.28 +0:03.73  
 
================================================================================
 
Event #13  Girls  07-08  25yd  Butterfly
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Ewing, Halle   (7.26)   0:21.63   0:23.59 -0:01.96  
2nd   Kailiponi, Ayla   (7.31)   0:23.65   0:22.25 +0:01.40  
3rd   Tsai, Jocelyn   (7.72)   0:25.31   0:22.50 +0:02.81  
4th   Tanaka, Anna   (7.55)   0:28.84   0:29.44 -0:00.60  
5th   Srinivasan, Nakshatra   (8.09)   0:31.63   0:29.45 +0:02.18  
6th   Ferguson, Haley   (7.2)   0:47.19   0:45.31 +0:01.88  
 
================================================================================
 
Event #14  Boys  07-08  25yd  Butterfly
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Knisely, Ethan   (7.4)   0:23.66   0:27.69 -0:04.03  
2nd   Bouyer, John-Lawrence   (8.82)   0:37.95   0:38.38 -0:00.43  
3rd   BODEMPUDI, NITYAN   (7.55)   0:48.83   0:38.82 +0:10.01  
 
================================================================================
 
Event #15  Girls  09-10  25yd  Butterfly
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Yee, Madeleine   (9.63)   0:25.39   0:25.28 +0:00.11  
 
================================================================================
 
Event #16  Boys  09-10  25yd  Butterfly
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Tran, Carden   (9.81)   0:29.78   0:29.15 +0:00.63  
 
================================================================================
 
Event #17  Girls  7&U  50yd  Butterfly
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Kailiponi, Ayla   (7.31)   1:00.58      
2nd   Rodriguez, Isabel   (5.44)   1:12.91   1:09.41 +0:03.50  
3rd   Kumar, Bhavya   (6.31)   1:29.26   2:09.93 -0:40.67  
4th   Gundapaneni, Hasini   (6.05)   2:04.34   2:08.38 -0:04.04  
 
================================================================================
 
Event #18  Boys  7&U  50yd  Butterfly
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   BODEMPUDI, NITYAN   (7.55)   1:49.09   1:35.94 +0:13.15  
 
================================================================================
 
Event #19  Girls  08-09  50yd  Butterfly
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Yee, Madeleine   (9.63)   0:58.90   1:00.27 -0:01.37  
 
================================================================================
 
Event #20  Boys  08-09  50yd  Butterfly
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Loo, Kanoa   (9.88)   0:46.69   0:50.09 -0:03.40  
2nd   Ongkeko, Ethan   (9.16)   0:48.66   0:45.58 +0:03.08  
 
================================================================================
 
Event #21  Girls  10-16  50yd  Butterfly
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Cornwall, Hana   (11.12)   0:54.64      
 
================================================================================
 
Event #22  Boys  10-16  50yd  Butterfly
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Koga, James   (10.92)   0:37.71   0:36.83 +0:00.88  
2nd   Rodriguez, Javier   (11.06)   0:39.19   0:43.40 -0:04.21  
3rd   Tsai, Wesley   (11.12)   0:42.96   0:41.62 +0:01.34  
4th   Taylor, Ethan   (14.91)   1:13.50   0:50.66 +0:22.84  
 
================================================================================
 
Event #24  Boys  Open  100yd  Butterfly
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Do, Derick   (14.33)   1:40.49      
2nd   Taylor, Ethan   (14.91)   2:32.22   2:20.60 +0:11.62  
 
================================================================================
 
Event #25  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Tibackx, Sydney   (4.87)   0:38.27   0:38.22 +0:00.05  
2nd   Soni, Aahana   (4.91)   0:41.89   0:32.77 +0:09.12  
3rd   Halvorsen, Malia   (4.94)   0:47.26      
4th   Kambal, Sanvi   (4.35)   1:07.02   1:13.48 -0:06.46  
5th   Matutes, Nancy   (3.55)   1:12.33   1:09.09 +0:03.24  
6th   Rahman, Sophia   (3.43)   1:19.19      
 
================================================================================
 
Event #26  Boys  4&U  25yd  Back Stroke
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Ali, Amir   (4.29)   0:52.53      
2nd   Hastings, Caleb   (3.44)   1:14.45   1:15.65 -0:01.20  
3rd   Rahman, Jacob   (4.95)   1:24.18      
 
================================================================================
 
Event #27  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Keyworth, Dakota   (6.06)   0:25.77   0:25.59 +0:00.18  
2nd   Hastings, Faith   (5.42)   0:29.22   0:26.28 +0:02.94  
3rd   Rodriguez, Isabel   (5.44)   0:29.56   0:30.40 -0:00.84  
4th   Knisely, Brooke   (5.7)   0:30.47   0:31.22 -0:00.75  
5th   Fann, Rykyn   (5.6)   0:32.41   0:28.26 +0:04.15  
6th   Cornwall, Sophie   (6.09)   0:33.50   0:37.53 -0:04.03  
7th   Salazar, Reese   (5.66)   0:33.51   0:28.72 +0:04.79  
8th   Srihari, Ishanvi   (6.19)   0:36.04   0:32.52 +0:03.52  
9th   Gundapaneni, Hasini   (6.05)   0:36.45   0:33.64 +0:02.81  
10th   Lee, Alexis   (6.84)   0:36.46   0:37.51 -0:01.05  
11th   Kumar, Bhavya   (6.31)   0:37.38   0:32.71 +0:04.67  
12th   Mandel, Lexi   (5.58)   0:39.16   0:34.01 +0:05.15  
13th   Bouzid, Louisa   (6.46)   0:39.57   0:32.84 +0:06.73  
14th   Eze, Nkilioma   (5.62)   0:46.03   0:50.02 -0:03.99  
15th   Lee, Cailyn   (5.05)   0:59.39   0:51.53 +0:07.86  
16th   Palliboyina, Kaushika   (6.8)   1:27.90      
 
================================================================================
 
Event #28  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Huang, Kelvin   (5.77)   0:28.19   0:42.03 -0:13.84  
2nd   Tanaka, Evan   (5.45)   0:33.08   0:40.96 -0:07.88  
3rd   Pai, Nikhil   (6.18)   0:37.77      
4th   Dang, Ethan   (5.39)   0:38.72      
5th   Calen, Joshua   (6.7)   0:40.41   0:32.85 +0:07.56  
6th   Srinivasan, Vaibhav   (5.63)   0:50.64   1:04.25 -0:13.61  
7th   La barge, Jake   (6.44)   1:07.83   1:07.43 +0:00.40  
8th   Burch, Henry   (5.34)   1:20.08      
 
================================================================================
 
Event #29  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Ewing, Halle   (7.26)   0:24.59   0:25.80 -0:01.21  
2nd   Kailiponi, Ayla   (7.31)   0:25.47   0:23.75 +0:01.72  
3rd   Jaramillo-Robles, Marissa   (8.23)   0:27.19   0:29.50 -0:02.31  
4th   Tanaka, Anna   (7.55)   0:28.90   0:30.56 -0:01.66  
5th   Dang, Katie   (7.35)   0:30.82   0:35.47 -0:04.65  
6th   Ferguson, Haley   (7.2)   0:42.66   0:37.66 +0:05.00  
 
================================================================================
 
Event #30  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Chung, Tristan   (7.29)   0:30.34   0:27.44 +0:02.90  
2nd   Sugosh, Aarya   (7.21)   0:30.76      
3rd   Knisely, Ethan   (7.4)   0:30.89   0:30.09 +0:00.80  
4th   BODEMPUDI, NITYAN   (7.55)   0:33.22   0:30.84 +0:02.38  
5th   Fritz, Robbie   (8.79)   0:33.88   0:29.08 +0:04.80  
6th   Bouyer, John-Lawrence   (8.82)   0:35.71   0:33.82 +0:01.89  
7th   Stein, Samuel   (7.5)   0:37.78      
8th   Lustosa, Gustavo   (7.5)   0:44.44   0:48.21 -0:03.77  
 
================================================================================
 
Event #31  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Yee, Madeleine   (9.63)   0:23.64   0:23.12 +0:00.52  
 
================================================================================
 
Event #32  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Tran, Carden   (9.81)   0:26.44   0:27.60 -0:01.16  
 
================================================================================
 
Event #33  Girls  5&U  50yd  Back Stroke
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Hastings, Faith   (5.42)   1:04.21   1:02.72 +0:01.49  
2nd   Soni, Aahana   (4.91)   1:10.02      
3rd   Rodriguez, Isabel   (5.44)   1:10.56   1:05.56 +0:05.00  
4th   Salazar, Reese   (5.66)   1:11.66   1:07.88 +0:03.78  
5th   Fann, Rykyn   (5.6)   1:16.17   1:09.81 +0:06.36  
6th   Tibackx, Sydney   (4.87)   1:22.50   1:19.12 +0:03.38  
7th   Mandel, Lexi   (5.58)   1:28.34   1:16.70 +0:11.64  
8th   Lee, Cailyn   (5.05)   1:37.59   1:55.46 -0:17.87  
 
================================================================================
 
Event #35  Girls  06-07  50yd  Back Stroke
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Keyworth, Dakota   (6.06)   0:56.10   0:52.44 +0:03.66  
2nd   Tsai, Jocelyn   (7.72)   1:00.19   0:56.63 +0:03.56  
3rd   Tanaka, Anna   (7.55)   1:05.45      
4th   Kumar, Bhavya   (6.31)   1:18.64   1:17.20 +0:01.44  
5th   Ferguson, Haley   (7.2)   1:23.76   1:14.77 +0:08.99  
6th   Bouzid, Louisa   (6.46)   1:27.15   1:08.57 +0:18.58  
7th   Gundapaneni, Hasini   (6.05)   1:27.28   1:14.27 +0:13.01  
8th   Srihari, Ishanvi   (6.19)   1:27.91   1:17.93 +0:09.98  
 
================================================================================
 
Event #36  Boys  06-07  50yd  Back Stroke
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   BODEMPUDI, NITYAN   (7.55)   1:14.95   1:12.58 +0:02.37  
 
================================================================================
 
Event #37  Girls  08-09  50yd  Back Stroke
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Yee, Madeleine   (9.63)   0:53.26   0:55.75 -0:02.49  
2nd   Jaramillo-Robles, Marissa   (8.23)   1:04.41   1:03.75 +0:00.66  
 
================================================================================
 
Event #38  Boys  08-09  50yd  Back Stroke
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Ongkeko, Ethan   (9.16)   0:44.47   0:42.53 +0:01.94  
2nd   Loo, Kanoa   (9.88)   0:48.68   0:47.69 +0:00.99  
3rd   Reynafarje, Anthony   (9.88)   1:01.78      
 
================================================================================
 
Event #40  Boys  10-16  50yd  Back Stroke
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Koga, James   (10.92)   0:37.13   0:38.77 -0:01.64  
2nd   Rodriguez, Javier   (11.06)   0:42.10   0:42.56 -0:00.46  
3rd   Tsai, Wesley   (11.12)   0:43.91   0:44.21 -0:00.30  
4th   Taylor, Ethan   (14.91)   1:02.10   0:58.50 +0:03.60  
 
================================================================================
 
Event #41  Girls  Open  100yd  Back Stroke
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Yee, Madeleine   (9.63)   2:04.91      
 
================================================================================
 
Event #42  Boys  Open  100yd  Back Stroke
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Do, Derick   (14.33)   1:28.22      
2nd   Taylor, Ethan   (14.91)   2:20.63   2:27.60 -0:06.97  
 
================================================================================
 
Event #43  Girls  4&U  25yd  Breast Stroke
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Soni, Aahana   (4.91)   0:41.34   0:40.50 +0:00.84  
2nd   Tibackx, Sydney   (4.87)   1:00.01   1:09.32 -0:09.31  
 
================================================================================
 
Event #44  Boys  4&U  25yd  Breast Stroke
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Daffronte, John   (3.7)   1:15.72   1:08.13 +0:07.59  
2nd   Obyrne, Arlan   (4.7)   1:18.81   1:27.78 -0:08.97  
3rd   Ali, Amir   (4.29)   1:27.89      
 
================================================================================
 
Event #45  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Knisely, Brooke   (5.7)   0:30.34   0:32.90 -0:02.56  
2nd   Keyworth, Dakota   (6.06)   0:30.45   0:33.13 -0:02.68  
3rd   Hastings, Faith   (5.42)   0:30.69   0:30.40 +0:00.29  
4th   Kumar, Bhavya   (6.31)   0:34.32   0:40.69 -0:06.37  
5th   Rodriguez, Isabel   (5.44)   0:34.44   0:36.86 -0:02.42  
6th   Lee, Alexis   (6.84)   0:39.19   0:41.58 -0:02.39  
7th   Mandel, Lexi   (5.58)   0:39.93   0:41.53 -0:01.60  
8th   Reynafarje, Gabriela   (6.96)   0:45.70      
9th   Bouzid, Louisa   (6.46)   0:47.96   0:41.97 +0:05.99  
10th   Fann, Rykyn   (5.6)   0:48.53   0:41.34 +0:07.19  
11th   Srihari, Ishanvi   (6.19)   0:50.62   0:47.02 +0:03.60  
12th   Gundapaneni, Hasini   (6.05)   0:52.51   0:53.41 -0:00.90  
13th   Cornwall, Sophie   (6.09)   0:56.58      
14th   Lee, Cailyn   (5.05)   1:09.27      
 
================================================================================
 
Event #46  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Huang, Kelvin   (5.77)   0:32.37   1:10.25 -0:37.88  
2nd   Calen, Joshua   (6.7)   0:36.57   0:30.56 +0:06.01  
3rd   Tanaka, Evan   (5.45)   0:38.53   0:47.62 -0:09.09  
4th   Obyrne, Aidan   (6.45)   0:58.33   1:15.68 -0:17.35  
5th   La barge, Jake   (6.44)   1:18.13   1:07.47 +0:10.66  
 
================================================================================
 
Event #47  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Ewing, Halle   (7.26)   0:28.07   0:29.94 -0:01.87  
2nd   Kailiponi, Ayla   (7.31)   0:31.14   0:30.31 +0:00.83  
3rd   Dang, Katie   (7.35)   0:32.21   0:46.32 -0:14.11  
4th   Grant, Mary   (7.1)   0:32.90      
5th   Ferguson, Haley   (7.2)   0:36.68   0:39.07 -0:02.39  
6th   Tanaka, Anna   (7.55)   0:37.88   0:37.68 +0:00.20  
7th   Jaramillo-Robles, Marissa   (8.23)   0:37.97   0:35.57 +0:02.40  
8th   Srinivasan, Nakshatra   (8.09)   0:39.00   0:34.95 +0:04.05  
 
================================================================================
 
Event #48  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Fritz, Robbie   (8.79)   0:29.70   0:29.75 -0:00.05  
2nd   Bouyer, John-Lawrence   (8.82)   0:35.62   0:37.31 -0:01.69  
3rd   Knisely, Ethan   (7.4)   0:36.62   0:36.69 -0:00.07  
4th   Stein, Samuel   (7.5)   0:38.33      
5th   BODEMPUDI, NITYAN   (7.55)   0:42.96   0:39.57 +0:03.39  
6th   Chang, Brian   (8.13)   0:44.81   0:46.15 -0:01.34  
 
================================================================================
 
Event #49  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Yee, Madeleine   (9.63)   0:25.69   0:26.53 -0:00.84  
 
================================================================================
 
Event #50  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Tran, Carden   (9.81)   0:31.40   0:33.51 -0:02.11  
 
================================================================================
 
Event #51  Girls  5&U  50yd  Breast Stroke
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Hastings, Faith   (5.42)   1:10.88   1:10.46 +0:00.42  
2nd   Rodriguez, Isabel   (5.44)   1:21.21   1:22.65 -0:01.44  
3rd   Mandel, Lexi   (5.58)   1:25.35   1:34.59 -0:09.24  
4th   Soni, Aahana   (4.91)   1:32.84   1:27.68 +0:05.16  
5th   Salazar, Reese   (5.66)   1:37.21      
6th   Tibackx, Sydney   (4.87)   2:03.50   2:15.81 -0:12.31  
 
================================================================================
 
Event #52  Boys  5&U  50yd  Breast Stroke
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Tanaka, Evan   (5.45)   1:27.94      
2nd   Daffronte, Justin   (5.97)   1:32.07   1:27.19 +0:04.88  
 
================================================================================
 
Event #53  Girls  06-07  50yd  Breast Stroke
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Tsai, Jocelyn   (7.72)   0:58.13   1:04.00 -0:05.87  
2nd   Ewing, Halle   (7.26)   1:00.52   1:13.00 -0:12.48  
3rd   Dang, Katie   (7.35)   1:05.70      
4th   Kailiponi, Ayla   (7.31)   1:06.40   1:05.58 +0:00.82  
5th   Keyworth, Dakota   (6.06)   1:07.28   1:08.26 -0:00.98  
6th   Grant, Mary   (7.1)   1:14.34      
7th   Kumar, Bhavya   (6.31)   1:20.07   1:27.69 -0:07.62  
8th   Ferguson, Haley   (7.2)   1:23.75   1:24.53 -0:00.78  
9th   Bouzid, Louisa   (6.46)   1:53.19   1:36.02 +0:17.17  
10th   Srihari, Ishanvi   (6.19)   1:55.63   1:52.46 +0:03.17  
11th   Gundapaneni, Hasini   (6.05)   1:57.50   2:00.09 -0:02.59  
 
================================================================================
 
Event #54  Boys  06-07  50yd  Breast Stroke
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Calen, Joshua   (6.7)   1:24.83   1:23.72 +0:01.11  
2nd   BODEMPUDI, NITYAN   (7.55)   1:33.90   1:41.25 -0:07.35  
 
================================================================================
 
Event #55  Girls  08-09  50yd  Breast Stroke
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Yee, Madeleine   (9.63)   0:55.58   0:57.14 -0:01.56  
2nd   Chung, Camryn   (9.52)   0:55.63   0:53.38 +0:02.25  
3rd   Qiao, Angelina   (8.18)   1:13.51   1:15.01 -0:01.50  
4th   Srinivasan, Nakshatra   (8.09)   1:16.15   1:23.07 -0:06.92  
 
================================================================================
 
Event #56  Boys  08-09  50yd  Breast Stroke
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Loo, Kanoa   (9.88)   0:51.51   0:51.95 -0:00.44  
2nd   Ongkeko, Ethan   (9.16)   0:53.79   0:54.91 -0:01.12  
3rd   Reynafarje, Anthony   (9.88)   1:04.09   1:12.45 -0:08.36  
4th   Bouyer, John-Lawrence   (8.82)   1:20.28   1:23.47 -0:03.19  
 
================================================================================
 
Event #57  Girls  10-16  50yd  Breast Stroke
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Cornwall, Hana   (11.12)   0:56.15   0:53.44 +0:02.71  
 
================================================================================
 
Event #58  Boys  10-16  50yd  Breast Stroke
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Koga, James   (10.92)   0:42.57   0:41.34 +0:01.23  
2nd   Rodriguez, Javier   (11.06)   0:44.95   0:45.76 -0:00.81  
3rd   Tsai, Wesley   (11.12)   0:46.19   0:47.64 -0:01.45  
4th   Taylor, Ethan   (14.91)   1:09.51   1:00.09 +0:09.42  
 
================================================================================
 
Event #59  Girls  Open  100yd  Breast Stroke
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Yee, Madeleine   (9.63)   1:59.72   2:02.59 -0:02.87  
 
================================================================================
 
Event #60  Boys  Open  100yd  Breast Stroke
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Do, Derick   (14.33)   1:50.22      
2nd   Taylor, Ethan   (14.91)   2:26.95   2:32.22 -0:05.27  
 
================================================================================
 
Event #61  Girls  Open  100yd  Freestyle
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Yee, Madeleine   (9.63)   1:46.22   1:47.21 -0:00.99  
 
================================================================================
 
Event #62  Boys  Open  100yd  Freestyle
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Do, Derick   (14.33)   1:12.50      
2nd   Taylor, Ethan   (14.91)   1:47.02   1:50.69 -0:03.67  
3rd   Reynafarje, Anthony   (9.88)   1:52.02   2:02.09 -0:10.07  
 
================================================================================
 
Event #63  Girls  4&U  25yd  Freestyle
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Soni, Aahana   (4.91)   0:35.03   0:35.22 -0:00.19  
2nd   Tibackx, Sydney   (4.87)   0:45.97   0:44.09 +0:01.88  
3rd   Kambal, Sanvi   (4.35)   1:16.28   1:05.82 +0:10.46  
4th   Rahman, Sophia   (3.43)   1:24.02      
5th   Matutes, Nancy   (3.55)   1:29.63   1:33.97 -0:04.34  
6th   Fann, Kayden   (2.76)   1:42.46   2:21.25 -0:38.79  
7th   Sarigumba, Abigail   (4.78)   1:53.52      
 
================================================================================
 
Event #64  Boys  4&U  25yd  Freestyle
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Obyrne, Arlan   (4.7)   0:55.88   0:45.13 +0:10.75  
2nd   Ali, Amir   (4.29)   0:58.00   1:18.49 -0:20.49  
3rd   Rahman, Jacob   (4.95)   1:02.39      
4th   Daffronte, John   (3.7)   1:14.69   1:18.96 -0:04.27  
5th   Hastings, Caleb   (3.44)   1:14.90   1:14.65 +0:00.25  
6th   Salazar, Cadel   (3.11)   2:18.20      
 
================================================================================
 
Event #65  Girls  05-06  25yd  Freestyle
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Keyworth, Dakota   (6.06)   0:21.13   0:21.63 -0:00.50  
2nd   Hastings, Faith   (5.42)   0:22.38   0:27.58 -0:05.20  
3rd   Rodriguez, Isabel   (5.44)   0:25.25   0:24.94 +0:00.31  
4th   Salazar, Reese   (5.66)   0:28.27   0:28.58 -0:00.31  
5th   Knisely, Brooke   (5.7)   0:29.46   0:26.76 +0:02.70  
6th   Fann, Rykyn   (5.6)   0:32.34   0:31.34 +0:01.00  
7th   Cornwall, Sophie   (6.09)   0:32.85   0:35.78 -0:02.93  
8th   Bone, Sophia   (5.7)   0:34.16   0:36.91 -0:02.75  
9th   Bouzid, Louisa   (6.46)   0:36.34   0:33.83 +0:02.51  
10th   Mandel, Lexi   (5.58)   0:37.52   0:40.16 -0:02.64  
11th   Kumar, Bhavya   (6.31)   0:38.52   0:38.01 +0:00.51  
12th   Lee, Alexis   (6.84)   0:40.40   0:33.10 +0:07.30  
13th   Gundapaneni, Hasini   (6.05)   0:43.83   0:37.47 +0:06.36  
14th   Reynafarje, Gabriela   (6.96)   0:43.88   0:48.12 -0:04.24  
15th   Haydon, Emily   (5.11)   0:50.64   0:49.91 +0:00.73  
16th   Lee, Cailyn   (5.05)   0:54.18   0:44.84 +0:09.34  
17th   Palliboyina, Kaushika   (6.8)   0:59.83      
18th   Eze, Nkilioma   (5.62)   1:20.44   1:07.01 +0:13.43  
 
================================================================================
 
Event #66  Boys  05-06  25yd  Freestyle
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Huang, Kelvin   (5.77)   0:28.78   0:37.09 -0:08.31  
2nd   Calen, Joshua   (6.7)   0:31.88   0:32.72 -0:00.84  
3rd   Tanaka, Evan   (5.45)   0:32.19   0:32.16 +0:00.03  
4th   Seify, Karim   (6.81)   0:36.02      
5th   Pai, Nikhil   (6.18)   0:36.33   0:36.59 -0:00.26  
6th   Obyrne, Aidan   (6.45)   0:39.65   0:40.16 -0:00.51  
7th   Dang, Ethan   (5.39)   0:41.59      
8th   Burch, Henry   (5.34)   0:50.01      
9th   La barge, Jake   (6.44)   0:56.95   0:46.34 +0:10.61  
10th   Srinivasan, Vaibhav   (5.63)   0:59.95   1:03.09 -0:03.14  
 
================================================================================
 
Event #67  Girls  07-08  25yd  Freestyle
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Kailiponi, Ayla   (7.31)   0:20.72   0:20.02 +0:00.70  
2nd   Ewing, Halle   (7.26)   0:21.26   0:20.18 +0:01.08  
3rd   Dang, Katie   (7.35)   0:21.96   0:32.25 -0:10.29  
4th   Jaramillo-Robles, Marissa   (8.23)   0:22.50   0:23.22 -0:00.72  
5th   Tanaka, Anna   (7.55)   0:24.38   0:24.88 -0:00.50  
6th   Srinivasan, Nakshatra   (8.09)   0:26.88   0:25.78 +0:01.10  
7th   Ferguson, Haley   (7.2)   0:29.26   0:28.84 +0:00.42  
 
================================================================================
 
Event #68  Boys  07-08  25yd  Freestyle
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Knisely, Ethan   (7.4)   0:22.31   0:22.59 -0:00.28  
2nd   Chung, Tristan   (7.29)   0:26.45   0:26.26 +0:00.19  
3rd   Chang, Brian   (8.13)   0:26.71   0:28.83 -0:02.12  
4th   Bouyer, John-Lawrence   (8.82)   0:29.97   0:29.16 +0:00.81  
5th   Sugosh, Aarya   (7.21)   0:32.02      
6th   BODEMPUDI, NITYAN   (7.55)   0:35.03   0:32.39 +0:02.64  
7th   Lustosa, Gustavo   (7.5)   0:36.06      
8th   Stein, Samuel   (7.5)   0:36.28      
9th   Shah, Rhyan   (7.19)   0:37.82   0:36.50 +0:01.32  
10th   Perricone, Vinny   (8.11)   1:05.58      
 
================================================================================
 
Event #69  Girls  09-10  25yd  Freestyle
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Yee, Madeleine   (9.63)   0:21.56   0:21.65 -0:00.09  
 
================================================================================
 
Event #70  Boys  09-10  25yd  Freestyle
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Tran, Carden   (9.81)   0:22.00   0:23.26 -0:01.26  
 
================================================================================
 
Event #71  Girls  5&U  50yd  Freestyle
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Rodriguez, Isabel   (5.44)   0:53.97   0:53.45 +0:00.52  
2nd   Hastings, Faith   (5.42)   0:56.27   0:59.56 -0:03.29  
3rd   Salazar, Reese   (5.66)   1:10.13   1:04.19 +0:05.94  
4th   Soni, Aahana   (4.91)   1:15.12   1:15.70 -0:00.58  
5th   Fann, Rykyn   (5.6)   1:19.34   1:13.00 +0:06.34  
6th   Bone, Sophia   (5.7)   1:26.08   1:23.96 +0:02.12  
7th   Mandel, Lexi   (5.58)   1:31.56   1:35.09 -0:03.53  
8th   Lee, Cailyn   (5.05)   1:39.78   1:48.28 -0:08.50  
9th   Tibackx, Sydney   (4.87)   1:42.97   1:40.19 +0:02.78  
 
================================================================================
 
Event #72  Boys  5&U  50yd  Freestyle
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Huang, Kelvin   (5.77)   0:55.58      
2nd   Tanaka, Evan   (5.45)   1:14.64      
3rd   Daffronte, Justin   (5.97)   1:20.51   1:33.90 -0:13.39  
 
================================================================================
 
Event #73  Girls  06-07  50yd  Freestyle
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Ewing, Halle   (7.26)   0:45.83   0:48.50 -0:02.67  
2nd   Keyworth, Dakota   (6.06)   0:46.06   0:46.35 -0:00.29  
3rd   Kailiponi, Ayla   (7.31)   0:47.91   0:45.19 +0:02.72  
4th   Tsai, Jocelyn   (7.72)   0:48.84   0:53.02 -0:04.18  
5th   Tanaka, Anna   (7.55)   1:02.10   1:50.97 -0:48.87  
6th   Ferguson, Haley   (7.2)   1:07.52   1:14.59 -0:07.07  
7th   Bouzid, Louisa   (6.46)   1:22.68   1:16.33 +0:06.35  
8th   Kumar, Bhavya   (6.31)   1:22.71   1:18.96 +0:03.75  
9th   Lee, Alexis   (6.84)   1:24.47   1:16.88 +0:07.59  
10th   Gundapaneni, Hasini   (6.05)   1:37.94   1:33.83 +0:04.11  
 
================================================================================
 
Event #74  Boys  06-07  50yd  Freestyle
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Calen, Joshua   (6.7)   1:23.23   1:23.40 -0:00.17  
2nd   BODEMPUDI, NITYAN   (7.55)   1:30.47   1:15.53 +0:14.94  
3rd   Shah, Rhyan   (7.19)   1:33.13   1:25.59 +0:07.54  
 
================================================================================
 
Event #75  Girls  08-09  50yd  Freestyle
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Yee, Madeleine   (9.63)   0:45.71   0:51.09 -0:05.38  
2nd   Chung, Camryn   (9.52)   0:46.12   0:42.75 +0:03.37  
3rd   Jaramillo-Robles, Marissa   (8.23)   0:55.71   0:57.15 -0:01.44  
4th   Srinivasan, Nakshatra   (8.09)   0:58.34   1:01.71 -0:03.37  
 
================================================================================
 
Event #76  Boys  08-09  50yd  Freestyle
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Ongkeko, Ethan   (9.16)   0:37.16   0:38.09 -0:00.93  
2nd   Loo, Kanoa   (9.88)   0:37.53   0:39.32 -0:01.79  
3rd   Tran, Carden   (9.81)   0:46.36   0:53.72 -0:07.36  
4th   Reynafarje, Anthony   (9.88)   0:46.75   0:57.51 -0:10.76  
5th   Bouyer, John-Lawrence   (8.82)   1:12.96   1:01.08 +0:11.88  
 
================================================================================
 
Event #77  Girls  10-16  50yd  Freestyle
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Cornwall, Hana   (11.12)   0:45.91   0:47.03 -0:01.12  
2nd   Qiao, Annie   (11.78)   1:16.76   1:33.01 -0:16.25  
 
================================================================================
 
Event #78  Boys  10-16  50yd  Freestyle
 
 
 
Place   Name   Age   Final Time   Prev Best Time +/- best  
 
 
 
1st   Koga, James   (10.92)   0:30.75   0:29.83 +0:00.92  
2nd   Rodriguez, Javier   (11.06)   0:31.25   0:33.83 -0:02.58  
3rd   Tsai, Wesley   (11.12)   0:35.21   0:36.35 -0:01.14  
4th   Taylor, Ethan   (14.91)   0:44.19   0:45.04 -0:00.85