April 7th, 2018

04/07/2018  Swim Competition – San Jose
Total Participants Checked-In : 47
Event #3  Girls  07-08  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Nira S (8.06) 1:52.62
2nd Aarushi K (8.37) 2:09.03 2:11.20 -0:02.17
================================================================================
Event #4  Boys  07-08  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Amaury D (7.22) 2:13.69
2nd Jason L (7.60) 2:41.53 2:58.44 -0:16.91
================================================================================
Event #5  Girls  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Heleri S (10.90) 2:02.54 1:49.06 +0:13.48
================================================================================
Event #11  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ninel G (6.11) 0:49.53
================================================================================
Event #12  Boys  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Maxim K (5.95) 0:53.03 0:43.62 +0:09.41
2nd Ishmael Y (6.55) 0:57.56 0:58.37 -0:00.81
================================================================================
Event #13  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Nira S (8.06) 0:26.03 0:28.00 -0:01.97
2nd Sarah T (8.75) 0:36.00 0:33.60 +0:02.40
3rd Karoli S (7.68) 0:58.95 0:40.65 +0:18.30
================================================================================
Event #14  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Amaury D (7.22) 0:35.53 0:39.28 -0:03.75
2nd Arjav M (8.00) 0:40.10
3rd Don W (8.53) 0:42.47 0:43.87 -0:01.40
4th Luke D (7.96) 0:46.59 0:47.10 -0:00.51
================================================================================
Event #15  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Nyssa K (9.07) 0:40.97 0:40.81 +0:00.16
================================================================================
Event #16  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Derek W (9.68) 0:31.72
================================================================================
Event #17  Girls  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Jason L (7.60) 1:21.44
================================================================================
Event #19  Girls  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Nira S (8.06) 0:56.16
2nd Aarushi K (8.37) 1:09.16
================================================================================
Event #21  Girls  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Heleri S (10.90) 1:03.44 1:07.03 -0:03.59
================================================================================
Event #22  Boys  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Aarnav G (12.38) 0:59.75 1:26.59 -0:26.84
================================================================================
Event #23  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Leila D (4.81) 1:04.72 1:21.69 -0:16.97
2nd Madison T (4.27) 1:07.07 1:22.93 -0:15.86
================================================================================
Event #24  Boys  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Aiden W (4.58) 1:14.46 1:08.38 +0:06.08
================================================================================
Event #25  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Aveen S (5.97) 0:32.72
2nd Sophie C (6.00) 0:33.78 0:34.21 -0:00.43
3rd Lizzie N (6.77) 0:39.16
4th Isabella D (5.50) 0:42.66 0:50.10 -0:07.44
5th Raquel M (5.39) 0:46.25 1:03.03 -0:16.78
6th Ninel G (6.11) 0:46.41
7th Lashia A (5.36) 1:21.62
8th Mireli S (5.43) 1:22.75 0:53.50 +0:29.25
================================================================================
Event #26  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Peter M (6.51) 0:45.71 0:52.00 -0:06.29
2nd Ishmael Y (6.55) 0:50.97 0:47.59 +0:03.38
3rd Vonn W (6.41) 0:52.62 0:48.34 +0:04.28
4th Max T (5.51) 1:18.69
5th Joowon S (6.23) 1:21.72
================================================================================
Event #27  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Nira S (8.06) 0:26.94 0:25.94 +0:01.00
2nd Beatrissa M (7.73) 0:29.65 0:33.03 -0:03.38
3rd Sarah T (8.75) 0:32.88 0:31.35 +0:01.53
4th Kavya P (7.53) 0:43.31
5th Mira G (7.77) 0:46.31
================================================================================
Event #28  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ethan N (8.53) 0:25.09 0:25.13 -0:00.04
2nd Arjav M (8.00) 0:34.65 0:32.41 +0:02.24
3rd Don W (8.53) 0:35.97 0:32.29 +0:03.68
4th Luke D (7.96) 0:37.00 0:36.06 +0:00.94
5th Calvin Y (8.48) 0:55.56
6th Joseph T (7.97) 1:03.75 1:03.81 -0:00.06
================================================================================
Event #29  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Nyssa K (9.07) 0:35.06 0:36.69 -0:01.63
================================================================================
Event #32  Boys  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Maxim K (5.95) 1:17.94 1:25.62 -0:07.68
================================================================================
Event #33  Girls  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Beatrissa M (7.73) 1:10.62 1:12.15 -0:01.53
2nd Jason L (7.60) 1:12.28
3rd Karoli S (7.68) 1:33.78 1:14.94 +0:18.84
================================================================================
Event #34  Boys  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ashwath R (7.31) 2:01.97 2:21.37 -0:19.40
================================================================================
Event #35  Girls  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Aarushi K (8.37) 1:00.00 1:02.00 -0:02.00
2nd Nira S (8.06) 1:00.22
================================================================================
Event #36  Boys  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ethan N (8.53) 0:57.84 0:55.78 +0:02.06
2nd Don W (8.53) 1:24.44 1:10.16 +0:14.28
================================================================================
Event #37  Girls  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Heleri S (10.90) 0:52.72 0:54.41 -0:01.69
================================================================================
Event #38  Boys  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Aarnav G (12.38) 1:04.38 1:16.29 -0:11.91
================================================================================
Event #41  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sophie C (6.00) 0:38.53 0:45.00 -0:06.47
2nd Aveen S (5.97) 0:42.84 0:37.53 +0:05.31
3rd ashley K (6.33) 1:01.22
4th Isabella D (5.50) 1:06.62 1:26.16 -0:19.54
================================================================================
Event #42  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ishmael Y (6.55) 0:57.06 0:57.35 -0:00.29
2nd Vonn W (6.41) 1:04.97 1:28.09 -0:23.12
================================================================================
Event #43  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Nira S (8.06) 0:28.50
2nd Sarah T (8.75) 0:37.13 0:38.47 -0:01.34
3rd Jenni P (8.00) 0:38.34
4th Aditi B (7.84) 0:43.03 0:46.31 -0:03.28
5th Kavya P (7.53) 1:04.65
================================================================================
Event #44  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Don W (8.53) 0:39.71 0:36.29 +0:03.42
2nd Arjav M (8.00) 0:41.22
3rd Ethan N (8.53) 0:42.84 0:40.90 +0:01.94
4th Joseph T (7.97) 1:06.78 0:52.47 +0:14.31
5th Ashwath R (7.31) 1:23.91 1:15.94 +0:07.97
================================================================================
Event #45  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sriya P (10.90) 0:37.34
2nd Nyssa K (9.07) 0:45.81 0:46.32 -0:00.51
3rd Nina B (9.94) 0:46.37
================================================================================
Event #46  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st taksh b (9.13) 1:02.88
================================================================================
Event #47  Girls  5&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Aveen S (5.97) 1:29.59
================================================================================
Event #48  Boys  5&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Maxim K (5.95) 2:21.47 2:48.12 -0:26.65
================================================================================
Event #49  Girls  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Karoli S (7.68) 1:54.35 1:30.25 +0:24.10
================================================================================
Event #50  Boys  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Amaury D (7.22) 1:08.10 1:15.00 -0:06.90
2nd Luke D (7.96) 1:21.69 1:25.94 -0:04.25
================================================================================
Event #51  Girls  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Nira S (8.06) 1:03.87 1:03.25 +0:00.62
2nd Aarushi K (8.37) 1:08.37 1:03.81 +0:04.56
================================================================================
Event #52  Boys  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Don W (8.53) 1:22.72 1:19.40 +0:03.32
2nd Jeroeme S (9.53) 1:26.41
3rd Calvin Y (8.48) 1:37.69 1:27.56 +0:10.13
================================================================================
Event #53  Girls  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Heleri S (10.90) 1:10.12 1:02.97 +0:07.15
================================================================================
Event #54  Boys  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Aarnav G (12.38) 1:15.14 1:39.22 -0:24.08
================================================================================
Event #55  Girls  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Leila D (4.81) 0:53.15 1:00.06 -0:06.91
2nd Madison T (4.27) 1:15.56 1:27.28 -0:11.72
================================================================================
Event #56  Boys  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Aiden W (4.58) 1:05.09 1:01.28 +0:03.81
================================================================================
Event #57  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sophie C (6.00) 0:36.00 0:35.08 +0:00.92
2nd Aveen S (5.97) 0:38.82 0:38.69 +0:00.13
3rd Lizzie N (6.77) 0:39.25
4th Ninel G (6.11) 0:45.78
5th ashley K (6.33) 0:46.59
6th Mireli S (5.43) 0:50.78 0:50.03 +0:00.75
7th Isabella D (5.50) 0:51.12 0:55.69 -0:04.57
8th Lashia A (5.36) 1:17.81 1:25.84 -0:08.03
================================================================================
Event #58  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Peter M (6.51) 0:49.16 0:47.34 +0:01.82
2nd Ishmael Y (6.55) 0:50.75 0:52.25 -0:01.50
3rd Chase K (5.97) 0:52.53 1:15.00 -0:22.47
4th Vonn W (6.41) 0:55.37 0:59.00 -0:03.63
5th Joowon S (6.23) 1:15.65
6th Raynaud S (5.16) 1:24.75 1:31.50 -0:06.75
7th Max T (5.51) 2:21.79 1:56.78 +0:25.01
================================================================================
Event #59  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Nira S (8.06) 0:22.15
2nd Sarah T (8.75) 0:28.78 0:28.69 +0:00.09
3rd Beatrissa M (7.73) 0:34.06 0:28.53 +0:05.53
4th Jenni P (8.00) 0:35.41
5th Aditi B (7.84) 0:42.94 0:51.91 -0:08.97
6th Mira G (7.77) 0:56.38
================================================================================
Event #60  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Arjav M (8.00) 0:25.34 0:26.91 -0:01.57
2nd Luke D (7.96) 0:33.03 0:36.42 -0:03.39
3rd Ethan N (8.53) 0:34.87 0:27.94 +0:06.93
4th Don W (8.53) 0:37.41 0:29.00 +0:08.41
5th Calvin Y (8.48) 0:45.25
6th Ashwath R (7.31) 1:11.28 1:03.62 +0:07.66
7th Joseph T (7.97) 1:14.71 1:00.84 +0:13.87
================================================================================
Event #61  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Nyssa K (9.07) 0:28.13 0:28.09 +0:00.04
2nd Sriya P (10.90) 0:28.75
================================================================================
Event #62  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Derek W (9.68) 0:35.64
2nd taksh b (9.13) 0:51.93
================================================================================
Event #63  Girls  5&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Aveen S (5.97) 1:23.81
2nd Isabella D (5.50) 1:41.60
================================================================================
Event #64  Boys  5&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Maxim K (5.95) 1:20.78 1:25.56 -0:04.78
================================================================================
Event #65  Girls  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Jason L (7.60) 1:16.38 1:20.00 -0:03.62
2nd Beatrissa M (7.73) 1:18.34 1:10.75 +0:07.59
3rd Karoli S (7.68) 1:29.47 1:23.91 +0:05.56
================================================================================
Event #66  Boys  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Amaury D (7.22) 0:58.66 1:00.94 -0:02.28
================================================================================
Event #67  Girls  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Nira S (8.06) 0:45.13 0:44.15 +0:00.98
2nd Aarushi K (8.37) 0:59.75 1:00.97 -0:01.22
3rd Nina B (9.94) 1:12.50
================================================================================
Event #68  Boys  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Arjav M (8.00) 0:57.43
2nd Ethan N (8.53) 1:02.56 1:04.35 -0:01.79
================================================================================
Event #69  Girls  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Heleri S (10.90) 0:53.34 0:46.59 +0:06.75
================================================================================
Event #70  Boys  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Aarnav G (12.38) 0:49.65 0:57.44 -0:07.79