April 14th, 2018

04/14/2018  Swim Competition – Carlsbad
Total Participants Checked-In : 48
Event #3  Girls  07-08  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ainsley P (8.85) 1:54.87 1:52.13 +0:02.74
2nd Brea F (8.63) 3:01.12
================================================================================
Event #4  Boys  07-08  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Max P (8.51) 1:22.76 1:44.41 -0:21.65
2nd Victor K (7.10) 2:28.35
3rd Jackson C (7.97) 2:48.38
================================================================================
Event #5  Girls  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Dahbin K (10.94) 1:43.72
================================================================================
Event #7  Girls  11-16  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ava S (11.77) 1:38.82 1:11.94 +0:26.88
2nd Kadence K (12.54) 2:22.50
================================================================================
Event #8  Boys  11-16  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ivan D (14.00) 1:29.28 1:28.59 +0:00.69
2nd Dahwon K (13.84) 1:30.71
3rd Justin J (11.46) 1:32.19
================================================================================
Event #11  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Brenna R (6.89) 0:48.12 0:39.31 +0:08.81
2nd Adhya M (6.20) 0:52.15 0:42.72 +0:09.43
================================================================================
Event #13  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ainsley P (8.85) 0:25.41 0:25.78 -0:00.37
2nd Sidney F (8.40) 0:32.59 0:30.37 +0:02.22
3rd Brea F (8.63) 0:53.31
================================================================================
Event #14  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sanat A (8.72) 0:32.22
2nd Jackson C (7.97) 0:32.62 0:36.19 -0:03.57
3rd Seth E (7.68) 0:35.94
4th Victor K (7.10) 0:40.12 0:39.28 +0:00.84
5th William D (7.21) 0:44.97
================================================================================
Event #15  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Riley B (10.36) 0:17.97 0:20.47 -0:02.50
2nd Maria D (9.16) 0:24.85
3rd Crystal S (9.38) 0:30.88 0:33.71 -0:02.83
================================================================================
Event #16  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Jordan D (9.25) 0:29.69
================================================================================
Event #17  Girls  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Adhya M (6.20) 1:59.09 1:52.13 +0:06.96
================================================================================
Event #18  Boys  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Seth E (7.68) 1:25.22
================================================================================
Event #19  Girls  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sidney F (8.40) 1:16.97
================================================================================
Event #20  Boys  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Max P (8.51) 0:49.66 0:53.09 -0:03.43
================================================================================
Event #21  Girls  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kadence K (12.54) 1:16.62 0:57.14 +0:19.48
================================================================================
Event #22  Boys  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ivan D (14.00) 0:37.59 0:43.41 -0:05.82
2nd Kieran P (11.47) 0:58.19 1:02.88 -0:04.69
================================================================================
Event #25  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Rose J (4.75) 0:35.85 0:36.00 -0:00.15
2nd Ava K (4.78) 0:47.75 0:57.93 -0:10.18
================================================================================
Event #26  Boys  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Aarav M (3.71) 1:17.53
================================================================================
Event #27  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cora G (5.28) 0:34.75 0:37.34 -0:02.59
2nd Chloe F (6.32) 0:36.44 0:43.15 -0:06.71
3rd Brenna R (6.89) 0:39.56 0:36.65 +0:02.91
4th Adhya M (6.20) 0:40.78 0:40.19 +0:00.59
5th Laila F (6.32) 0:45.81 0:48.56 -0:02.75
6th Madison K (5.68) 0:54.28 0:47.78 +0:06.50
7th Fiona M (5.78) 0:55.13
8th Piper O (5.31) 1:03.03
9th Melody S (6.21) 1:06.84
================================================================================
Event #28  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Jackson L (5.83) 0:42.56 0:38.29 +0:04.27
================================================================================
Event #29  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ainsley P (8.85) 0:23.00 0:22.75 +0:00.25
2nd Brea F (8.63) 0:25.57 0:33.25 -0:07.68
3rd Sidney F (8.40) 0:28.15 0:25.06 +0:03.09
================================================================================
Event #30  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Jared C (8.74) 0:28.13
2nd Seth E (7.68) 0:28.32 0:39.13 -0:10.81
3rd Conor G (7.90) 0:29.28 0:29.25 +0:00.03
3rd Lucas S (8.60) 0:29.28
5th Victor K (7.10) 0:29.50 0:27.82 +0:01.68
6th Ashton O (7.26) 0:32.91
7th Jackson C (7.97) 0:34.87 0:41.15 -0:06.28
8th William D (7.21) 0:43.60 1:01.19 -0:17.59
================================================================================
Event #31  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kirstin C (10.61) 0:26.35
2nd Crystal S (9.38) 0:27.38 0:23.68 +0:03.70
================================================================================
Event #32  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Max S (9.46) 0:24.72
2nd Jordan D (9.25) 0:27.10 0:30.93 -0:03.83
3rd Cody Y (9.21) 0:33.31
================================================================================
Event #33  Girls  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Rose J (4.75) 1:14.97 1:16.16 -0:01.19
================================================================================
Event #35  Girls  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Brenna R (6.89) 1:17.91 1:22.84 -0:04.93
2nd Adhya M (6.20) 1:35.12 1:38.22 -0:03.10
================================================================================
Event #36  Boys  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Seth E (7.68) 1:02.63
2nd Victor K (7.10) 1:05.79 1:08.16 -0:02.37
3rd Conor G (7.90) 1:10.13 1:09.28 +0:00.85
================================================================================
Event #37  Girls  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Laine T (8.09) 1:01.62
2nd Brea F (8.63) 1:05.12 1:09.03 -0:03.91
================================================================================
Event #38  Boys  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sanat A (8.72) 0:59.65
2nd Jordan D (9.25) 1:01.31 1:07.00 -0:05.69
================================================================================
Event #39  Girls  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ava S (11.77) 0:41.00 0:42.16 -0:01.16
2nd Kadence K (12.54) 1:01.93 0:51.16 +0:10.77
================================================================================
Event #40  Boys  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Justin J (11.46) 0:43.62
================================================================================
Event #42  Boys  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Max P (8.51) 1:50.35
2nd Victor K (7.10) 2:15.72
================================================================================
Event #43  Girls  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Rose J (4.75) 0:59.78 0:59.53 +0:00.25
================================================================================
Event #45  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Adhya M (6.20) 0:46.75 0:52.22 -0:05.47
2nd Brenna R (6.89) 0:49.91 0:46.15 +0:03.76
3rd Laila F (6.32) 1:10.69
================================================================================
Event #46  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Jackson L (5.83) 1:13.25 1:10.31 +0:02.94
================================================================================
Event #47  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ainsley P (8.85) 0:28.72 0:30.81 -0:02.09
2nd Sidney F (8.40) 0:39.78 0:37.13 +0:02.65
3rd Brea F (8.63) 0:40.53
================================================================================
Event #48  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Jared C (8.74) 0:30.15
2nd Lucas S (8.60) 0:34.00
3rd Seth E (7.68) 0:36.50 0:35.03 +0:01.47
4th Victor K (7.10) 0:40.56 0:47.12 -0:06.56
5th Jackson C (7.97) 0:44.88 0:41.25 +0:03.63
6th William D (7.21) 0:46.50 0:49.06 -0:02.56
7th Conor G (7.90) 0:47.85
================================================================================
Event #49  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Maria D (9.16) 0:31.22
2nd Kirstin C (10.61) 0:42.15
3rd Crystal S (9.38) 0:44.97 0:42.37 +0:02.60
================================================================================
Event #50  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Brian J (9.64) 0:24.69
2nd Dannie C (9.48) 0:25.75 0:38.30 -0:12.55
3rd Jordan D (9.25) 0:34.22 0:38.18 -0:03.96
4th Max S (9.46) 0:36.15
================================================================================
Event #53  Girls  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yaya C (7.69) 1:19.78
2nd Adhya M (6.20) 2:00.16 1:52.25 +0:07.91
3rd Chloe F (6.32) 2:09.31
================================================================================
Event #54  Boys  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Seth E (7.68) 1:14.50 1:15.87 -0:01.37
2nd Victor K (7.10) 1:19.22 1:41.97 -0:22.75
================================================================================
Event #55  Girls  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Eloise S (9.06) 1:24.12
2nd Brea F (8.63) 1:34.97
3rd Laine T (8.09) 1:37.84
================================================================================
Event #56  Boys  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Max P (8.51) 0:58.82 0:57.75 +0:01.07
2nd Sanat A (8.72) 1:15.60
3rd Jordan D (9.25) 1:24.22 1:29.22 -0:05.00
================================================================================
Event #57  Girls  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Riley B (10.36) 0:46.22 0:48.47 -0:02.25
2nd Ava S (11.77) 0:52.90 0:55.21 -0:02.31
3rd Kadence K (12.54) 1:37.69 1:12.78 +0:24.91
================================================================================
Event #58  Boys  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kieran P (11.47) 0:56.41 0:58.12 -0:01.71
================================================================================
Event #62  Boys  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Max P (8.51) 1:27.80 1:36.58 -0:08.78
2nd Victor K (7.10) 2:19.56 2:29.50 -0:09.94
================================================================================
Event #63  Girls  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Rose J (4.75) 0:40.51 0:40.28 +0:00.23
2nd Ava K (4.78) 1:04.00 1:02.84 +0:01.16
================================================================================
Event #64  Boys  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zachary M (4.62) 0:50.16 0:48.09 +0:02.07
2nd Aarav M (3.71) 1:09.25 1:26.56 -0:17.31
================================================================================
Event #65  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Brenna R (6.89) 0:31.75 0:30.97 +0:00.78
2nd Adhya M (6.20) 0:38.13 0:37.84 +0:00.29
3rd Chloe F (6.32) 0:43.71 0:40.25 +0:03.46
4th Laila F (6.32) 0:48.37 0:47.80 +0:00.57
5th Melody S (6.21) 0:50.03
6th Madison K (5.68) 0:52.06 0:54.97 -0:02.91
================================================================================
Event #66  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Jackson L (5.83) 0:40.72 0:27.12 +0:13.60
================================================================================
Event #67  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ainsley P (8.85) 0:20.44 0:18.91 +0:01.53
2nd Yaya C (7.69) 0:26.28
3rd Brea F (8.63) 0:29.88 0:36.53 -0:06.65
================================================================================
Event #68  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lucas S (8.60) 0:26.19
2nd Seth E (7.68) 0:26.63
3rd Victor K (7.10) 0:26.72 0:26.38 +0:00.34
4th Jared C (8.74) 0:27.62
5th Jackson C (7.97) 0:27.97 0:29.19 -0:01.22
6th Ashton O (7.26) 0:28.40
7th Conor G (7.90) 0:35.50 0:35.10 +0:00.40
================================================================================
Event #69  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Crystal S (9.38) 0:25.47 0:23.13 +0:02.34
2nd Kirstin C (10.61) 0:33.20
================================================================================
Event #70  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Max S (9.46) 0:17.88
2nd Jordan D (9.25) 0:23.07 0:26.43 -0:03.36
3rd Cody Y (9.21) 0:32.15
================================================================================
Event #71  Girls  5&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Rose J (4.75) 1:24.18 1:33.00 -0:08.82
================================================================================
Event #72  Boys  5&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Jackson L (5.83) 1:22.90 1:20.94 +0:01.96
================================================================================
Event #73  Girls  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Brenna R (6.89) 1:06.28 1:16.63 -0:10.35
2nd Adhya M (6.20) 1:33.82 1:23.31 +0:10.51
================================================================================
Event #74  Boys  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Victor K (7.10) 0:58.94 1:09.00 -0:10.06
2nd Seth E (7.68) 1:03.37
3rd Jackson C (7.97) 1:12.25
4th Conor G (7.90) 1:21.13 1:22.75 -0:01.62
5th William D (7.21) 1:32.66 1:48.09 -0:15.43
================================================================================
Event #75  Girls  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Maria D (9.16) 0:48.50
2nd Crystal S (9.38) 0:54.57
3rd Eloise S (9.06) 1:00.31
4th Brea F (8.63) 1:09.19 1:22.34 -0:13.15
5th Laine T (8.09) 1:25.40
================================================================================
Event #76  Boys  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Brian J (9.64) 0:47.25
2nd Sanat A (8.72) 0:52.56
3rd Jordan D (9.25) 0:55.97 1:04.10 -0:08.13
4th Cody Y (9.21) 1:15.91
================================================================================
Event #77  Girls  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ava S (11.77) 0:36.25 0:38.22 -0:01.97
2nd Dahbin K (10.94) 0:41.53
================================================================================
Event #78  Boys  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ivan D (14.00) 0:31.62 0:31.59 +0:00.03
2nd Dahwon K (13.84) 0:32.72 1:07.03 -0:34.31
3rd Justin J (11.46) 0:36.91
4th Kieran P (11.47) 0:42.95 0:46.75 -0:03.80