April 25th, 2015

4/25/2015  Swim Competition – Irvine
Total Participants Checked-In : 43
Event #1  Girls  6&U  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mandel, Lexi (6.71) 2:23.47 2:24.14 -0:00.67
================================================================================
Event #6  Boys  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ince, Nathaniel (9.6) 1:28.70 1:24.75 +0:03.95
2nd Soong, Dylan (9.37) 1:49.95 1:44.89 +0:05.06
3rd Tsao, Jeremy (9.3) 2:09.00 2:05.47 +0:03.53
================================================================================
Event #10  Boys  4&U  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Nguyen, Tanner (4.34) 1:02.75 0:57.88 +0:04.87
2nd Chiang, Matthew (4.95) 1:03.71 0:53.19 +0:10.52
3rd Salazar, Cadel (4.24) 1:18.57 1:20.47 -0:01.90
================================================================================
Event #11  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Soni, Aahana (6.04) 0:23.97 0:26.83 -0:02.86
2nd Mandel, Lexi (6.71) 0:34.65 0:34.13 +0:00.52
3rd Navas, Lillian (5.34) 0:46.78 0:50.09 -0:03.31
4th Symchych, Ava (5.43) 0:53.20 0:49.13 +0:04.07
================================================================================
Event #12  Boys  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Nguyen, Tayvin (6.98) 0:25.90 0:27.00 -0:01.10
2nd Wang, Eric (5.85) 0:43.46 0:43.21 +0:00.25
================================================================================
Event #13  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Marar, Nidhii (8.13) 0:25.31 0:24.66 +0:00.65
2nd Truong, Remi (7.58) 0:27.32 0:24.16 +0:03.16
================================================================================
Event #14  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hon, James (7.83) 0:34.97 0:39.32 -0:04.35
================================================================================
Event #15  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hon, Jalin (10.24) 0:33.93 0:40.70 -0:06.77
2nd Sokolov, Victoria (10.17) 0:42.25
================================================================================
Event #16  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ince, Nathaniel (9.6) 0:17.56 0:16.38 +0:01.18
================================================================================
Event #17  Girls  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Soni, Aahana (6.04) 1:03.41 1:03.57 -0:00.16
================================================================================
Event #19  Girls  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Marar, Nidhii (8.13) 0:59.00 0:55.52 +0:03.48
================================================================================
Event #20  Boys  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ince, Nathaniel (9.6) 0:42.02 0:38.14 +0:03.88
2nd Soong, Dylan (9.37) 0:58.02 0:51.56 +0:06.46
3rd Tsao, Jeremy (9.3) 1:03.88 1:02.25 +0:01.63
================================================================================
Event #21  Girls  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yan, Lorraine (13.29) 0:46.89
2nd Hon, Jalin (10.24) 1:14.59 1:15.46 -0:00.87
================================================================================
Event #25  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Matutes, Nancy (4.68) 0:46.34 0:41.34 +0:05.00
2nd Gajarsa, Francesca (4.95) 0:49.40
3rd Rahman, Sophia (4.56) 0:49.59 0:53.53 -0:03.94
================================================================================
Event #26  Boys  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chiang, Matthew (4.95) 0:50.39 0:50.64 -0:00.25
2nd Nguyen, Tanner (4.34) 0:55.33 0:48.96 +0:06.37
3rd Salazar, Cadel (4.24) 0:56.90 0:47.69 +0:09.21
================================================================================
Event #27  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mandel, Lexi (6.71) 0:26.45 0:30.82 -0:04.37
2nd Soni, Aahana (6.04) 0:27.89 0:27.76 +0:00.13
3rd Symchych, Ava (5.43) 0:31.31 0:30.82 +0:00.49
4th Graff, Regan (5.55) 0:33.15 0:42.08 -0:08.93
5th Tran, Alyssa (6.16) 0:36.02 0:41.81 -0:05.79
6th Gabagat, Emma (5.53) 0:38.53 0:32.00 +0:06.53
7th Stanisai, Gwyneth (5.28) 0:39.10 0:38.12 +0:00.98
8th Navas, Lillian (5.34) 0:41.22 0:42.31 -0:01.09
9th Patel, Sariya (5.36) 0:44.25 0:39.00 +0:05.25
10th Mattewal, Nanki (5.57) 0:44.81
11th Brown, Brooklyn (5.73) 0:46.22 0:51.82 -0:05.60
================================================================================
Event #28  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Nguyen, Tayvin (6.98) 0:25.13 0:25.01 +0:00.12
2nd Wang, Eric (5.85) 0:37.60 0:40.56 -0:02.96
3rd Chen, Benjamin (6.68) 0:40.13 0:41.34 -0:01.21
4th Rahman, Jacob (6.08) 1:06.52 0:59.57 +0:06.95
5th Symchych, Elliott (5.43) 1:14.59 0:59.96 +0:14.63
================================================================================
Event #29  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Truong, Remi (7.58) 0:24.81 0:25.50 -0:00.69
2nd Marar, Nidhii (8.13) 0:28.07 0:27.01 +0:01.06
3rd Bouzid, Louisa (7.59) 0:28.58 0:32.84 -0:04.26
4th Patel, Sabina (7.37) 0:30.21 0:26.44 +0:03.77
5th Szczedrin, Sofia (8.85) 0:30.77 0:33.02 -0:02.25
6th Tuteja, Aiyana (7.67) 0:35.68 0:37.13 -0:01.45
================================================================================
Event #30  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tran, Austin (7.83) 0:31.34 0:45.91 -0:14.57
2nd Hon, James (7.83) 0:46.26 0:47.53 -0:01.27
================================================================================
Event #31  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Theurer, Alyssa (9.59) 0:27.00
2nd Sokolov, Victoria (10.17) 0:33.15 0:27.18 +0:05.97
================================================================================
Event #33  Girls  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Rahman, Sophia (4.56) 1:58.20 1:46.56 +0:11.64
================================================================================
Event #34  Boys  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wang, Eric (5.85) 1:23.84 1:28.40 -0:04.56
2nd Roschmann, Sullivan (5.6) 1:27.72 1:36.21 -0:08.49
================================================================================
Event #35  Girls  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Soni, Aahana (6.04) 0:59.76 0:57.91 +0:01.85
2nd Bouzid, Louisa (7.59) 1:06.15 1:08.57 -0:02.42
3rd Patel, Sabina (7.37) 1:09.82 0:59.63 +0:10.19
4th Mandel, Lexi (6.71) 2:00.03 1:03.21 +0:56.82
================================================================================
Event #36  Boys  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Nguyen, Tayvin (6.98) 0:58.78 0:58.26 +0:00.52
================================================================================
Event #37  Girls  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Marar, Nidhii (8.13) 0:58.96 1:00.22 -0:01.26
2nd Szczedrin, Sofia (8.85) 1:12.02 1:21.59 -0:09.57
================================================================================
Event #38  Boys  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ince, Nathaniel (9.6) 0:43.26 0:41.77 +0:01.49
2nd Tsao, Jeremy (9.3) 0:53.02 0:54.76 -0:01.74
3rd Soong, Dylan (9.37) 0:56.65
================================================================================
Event #40  Boys  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Szczedrin, Andrei (11.11) 0:55.20
================================================================================
Event #41  Girls  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mandel, Lexi (6.71) 1:49.46 2:10.94 -0:21.48
================================================================================
Event #43  Girls  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Gajarsa, Francesca (4.95) 1:02.56
2nd Matutes, Nancy (4.68) 1:50.16 1:24.72 +0:25.44
================================================================================
Event #44  Boys  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chiang, Matthew (4.95) 0:56.02 0:56.53 -0:00.51
2nd Salazar, Cadel (4.24) 1:20.95 1:02.00 +0:18.95
================================================================================
Event #45  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Soni, Aahana (6.04) 0:30.65 0:29.34 +0:01.31
2nd Mandel, Lexi (6.71) 0:30.87 0:31.53 -0:00.66
3rd Graff, Regan (5.55) 0:41.21 0:39.65 +0:01.56
4th Navas, Lillian (5.34) 0:50.50 0:37.08 +0:13.42
5th Symchych, Ava (5.43) 0:53.13 0:49.37 +0:03.76
6th Gabagat, Emma (5.53) 0:58.03 1:08.34 -0:10.31
7th Patel, Sariya (5.36) 1:22.58 0:57.94 +0:24.64
================================================================================
Event #46  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Nguyen, Tayvin (6.98) 0:31.00 0:30.12 +0:00.88
2nd Wang, Eric (5.85) 0:52.19 0:53.89 -0:01.70
3rd Roschmann, Sullivan (5.6) 0:55.19 1:03.39 -0:08.20
4th Chen, Benjamin (6.68) 0:57.95 0:52.81 +0:05.14
================================================================================
Event #47  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Marar, Nidhii (8.13) 0:28.51 0:27.62 +0:00.89
2nd Bouzid, Louisa (7.59) 0:33.59 0:37.28 -0:03.69
3rd Truong, Remi (7.58) 0:34.14 0:29.81 +0:04.33
4th Patel, Sabina (7.37) 0:35.37 0:37.00 -0:01.63
5th Szczedrin, Sofia (8.85) 0:44.46 0:47.25 -0:02.79
================================================================================
Event #48  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hon, James (7.83) 0:43.07 0:39.51 +0:03.56
2nd Tran, Austin (7.83) 0:44.06
================================================================================
Event #49  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hon, Jalin (10.24) 0:32.08 0:31.44 +0:00.64
2nd Sokolov, Victoria (10.17) 0:33.66 0:29.84 +0:03.82
================================================================================
Event #50  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ince, Nathaniel (9.6) 0:20.10 0:19.15 +0:00.95
================================================================================
Event #51  Girls  5&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Graff, Regan (5.55) 1:22.50 1:24.26 -0:01.76
================================================================================
Event #53  Girls  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Soni, Aahana (6.04) 1:04.60 1:02.21 +0:02.39
2nd Bouzid, Louisa (7.59) 1:16.83 1:21.20 -0:04.37
3rd Patel, Sabina (7.37) 1:41.81 1:30.93 +0:10.88
4th Mandel, Lexi (6.71) 10:07.06 1:10.82 +8:56.24
================================================================================
Event #54  Boys  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Nguyen, Tayvin (6.98) 1:06.08 1:05.63 +0:00.45
================================================================================
Event #55  Girls  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Marar, Nidhii (8.13) 0:59.08 1:00.90 -0:01.82
================================================================================
Event #56  Boys  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ince, Nathaniel (9.6) 0:43.20 0:43.72 -0:00.52
2nd Soong, Dylan (9.37) 0:59.25 0:55.59 +0:03.66
3rd Tsao, Jeremy (9.3) 1:12.78 1:09.69 +0:03.09
================================================================================
Event #57  Girls  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yan, Lorraine (13.29) 0:50.09
================================================================================
Event #58  Boys  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Szczedrin, Andrei (11.11) 1:08.88
================================================================================
Event #59  Girls  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mandel, Lexi (6.71) 2:28.15 2:31.56 -0:03.41
================================================================================
Event #61  Girls  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yan, Lorraine (13.29) 1:30.28
2nd Mandel, Lexi (6.71) 2:22.46 2:22.47 -0:00.01
================================================================================
Event #62  Boys  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Szczedrin, Andrei (11.11) 1:45.81
================================================================================
Event #63  Girls  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Gajarsa, Francesca (4.95) 0:45.19
2nd Rahman, Sophia (4.56) 0:55.82 1:04.69 -0:08.87
3rd Matutes, Nancy (4.68) 1:02.89 1:03.13 -0:00.24
================================================================================
Event #64  Boys  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chiang, Matthew (4.95) 0:44.07 0:38.02 +0:06.05
2nd Nguyen, Tanner (4.34) 0:47.25 0:43.87 +0:03.38
3rd Salazar, Cadel (4.24) 0:48.53 0:49.52 -0:00.99
4th O’brien, John (4.04) 1:13.40
================================================================================
Event #65  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Soni, Aahana (6.04) 0:23.34 0:22.58 +0:00.76
2nd Mandel, Lexi (6.71) 0:26.09 0:21.01 +0:05.08
3rd Symchych, Ava (5.43) 0:32.53 0:32.02 +0:00.51
4th Graff, Regan (5.55) 0:32.63 0:32.09 +0:00.54
5th Navas, Lillian (5.34) 0:38.03 0:36.26 +0:01.77
6th Gabagat, Emma (5.53) 0:41.00 0:38.27 +0:02.73
7th Tran, Alyssa (6.16) 0:43.32
8th Stanisai, Gwyneth (5.28) 0:44.08 0:43.97 +0:00.11
9th Renn, Lily (5.54) 0:45.70
10th Patel, Sariya (5.36) 0:52.40 0:44.08 +0:08.32
11th Baskar, Diya (6.72) 0:52.82 0:55.82 -0:03.00
12th Mattewal, Nanki (5.57) 0:57.82
13th Brown, Brooklyn (5.73) 1:04.40 1:04.33 +0:00.07
================================================================================
Event #66  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Nguyen, Tayvin (6.98) 0:21.75 0:23.08 -0:01.33
2nd Chen, Benjamin (6.68) 0:34.69 0:32.84 +0:01.85
3rd Wang, Eric (5.85) 0:36.35 0:36.10 +0:00.25
4th Roschmann, Sullivan (5.6) 0:44.65 0:45.97 -0:01.32
5th Rahman, Jacob (6.08) 0:55.09 0:49.71 +0:05.38
6th Symchych, Elliott (5.43) 1:17.75 0:39.39 +0:38.36
================================================================================
Event #67  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Marar, Nidhii (8.13) 0:20.26 0:20.66 -0:00.40
2nd Truong, Remi (7.58) 0:22.64 0:22.39 +0:00.25
3rd Bouzid, Louisa (7.59) 0:26.88 0:27.94 -0:01.06
4th Szczedrin, Sofia (8.85) 0:27.65 0:25.16 +0:02.49
5th Patel, Sabina (7.37) 0:30.45 0:24.71 +0:05.74
6th Tuteja, Aiyana (7.67) 0:33.00 0:33.25 -0:00.25
================================================================================
Event #68  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tran, Austin (7.83) 0:31.65 0:34.57 -0:02.92
2nd Hon, James (7.83) 0:33.27 0:39.50 -0:06.23
================================================================================
Event #69  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sokolov, Victoria (10.17) 0:26.19 0:23.34 +0:02.85
2nd Hon, Jalin (10.24) 0:28.06 0:27.40 +0:00.66
================================================================================
Event #71  Girls  5&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Graff, Regan (5.55) 1:10.85 1:13.25 -0:02.40
2nd Navas, Lillian (5.34) 1:25.47 1:19.56 +0:05.91
3rd Gajarsa, Francesca (4.95) 1:38.08
4th Rahman, Sophia (4.56) 2:03.96 2:04.31 -0:00.35
================================================================================
Event #72  Boys  5&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wang, Eric (5.85) 1:26.44 1:21.06 +0:05.38
2nd Roschmann, Sullivan (5.6) 1:32.07 1:28.31 +0:03.76
3rd Chiang, Matthew (4.95) 1:34.33 1:33.31 +0:01.02
4th Nguyen, Tanner (4.34) 1:44.81
================================================================================
Event #73  Girls  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Soni, Aahana (6.04) 0:54.50 0:56.31 -0:01.81
2nd Mandel, Lexi (6.71) 1:03.15 1:02.88 +0:00.27
3rd Bouzid, Louisa (7.59) 1:03.64 1:08.00 -0:04.36
4th Patel, Sabina (7.37) 1:21.14 1:03.12 +0:18.02
5th Tuteja, Aiyana (7.67) 1:26.91 1:26.02 +0:00.89
================================================================================
Event #74  Boys  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Nguyen, Tayvin (6.98) 0:52.83 0:56.82 -0:03.99
2nd Rahman, Jacob (6.08) 1:57.50 2:00.97 -0:03.47
================================================================================
Event #75  Girls  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Marar, Nidhii (8.13) 0:50.14 0:46.39 +0:03.75
2nd Szczedrin, Sofia (8.85) 1:10.52 1:08.75 +0:01.77
================================================================================
Event #76  Boys  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Soong, Dylan (9.37) 0:47.13
================================================================================
Event #77  Girls  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yan, Lorraine (13.29) 0:39.53
2nd Sokolov, Victoria (10.17) 0:58.87
3rd Hon, Jalin (10.24) 0:59.87 0:56.40 +0:03.47
================================================================================
Event #78  Boys  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Szczedrin, Andrei (11.11) 0:45.84