April 28th, 2018

04/28/2018  Swim Competition – Irvine
Total Participants Checked-In : 50
Event #2  Boys  6&U  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Patek W (5.31) 2:22.35 2:07.75 +0:14.60
================================================================================
Event #3  Girls  07-08  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sydney T (9.01) 1:52.41 1:50.26 +0:02.15
================================================================================
Event #5  Girls  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st John M (10.50) 1:57.53 1:46.69 +0:10.84
================================================================================
Event #6  Boys  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Neel S (9.03) 1:57.46 2:07.44 -0:09.98
================================================================================
Event #7  Girls  11-16  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Noelle S (14.11) 1:22.40
================================================================================
Event #11  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Adelyn L (5.94) 0:22.02 0:23.37 -0:01.35
2nd Emma N (6.88) 0:46.41
3rd Sara N (5.79) 1:01.07
================================================================================
Event #12  Boys  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Patek W (5.31) 0:26.52 0:26.53 -0:00.01
2nd Marcus L (6.02) 0:28.19
3rd Josef W (5.50) 0:59.33
================================================================================
Event #13  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sydney T (9.01) 0:21.34 0:21.58 -0:00.24
2nd Analy S (8.95) 0:24.89 0:29.19 -0:04.30
3rd Abigail S (8.92) 0:27.81 0:28.57 -0:00.76
4th Ashkhen H (8.85) 0:32.47 0:29.94 +0:02.53
5th Matheo R (8.26) 0:43.81 0:45.27 -0:01.46
6th Cora N (7.00) 0:49.97 0:47.01 +0:02.96
================================================================================
Event #14  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Matthew C (7.96) 0:22.25 0:23.71 -0:01.46
2nd Brandon Y (7.47) 0:25.90 0:42.13 -0:16.23
3rd Kenneth H (8.24) 0:26.89 0:31.15 -0:04.26
4th Lenjiro M (7.29) 0:35.95 0:33.59 +0:02.36
5th Shaan D (7.69) 0:39.06 0:36.77 +0:02.29
6th Kevin H (7.18) 0:45.65 0:40.06 +0:05.59
================================================================================
Event #15  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st John M (10.50) 0:24.51 0:20.37 +0:04.14
2nd Paulina G (9.12) 0:33.45 0:34.45 -0:01.00
3rd Audrey N (9.08) 0:40.57 0:37.85 +0:02.72
================================================================================
Event #16  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Enzo M (9.41) 0:24.22 0:24.82 -0:00.60
================================================================================
Event #17  Girls  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Adelyn L (5.94) 0:52.64 0:56.25 -0:03.61
2nd Anshika Y (6.98) 1:41.66 1:44.58 -0:02.92
================================================================================
Event #18  Boys  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Matthew C (7.96) 0:50.06 0:54.75 -0:04.69
2nd Kevin H (7.18) 1:45.58 1:37.59 +0:07.99
================================================================================
Event #19  Girls  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sydney T (9.01) 0:52.00 0:53.77 -0:01.77
================================================================================
Event #20  Boys  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Neel S (9.03) 0:54.28 0:54.15 +0:00.13
2nd Kenneth H (8.24) 1:02.65 1:02.94 -0:00.29
3rd Enzo M (9.41) 1:03.19 0:56.96 +0:06.23
================================================================================
Event #21  Girls  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Noelle S (14.11) 0:38.81
2nd John M (10.50) 1:00.00 0:49.51 +0:10.49
================================================================================
Event #22  Boys  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Estifano R (12.93) 0:30.53
2nd Farhoud E (11.05) 0:57.69
================================================================================
Event #24  Boys  Open  100yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Neel S (9.03) 2:07.50
================================================================================
Event #25  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Philomena W (3.70) 1:27.46
================================================================================
Event #26  Boys  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Liam C (4.50) 1:11.57 0:54.16 +0:17.41
2nd Alex S (4.26) 1:30.46
================================================================================
Event #27  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Adelyn L (5.94) 0:27.40 0:26.45 +0:00.95
2nd Julia L (6.35) 0:38.22 0:37.63 +0:00.59
3rd Manvi P (6.36) 0:40.75
4th Emma N (6.88) 0:42.90 0:37.94 +0:04.96
5th Sara N (5.79) 0:45.32 0:40.82 +0:04.50
6th Makhana J (5.53) 0:45.65 0:42.39 +0:03.26
7th Madison P (5.48) 0:47.38 0:43.07 +0:04.31
8th Katie H (6.14) 0:47.59 0:36.02 +0:11.57
9th Angelica L (5.13) 1:02.00 0:45.56 +0:16.44
================================================================================
Event #28  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Patek W (5.31) 0:28.81 0:25.00 +0:03.81
2nd Marcus L (6.02) 0:30.90 0:42.72 -0:11.82
3rd Rocco M (6.30) 0:39.27 0:42.25 -0:02.98
4th Jaxton C (6.86) 0:44.50 0:39.76 +0:04.74
5th Muhammad K (6.92) 0:54.97
6th Josef W (5.50) 0:55.22 0:54.78 +0:00.44
================================================================================
Event #29  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Analy S (8.95) 0:22.72 0:21.65 +0:01.07
2nd Sydney T (9.01) 0:26.90 0:26.00 +0:00.90
3rd Ashkhen H (8.85) 0:27.38 0:27.34 +0:00.04
4th Abigail S (8.92) 0:32.01 0:27.95 +0:04.06
5th Matheo R (8.26) 0:35.78 0:41.95 -0:06.17
6th Eloise E (7.53) 0:42.72 0:41.27 +0:01.45
7th Cora N (7.00) 0:50.96 0:42.69 +0:08.27
================================================================================
Event #30  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kenneth H (8.24) 0:25.06 0:28.65 -0:03.59
2nd Matthew C (7.96) 0:25.89 0:23.93 +0:01.96
3rd Brandon Y (7.47) 0:26.50 0:28.10 -0:01.60
4th Byron P (8.34) 0:27.31 0:22.65 +0:04.66
5th Kevin H (7.18) 0:34.75 0:34.28 +0:00.47
6th Lenjiro M (7.29) 0:35.27 0:30.53 +0:04.74
7th Santiago G (7.17) 0:38.59
8th Shaan D (7.69) 0:39.95 0:34.94 +0:05.01
================================================================================
Event #31  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st John M (10.50) 0:22.96 0:22.93 +0:00.03
2nd Audrey N (9.08) 0:33.51 0:35.14 -0:01.63
================================================================================
Event #32  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Enzo M (9.41) 0:30.75 0:28.28 +0:02.47
================================================================================
Event #33  Girls  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Adelyn L (5.94) 0:58.35 0:56.69 +0:01.66
================================================================================
Event #34  Boys  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Patek W (5.31) 1:03.34 1:01.65 +0:01.69
================================================================================
Event #36  Boys  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Matthew C (7.96) 0:55.25 0:58.07 -0:02.82
2nd Kevin H (7.18) 1:18.56 1:16.71 +0:01.85
================================================================================
Event #37  Girls  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sydney T (9.01) 1:00.28 0:54.34 +0:05.94
================================================================================
Event #38  Boys  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Byron P (8.34) 0:58.28 0:55.88 +0:02.40
2nd Kenneth H (8.24) 1:01.64 1:01.03 +0:00.61
3rd Neel S (9.03) 1:05.57 1:08.51 -0:02.94
================================================================================
Event #39  Girls  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st John M (10.50) 0:51.51 0:52.13 -0:00.62
================================================================================
Event #40  Boys  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Estifano R (12.93) 0:32.95
================================================================================
Event #42  Boys  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Neel S (9.03) 2:20.91
================================================================================
Event #44  Boys  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Nathan T (4.96) 0:11.94
================================================================================
Event #45  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Adelyn L (5.94) 0:28.28 0:32.47 -0:04.19
2nd Sara N (5.79) 0:52.19 0:44.82 +0:07.37
3rd Emma N (6.88) 0:52.64 1:00.44 -0:07.80
4th Katie H (6.14) 0:56.20 0:56.18 +0:00.02
5th Makhana J (5.53) 1:06.45 0:57.77 +0:08.68
================================================================================
Event #46  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Patek W (5.31) 0:34.64 0:32.75 +0:01.89
2nd Rocco M (6.30) 0:45.96 0:49.12 -0:03.16
3rd Jaxton C (6.86) 1:01.56
4th Josef W (5.50) 1:08.28
================================================================================
Event #47  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sydney T (9.01) 0:24.28 0:24.62 -0:00.34
2nd Ashkhen H (8.85) 0:31.50 0:31.94 -0:00.44
3rd Analy S (8.95) 0:33.27
3rd Abigail S (8.92) 0:33.27 0:32.68 +0:00.59
5th Cora N (7.00) 0:57.25
================================================================================
Event #48  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Matthew C (7.96) 0:27.38 0:33.50 -0:06.12
2nd Byron P (8.34) 0:30.25 0:30.03 +0:00.22
3rd Kenneth H (8.24) 0:32.13 0:36.34 -0:04.21
4th Brandon Y (7.47) 0:34.64
5th Lenjiro M (7.29) 0:38.14 0:30.41 +0:07.73
6th Shaan D (7.69) 0:39.20 0:40.02 -0:00.82
7th Kevin H (7.18) 0:49.58 0:36.97 +0:12.61
================================================================================
Event #49  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st John M (10.50) 0:20.99 0:23.19 -0:02.20
2nd Paulina G (9.12) 0:35.34
3rd Cassie X (10.34) 0:37.12
4th Audrey N (9.08) 0:42.20 0:39.77 +0:02.43
================================================================================
Event #50  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Enzo M (9.41) 0:30.12 0:27.28 +0:02.84
================================================================================
Event #51  Girls  5&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Adelyn L (5.94) 1:01.69 1:07.01 -0:05.32
================================================================================
Event #52  Boys  5&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Patek W (5.31) 1:13.37 1:11.43 +0:01.94
================================================================================
Event #53  Girls  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Anshika Y (6.98) 1:49.02
================================================================================
Event #54  Boys  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Matthew C (7.96) 1:03.09 1:16.75 -0:13.66
2nd Lenjiro M (7.29) 1:28.63 1:20.66 +0:07.97
================================================================================
Event #55  Girls  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sydney T (9.01) 0:52.50 0:55.81 -0:03.31
2nd Ashkhen H (8.85) 1:12.20 1:10.59 +0:01.61
3rd Matheo R (8.26) 1:41.88
================================================================================
Event #56  Boys  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Enzo M (9.41) 1:08.71 0:59.02 +0:09.69
2nd Byron P (8.34) 1:13.35 1:07.87 +0:05.48
3rd Neel S (9.03) 1:14.25 1:11.16 +0:03.09
4th Kenneth H (8.24) 1:15.44
================================================================================
Event #57  Girls  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st John M (10.50) 1:00.60 0:56.02 +0:04.58
================================================================================
Event #58  Boys  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Estifano R (12.93) 0:36.34
2nd Samuel L (11.14) 0:52.01
================================================================================
Event #59  Girls  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sydney T (9.01) 1:56.25 2:03.31 -0:07.06
================================================================================
Event #61  Girls  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Noelle S (14.11) 1:17.27
2nd John M (10.50) 1:56.52 1:46.82 +0:09.70
================================================================================
Event #62  Boys  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Estifano R (12.93) 1:00.62
2nd Neel S (9.03) 1:49.59 1:48.08 +0:01.51
3rd Patek W (5.31) 2:11.70 2:03.75 +0:07.95
================================================================================
Event #63  Girls  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Philomena W (3.70) 1:43.59 1:05.09 +1:38.50
================================================================================
Event #64  Boys  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Nathan T (4.96) 0:48.84
2nd Liam C (4.50) 1:05.32 0:52.83 +0:12.49
3rd Alex S (4.26) 1:22.19
================================================================================
Event #65  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Adelyn L (5.94) 0:24.50 0:22.95 +0:01.55
2nd Eve C (6.55) 0:29.14 0:37.06 -0:07.92
3rd Julia L (6.35) 0:30.58 0:32.50 -0:01.92
4th Manvi P (6.36) 0:30.64
5th Sara N (5.79) 0:32.34 0:30.25 +0:02.09
6th Jood O (6.11) 0:33.88
7th Emma N (6.88) 0:34.13 0:36.51 -0:02.38
8th Katie H (6.14) 0:37.25 0:31.77 +0:05.48
9th Makhana J (5.53) 0:46.85 0:37.45 +0:09.40
10th Mila N (6.77) 0:50.75
11th Madison P (5.48) 0:55.84 0:53.87 +0:01.97
12th Angelica L (5.13) 0:56.88 0:53.41 +0:03.47
================================================================================
Event #66  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Patek W (5.31) 0:22.20 0:19.81 +0:02.39
2nd Marcus L (6.02) 0:27.52 0:42.20 -0:14.68
3rd Jaxton C (6.86) 0:35.00 0:41.83 -0:06.83
4th Rocco M (6.30) 0:39.51 0:32.96 +0:06.55
5th Josef W (5.50) 0:50.15 0:49.94 +0:00.21
6th Muhammad K (6.92) 0:50.83
7th Ethan L (6.29) 1:14.39
================================================================================
Event #67  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sydney T (9.01) 0:19.22 0:18.38 +0:00.84
2nd Analy S (8.95) 0:23.07
3rd Ashkhen H (8.85) 0:23.63 0:25.15 -0:01.52
4th Matheo R (8.26) 0:30.63 0:36.20 -0:05.57
5th Cora N (7.00) 0:38.56 0:38.69 -0:00.13
6th Eloise E (7.53) 0:40.12 0:40.62 -0:00.50
7th Sofia Y (7.16) 0:46.71
================================================================================
Event #68  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Matthew C (7.96) 0:21.14 0:21.76 -0:00.62
2nd Kenneth H (8.24) 0:23.16 0:23.84 -0:00.68
3rd Byron P (8.34) 0:23.46 0:21.87 +0:01.59
4th Lenjiro M (7.29) 0:23.77 0:23.50 +0:00.27
5th Brandon Y (7.47) 0:23.85 0:24.31 -0:00.46
6th Shaan D (7.69) 0:26.95 0:28.65 -0:01.70
7th Kevin H (7.18) 0:35.01 0:34.38 +0:00.63
8th Santiago G (7.17) 0:40.72
================================================================================
Event #69  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st John M (10.50) 0:16.25 0:17.02 -0:00.77
2nd Paulina G (9.12) 0:25.39 0:25.07 +0:00.32
3rd Audrey N (9.08) 0:31.08 0:31.71 -0:00.63
================================================================================
Event #70  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Enzo M (9.41) 0:24.07 0:22.94 +0:01.13
================================================================================
Event #71  Girls  5&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Adelyn L (5.94) 0:51.32 0:53.53 -0:02.21
================================================================================
Event #72  Boys  5&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Patek W (5.31) 0:54.22 0:52.21 +0:02.01
================================================================================
Event #73  Girls  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Eloise E (7.53) 1:21.59 1:48.90 -0:27.31
================================================================================
Event #74  Boys  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Matthew C (7.96) 0:50.53 0:51.58 -0:01.05
2nd Brandon Y (7.47) 0:55.41 0:54.53 +0:00.88
3rd Shaan D (7.69) 1:02.82
4th Lenjiro M (7.29) 1:02.88 0:56.41 +0:06.47
5th Kevin H (7.18) 1:23.89 1:19.69 +0:04.20
================================================================================
Event #75  Girls  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Abigail S (8.92) 0:48.07 0:55.21 -0:07.14
2nd Sydney T (9.01) 0:57.15 0:48.00 +0:09.15
================================================================================
Event #76  Boys  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Neel S (9.03) 0:46.00 0:45.03 +0:00.97
2nd Kenneth H (8.24) 0:51.09 0:55.01 -0:03.92
3rd Byron P (8.34) 1:01.52 0:50.33 +0:11.19
================================================================================
Event #77  Girls  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Noelle S (14.11) 0:33.91
2nd John M (10.50) 0:46.32 0:42.56 +0:03.76
================================================================================
Event #78  Boys  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Estifano R (12.93) 0:27.33
2nd Farhoud E (11.05) 0:42.70