May 6th, 2017

5/6/2017  Swim Competition – Irvine
Total Participants Checked-In : 42
Event #1  Girls  6&U  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Shaves, Summer (5.64) 1:51.64 1:47.69 +0:03.95
================================================================================
Event #3  Girls  07-08  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cook, Bella (8.61) 1:39.82 1:57.04 -0:17.22
2nd Mandel, Lexi (8.74) 1:55.13 1:46.72 +0:08.41
3rd Tibackx, Sydney (8.01) 2:02.14 2:02.70 -0:00.56
================================================================================
Event #5  Girls  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Keyworth, Dakota (9.22) 1:37.25 2:04.34 -0:27.09
================================================================================
Event #6  Boys  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mangum, John (9.53) 2:10.14
================================================================================
Event #8  Boys  11-16  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mu, Michael (13.18) 1:33.90 1:32.40 +0:01.50
================================================================================
Event #9  Girls  4&U  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cook, Roxy (4.91) 0:47.13
================================================================================
Event #11  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Shaves, Summer (5.64) 0:24.07 0:23.08 +0:00.99
2nd Mu, Maggie (6.06) 0:34.28 0:33.03 +0:01.25
3rd Robles, Amy (5.4) 0:35.53
4th Green, William (5.96) 1:00.27 1:02.49 -0:02.22
================================================================================
Event #12  Boys  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lee, andy (6.27) 0:25.06 0:26.59 -0:01.53
================================================================================
Event #13  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cook, Bella (8.61) 0:20.50 0:20.01 +0:00.49
2nd Kimmel, Brinley (8.65) 0:22.69
3rd Tibackx, Sydney (8.01) 0:23.64 0:26.08 -0:02.44
4th Mandel, Lexi (8.74) 0:24.52 0:23.64 +0:00.88
================================================================================
Event #15  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Keyworth, Dakota (9.22) 0:20.06 0:25.50 -0:05.44
2nd Truong, Remi (9.61) 0:20.32 0:20.39 -0:00.07
3rd Pan, Aina (10.59) 0:32.40
================================================================================
Event #16  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lee, Adam (10.43) 0:19.03
2nd Lin, Vincent (9.21) 0:34.01 0:38.57 -0:04.56
================================================================================
Event #17  Girls  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Shaves, Summer (5.64) 0:53.71 0:55.95 -0:02.24
================================================================================
Event #19  Girls  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Keyworth, Dakota (9.22) 0:42.05
2nd Truong, Remi (9.61) 0:51.45 0:47.85 +0:03.60
3rd Mandel, Lexi (8.74) 1:03.26 0:59.15 +0:04.11
================================================================================
Event #21  Girls  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Gillis, Isabela (11.29) 0:33.45 0:38.31 -0:04.86
2nd Virgin, Megan (13.03) 0:41.38
================================================================================
Event #22  Boys  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mu, Michael (13.18) 0:40.95 0:43.20 -0:02.25
================================================================================
Event #25  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cook, Roxy (4.91) 0:35.87 0:41.21 -0:05.34
================================================================================
Event #26  Boys  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Stevens, Adhiket (4.08) 1:17.50 1:11.26 +0:06.24
2nd Wang, Jeremy (4.98) 1:23.78
================================================================================
Event #27  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Shaves, Summer (5.64) 0:26.47 0:23.82 +0:02.65
2nd Robles, Amy (5.4) 0:30.09 0:40.59 -0:10.50
3rd Mu, Maggie (6.06) 0:36.64
4th Mendez, Madison (6.86) 0:37.08 0:45.59 -0:08.51
5th Green, William (5.96) 0:52.27 0:52.84 -0:00.57
================================================================================
Event #28  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Luna, Shibli (5.99) 0:33.26 0:34.89 -0:01.63
2nd Zhang, Austin (6.55) 0:33.45
3rd Uzun, Kenan (6.17) 0:49.06 0:57.60 -0:08.54
4th Venkatraghvan, Pranav (5.24) 1:11.75
================================================================================
Event #29  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cook, Bella (8.61) 0:23.14 0:23.00 +0:00.14
2nd Kimmel, Brinley (8.65) 0:23.88
3rd Tibackx, Sydney (8.01) 0:26.00 0:26.31 -0:00.31
4th Mandel, Lexi (8.74) 0:28.33 0:24.88 +0:03.45
5th Pan, Irene (8.63) 0:46.07
================================================================================
Event #30  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tong, Anthony (7.54) 0:26.84
2nd Rosenblum, Logan (7.42) 0:43.25 0:44.31 -0:01.06
================================================================================
Event #31  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Keyworth, Dakota (9.22) 0:18.60 0:25.59 -0:06.99
2nd Truong, Remi (9.61) 0:24.63 0:22.94 +0:01.69
3rd Pan, Aina (10.59) 0:39.62
================================================================================
Event #32  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mangum, John (9.53) 0:27.38 0:23.28 +0:04.10
2nd Lin, Vincent (9.21) 0:31.51 0:29.70 +0:01.81
================================================================================
Event #33  Girls  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Shaves, Summer (5.64) 0:54.06 0:53.34 +0:00.72
================================================================================
Event #37  Girls  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Keyworth, Dakota (9.22) 0:45.26 0:52.44 -0:07.18
2nd Truong, Remi (9.61) 0:53.80 0:49.28 +0:04.52
3rd Mandel, Lexi (8.74) 0:58.32 0:55.77 +0:02.55
4th Tibackx, Sydney (8.01) 1:01.57 0:58.57 +0:03.00
================================================================================
Event #38  Boys  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mangum, John (9.53) 0:55.77 0:55.41 +0:00.36
================================================================================
Event #39  Girls  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Gillis, Isabela (11.29) 0:38.88 0:40.47 -0:01.59
================================================================================
Event #40  Boys  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mu, Michael (13.18) 0:44.78
================================================================================
Event #41  Girls  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Keyworth, Dakota (9.22) 1:32.60
2nd Johnson, Olive (12.46) 1:52.25
3rd Mandel, Lexi (8.74) 2:02.07 1:49.46 +0:12.61
================================================================================
Event #43  Girls  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cook, Roxy (4.91) 0:54.77 1:07.26 -0:12.49
================================================================================
Event #45  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Shaves, Summer (5.64) 0:25.53 0:26.31 -0:00.78
2nd Mu, Maggie (6.06) 0:34.21 0:36.40 -0:02.19
3rd Robles, Amy (5.4) 0:38.78 0:58.27 -0:19.49
4th Green, William (5.96) 1:13.19 1:04.65 +0:08.54
================================================================================
Event #46  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Luna, Shibli (5.99) 0:43.16 1:05.97 -0:22.81
================================================================================
Event #47  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cook, Bella (8.61) 0:22.15 0:21.88 +0:00.27
2nd Mandel, Lexi (8.74) 0:23.19 0:24.95 -0:01.76
3rd Tibackx, Sydney (8.01) 0:27.00 0:27.22 -0:00.22
================================================================================
Event #49  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Truong, Remi (9.61) 0:22.90 0:25.14 -0:02.24
2nd Keyworth, Dakota (9.22) 0:24.34 0:30.45 -0:06.11
3rd Pan, Aina (10.59) 0:44.33
================================================================================
Event #50  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mangum, John (9.53) 0:26.53 0:28.93 -0:02.40
2nd Lin, Vincent (9.21) 0:36.21 0:36.71 -0:00.50
================================================================================
Event #51  Girls  5&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Shaves, Summer (5.64) 0:58.59 1:02.03 -0:03.44
================================================================================
Event #53  Girls  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mu, Maggie (6.06) 1:10.33 1:11.33 -0:01.00
================================================================================
Event #54  Boys  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wang, Jacob (7.46) 1:06.02
================================================================================
Event #55  Girls  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cook, Bella (8.61) 0:51.34 0:48.46 +0:02.88
2nd Keyworth, Dakota (9.22) 0:54.40 1:04.90 -0:10.50
3rd Mandel, Lexi (8.74) 0:54.93 0:54.12 +0:00.81
4th Truong, Remi (9.61) 0:55.32 0:54.78 +0:00.54
5th Kimmel, Brinley (8.65) 1:01.16
6th Tibackx, Sydney (8.01) 1:03.65 0:59.76 +0:03.89
================================================================================
Event #56  Boys  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mangum, John (9.53) 1:00.87 1:02.63 -0:01.76
================================================================================
Event #57  Girls  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Johnson, Olive (12.46) 1:03.59
================================================================================
Event #59  Girls  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Gillis, Isabela (11.29) 1:33.47
2nd Virgin, Megan (13.03) 1:49.54
3rd Mandel, Lexi (8.74) 2:05.02 1:57.19 +0:07.83
================================================================================
Event #60  Boys  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mu, Michael (13.18) 1:44.16 1:41.25 +0:02.91
================================================================================
Event #61  Girls  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Keyworth, Dakota (9.22) 1:25.32 1:47.40 -0:22.08
2nd Cook, Bella (8.61) 1:33.02
3rd Truong, Remi (9.61) 1:41.00
4th Mandel, Lexi (8.74) 2:56.92 1:42.14 +1:14.78
================================================================================
Event #63  Girls  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cook, Roxy (4.91) 0:41.47 0:55.26 -0:13.79
2nd Kolodenker, Anya (4.45) 1:29.28
================================================================================
Event #64  Boys  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lin, Ethan (4.53) 0:41.96 2:02.16 -1:20.20
2nd Stevens, Adhiket (4.08) 1:20.44 1:49.76 -0:29.32
3rd Wang, Jeremy (4.98) 1:31.50 1:31.21 +0:00.29
4th Kolodenker, Aiden (3.95) 1:59.06
5th Goe, Axel (4.7) 2:12.22
================================================================================
Event #65  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Shaves, Summer (5.64) 0:21.64 0:20.95 +0:00.69
2nd Robles, Amy (5.4) 0:26.69 0:44.19 -0:17.50
3rd Mu, Maggie (6.06) 0:26.77 0:24.72 +0:02.05
4th Mendez, Madison (6.86) 0:41.93 0:41.39 +0:00.54
5th Green, William (5.96) 0:47.39 0:45.70 +0:01.69
================================================================================
Event #66  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zhang, Austin (6.55) 0:20.45 0:26.82 -0:06.37
2nd Lee, andy (6.27) 0:21.65 0:28.03 -0:06.38
3rd Luna, Shibli (5.99) 0:25.90 0:30.39 -0:04.49
4th Goh, Gareth (6.62) 0:40.01 0:39.03 +0:00.98
5th Goe, Steele (6.88) 0:42.85 0:46.02 -0:03.17
6th Uzun, Kenan (6.17) 1:04.19 1:02.84 +0:01.35
7th Yu, Brandon (6.5) 1:09.25
================================================================================
Event #67  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cook, Bella (8.61) 0:18.14 0:18.12 +0:00.02
2nd Mandel, Lexi (8.74) 0:21.82 0:19.45 +0:02.37
3rd Tibackx, Sydney (8.01) 0:23.38 0:21.64 +0:01.74
4th Pan, Irene (8.63) 0:50.31
================================================================================
Event #68  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Rosenblum, Logan (7.42) 0:33.90 0:37.06 -0:03.16
================================================================================
Event #69  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Keyworth, Dakota (9.22) 0:17.84 0:20.39 -0:02.55
================================================================================
Event #70  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lee, Adam (10.43) 0:16.28
2nd Mangum, John (9.53) 0:19.69 0:20.88 -0:01.19
3rd Lin, Vincent (9.21) 0:30.01 0:27.15 +0:02.86
================================================================================
Event #71  Girls  5&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Shaves, Summer (5.64) 0:47.47 0:51.16 -0:03.69
================================================================================
Event #73  Girls  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mu, Maggie (6.06) 0:57.65 0:55.37 +0:02.28
================================================================================
Event #74  Boys  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wang, Justin (7.46) 1:09.59
================================================================================
Event #75  Girls  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Keyworth, Dakota (9.22) 0:39.00 0:46.02 -0:07.02
2nd Cook, Bella (8.61) 0:42.65 0:47.76 -0:05.11
3rd Kimmel, Brinley (8.65) 0:44.35
4th Mandel, Lexi (8.74) 0:49.53 0:46.02 +0:03.51
5th Tibackx, Sydney (8.01) 0:52.68 0:52.51 +0:00.17
================================================================================
Event #76  Boys  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mangum, John (9.53) 0:49.10 0:46.56 +0:02.54
2nd Lin, Vincent (9.21) 1:18.81
================================================================================
Event #77  Girls  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Gillis, Isabela (11.29) 0:32.53 0:33.19 -0:00.66
2nd Virgin, Megan (13.03) 0:35.32 0:35.78 -0:00.46
3rd Pan, Aina (10.59) 1:11.84
================================================================================
Event #78  Boys  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mu, Michael (13.18) 0:36.64 0:39.45 -0:02.81