May 9, 2015

5/9/2015  Swim Competition – Irvine
Total Participants Checked-In : 51
Event #1  Girls  6&U  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Rodriguez, Izzy (6.61) 1:52.87 1:49.57 +0:03.30
2nd Walker, MacKenzi (5.9) 2:05.97 1:56.28 +0:09.69
3rd Mandel, Lexi (6.75) 2:18.87 2:23.47 -0:04.60
================================================================================
Event #5  Girls  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Gargantiel, Mikayla (10.87) 1:33.25 1:30.94 +0:02.31
================================================================================
Event #6  Boys  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tsao, Jeremy (9.34) 2:09.82 2:05.47 +0:04.35
================================================================================
Event #8  Boys  11-16  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Reynafarje, Anthony (11.04) 2:01.02 2:05.68 -0:04.66
================================================================================
Event #10  Boys  4&U  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chiang, Matthew (4.99) 0:55.03 0:53.19 +0:01.84
================================================================================
Event #11  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Rodriguez, Izzy (6.61) 0:25.14 0:19.84 +0:05.30
2nd Walker, MacKenzi (5.9) 0:31.82 0:25.25 +0:06.57
3rd Mandel, Lexi (6.75) 0:33.81 0:34.13 -0:00.32
4th Gargantiel, Leah (5.6) 0:34.19 0:35.82 -0:01.63
5th Elliott, Hadley (6.92) 0:40.31
6th Tibackx, Sydney (6.03) 0:42.96 0:35.27 +0:07.69
7th Navas, Lillian (5.38) 0:43.45 0:46.78 -0:03.33
================================================================================
Event #13  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kailiponi, Ayla (8.48) 0:21.38 0:21.21 +0:00.17
2nd Marar, Nidhii (8.17) 0:26.34 0:24.66 +0:01.68
3rd Bouzid, Louisa (7.63) 0:31.08 0:32.06 -0:00.98
================================================================================
Event #14  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Pai, Nikhil (7.35) 0:25.59 0:22.90 +0:02.69
2nd Nguyen, Tayvin (7.02) 0:27.30 0:25.90 +0:01.40
3rd Chao, Josh (7.95) 0:28.82 0:31.66 -0:02.84
4th Hon, James (7.87) 0:38.00 0:34.97 +0:03.03
================================================================================
Event #15  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hon, Jalin (10.28) 0:34.50 0:33.93 +0:00.57
================================================================================
Event #16  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ince, Nathaniel (9.64) 0:32.40 0:16.38 +0:16.02
1st Tran, Daniel (9.56) 0:32.40 0:35.14 -0:02.74
================================================================================
Event #17  Girls  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Rodriguez, Izzy (6.61) 0:53.53 0:54.01 -0:00.48
2nd Walker, MacKenzi (5.9) 1:11.33 0:56.53 +0:14.80
3rd Bouzid, Louisa (7.63) 1:21.50 1:21.41 +0:00.09
================================================================================
Event #18  Boys  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Nguyen, Tanner (4.38) 0:56.77
================================================================================
Event #19  Girls  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Marar, Nidhii (8.17) 0:59.44 0:55.52 +0:03.92
================================================================================
Event #20  Boys  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ince, Nathaniel (9.64) 0:41.63 0:38.14 +0:03.49
2nd Tsao, Jeremy (9.34) 1:01.07 1:02.25 -0:01.18
================================================================================
Event #21  Girls  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Gargantiel, Mikayla (10.87) 0:49.06
2nd Hon, Jalin (10.28) 1:21.42 1:14.59 +0:06.83
================================================================================
Event #22  Boys  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Reynafarje, Anthony (11.04) 1:13.37
================================================================================
Event #25  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Matutes, Nancy (4.72) 0:45.90 0:41.34 +0:04.56
2nd Chao, Sarah (4.53) 0:49.41 0:56.16 -0:06.75
3rd Gu, Gabriella (4.95) 0:51.32
4th Gajarsa, Francesca (4.99) 0:53.12 0:49.40 +0:03.72
5th Rahman, Sophia (4.6) 1:01.83 0:49.59 +0:12.24
================================================================================
Event #26  Boys  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Nguyen, Tanner (4.38) 0:44.06 0:48.96 -0:04.90
2nd Chiang, Matthew (4.99) 0:45.16 0:50.39 -0:05.23
================================================================================
Event #27  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Rodriguez, Izzy (6.61) 0:22.93 0:23.71 -0:00.78
2nd Walker, MacKenzi (5.9) 0:27.25 0:25.03 +0:02.22
3rd Mandel, Lexi (6.75) 0:29.19 0:26.45 +0:02.74
4th Peca, Sophia (6.2) 0:30.57 0:31.21 -0:00.64
5th Elliott, Hadley (6.92) 0:30.87 0:34.59 -0:03.72
6th Gargantiel, Leah (5.6) 0:34.32 0:35.19 -0:00.87
7th Stanisai, Gwyneth (5.32) 0:39.18 0:38.12 +0:01.06
8th Patel, Sariya (5.39) 0:39.27 0:39.00 +0:00.27
9th Sarigumba, Abigail (5.95) 0:42.14 0:50.89 -0:08.75
10th Tibackx, Sydney (6.03) 0:43.18 0:31.15 +0:12.03
11th Games, Mia (6.62) 0:44.09
12th Navas, Lillian (5.38) 0:44.88 0:41.22 +0:03.66
13th Brown, Brooklyn (5.77) 1:10.46 0:46.22 +0:24.24
================================================================================
Event #28  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chen, Benjamin (6.71) 0:40.59 0:40.13 +0:00.46
2nd Pla, Patrick (5.09) 1:07.01 1:11.22 -0:04.21
3rd Rahman, Jacob (6.12) 1:21.52 0:59.57 +0:21.95
================================================================================
Event #29  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kailiponi, Ayla (8.48) 0:23.38 0:22.71 +0:00.67
2nd Marar, Nidhii (8.17) 0:25.46 0:27.01 -0:01.55
3rd Patel, Sabina (7.41) 0:27.51 0:26.44 +0:01.07
4th Bouzid, Louisa (7.63) 0:32.43 0:28.58 +0:03.85
================================================================================
Event #30  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Pai, Nikhil (7.35) 0:25.57 0:26.77 -0:01.20
2nd Chao, Josh (7.95) 0:26.13 0:26.02 +0:00.11
3rd Nguyen, Tayvin (7.02) 0:26.72 0:25.01 +0:01.71
4th Hon, James (7.87) 0:34.59 0:46.26 -0:11.67
5th Pla, Daniel (7.04) 0:37.71 0:36.45 +0:01.26
================================================================================
Event #31  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Panda, Celina (10.06) 0:30.90 0:35.34 -0:04.44
================================================================================
Event #32  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tran, Daniel (9.56) 0:32.51
================================================================================
Event #33  Girls  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Walker, MacKenzi (5.9) 0:57.03 0:55.44 +0:01.59
2nd Rahman, Sophia (4.6) 1:52.00 1:46.56 +0:05.44
================================================================================
Event #35  Girls  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Rodriguez, Izzy (6.61) 0:52.17 0:51.32 +0:00.85
2nd Mandel, Lexi (6.75) 1:02.08 1:00.53 +0:01.55
3rd Patel, Sabina (7.41) 1:07.88 0:59.63 +0:08.25
4th Peca, Sophia (6.2) 1:08.53 1:06.85 +0:01.68
5th Bouzid, Louisa (7.63) 1:09.83 1:06.15 +0:03.68
6th Tibackx, Sydney (6.03) 1:32.62 1:10.21 +0:22.41
================================================================================
Event #36  Boys  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Pai, Nikhil (7.35) 0:54.47 0:56.38 -0:01.91
2nd Nguyen, Tayvin (7.02) 0:59.90 0:58.26 +0:01.64
3rd Chao, Josh (7.95) 1:01.14 1:00.06 +0:01.08
================================================================================
Event #37  Girls  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Marar, Nidhii (8.17) 0:56.18 0:58.96 -0:02.78
================================================================================
Event #38  Boys  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tsao, Jeremy (9.34) 0:53.28 0:53.02 +0:00.26
2nd Tran, Daniel (9.56) 1:09.33
================================================================================
Event #39  Girls  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Gargantiel, Mikayla (10.87) 0:44.64 0:44.77 -0:00.13
================================================================================
Event #41  Girls  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Walker, MacKenzi (5.9) 1:56.28 1:56.50 -0:00.22
2nd Mandel, Lexi (6.75) 2:08.19 1:49.46 +0:18.73
================================================================================
Event #43  Girls  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Gajarsa, Francesca (4.99) 1:25.28 1:02.56 +0:22.72
2nd Matutes, Nancy (4.72) 1:56.00 1:24.72 +0:31.28