May 12th, 2018

05/12/2018  Swim Competition – Irvine
Total Participants Checked-In : 35
Event #5  Girls  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sydney T (9.04) 1:57.03 1:50.26 +0:06.77
================================================================================
Event #6  Boys  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Neel S (9.07) 1:53.76 1:57.46 -0:03.70
2nd John M (10.54) 1:59.93 1:46.69 +0:13.24
================================================================================
Event #8  Boys  11-16  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Victor B (13.73) 1:30.47 1:28.25 +0:02.22
================================================================================
Event #13  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Analy S (8.99) 0:25.20 0:24.89 +0:00.31
2nd Abigail S (8.96) 0:31.81 0:27.81 +0:04.00
3rd Alana S (7.96) 0:36.40
================================================================================
Event #14  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Matthew C (7.99) 0:23.25 0:22.25 +0:01.00
================================================================================
Event #15  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sydney T (9.04) 0:22.69 0:21.34 +0:01.35
================================================================================
Event #16  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Neel S (9.07) 0:23.21 0:22.28 +0:00.93
2nd John M (10.54) 0:24.15 0:20.37 +0:03.78
3rd Ali B (10.77) 0:39.94 0:31.76 +0:08.18
================================================================================
Event #17  Girls  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Anshika Y (7.02) 1:39.88 1:41.66 -0:01.78
================================================================================
Event #18  Boys  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Matthew C (7.99) 0:57.40 0:50.06 +0:07.34
2nd Justin S (7.33) 1:03.06
================================================================================
Event #19  Girls  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sydney T (9.04) 0:56.75 0:52.00 +0:04.75
================================================================================
Event #20  Boys  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Neel S (9.07) 0:56.13 0:54.15 +0:01.98
================================================================================
Event #21  Girls  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Haley F (11.38) 1:02.06
================================================================================
Event #22  Boys  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Victor B (13.73) 0:38.81 0:38.44 +0:00.37
2nd John M (10.54) 0:59.77 0:49.51 +0:10.26
================================================================================
Event #24  Boys  Open  100yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st John M (10.54) 2:18.22
================================================================================
Event #25  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Karen T (4.97) 0:43.84 0:49.97 -0:06.13
2nd Kylie G (4.29) 1:14.27
================================================================================
Event #26  Boys  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Alex S (4.30) 1:07.81 1:30.46 -0:22.65
2nd Liam C (4.53) 1:08.25 0:54.16 +0:14.09
================================================================================
Event #27  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Madison P (5.52) 0:41.85 0:43.07 -0:01.22
2nd Makhana J (5.56) 0:46.72 0:42.39 +0:04.33
3rd Eleanor B (5.90) 0:48.37 0:55.51 -0:07.14
4th Brooke S (6.06) 0:48.75
================================================================================
Event #28  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Muhammad K (6.96) 0:50.96 0:54.97 -0:04.01
2nd Blake G (6.75) 1:11.37 1:21.57 -0:10.20
================================================================================
Event #29  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Analy S (8.99) 0:23.25 0:21.65 +0:01.60
2nd Abigail S (8.96) 0:27.08 0:27.95 -0:00.87
3rd Alana S (7.96) 0:34.59 0:30.58 +0:04.01
4th Eloise E (7.57) 0:35.18 0:41.27 -0:06.09
================================================================================
Event #30  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Matthew C (7.99) 0:27.12 0:23.93 +0:03.19
================================================================================
Event #31  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sydney T (9.04) 0:29.22 0:26.00 +0:03.22
================================================================================
Event #32  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Blake C (9.53) 0:24.72
2nd John M (10.54) 0:28.25 0:22.93 +0:05.32
3rd Ali B (10.77) 0:34.47 0:34.83 -0:00.36
================================================================================
Event #33  Girls  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Eleanor B (5.90) 1:37.47 1:45.28 -0:07.81
================================================================================
Event #35  Girls  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Alana S (7.96) 1:14.83 1:03.09 +0:11.74
================================================================================
Event #36  Boys  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Justin S (7.33) 0:57.66
2nd Matthew C (7.99) 1:00.03 0:55.25 +0:04.78
3rd Charith C (7.01) 1:13.09 1:17.46 -0:04.37
================================================================================
Event #37  Girls  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sydney T (9.04) 1:01.44 0:54.34 +0:07.10
================================================================================
Event #38  Boys  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Neel S (9.07) 0:56.76 1:05.57 -0:08.81
================================================================================
Event #39  Girls  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Haley F (11.38) 0:57.06 1:00.88 -0:03.82
================================================================================
Event #40  Boys  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Victor B (13.73) 0:42.32 0:44.25 -0:01.93
2nd John M (10.54) 0:59.44 0:51.51 +0:07.93
3rd Ali B (10.77) 1:17.58 1:15.40 +0:02.18
================================================================================
Event #42  Boys  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Neel S (9.07) 2:02.06 2:20.91 -0:18.85
2nd John M (10.54) 2:03.82
================================================================================
Event #43  Girls  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Karen T (4.97) 1:02.64 1:14.40 -0:11.76
================================================================================
Event #45  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Makhana J (5.56) 1:06.13 0:57.77 +0:08.36
================================================================================
Event #46  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Blake G (6.75) 1:04.63 1:59.47 -0:54.84
================================================================================
Event #47  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Alana S (7.96) 0:31.91 0:32.75 -0:00.84
2nd Abigail S (8.96) 0:32.65 0:32.68 -0:00.03
3rd Analy S (8.99) 0:36.94 0:33.27 +0:03.67
4th Chloe H (8.03) 0:44.65
5th Eloise E (7.57) 1:09.09 0:53.51 +0:15.58
================================================================================
Event #48  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Matthew C (7.99) 0:28.46 0:27.38 +0:01.08
2nd Matthew L (8.56) 0:29.96
================================================================================
Event #49  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sydney T (9.04) 0:27.16 0:24.28 +0:02.88
================================================================================
Event #50  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Neel S (9.07) 0:29.32 0:29.09 +0:00.23
2nd John M (10.54) 0:30.25 0:20.99 +0:09.26
3rd Aarin J (9.23) 0:35.96 0:46.90 -0:10.94
4th Ali B (10.77) 0:51.62 0:43.56 +0:08.06
================================================================================
Event #53  Girls  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Alana S (7.96) 1:08.06 1:11.40 -0:03.34
2nd Anshika Y (7.02) 1:38.66 1:49.02 -0:10.36
================================================================================
Event #54  Boys  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Matthew C (7.99) 1:02.16 1:03.09 -0:00.93
2nd Justin S (7.33) 1:11.82
3rd Charith C (7.01) 1:20.94 1:24.70 -0:03.76
================================================================================
Event #55  Girls  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sydney T (9.04) 1:00.34 0:52.50 +0:07.84
================================================================================
Event #56  Boys  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Neel S (9.07) 1:05.77 1:11.16 -0:05.39
================================================================================
Event #57  Girls  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Haley F (11.38) 1:04.52 1:03.58 +0:00.94
2nd Cassie W (10.38) 1:15.01
================================================================================
Event #58  Boys  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Victor B (13.73) 0:50.47 0:49.38 +0:01.09
2nd John M (10.54) 1:11.03 0:56.02 +0:15.01
================================================================================
Event #59  Girls  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Haley F (11.38) 2:27.47
================================================================================
Event #60  Boys  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st John M (10.54) 2:20.96
================================================================================
Event #61  Girls  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sydney T (9.04) 1:48.19 1:56.82 -0:08.63
2nd Haley F (11.38) 2:03.45
================================================================================
Event #62  Boys  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Neel S (9.07) 1:33.53 1:48.08 -0:14.55
2nd John M (10.54) 1:58.46 1:46.82 +0:11.64
================================================================================
Event #63  Girls  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Karen T (4.97) 0:40.19 0:37.83 +0:02.36
================================================================================
Event #64  Boys  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Jonah M (4.87) 0:40.69 0:49.94 -0:09.25
2nd Alex S (4.30) 1:18.98 1:22.19 -0:03.21
3rd Liam C (4.53) 1:23.89 0:52.83 +1:31.06
================================================================================
Event #65  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Vionna J (5.57) 0:41.16
2nd Makhana J (5.56) 0:48.76 0:37.45 +0:11.31
3rd Madison P (5.52) 0:51.31 0:53.87 -0:02.56
4th Eleanor B (5.90) 1:12.19 0:50.38 +0:21.81
================================================================================
Event #66  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Muhammad K (6.96) 0:50.64 0:50.83 -0:00.19
2nd Blake G (6.75) 0:52.28 1:09.10 -0:16.82
================================================================================
Event #67  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Alana S (7.96) 0:27.31 0:28.82 -0:01.51
2nd Chloe H (8.03) 0:30.28 0:33.14 -0:02.86
3rd Eloise E (7.57) 0:36.77 0:40.12 -0:03.35
4th Anna T (7.60) 0:40.39
================================================================================
Event #68  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Matthew C (7.99) 0:21.16 0:21.14 +0:00.02
2nd Henry N (8.51) 0:27.82
3rd Matthew L (8.56) 0:29.50
4th Jacob M (7.24) 0:48.34 0:38.21 +0:10.13
================================================================================
Event #69  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sydney T (9.04) 0:18.50 0:18.38 +0:00.12
================================================================================
Event #70  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Neel S (9.07) 0:18.66 0:20.47 -0:01.81
2nd John M (10.54) 0:19.27 0:16.25 +0:03.02
3rd Blake C (9.53) 0:19.96
4th Aarin J (9.23) 0:28.72 0:37.72 -0:09.00
5th Ali B (10.77) 0:30.46 0:24.52 +0:05.94
================================================================================
Event #71  Girls  5&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Eleanor B (5.90) 1:43.64 1:49.93 -0:06.29
================================================================================
Event #73  Girls  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Alana S (7.96) 1:04.69 1:02.40 +0:02.29
================================================================================
Event #74  Boys  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Matthew C (7.99) 0:48.59 0:50.53 -0:01.94
2nd Charith C (7.01) 0:58.65
================================================================================
Event #75  Girls  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sydney T (9.04) 0:49.76 0:48.00 +0:01.76
2nd Analy S (8.99) 0:54.13 0:54.38 -0:00.25
3rd Abigail S (8.96) 0:57.53 0:48.07 +0:09.46
================================================================================
Event #76  Boys  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Neel S (9.07) 0:41.37 0:45.03 -0:03.66
================================================================================
Event #77  Girls  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Haley F (11.38) 1:00.14 0:51.03 +0:09.11
================================================================================
Event #78  Boys  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Victor B (13.73) 0:39.35 0:36.28 +0:03.07
2nd John M (10.54) 0:46.06 0:42.56 +0:03.50
3rd Ali B (10.77) 1:11.00 1:04.70 +0:06.30