June 2nd, 2018

06/02/2018  Swim Competition – San Jose
Total Participants Checked-In : 35
Event #1  Girls  6&U  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Islay H (6.36) 3:59.18
================================================================================
Event #3  Girls  07-08  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Skye H (7.94) 3:09.73 3:49.54 -0:39.81
================================================================================
Event #5  Girls  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zoey B (9.15) 2:17.63
================================================================================
Event #11  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Emma D (6.10) 0:49.81 0:53.22 -0:03.41
2nd Ava W (6.90) 1:03.91 1:00.91 +0:03.00
================================================================================
Event #13  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sarah T (8.90) 0:36.41 0:33.60 +0:02.81
2nd Beatrissa M (7.88) 0:51.38 0:46.06 +0:05.32
================================================================================
Event #14  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Daniel L (7.86) 0:31.07 0:30.75 +0:00.32
2nd Albert Z (8.07) 0:48.01
3rd Shyam S (7.17) 1:17.62 1:25.81 -0:08.19
================================================================================
Event #15  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zoey B (9.15) 0:25.69 0:26.00 -0:00.31
================================================================================
Event #16  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Christian S (9.45) 0:27.84 0:30.65 -0:02.81
================================================================================
Event #18  Boys  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Jason L (7.75) 1:20.93 1:21.44 -0:00.51
================================================================================
Event #22  Boys  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yash G (11.59) 0:58.40 1:20.50 -0:22.10
================================================================================
Event #23  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Madison T (4.42) 0:51.69 0:48.56 +0:03.13
================================================================================
Event #25  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ava W (6.90) 0:40.07 0:38.28 +0:01.79
2nd Emma D (6.10) 0:40.25 0:37.31 +0:02.94
3rd Sonia B (6.39) 0:40.34
4th Islay H (6.36) 0:42.00 0:52.90 -0:10.90
5th Arushi M (5.57) 0:44.25
6th April S (6.21) 0:50.22
7th Natalie Y (6.57) 0:50.85
8th Eliana N (6.32) 0:52.56 0:44.22 +0:08.34
================================================================================
Event #26  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Niels S (6.26) 0:43.19 1:06.25 -0:23.06
2nd Alex P (6.94) 0:51.66 0:49.19 +0:02.47
3rd Peter M (6.66) 1:04.72 0:45.71 +0:19.01
================================================================================
Event #27  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sarah T (8.90) 0:30.19 0:29.97 +0:00.22
2nd Kacie C (7.50) 0:32.28 0:53.09 -0:20.81
3rd Jessica G (7.94) 0:37.06
================================================================================
Event #28  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Albert Z (8.07) 0:35.00 0:34.50 +0:00.50
2nd Zayan A (7.33) 0:35.47
3rd Shyam S (7.17) 0:47.91 0:41.25 +0:06.66
================================================================================
Event #29  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Summer A (9.05) 0:28.38
2nd Anya G (9.66) 0:33.25 0:37.72 -0:04.47
================================================================================
Event #30  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Christian S (9.45) 0:29.62 0:29.44 +0:00.18
================================================================================
Event #33  Girls  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Beatrissa M (7.88) 1:04.44 0:58.31 +0:06.13
================================================================================
Event #34  Boys  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Jason L (7.75) 1:12.31 1:07.69 +0:04.62
2nd Peter M (6.66) 1:39.25 1:42.13 -0:02.88
================================================================================
Event #38  Boys  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yash G (11.59) 1:08.97
================================================================================
Event #39  Girls  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Madison T (4.42) 1:38.25
================================================================================
Event #41  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ava W (6.90) 0:55.43 0:49.69 +0:05.74
2nd Arushi M (5.57) 1:28.63
================================================================================
Event #42  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st William S (6.13) 0:54.44
2nd Alex C (6.42) 0:59.13 1:00.46 -0:01.33
3rd Alex P (6.94) 1:00.41 1:01.57 -0:01.16
================================================================================
Event #43  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sarah T (8.90) 0:44.47 0:37.13 +0:07.34
2nd Beatrissa M (7.88) 0:45.66 0:43.68 +0:01.98
3rd Kacie C (7.50) 0:47.72
4th Jessica G (7.94) 0:48.41
================================================================================
Event #44  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zayan A (7.33) 0:55.46
================================================================================
Event #45  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Summer A (9.05) 0:33.10
================================================================================
Event #46  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Christian S (9.45) 0:42.59 0:42.00 +0:00.59
================================================================================
Event #49  Girls  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Skye H (7.94) 1:52.00 2:06.37 -0:14.37
================================================================================
Event #50  Boys  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Daniel L (7.86) 1:03.75 1:05.40 -0:01.65
2nd Jason L (7.75) 1:23.91 1:18.87 +0:05.04
3rd Shyam S (7.17) 1:46.41 1:37.32 +0:09.09
================================================================================
Event #51  Girls  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Maliha P (9.37) 1:16.63 0:39.32 +1:37.31
================================================================================
Event #54  Boys  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yash G (11.59) 1:05.25 1:10.69 -0:05.44
================================================================================
Event #55  Girls  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Maya B (4.62) 0:47.38
2nd Madison T (4.42) 1:04.69 0:56.35 +0:08.34
================================================================================
Event #57  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ava W (6.90) 0:42.41 0:39.31 +0:03.10
2nd Emma D (6.10) 0:42.87 0:38.13 +0:04.74
3rd Natalie Y (6.57) 0:45.59
4th Sonia B (6.39) 0:46.84
5th Islay H (6.36) 0:51.59 1:09.68 -0:18.09
6th April S (6.21) 0:54.50
7th Arushi M (5.57) 0:55.53
================================================================================
Event #58  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Allen X (6.29) 0:48.50
2nd Niels S (6.26) 0:48.57 0:57.00 -0:08.43
3rd Alex C (6.42) 0:50.31 0:51.94 -0:01.63
4th Peter M (6.66) 0:51.00 0:44.62 +0:06.38
5th Aarav M (6.43) 1:12.72
6th Raynaud S (5.32) 1:14.00 1:15.94 -0:01.94
================================================================================
Event #59  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sarah T (8.90) 0:28.69 0:28.69
2nd Jessica G (7.94) 0:35.88 0:29.34 +0:06.54
================================================================================
Event #60  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Daniel L (7.86) 0:23.16 0:23.00 +0:00.16
2nd Albert Z (8.07) 0:35.84 0:37.00 -0:01.16
3rd Zayan A (7.33) 0:46.35
================================================================================
Event #61  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Summer A (9.05) 0:27.19
2nd Maliha P (9.37) 0:27.34 0:30.87 -0:03.53
================================================================================
Event #62  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Christian S (9.45) 0:20.88 0:22.53 -0:01.65
================================================================================
Event #65  Girls  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kacie C (7.50) 1:08.22
2nd Beatrissa M (7.88) 1:12.81 1:08.43 +0:04.38
3rd Jessica G (7.94) 1:14.19
4th Skye H (7.94) 1:14.69 1:31.71 -0:17.02
================================================================================
Event #66  Boys  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Daniel L (7.86) 0:47.69 0:50.38 -0:02.69
2nd Alex P (6.94) 1:09.00
3rd Jason L (7.75) 1:09.97 1:11.46 -0:01.49
4th William S (6.13) 1:31.44
5th Peter M (6.66) 1:42.19 1:34.88 +0:07.31
6th Shyam S (7.17) 1:56.91 1:54.28 +0:02.63
================================================================================
Event #67  Girls  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zoey B (9.15) 0:54.10 0:35.00 +0:19.10
================================================================================
Event #70  Boys  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yash G (11.59) 0:55.25 1:05.09 -0:09.84