June 4th, 2016

06/04/2016  Swim Competition – Irvine
Total Participants Checked-In : 66
Event #1  Girls  6&U  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sanvi K (6.59) 2:19.19 2:15.76 +0:03.43
================================================================================
Event #2  Boys  6&U  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Joshua C (6.68) 2:26.16
================================================================================
Event #4  Boys  07-08  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Avrum X (8.27) 2:30.88
================================================================================
Event #11  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sanvi K (6.59) 0:30.33 0:29.51 +0:00.82
2nd Himari O (5.56) 0:31.50 0:36.58 -0:05.08
3rd Charlotte B (6.23) 0:35.03
4th Nancy M (5.79) 0:59.35 1:01.52 -0:02.17
5th Diana M (6.11) 1:01.07
================================================================================
Event #12  Boys  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Joshua C (6.68) 0:29.40 0:30.03 -0:00.63
2nd Jack W (5.73) 0:35.08 0:50.47 -0:15.39
3rd Matthew C (6.06) 0:38.54 0:38.58 -0:00.04
================================================================================
Event #14  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Avrum X (8.27) 0:34.78 0:38.26 -0:03.48
2nd Jayden T (7.13) 0:36.00 0:31.27 +0:04.73
================================================================================
Event #15  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tanaisha M (10.82) 0:36.63
================================================================================
Event #16  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Johann L (10.39) 0:27.52 0:26.97 +0:00.55
================================================================================
Event #17  Girls  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sanvi K (6.59) 1:08.70 1:06.57 +0:02.13
2nd Himari O (5.56) 1:12.01 1:19.59 -0:07.58
================================================================================
Event #18  Boys  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Joshua C (6.68) 1:07.32 1:11.01 -0:03.69
2nd Jayden T (7.13) 1:20.53 1:14.40 +0:06.13
================================================================================
Event #22  Boys  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Johann L (10.39) 1:01.19 1:02.40 -0:01.21
================================================================================
Event #25  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kaitlyn N (4.45) 0:40.68 0:40.90 -0:00.22
================================================================================
Event #26  Boys  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Jack H (4.62) 0:48.40 0:48.28 +0:00.12
2nd Eyal K (4.33) 1:11.08
3rd Patrick H (4.23) 1:17.33 1:00.21 +0:17.12
================================================================================
Event #27  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sanvi K (6.59) 0:31.51 0:30.08 +0:01.43
2nd Himari O (5.56) 0:32.14 0:31.70 +0:00.44
3rd Abby H (6.09) 0:32.22 0:30.31 +0:01.91
4th Meital K (6.38) 0:34.44 0:51.71 -0:17.27
5th Sophia S (6.82) 0:36.13
6th Nancy M (5.79) 0:39.81 0:36.37 +0:03.44
7th Charlotte B (6.23) 0:40.97 0:34.57 +0:06.40
8th Nicole S (6.71) 0:44.61 0:57.71 -0:13.10
9th Sophia R (5.67) 0:45.21 0:44.25 +0:00.96
10th Orly K (6.38) 0:45.53 0:51.65 -0:06.12
11th Siena M (6.06) 0:46.22 0:43.76 +0:02.46
12th Diana M (6.11) 0:52.69
13th Zara C (5.83) 1:03.69
14th Zoya M (5.15) 1:22.36
================================================================================
Event #28  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Joshua C (6.68) 0:33.83 0:31.50 +0:02.33
2nd Matthew C (6.06) 0:35.14 0:37.95 -0:02.81
3rd Drake H (5.15) 0:38.57 0:35.38 +0:03.19
4th Grayson L (6.12) 0:42.02 0:42.50 -0:00.48
5th Jacob R (6.20) 0:54.50 0:53.83 +0:00.67
6th Archer X (6.06) 0:58.15 0:45.81 +0:12.34
7th Srijan P (5.91) 1:33.32 1:13.32 +0:20.00
================================================================================
Event #29  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Amelia Y (8.96) 0:26.34
2nd Aisha L (7.05) 0:37.50 0:45.76 -0:08.26
3rd Christine H (7.47) 0:41.15
4th Bailey M (7.15) 0:50.65
================================================================================
Event #30  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Avrum X (8.27) 0:29.87 0:30.38 -0:00.51
2nd Jayden T (7.13) 0:31.53 0:31.89 -0:00.36
3rd Aarin J (7.30) 0:46.21
================================================================================
Event #32  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tyler S (9.28) 0:24.81 0:26.33 -0:01.52
2nd Johann L (10.39) 0:29.76 0:27.39 +0:02.37
3rd Tri L (9.38) 0:38.07 0:41.53 -0:03.46
4th Aiden S (9.10) 0:45.45
5th Bao L (9.38) 0:58.51 0:50.45 +0:08.06
================================================================================
Event #33  Girls  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Nancy M (5.79) 0:39.83 1:20.18 -0:40.35
2nd Himari O (5.56) 1:03.00 1:08.46 -0:05.46
3rd Kaitlyn N (4.45) 1:30.84 1:38.48 -0:07.64
4th Sophia R (5.67) 1:31.88 1:28.68 +0:03.20
5th Zoya M (5.15) 2:43.78
================================================================================
Event #34  Boys  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Jack W (5.73) 1:20.50 1:31.08 -0:10.58
2nd John D (5.94) 1:23.95
3rd Keanu H (5.59) 1:33.27 1:37.33 -0:04.06
================================================================================
Event #35  Girls  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sanvi K (6.59) 1:08.34 1:06.70 +0:01.64
================================================================================
Event #36  Boys  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Joshua C (6.68) 1:14.66 1:12.58 +0:02.08
2nd Matthew C (6.06) 1:17.28 1:14.34 +0:02.94
================================================================================
Event #37  Girls  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Amelia Y (8.96) 1:01.40
================================================================================
Event #38  Boys  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Justin D (8.21) 1:02.34 1:12.22 -0:09.88
2nd Avrum X (8.27) 1:02.53 1:06.50 -0:03.97
================================================================================
Event #39  Girls  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Han L (12.30) 1:00.34 1:07.77 -0:07.43
================================================================================
Event #40  Boys  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Johann L (10.39) 1:01.35 1:06.97 -0:05.62
================================================================================
Event #44  Boys  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Eyal K (4.33) 2:13.32
================================================================================
Event #45  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sanvi K (6.59) 0:35.50 0:34.46 +0:01.04
2nd Himari O (5.56) 0:35.81 0:41.26 -0:05.45
3rd Charlotte B (6.23) 0:43.71 0:48.20 -0:04.49
4th Meital K (6.38) 0:49.97 1:30.20 -0:40.23
5th Nancy M (5.79) 0:50.65 0:55.96 -0:05.31
6th Orly K (6.38) 0:58.34 1:42.84 -0:44.50
7th Diana M (6.11) 1:29.03
================================================================================
Event #46  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Joshua C (6.68) 0:37.60 0:41.34 -0:03.74
2nd John D (5.94) 0:38.59 0:54.22 -0:15.63
3rd Matthew C (6.06) 0:42.77 0:41.02 +0:01.75
4th Drake H (5.15) 0:48.28 0:59.46 -0:11.18
5th Parker O (5.71) 0:49.47 0:58.70 -0:09.23
6th Keanu H (5.59) 0:51.63 0:56.89 -0:05.26
7th Grayson L (6.12) 1:09.09 1:10.88 -0:01.79
================================================================================
Event #47  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lea A (8.95) 0:28.57 0:47.76 -0:19.19
2nd Amelia Y (8.96) 0:30.75 0:39.72 -0:08.97
3rd Quynn S (7.21) 0:34.07
4th Olivia P (7.68) 0:43.32 0:33.88 +0:09.44
5th Christine H (7.47) 0:52.01
6th Aisha L (7.05) 0:59.94 1:07.65 -0:07.71
7th Bailey M (7.15) 1:27.20
================================================================================
Event #48  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Avrum X (8.27) 0:37.52 0:39.83 -0:02.31
2nd Jayden T (7.13) 0:48.19 0:38.96 +0:09.23
3rd Aarin J (7.30) 0:54.89 0:52.90 +0:01.99
================================================================================
Event #49  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Anna S (10.88) 0:24.13 0:24.94 -0:00.81
2nd Tanaisha M (10.82) 0:43.07
3rd Sharani P (9.36) 0:43.88 0:47.06 -0:03.18
================================================================================
Event #50  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tyler S (9.28) 0:30.27 0:30.00 +0:00.27
2nd Johann L (10.39) 0:32.77 0:34.02 -0:01.25
3rd Aiden S (9.10) 0:40.22 0:45.71 -0:05.49
================================================================================
Event #51  Girls  5&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Himari O (5.56) 1:27.63 1:34.44 -0:06.81
================================================================================
Event #52  Boys  5&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Jack W (5.73) 1:17.78
================================================================================
Event #53  Girls  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zeal P (7.78) 1:10.51 1:18.90 -0:08.39
2nd Sanvi K (6.59) 1:13.39 1:09.89 +0:03.50
3rd Charlotte B (6.23) 1:33.75 1:49.78 -0:16.03
================================================================================
Event #54  Boys  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Joshua C (6.68) 1:27.32 1:27.40 -0:00.08
2nd Jayden T (7.13) 1:33.47 1:26.40 +0:07.07
3rd Matthew C (6.06) 1:40.03 1:35.45 +0:04.58
================================================================================
Event #55  Girls  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Amelia Y (8.96) 1:02.44
================================================================================
Event #56  Boys  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Justin D (8.21) 1:04.26 1:09.95 -0:05.69
================================================================================
Event #57  Girls  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Anna S (10.88) 0:53.64 0:57.41 -0:03.77
================================================================================
Event #58  Boys  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Johann L (10.39) 1:08.87 1:13.18 -0:04.31
================================================================================
Event #59  Girls  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Amelia Y (8.96) 2:12.62
2nd Himari O (5.56) 3:04.85
================================================================================
Event #61  Girls  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Amelia Y (8.96) 2:01.15
2nd Himari O (5.56) 2:18.82
3rd Zeal P (7.78) 2:29.94 2:18.76 +0:11.18
================================================================================
Event #62  Boys  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Avrum X (8.27) 2:10.08
2nd Jack W (5.73) 2:23.51
================================================================================
Event #63  Girls  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kaitlyn N (4.45) 0:53.72 0:51.97 +0:01.75
2nd Stephanie L (4.27) 1:07.88
3rd Dania V (4.89) 1:18.68
================================================================================
Event #64  Boys  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
2nd Jack H (4.62) 0:51.32 0:43.53 +0:07.79
3rd Patrick H (4.23) 0:59.50 0:56.00 +0:03.50
4th Eyal K (4.33) 1:01.57 1:02.83 -0:01.26
5th Jacob B (4.81) 1:33.00
================================================================================
Event #65  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sanvi K (6.59) 0:26.38 0:23.81 +0:02.57
2nd Himari O (5.56) 0:26.47 0:27.91 -0:01.44
3rd Charlotte B (6.23) 0:30.94 0:33.15 -0:02.21
4th Abby H (6.09) 0:32.87 0:37.68 -0:04.81
5th Sophia S (6.82) 0:38.19
6th Nicole S (6.71) 0:40.07 0:42.52 -0:02.45
7th Sophia R (5.67) 0:40.56 0:52.35 -0:11.79
8th Meital K (6.38) 0:42.18 0:56.83 -0:14.65
9th Mai T (5.95) 0:44.32
10th Nancy M (5.79) 0:47.50 0:43.84 +0:03.66
11th Diana M (6.11) 0:48.34
12th Orly K (6.38) 0:48.44 0:54.84 -0:06.40
13th Siena M (6.06) 0:49.52 1:23.47 -0:33.95
14th Zoya M (5.15) 1:15.56
================================================================================
Event #66  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Matthew C (6.06) 0:27.02 0:25.35 +0:01.67
2nd Joshua C (6.68) 0:27.12 0:26.65 +0:00.47
3rd Grayson L (6.12) 0:29.20 0:38.25 -0:09.05
4th Jack W (5.73) 0:31.20 0:39.94 -0:08.74
5th Christian P (6.20) 0:33.46 0:34.26 -0:00.80
6th Drake H (5.15) 0:34.93 0:36.21 -0:01.28
7th Keyohn L (5.54) 0:35.94
8th Parker O (5.71) 0:39.31 0:40.44 -0:01.13
9th Jacob R (6.20) 0:42.13 0:44.57 -0:02.44
10th Noah C (5.98) 0:48.39
11th Archer X (6.06) 0:48.70 0:48.15 +0:00.55
12th Srijan P (5.91) 1:13.63 1:15.59 -0:01.96
13th David K (5.82) 1:14.78
14th Josh H (5.22) 1:25.29
================================================================================
Event #67  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Amelia Y (8.96) 0:23.58 0:36.62 -0:13.04
2nd Quynn S (7.21) 0:26.40 0:37.12 -0:10.72
3rd Olivia P (7.68) 0:28.89 0:29.83 -0:00.94
4th Isabella H (8.17) 0:31.78 0:45.03 -0:13.25
5th Aisha L (7.05) 0:34.85 0:38.71 -0:03.86
6th Christine H (7.47) 0:42.58 0:35.02 +0:07.56
7th Bailey M (7.15) 0:56.51
================================================================================
Event #68  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Jayden T (7.13) 0:24.75 0:24.38 +0:00.37
2nd Vedaant V (8.00) 0:36.28
3rd Aarin J (7.30) 0:43.57 0:42.84 +0:00.73
4th Brandon J (7.99) 0:54.40
================================================================================
Event #69  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Anna S (10.88) 0:19.69 0:18.00 +0:01.69
2nd Hilary J (10.42) 0:29.70
3rd Tanaisha M (10.82) 0:36.25
================================================================================
Event #70  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zane C (9.45) 0:16.02
2nd Johann L (10.39) 0:21.47 0:22.12 -0:00.65
3rd Tyler S (9.28) 0:23.33 0:23.70 -0:00.37
4th Tri L (9.38) 0:50.27 0:39.09 +0:11.18
5th Bao L (9.38) 0:53.58 0:38.77 +0:14.81
================================================================================
Event #71  Girls  5&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Himari O (5.56) 1:02.13 1:00.41 +0:01.72
2nd Nancy M (5.79) 1:43.62 1:26.65 +0:16.97
3rd Sophia R (5.67) 1:53.00 1:37.95 +0:15.05
4th Kaitlyn N (4.45) 1:59.38 1:51.64 +0:07.74
================================================================================
Event #72  Boys  5&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st John D (5.94) 1:24.77 1:23.53 +0:01.24
2nd Parker O (5.71) 1:31.55
================================================================================
Event #73  Girls  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zeal P (7.78) 0:59.37 1:00.94 -0:01.57
2nd Sanvi K (6.59) 1:04.40 0:59.70 +0:04.70
3rd Charlotte B (6.23) 1:16.41 1:18.59 -0:02.18
================================================================================
Event #74  Boys  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Jayden T (7.13) 0:58.76 1:01.27 -0:02.51
2nd Joshua C (6.68) 1:01.03 0:58.50 +0:02.53
3rd Matthew C (6.06) 1:04.07 0:57.72 +0:06.35
4th Jacob R (6.20) 1:34.80 1:39.27 -0:04.47
================================================================================
Event #75  Girls  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Amelia Y (8.96) 0:50.31 1:22.56 -0:32.25
2nd Sharani P (9.36) 1:19.44 1:12.63 +0:06.81
================================================================================
Event #76  Boys  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Aiden S (9.10) 0:57.57 1:08.83 -0:11.26
2nd Justin D (8.21) 1:00.94 1:06.20 -0:05.26
================================================================================
Event #77  Girls  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Anna S (10.88) 0:45.72 0:50.94 -0:05.22
2nd Han L (12.30) 0:46.20 0:48.19 -0:01.99
================================================================================
Event #78  Boys  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Johann L (10.39) 0:51.32 0:55.06 -0:03.74