June 6th, 2015

6/6/2015  Swim Competition – Irvine
Total Participants Checked-In : 46
Event #5  Girls  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yee, Madeleine (10.87) 1:30.84 1:35.40 -0:04.56
2nd Tjia, Julia (10.91) 1:32.09 1:38.21 -0:06.12
================================================================================
Event #6  Boys  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ouyeung, Ethan (10.86) 1:34.72 1:44.32 -0:09.60
2nd Carlson, John (9.17) 1:37.06 1:34.75 +0:02.31
3rd Soong, Dylan (9.49) 1:50.45 1:44.89 +0:05.56
4th Tsao, Jeremy (9.42) 2:04.00 2:05.47 -0:01.47
================================================================================
Event #11  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zhang, Sophia (6.4) 0:31.60 0:33.13 -0:01.53
2nd Peca, Sophia (6.28) 0:33.37 0:35.12 -0:01.75
3rd Au, Skye (5.92) 0:46.58 0:45.81 +0:00.77
4th Kambal, Sanvi (5.6) 0:55.67 0:45.43 +0:10.24
================================================================================
Event #12  Boys  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tang, Jayden (6.13) 0:33.80 0:39.28 -0:05.48
2nd Baek, Joseph (5.25) 0:55.68 0:55.38 +0:00.30
3rd Chiang, Matthew (5.06) 0:57.70 0:53.19 +0:04.51
================================================================================
Event #13  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Truong, Remi (7.69) 0:27.04 0:24.16 +0:02.88
2nd To, Donatella (8.48) 0:31.06 0:32.27 -0:01.21
================================================================================
Event #14  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hon, James (7.95) 0:37.46 0:34.97 +0:02.49
2nd Stover, Tyler (8.29) 0:39.00
3rd Smith, Brogan (8.98) 0:39.01
================================================================================
Event #15  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yee, Madeleine (10.87) 0:19.75 0:18.70 +0:01.05
================================================================================
Event #16  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (9.17) 0:18.65 0:17.71 +0:00.94
2nd Tran, Daniel (9.63) 0:33.78 0:32.40 +0:01.38
================================================================================
Event #17  Girls  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Truong, Remi (7.69) 1:18.31 1:09.32 +0:08.99
================================================================================
Event #18  Boys  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tang, Jayden (6.13) 1:14.40
================================================================================
Event #20  Boys  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (9.17) 0:45.14 0:42.33 +0:02.81
2nd Soong, Dylan (9.49) 0:58.03 0:51.56 +0:06.47
3rd Tsao, Jeremy (9.42) 1:05.59 1:01.07 +0:04.52
4th Tran, Daniel (9.63) 1:29.00 1:28.64 +0:00.36
================================================================================
Event #21  Girls  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yee, Madeleine (10.87) 0:45.27 0:45.80 -0:00.53
2nd Tjia, Julia (10.91) 0:45.63 0:45.38 +0:00.25
================================================================================
Event #22  Boys  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ouyeung, Ethan (10.86) 0:50.09 0:49.77 +0:00.32
================================================================================
Event #25  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Matutes, Nancy (4.79) 0:37.16 0:41.34 -0:04.18
2nd Chao, Sarah (4.61) 1:09.12 0:49.41 +0:19.71
3rd Fulco, Beatrice (3.57) 2:15.94
================================================================================
Event #26  Boys  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Garvin, Cole (5.89) 1:05.13
================================================================================
Event #27  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zhang, Sophia (6.4) 0:30.57 0:30.58 -0:00.01
2nd Peca, Sophia (6.28) 0:34.68 0:30.57 +0:04.11
3rd Kambal, Sanvi (5.6) 0:38.52 0:40.53 -0:02.01
4th Au, Skye (5.92) 0:40.71
5th Sarigumba, Abigail (6.03) 0:44.00 0:42.14 +0:01.86
6th Navas, Lillian (5.46) 0:52.64 0:41.22 +0:11.42
7th Stover, Nicole (5.71) 0:57.71
================================================================================
Event #28  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Baek, Joseph (5.25) 0:31.09 0:37.39 -0:06.30
2nd Chen, Benjamin (6.79) 0:36.08 0:40.13 -0:04.05
3rd Pickell, Byron (5.45) 0:38.44 0:43.89 -0:05.45
4th Tang, Jayden (6.13) 0:39.01 0:36.52 +0:02.49
5th Chiang, Matthew (5.06) 0:57.28 0:45.16 +0:12.12
================================================================================
Event #29  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Truong, Remi (7.69) 0:27.00 0:24.81 +0:02.19
2nd Tuteja, Aiyana (7.79) 0:30.97 0:35.68 -0:04.71
3rd To, Donatella (8.48) 0:32.47 0:31.53 +0:00.94
================================================================================
Event #30  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Stover, Tyler (8.29) 0:26.33
2nd Mccrary, Geoff (7.5) 0:35.78 0:45.08 -0:09.30
3rd chavan, rayyan (7.84) 0:37.07
4th Hon, James (7.95) 0:38.65 0:34.59 +0:04.06
5th Smith, Brogan (8.98) 0:38.90
6th Badari, Ayush (7.7) 0:42.13 0:46.72 -0:04.59
================================================================================
Event #31  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yee, Madeleine (10.87) 0:22.56 0:20.71 +0:01.85
2nd Panda, Celina (10.14) 0:36.00 0:30.90 +0:05.10
3rd Badari, Ananya (10.09) 0:42.85 0:36.02 +0:06.83
================================================================================
Event #32  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (9.17) 0:21.03 0:20.26 +0:00.77
2nd Tran, Daniel (9.63) 0:34.25 0:32.51 +0:01.74
================================================================================
Event #33  Girls  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Au, Skye (5.92) 1:22.50 1:30.63 -0:08.13
2nd Kambal, Sanvi (5.6) 1:29.14
================================================================================
Event #34  Boys  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Baek, Joseph (5.25) 1:17.41 1:23.58 -0:06.17
2nd Pickell, Byron (5.45) 1:25.77 1:24.68 +0:01.09
3rd Chiang, Matthew (5.06) 1:41.00
================================================================================
Event #35  Girls  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Peca, Sophia (6.28) 1:14.47 1:06.85 +0:07.62
2nd chavan, diya iman (6.55) 1:22.59
================================================================================
Event #36  Boys  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mccrary, Geoff (7.5) 1:19.40 1:22.06 -0:02.66
================================================================================
Event #37  Girls  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st To, Donatella (8.48) 1:11.44 1:08.20 +0:03.24
================================================================================
Event #38  Boys  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (9.17) 0:47.58 0:44.38 +0:03.20
2nd Tsao, Jeremy (9.42) 0:53.92 0:53.02 +0:00.90
3rd Soong, Dylan (9.49) 0:58.20 0:56.65 +0:01.55
4th Tran, Daniel (9.63) 1:15.07 1:09.33 +0:05.74
================================================================================
Event #39  Girls  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tjia, Julia (10.91) 0:44.09 0:46.65 -0:02.56
2nd Yee, Madeleine (10.87) 0:50.30 0:47.70 +0:02.60
================================================================================
Event #40  Boys  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ouyeung, Ethan (10.86) 0:48.26 0:54.39 -0:06.13
================================================================================
Event #41  Girls  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yee, Madeleine (10.87) 1:41.88 1:46.26 -0:04.38
================================================================================
Event #43  Girls  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Matutes, Nancy (4.79) 1:39.01 1:24.72 +0:14.29
================================================================================
Event #45  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Peca, Sophia (6.28) 0:48.01 0:39.89 +0:08.12
2nd Navas, Lillian (5.46) 0:50.59 0:37.08 +0:13.51
3rd Polo, Olivia (6.69) 0:53.37
4th Sarigumba, Abigail (6.03) 1:03.95
5th Kambal, Sanvi (5.6) 1:07.72 1:02.47 +0:05.25
================================================================================
Event #46  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tang, Jayden (6.13) 0:38.96 0:44.83 -0:05.87
2nd Chiang, Matthew (5.06) 0:54.44 0:50.39 +0:04.05
3rd Chen, Benjamin (6.79) 0:56.51 0:52.81 +0:03.70
4th Baek, Joseph (5.25) 1:03.09 0:55.01 +0:08.08
5th Smith, Griffin (6.15) 1:19.00
================================================================================
Event #47  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st To, Donatella (8.48) 0:29.32 0:30.43 -0:01.11
2nd Truong, Remi (7.69) 0:31.00 0:29.81 +0:01.19
3rd Ma, Charlotte (7.94) 0:39.51 0:51.14 -0:11.63
================================================================================
Event #48  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Stover, Tyler (8.29) 0:30.00
2nd Hon, James (7.95) 0:36.95 0:34.76 +0:02.19
3rd Mccrary, Geoff (7.5) 0:53.08 0:52.65 +0:00.43
4th Santos, Aiden (8.1) 0:54.88
================================================================================
Event #49  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yee, Madeleine (10.87) 0:22.80 0:21.18 +0:01.62
2nd Hon, Jalin (10.36) 0:27.96 0:30.64 -0:02.68
3rd Badari, Ananya (10.09) 0:33.22 0:32.95 +0:00.27
4th Panda, Celina (10.14) 1:01.89 0:52.26 +0:09.63
================================================================================
Event #50  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (9.17) 0:23.40 0:22.28 +0:01.12
2nd Tran, Daniel (9.63) 0:33.33 0:33.38 -0:00.05
================================================================================
Event #51  Girls  5&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Au, Skye (5.92) 1:46.10 2:07.14 -0:21.04
================================================================================
Event #53  Girls  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zhang, Sophia (6.4) 1:23.66 1:14.28 +0:09.38
================================================================================
Event #54  Boys  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Daffronte, Justin (7.21) 1:15.88 1:09.95 +0:05.93
================================================================================
Event #55  Girls  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st To, Donatella (8.48) 1:08.22 1:06.76 +0:01.46
================================================================================
Event #56  Boys  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (9.17) 0:51.95 0:48.37 +0:03.58
2nd Soong, Dylan (9.49) 0:55.88 0:55.59 +0:00.29
3rd Tsao, Jeremy (9.42) 1:14.13 1:09.69 +0:04.44
4th Tran, Daniel (9.63) 1:16.70 1:14.88 +0:01.82
5th Smith, Brogan (8.98) 1:39.90
================================================================================
Event #57  Girls  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tjia, Julia (10.91) 0:47.46 0:50.15 -0:02.69
2nd Yee, Madeleine (10.87) 0:50.15 0:49.91 +0:00.24
3rd Hon, Jalin (10.36) 1:04.27 1:01.07 +0:03.20
4th Ma, Elizabeth (10.26) 1:06.25
================================================================================
Event #58  Boys  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ouyeung, Ethan (10.86) 0:48.72 0:51.57 -0:02.85
================================================================================
Event #59  Girls  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tjia, Julia (10.91) 1:43.43 1:57.40 -0:13.97
2nd Yee, Madeleine (10.87) 1:43.50 1:43.26 +0:00.24
================================================================================
Event #60  Boys  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ouyeung, Ethan (10.86) 1:49.34
================================================================================
Event #61  Girls  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yee, Madeleine (10.87) 1:26.88 1:29.09 -0:02.21
2nd Tjia, Julia (10.91) 1:27.08
================================================================================
Event #63  Girls  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Fulco, Beatrice (3.57) 1:07.41
2nd Chao, Sarah (4.61) 1:13.90 1:07.25 +0:06.65
3rd Matutes, Nancy (4.79) 1:29.15 1:01.82 +0:27.33
================================================================================
Event #64  Boys  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Daffronte, John (4.94) 0:45.19 0:40.56 +0:04.63
2nd Wu, Nicholas (4.87) 1:13.56
3rd Garvin, Cole (5.89) 1:53.76
================================================================================
Event #65  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Peca, Sophia (6.28) 0:31.48 0:27.63 +0:03.85
2nd Polo, Olivia (6.69) 0:33.94 0:35.01 -0:01.07
3rd Kambal, Sanvi (5.6) 0:34.44 0:34.70 -0:00.26
4th Au, Skye (5.92) 0:37.39
5th Navas, Lillian (5.46) 0:43.10 0:36.13 +0:06.97
6th Sarigumba, Abigail (6.03) 0:45.09 0:47.65 -0:02.56
7th Stover, Nicole (5.71) 0:46.56
================================================================================
Event #66  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tang, Jayden (6.13) 0:26.71 0:33.00 -0:06.29
2nd Chiang, Matthew (5.06) 0:34.53 0:35.85 -0:01.32
3rd Chen, Benjamin (6.79) 0:35.76 0:32.84 +0:02.92
4th Polo, Christian (5.21) 0:37.40 0:44.62 -0:07.22
5th Pickell, Byron (5.45) 0:42.01 0:42.50 -0:00.49
6th Garvin, Kai (5.28) 0:47.96
7th Smith, Griffin (6.15) 1:04.81 1:01.38 +0:03.43
================================================================================
Event #67  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Truong, Remi (7.69) 0:23.96 0:22.39 +0:01.57
2nd To, Donatella (8.48) 0:26.25 0:27.00 -0:00.75
3rd Ma, Charlotte (7.94) 0:26.72 0:32.40 -0:05.68
4th Tuteja, Aiyana (7.79) 0:32.13 0:33.00 -0:00.87
================================================================================
Event #68  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Stover, Tyler (8.29) 0:23.70
2nd Hon, James (7.95) 0:31.09 0:29.33 +0:01.76
3rd chavan, rayyan (7.84) 0:34.84
4th Badari, Ayush (7.7) 0:47.45 0:47.40 +0:00.05
================================================================================
Event #69  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hon, Jalin (10.36) 0:27.65 0:27.40 +0:00.25
2nd Badari, Ananya (10.09) 0:39.53 0:32.57 +0:06.96
3rd Panda, Celina (10.14) 0:42.20 0:33.57 +0:08.63
================================================================================
Event #70  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (9.17) 0:17.77 0:16.73 +0:01.04
2nd Tran, Daniel (9.63) 0:27.83 0:23.34 +0:04.49
================================================================================
Event #71  Girls  5&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kambal, Sanvi (5.6) 1:32.95 1:30.95 +0:02.00
2nd Navas, Lillian (5.46) 1:37.00 1:16.57 +0:20.43
================================================================================
Event #72  Boys  5&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chiang, Matthew (5.06) 1:24.25 1:21.19 +0:03.06
2nd Pickell, Byron (5.45) 1:32.33 1:35.87 -0:03.54
================================================================================
Event #73  Girls  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Truong, Remi (7.69) 0:56.53 0:58.27 -0:01.74
2nd Zhang, Sophia (6.4) 0:56.93 1:01.64 -0:04.71
3rd Peca, Sophia (6.28) 1:06.03 1:05.07 +0:00.96
4th chavan, diya iman (6.55) 1:12.96
5th Tuteja, Aiyana (7.79) 1:24.06 1:26.02 -0:01.96
================================================================================
Event #74  Boys  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Daffronte, Justin (7.21) 1:17.63 1:06.20 +0:11.43
================================================================================
Event #76  Boys  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (9.17) 0:40.75 0:37.28 +0:03.47
2nd Tran, Daniel (9.63) 1:07.45 1:00.28 +0:07.17
3rd Smith, Brogan (8.98) 1:08.00
4th Santos, Aiden (8.1) 1:18.08
================================================================================
Event #77  Girls  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tjia, Julia (10.91) 0:38.83 0:39.00 -0:00.17
2nd Ma, Elizabeth (10.26) 0:46.05 0:55.41 -0:09.36
3rd Hon, Jalin (10.36) 1:01.07 0:56.40 +0:04.67
4th Panda, Celina (10.14) 2:05.84 1:27.46 +0:38.38
================================================================================
Event #78  Boys  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ouyeung, Ethan (10.86) 0:39.57 0:44.15 -0:04.58