June 9th, 2018

06/09/2018  Swim Competition – Highlands Ranch
Total Participants Checked-In : 29
Event #4  Boys  07-08  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Soren Q (7.10) 2:55.18
2nd Scotty L (7.75) 2:59.50
================================================================================
Event #5  Girls  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Juliana R (10.55) 1:27.00 1:28.29 -0:01.29
2nd Johanna O (10.65) 1:52.38 2:07.12 -0:14.74
3rd Cora L (10.29) 2:14.47 2:14.19 +0:00.28
4th Elizabeth O (10.65) 2:33.56 2:40.63 -0:07.07
================================================================================
Event #7  Girls  11-16  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sofia R (12.73) 1:31.06 1:35.09 -0:04.03
================================================================================
Event #13  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Brianna U (8.87) 0:28.00
================================================================================
Event #14  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Scotty L (7.75) 0:47.65 0:45.75 +0:01.90
================================================================================
Event #15  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Juliana R (10.55) 0:20.34 0:15.97 +0:04.37
2nd Cora L (10.29) 0:33.91 0:34.50 -0:00.59
================================================================================
Event #16  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Brayden M (9.50) 0:31.34 0:27.88 +0:03.46
================================================================================
Event #21  Girls  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sofia R (12.73) 0:46.12 0:47.53 -0:01.41
2nd Arshia K (10.68) 0:48.84
================================================================================
Event #22  Boys  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ian M (12.62) 0:42.72
================================================================================
Event #25  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zoey S (4.84) 0:47.75 0:43.81 +0:03.94
2nd Charlotte S (3.64) 1:29.69
================================================================================
Event #27  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Abigail L (5.01) 0:56.91 1:05.00 -0:08.09
================================================================================
Event #28  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Weston G (5.63) 0:54.50
================================================================================
Event #29  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Brianna U (8.87) 0:23.72
2nd Megan H (8.68) 0:26.09 0:25.16 +0:00.93
================================================================================
Event #30  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Scotty L (7.75) 0:33.03 0:32.10 +0:00.93
2nd William B (7.21) 0:35.41
3rd Heber T (7.27) 0:38.94 0:57.93 -0:18.99
4th Gabriel H (7.06) 0:43.15 0:43.88 -0:00.73
================================================================================
Event #31  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Juliana R (10.55) 0:20.47 0:20.37 +0:00.10
2nd Johanna O (10.65) 0:21.35 0:22.47 -0:01.12
3rd Cora L (10.29) 0:26.25 0:24.85 +0:01.40
4th Aurora T (9.71) 0:30.94 0:32.68 -0:01.74
================================================================================
Event #32  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kyle P (10.20) 0:28.25
2nd Brayden M (9.50) 0:29.68 0:26.53 +0:03.15
================================================================================
Event #33  Girls  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zoey S (4.84) 1:35.31 2:12.59 -0:37.28
================================================================================
Event #34  Boys  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Charlie Z (4.03) 2:42.38
================================================================================
Event #36  Boys  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Scotty L (7.75) 1:08.84 1:06.47 +0:02.37
2nd Levi A (7.17) 1:15.94 1:15.59 +0:00.35
3rd Heber T (7.27) 1:26.66
================================================================================
Event #37  Girls  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Megan H (8.68) 0:54.25 1:03.52 -0:09.27
2nd Brianna N (9.10) 0:54.59
================================================================================
Event #39  Girls  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sofia R (12.73) 0:39.88 0:45.16 -0:05.28
2nd Arshia K (10.68) 0:45.38
3rd Elizabeth O (10.65) 0:56.00 1:03.22 -0:07.22
================================================================================
Event #40  Boys  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Jake M (10.87) 1:24.69
================================================================================
Event #43  Girls  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zoey S (4.84) 1:37.18 2:24.44 -0:47.26
================================================================================
Event #45  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Abigail L (5.01) 1:21.12
================================================================================
Event #47  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Brianna U (8.87) 0:32.34
2nd Shaivi K (8.77) 0:33.09
3rd Megan H (8.68) 0:40.59 0:46.16 -0:05.57
================================================================================
Event #48  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Alexander G (8.45) 0:34.69 0:51.22 -0:16.53
2nd Scotty L (7.75) 0:36.38 0:35.09 +0:01.29
================================================================================
Event #49  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Johanna O (10.65) 0:06.13 0:36.66 -0:30.53
2nd Cora L (10.29) 0:28.62 0:31.87 -0:03.25
3rd Brianna N (9.10) 0:29.54 0:38.82 -0:09.28
4th Aurora T (9.71) 0:40.00 0:44.25 -0:04.25
5th Elizabeth O (10.65) 0:42.25 0:40.16 +0:02.09
================================================================================
Event #50  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Brayden M (9.50) 0:32.28 0:30.69 +0:01.59
================================================================================
Event #52  Boys  5&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Charlie Z (4.03) 3:32.06
================================================================================
Event #54  Boys  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Levi A (7.17) 1:45.31 1:41.47 +0:03.84
================================================================================
Event #57  Girls  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Juliana R (10.55) 0:44.97 0:45.38 -0:00.41
2nd Sofia R (12.73) 0:48.32 0:49.04 -0:00.72
3rd Johanna O (10.65) 0:53.38 1:02.41 -0:09.03
4th Arshia K (10.68) 0:56.50
================================================================================
Event #58  Boys  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ian M (12.62) 0:49.57 1:26.85 -0:37.28
================================================================================
Event #62  Boys  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ian M (12.62) 1:32.35
================================================================================
Event #63  Girls  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zoey S (4.84) 0:47.44 0:46.50 +0:00.94
2nd Charlotte S (3.64) 1:07.16
================================================================================
Event #64  Boys  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Charlie Z (4.03) 1:18.44 1:16.97 +0:01.47
================================================================================
Event #65  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Abigail L (5.01) 1:01.88 1:11.62 -0:09.74
================================================================================
Event #66  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Levi T (5.51) 0:46.00 1:00.13 -0:14.13
2nd Weston G (5.63) 0:57.84 1:18.25 -0:20.41
================================================================================
Event #67  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Megan H (8.68) 0:28.63 0:30.92 -0:02.29
================================================================================
Event #68  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st William B (7.21) 0:35.25
2nd Scotty L (7.75) 0:36.40 0:32.87 +0:03.53
3rd Jack T (8.30) 0:37.44
4th Heber T (7.27) 0:42.59 0:49.65 -0:07.06
5th Gabriel H (7.06) 0:50.35 0:41.60 +0:08.75
================================================================================
Event #69  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cora L (10.29) 0:22.28 0:23.63 -0:01.35
2nd Elizabeth O (10.65) 0:23.53 0:30.90 -0:07.37
3rd Aurora T (9.71) 0:28.72 0:32.22 -0:03.50
================================================================================
Event #70  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kyle P (10.20) 0:33.28
================================================================================
Event #74  Boys  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st William B (7.21) 0:11.38
2nd Levi A (7.17) 1:53.56
================================================================================
Event #75  Girls  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Aurora T (9.71) 0:01.16 1:06.62 -1:05.46
2nd Brianna N (9.10) 0:51.53 0:57.40 -0:05.87
3rd Megan H (8.68) 1:00.40 1:06.75 -0:06.35
4th Shaivi K (8.77) 1:03.41
5th Brianna U (8.87) 1:29.50
================================================================================
Event #76  Boys  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Brayden M (9.50) 0:54.34 0:50.97 +0:03.37
2nd Alexander G (8.45) 1:03.34
================================================================================
Event #77  Girls  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Juliana R (10.55) 0:34.09 0:34.13 -0:00.04
2nd Sofia R (12.73) 0:37.06 0:38.78 -0:01.72
3rd Arshia K (10.68) 0:43.69 0:38.75 +0:04.94
4th Johanna O (10.65) 0:45.07 1:01.35 -0:16.28
================================================================================
Event #78  Boys  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Jake M (10.87) 1:11.19