June 9th, 2018

06/09/2018  Swim Competition – Irvine
Total Participants Checked-In : 49
Event #5  Girls  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sydney T (9.12) 1:46.12 1:50.26 -0:04.14
================================================================================
Event #6  Boys  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Maddox W (10.96) 1:39.94
================================================================================
Event #8  Boys  11-16  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st John C (12.18) 1:16.81 1:21.83 -0:05.02
2nd Arseniy P (11.68) 1:21.71 1:40.27 -0:18.56
================================================================================
Event #11  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Scarlett W (5.85) 0:37.60 0:38.63 -0:01.03
================================================================================
Event #12  Boys  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Josef W (5.62) 0:37.60 0:59.33 -0:21.73
2nd Ethan L (5.62) 0:52.83
================================================================================
Event #13  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ashkhen H (8.97) 0:30.78 0:29.94 +0:00.84
================================================================================
Event #14  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lenjiro M (7.41) 0:30.02 0:33.59 -0:03.57
2nd Aayan G (7.06) 0:34.50
================================================================================
Event #15  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sydney T (9.12) 0:21.34 0:21.34
2nd Analy S (9.06) 0:24.63 0:24.89 -0:00.26
3rd Cindy W (10.04) 0:27.35
4th Cassie W (10.46) 0:31.35
5th Zarah G (9.00) 0:34.03
================================================================================
Event #16  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cooper C (9.58) 0:25.21 0:27.33 -0:02.12
================================================================================
Event #17  Girls  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Anshika Y (7.10) 1:46.81 1:39.88 +0:06.93
================================================================================
Event #19  Girls  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sydney T (9.12) 0:52.09 0:52.00 +0:00.09
================================================================================
Event #22  Boys  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st John C (12.18) 0:35.97 0:36.15 -0:00.18
2nd Arseniy P (11.68) 0:39.28 0:46.02 -0:06.74
================================================================================
Event #24  Boys  Open  100yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st John C (12.18) 1:21.02 1:19.27 +0:01.75
2nd Arseniy P (11.68) 1:34.96
================================================================================
Event #26  Boys  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Alex S (4.38) 1:27.12 1:07.81 +0:19.31
2nd Juan Diego V (4.74) 2:16.85
================================================================================
Event #27  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Scarlett W (5.85) 0:37.20 0:36.39 +0:00.81
2nd Madison P (5.60) 0:42.64 0:41.85 +0:00.79
3rd Stephanie L (6.28) 0:43.40 0:41.08 +0:02.32
4th Adira S (5.38) 0:43.97 0:36.84 +0:07.13
5th Shakeh H (5.88) 1:01.22 1:19.62 -0:18.40
================================================================================
Event #28  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Nathan G (6.83) 0:37.53 0:43.95 -0:06.42
2nd Jaxton C (6.98) 0:48.52 0:39.76 +0:08.76
3rd Josef W (5.62) 0:53.09 0:54.78 -0:01.69
4th Ethan L (5.62) 0:59.53 1:11.97 -0:12.44
5th Cayden L (5.15) 1:07.00
6th Henry R (5.40) 1:10.16
================================================================================
Event #29  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chloe B (8.58) 0:25.06 0:22.08 +0:02.98
2nd Ashkhen H (8.97) 0:26.65 0:27.34 -0:00.69
3rd Alana S (8.03) 0:33.76 0:30.58 +0:03.18
================================================================================
Event #30  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Byron P (8.45) 0:27.13 0:22.65 +0:04.48
2nd Lenjiro M (7.41) 0:32.35 0:30.53 +0:01.82
3rd Ken A (7.51) 0:39.32 0:38.75 +0:00.57
================================================================================
Event #31  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Analy S (9.06) 0:21.60 0:21.65 -0:00.05
2nd Sydney T (9.12) 0:25.46 0:26.00 -0:00.54
3rd Cindy W (10.04) 0:26.51
4th Isabella H (9.52) 0:30.00 0:29.56 +0:00.44
================================================================================
Event #35  Girls  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Stephanie L (6.28) 1:44.63 1:36.31 +0:08.32
================================================================================
Event #37  Girls  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chloe B (8.58) 0:52.89 0:48.16 +0:04.73
2nd Sydney T (9.12) 0:56.84 0:54.34 +0:02.50
3rd Alana S (8.03) 1:15.40 1:03.09 +0:12.31
================================================================================
Event #38  Boys  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Byron P (8.45) 1:01.20 0:55.88 +0:05.32
2nd Sathvik A (8.71) 1:17.88
================================================================================
Event #39  Girls  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st May A (12.12) 0:52.39 1:08.02 -0:15.63
================================================================================
Event #40  Boys  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st John C (12.18) 0:39.08 0:38.51 +0:00.57
2nd Arseniy P (11.68) 0:40.90 0:45.43 -0:04.53
3rd Maddox W (10.96) 0:46.59
================================================================================
Event #42  Boys  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st John C (12.18) 1:25.47 1:23.28 +0:02.19
================================================================================
Event #45  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Scarlett W (5.85) 0:40.18 0:36.39 +0:03.79
2nd Adira S (5.38) 0:56.32 0:57.16 -0:00.84
================================================================================
Event #46  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tim P (5.82) 0:29.81 0:32.50 -0:02.69
2nd Kyle H (5.85) 0:34.01 0:50.87 -0:16.86
3rd Dean S (5.63) 0:39.70 0:46.02 -0:06.32
4th Ethan L (5.62) 1:05.63 1:17.39 -0:11.76
5th Josef W (5.62) 1:10.34 1:08.28 +0:02.06
================================================================================
Event #47  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ashkhen H (8.97) 0:30.83 0:31.50 -0:00.67
2nd Chloe B (8.58) 0:32.56 0:33.70 -0:01.14
3rd Alana S (8.03) 0:36.37 0:31.91 +0:04.46
================================================================================
Event #48  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Byron P (8.45) 0:30.58 0:30.03 +0:00.55
2nd Lenjiro M (7.41) 0:37.09 0:30.41 +0:06.68
3rd Aayan G (7.06) 0:40.83
4th Ethan S (7.98) 0:44.83 0:41.14 +0:03.69
5th Ken A (7.51) 0:48.13 0:51.32 -0:03.19
================================================================================
Event #49  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sydney T (9.12) 0:23.26 0:24.28 -0:01.02
2nd Cindy W (10.04) 0:28.07 0:27.31 +0:00.76
3rd Karen H (10.37) 0:34.21 0:31.46 +0:02.75
4th Analy S (9.06) 0:34.94 0:33.27 +0:01.67
5th Isabella H (9.52) 0:40.77 0:40.28 +0:00.49
6th Zarah G (9.00) 0:44.34
================================================================================
Event #50  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cooper C (9.58) 0:28.27 0:30.26 -0:01.99
================================================================================
Event #52  Boys  5&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tim P (5.82) 1:09.45 1:10.45 -0:01.00
================================================================================
Event #53  Girls  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Anshika Y (7.10) 1:43.38 1:38.66 +0:04.72
================================================================================
Event #54  Boys  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lenjiro M (7.41) 1:23.56 1:20.66 +0:02.90
2nd Ethan S (7.98) 1:34.66 1:22.71 +0:11.95
================================================================================
Event #55  Girls  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sydney T (9.12) 0:53.83 0:52.50 +0:01.33
2nd Ashkhen H (8.97) 1:08.59 1:10.59 -0:02.00
3rd Emily H (9.41) 1:17.03
4th Alana S (8.03) 1:19.06 1:08.06 +0:11.00
================================================================================
Event #56  Boys  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Byron P (8.45) 1:09.33 1:07.87 +0:01.46
================================================================================
Event #57  Girls  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Karen H (10.37) 1:06.59
2nd May A (12.12) 1:09.77 1:17.12 -0:07.35
================================================================================
Event #58  Boys  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st John C (12.18) 0:41.45 0:41.78 -0:00.33
2nd Maddox W (10.96) 0:47.00
3rd Arseniy P (11.68) 0:47.50 0:49.96 -0:02.46
================================================================================
Event #59  Girls  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sydney T (9.12) 1:55.20 1:56.25 -0:01.05
================================================================================
Event #60  Boys  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st John C (12.18) 1:30.40 1:34.45 -0:04.05
2nd Ethan S (7.98) 3:07.06
================================================================================
Event #61  Girls  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Isabella H (9.52) 2:28.89
================================================================================
Event #62  Boys  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st John C (12.18) 1:12.83 1:15.07 -0:02.24
2nd Arseniy P (11.68) 1:20.12
3rd Ethan S (7.98) 2:53.89
================================================================================
Event #63  Girls  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st CLEO S (4.93) 0:41.96
================================================================================
Event #64  Boys  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Juan Diego V (4.74) 0:45.51
2nd Dylan D (4.21) 0:45.71
3rd Alex S (4.38) 1:05.66 1:18.98 -0:13.32
4th DEV G (4.68) 1:48.22
================================================================================
Event #65  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Audrey D (6.92) 0:25.40
2nd Scarlett W (5.85) 0:31.13 0:32.25 -0:01.12
3rd Olivia L (6.63) 0:34.51
4th Stephanie L (6.28) 0:41.83 0:31.15 +0:10.68
5th Madison P (5.60) 0:43.27 0:51.31 -0:08.04
6th Adira S (5.38) 0:47.07 0:47.59 -0:00.52
7th Shakeh H (5.88) 0:53.03 1:30.95 -0:37.92
8th Angelica L (5.25) 0:53.07 0:53.41 -0:00.34
9th Kate G (5.10) 0:57.85
================================================================================
Event #66  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kyle H (5.85) 0:26.77 0:42.07 -0:15.30
2nd Dean S (5.63) 0:27.70 0:34.72 -0:07.02
3rd Tim P (5.82) 0:29.83 0:29.33 +0:00.50
4th Jaxton C (6.98) 0:40.50 0:35.00 +0:05.50
5th Henry R (5.40) 0:43.15
6th Mason A (6.25) 0:49.38
7th Ethan L (5.62) 0:49.90 0:57.09 -0:07.19
8th Cayden L (5.15) 0:50.45
9th Josef W (5.62) 0:57.97 0:49.94 +0:08.03
================================================================================
Event #67  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ashkhen H (8.97) 0:24.15 0:23.63 +0:00.52
2nd Alana S (8.03) 0:31.81 0:27.31 +0:04.50
================================================================================
Event #68  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Byron P (8.45) 0:26.20 0:21.87 +0:04.33
2nd Lenjiro M (7.41) 0:28.75 0:23.50 +0:05.25
3rd Aayan G (7.06) 0:31.12
4th Ethan S (7.98) 0:35.90 0:38.20 -0:02.30
================================================================================
Event #69  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sydney T (9.12) 0:19.84 0:18.38 +0:01.46
2nd Cindy W (10.04) 0:23.59 0:23.77 -0:00.18
3rd Zarah G (9.00) 0:28.91
================================================================================
Event #73  Girls  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Audrey D (6.92) 1:01.02
================================================================================
Event #74  Boys  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lenjiro M (7.41) 1:02.39 0:56.41 +0:05.98
2nd Ethan S (7.98) 1:23.01 1:22.57 +0:00.44
3rd Nathan G (6.83) 1:51.64
================================================================================
Event #75  Girls  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Analy S (9.06) 0:46.90 0:54.13 -0:07.23
2nd Sydney T (9.12) 0:49.12 0:48.00 +0:01.12
3rd Chloe B (8.58) 0:51.88 0:49.14 +0:02.74
4th Ashkhen H (8.97) 0:54.02 1:04.19 -0:10.17
5th Emily H (9.41) 1:08.37
================================================================================
Event #76  Boys  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Byron P (8.45) 1:01.53 0:50.33 +0:11.20
2nd Sathvik A (8.71) 1:14.00 1:31.70 -0:17.70
================================================================================
Event #78  Boys  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st John C (12.18) 0:32.32 0:32.26 +0:00.06
2nd Arseniy P (11.68) 0:35.28 0:38.26 -0:02.98
3rd Maddox W (10.96) 0:39.45