June 18th, 2016

6/18/2016  Swim Competition – Irvine
Total Participants Checked-In : 72
Event #2  Boys  6&U  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ali, Amir (6.57) 1:46.94
2nd Chang, Joshua (6.71) 2:09.70 2:26.16 -0:16.46
================================================================================
Event #3  Girls  07-08  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Soni, Aahana (7.19) 1:45.44 1:37.17 +0:08.27
2nd Shin, Danielle (8.82) 1:50.38
3rd Tibackx, Sydney (7.13) 2:05.88 2:12.28 -0:06.40
================================================================================
Event #4  Boys  07-08  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st George, Aiden (7.94) 2:22.44
================================================================================
Event #6  Boys  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tulkoff, Alexander (9.79) 1:28.40 1:28.31 +0:00.09
2nd Lam, Johann (10.43) 2:07.96
================================================================================
Event #7  Girls  11-16  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Gresham, Bailey (12.19) 1:16.66 1:39.78 -0:23.12
================================================================================
Event #11  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Matutes, Nancy (5.83) 0:53.19 0:59.35 -0:06.16
================================================================================
Event #12  Boys  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ali, Amir (6.57) 0:22.16 0:28.31 -0:06.15
2nd Chang, Joshua (6.71) 0:27.53 0:29.40 -0:01.87
3rd Siniak, Eli (6.26) 0:29.90
4th Chiang, Matthew (6.1) 0:34.78 0:38.54 -0:03.76
================================================================================
Event #13  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Soni, Aahana (7.19) 0:19.75 0:20.09 -0:00.34
2nd Tibackx, Sydney (7.13) 0:28.82 0:28.65 +0:00.17
3rd Selvaggio, Sasha (7.18) 0:32.84
4th Le, Kayla (8.58) 0:37.96
5th Lam, Aisha (7.09) 0:49.91
================================================================================
Event #14  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st George, Aiden (7.94) 0:27.58 0:32.71 -0:05.13
2nd Calen, Joshua (8.98) 0:28.08 0:28.16 -0:00.08
3rd Mangum, John (8.64) 0:29.69 0:32.97 -0:03.28
4th Mirbolooki, Ryan (8.96) 0:42.13 0:44.87 -0:02.74
================================================================================
Event #15  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Slavuk, Anna (10.92) 0:23.71 0:23.09 +0:00.62
2nd Cho, Lauren (10.13) 0:27.70
3rd Kandikonda, Lasya (9.09) 0:37.88
================================================================================
Event #16  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tulkoff, Alexander (9.79) 0:17.86 0:18.09 -0:00.23
2nd Commissariat, Zane (9.48) 0:20.15
3rd Lam, Johann (10.43) 0:24.22 0:26.97 -0:02.75
4th Gulbrandsen, Kian (9.75) 0:27.58
5th Kwon, Chris (10.16) 0:29.21
================================================================================
Event #17  Girls  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Patel, Zeal (7.82) 1:16.84 1:15.44 +0:01.40
================================================================================
Event #18  Boys  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chang, Joshua (6.71) 1:05.96 1:07.32 -0:01.36
2nd George, Aiden (7.94) 1:09.33
================================================================================
Event #20  Boys  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tulkoff, Alexander (9.79) 0:42.47 0:46.93 -0:04.46
2nd Pynko, Arseniy (9.71) 0:46.02 0:58.01 -0:11.99
================================================================================
Event #22  Boys  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lam, Johann (10.43) 1:05.07 1:01.19 +0:03.88
================================================================================
Event #23  Girls  Open  100yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Gresham, Bailey (12.19) 1:20.19
================================================================================
Event #25  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Robles, Amy (4.52) 0:44.85 0:40.59 +0:04.26
2nd Sarigumba, Maddie (4.98) 0:45.87 1:20.59 -0:34.72
3rd Lopez, Stephanie (4.31) 1:46.53
4th Uy, Journey (4.76) 1:55.03 1:55.45 -0:00.42
================================================================================
Event #26  Boys  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chavira, Kai (4.83) 0:37.08
2nd Hageman, Jack (4.65) 0:43.14 0:48.28 -0:05.14
3rd Horan, Patrick (4.27) 0:57.81 1:00.21 -0:02.40
4th Bauer, Magnus (4.42) 1:00.00 1:04.38 -0:04.38
5th Mirbolooki, Raman (4.44) 1:19.97 1:05.56 +0:14.41
================================================================================
Event #27  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hageman, Abby (6.13) 0:32.97 0:30.31 +0:02.66
2nd Matutes, Nancy (5.83) 0:36.50 0:36.37 +0:00.13
3rd Rahman, Sophia (5.71) 0:41.08 0:44.25 -0:03.17
4th Godse, Nia (5.77) 0:41.64 1:11.96 -0:30.32
5th Shao, Sophia (6.86) 0:42.15 0:36.13 +0:06.02
6th Commissariat, Zara (5.87) 0:49.28 1:03.69 -0:14.41
7th Yeole, Keya (6.08) 1:23.45
================================================================================
Event #28  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ali, Amir (6.57) 0:22.46 0:25.06 -0:02.60
2nd Hanson, Louie (6.13) 0:25.84
3rd Siniak, Eli (6.26) 0:29.76
4th Chang, Joshua (6.71) 0:32.71 0:31.50 +0:01.21
5th Hamilton, Drake (5.19) 0:36.22 0:35.38 +0:00.84
6th Chiang, Matthew (6.1) 0:37.40 0:35.14 +0:02.26
7th Olson, Cooper (5.51) 0:41.21
8th Lu, Keyohn (5.58) 0:45.78
9th Kohler, Alexander (5.37) 0:47.69 0:52.97 -0:05.28
10th Rahman, Jacob (6.23) 0:55.19 0:53.83 +0:01.36
11th Pancharapula, Srijan (5.95) 0:57.62 1:13.32 -0:15.70
12th Chandani, Akash (5.47) 1:40.83
================================================================================
Event #29  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Soni, Aahana (7.19) 0:23.83 0:26.19 -0:02.36
2nd Nambala, Sriya (7.41) 0:26.87
3rd Diep, Mikayla (7.98) 0:27.15 0:31.44 -0:04.29
4th Tibackx, Sydney (7.13) 0:30.90 0:30.06 +0:00.84
5th Le, Kayla (8.58) 0:32.78
6th Selvaggio, Sasha (7.18) 0:36.60
7th Lam, Aisha (7.09) 0:41.91 0:37.50 +0:04.41
8th Im, Chloe (7.73) 0:44.63
9th Streeter, Madelyn (8.55) 0:46.06
10th Sarigumba, Abigail (7.06) 0:46.71 0:36.32 +0:10.39
11th Demirjian, Meliné (8.02) 1:08.66
================================================================================
Event #30  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mangum, John (8.64) 0:25.12 0:27.78 -0:02.66
2nd Calen, Joshua (8.98) 0:27.57 0:26.72 +0:00.85
3rd Godse, Neil (8.56) 0:31.32 0:31.96 -0:00.64
4th George, Aiden (7.94) 0:33.83 0:34.91 -0:01.08
5th Ferrer, Riley (7.4) 0:40.03 0:32.89 +0:07.14
================================================================================
Event #31  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Pancharapula, Sharani (9.4) 0:29.07 0:38.72 -0:09.65
================================================================================
Event #32  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tulkoff, Alexander (9.79) 0:19.52 0:19.50 +0:00.02
2nd Pynko, Arseniy (9.71) 0:21.01 0:24.50 -0:03.49
3rd Commissariat, Zane (9.48) 0:22.07
4th Kwon, Chris (10.16) 0:28.34
5th Gulbrandsen, Kian (9.75) 0:34.19 0:41.63 -0:07.44
================================================================================
Event #33  Girls  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Rahman, Sophia (5.71) 1:24.56 1:28.68 -0:04.12
2nd Matutes, Nancy (5.83) 1:28.68 1:20.18 +0:08.50
================================================================================
Event #34  Boys  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chavira, Kai (4.83) 1:25.81
2nd Ho, Keanu (5.63) 1:34.72 1:33.27 +0:01.45
================================================================================
Event #35  Girls  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Soni, Aahana (7.19) 0:51.89 0:56.41 -0:04.52
2nd Tibackx, Sydney (7.13) 1:06.32 1:06.63 -0:00.31
3rd Patel, Zeal (7.82) 1:10.33 1:15.28 -0:04.95
4th Shao, Sophia (6.86) 1:33.40
================================================================================
Event #36  Boys  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ali, Amir (6.57) 0:51.90 0:58.68 -0:06.78
2nd Chang, Joshua (6.71) 1:10.87 1:12.58 -0:01.71
3rd George, Aiden (7.94) 1:12.19
4th Chiang, Matthew (6.1) 1:16.96 1:14.34 +0:02.62
================================================================================
Event #37  Girls  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Shin, Danielle (8.82) 0:51.09
2nd Kandikonda, Lasya (9.09) 1:06.53
================================================================================
Event #38  Boys  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tulkoff, Alexander (9.79) 0:41.78 0:49.14 -0:07.36
2nd Chaudhary, Siddhant (9.91) 0:56.96
3rd Calen, Joshua (8.98) 1:04.07 0:59.83 +0:04.24
4th Mirbolooki, Ryan (8.96) 1:07.76 1:09.51 -0:01.75
5th Godse, Neil (8.56) 1:11.38 1:11.77 -0:00.39
================================================================================
Event #39  Girls  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Gresham, Bailey (12.19) 0:33.28 0:44.41 -0:11.13
================================================================================
Event #40  Boys  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lam, Johann (10.43) 1:03.71 1:01.35 +0:02.36
================================================================================
Event #41  Girls  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Gresham, Bailey (12.19) 1:13.17 1:38.63 -0:25.46
================================================================================
Event #42  Boys  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lam, Johann (10.43) 2:31.44
================================================================================
Event #43  Girls  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sarigumba, Maddie (4.98) 0:56.46
================================================================================
Event #44  Boys  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mirbolooki, Raman (4.44) 0:49.69
================================================================================
Event #45  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Shin, Gabrielle (6.84) 0:42.07
2nd Matutes, Nancy (5.83) 0:56.21 0:50.65 +0:05.56
================================================================================
Event #46  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ali, Amir (6.57) 0:25.21 0:27.75 -0:02.54
2nd Siniak, Eli (6.26) 0:34.52
3rd Chang, Joshua (6.71) 0:35.27 0:37.60 -0:02.33
4th Chiang, Matthew (6.1) 0:43.77 0:41.02 +0:02.75
5th Hamilton, Drake (5.19) 0:52.78 0:48.28 +0:04.50
================================================================================
Event #47  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Soni, Aahana (7.19) 0:24.59 0:27.40 -0:02.81
2nd Tibackx, Sydney (7.13) 0:28.16 0:30.15 -0:01.99
3rd Le, Kayla (8.58) 0:34.31
4th Selvaggio, Sasha (7.18) 0:44.46
5th Sarigumba, Abigail (7.06) 0:52.09 0:43.22 +0:08.87
6th Lam, Aisha (7.09) 1:05.94 0:59.94 +0:06.00
================================================================================
Event #48  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st George, Aiden (7.94) 0:31.02 0:37.26 -0:06.24
2nd Mangum, John (8.64) 0:33.87 0:39.20 -0:05.33
3rd Calen, Joshua (8.98) 0:34.76 0:28.69 +0:06.07
4th Ferrer, Riley (7.4) 0:44.53 0:54.56 -0:10.03
5th Mirbolooki, Ryan (8.96) 0:46.21 0:51.16 -0:04.95
================================================================================
Event #49  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Slavuk, Anna (10.92) 0:27.15 0:24.13 +0:03.02
2nd Kandikonda, Lasya (9.09) 0:42.56
3rd Pancharapula, Sharani (9.4) 0:45.15 0:43.88 +0:01.27
================================================================================
Event #50  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tulkoff, Alexander (9.79) 0:21.28 0:20.57 +0:00.71
2nd Pynko, Arseniy (9.71) 0:23.83 0:26.88 -0:03.05
3rd Commissariat, Zane (9.48) 0:26.84
4th Gulbrandsen, Kian (9.75) 0:30.85
================================================================================
Event #52  Boys  5&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ho, Keanu (5.63) 1:40.06
================================================================================
Event #53  Girls  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Soni, Aahana (7.19) 0:54.90 1:02.21 -0:07.31
2nd Tibackx, Sydney (7.13) 1:03.81 1:09.02 -0:05.21
3rd Patel, Zeal (7.82) 1:19.70 1:10.51 +0:09.19
================================================================================
Event #54  Boys  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ali, Amir (6.57) 0:55.09 1:04.02 -0:08.93
2nd Chang, Joshua (6.71) 1:13.87 1:27.32 -0:13.45
3rd Siniak, Eli (6.26) 1:14.58
4th George, Aiden (7.94) 1:17.40 1:24.13 -0:06.73
5th Chiang, Matthew (6.1) 1:31.15 1:35.45 -0:04.30
================================================================================
Event #55  Girls  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Miao, Patricia (9.13) 0:49.13
2nd Shin, Danielle (8.82) 0:54.62
================================================================================
Event #56  Boys  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Pynko, Arseniy (9.71) 0:52.32 0:59.76 -0:07.44
2nd Chaudhary, Siddhant (9.91) 1:04.96
3rd Calen, Joshua (8.98) 1:15.45 0:58.39 +0:17.06
================================================================================
Event #57  Girls  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Slavuk, Anna (10.92) 0:58.22 0:53.64 +0:04.58
================================================================================
Event #58  Boys  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kwon, Chris (10.16) 1:07.59
2nd Nguyen, khang (10.78) 1:48.47 1:54.58 -0:06.11
================================================================================
Event #59  Girls  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Gresham, Bailey (12.19) 1:24.31 1:45.64 -0:21.33
================================================================================
Event #60  Boys  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tulkoff, Alexander (9.79) 1:46.72
2nd Lam, Johann (10.43) 2:33.03
================================================================================
Event #61  Girls  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Gresham, Bailey (12.19) 1:06.44
2nd Soni, Aahana (7.19) 1:44.72 2:08.31 -0:23.59
3rd Patel, Zeal (7.82) 2:20.88 2:18.76 +0:02.12
================================================================================
Event #62  Boys  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tulkoff, Alexander (9.79) 1:25.47
2nd Ali, Amir (6.57) 1:39.33
3rd Lam, Johann (10.43) 2:05.09
================================================================================
Event #63  Girls  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Robles, Amy (4.52) 0:45.02 0:44.19 +0:00.83
2nd Sarigumba, Maddie (4.98) 0:53.52 0:55.84 -0:02.32
3rd Lopez, Stephanie (4.31) 1:35.12 1:07.88 +0:27.24
4th Uy, Journey (4.76) 1:38.25 1:03.81 +0:34.44
================================================================================
Event #64  Boys  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chavira, Kai (4.83) 0:40.56
2nd Hageman, Jack (4.65) 0:47.10 0:43.53 +0:03.57
3rd Horan, Patrick (4.27) 0:55.45 0:56.00 -0:00.55
4th Mirbolooki, Raman (4.44) 1:05.65 1:10.26 -0:04.61
5th Olson, Rory (3.89) 1:21.62
6th Bauer, Magnus (4.42) 1:27.14 0:55.03 +0:32.11
================================================================================
Event #65  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hageman, Abby (6.13) 0:34.33 0:32.87 +0:01.46
2nd Matutes, Nancy (5.83) 0:37.46 0:43.84 -0:06.38
3rd Shin, Gabrielle (6.84) 0:39.08
4th Commissariat, Zara (5.87) 0:43.35
5th Shao, Sophia (6.86) 0:46.52 0:38.19 +0:08.33
6th Rahman, Sophia (5.71) 0:46.64 0:40.56 +0:06.08
7th Godse, Nia (5.77) 0:51.66 0:57.34 -0:05.68
8th Yeole, Keya (6.08) 0:58.00
================================================================================
Event #66  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ali, Amir (6.57) 0:19.09 0:21.52 -0:02.43
2nd Siniak, Eli (6.26) 0:21.65 0:27.09 -0:05.44
3rd Hanson, Louie (6.13) 0:26.02
4th Chang, Joshua (6.71) 0:26.03 0:26.65 -0:00.62
5th Chiang, Matthew (6.1) 0:26.58 0:25.35 +0:01.23
6th Lu, Keyohn (5.58) 0:37.60 0:35.94 +0:01.66
7th Hamilton, Drake (5.19) 0:41.51 0:34.93 +0:06.58
8th Rahman, Jacob (6.23) 0:42.32 0:42.13 +0:00.19
9th Olson, Cooper (5.51) 0:47.77
10th Pancharapula, Srijan (5.95) 0:50.62 1:13.63 -0:23.01
11th Demirjian, Charles (6.16) 0:53.39
12th Chandani, Akash (5.47) 1:18.16
================================================================================
Event #67  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Soni, Aahana (7.19) 0:19.68 0:20.02 -0:00.34
2nd Nambala, Sriya (7.41) 0:24.72
3rd Tibackx, Sydney (7.13) 0:24.96 0:25.39 -0:00.43
4th Le, Kayla (8.58) 0:30.13
5th Diep, Mikayla (7.98) 0:30.91 0:34.47 -0:03.56
6th Lam, Aisha (7.09) 0:38.33 0:34.85 +0:03.48
7th Im, Chloe (7.73) 0:42.56
================================================================================
Event #68  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Godse, Neil (8.56) 0:26.28 0:27.45 -0:01.17
2nd Mirbolooki, Ryan (8.96) 0:26.82 0:25.89 +0:00.93
3rd Calen, Joshua (8.98) 0:27.34 0:24.80 +0:02.54
4th George, Aiden (7.94) 0:31.59 0:29.93 +0:01.66
5th Azore, Mikheil (8) 0:45.70
================================================================================
Event #69  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Slavuk, Anna (10.92) 0:20.27 0:18.00 +0:02.27
================================================================================
Event #70  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Commissariat, Zane (9.48) 0:16.27 0:16.02 +0:00.25
2nd Tulkoff, Alexander (9.79) 0:16.39 0:15.81 +0:00.58
3rd Pynko, Arseniy (9.71) 0:17.95 0:21.72 -0:03.77
4th Kwon, Chris (10.16) 0:19.56
5th Gulbrandsen, Kian (9.75) 0:26.25 0:33.78 -0:07.53
6th Le, Bao (9.42) 0:47.20 0:38.77 +0:08.43
7th Le, Tri (9.42) 0:53.13 0:39.09 +0:14.04
================================================================================
Event #71  Girls  5&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Rahman, Sophia (5.71) 1:31.01 1:37.95 -0:06.94
2nd Matutes, Nancy (5.83) 1:32.13 1:26.65 +0:05.48
================================================================================
Event #72  Boys  5&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ho, Keanu (5.63) 1:47.66
================================================================================
Event #73  Girls  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tibackx, Sydney (7.13) 0:54.01 1:00.31 -0:06.30
2nd Patel, Zeal (7.82) 1:02.66 0:59.37 +0:03.29
3rd Sarigumba, Abigail (7.06) 1:23.89 1:11.97 +0:11.92
4th Shao, Sophia (6.86) 1:40.19
================================================================================
Event #74  Boys  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ali, Amir (6.57) 0:44.66 0:51.00 -0:06.34
2nd Siniak, Eli (6.26) 0:57.31
3rd Chang, Joshua (6.71) 1:02.01 0:58.50 +0:03.51
4th Chiang, Matthew (6.1) 1:03.76 0:57.72 +0:06.04
5th George, Aiden (7.94) 1:05.69 1:11.47 -0:05.78
6th Rahman, Jacob (6.23) 1:35.63 1:34.80 +0:00.83
================================================================================
Event #75  Girls  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Miao, Patricia (9.13) 0:41.19
2nd Shin, Danielle (8.82) 0:43.63
3rd Pancharapula, Sharani (9.4) 1:19.25 1:12.63 +0:06.62
4th Streeter, Madelyn (8.55) 1:33.12
================================================================================
Event #76  Boys  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Pynko, Arseniy (9.71) 0:42.51 0:53.01 -0:10.50
2nd Mangum, John (8.64) 0:51.01 0:54.44 -0:03.43
3rd Chaudhary, Siddhant (9.91) 0:54.85
4th Mirbolooki, Ryan (8.96) 1:03.77 1:06.78 -0:03.01
5th Calen, Joshua (8.98) 1:06.15 0:58.91 +0:07.24
6th Godse, Neil (8.56) 1:06.57 1:11.10 -0:04.53
7th Gulbrandsen, Kian (9.75) 1:09.91 1:28.47 -0:18.56
================================================================================
Event #77  Girls  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Slavuk, Anna (10.92) 0:42.13 0:45.72 -0:03.59
2nd Le, Han (12.34) 0:46.46 0:46.20 +0:00.26
================================================================================
Event #78  Boys  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lam, Johann (10.43) 0:48.53 0:51.32 -0:02.79
2nd Nguyen, khang (10.78) 1:26.53 1:28.46 -0:01.93