June 20th, 2015

6
6/20/2015  Swim Competition – Irvine
Total Participants Checked-In : 61
Event #1  Girls  6&U  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Rodriguez, Izzy (6.73) 1:51.38 1:49.57 +0:01.81
2nd Jayasinghe, Svara (6.34) 2:21.47 2:16.96 +0:04.51
3rd Mandel, Lexi (6.86) 2:21.53 2:18.87 +0:02.66
================================================================================
Event #3  Girls  07-08  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Stayt, Caitlin (8.22) 1:44.16
================================================================================
Event #4  Boys  07-08  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Holguin, Kyle (8.55) 1:59.31 2:22.14 -0:22.83
2nd Nguyen, Tayvin (7.14) 2:13.51 2:28.40 -0:14.89
================================================================================
Event #5  Girls  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Jayasinghe, Kiran (9.47) 1:37.84 1:35.46 +0:02.38
2nd Jayasinghe, Simran (9.47) 1:42.33 1:43.06 -0:00.73
================================================================================
Event #6  Boys  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zhu, Eric (10.74) 1:27.25 1:38.77 -0:11.52
2nd Carlson, John (9.21) 1:41.94 1:34.75 +0:07.19
3rd Tsao, Jeremy (9.45) 2:14.71 2:04.00 +0:10.71
================================================================================
Event #8  Boys  11-16  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kota, Anirudh (11.34) 2:22.53 2:21.84 +0:00.69
================================================================================
Event #10  Boys  4&U  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Nguyen, Tanner (4.49) 1:01.89 0:57.88 +0:04.01
================================================================================
Event #11  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Rodriguez, Izzy (6.73) 0:23.09 0:19.84 +0:03.25
2nd Jayasinghe, Svara (6.34) 0:32.07 0:30.51 +0:01.56
3rd Bone, Sophia (6.99) 0:33.23 0:31.59 +0:01.64
4th Patel, Zeal (6.83) 0:37.63 0:42.45 -0:04.82
5th Mandel, Lexi (6.86) 0:37.97 0:33.81 +0:04.16
6th Kambal, Sanvi (5.63) 0:42.52 0:45.43 -0:02.91
7th Latch, Zoe (5.56) 0:50.25 0:45.96 +0:04.29
================================================================================
Event #12  Boys  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chiang, Matthew (5.1) 0:53.94 0:53.19 +0:00.75
================================================================================
Event #13  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Stayt, Caitlin (8.22) 0:22.14
2nd Truong, Remi (7.73) 0:27.45 0:24.16 +0:03.29
3rd Zhu, Sophia (7.65) 0:30.76 0:40.57 -0:09.81
4th Bradbury, Mailie (7.86) 0:31.70 0:31.35 +0:00.35
5th Boado, Felisa (7.74) 0:37.63 0:40.96 -0:03.33
================================================================================
Event #14  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Conway, Gianlorenzo (7.94) 0:22.60 0:22.03 +0:00.57
2nd Holguin, Kyle (8.55) 0:27.28 0:24.56 +0:02.72
3rd Cheung, Ethan (8.78) 0:31.63 0:30.45 +0:01.18
4th Stover, Tyler (8.32) 0:37.68 0:39.00 -0:01.32
5th Tran, Austin (7.98) 0:46.15 0:44.96 +0:01.19
================================================================================
Event #15  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Jayasinghe, Kiran (9.47) 0:20.78 0:20.71 +0:00.07
2nd Jayasinghe, Simran (9.47) 0:22.59 0:24.33 -0:01.74
3rd Clark, Emma (10.83) 0:27.71 0:27.18 +0:00.53
4th Sokolov, Victoria (10.32) 0:27.84 0:32.56 -0:04.72
================================================================================
Event #16  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (9.21) 0:19.44 0:17.71 +0:01.73
2nd Boado, Justin (9.25) 0:29.00 0:25.97 +0:03.03
3rd Tran, Daniel (9.67) 0:31.08 0:32.40 -0:01.32
================================================================================
Event #17  Girls  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Rodriguez, Izzy (6.73) 0:55.89 0:53.53 +0:02.36
2nd Truong, Remi (7.73) 1:21.91 1:09.32 +0:12.59
3rd Mandel, Lexi (6.86) 1:39.09
================================================================================
Event #18  Boys  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Conway, Gianlorenzo (7.94) 1:01.27
================================================================================
Event #19  Girls  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Jayasinghe, Kiran (9.47) 0:49.87 0:46.65 +0:03.22
2nd Jayasinghe, Simran (9.47) 0:56.29 0:58.10 -0:01.81
================================================================================
Event #20  Boys  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (9.21) 0:46.97 0:42.33 +0:04.64
2nd Tsao, Jeremy (9.45) 1:01.56 1:01.07 +0:00.49
3rd Holguin, Kyle (8.55) 1:04.08 1:06.33 -0:02.25
4th Boado, Justin (9.25) 1:07.59 0:58.59 +0:09.00
5th Tran, Daniel (9.67) 1:31.28 1:28.64 +0:02.64
================================================================================
Event #22  Boys  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kota, Anirudh (11.34) 1:11.37 1:12.87 -0:01.50
================================================================================
Event #25  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Byk, Cassidy (4.74) 0:39.75 0:38.63 +0:01.12
2nd Matutes, Nancy (4.83) 0:45.00 0:37.16 +0:07.84
3rd Maher, Zoe (4.12) 0:48.01 0:45.33 +0:02.68
4th Rahman, Sophia (4.71) 0:53.96 0:49.59 +0:04.37
5th Shaves, Summer (3.76) 1:09.00
6th Albrechtsen, Eliza (4.98) 1:14.45 0:50.35 +0:24.10
================================================================================
Event #26  Boys  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Nguyen, Tanner (4.49) 0:41.68 0:44.06 -0:02.38
2nd Nick, Joseph (4.56) 1:17.39
3rd Estacio, Christian (3.32) 1:38.53
================================================================================
Event #27  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Rodriguez, Izzy (6.73) 0:23.90 0:22.93 +0:00.97
2nd Peca, Sophia (6.32) 0:28.59 0:30.57 -0:01.98
3rd Mandel, Lexi (6.86) 0:29.33 0:26.45 +0:02.88
4th Jayasinghe, Svara (6.34) 0:32.61 0:30.56 +0:02.05
5th Symchych, Ava (5.58) 0:36.96 0:30.82 +0:06.14
6th Patel, Zeal (6.83) 0:37.50 0:37.63 -0:00.13
7th Tran, Alyssa (6.31) 0:37.84 0:36.02 +0:01.82
8th Latch, Zoe (5.56) 0:39.47 0:33.72 +0:05.75
9th Kambal, Sanvi (5.63) 0:39.95 0:38.52 +0:01.43
10th Rue, Evie (5.61) 0:43.02
11th Bradbury, Charlotte (5.27) 0:43.60 0:47.16 -0:03.56
12th Polo, Olivia (6.72) 0:45.09
13th Kota, Ananya (6.68) 0:58.56 1:37.58 -0:39.02
14th Games, Mia (6.73) 0:58.71 0:44.09 +0:14.62
15th Stover, Nicole (5.75) 1:00.37 0:57.71 +0:02.66
16th Garg, Shyla (6.1) 1:02.87
================================================================================
Event #28  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chiang, Matthew (5.1) 0:49.47 0:45.16 +0:04.31
2nd Nguyen, Mason (5.96) 0:52.26 0:53.60 -0:01.34
3rd Symchych, Elliott (5.58) 0:52.95 0:59.96 -0:07.01
4th Rahman, Jacob (6.24) 1:28.90 0:59.57 +0:29.33
================================================================================
Event #29  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Stayt, Caitlin (8.22) 0:21.03
2nd Truong, Remi (7.73) 0:25.45 0:24.81 +0:00.64
3rd Bradbury, Mailie (7.86) 0:32.18 0:32.07 +0:00.11
4th Boado, Felisa (7.74) 0:32.71 0:33.82 -0:01.11
5th Zhu, Sophia (7.65) 0:34.50 0:37.52 -0:03.02
================================================================================
Event #30  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Conway, Gianlorenzo (7.94) 0:24.27 0:28.26 -0:03.99
2nd Holguin, Kyle (8.55) 0:25.16 0:29.26 -0:04.10
3rd Nguyen, Tayvin (7.14) 0:25.19 0:25.01 +0:00.18
4th Stover, Tyler (8.32) 0:27.76 0:26.33 +0:01.43
5th Cheung, Ethan (8.78) 0:32.08 0:30.75 +0:01.33
6th Tran, Austin (7.98) 0:33.64 0:31.34 +0:02.30
7th Mangum, John (8.15) 0:41.78 0:40.27 +0:01.51
================================================================================
Event #31  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Jayasinghe, Kiran (9.47) 0:21.09 0:20.63 +0:00.46
2nd Jayasinghe, Simran (9.47) 0:22.03 0:22.72 -0:00.69
3rd Sokolov, Victoria (10.32) 0:29.47 0:27.18 +0:02.29
4th Clark, Emma (10.83) 0:32.00 0:36.02 -0:04.02
5th Panda, Celina (10.17) 0:35.91 0:30.90 +0:05.01
6th Games, Milan (9.33) 0:37.49 0:34.58 +0:02.91
================================================================================
Event #32  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (9.21) 0:20.58 0:20.26 +0:00.32
2nd Boado, Justin (9.25) 0:29.02 0:27.83 +0:01.19
3rd Tran, Daniel (9.67) 0:33.80 0:32.51 +0:01.29
================================================================================
Event #33  Girls  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kambal, Sanvi (5.63) 1:17.28 1:29.14 -0:11.86
2nd Latch, Zoe (5.56) 1:19.27 1:23.32 -0:04.05
3rd Matutes, Nancy (4.83) 1:26.39
4th Byk, Cassidy (4.74) 1:40.20 1:28.28 +0:11.92
5th Rahman, Sophia (4.71) 1:54.33 1:46.56 +0:07.77
================================================================================
Event #34  Boys  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chiang, Matthew (5.1) 1:37.20 1:41.00 -0:03.80
2nd Nguyen, Mason (5.96) 2:13.68
================================================================================
Event #35  Girls  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Rodriguez, Izzy (6.73) 0:50.09 0:51.32 -0:01.23
2nd Mandel, Lexi (6.86) 1:03.72 1:00.53 +0:03.19
3rd Peca, Sophia (6.32) 1:05.19 1:06.85 -0:01.66
4th Jayasinghe, Svara (6.34) 1:08.66 1:06.10 +0:02.56
================================================================================
Event #36  Boys  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Nguyen, Tayvin (7.14) 0:56.53 0:57.85 -0:01.32
2nd Conway, Gianlorenzo (7.94) 0:57.31 1:01.95 -0:04.64
================================================================================
Event #37  Girls  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Jayasinghe, Kiran (9.47) 0:44.27 0:45.22 -0:00.95
2nd Jayasinghe, Simran (9.47) 0:49.51 0:52.40 -0:02.89
================================================================================
Event #38  Boys  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (9.21) 0:47.09 0:44.38 +0:02.71
2nd Tsao, Jeremy (9.45) 0:58.25 0:53.02 +0:05.23
3rd Boado, Justin (9.25) 0:59.76 1:00.22 -0:00.46
4th Holguin, Kyle (8.55) 0:59.78 1:01.93 -0:02.15
5th Tran, Daniel (9.67) 1:07.63 1:09.33 -0:01.70
================================================================================
Event #40  Boys  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kota, Anirudh (11.34) 1:13.19 1:10.03 +0:03.16
================================================================================
Event #41  Girls  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Jayasinghe, Kiran (9.47) 1:36.76 1:39.81 -0:03.05
2nd Jayasinghe, Simran (9.47) 1:45.27 1:47.69 -0:02.42
3rd Mandel, Lexi (6.86) 2:16.90 1:49.46 +0:27.44
4th Jayasinghe, Svara (6.34) 2:25.19 2:20.75 +0:04.44
================================================================================
Event #43  Girls  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Maher, Zoe (4.12) 1:22.95 1:47.95 -0:25.00
2nd Albrechtsen, Eliza (4.98) 1:23.25
3rd Picraux, Rachel (4.65) 1:42.14
4th Matutes, Nancy (4.83) 1:43.25 1:24.72 +0:18.53
================================================================================
Event #45  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Rodriguez, Izzy (6.73) 0:27.26 0:26.89 +0:00.37
2nd Mandel, Lexi (6.86) 0:28.17 0:28.88 -0:00.71
3rd Jayasinghe, Svara (6.34) 0:29.73 0:32.01 -0:02.28
4th Bone, Sophia (6.99) 0:37.72 0:30.14 +0:07.58
5th Symchych, Ava (5.58) 0:41.57 0:49.37 -0:07.80
6th Peca, Sophia (6.32) 0:43.72 0:39.89 +0:03.83
7th Kambal, Sanvi (5.63) 0:47.88 1:02.47 -0:14.59
8th Latch, Zoe (5.56) 0:48.76 0:48.97 -0:00.21
9th Polo, Olivia (6.72) 0:49.70 0:53.37 -0:03.67
10th Patel, Zeal (6.83) 0:51.68 0:49.57 +0:02.11
11th Tran, Alyssa (6.31) 1:02.69 1:21.27 -0:18.58
12th Bradbury, Charlotte (5.27) 1:18.90
13th Kota, Ananya (6.68) 1:28.51
================================================================================
Event #46  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chiang, Matthew (5.1) 0:55.15 0:50.39 +0:04.76
2nd Polo, Christian (5.25) 1:25.09
================================================================================
Event #47  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Stayt, Caitlin (8.22) 0:24.38
2nd Truong, Remi (7.73) 0:31.69 0:29.81 +0:01.88
3rd Bradbury, Mailie (7.86) 0:35.40 0:39.13 -0:03.73
4th Ma, Charlotte (7.98) 0:37.87 0:39.51 -0:01.64
5th Boado, Felisa (7.74) 0:40.22 0:50.15 -0:09.93
================================================================================
Event #48  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Conway, Gianlorenzo (7.94) 0:26.63 0:26.59 +0:00.04
2nd Holguin, Kyle (8.55) 0:30.96 0:31.57 -0:00.61
3rd Stover, Tyler (8.32) 0:32.97 0:30.00 +0:02.97
4th Cheung, Ethan (8.78) 0:33.03 0:32.58 +0:00.45
5th Nguyen, Tayvin (7.14) 0:33.26 0:30.12 +0:03.14
6th Tran, Austin (7.98) 0:47.76 0:44.06 +0:03.70
7th Santos, Aiden (8.14) 0:50.53 0:54.88 -0:04.35
================================================================================
Event #49  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Jayasinghe, Kiran (9.47) 0:22.33 0:22.51 -0:00.18
2nd Jayasinghe, Simran (9.47) 0:23.88 0:27.12 -0:03.24
3rd Sokolov, Victoria (10.32) 0:27.39 0:29.84 -0:02.45
4th Clark, Emma (10.83) 0:32.52 0:31.32 +0:01.20
5th Games, Milan (9.33) 0:47.28
6th Panda, Celina (10.17) 0:53.27 0:52.26 +0:01.01
================================================================================
Event #50  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zhu, Eric (10.74) 0:18.57
2nd Carlson, John (9.21) 0:24.78 0:22.28 +0:02.50
3rd Boado, Justin (9.25) 0:25.77 0:24.96 +0:00.81
4th Tran, Daniel (9.67) 0:35.42 0:33.33 +0:02.09
5th Averitt, Jacob (10.87) 0:38.08
================================================================================
Event #51  Girls  5&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Latch, Zoe (5.56) 1:44.32 1:47.83 -0:03.51
================================================================================
Event #53  Girls  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zhu, Sophia (7.65) 0:57.47
2nd Rodriguez, Izzy (6.73) 0:58.14 1:01.01 -0:02.87
3rd Mandel, Lexi (6.86) 1:02.95 1:03.34 -0:00.39
4th Jayasinghe, Svara (6.34) 1:10.03 1:07.13 +0:02.90
5th Peca, Sophia (6.32) 1:40.12 1:34.26 +0:05.86
================================================================================
Event #54  Boys  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Conway, Gianlorenzo (7.94) 1:01.52 1:10.76 -0:09.24
2nd Nguyen, Tayvin (7.14) 1:03.98 1:04.63 -0:00.65
================================================================================
Event #55  Girls  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Jayasinghe, Kiran (9.47) 0:52.40 0:50.97 +0:01.43
2nd Jayasinghe, Simran (9.47) 0:55.09 0:56.56 -0:01.47
================================================================================
Event #56  Boys  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (9.21) 0:54.02 0:48.37 +0:05.65
2nd Boado, Justin (9.25) 1:01.66 0:57.57 +0:04.09
3rd Holguin, Kyle (8.55) 1:03.13 1:06.69 -0:03.56
4th Tsao, Jeremy (9.45) 1:14.69 1:09.69 +0:05.00
5th Tran, Daniel (9.67) 1:16.82 1:14.88 +0:01.94
================================================================================
Event #57  Girls  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sokolov, Victoria (10.32) 0:58.70 1:07.65 -0:08.95
================================================================================
Event #58  Boys  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zhu, Eric (10.74) 0:41.01 0:46.87 -0:05.86
2nd Kota, Anirudh (11.34) 1:06.11 1:13.02 -0:06.91
================================================================================
Event #59  Girls  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Jayasinghe, Simran (9.47) 1:54.46 2:01.88 -0:07.42
2nd Jayasinghe, Kiran (9.47) 1:57.35 1:39.99 +0:17.36
3rd Mandel, Lexi (6.86) 2:16.49 2:18.76 -0:02.27
4th Jayasinghe, Svara (6.34) 2:34.75 2:26.44 +0:08.31
================================================================================
Event #60  Boys  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zhu, Eric (10.74) 1:27.91
================================================================================
Event #61  Girls  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Jayasinghe, Kiran (9.47) 1:24.96 1:11.43 +0:13.53
2nd Jayasinghe, Simran (9.47) 1:28.39 1:31.88 -0:03.49
3rd Rodriguez, Izzy (6.73) 1:47.53 1:42.84 +0:04.69
4th Jayasinghe, Svara (6.34) 2:03.27 2:15.71 -0:12.44
5th Mandel, Lexi (6.86) 2:21.76 2:22.46 -0:00.70
================================================================================
Event #62  Boys  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Holguin, Kyle (8.55) 1:57.13
================================================================================
Event #63  Girls  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bone, Emma (4.73) 0:40.62 0:49.75 -0:09.13
2nd Maher, Zoe (4.12) 0:47.59 0:51.90 -0:04.31
3rd Shaves, Summer (3.76) 0:48.34
4th Picraux, Rachel (4.65) 0:53.69
5th Albrechtsen, Eliza (4.98) 0:53.71 0:44.34 +0:09.37
6th Rahman, Sophia (4.71) 0:53.89 0:55.82 -0:01.93
7th Matutes, Nancy (4.83) 1:03.21 1:01.82 +0:01.39
================================================================================
Event #64  Boys  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Nguyen, Tanner (4.49) 0:45.05 0:42.71 +0:02.34
2nd Nick, Joseph (4.56) 0:58.97 1:05.78 -0:06.81
3rd Estacio, Christian (3.32) 1:27.22 1:43.57 -0:16.35
================================================================================
Event #65  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Rodriguez, Izzy (6.73) 0:19.26 0:19.20 +0:00.06
2nd Jayasinghe, Svara (6.34) 0:23.20 0:27.38 -0:04.18
3rd Peca, Sophia (6.32) 0:26.45 0:27.63 -0:01.18
4th Mandel, Lexi (6.86) 0:27.02 0:21.01 +0:06.01
5th Patel, Zeal (6.83) 0:29.90 0:31.90 -0:02.00
6th Symchych, Ava (5.58) 0:30.19 0:32.02 -0:01.83
7th Bone, Sophia (6.99) 0:31.87 0:27.27 +0:04.60
8th Kambal, Sanvi (5.63) 0:32.56 0:34.44 -0:01.88
9th Polo, Olivia (6.72) 0:34.90 0:33.94 +0:00.96
10th Latch, Zoe (5.56) 0:38.90 0:31.94 +0:06.96
11th Stover, Nicole (5.75) 0:42.52 0:46.56 -0:04.04
12th Tran, Alyssa (6.31) 0:45.90 0:43.32 +0:02.58
13th Bradbury, Charlotte (5.27) 0:46.09 0:39.76 +0:06.33
14th Garg, Shyla (6.1) 0:46.52
15th Rue, Evie (5.61) 0:47.28
16th Games, Mia (6.73) 0:47.81 0:44.12 +0:03.69
17th Kota, Ananya (6.68) 0:57.64 0:59.89 -0:02.25
18th Averitt, Katie (6.14) 1:06.62
================================================================================
Event #66  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chiang, Matthew (5.1) 0:38.32 0:34.53 +0:03.79
2nd Polo, Christian (5.25) 0:40.41 0:37.40 +0:03.01
3rd Rahman, Jacob (6.24) 0:44.57 0:49.71 -0:05.14
4th Symchych, Elliott (5.58) 0:53.29 0:39.39 +0:13.90
5th Nguyen, Mason (5.96) 1:16.95 1:07.21 +0:09.74
================================================================================
Event #67  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Stayt, Caitlin (8.22) 0:17.88
2nd Bradbury, Mailie (7.86) 0:22.83 0:23.96 -0:01.13
3rd Truong, Remi (7.73) 0:22.87 0:22.39 +0:00.48
4th Boado, Felisa (7.74) 0:33.88 0:33.45 +0:00.43
================================================================================
Event #68  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Conway, Gianlorenzo (7.94) 0:20.01 0:21.53 -0:01.52
2nd Holguin, Kyle (8.55) 0:22.14 0:24.70 -0:02.56
3rd Nguyen, Tayvin (7.14) 0:22.68 0:21.09 +0:01.59
4th Stover, Tyler (8.32) 0:27.63 0:23.70 +0:03.93
5th Santos, Aiden (8.14) 0:30.17
6th Tran, Austin (7.98) 0:33.18 0:31.65 +0:01.53
7th Mangum, John (8.15) 0:44.53 0:34.76 +0:09.77
================================================================================
Event #69  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Jayasinghe, Simran (9.47) 0:17.07 0:17.38 -0:00.31
2nd Jayasinghe, Kiran (9.47) 0:17.74 0:18.16 -0:00.42
3rd Sokolov, Victoria (10.32) 0:22.26 0:22.40 -0:00.14
4th Games, Milan (9.33) 0:38.07 0:33.91 +0:04.16
5th Panda, Celina (10.17) 0:50.95 0:33.57 +0:17.38
================================================================================
Event #70  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (9.21) 0:18.12 0:16.73 +0:01.39
2nd Boado, Justin (9.25) 0:21.38 0:20.84 +0:00.54
3rd Tran, Daniel (9.67) 0:26.28 0:23.34 +0:02.94
================================================================================
Event #71  Girls  5&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Symchych, Ava (5.58) 1:07.21
2nd Kambal, Sanvi (5.63) 1:26.72 1:30.95 -0:04.23
3rd Rahman, Sophia (4.71) 2:05.88 2:03.96 +0:01.92
================================================================================
Event #72  Boys  5&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chiang, Matthew (5.1) 1:18.72 1:21.19 -0:02.47
2nd Nguyen, Tanner (4.49) 1:33.09 1:30.84 +0:02.25
================================================================================
Event #73  Girls  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Rodriguez, Izzy (6.73) 0:45.89 0:46.16 -0:00.27
2nd Zhu, Sophia (7.65) 0:52.94
3rd Jayasinghe, Svara (6.34) 0:55.22 1:02.69 -0:07.47
4th Truong, Remi (7.73) 0:56.15 0:56.53 -0:00.38
5th Mandel, Lexi (6.86) 1:03.73 1:02.88 +0:00.85
6th Peca, Sophia (6.32) 1:04.14 1:05.07 -0:00.93
7th Patel, Zeal (6.83) 1:07.50 1:15.07 -0:07.57
8th Ma, Charlotte (7.98) 1:12.46
9th Boado, Felisa (7.74) 1:15.19 1:15.62 -0:00.43
================================================================================
Event #74  Boys  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Conway, Gianlorenzo (7.94) 0:45.31 0:54.64 -0:09.33
2nd Nguyen, Tayvin (7.14) 0:50.40 0:52.83 -0:02.43
3rd Rahman, Jacob (6.24) 1:51.37 1:57.50 -0:06.13
================================================================================
Event #75  Girls  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Jayasinghe, Simran (9.47) 0:37.78 0:41.38 -0:03.60
2nd Jayasinghe, Kiran (9.47) 0:38.45 0:39.69 -0:01.24
================================================================================
Event #76  Boys  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (9.21) 0:42.12 0:37.28 +0:04.84
2nd Boado, Justin (9.25) 0:48.82 0:47.62 +0:01.20
3rd Holguin, Kyle (8.55) 0:53.12 0:56.94 -0:03.82
4th Cheung, Ethan (8.78) 0:53.85 0:50.06 +0:03.79
5th Tran, Daniel (9.67) 1:05.95 1:00.28 +0:05.67
================================================================================
Event #77  Girls  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sokolov, Victoria (10.32) 0:52.08 0:54.08 -0:02.00
2nd Clark, Emma (10.83) 0:56.95 0:56.37 +0:00.58
3rd Panda, Celina (10.17) 1:45.95 1:27.46 +0:18.49
================================================================================
Event #78  Boys  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zhu, Eric (10.74) 0:33.87 0:37.95 -0:04.08
2nd Averitt, Jacob (10.87) 0:49.63
3rd Kota, Anirudh (11.34) 1:08.82 1:08.08 +0:00.74