July 9th, 2016

7/9/2016  Swim Competition – Irvine
Total Participants Checked-In : 62
Event #2  Boys  6&U  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chang, Joshua (6.77) 2:10.21 2:09.70 +0:00.51
================================================================================
Event #3  Girls  07-08  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mandel, Lexi (7.92) 1:46.72 1:49.14 -0:02.42
2nd Tibackx, Sydney (7.19) 2:05.64 2:05.88 -0:00.24
================================================================================
Event #5  Girls  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lee, Natasha (9.89) 1:59.39
================================================================================
Event #6  Boys  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (10.26) 1:30.20 1:30.91 -0:00.71
2nd Pynko, Arseniy (9.77) 1:40.50
================================================================================
Event #7  Girls  11-16  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Rahimi, Noosha (12.22) 1:45.82
================================================================================
Event #8  Boys  11-16  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lee, Brian (12.91) 1:27.72
================================================================================
Event #12  Boys  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chang, Joshua (6.77) 0:25.97 0:27.53 -0:01.56
2nd Siniak, Eli (6.32) 0:26.07 0:29.90 -0:03.83
3rd Chiang, Matthew (6.16) 0:33.07 0:34.78 -0:01.71
================================================================================
Event #13  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mandel, Lexi (7.92) 0:24.20 0:23.64 +0:00.56
2nd Tibackx, Sydney (7.19) 0:26.08 0:28.65 -0:02.57
3rd Le, Kayla (8.64) 0:30.77 0:37.96 -0:07.19
4th Leisten, Alisha (8.16) 0:32.03 0:32.63 -0:00.60
================================================================================
Event #14  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kam, Colin (8.25) 0:28.13 0:38.28 -0:10.15
2nd Miles, Lucas (8.61) 0:37.39 0:42.10 -0:04.71
================================================================================
Event #15  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Slavuk, Anna (10.98) 0:24.96 0:23.09 +0:01.87
2nd Lee, Natasha (9.89) 0:29.63
================================================================================
Event #16  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (10.26) 0:17.41 0:17.40 +0:00.01
2nd Commissariat, Zane (9.54) 0:21.32 0:20.15 +0:01.17
3rd Pynko, Arseniy (9.77) 0:21.58 0:25.15 -0:03.57
4th Gulbrandsen, Kian (9.81) 0:28.43 0:27.58 +0:00.85
5th Mirbolooki, Ryan (9.02) 0:31.83 0:42.13 -0:10.30
================================================================================
Event #17  Girls  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mandel, Lexi (7.92) 0:59.15 1:00.01 -0:00.86
================================================================================
Event #18  Boys  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chang, Joshua (6.77) 1:02.01 1:05.96 -0:03.95
2nd Chiang, Matthew (6.16) 1:19.81
================================================================================
Event #21  Girls  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Rahimi, Noosha (12.22) 0:51.13
================================================================================
Event #22  Boys  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (10.26) 0:40.58 0:42.19 -0:01.61
================================================================================
Event #25  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hageman, Jack (4.71) 0:38.65 0:43.14 -0:04.49
2nd Vo, Madison (4.38) 1:00.03
3rd Zhang, Mylene (4.91) 1:05.57
================================================================================
Event #26  Boys  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mirbolooki, Raman (4.49) 0:53.93 1:05.56 -0:11.63
2nd Klein, Evan (4.29) 2:00.01 1:42.07 +0:17.94
================================================================================
Event #27  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Speltz, Heidi (6.55) 0:32.62 0:32.97 -0:00.35
2nd Hageman, Abby (6.19) 0:32.95 0:30.31 +0:02.64
3rd Lee, Kendra (6.68) 0:33.78
4th Commissariat, Zara (5.93) 0:41.57 0:49.28 -0:07.71
================================================================================
Event #28  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Siniak, Eli (6.32) 0:28.26 0:29.76 -0:01.50
2nd Chang, Joshua (6.77) 0:29.41 0:31.50 -0:02.09
3rd Chiang, Matthew (6.16) 0:35.56 0:35.14 +0:00.42
4th Pla, Patrick (6.26) 0:40.32 1:04.00 -0:23.68
5th Hamilton, Drake (5.24) 0:45.18 0:35.38 +0:09.80
6th Nelson-Tucker, Josiah (6.32) 0:48.60 1:09.16 -0:20.56
7th Demirjian, Charles (6.21) 1:00.09
8th Westfall, Dominic (5.52) 1:07.25 1:02.85 +0:04.40
================================================================================
Event #29  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mandel, Lexi (7.92) 0:24.88 0:26.44 -0:01.56
2nd Palleti, Sriya (7.47) 0:27.39 0:26.87 +0:00.52
3rd Tibackx, Sydney (7.19) 0:29.15 0:30.06 -0:00.91
4th Leisten, Alisha (8.16) 0:29.37 0:29.72 -0:00.35
5th Maher, Kaitlin (8.18) 0:32.82
6th Le, Kayla (8.64) 0:32.90 0:32.78 +0:00.12
7th Lam, Melanie (8.55) 0:33.22
8th Freeman, Daniella (7.04) 0:34.44
9th Han, Christine (7.57) 0:40.41 0:41.15 -0:00.74
10th Swanson, Sophia (8.85) 0:41.65 0:43.65 -0:02.00
11th Demirjian, Meliné (8.08) 0:47.20 1:08.66 -0:21.46
12th Freeman, Andrea (7.04) 0:55.81
================================================================================
Event #30  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Pla, Daniel (8.21) 0:28.00 0:32.02 -0:04.02
2nd Gray, Orion (7.77) 0:30.22 0:32.66 -0:02.44
3rd Kam, Colin (8.25) 0:32.94 0:36.14 -0:03.20
4th Miles, Lucas (8.61) 0:34.06 0:42.88 -0:08.82
5th Ambat, Ethan (8.14) 0:36.69 0:41.21 -0:04.52
6th Viray, Christian (8.96) 0:39.65
7th Tucker, Michael (7.59) 0:40.90 0:43.44 -0:02.54
================================================================================
Event #31  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lee, Natasha (9.89) 0:27.57
================================================================================
Event #32  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (10.26) 0:19.15 0:19.32 -0:00.17
2nd Pynko, Arseniy (9.77) 0:21.46 0:21.01 +0:00.45
3rd Commissariat, Zane (9.54) 0:23.22 0:22.07 +0:01.15
4th Maher, Kyle (9.77) 0:24.09
5th Gulbrandsen, Kian (9.81) 0:30.06 0:34.19 -0:04.13
6th Yousefi, Sam (9.79) 0:47.90
================================================================================
Event #34  Boys  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Westfall, Dominic (5.52) 2:13.88
================================================================================
Event #35  Girls  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mandel, Lexi (7.92) 0:55.77 0:59.22 -0:03.45
2nd Tibackx, Sydney (7.19) 1:05.76 1:06.32 -0:00.56
3rd Han, Christine (7.57) 1:22.25
================================================================================
Event #36  Boys  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Siniak, Eli (6.32) 1:00.04
2nd Chang, Joshua (6.77) 1:06.09 1:10.87 -0:04.78
3rd Chiang, Matthew (6.16) 1:20.66 1:14.34 +0:06.32
4th Messinger, Logan (6.13) 2:01.56
================================================================================
Event #37  Girls  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yu, Michelle (8.32) 0:58.88
2nd Leisten, Alisha (8.16) 1:00.95 1:01.94 -0:00.99
================================================================================
Event #38  Boys  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Pynko, Arseniy (9.77) 0:48.03
2nd Yoon, Max (9.04) 0:57.08 1:31.53 -0:34.45
3rd Mirbolooki, Ryan (9.02) 1:05.34 1:07.76 -0:02.42
4th Kam, Colin (8.25) 1:07.60 1:22.14 -0:14.54
================================================================================
Event #39  Girls  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Gray, Kiera (11.34) 0:43.84 0:49.90 -0:06.06
================================================================================
Event #40  Boys  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (10.26) 0:41.69 0:44.38 -0:02.69
2nd Lee, Brian (12.91) 0:45.46
================================================================================
Event #41  Girls  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Rahimi, Noosha (12.22) 1:47.59
2nd Mandel, Lexi (7.92) 2:00.94 1:49.46 +0:11.48
================================================================================
Event #42  Boys  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (10.26) 1:29.82 1:30.56 -0:00.74
================================================================================
Event #44  Boys  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mirbolooki, Raman (4.49) 0:49.69 0:49.69
================================================================================
Event #46  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Siniak, Eli (6.32) 0:32.26 0:34.52 -0:02.26
2nd Chang, Joshua (6.77) 0:33.71 0:35.27 -0:01.56
3rd Chiang, Matthew (6.16) 0:44.25 0:41.02 +0:03.23
4th Pla, Patrick (6.26) 0:49.07 0:52.96 -0:03.89
5th Ouw, Nathan (6.57) 0:50.94
6th Hamilton, Drake (5.24) 0:55.90 0:48.28 +0:07.62
================================================================================
Event #47  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mandel, Lexi (7.92) 0:25.65 0:26.06 -0:00.41
2nd Tibackx, Sydney (7.19) 0:29.64 0:28.16 +0:01.48
3rd Le, Kayla (8.64) 0:36.13 0:34.31 +0:01.82
4th Stenseth, Quynn (7.31) 0:36.19 0:34.07 +0:02.12
5th Leisten, Alisha (8.16) 0:40.13 0:38.93 +0:01.20
6th Han, Christine (7.57) 0:50.53 0:52.01 -0:01.48
7th Swanson, Sophia (8.85) 0:59.44
================================================================================
Event #48  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kam, Colin (8.25) 0:29.65 0:39.85 -0:10.20
2nd Pla, Daniel (8.21) 0:31.02 0:33.08 -0:02.06
3rd Miles, Lucas (8.61) 0:35.05 0:41.43 -0:06.38
4th Ambat, Ethan (8.14) 0:39.68 0:44.08 -0:04.40
================================================================================
Event #49  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Slavuk, Anna (10.98) 0:26.07 0:24.13 +0:01.94
================================================================================
Event #50  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (10.26) 0:21.27 0:21.28 -0:00.01
2nd Pynko, Arseniy (9.77) 0:23.19 0:23.83 -0:00.64
3rd Commissariat, Zane (9.54) 0:25.28 0:26.84 -0:01.56
4th Gulbrandsen, Kian (9.81) 0:31.85 0:30.85 +0:01.00
5th Maher, Kyle (9.77) 0:33.04
6th Mirbolooki, Ryan (9.02) 0:36.78 0:46.21 -0:09.43
================================================================================
Event #53  Girls  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mandel, Lexi (7.92) 0:54.12 0:54.88 -0:00.76
2nd Tibackx, Sydney (7.19) 1:03.88 1:03.81 +0:00.07
3rd Han, Christine (7.57) 1:50.09
================================================================================
Event #54  Boys  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Siniak, Eli (6.32) 1:13.76 1:14.58 -0:00.82
2nd Chang, Joshua (6.77) 1:14.03 1:13.87 +0:00.16
3rd Chiang, Matthew (6.16) 1:32.09 1:31.15 +0:00.94
================================================================================
Event #55  Girls  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Baik, Lauren (9.07) 1:11.91
2nd Lee, Natasha (9.89) 1:13.97
================================================================================
Event #56  Boys  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Pynko, Arseniy (9.77) 0:54.56 0:52.32 +0:02.24
2nd Kam, Colin (8.25) 1:05.46 1:25.53 -0:20.07
3rd Ambat, Ethan (8.14) 1:23.45
================================================================================
Event #57  Girls  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Slavuk, Anna (10.98) 0:54.75 0:53.64 +0:01.11
2nd Gray, Kiera (11.34) 0:56.14 1:00.19 -0:04.05
================================================================================
Event #58  Boys  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (10.26) 0:48.44 0:48.37 +0:00.07
================================================================================
Event #59  Girls  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mandel, Lexi (7.92) 1:57.19 1:58.03 -0:00.84
================================================================================
Event #60  Boys  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (10.26) 1:46.38 1:47.94 -0:01.56
================================================================================
Event #61  Girls  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mandel, Lexi (7.92) 1:48.28 1:43.03 +0:05.25
================================================================================
Event #62  Boys  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (10.26) 0:23.15 1:21.26 -0:58.11
2nd Chang, Joshua (6.77) 2:09.32
================================================================================
Event #63  Girls  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hageman, Jack (4.71) 0:43.44 0:43.53 -0:00.09
2nd Vo, Madison (4.38) 0:54.44
3rd Zhang, Mylene (4.91) 1:22.56
================================================================================
Event #64  Boys  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mirbolooki, Raman (4.49) 1:04.59 1:05.65 -0:01.06
2nd Klein, Evan (4.29) 1:23.71 1:22.58 +0:01.13
3rd Cook, Waylon (3.95) 1:35.97
================================================================================
Event #65  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hageman, Abby (6.19) 0:31.50 0:32.87 -0:01.37
2nd Lee, Kendra (6.68) 0:32.70
3rd Yu, Kaki (5.23) 0:37.89
4th Commissariat, Zara (5.93) 0:38.38 0:43.35 -0:04.97
================================================================================
Event #66  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Siniak, Eli (6.32) 0:21.60 0:21.65 -0:00.05
2nd Chang, Joshua (6.77) 0:25.46 0:26.03 -0:00.57
3rd Chiang, Matthew (6.16) 0:25.96 0:25.35 +0:00.61
4th Nelson-Tucker, Josiah (6.32) 0:37.01 0:39.76 -0:02.75
5th Hamilton, Drake (5.24) 0:40.15 0:34.93 +0:05.22
6th Demirjian, Charles (6.21) 0:46.19 0:53.39 -0:07.20
7th Geraci, Richard (5.2) 1:26.53
8th Singh, Ishaan (5.02) 1:59.58
================================================================================
Event #67  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mandel, Lexi (7.92) 0:20.34 0:20.56 -0:00.22
2nd Tibackx, Sydney (7.19) 0:22.84 0:24.96 -0:02.12
3rd Palleti, Sriya (7.47) 0:24.34 0:24.72 -0:00.38
4th Leisten, Alisha (8.16) 0:26.71 0:27.38 -0:00.67
5th Stenseth, Quynn (7.31) 0:28.78 0:26.40 +0:02.38
6th Le, Kayla (8.64) 0:29.12 0:30.13 -0:01.01
7th Maher, Kaitlin (8.18) 0:33.60
8th Qiu, Phoebe (7.02) 0:34.13
9th Lam, Melanie (8.55) 0:34.21
10th Swanson, Sophia (8.85) 0:36.06 0:36.03 +0:00.03
11th Demirjian, Meliné (8.08) 0:42.06
12th Han, Christine (7.57) 0:44.21 0:35.02 +0:09.19
================================================================================
Event #68  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kam, Colin (8.25) 0:24.07 0:27.42 -0:03.35
2nd Ambat, Ethan (8.14) 0:26.83 0:30.47 -0:03.64
3rd Tucker, Michael (7.59) 0:27.46 0:29.84 -0:02.38
4th Gray, Orion (7.77) 0:34.69 0:38.53 -0:03.84
5th Viray, Christian (8.96) 0:37.37
================================================================================
Event #69  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Slavuk, Anna (10.98) 0:20.20 0:18.00 +0:02.20
2nd Lee, Natasha (9.89) 0:22.25
3rd Baik, Lauren (9.07) 0:23.59
================================================================================
Event #70  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (10.26) 0:16.00 0:15.90 +0:00.10
2nd Commissariat, Zane (9.54) 0:16.25 0:16.02 +0:00.23
3rd Pynko, Arseniy (9.77) 0:17.08 0:17.95 -0:00.87
4th Mirbolooki, Ryan (9.02) 0:23.58 0:25.89 -0:02.31
5th Maher, Kyle (9.77) 0:24.84
6th Gulbrandsen, Kian (9.81) 0:26.78 0:26.25 +0:00.53
7th Yousefi, Sam (9.79) 0:32.46
================================================================================
Event #73  Girls  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mandel, Lexi (7.92) 0:46.51 0:46.06 +0:00.45
2nd Tibackx, Sydney (7.19) 0:53.57 0:54.01 -0:00.44
3rd Palleti, Sriya (7.47) 0:58.59
================================================================================
Event #74  Boys  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Siniak, Eli (6.32) 0:50.81 0:57.31 -0:06.50
2nd Chang, Joshua (6.77) 1:00.00 0:58.50 +0:01.50
3rd Chiang, Matthew (6.16) 1:06.25 0:57.72 +0:08.53
4th Pla, Patrick (6.26) 1:10.13
5th Gray, Orion (7.77) 1:24.71
6th Messinger, Logan (6.13) 1:30.31
================================================================================
Event #75  Girls  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tangirala, Eesha (9.7) 0:10.19
2nd Yu, Michelle (8.32) 0:53.62
3rd Leisten, Alisha (8.16) 0:57.69 1:00.07 -0:02.38
================================================================================
Event #76  Boys  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Pynko, Arseniy (9.77) 0:41.97 0:42.51 -0:00.54
2nd Yoon, Max (9.04) 0:50.38 1:33.03 -0:42.65
3rd Kam, Colin (8.25) 0:54.81 1:06.20 -0:11.39
4th Pla, Daniel (8.21) 0:55.95
5th Mirbolooki, Ryan (9.02) 0:56.78 1:03.77 -0:06.99
6th Ambat, Ethan (8.14) 1:01.39
7th Gulbrandsen, Kian (9.81) 1:07.13 1:09.91 -0:02.78
8th Miles, Lucas (8.61) 1:13.28 1:25.02 -0:11.74
================================================================================
Event #77  Girls  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Gray, Kiera (11.34) 0:40.63 0:44.37 -0:03.74
2nd Slavuk, Anna (10.98) 0:44.57 0:42.13 +0:02.44
================================================================================
Event #78  Boys  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lee, Brian (12.91) 0:33.53
2nd Carlson, John (10.26) 0:35.62 0:35.58 +0:00.04