July 15th, 2017

7/15/2017  Swim Competition – Highlands Ranch
Total Participants Checked-In : 36
Event #13  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Turner, Tatum (8.78) 0:33.78
2nd Braswell, Chloe (7.38) 0:39.97
================================================================================
Event #15  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hoffman, Taylor (9.88) 0:22.88 0:23.94 -0:01.06
================================================================================
Event #19  Girls  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hoffman, Taylor (9.88) 0:51.72
2nd Bisarya, Sarina (9.58) 1:02.57
================================================================================
Event #25  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Stager, Zoey (3.94) 0:57.69 1:09.85 -0:12.16
================================================================================
Event #27  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Pennington, Catherine (6.1) 0:31.12
2nd Bisarya, Reya (6.06) 0:35.06 0:38.13 -0:03.07
3rd Ziegler, Zoey (6.16) 0:42.28 0:47.22 -0:04.94
4th Racine, Rebecca (6.96) 0:50.44
================================================================================
Event #28  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Webster, Kellen (6.74) 0:38.72
2nd Braswell, Benjamin (6.68) 0:40.75
3rd Schroeder, Easton (6.64) 0:41.59 1:04.59 -0:23.00
4th Kislukhin, Anthony (5.54) 0:44.32 0:47.38 -0:03.06
5th Bowermaster, Kahlil (6.11) 0:48.28 0:42.93 +0:05.35
6th Racine, Matthew (6.96) 0:48.53
7th Fox, Chase (6.16) 1:00.93 1:03.09 -0:02.16
8th Ghelani, Ved (6.49) 1:04.72
================================================================================
Event #29  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Nelson, Brianna (8.19) 0:28.31
2nd Turner, Tatum (8.78) 0:31.43
3rd Braswell, Chloe (7.38) 0:32.25 0:34.59 -0:02.34
4th Perez, Hanna (7.04) 0:32.62 0:28.10 +0:04.52
5th Zhai, Joy (8.41) 0:35.25
6th Tenhunfeld, Emma (7.5) 0:37.44
================================================================================
Event #30  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hans, Ronan (8.09) 0:27.35
2nd Green, Alexander (7.55) 0:38.91
================================================================================
Event #31  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bisarya, Sarina (9.58) 0:28.12 0:27.04 +0:01.08
2nd Racine, Rachel (9.71) 0:41.50
================================================================================
Event #34  Boys  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kislukhin, Anthony (5.54) 1:42.03
================================================================================
Event #37  Girls  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hoffman, Taylor (9.88) 0:49.19 0:49.40 -0:00.21
================================================================================
Event #40  Boys  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Miles, Matthew (12.23) 0:57.97 0:57.44 +0:00.53
================================================================================
Event #45  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Pennington, Catherine (6.1) 0:58.10
================================================================================
Event #46  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kislukhin, Anthony (5.54) 1:20.44 1:19.47 +0:00.97
================================================================================
Event #47  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Turner, Tatum (8.78) 0:48.97
2nd Braswell, Chloe (7.38) 0:52.53
3rd Perez, Hanna (7.04) 0:59.50 0:52.09 +0:07.41
================================================================================
Event #49  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bisarya, Sarina (9.58) 0:39.63 0:32.68 +0:06.95
================================================================================
Event #50  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Green, Jackson (9.54) 0:36.81
================================================================================
Event #55  Girls  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hoffman, Taylor (9.88) 0:59.22
================================================================================
Event #56  Boys  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chaudhari, Rehan (9.56) 1:16.43 1:22.16 -0:05.73
================================================================================
Event #57  Girls  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Messall, Ashleigh (12.1) 0:53.09
================================================================================
Event #58  Boys  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Polutchko, Mitchell (10.3) 1:12.38
================================================================================
Event #59  Girls  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Messall, Ashleigh (12.1) 2:02.69
================================================================================
Event #63  Girls  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Webster, Emersyn (4.33) 1:02.50
2nd Stager, Zoey (3.94) 1:09.41 1:11.38 -0:01.97
================================================================================
Event #65  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Pennington, Catherine (6.1) 0:36.25
2nd Bisarya, Reya (6.06) 0:37.97 0:42.62 -0:04.65
3rd Garcia, Jenna (6.5) 0:46.43
4th Racine, Rebecca (6.96) 0:48.47
5th Ziegler, Zoey (6.16) 0:55.72
================================================================================
Event #66  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Quast, Soren (6.2) 0:34.72 0:36.28 -0:01.56
2nd Madeo, Chase (6.03) 0:45.00
3rd Webster, Kellen (6.74) 0:46.28
4th Racine, Matthew (6.96) 0:49.62
5th Braswell, Benjamin (6.68) 0:50.87
6th Schroeder, Easton (6.64) 0:53.78 1:13.87 -0:20.09
7th Fox, Chase (6.16) 0:57.87 0:59.08 -0:01.21
8th Ghelani, Ved (6.49) 1:09.16
================================================================================
Event #67  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Turner, Tatum (8.78) 0:23.97
2nd Nelson, Brianna (8.19) 0:27.31
3rd Thorpe, Katie (8.87) 0:32.37
4th Braswell, Chloe (7.38) 0:34.12 0:37.56 -0:03.44
5th Perez, Hanna (7.04) 0:39.81 0:34.79 +0:05.02
6th Tenhunfeld, Emma (7.5) 0:45.13
================================================================================
Event #68  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hans, Ronan (8.09) 0:26.94
2nd Turman, Miles (8.83) 0:35.57
3rd Garcia, Kacey (8.45) 0:44.19
================================================================================
Event #69  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Racine, Rachel (9.71) 0:30.25
================================================================================
Event #70  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chaudhari, Rehan (9.56) 0:29.54 0:30.47 -0:00.93
================================================================================
Event #75  Girls  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hoffman, Taylor (9.88) 0:39.96 0:44.75 -0:04.79
2nd Bisarya, Sarina (9.58) 0:53.75
3rd Thorpe, Katie (8.87) 1:15.34
================================================================================
Event #77  Girls  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Messall, Ashleigh (12.1) 0:46.87
================================================================================
Event #78  Boys  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Miles, Matthew (12.23) 1:03.59
2nd Polutchko, Mitchell (10.3) 1:10.47