July 21st, 2018

07/21/2018  Swim Competition – Pasadena
Total Participants Checked-In : 47
Event #2  Boys  6&U  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Michael A (6.75) 2:53.41
================================================================================
Event #3  Girls  07-08  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Alexis N (8.78) 1:50.22 1:52.07 -0:01.85
================================================================================
Event #5  Girls  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zoe C (10.31) 1:38.28 1:42.44 -0:04.16
2nd Krista C (9.25) 1:52.94 2:41.16 -0:48.22
================================================================================
Event #6  Boys  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Alexander F (9.51) 1:27.66
================================================================================
Event #8  Boys  11-16  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Reilly E (11.12) 1:28.79 1:29.85 -0:01.06
================================================================================
Event #9  Girls  4&U  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Charlotte Y (4.67) 1:01.43 0:52.35 +0:09.08
================================================================================
Event #11  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ashley H (5.49) 0:50.85
================================================================================
Event #12  Boys  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Colin K (6.37) 0:47.22
================================================================================
Event #13  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Fan W (8.34) 0:21.19
2nd Alexis N (8.78) 0:24.75 0:24.19 +0:00.56
3rd Sophie C (7.71) 0:34.06 0:31.59 +0:02.47
4th Alexa H (7.91) 0:34.38
5th Sophia T (7.52) 0:44.00
6th Azalea C (7.77) 0:51.34
================================================================================
Event #14  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Oliver E (7.61) 0:35.31 0:36.03 -0:00.72
================================================================================
Event #15  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zoe C (10.31) 0:20.50 0:18.69 +0:01.81
2nd Krista C (9.25) 0:24.88 0:27.08 -0:02.20
3rd Audrey M (9.11) 0:31.72
================================================================================
Event #16  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st William M (10.57) 0:25.28
2nd Jaden C (10.75) 0:28.25 0:30.56 -0:02.31
================================================================================
Event #18  Boys  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bryce T (7.61) 1:20.10
================================================================================
Event #19  Girls  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Alexis N (8.78) 0:53.41
================================================================================
Event #20  Boys  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Alexander F (9.51) 0:43.78
================================================================================
Event #21  Girls  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zoe C (10.31) 0:47.28 0:47.91 -0:00.63
================================================================================
Event #22  Boys  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Reilly E (11.12) 0:40.63 0:40.97 -0:00.34
2nd Noah C (10.70) 0:54.40
3rd Jaden C (10.75) 1:13.06
================================================================================
Event #25  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Amara C (4.65) 0:50.35 0:58.78 -0:08.43
================================================================================
Event #27  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ashley H (5.49) 0:52.50
2nd amelia c (6.89) 0:53.04
3rd Jasmine C (5.60) 0:53.16
================================================================================
Event #28  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Justin W (6.90) 0:31.81
2nd Shervin K (6.25) 0:33.75 0:33.31 +0:00.44
3rd Caleb G (6.88) 0:33.81 0:33.16 +0:00.65
4th Colin K (6.37) 0:37.15 0:33.31 +0:03.84
5th Raymond Y (5.94) 0:37.50 0:41.47 -0:03.97
6th Bryce C (6.65) 0:40.21 0:34.28 +0:05.93
7th Cole K (6.44) 0:45.91
================================================================================
Event #29  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Fan W (8.34) 0:21.28
2nd Alexis N (8.78) 0:24.56 0:22.84 +0:01.72
3rd Boya L (8.25) 0:28.06
4th Sophie C (7.71) 0:28.40 0:25.88 +0:02.52
5th Azalea C (7.77) 0:31.84 0:31.52 +0:00.32
6th Claire H (8.01) 0:33.12
7th Alexa H (7.91) 0:33.53
8th Sophia T (7.52) 0:34.56 0:35.44 -0:00.88
================================================================================
Event #30  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Oliver E (7.61) 0:29.78 0:33.81 -0:04.03
2nd Rocco Z (7.44) 0:31.06 0:30.53 +0:00.53
3rd Roy H (7.08) 0:32.91
4th Joshua V (7.44) 0:36.62
5th Tara K (8.30) 0:40.93 0:38.71 +0:02.22
6th Ashton S (8.30) 0:54.72 0:47.47 +0:07.25
================================================================================
Event #31  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Krista C (9.25) 0:25.47 0:28.01 -0:02.54
2nd Audrey M (9.11) 0:27.19
3rd Elanie Z (10.44) 0:27.81 0:27.72 +0:00.09
4th Felicia S (10.63) 0:28.09
================================================================================
Event #32  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st William M (10.57) 0:27.10
2nd Jaden C (10.75) 0:27.43 0:28.75 -0:01.32
3rd Jason L (10.71) 0:32.28 0:33.18 -0:00.90
================================================================================
Event #33  Girls  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Charlotte Y (4.67) 1:42.03 1:41.82 +0:00.21
================================================================================
Event #34  Boys  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Raymond Y (5.94) 1:30.90 1:37.19 -0:06.29
================================================================================
Event #35  Girls  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sophia T (7.52) 1:10.53
================================================================================
Event #36  Boys  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bryce T (7.61) 1:11.94
2nd Rocco Z (7.44) 1:15.72 1:21.80 -0:06.08
3rd Colin K (6.37) 1:25.37 1:20.78 +0:04.59
================================================================================
Event #37  Girls  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Alexis N (8.78) 0:53.47 0:50.40 +0:03.07
2nd Krista C (9.25) 0:57.87 1:21.09 -0:23.22
================================================================================
Event #38  Boys  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Alexander F (9.51) 0:42.94
2nd Ashton S (8.30) 1:56.53
================================================================================
Event #39  Girls  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zoe C (10.31) 0:45.43 0:43.56 +0:01.87
2nd Elanie Z (10.44) 1:05.31 1:07.09 -0:01.78
================================================================================
Event #40  Boys  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Reilly E (11.12) 0:45.25 0:43.35 +0:01.90
2nd Noah C (10.70) 0:53.59
3rd Jaden C (10.75) 1:03.97 1:08.87 -0:04.90
4th Jason L (10.71) 1:13.65 1:13.12 +0:00.53
================================================================================
Event #41  Girls  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zoe C (10.31) 1:39.66 1:43.69 -0:04.03
2nd Elanie Z (10.44) 2:54.35
================================================================================
Event #42  Boys  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Alexander F (9.51) 1:33.97
================================================================================
Event #43  Girls  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Charlotte Y (4.67) 1:05.47 0:53.16 +0:12.31
================================================================================
Event #45  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ashley H (5.49) 1:25.96
================================================================================
Event #46  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Colin K (6.37) 0:40.44 0:45.59 -0:05.15
2nd Michael A (6.75) 0:43.50
3rd Raymond Y (5.94) 0:48.81 0:56.37 -0:07.56
4th Shervin K (6.25) 0:49.70 0:50.25 -0:00.55
5th Bryce C (6.65) 0:51.44 0:48.19 +0:03.25
================================================================================
Event #47  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Fan W (8.34) 0:25.00
2nd Alexis N (8.78) 0:28.56 0:25.70 +0:02.86
3rd Sophie C (7.71) 0:41.31 0:34.00 +0:07.31
4th Sophia T (7.52) 0:41.53
5th Azalea C (7.77) 0:44.50 0:44.25 +0:00.25
6th Alexa H (7.91) 0:51.22
================================================================================
Event #48  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Oliver E (7.61) 0:31.84 0:34.65 -0:02.81
2nd Roy H (7.08) 0:40.62
3rd Tara K (8.30) 0:50.46 0:53.19 -0:02.73
4th Rocco Z (7.44) 0:58.69
================================================================================
Event #49  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Krista C (9.25) 0:25.22 0:29.97 -0:04.75
2nd Felicia S (10.63) 0:30.63 0:30.32 +0:00.31
3rd Audrey M (9.11) 0:33.78
4th Sophie H (9.47) 0:43.47
5th Elanie Z (10.44) 0:46.34
================================================================================
Event #50  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st William M (10.57) 0:30.09
2nd Jason L (10.71) 0:31.06 0:36.16 -0:05.10
3rd Jaden C (10.75) 0:35.22 0:37.85 -0:02.63
================================================================================
Event #54  Boys  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Michael A (6.75) 1:34.51
1st Colin K (6.37) 1:34.51
3rd Joshua V (7.44) 1:48.78 1:43.62 +0:05.16
4th Bryce T (7.61) 1:52.00
================================================================================
Event #55  Girls  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Julian S (8.59) 0:55.56 1:36.44 -0:40.88
2nd Alexis N (8.78) 0:57.18 0:56.47 +0:00.71
3rd Krista C (9.25) 0:57.25 1:05.47 -0:08.22
================================================================================
Event #56  Boys  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Alexander F (9.51) 0:57.63
================================================================================
Event #57  Girls  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zoe C (10.31) 0:55.56 0:54.94 +0:00.62
================================================================================
Event #58  Boys  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Reilly E (11.12) 0:49.75 0:47.01 +0:02.74
2nd Noah C (10.70) 0:58.10 0:54.35 +0:03.75
3rd Jason L (10.71) 1:10.16 1:12.19 -0:02.03
================================================================================
Event #60  Boys  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Jason L (10.71) 1:11.37 2:32.62 -1:21.25
================================================================================
Event #61  Girls  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zoe C (10.31) 1:33.75 1:32.35 +0:01.40
2nd Elanie Z (10.44) 2:44.25 2:21.25 +0:23.00
================================================================================
Event #62  Boys  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Reilly E (11.12) 1:17.60 1:19.06 -0:01.46
2nd Alexander F (9.51) 1:22.12
3rd Michael A (6.75) 2:41.84
================================================================================
Event #63  Girls  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Amara C (4.65) 1:00.16 1:39.34 -0:39.18
================================================================================
Event #65  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st amelia c (6.89) 0:37.06 0:42.25 -0:05.19
2nd Rachel Y (5.43) 0:38.79 0:43.75 -0:04.96
3rd Riona R (6.23) 0:42.66 0:43.44 -0:00.78
4th Jasmine C (5.60) 0:44.96 0:47.57 -0:02.61
5th Ashley H (5.49) 1:09.94
================================================================================
Event #66  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Colin K (6.37) 0:30.60 0:30.50 +0:00.10
2nd Justin W (6.90) 0:34.88
3rd Shervin K (6.25) 0:35.12 0:35.75 -0:00.63
4th Raymond Y (5.94) 0:37.06 0:44.72 -0:07.66
5th Caleb G (6.88) 0:40.53 0:39.72 +0:00.81
6th Bryce C (6.65) 0:42.53 0:35.53 +0:07.00
7th Cole K (6.44) 0:45.31
================================================================================
Event #67  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Alexis N (8.78) 0:19.87 0:18.75 +0:01.12
2nd Claire H (8.01) 0:25.00
3rd Alexa H (7.91) 0:32.25
4th Sophia T (7.52) 0:34.59 0:33.12 +0:01.47
5th Pallas N (8.96) 0:45.15
================================================================================
Event #68  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Oliver E (7.61) 0:24.47 0:31.44 -0:06.97
2nd Roy H (7.08) 0:30.09 0:35.22 -0:05.13
3rd Rocco Z (7.44) 0:35.50 0:39.00 -0:03.50
4th Tara K (8.30) 0:42.15 0:38.81 +0:03.34
5th Ashton S (8.30) 0:59.06 0:43.44 +0:15.62
================================================================================
Event #69  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Krista C (9.25) 0:19.78 0:22.69 -0:02.91
2nd Sophie H (9.47) 0:26.38
3rd Felicia S (10.63) 0:26.41 0:29.25 -0:02.84
4th Elanie Z (10.44) 0:29.66 0:27.25 +0:02.41
5th Audrey M (9.11) 0:30.60
================================================================================
Event #70  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st William M (10.57) 0:22.40
2nd Jaden C (10.75) 0:24.35 0:25.50 -0:01.15
3rd Jason L (10.71) 0:26.16 0:26.22 -0:00.06
================================================================================
Event #71  Girls  5&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Charlotte Y (4.67) 2:01.25 1:52.09 +0:09.16
================================================================================
Event #73  Girls  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Azalea C (7.77) 1:14.47
2nd Sophia T (7.52) 1:17.28 1:14.63 +0:02.65
3rd Ammory P (6.03) 2:58.85
================================================================================
Event #74  Boys  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Michael A (6.75) 1:10.25
2nd Colin K (6.37) 1:14.00 1:20.56 -0:06.56
3rd Shervin K (6.25) 1:21.25 1:19.00 +0:02.25
4th Bryce T (7.61) 1:22.93
5th Rocco Z (7.44) 1:25.16 1:36.12 -0:10.96
6th Bryce C (6.65) 1:25.94 1:33.88 -0:07.94
================================================================================
Event #75  Girls  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Fan W (8.34) 0:38.22
2nd Alexis N (8.78) 0:44.72 0:44.33 +0:00.39
3rd Krista C (9.25) 0:48.57 0:55.00 -0:06.43
4th Hannah D (8.53) 1:00.19
5th Boya L (8.25) 1:05.50
================================================================================
Event #76  Boys  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Alexander F (9.51) 0:36.78
================================================================================
Event #77  Girls  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zoe C (10.31) 0:37.66 0:39.72 -0:02.06
2nd Elanie Z (10.44) 1:08.34 1:15.66 -0:07.32
================================================================================
Event #78  Boys  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Reilly E (11.12) 0:34.69 0:34.79 -0:00.10
2nd Noah C (10.70) 0:45.75 0:46.78 -0:01.03
3rd Jason L (10.71) 1:00.48 1:03.00 -0:02.52
4th Ravi F (10.56) 1:01.09