July 21st, 2018

07/21/2018  Swim Competition – San Jose
Total Participants Checked-In : 43
Event #1  Girls  6&U  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st RoseMary M (4.66) 4:32.66
================================================================================
Event #4  Boys  07-08  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Jason L (7.89) 2:25.66 2:33.18 -0:07.52
================================================================================
Event #6  Boys  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Leo T (9.85) 2:08.59 2:09.25 -0:00.66
2nd Jeroeme S (9.82) 2:25.41 2:19.34 +0:06.07
================================================================================
Event #7  Girls  11-16  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Heleri S (11.19) 1:48.12 1:49.06 -0:00.94
================================================================================
Event #9  Girls  4&U  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st RoseMary M (4.66) 1:15.03
================================================================================
Event #11  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Alina Z (6.55) 0:26.75 0:32.06 -0:05.31
2nd Sophie C (6.29) 0:44.94
3rd Brooke C (6.77) 0:47.66 0:53.41 -0:05.75
4th Thalia T (5.48) 1:05.34
================================================================================
Event #13  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Linnea N (8.27) 0:43.07
2nd Karoli S (7.96) 0:51.16 0:40.65 +0:10.51
================================================================================
Event #14  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Luke D (8.25) 0:35.81 0:37.25 -0:01.44
================================================================================
Event #15  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sarah T (9.04) 0:33.94 0:33.60 +0:00.34
================================================================================
Event #17  Girls  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kristen C (6.89) 1:23.16 1:17.28 +0:05.88
================================================================================
Event #18  Boys  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Jason L (7.89) 1:14.78 1:20.93 -0:06.15
================================================================================
Event #20  Boys  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Leo T (9.85) 1:10.47 1:08.78 +0:01.69
================================================================================
Event #21  Girls  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Heleri S (11.19) 0:55.62 1:03.00 -0:07.38
================================================================================
Event #23  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st RoseMary M (4.66) 0:47.56
2nd Aurora P (4.96) 0:49.41
3rd Mckayla C (4.98) 0:51.47
4th Coco L (4.71) 0:52.34 0:55.28 -0:02.94
================================================================================
Event #24  Boys  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Aiden W (4.87) 0:49.97 1:08.38 -0:18.41
2nd Aadi P (4.72) 1:47.88 1:38.37 +0:09.51
================================================================================
Event #25  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Isabella D (5.79) 0:32.47 0:37.91 -0:05.44
2nd Kristen C (6.89) 0:35.50
3rd Brooke C (6.77) 0:35.63 0:34.03 +0:01.60
4th Amber C (5.88) 0:42.75
5th Charlotte F (5.66) 0:43.43 0:51.09 -0:07.66
6th Mireli S (5.72) 0:53.81 0:49.31 +0:04.50
7th Clara S (5.28) 0:56.19
8th Leila D (5.10) 1:05.06 0:54.71 +0:10.35
================================================================================
Event #26  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ishaan K (6.91) 0:37.68 0:39.59 -0:01.91
2nd Andrei S (5.59) 0:45.10
3rd Colin C (5.87) 0:53.13 1:00.87 -0:07.74
4th Raynaud S (5.45) 1:16.56 1:34.84 -0:18.28
================================================================================
Event #27  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Aditi B (8.12) 0:40.84 0:39.25 +0:01.59
2nd Katerina S (8.29) 0:43.63
================================================================================
Event #28  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Julien S (7.78) 0:32.59
2nd Luke D (8.25) 0:35.12 0:33.00 +0:02.12
3rd Caden L (7.09) 0:41.50 0:58.81 -0:17.31
4th Calvin C (8.62) 0:45.15 0:43.22 +0:01.93
5th Terho Y (8.00) 0:49.59
================================================================================
Event #29  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sarah T (9.04) 0:30.03 0:29.97 +0:00.06
================================================================================
Event #32  Boys  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Srujan C (4.79) 2:21.34 2:39.97 -0:18.63
================================================================================
Event #33  Girls  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sophie C (6.29) 1:18.25 1:11.03 +0:07.22
2nd Karoli S (7.96) 1:19.15 1:14.94 +0:04.21
================================================================================
Event #34  Boys  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Jason L (7.89) 1:03.56 1:07.69 -0:04.13
2nd Caden L (7.09) 1:30.03 2:04.71 -0:34.68
3rd Aman S (6.33) 1:34.40
================================================================================
Event #37  Girls  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Heleri S (11.19) 0:47.72 0:51.22 -0:03.50
2nd Indalina C (11.56) 0:55.72
================================================================================
Event #39  Girls  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st RoseMary M (4.66) 1:20.75
================================================================================
Event #41  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Alina Z (6.55) 0:34.25 0:34.47 -0:00.22
2nd Isabella D (5.79) 1:11.87 1:05.00 +0:06.87
================================================================================
Event #42  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ishaan K (6.91) 1:08.22 1:33.84 -0:25.62
2nd Andrei S (5.59) 1:16.28
3rd Aman S (6.33) 1:17.66 1:02.60 +0:15.06
================================================================================
Event #43  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Katerina S (8.29) 0:36.68
2nd Aditi B (8.12) 0:46.88 0:43.03 +0:03.85
================================================================================
Event #44  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Terho Y (8.00) 0:41.22
2nd Calvin C (8.62) 0:46.56
3rd Caden L (7.09) 1:13.75
================================================================================
Event #45  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sarah T (9.04) 0:37.94 0:37.13 +0:00.81
================================================================================
Event #49  Girls  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sophie C (6.29) 1:22.72 1:20.97 +0:01.75
2nd Karoli S (7.96) 1:42.57 1:30.25 +0:12.32
3rd Brooke C (6.77) 1:43.87
================================================================================
Event #50  Boys  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Jason L (7.89) 1:10.50 1:14.59 -0:04.09
2nd Ethan T (6.41) 1:57.75
================================================================================
Event #52  Boys  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Leo T (9.85) 1:05.91 1:07.85 -0:01.94
2nd Jeroeme S (9.82) 1:12.59 1:11.94 +0:00.65
3rd Luke D (8.25) 1:13.19 1:17.10 -0:03.91
================================================================================
Event #53  Girls  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Indalina C (11.56) 0:59.34 0:57.87 +0:01.47
2nd Heleri S (11.19) 1:01.18 1:02.97 -0:01.79
================================================================================
Event #55  Girls  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Jammie L (4.98) 0:43.71
2nd RoseMary M (4.66) 0:53.41
3rd Coco L (4.71) 0:55.22 1:02.90 -0:07.68
4th Mckayla C (4.98) 1:02.65
================================================================================
Event #56  Boys  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Aiden W (4.87) 0:57.53 1:01.28 -0:03.75
2nd Aadi P (4.72) 1:31.93
================================================================================
Event #57  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kristen C (6.89) 0:33.16
2nd Brooke C (6.77) 0:38.94 0:38.45 +0:00.49
3rd Amber C (5.88) 0:41.90
4th Isabella D (5.79) 0:43.81 0:45.07 -0:01.26
5th Mireli S (5.72) 0:46.28 0:50.03 -0:03.75
6th Leila D (5.10) 0:47.16 0:49.57 -0:02.41
7th Clara S (5.28) 0:50.53
8th Charlotte F (5.66) 0:54.62 1:08.38 -0:13.76
================================================================================
Event #58  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ethan T (6.41) 0:35.66
2nd Colin C (5.87) 0:42.53 1:16.40 -0:33.87
3rd Ishaan K (6.91) 0:46.85 0:49.37 -0:02.52
4th Andrei S (5.59) 0:58.91 0:49.38 +0:09.53
5th Aman S (6.33) 0:58.97 1:02.78 -0:03.81
6th Anand G (6.53) 1:09.28
7th Aarav M (6.57) 1:10.32 1:00.85 +0:09.47
8th Raynaud S (5.45) 1:18.25 1:07.50 +0:10.75
================================================================================
Event #59  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Katerina S (8.29) 0:32.38 0:34.13 -0:01.75
2nd Linnea N (8.27) 0:32.78
3rd Aditi B (8.12) 0:48.54 0:42.94 +0:05.60
================================================================================
Event #60  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Luke D (8.25) 0:33.78 0:30.91 +0:02.87
2nd Calvin C (8.62) 0:36.19 0:25.50 +0:10.69
3rd Julien S (7.78) 0:43.72
4th Caden L (7.09) 0:58.12 1:04.60 -0:06.48
================================================================================
Event #61  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sarah T (9.04) 0:27.44 0:28.69 -0:01.25
================================================================================
Event #63  Girls  5&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Isabella D (5.79) 1:38.19 1:40.38 -0:02.19
================================================================================
Event #65  Girls  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Alina Z (6.55) 0:50.65 0:54.97 -0:04.32
2nd Kristen C (6.89) 1:14.12 1:06.28 +0:07.84
3rd Sophie C (6.29) 1:14.40 1:12.06 +0:02.34
4th Karoli S (7.96) 1:29.25 1:23.91 +0:05.34
================================================================================
Event #66  Boys  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Jason L (7.89) 1:04.59 1:09.97 -0:05.38
2nd Caden L (7.09) 1:54.06 1:58.09 -0:04.03
================================================================================
Event #69  Girls  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Heleri S (11.19) 0:44.56 0:46.59 -0:02.03
2nd Indalina C (11.56) 0:49.75 0:48.31 +0:01.44