July 23rd, 2016

7/23/2016  Swim Competition – Irvine
Total Participants Checked-In : 67
Event #5  Girls  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lee, Natasha (9.93) 2:06.77 1:59.39 +0:07.38
================================================================================
Event #6  Boys  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Leach, Troy (10.23) 1:39.14 1:32.62 +0:06.52
2nd Commissariat, Zane (9.58) 1:54.63
================================================================================
Event #8  Boys  11-16  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Leach, Bryce (12.91) 1:22.84 1:22.52 +0:00.32
================================================================================
Event #10  Boys  4&U  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Guan, Derek (4.98) 0:59.72
2nd Bauer, Magnus (4.52) 1:05.88
================================================================================
Event #11  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Matutes, Nancy (5.93) 0:46.89 0:53.19 -0:06.30
================================================================================
Event #12  Boys  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chiang, Matthew (6.19) 0:33.47 0:33.07 +0:00.40
2nd Rahman, Jacob (6.33) 0:48.26
================================================================================
Event #13  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheng, Sophie (8.6) 0:24.19
2nd Le, Kayla (8.68) 0:30.09 0:30.77 -0:00.68
3rd Palleti, Sriya (7.5) 0:30.65
================================================================================
Event #14  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Danielson, Cole (8.42) 0:28.70
2nd Mangum, John (8.74) 0:30.66 0:29.69 +0:00.97
3rd Lai, Du (8.02) 0:35.26 0:37.77 -0:02.51
================================================================================
Event #15  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lee, Natasha (9.93) 0:27.69 0:29.63 -0:01.94
================================================================================
Event #16  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Gulbrandsen, Kian (9.85) 0:16.34 0:27.58 -0:11.24
2nd Leach, Troy (10.23) 0:16.95 0:15.90 +0:01.05
3rd Commissariat, Zane (9.58) 0:22.89 0:20.15 +0:02.74
================================================================================
Event #18  Boys  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zhong, Molei (7.98) 1:05.25
2nd Chiang, Matthew (6.19) 1:18.25 1:19.81 -0:01.56
================================================================================
Event #19  Girls  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheng, Sophie (8.6) 0:58.59
================================================================================
Event #20  Boys  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheung, Ethan (9.87) 1:00.69
================================================================================
Event #22  Boys  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Leach, Bryce (12.91) 0:35.57 0:33.47 +0:02.10
2nd Leach, Troy (10.23) 0:40.77 0:41.64 -0:00.87
================================================================================
Event #26  Boys  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Guan, Derek (4.98) 0:40.59 1:19.01 -0:38.42
2nd Kochinski, Eyal (4.46) 0:57.08 1:11.08 -0:14.00
3rd Bauer, Magnus (4.52) 1:04.01 1:00.00 +0:04.01
================================================================================
Event #27  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheng, Alison (6.48) 0:27.94
2nd Kochinski, Meital (6.51) 0:32.22 0:34.44 -0:02.22
3rd Lee, Kendra (6.72) 0:33.00 0:33.78 -0:00.78
4th Kochinski, Orly (6.51) 0:33.65 0:45.53 -0:11.88
5th Matutes, Nancy (5.93) 0:34.22 0:36.37 -0:02.15
6th Lam, Aleena (6.12) 0:35.10
7th Wang, Mirabelle (6.88) 0:36.45 0:51.63 -0:15.18
8th Commissariat, Zara (5.97) 0:43.00 0:41.57 +0:01.43
9th Rahman, Sophia (5.8) 0:43.28 0:41.08 +0:02.20
10th Zhong, Zhenzhen (5.07) 0:51.84 0:56.75 -0:04.91
================================================================================
Event #28  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chiang, Matthew (6.19) 0:35.91 0:35.14 +0:00.77
2nd Hamilton, Drake (5.28) 0:38.77 0:35.38 +0:03.39
3rd Rahman, Jacob (6.33) 0:40.32 0:53.83 -0:13.51
4th Pla, Patrick (6.3) 0:43.94 0:40.32 +0:03.62
5th Messinger, Logan (6.17) 0:48.38
6th Nelson-Tucker, Josiah (6.36) 0:51.97 0:48.60 +0:03.37
7th Diep, Connor (5.79) 0:58.71
8th Demirjian, Charles (6.25) 1:05.00 1:00.09 +0:04.91
9th Taylor, Heber (5.39) 1:05.14
================================================================================
Event #29  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Palleti, Sriya (7.5) 0:27.75 0:26.87 +0:00.88
2nd Cheng, Sophie (8.6) 0:28.02
3rd Freeman, Daniella (7.08) 0:28.76 0:34.44 -0:05.68
4th Diep, Mikayla (8.08) 0:29.65 0:27.15 +0:02.50
5th Le, Kayla (8.68) 0:29.88 0:32.78 -0:02.90
6th Hovhannisyan, Natalie (7.09) 0:32.44
7th Lam, Melanie (8.59) 0:32.81 0:33.22 -0:00.41
8th Taylor, Aurora (7.83) 0:35.06 0:34.91 +0:00.15
9th Han, Christine (7.61) 0:36.66 0:40.41 -0:03.75
10th Maher, Kaitlin (8.22) 0:44.06 0:32.82 +0:11.24
11th Demirjian, Meliné (8.12) 0:56.51 0:47.20 +0:09.31
================================================================================
Event #30  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mangum, John (8.74) 0:26.46 0:25.12 +0:01.34
2nd Pla, Daniel (8.24) 0:30.12 0:28.00 +0:02.12
3rd Lai, Du (8.02) 0:33.28 0:29.07 +0:04.21
4th Tucker, Michael (7.63) 0:38.70
================================================================================
Event #31  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Telleria, Lulu (9.19) 0:23.72 1:11.34 -0:47.62
2nd Lee, Natasha (9.93) 0:26.84 0:27.57 -0:00.73
================================================================================
Event #32  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Leach, Troy (10.23) 0:19.82 0:19.87 -0:00.05
2nd Commissariat, Zane (9.58) 0:23.96 0:22.07 +0:01.89
3rd Maher, Kyle (9.81) 0:25.43 0:24.09 +0:01.34
4th Cheung, Ethan (9.87) 0:28.45 0:28.28 +0:00.17
5th Yousefi, Sam (9.83) 0:32.71 0:47.90 -0:15.19
6th Gulbrandsen, Kian (9.85) 0:35.02 0:30.06 +0:04.96
================================================================================
Event #33  Girls  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Matutes, Nancy (5.93) 1:25.07 1:20.18 +0:04.89
2nd Rahman, Sophia (5.8) 1:34.31 1:24.56 +0:09.75
================================================================================
Event #35  Girls  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Palleti, Sriya (7.5) 1:05.51
2nd Han, Christine (7.61) 1:12.12 1:22.25 -0:10.13
3rd Lee, Kendra (6.72) 1:14.95
4th Taylor, Aurora (7.83) 1:17.26 1:17.53 -0:00.27
================================================================================
Event #36  Boys  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zhong, Molei (7.98) 1:02.28
2nd Chiang, Matthew (6.19) 1:10.51 1:14.34 -0:03.83
================================================================================
Event #37  Girls  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Telleria, Lulu (9.19) 0:55.44
2nd Lee, Natasha (9.93) 1:04.27
================================================================================
Event #38  Boys  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yousefi, Sam (9.83) 1:16.96
================================================================================
Event #39  Girls  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Panda, Celina (11.27) 1:11.20 1:20.44 -0:09.24
================================================================================
Event #40  Boys  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Leach, Bryce (12.91) 0:36.01 0:35.50 +0:00.51
2nd Leach, Troy (10.23) 0:45.69 0:45.27 +0:00.42
================================================================================
Event #42  Boys  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Leach, Bryce (12.91) 1:20.52 1:25.89 -0:05.37
2nd Leach, Troy (10.23) 1:41.71 1:43.06 -0:01.35
================================================================================
Event #44  Boys  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Guan, Derek (4.98) 0:49.19 1:30.18 -0:40.99
2nd Bauer, Magnus (4.52) 1:02.90
3rd Kochinski, Eyal (4.46) 1:33.09 2:13.32 -0:40.23
================================================================================
Event #45  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheng, Alison (6.48) 0:33.16
2nd Kochinski, Orly (6.51) 0:45.31 0:58.34 -0:13.03
3rd Kochinski, Meital (6.51) 0:48.72 0:49.97 -0:01.25
4th Matutes, Nancy (5.93) 0:48.81 0:50.65 -0:01.84
5th Wang, Mirabelle (6.88) 0:50.01 1:18.33 -0:28.32
6th Zhong, Zhenzhen (5.07) 1:18.78
================================================================================
Event #46  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chiang, Matthew (6.19) 0:42.44 0:41.02 +0:01.42
2nd Hamilton, Drake (5.28) 0:50.95 0:48.28 +0:02.67
3rd Rahman, Jacob (6.33) 0:52.82
4th Pla, Patrick (6.3) 0:59.53 0:49.07 +0:10.46
================================================================================
Event #47  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheng, Sophie (8.6) 0:25.44
2nd Le, Kayla (8.68) 0:35.01 0:34.31 +0:00.70
3rd Palleti, Sriya (7.5) 0:35.21
4th Diep, Mikayla (8.08) 0:38.19
5th Maher, Kaitlin (8.22) 0:39.95
6th Han, Christine (7.61) 0:47.46 0:50.53 -0:03.07
7th Taylor, Aurora (7.83) 0:51.53
8th Lam, Melanie (8.59) 0:52.15
================================================================================
Event #48  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Danielson, Cole (8.42) 0:30.64 0:38.78 -0:08.14
2nd Pla, Daniel (8.24) 0:32.18 0:31.02 +0:01.16
3rd Lai, Du (8.02) 0:39.58 0:39.70 -0:00.12
================================================================================
Event #49  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lee, Natasha (9.93) 0:30.38
2nd Baik, Lauren (9.11) 0:32.72
================================================================================
Event #50  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Leach, Troy (10.23) 0:23.95 0:23.26 +0:00.69
2nd Commissariat, Zane (9.58) 0:26.19 0:25.28 +0:00.91
3rd Maher, Kyle (9.81) 0:31.47 0:33.04 -0:01.57
4th Gulbrandsen, Kian (9.85) 0:33.82 0:30.85 +0:02.97
================================================================================
Event #53  Girls  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheng, Alison (6.48) 1:17.19
2nd Han, Christine (7.61) 1:43.85 1:50.09 -0:06.24
================================================================================
Event #54  Boys  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zhong, Molei (7.98) 1:14.66
2nd Chiang, Matthew (6.19) 1:31.14 1:31.15 -0:00.01
================================================================================
Event #55  Girls  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheng, Sophie (8.6) 0:56.34
2nd Lee, Natasha (9.93) 1:12.06 1:13.97 -0:01.91
3rd Baik, Lauren (9.11) 1:14.01 1:11.91 +0:02.10
================================================================================
Event #56  Boys  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheung, Ethan (9.87) 0:58.20 1:07.89 -0:09.69
2nd Pla, Daniel (8.24) 1:06.46
3rd Mangum, John (8.74) 1:12.69
4th Gulbrandsen, Kian (9.85) 1:14.12
5th Tran, Dylan (9.71) 1:34.47
================================================================================
Event #57  Girls  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Slavuk, Anna (11.02) 0:55.15 0:53.64 +0:01.51
2nd Panda, Celina (11.27) 1:43.52 1:54.41 -0:10.89
================================================================================
Event #58  Boys  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Leach, Bryce (12.91) 0:42.46 0:40.45 +0:02.01
2nd Leach, Troy (10.23) 0:51.66 0:50.94 +0:00.72
3rd Chen, Joyee (14.32) 0:54.94
================================================================================
Event #59  Girls  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheng, Sophie (8.6) 2:03.16
2nd Slavuk, Anna (11.02) 2:06.33
3rd Lee, Natasha (9.93) 2:27.38
================================================================================
Event #60  Boys  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Leach, Bryce (12.91) 1:42.00 1:44.89 -0:02.89
================================================================================
Event #61  Girls  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheng, Sophie (8.6) 1:53.01
2nd Lee, Natasha (9.93) 1:55.84
================================================================================
Event #62  Boys  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Leach, Bryce (12.91) 1:14.26 1:12.44 +0:01.82
2nd Leach, Troy (10.23) 1:16.27 1:14.89 +0:01.38
================================================================================
Event #63  Girls  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chang, Eliana (4.04) 1:45.96
================================================================================
Event #64  Boys  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Guan, Derek (4.98) 0:46.59 0:52.94 -0:06.35
2nd Kochinski, Eyal (4.46) 1:00.69 1:01.57 -0:00.88
3rd Bauer, Magnus (4.52) 1:01.52 0:55.03 +0:06.49
4th Mazzarese, David (4.89) 1:04.75
5th Cheng, Marcus (4.15) 1:27.19
6th Goold, Blake (4.95) 1:35.33 1:34.82 +0:00.51
================================================================================
Event #65  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheng, Alison (6.48) 0:24.39
2nd Lee, Kendra (6.72) 0:30.70 0:32.70 -0:02.00
3rd Wang, Mirabelle (6.88) 0:32.13 0:38.01 -0:05.88
4th Commissariat, Zara (5.97) 0:34.81 0:38.38 -0:03.57
5th Kochinski, Orly (6.51) 0:37.09 0:48.44 -0:11.35
6th Kochinski, Meital (6.51) 0:40.59 0:42.18 -0:01.59
7th Lam, Aleena (6.12) 0:43.07
8th Matutes, Nancy (5.93) 0:46.43 0:37.46 +0:08.97
9th Rahman, Sophia (5.8) 0:47.14 0:40.56 +0:06.58
10th Zhong, Zhenzhen (5.07) 0:57.83
================================================================================
Event #66  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chiang, Matthew (6.19) 0:26.65 0:25.35 +0:01.30
2nd Pla, Patrick (6.3) 0:33.06 0:40.75 -0:07.69
3rd Messinger, Logan (6.17) 0:33.53
4th Hamilton, Drake (5.28) 0:35.27 0:34.93 +0:00.34
5th Nelson-Tucker, Josiah (6.36) 0:40.22 0:37.01 +0:03.21
6th Rahman, Jacob (6.33) 0:40.25 0:42.13 -0:01.88
7th Demirjian, Charles (6.25) 0:50.50 0:46.19 +0:04.31
8th Diep, Connor (5.79) 0:53.82
9th Singh, Ishaan (5.06) 1:03.59 1:59.58 -0:55.99
10th Taylor, Heber (5.39) 1:08.95 0:49.65 +0:19.30
11th Thi, Jayden (5.03) 1:37.32
================================================================================
Event #67  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheng, Sophie (8.6) 0:13.62
2nd Palleti, Sriya (7.5) 0:25.07 0:24.34 +0:00.73
3rd Le, Kayla (8.68) 0:26.92 0:29.12 -0:02.20
4th Hovhannisyan, Natalie (7.09) 0:29.63
5th Maher, Kaitlin (8.22) 0:29.84 0:33.60 -0:03.76
6th Qiu, Phoebe (7.06) 0:31.59 0:34.13 -0:02.54
7th Diep, Mikayla (8.08) 0:34.41 0:30.91 +0:03.50
8th Hanai, Aya (7.41) 0:34.82
9th Lam, Melanie (8.59) 0:37.39 0:34.21 +0:03.18
10th Taylor, Aurora (7.83) 0:37.78 0:37.79 -0:00.01
11th Demirjian, Meliné (8.12) 0:43.38 0:42.06 +0:01.32
================================================================================
Event #68  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tucker, Michael (7.63) 0:25.20
2nd Danielson, Cole (8.42) 0:25.21 0:24.44 +0:00.77
3rd Pla, Daniel (8.24) 0:26.37 0:28.06 -0:01.69
4th Lai, Du (8.02) 0:29.00 0:31.19 -0:02.19
5th Samson, Nathan (7.75) 0:29.59
6th Nguyen, Ethan (8.66) 1:23.87
================================================================================
Event #69  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lee, Natasha (9.93) 0:21.51 0:22.25 -0:00.74
2nd Telleria, Lulu (9.19) 0:23.00 0:23.57 -0:00.57
3rd Baik, Lauren (9.11) 0:23.41 0:23.59 -0:00.18
================================================================================
Event #70  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Leach, Troy (10.23) 0:14.58 0:14.25 +0:00.33
2nd Commissariat, Zane (9.58) 0:16.26 0:16.02 +0:00.24
3rd Maher, Kyle (9.81) 0:21.71 0:24.84 -0:03.13
4th Gulbrandsen, Kian (9.85) 0:24.69 0:26.25 -0:01.56
5th Yousefi, Sam (9.83) 0:26.31 0:32.46 -0:06.15
================================================================================
Event #71  Girls  5&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Matutes, Nancy (5.93) 1:31.09 1:26.65 +0:04.44
2nd Rahman, Sophia (5.8) 1:32.25 1:31.01 +0:01.24
================================================================================
Event #73  Girls  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Palleti, Sriya (7.5) 0:56.13 0:58.59 -0:02.46
2nd Hovhannisyan, Natalie (7.09) 1:05.69 1:04.19 +0:01.50
3rd Wang, Mirabelle (6.88) 1:09.02
4th Lee, Kendra (6.72) 1:13.13
5th Taylor, Aurora (7.83) 1:16.16 1:25.53 -0:09.37
6th Qiu, Phoebe (7.06) 1:16.40
================================================================================
Event #74  Boys  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zhong, Molei (7.98) 1:06.84
2nd Chiang, Matthew (6.19) 1:07.31 0:57.72 +0:09.59
3rd Pla, Patrick (6.3) 1:15.88 1:10.13 +0:05.75
4th Rahman, Jacob (6.33) 1:32.94 1:34.80 -0:01.86
5th Rejith, Ritvin (7.74) 1:37.66
================================================================================
Event #75  Girls  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheng, Sophie (8.6) 0:45.85
2nd Lee, Natasha (9.93) 0:47.77
3rd Telleria, Lulu (9.19) 0:48.15 0:57.83 -0:09.68
4th Baik, Lauren (9.11) 0:55.01
================================================================================
Event #76  Boys  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheung, Ethan (9.87) 0:44.96 0:47.57 -0:02.61
2nd Mangum, John (8.74) 0:51.83 0:51.01 +0:00.82
3rd Pla, Daniel (8.24) 0:56.13 0:55.95 +0:00.18
4th Chen, Connor (8.2) 1:05.25
5th Gulbrandsen, Kian (9.85) 1:05.83 1:07.13 -0:01.30
6th Yousefi, Sam (9.83) 1:07.88
7th Tran, Dylan (9.71) 1:22.57
8th Yagnamoorthy, Aadarsh (9.02) 1:23.63
================================================================================
Event #77  Girls  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Slavuk, Anna (11.02) 0:45.07 0:42.13 +0:02.94
2nd Panda, Celina (11.27) 1:17.38 0:25.53 +0:51.85
================================================================================
Event #78  Boys  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Leach, Troy (10.23) 0:30.82 0:33.25 -0:02.43
2nd Leach, Bryce (12.91) 0:33.02 0:29.56 +0:03.46
3rd Chen, Joyee (14.32) 0:38.25