August 5th, 2017

8/5/2017  Swim Competition – Irvine
Total Participants Checked-In : 86
Event #3  Girls  07-08  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tibackx, Sydney (8.26) 1:59.75 1:51.00 +0:08.75
2nd Hanai, Aya (8.44) 2:04.77 2:13.19 -0:08.42
================================================================================
Event #4  Boys  07-08  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Spreen, Connor (8.68) 1:50.31 2:13.87 -0:23.56
================================================================================
Event #5  Girls  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Boado, Felisa (9.86) 1:48.26 1:56.14 -0:07.88
2nd To, Donatella (10.64) 1:51.07 1:58.02 -0:06.95
================================================================================
Event #6  Boys  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kam, Colin (9.33) 1:51.22 2:12.07 -0:20.85
2nd Ambat, Ethan (9.22) 1:56.95 2:04.38 -0:07.43
================================================================================
Event #8  Boys  11-16  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Boado, Justin (11.38) 1:22.65 1:24.75 -0:02.10
================================================================================
Event #11  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Stevens, Azil (6.55) 0:28.09 0:43.57 -0:15.48
2nd Spreen, Avery (6.68) 0:32.13
3rd Robles, Amy (5.65) 0:43.01 0:29.82 +0:13.19
4th HARDY, Guiliana (6.15) 0:59.16
5th Yadav, Anshika (6.26) 1:06.51
================================================================================
Event #12  Boys  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lee, andy (6.52) 0:23.25 0:25.06 -0:01.81
2nd Ho, Kevin (6.45) 0:47.63
================================================================================
Event #13  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tibackx, Sydney (8.26) 0:24.56 0:23.64 +0:00.92
2nd HARDY, Aubrey (8.84) 0:27.57
3rd Miller, Madison (8.36) 0:32.78 0:39.89 -0:07.11
4th Reyes, Camille (8.76) 0:33.01 0:37.66 -0:04.65
5th Hanai, Aya (8.44) 0:34.50 0:29.25 +0:05.25
6th Tong, Angelina (8.7) 0:38.50
================================================================================
Event #14  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Spreen, Connor (8.68) 0:21.06
2nd Chang, Joshua (7.84) 0:21.10 0:20.94 +0:00.16
3rd Chiang, Matthew (7.23) 0:25.21 0:24.50 +0:00.71
4th Mirko, Enzo (8.68) 0:27.08 0:27.78 -0:00.70
5th Ames, Daniel (7.08) 0:29.89
6th Ho, Kenneth (7.52) 0:35.53
7th Robison, Karl (7.67) 0:39.84 0:41.34 -0:01.50
================================================================================
Event #15  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Robison, Amanda (10.69) 0:23.90 0:38.78 -0:14.88
2nd Boado, Felisa (9.86) 0:37.26 0:28.38 +0:08.88
================================================================================
Event #16  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lee, Adam (10.68) 0:18.00 0:19.03 -0:01.03
2nd Miller, Jack (10.19) 0:22.20
3rd Kam, Colin (9.33) 0:22.75 0:22.89 -0:00.14
4th Asano, Yoshi (10.77) 0:25.95
5th Ambat, Ethan (9.22) 0:26.70 0:26.07 +0:00.63
================================================================================
Event #18  Boys  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chang, Joshua (7.84) 0:57.12 0:53.44 +0:03.68
2nd Chiang, Matthew (7.23) 1:00.43 1:05.19 -0:04.76
3rd Chintam, Charith (6.24) 1:17.45 1:36.25 -0:18.80
================================================================================
Event #19  Girls  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Truong, Remi (9.86) 0:46.51 0:47.85 -0:01.34
2nd Boado, Felisa (9.86) 0:57.19 1:02.94 -0:05.75
================================================================================
Event #20  Boys  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kam, Colin (9.33) 0:53.13 1:03.85 -0:10.72
================================================================================
Event #22  Boys  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Boado, Justin (11.38) 0:39.65 0:39.82 -0:00.17
2nd Miller, Jack (10.19) 0:57.51 0:59.45 -0:01.94
================================================================================
Event #24  Boys  Open  100yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Boado, Justin (11.38) 1:37.65 1:32.28 +0:05.37
================================================================================
Event #25  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kolodenker, Anya (4.7) 0:47.84
2nd Johnson, Makhana (4.8) 1:00.03 0:59.66 +0:00.37
3rd Aoalin, Marley (4.89) 1:02.58 0:55.50 +0:07.08
4th McGinty, Hadley (3.63) 1:23.41
5th Clark, Skylen (4.8) 1:48.50
================================================================================
Event #26  Boys  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Pai, Sahiel (4.95) 0:59.88 0:55.19 +0:04.69
2nd Stevens, Adhiket (4.33) 1:32.50 1:11.26 +0:21.24
================================================================================
Event #27  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Robles, Amy (5.65) 0:37.28 0:27.02 +0:10.26
2nd Spreen, Avery (6.68) 0:37.95
3rd Stevens, Azil (6.55) 0:39.59 0:38.71 +0:00.88
4th McGinty, Ellie (5.48) 0:40.85
5th Zhou, Annie (5.97) 0:42.53 0:47.32 -0:04.79
6th Xu, Isabella (6.59) 0:43.00 0:44.00 -0:01.00
7th HARDY, Guiliana (6.15) 0:43.50 0:58.63 -0:15.13
8th Yadav, Anshika (6.26) 0:49.90
9th Ho, Katie (5.42) 0:54.83
10th To, Krystabella (5.37) 1:24.65 0:56.00 +0:28.65
================================================================================
Event #28  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hamilton, Drake (6.32) 0:29.26 0:28.18 +0:01.08
2nd Matsushita, Lenjiro (6.56) 0:35.91 0:30.53 +0:05.38
3rd Hanai, Zain (5.96) 0:36.40 0:33.33 +0:03.07
4th Deng, Destin (6.03) 0:38.83 0:33.56 +0:05.27
5th Ponce, Enzo (6.17) 0:41.44
6th Chintam, Charith (6.24) 0:43.28 0:50.01 -0:06.73
7th Ho, Kevin (6.45) 0:43.40
8th Gorman, Nathan (5.99) 0:43.95 0:50.69 -0:06.74
9th Burger, Sena (5.65) 1:00.64
10th Tran, Eitan (5.03) 1:04.97
11th Wang, Christian (5.15) 1:13.84
12th Goold, Blake (5.99) 1:21.57
================================================================================
Event #29  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Clark, Kayden (8.1) 0:25.14 0:29.75 -0:04.61
1st HARDY, Aubrey (8.84) 0:25.14 0:23.95 +0:01.19
3rd Wang, Michelle (7.93) 0:26.94 0:25.81 +0:01.13
4th Tibackx, Sydney (8.26) 0:29.44 0:26.00 +0:03.44
5th Hanai, Aya (8.44) 0:29.46 0:26.81 +0:02.65
6th Tong, Angelina (8.7) 0:32.19
7th Miller, Madison (8.36) 0:35.25 0:29.62 +0:05.63
8th Kingman, Sophie (7.2) 0:35.32 0:38.47 -0:03.15
================================================================================
Event #30  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Spreen, Connor (8.68) 0:24.57 0:26.20 -0:01.63
2nd Robison, Karl (7.67) 0:27.59 0:28.50 -0:00.91
3rd Chang, Joshua (7.84) 0:28.94 0:24.45 +0:04.49
4th Chiang, Matthew (7.23) 0:30.32 0:29.39 +0:00.93
5th Mirko, Enzo (8.68) 0:31.65 0:28.28 +0:03.37
6th Kido, Sei (8.63) 0:31.72 0:29.07 +0:02.65
7th Ho, Kenneth (7.52) 0:35.40 0:52.09 -0:16.69
8th Rezaie, Kasra (7.21) 0:39.14 0:37.92 +0:01.22
9th Wei, Lucas (7.17) 0:43.00 0:57.43 -0:14.43
10th Pham, Roy (7.55) 0:56.38
================================================================================
Event #31  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Boado, Felisa (9.86) 0:24.65 0:27.95 -0:03.30
2nd Robison, Amanda (10.69) 0:29.50 0:30.08 -0:00.58
================================================================================
Event #32  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Miller, Jack (10.19) 0:23.44
2nd Ambat, Ethan (9.22) 0:25.82 0:25.95 -0:00.13
3rd Gadhia, Devan (10.49) 0:29.20 0:45.00 -0:15.80
4th Kam, Colin (9.33) 0:29.69 0:29.75 -0:00.06
5th Asano, Yoshi (10.77) 0:30.60
================================================================================
Event #33  Girls  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Robles, Amy (5.65) 1:09.10
================================================================================
Event #35  Girls  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wang, Michelle (7.93) 1:03.53 1:00.72 +0:02.81
2nd Stevens, Azil (6.55) 1:28.10 1:25.47 +0:02.63
================================================================================
Event #36  Boys  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chang, Joshua (7.84) 0:58.09 0:55.33 +0:02.76
2nd Chiang, Matthew (7.23) 1:02.64 1:03.88 -0:01.24
3rd Hamilton, Drake (6.32) 1:02.71 0:58.64 +0:04.07
4th Lee, andy (6.52) 1:06.90
5th Ames, Daniel (7.08) 1:13.57
6th Ho, Kenneth (7.52) 1:16.68
7th Truong, Edward (7.98) 1:21.64
================================================================================
Event #37  Girls  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Truong, Remi (9.86) 0:47.81 0:47.84 -0:00.03
2nd Boado, Felisa (9.86) 0:54.90 1:04.53 -0:09.63
3rd Tibackx, Sydney (8.26) 1:01.10 0:54.34 +0:06.76
4th Hanai, Aya (8.44) 1:04.77 0:59.20 +0:05.57
5th Miller, Madison (8.36) 1:11.78 1:07.76 +0:04.02
6th Ho, Isabella (8.68) 1:14.39
================================================================================
Event #38  Boys  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ambat, Ethan (9.22) 1:00.47 1:00.71 -0:00.24
2nd Mirko, Enzo (8.68) 1:07.00 1:04.72 +0:02.28
================================================================================
Event #39  Girls  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st To, Donatella (10.64) 0:56.78 1:00.40 -0:03.62
================================================================================
Event #40  Boys  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lee, Adam (10.68) 0:40.59 0:38.40 +0:02.19
2nd Boado, Justin (11.38) 0:41.81 0:45.39 -0:03.58
3rd Miller, Jack (10.19) 0:56.02 0:54.52 +0:01.50
================================================================================
Event #42  Boys  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Boado, Justin (11.38) 1:29.78 1:35.31 -0:05.53
================================================================================
Event #44  Boys  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Pai, Sahiel (4.95) 1:47.57 1:22.15 +0:25.42
================================================================================
Event #45  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Robles, Amy (5.65) 0:33.14 0:35.03 -0:01.89
2nd Spreen, Avery (6.68) 0:36.97
3rd HARDY, Guiliana (6.15) 0:45.81 0:52.35 -0:06.54
4th Yadav, Anshika (6.26) 0:55.70
5th Nyman, Sara (5.07) 1:12.47
6th Nyman, Emma (6.16) 1:22.44
================================================================================
Event #46  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hamilton, Drake (6.32) 0:37.15 0:34.21 +0:02.94
2nd Chintam, Charith (6.24) 0:45.07 1:06.65 -0:21.58
3rd Matsushita, Lenjiro (6.56) 0:48.35 0:49.60 -0:01.25
4th Ho, Kevin (6.45) 0:55.10
5th Hanai, Zain (5.96) 0:57.28 0:58.90 -0:01.62
6th Chen, Peter (6.1) 0:57.65
7th Sundar, Nithilan (6.4) 0:58.19 0:38.00 +0:20.19
8th Goold, Blake (5.99) 1:59.47
================================================================================
Event #47  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st HARDY, Aubrey (8.84) 0:24.71 0:23.51 +0:01.20
2nd Tibackx, Sydney (8.26) 0:26.71 0:25.94 +0:00.77
3rd Hanai, Aya (8.44) 0:27.35 0:26.84 +0:00.51
4th Wang, Michelle (7.93) 0:28.34 0:28.28 +0:00.06
5th Zimny, Laura (8.58) 0:30.47
6th Qiu, Phoebe (8.1) 0:32.57 0:29.83 +0:02.74
7th Skribot, Sophie (8.91) 0:34.94
8th Clark, Kayden (8.1) 0:37.94 0:38.13 -0:00.19
9th Miller, Madison (8.36) 0:40.72 0:44.03 -0:03.31
10th Tong, Angelina (8.7) 0:46.01
================================================================================
Event #48  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Spreen, Connor (8.68) 0:25.33 0:25.56 -0:00.23
2nd Chang, Joshua (7.84) 0:28.83 0:27.76 +0:01.07
3rd Mirko, Enzo (8.68) 0:30.53 0:30.84 -0:00.31
4th Chiang, Matthew (7.23) 0:34.22 0:36.00 -0:01.78
5th Ames, Daniel (7.08) 0:36.10
6th Chen, Brian (8.55) 0:36.77 0:40.02 -0:03.25
7th Robison, Karl (7.67) 0:38.25 0:41.53 -0:03.28
8th Rezaie, Kasra (7.21) 0:43.07 0:40.25 +0:02.82
9th Kido, Sei (8.63) 0:44.34 0:39.47 +0:04.87
10th Ho, Kenneth (7.52) 0:45.21
================================================================================
Event #49  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st To, Donatella (10.64) 0:22.65 0:24.14 -0:01.49
2nd Boado, Felisa (9.86) 0:24.87 0:28.25 -0:03.38
3rd Kim, Minjee (9.44) 0:27.94 0:28.76 -0:00.82
4th Robison, Amanda (10.69) 0:35.52 0:34.00 +0:01.52
5th Pham, Audrey (9.89) 0:40.27
================================================================================
Event #50  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kam, Colin (9.33) 0:26.46 0:25.72 +0:00.74
2nd Asano, Yoshi (10.77) 0:27.88
3rd Miller, Jack (10.19) 0:29.69
4th Gadhia, Devan (10.49) 0:30.94
5th Ambat, Ethan (9.22) 0:31.06 0:31.01 +0:00.05
================================================================================
Event #53  Girls  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wang, Michelle (7.93) 1:02.52 1:04.31 -0:01.79
2nd Stevens, Azil (6.55) 1:36.57 1:44.91 -0:08.34
================================================================================
Event #54  Boys  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chang, Joshua (7.84) 1:11.44 1:04.34 +0:07.10
2nd Chiang, Matthew (7.23) 1:19.43 1:20.09 -0:00.66
3rd Hamilton, Drake (6.32) 1:20.26 1:12.31 +0:07.95
4th Truong, Edward (7.98) 1:36.77
5th Matsushita, Lenjiro (6.56) 1:47.46 1:50.95 -0:03.49
================================================================================
Event #55  Girls  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Truong, Remi (9.86) 0:52.31 0:51.53 +0:00.78
2nd Boado, Felisa (9.86) 0:53.09 1:01.97 -0:08.88
3rd HARDY, Aubrey (8.84) 0:53.25 0:52.89 +0:00.36
4th Tibackx, Sydney (8.26) 0:59.72 0:58.75 +0:00.97
5th Hanai, Aya (8.44) 1:00.41 0:57.07 +0:03.34
6th Zimny, Laura (8.58) 1:03.45 1:05.97 -0:02.52
7th Qiu, Phoebe (8.1) 1:08.63 1:03.19 +0:05.44
8th Clark, Kayden (8.1) 1:16.46
================================================================================
Event #56  Boys  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kam, Colin (9.33) 0:58.28 0:58.39 -0:00.11
2nd Mirko, Enzo (8.68) 1:06.34 1:05.83 +0:00.51
3rd Kido, Sei (8.63) 1:32.01
================================================================================
Event #57  Girls  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st To, Donatella (10.64) 0:50.07 0:50.43 -0:00.36
================================================================================
Event #58  Boys  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Boado, Justin (11.38) 0:40.08 0:42.20 -0:02.12
2nd Miller, Jack (10.19) 1:04.75 0:59.62 +0:05.13
================================================================================
Event #59  Girls  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st HARDY, Aubrey (8.84) 1:58.44
2nd Truong, Remi (9.86) 2:00.54 1:52.70 +0:07.84
================================================================================
Event #60  Boys  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Boado, Justin (11.38) 1:28.09 1:30.23 -0:02.14
================================================================================
Event #61  Girls  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Truong, Remi (9.86) 1:34.92 1:41.00 -0:06.08
2nd Boado, Felisa (9.86) 1:35.18
================================================================================
Event #62  Boys  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Boado, Justin (11.38) 1:12.09 1:19.39 -0:07.30
2nd Lee, Adam (10.68) 1:12.89 1:20.14 -0:07.25
3rd Miller, Jack (10.19) 1:36.64 1:37.90 -0:01.26
4th Ambat, Ethan (9.22) 1:44.46 1:43.32 +0:01.14
5th Kam, Colin (9.33) 1:51.71 1:46.27 +0:05.44
6th Chang, Joshua (7.84) 2:04.26 1:59.63 +0:04.63
================================================================================
Event #63  Girls  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Aoalin, Marley (4.89) 0:46.87
2nd Johnson, Makhana (4.8) 0:47.77 0:56.91 -0:09.14
3rd Kolodenker, Anya (4.7) 0:54.46 1:29.28 -0:34.82
4th McGinty, Hadley (3.63) 0:55.02
================================================================================
Event #64  Boys  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Pai, Sahiel (4.95) 1:01.94 1:10.58 -0:08.64
2nd Stevens, Adhiket (4.33) 1:21.34 1:16.65 +0:04.69
3rd Maison, Miles (4.41) 1:45.40 2:37.12 -0:51.72
================================================================================
Event #65  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Robles, Amy (5.65) 0:23.75 0:24.59 -0:00.84
2nd McGinty, Ellie (5.48) 0:31.45
3rd Spreen, Avery (6.68) 0:32.71
4th Zhao, Angela (5.57) 0:32.90
5th Nyman, Sara (5.07) 0:37.77
6th Alam, Natalie (6.61) 0:38.70
7th Stevens, Azil (6.55) 0:39.68 0:31.97 +0:07.71
8th Nyman, Emma (6.16) 0:41.13
9th HARDY, Guiliana (6.15) 0:42.88 0:43.19 -0:00.31
10th Yadav, Anshika (6.26) 0:43.53
11th Zhou, Annie (5.97) 0:44.64 0:48.35 -0:03.71
12th Ho, Katie (5.42) 0:47.84
13th Xu, Isabella (6.59) 1:00.08 0:44.70 +0:15.38
14th To, Krystabella (5.37) 1:03.25 0:50.71 +0:12.54
================================================================================
Event #66  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lee, andy (6.52) 0:22.51 0:21.65 +0:00.86
2nd Hamilton, Drake (6.32) 0:25.32 0:26.27 -0:00.95
3rd Matsushita, Lenjiro (6.56) 0:31.31 0:30.90 +0:00.41
4th Kim, Taemin (5.07) 0:33.85 0:34.01 -0:00.16
5th Deng, Destin (6.03) 0:34.54 0:33.62 +0:00.92
6th Goo, Carter (6.09) 0:34.70 0:38.89 -0:04.19
7th Ponce, Enzo (6.17) 0:35.34
8th Sundar, Nithilan (6.4) 0:36.76 0:34.09 +0:02.67
9th Hanai, Zain (5.96) 0:36.77 0:38.32 -0:01.55
10th Chen, Peter (6.1) 0:39.78 0:42.22 -0:02.44
11th Asano, Hiro (6.82) 0:41.45
12th Gorman, Nathan (5.99) 0:43.70
13th Ho, Kevin (6.45) 0:44.02
14th Burger, Sena (5.65) 0:44.37
15th Mirko, Rocco (5.57) 0:49.57 0:46.33 +0:03.24
16th Qiu, Max (6.02) 0:50.39 0:46.28 +0:04.11
17th Wang, Christian (5.15) 0:59.03
18th Tran, Eitan (5.03) 1:00.64
19th Goold, Blake (5.99) 1:09.10 1:34.82 -0:25.72
================================================================================
Event #67  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zimny, Laura (8.58) 0:17.62
2nd Tibackx, Sydney (8.26) 0:21.21 0:20.63 +0:00.58
3rd Hanai, Aya (8.44) 0:23.34 0:21.33 +0:02.01
4th Clark, Kayden (8.1) 0:24.37 0:30.22 -0:05.85
5th Tong, Angelina (8.7) 0:25.00
6th Eluna, Cara Grace (8.19) 0:25.26
7th Qiu, Phoebe (8.1) 0:26.56 0:23.71 +0:02.85
8th Wang, Michelle (7.93) 0:27.00 0:27.58 -0:00.58
9th Miller, Madison (8.36) 0:27.97 0:29.34 -0:01.37
10th Richardson, Katie (7.92) 0:35.82 0:38.75 -0:02.93
================================================================================
Event #68  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chang, Joshua (7.84) 0:21.52 0:20.94 +0:00.58
2nd Chiang, Matthew (7.23) 0:24.25 0:24.21 +0:00.04
3rd Mirko, Enzo (8.68) 0:24.50 0:26.70 -0:02.20
4th Robison, Karl (7.67) 0:27.63 0:24.70 +0:02.93
5th Asano, Kaz (8.5) 0:29.31
6th Ho, Kenneth (7.52) 0:32.44
7th Chen, Brian (8.55) 0:32.63
8th Kido, Sei (8.63) 0:32.94 0:29.38 +0:03.56
9th Rezaie, Kasra (7.21) 0:32.95 0:31.12 +0:01.83
10th Wei, Lucas (7.17) 0:44.83
11th Pham, Roy (7.55) 0:53.85
================================================================================
Event #69  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Boado, Felisa (9.86) 0:19.03 0:21.18 -0:02.15
2nd Kim, Minjee (9.44) 0:20.50 0:19.35 +0:01.15
3rd To, Donatella (10.64) 0:20.90 0:22.25 -0:01.35
4th Robison, Amanda (10.69) 0:23.72 0:24.57 -0:00.85
================================================================================
Event #70  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Miller, Jack (10.19) 0:17.56 0:17.14 +0:00.42
2nd Ambat, Ethan (9.22) 0:18.37 0:19.78 -0:01.41
3rd Kam, Colin (9.33) 0:20.71 0:20.90 -0:00.19
4th Asano, Yoshi (10.77) 0:21.72
5th Gadhia, Devan (10.49) 0:26.27 0:53.06 -0:26.79
================================================================================
Event #71  Girls  5&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Robles, Amy (5.65) 0:54.59
================================================================================
Event #73  Girls  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wang, Michelle (7.93) 1:04.06 1:07.70 -0:03.64
2nd Alam, Natalie (6.61) 1:23.75
3rd Stevens, Azil (6.55) 1:29.52 1:18.07 +0:11.45
================================================================================
Event #74  Boys  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chang, Joshua (7.84) 0:52.52 0:52.33 +0:00.19
2nd Chiang, Matthew (7.23) 0:53.19 0:51.58 +0:01.61
3rd Hamilton, Drake (6.32) 0:59.28 1:01.46 -0:02.18
4th Ames, Daniel (7.08) 1:01.45
5th Robison, Karl (7.67) 1:01.84 1:03.69 -0:01.85
6th Matsushita, Lenjiro (6.56) 1:12.22 1:07.82 +0:04.40
7th Ho, Kenneth (7.52) 1:14.27
8th Deng, Destin (6.03) 1:16.53
9th Goo, Carter (6.09) 1:27.32 1:33.04 -0:05.72
================================================================================
Event #75  Girls  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Pham, Audrey (9.89) 0:21.28
2nd Boado, Felisa (9.86) 0:39.31 0:49.65 -0:10.34
3rd Truong, Remi (9.86) 0:40.45 0:39.47 +0:00.98
4th HARDY, Aubrey (8.84) 0:43.53 0:43.78 -0:00.25
5th Zimny, Laura (8.58) 0:45.70 0:45.19 +0:00.51
6th Tibackx, Sydney (8.26) 0:49.41 0:49.78 -0:00.37
7th Hanai, Aya (8.44) 0:58.15 0:50.72 +0:07.43
8th Eluna, Cara Grace (8.19) 0:58.62
9th Qiu, Phoebe (8.1) 0:59.28 0:54.22 +0:05.06
10th Miller, Madison (8.36) 1:08.44
================================================================================
Event #76  Boys  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ambat, Ethan (9.22) 0:46.47 0:44.02 +0:02.45
2nd Kam, Colin (9.33) 0:48.15 0:45.10 +0:03.05
================================================================================
Event #77  Girls  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st To, Donatella (10.64) 0:48.81 0:50.41 -0:01.60
================================================================================
Event #78  Boys  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Boado, Justin (11.38) 0:33.20 0:35.38 -0:02.18
2nd Miller, Jack (10.19) 0:42.41 0:42.13 +0:00.28