August 11th, 2018

08/11/2018  Swim Competition – Irvine
Total Participants Checked-In : 70
Event #1  Girls  6&U  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Amy R (6.66) 1:48.06 1:57.21 -0:09.15
================================================================================
Event #2  Boys  6&U  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Patek W (5.60) 2:02.10 2:00.07 +0:02.03
================================================================================
Event #3  Girls  07-08  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Azil S (7.56) 2:36.81 2:41.13 -0:04.32
================================================================================
Event #4  Boys  07-08  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Brandon Y (7.76) 2:01.59
================================================================================
Event #5  Girls  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sydney T (9.29) 1:53.06 1:46.12 +0:06.94
2nd Kathleen Z (10.18) 3:10.09
================================================================================
Event #6  Boys  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Arman F (10.36) 1:37.82 1:47.08 -0:09.26
2nd Kevin Z (9.04) 4:00.27
================================================================================
Event #7  Girls  11-16  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lulu T (11.24) 1:50.06 1:43.70 +0:06.36
================================================================================
Event #11  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Adelyn L (6.23) 0:20.78 0:22.02 -0:01.24
2nd Amy R (6.66) 0:22.50 0:21.52 +0:00.98
3rd Rosette L (5.53) 1:21.37
================================================================================
Event #12  Boys  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Patek W (5.60) 0:24.65 0:24.22 +0:00.43
2nd Aaron N (5.91) 0:34.77
3rd Adhiket S (5.35) 1:10.72 0:59.27 +0:11.45
================================================================================
Event #13  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Alana S (8.21) 0:31.35 0:31.13 +0:00.22
2nd Azil S (7.56) 0:37.44 0:28.09 +0:09.35
================================================================================
Event #14  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Brandon Y (7.76) 0:25.00 0:25.90 -0:00.90
2nd Gagan B (7.46) 0:30.87
3rd Nithilan S (7.42) 0:33.50 0:29.83 +0:03.67
4th Jenson L (7.51) 0:38.33 0:49.00 -0:10.67
5th Matheo R (8.55) 0:38.39 0:43.81 -0:05.42
6th Ryan L (7.29) 0:57.27
================================================================================
Event #15  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sydney T (9.29) 0:21.89 0:21.10 +0:00.79
2nd Analy S (9.24) 0:25.53 0:24.63 +0:00.90
3rd Kathleen Z (10.18) 0:40.20 0:36.65 +0:03.55
================================================================================
Event #16  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Nathan O (9.65) 0:26.72 0:25.94 +0:00.78
2nd Kevin Z (9.04) 0:57.19
================================================================================
Event #17  Girls  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Adelyn L (6.23) 0:50.57 0:52.64 -0:02.07
================================================================================
Event #19  Girls  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sydney T (9.29) 0:54.53 0:52.00 +0:02.53
================================================================================
Event #21  Girls  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lulu T (11.24) 0:48.82 0:46.34 +0:02.48
================================================================================
Event #22  Boys  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Arman F (10.36) 0:41.20 0:45.20 -0:04.00
================================================================================
Event #25  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Alex S (4.55) 0:56.34 1:07.81 -0:11.47
2nd Philomena W (3.98) 1:16.76 0:55.63 +0:21.13
3rd Ayla M (2.95) 1:38.31
================================================================================
Event #26  Boys  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Liam C (4.78) 0:52.09 0:50.62 +0:01.47
2nd Felix T (4.91) 0:59.56
================================================================================
Event #27  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Adelyn L (6.23) 0:24.90 0:26.45 -0:01.55
2nd Karen T (5.22) 0:44.02 0:43.76 +0:00.26
3rd Sophia B (6.48) 0:47.20 0:40.15 +0:07.05
4th Madison H (5.75) 0:47.58 0:46.00 +0:01.58
5th Rosette L (5.53) 1:03.44 1:13.02 -0:09.58
================================================================================
Event #28  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Patek W (5.60) 0:25.88 0:25.00 +0:00.88
2nd David M (6.94) 0:31.09
3rd Aaron N (5.91) 0:31.97 0:34.14 -0:02.17
4th Sena B (6.66) 0:37.83 0:56.34 -0:18.51
5th Anton N (5.60) 0:53.68 0:52.81 +0:00.87
6th Adhiket S (5.35) 0:54.45 0:50.57 +0:03.88
7th Kavyansh G (6.29) 0:59.88
8th Ethan B (5.06) 1:07.75 0:57.71 +0:10.04
9th Neilesh M (5.43) 1:09.66
================================================================================
Event #29  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Alana S (8.21) 0:33.69 0:30.38 +0:03.31
2nd Azil S (7.56) 0:34.09 0:33.69 +0:00.40
================================================================================
Event #30  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Caden C (7.09) 0:27.12 0:25.21 +0:01.91
2nd Jenson L (7.51) 0:29.20 0:31.58 -0:02.38
3rd Evan L (7.03) 0:35.32
4th Nathan G (7.01) 0:35.82 0:37.53 -0:01.71
5th Matheo R (8.55) 0:36.59 0:35.78 +0:00.81
6th Jaxton C (7.15) 0:43.14 0:39.76 +0:03.38
7th Nicholas S (7.41) 0:46.10 0:47.09 -0:00.99
8th Nolan S (7.41) 0:48.88 1:06.52 -0:17.64
9th Ryan L (7.29) 0:59.32 0:50.96 +0:08.36
================================================================================
Event #31  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kathleen Z (10.18) 0:31.20 0:26.38 +0:04.82
================================================================================
Event #32  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Asher L (9.04) 0:28.26
2nd Nathan O (9.65) 0:32.08 0:25.03 +0:07.05
3rd Kevin Z (9.04) 0:48.65 0:52.58 -0:03.93
================================================================================
Event #34  Boys  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Patek W (5.60) 1:00.95 0:58.10 +0:02.85
================================================================================
Event #35  Girls  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Amy R (6.66) 0:50.60 0:53.31 -0:02.71
2nd Adelyn L (6.23) 0:53.75 0:56.69 -0:02.94
================================================================================
Event #36  Boys  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Jenson L (7.51) 1:09.03
2nd Nathan G (7.01) 1:20.16 1:19.35 +0:00.81
3rd Sena B (6.66) 1:38.95 2:05.84 -0:26.89
================================================================================
Event #37  Girls  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Analy S (9.24) 0:50.20 0:54.72 -0:04.52
2nd Sydney T (9.29) 0:54.66 0:54.22 +0:00.44
3rd Alana S (8.21) 1:14.90 1:03.09 +0:11.81
================================================================================
Event #39  Girls  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lulu T (11.24) 0:46.25 0:49.97 -0:03.72
================================================================================
Event #40  Boys  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Arman F (10.36) 0:45.52 0:49.06 -0:03.54
================================================================================
Event #44  Boys  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Liam C (4.78) 1:21.27
================================================================================
Event #45  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Adelyn L (6.23) 0:26.65 0:28.28 -0:01.63
2nd Amy R (6.66) 0:27.90 0:28.39 -0:00.49
3rd Karen T (5.22) 0:55.90 0:58.21 -0:02.31
4th Leah F (5.40) 1:08.81
5th Rosette L (5.53) 1:34.09 1:35.35 -0:01.26
================================================================================
Event #46  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Patek W (5.60) 0:29.38 0:29.20 +0:00.18
2nd David M (6.94) 0:35.21 0:52.03 -0:16.82
3rd Aaron N (5.91) 0:36.13 0:31.91 +0:04.22
4th Sena B (6.66) 1:23.31
5th Adhiket S (5.35) 1:25.88 1:14.02 +0:11.86
================================================================================
Event #47  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Jennifer M (7.82) 0:28.50 0:30.46 -0:01.96
2nd Alana S (8.21) 0:28.53 0:28.90 -0:00.37
3rd Azil S (7.56) 0:32.38 0:37.81 -0:05.43
4th Sunny M (7.82) 0:35.38 0:39.69 -0:04.31
5th Sarah F (7.92) 0:37.53
================================================================================
Event #48  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hanny M (7.82) 0:27.50 0:28.97 -0:01.47
2nd Ryan L (7.29) 0:38.78 0:37.32 +0:01.46
3rd Jenson L (7.51) 0:41.66 0:45.50 -0:03.84
4th Matheo R (8.55) 0:43.53 0:52.34 -0:08.81
5th Caden C (7.09) 0:53.72
================================================================================
Event #49  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sydney T (9.29) 0:24.21 0:23.26 +0:00.95
2nd Analy S (9.24) 0:31.69 0:30.78 +0:00.91
3rd Kathleen Z (10.18) 0:52.35 0:44.25 +0:08.10
================================================================================
Event #50  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Nathan O (9.65) 0:29.37 0:26.75 +0:02.62
2nd Asher L (9.04) 0:29.70 0:35.69 -0:05.99
3rd Kevin Z (9.04) 1:06.31
================================================================================
Event #52  Boys  5&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Aaron N (5.91) 1:14.58 1:14.76 -0:00.18
2nd Patek W (5.60) 1:14.83 0:59.50 +0:15.33
================================================================================
Event #53  Girls  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Adelyn L (6.23) 0:56.00 1:01.69 -0:05.69
2nd Jennifer M (7.82) 1:03.63 1:03.25 +0:00.38
3rd Amy R (6.66) 1:06.34 0:58.03 +0:08.31
4th Solana S (7.72) 1:08.02
5th Sunny M (7.82) 1:20.76
6th Vivienne G (7.83) 1:31.81
================================================================================
Event #54  Boys  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hanny M (7.82) 1:02.20
2nd Ryan L (7.29) 1:21.34 1:19.66 +0:01.68
3rd Nithilan S (7.42) 1:21.70
4th Jenson L (7.51) 1:30.38 1:32.01 -0:01.63
================================================================================
Event #55  Girls  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sydney T (9.29) 0:53.45 0:51.40 +0:02.05
2nd Alana S (8.21) 1:05.76 1:08.06 -0:02.30
================================================================================
Event #56  Boys  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yan L (8.97) 1:05.47
2nd Nathan O (9.65) 1:05.51 1:07.70 -0:02.19
================================================================================
Event #57  Girls  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Karen H (10.54) 1:01.63 1:03.89 -0:02.26
================================================================================
Event #58  Boys  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Henry L (11.72) 0:38.29
2nd Arman F (10.36) 0:47.40 0:50.21 -0:02.81
================================================================================
Event #59  Girls  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lulu T (11.24) 2:05.96
================================================================================
Event #60  Boys  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Arman F (10.36) 1:47.84
================================================================================
Event #61  Girls  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Amy R (6.66) 1:40.13 1:46.94 -0:06.81
================================================================================
Event #62  Boys  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Arman F (10.36) 1:30.91
2nd Patek W (5.60) 1:53.01 1:48.03 +0:04.98
================================================================================
Event #63  Girls  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Alex S (4.55) 0:49.89 1:05.66 -0:15.77
2nd adhriti C (4.44) 0:53.58 0:53.38 +0:00.20
3rd Philomena W (3.98) 1:37.59 0:52.57 +1:45.02
================================================================================
Event #64  Boys  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Liam C (4.78) 1:00.78 0:46.90 +0:13.88
================================================================================
Event #65  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Amy R (6.66) 0:19.96 0:19.88 +0:00.08
2nd Adelyn L (6.23) 0:21.93 0:22.95 -0:01.02
3rd Karen T (5.22) 0:34.94 0:37.83 -0:02.89
4th FATEMAH a (6.71) 0:35.84
5th nika O (5.96) 0:35.90
6th Sophia B (6.48) 0:39.31 0:35.14 +0:04.17
7th Madison H (5.75) 0:42.15 0:47.07 -0:04.92
8th Quinn T (6.15) 0:47.87
9th kanna K (6.13) 0:48.01
10th Leah F (5.40) 0:48.81
11th Kate G (5.28) 0:50.33 0:44.25 +0:06.08
12th Rosette L (5.53) 0:54.01 1:06.13 -0:12.12
================================================================================
Event #66  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Patek W (5.60) 0:21.57 0:19.81 +0:01.76
2nd Aaron N (5.91) 0:25.34 0:25.70 -0:00.36
3rd Miles M (5.42) 0:29.38 0:33.78 -0:04.40
4th David M (6.94) 0:30.39 0:38.71 -0:08.32
5th Anton N (5.60) 0:41.70 0:46.53 -0:04.83
6th Adhiket S (5.35) 0:46.16 0:50.22 -0:04.06
7th Sena B (6.66) 0:46.84 0:44.37 +0:02.47
8th Ethan B (5.06) 0:52.44 0:58.65 -0:06.21
9th Neilesh M (5.43) 0:54.85
10th Kavyansh G (6.29) 1:10.33
================================================================================
Event #67  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Alana S (8.21) 0:25.00 0:26.33 -0:01.33
2nd Sunny M (7.82) 0:27.62 0:29.40 -0:01.78
3rd Jennifer M (7.82) 0:27.81
4th Solana S (7.72) 0:28.90
5th Eloise E (7.82) 0:34.63 0:32.13 +0:02.50
6th Sarah F (7.92) 0:35.14
7th Natalie A (7.63) 0:36.84 0:31.76 +0:05.08
8th Ektaa B (7.46) 0:37.88 0:36.07 +0:01.81
================================================================================
Event #68  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Gagan B (7.46) 0:23.26 0:23.45 -0:00.19
2nd Yan L (8.97) 0:23.69
3rd Hanny M (7.82) 0:24.34 0:24.53 -0:00.19
4th Jenson L (7.51) 0:29.53 0:28.83 +0:00.70
5th Nithilan S (7.42) 0:29.57 0:29.47 +0:00.10
6th Matheo R (8.55) 0:31.02 0:30.63 +0:00.39
7th Evan L (7.03) 0:33.83 0:39.95 -0:06.12
8th Sidanth R (8.30) 0:34.44 0:49.76 -0:15.32
9th Nicholas S (7.41) 0:34.78 0:47.02 -0:12.24
10th Jaxton C (7.15) 0:34.81 0:35.00 -0:00.19
11th Nathan G (7.01) 0:39.44 0:40.60 -0:01.16
12th Nolan S (7.41) 0:41.58 0:55.90 -0:14.32
13th Ryan L (7.29) 0:41.83 0:38.53 +0:03.30
14th Ros M (7.53) 0:59.56 2:12.88 -1:13.32
================================================================================
Event #69  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sydney T (9.29) 0:19.76 0:18.38 +0:01.38
2nd Kathleen Z (10.18) 0:29.22 0:38.71 -0:09.49
================================================================================
Event #70  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Alina Z (9.05) 0:19.88
2nd Asher L (9.04) 0:21.10 0:24.33 -0:03.23
3rd ABDULLATIF a (10.55) 0:21.96
4th Nathan O (9.65) 0:23.10 0:20.71 +0:02.39
5th Kevin Z (9.04) 0:35.87 0:56.41 -0:20.54
================================================================================
Event #71  Girls  5&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st adhriti C (4.44) 1:30.40 2:02.00 -0:31.60
2nd Rosette L (5.53) 2:14.65 2:32.22 -0:17.57
================================================================================
Event #72  Boys  5&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Patek W (5.60) 0:48.26 0:50.41 -0:02.15
2nd Aaron N (5.91) 0:55.00 0:56.33 -0:01.33
================================================================================
Event #73  Girls  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Amy R (6.66) 0:44.65 0:45.32 -0:00.67
2nd Adelyn L (6.23) 0:47.27 0:51.32 -0:04.05
3rd Sunny M (7.82) 1:01.59
4th Jennifer M (7.82) 1:03.07
5th Azil S (7.56) 1:05.69 1:03.07 +0:02.62
6th Eloise E (7.82) 1:14.78 1:21.59 -0:06.81
7th Vivienne G (7.83) 1:15.26
8th Natalie A (7.63) 1:15.78 1:15.62 +0:00.16
================================================================================
Event #74  Boys  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Brandon Y (7.76) 0:47.84 0:54.53 -0:06.69
2nd Hanny M (7.82) 0:56.59
3rd Caden C (7.09) 1:03.56 0:39.50 +0:24.06
4th Jenson L (7.51) 1:11.52 1:05.88 +0:05.64
5th Ryan L (7.29) 1:27.15
6th Sena B (6.66) 1:46.39 1:58.51 -0:12.12
================================================================================
Event #75  Girls  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Analy S (9.24) 0:44.40 0:46.90 -0:02.50
2nd Sydney T (9.29) 0:44.94 0:43.19 +0:01.75
3rd Alana S (8.21) 1:01.84 1:02.40 -0:00.56
4th ayaka K (8.41) 1:10.19
================================================================================
Event #76  Boys  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Nathan O (9.65) 0:49.70 0:47.84 +0:01.86
================================================================================
Event #77  Girls  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lulu T (11.24) 0:39.96 0:44.82 -0:04.86
================================================================================
Event #78  Boys  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Henry L (11.72) 0:29.85
2nd Arman F (10.36) 0:36.25 0:38.77 -0:02.52