September 6th, 2014

9/6/2014  Swim Competition – Irvine
Total Participants Checked-In : 88
Event #1  Girls  6&U  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hastings, Faith (5.92) 1:59.77 1:59.20 +0:00.57
2nd Mandel, Lexi (6.08) 2:47.44 2:51.26 -0:03.82
================================================================================
Event #3  Girls  07-08  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wu, Ruth (8.5) 1:45.50 1:47.45 -0:01.95
================================================================================
Event #4  Boys  07-08  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (8.42) 1:42.46 1:43.87 -0:01.41
================================================================================
Event #5  Girls  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sanson, Isabel (10.74) 1:33.64 1:41.39 -0:07.75
2nd Sanson, Emma (9.14) 1:37.16 1:37.22 -0:00.06
3rd Tjia, Julia (10.16) 1:38.21 1:39.35 -0:01.14
================================================================================
Event #6  Boys  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Graff, Aaron (9.11) 1:25.54
================================================================================
Event #7  Girls  11-16  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Podraza, Mackenzie (11.39) 1:29.89
================================================================================
Event #9  Girls  4&U  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Latch, Zoe (4.77) 0:57.96 0:52.39 +0:05.57
================================================================================
Event #10  Boys  4&U  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Nguyen, Tanner (3.71) 1:24.72 1:34.00 -0:09.28
================================================================================
Event #11  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hastings, Faith (5.92) 0:25.39 0:22.95 +0:02.44
2nd Bone, Sophia (6.2) 0:31.59 0:34.63 -0:03.04
3rd Soni, Aahana (5.4) 0:31.70 0:38.58 -0:06.88
4th Bouzid, Louisa (6.96) 0:32.57 0:34.76 -0:02.19
5th Zhang, Sophia (5.66) 0:37.34
6th Peca, Sophia (5.53) 0:38.88 0:36.03 +0:02.85
7th Mandel, Lexi (6.08) 0:40.02 0:45.63 -0:05.61
8th Boado, Felisa (6.95) 0:46.31 0:46.58 -0:00.27
================================================================================
Event #12  Boys  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Eich, Carson (6.95) 0:17.90 0:20.90 -0:03.00
2nd Nguyen, Tayvin (6.35) 0:30.64 0:27.00 +0:03.64
3rd Joshi, Sonit (6.6) 0:39.77 0:32.01 +0:07.76
4th Wang, Eric (5.22) 0:57.77 0:50.14 +0:07.63
================================================================================
Event #13  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Grant, Mary (7.6) 0:22.28 0:22.27 +0:00.01
2nd Jaramillo-Robles, Marissa (8.73) 0:25.31 0:26.37 -0:01.06
3rd Tang, Zoey (8.23) 0:34.10 0:34.39 -0:00.29
4th Bradbury, Mailie (7.08) 0:35.75 0:38.88 -0:03.13
================================================================================
Event #14  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (8.42) 0:20.39 0:21.72 -0:01.33
2nd Azami, Arman (7.32) 0:24.88 0:26.32 -0:01.44
3rd Azami, Aidean (8.87) 0:27.82 0:27.28 +0:00.54
4th Bodempudi, Nityan (8.05) 0:31.88 0:34.96 -0:03.08
5th Boado, Justin (8.46) 0:33.31 0:29.69 +0:03.62
6th Chao, Josh (7.28) 0:33.97 0:37.71 -0:03.74
7th Tran, Daniel (8.89) 0:35.14 0:35.69 -0:00.55
8th Holguin, Kyle (7.76) 0:36.35
================================================================================
Event #15  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tjia, Julia (10.16) 0:19.94 0:20.95 -0:01.01
2nd Clark, Emma (10.04) 0:27.91
================================================================================
Event #16  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Gupta, Rohun (9.94) 0:33.00 0:36.26 -0:03.26
2nd Pamireddy, Sricharan (9.68) 0:44.14 0:39.89 +0:04.25
================================================================================
Event #17  Girls  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bouzid, Louisa (6.96) 1:23.22 1:23.45 -0:00.23
================================================================================
Event #18  Boys  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Pynko, Arseniy (7.93) 1:00.50
2nd Nguyen, Tayvin (6.35) 1:12.70 1:08.25 +0:04.45
3rd Joshi, Sonit (6.6) 1:25.01 1:17.21 +0:07.80
================================================================================
Event #19  Girls  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sanson, Emma (9.14) 0:46.95 1:04.81 -0:17.86
2nd Tang, Zoey (8.23) 1:32.53 1:12.27 +0:20.26
================================================================================
Event #20  Boys  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (8.42) 0:47.83 0:52.38 -0:04.55
2nd Boado, Justin (8.46) 1:06.97 1:05.70 +0:01.27
3rd Bodempudi, Nityan (8.05) 1:17.52 1:25.43 -0:07.91
================================================================================
Event #21  Girls  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Podraza, Mackenzie (11.39) 0:39.44
2nd Sanson, Isabel (10.74) 0:44.28
3rd Tjia, Julia (10.16) 0:47.37 0:49.82 -0:02.45
================================================================================
Event #22  Boys  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ouyeung, Ethan (10.11) 0:49.77 0:52.52 -0:02.75
================================================================================
Event #23  Girls  Open  100yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sanson, Isabel (10.74) 1:43.76
2nd Sanson, Emma (9.14) 1:46.52
================================================================================
Event #25  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Symchych, Ava (4.79) 0:36.69 0:34.68 +0:02.01
2nd Latch, Zoe (4.77) 0:36.83 0:37.57 -0:00.74
3rd Adler, Madison (3.8) 0:41.32 0:39.07 +0:02.25
4th Graff, Regan (4.91) 0:44.09 0:53.89 -0:09.80
5th Ricks, Madison (3.9) 0:44.21
6th Patel, Sariya (4.72) 0:46.21 0:39.00 +0:07.21
7th Kambal, Sanvi (4.85) 0:47.63 0:53.33 -0:05.70
8th Crooks, Avery (4.93) 0:53.47 0:50.13 +0:03.34
9th Rahman, Sophia (3.93) 0:58.03 1:02.59 -0:04.56
10th Robles, Amy (2.73) 1:00.69 1:25.83 -0:25.14
11th Lee, Chloe (4.41) 1:16.01
12th Matutes, Nancy (4.05) 1:16.58 0:41.34 +0:35.24
13th Byk, Cassidy (3.95) 1:24.76 1:08.94 +0:15.82
14th Fann, Kayden (3.26) 1:25.32 0:54.94 +0:30.38
15th Latch, Stella (3.11) 1:44.51 0:57.07 +0:47.44
================================================================================
Event #26  Boys  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ali, Amir (4.79) 0:41.03 0:44.47 -0:03.44
2nd Chang, Joshua (4.93) 0:46.20 0:52.14 -0:05.94
3rd Nguyen, Tanner (3.71) 0:54.96 0:58.02 -0:03.06
4th Chiang, Matthew (4.32) 1:17.34 1:27.51 -0:10.17
5th Symchych, Elliott (4.79) 1:21.32 1:25.58 -0:04.26
6th Mckeown, James (4.12) 1:27.72 1:21.96 +0:05.76
7th Yoshimura, Zachary (4.77) 1:34.34
================================================================================
Event #27  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Soni, Aahana (5.4) 0:28.65 0:32.77 -0:04.12
2nd Fann, Rykyn (6.09) 0:29.89 0:28.26 +0:01.63
3rd Patel, Sabina (6.74) 0:30.95 0:26.44 +0:04.51
4th Peca, Sophia (5.53) 0:34.59 0:33.08 +0:01.51
5th Mandel, Lexi (6.08) 0:36.40 0:33.47 +0:02.93
6th Boado, Felisa (6.95) 0:37.33 0:36.64 +0:00.69
7th Liu, Katie (6.71) 0:38.72 0:34.53 +0:04.19
8th Tibackx, Sydney (5.36) 0:38.90 0:33.25 +0:05.65
9th Zhang, Sophia (5.66) 0:39.00 0:35.47 +0:03.53
10th Hoppenworth, Kyra (6.25) 0:40.78 0:34.26 +0:06.52
11th Bouzid, Louisa (6.96) 0:44.28 0:32.84 +0:11.44
12th Ung, Keira (5.09) 0:45.52 0:41.70 +0:03.82
13th Hoppenworth, Eva (6.25) 0:54.47 0:51.25 +0:03.22
14th Byk, Caitlin (6.2) 0:54.70 0:53.60 +0:01.10
================================================================================
Event #28  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Eich, Carson (6.95) 0:22.64 0:24.58 -0:01.94
2nd Nguyen, Tayvin (6.35) 0:26.41 0:28.00 -0:01.59
3rd Joshi, Sonit (6.6) 0:39.13 0:36.82 +0:02.31
4th Kitajima, Tyler (6.61) 0:39.78 0:39.19 +0:00.59
5th Burch, Henry (5.83) 0:47.09 0:45.26 +0:01.83
6th Wang, Eric (5.22) 0:47.31 0:40.56 +0:06.75
7th Idriss, Ramzi (6.44) 0:53.26 0:51.18 +0:02.08
8th Randolph, Keegan (5.21) 1:04.02 1:05.58 -0:01.56
9th Nguyen, Mason (5.17) 1:22.27 1:03.68 +0:18.59
10th Rahman, Jacob (5.45) 1:32.39 1:24.18 +0:08.21
================================================================================
Event #29  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Jaramillo-Robles, Marissa (8.73) 0:26.72 0:24.72 +0:02.00
2nd Bradbury, Mailie (7.08) 0:32.07 0:37.57 -0:05.50
3rd Tang, Zoey (8.23) 0:32.45 0:30.21 +0:02.24
================================================================================
Event #30  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (8.42) 0:23.13 0:22.59 +0:00.54
2nd Pynko, Arseniy (7.93) 0:26.95
3rd Chao, Josh (7.28) 0:28.72 0:28.89 -0:00.17
4th Bodempudi, Nityan (8.05) 0:31.94 0:29.08 +0:02.86
5th Boado, Justin (8.46) 0:33.45 0:27.83 +0:05.62
6th Lustosa, Gustavo (8) 0:35.28 0:33.46 +0:01.82
7th Azami, Arman (7.32) 0:36.65 0:31.95 +0:04.70
8th Holguin, Kyle (7.76) 0:39.51 1:00.29 -0:20.78
9th Lee, Owen (7.33) 0:52.52
================================================================================
Event #31  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tjia, Julia (10.16) 0:22.19 0:21.56 +0:00.63
2nd Choi, Hannah (9.74) 0:23.58
================================================================================
Event #32  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Graff, Aaron (9.11) 0:20.50
2nd Gupta, Rohun (9.94) 0:37.03
3rd Pamireddy, Sricharan (9.68) 0:51.21 0:38.77 +0:12.44
================================================================================
Event #33  Girls  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tibackx, Sydney (5.36) 1:24.32 1:16.95 +0:07.37
2nd Latch, Zoe (4.77) 1:26.90 1:23.32 +0:03.58
3rd Byk, Cassidy (3.95) 1:33.66
================================================================================
Event #34  Boys  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wang, Eric (5.22) 1:39.81 1:30.77 +0:09.04
2nd Ali, Amir (4.79) 1:43.45 1:37.38 +0:06.07
================================================================================
Event #35  Girls  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Patel, Sabina (6.74) 1:05.62 0:59.96 +0:05.66
2nd Fann, Rykyn (6.09) 1:07.58 1:08.69 -0:01.11
3rd Mandel, Lexi (6.08) 1:15.40 1:11.02 +0:04.38
4th Bouzid, Louisa (6.96) 1:22.39 1:08.57 +0:13.82
5th Hoppenworth, Kyra (6.25) 1:23.70 1:22.83 +0:00.87
6th Byk, Caitlin (6.2) 1:58.87 1:42.03 +0:16.84
7th Hoppenworth, Eva (6.25) 2:08.96 2:06.83 +0:02.13
================================================================================
Event #36  Boys  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chao, Josh (7.28) 1:00.62 1:04.63 -0:04.01
2nd Nguyen, Tayvin (6.35) 1:01.07 0:59.14 +0:01.93
3rd Holguin, Kyle (7.76) 1:19.65
4th Joshi, Sonit (6.6) 1:21.07
5th Idriss, Ramzi (6.44) 1:38.71 1:59.95 -0:21.24
================================================================================
Event #37  Girls  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sanson, Emma (9.14) 0:48.76 0:58.50 -0:09.74
2nd Wu, Ruth (8.5) 0:50.72 0:51.89 -0:01.17
3rd Jaramillo-Robles, Marissa (8.73) 0:56.88 1:02.53 -0:05.65
4th Tang, Zoey (8.23) 1:14.71 1:04.53 +0:10.18
================================================================================
Event #38  Boys  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (8.42) 0:50.00 0:49.01 +0:00.99
2nd Boado, Justin (8.46) 1:06.53 1:00.22 +0:06.31
3rd Bodempudi, Nityan (8.05) 1:14.09 1:10.53 +0:03.56
4th Lustosa, Gustavo (8) 1:17.32 1:16.22 +0:01.10
================================================================================
Event #39  Girls  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sanson, Isabel (10.74) 0:45.58
2nd Tjia, Julia (10.16) 0:46.82 0:48.62 -0:01.80
================================================================================
Event #40  Boys  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ouyeung, Ethan (10.11) 0:54.39 1:07.66 -0:13.27
================================================================================
Event #41  Girls  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sanson, Isabel (10.74) 1:37.08
2nd Sanson, Emma (9.14) 1:43.77 2:10.00 -0:26.23
================================================================================
Event #43  Girls  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Graff, Regan (4.91) 0:43.25 0:48.89 -0:05.64
2nd Symchych, Ava (4.79) 0:49.37 0:53.02 -0:03.65
3rd Latch, Zoe (4.77) 0:49.38 0:51.20 -0:01.82
4th Patel, Sariya (4.72) 1:49.37 1:10.25 +0:39.12
================================================================================
Event #44  Boys  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ali, Amir (4.79) 0:44.58 0:49.46 -0:04.88
2nd Chiang, Matthew (4.32) 1:35.94
================================================================================
Event #45  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bone, Sophia (6.2) 0:30.14 0:30.77 -0:00.63
2nd Soni, Aahana (5.4) 0:32.32 0:40.50 -0:08.18
3rd Fann, Rykyn (6.09) 0:33.13 0:36.14 -0:03.01
4th Mandel, Lexi (6.08) 0:34.76 0:33.58 +0:01.18
5th Bouzid, Louisa (6.96) 0:38.77 0:37.28 +0:01.49
6th Patel, Sabina (6.74) 0:40.07 0:44.08 -0:04.01
7th Liu, Katie (6.71) 0:45.57
8th Tibackx, Sydney (5.36) 0:47.34 0:47.58 -0:00.24
9th Peca, Sophia (5.53) 0:47.56 0:43.69 +0:03.87
10th Byk, Caitlin (6.2) 0:47.66 0:45.58 +0:02.08
11th Boado, Felisa (6.95) 0:56.33 0:56.44 -0:00.11
12th Ung, Keira (5.09) 1:01.94
================================================================================
Event #46  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Eich, Carson (6.95) 0:27.44 0:30.34 -0:02.90
2nd Joshi, Sonit (6.6) 0:30.21 0:33.59 -0:03.38
3rd Nguyen, Tayvin (6.35) 0:30.64 0:33.78 -0:03.14
4th Kitajima, Tyler (6.61) 0:38.08 0:40.95 -0:02.87
5th Wang, Eric (5.22) 1:11.27 1:20.59 -0:09.32
6th Randolph, Keegan (5.21) 1:25.52 1:33.59 -0:08.07
================================================================================
Event #47  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Grant, Mary (7.6) 0:24.40 0:24.77 -0:00.37
2nd Jaramillo-Robles, Marissa (8.73) 0:30.77 0:28.97 +0:01.80
3rd Ige, Alyssa (8.96) 0:32.59
4th Salazar, Reese (7.16) 0:34.52 0:46.39 -0:11.87
5th Tang, Zoey (8.23) 0:42.63 0:40.69 +0:01.94
6th Bradbury, Mailie (7.08) 0:43.94 0:43.75 +0:00.19
================================================================================
Event #48  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (8.42) 0:24.02 0:24.56 -0:00.54
2nd Boado, Justin (8.46) 0:30.82 0:29.13 +0:01.69
3rd Azami, Arman (7.32) 0:30.89 0:31.22 -0:00.33
4th Azami, Aidean (8.87) 0:31.26 0:29.53 +0:01.73
5th Lustosa, Gustavo (8) 0:33.84 0:39.91 -0:06.07
6th Bodempudi, Nityan (8.05) 0:33.94 0:35.40 -0:01.46
7th Li, Victor (7.77) 0:47.88
8th Holguin, Kyle (7.76) 0:49.26
================================================================================
Event #49  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tjia, Julia (10.16) 0:24.09 0:23.58 +0:00.51
2nd Clark, Emma (10.04) 0:31.32 0:31.95 -0:00.63
================================================================================
Event #50  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ouyeung, Ethan (10.11) 0:23.00 0:30.82 -0:07.82
2nd Pamireddy, Sricharan (9.68) 0:40.37 0:39.88 +0:00.49
3rd Gupta, Rohun (9.94) 0:41.25 0:44.56 -0:03.31
================================================================================
Event #51  Girls  5&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Soni, Aahana (5.4) 1:08.97 1:27.68 -0:18.71
2nd Tibackx, Sydney (5.36) 1:41.75 1:42.32 -0:00.57
3rd Latch, Zoe (4.77) 1:53.52 2:08.58 -0:15.06
================================================================================
Event #52  Boys  5&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ali, Amir (4.79) 1:39.41
================================================================================
Event #53  Girls  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Grant, Mary (7.6) 0:54.69 0:53.53 +0:01.16
2nd Salazar, Reese (7.16) 1:10.41 1:13.97 -0:03.56
3rd Mandel, Lexi (6.08) 1:18.77 1:14.44 +0:04.33
4th Fann, Rykyn (6.09) 1:22.47
5th Bouzid, Louisa (6.96) 1:25.71 1:33.38 -0:07.67
6th Patel, Sabina (6.74) 1:30.93 1:33.70 -0:02.77
================================================================================
Event #54  Boys  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Pynko, Arseniy (7.93) 1:03.53
2nd Nguyen, Tayvin (6.35) 1:07.46 1:06.15 +0:01.31
3rd Joshi, Sonit (6.6) 1:13.46 1:34.39 -0:20.93
4th Kitajima, Tyler (6.61) 1:25.83
================================================================================
Event #55  Girls  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sanson, Emma (9.14) 0:54.82 0:56.87 -0:02.05
2nd Tang, Zoey (8.23) 1:33.63 1:24.94 +0:08.69
================================================================================
Event #56  Boys  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Graff, Aaron (9.11) 0:48.45
2nd Azami, Aidean (8.87) 1:09.91 1:10.15 -0:00.24
3rd Boado, Justin (8.46) 1:10.97 1:09.26 +0:01.71
4th Lustosa, Gustavo (8) 1:15.50
5th Bodempudi, Nityan (8.05) 1:19.26 1:17.90 +0:01.36
6th Gupta, Rohun (9.94) 1:24.22 1:35.45 -0:11.23
================================================================================
Event #57  Girls  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sanson, Isabel (10.74) 0:50.96
2nd Tjia, Julia (10.16) 0:52.65 0:53.90 -0:01.25
================================================================================
Event #58  Boys  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ouyeung, Ethan (10.11) 0:51.57 0:55.28 -0:03.71
================================================================================
Event #59  Girls  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sanson, Isabel (10.74) 1:49.89
2nd Tjia, Julia (10.16) 1:58.19 2:02.03 -0:03.84
3rd Sanson, Emma (9.14) 2:00.70
4th Mandel, Lexi (6.08) 2:59.41 3:17.75 -0:18.34
================================================================================
Event #60  Boys  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (8.42) 2:01.57 2:02.00 -0:00.43
================================================================================
Event #61  Girls  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Podraza, Mackenzie (11.39) 1:21.83
2nd Sanson, Isabel (10.74) 1:29.13 1:32.14 -0:03.01
3rd Wu, Ruth (8.5) 1:33.88 1:34.09 -0:00.21
4th Sanson, Emma (9.14) 1:33.94 1:30.43 +0:03.51
5th Mandel, Lexi (6.08) 2:56.75
================================================================================
Event #62  Boys  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Joshi, Sonit (6.6) 2:43.51
2nd Burch, Henry (5.83) 3:03.01 2:49.82 +0:13.19
================================================================================
Event #63  Girls  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Graff, Regan (4.91) 0:39.78 0:40.84 -0:01.06
2nd Symchych, Ava (4.79) 0:39.82 0:32.57 +0:07.25
3rd Latch, Zoe (4.77) 0:39.96 0:37.41 +0:02.55
4th Adler, Madison (3.8) 0:43.02 0:56.09 -0:13.07
5th Kambal, Sanvi (4.85) 0:44.59 0:49.27 -0:04.68
6th Bradbury, Charlotte (4.48) 0:44.77 0:45.27 -0:00.50
7th Ricks, Madison (3.9) 0:47.28
8th Crooks, Avery (4.93) 0:47.58 0:41.19 +0:06.39
9th Bone, Emma (3.95) 0:49.75 0:53.38 -0:03.63
10th Byk, Cassidy (3.95) 0:53.06 0:50.50 +0:02.56
11th Patel, Sariya (4.72) 0:55.63 0:44.08 +0:11.55
12th Lee, Chloe (4.41) 1:03.51 1:03.20 +0:00.31
13th Rahman, Sophia (3.93) 1:04.69 1:11.12 -0:06.43
14th Latch, Stella (3.11) 1:11.06 1:34.72 -0:23.66
15th Vidal, Faith (3.37) 1:22.88 1:26.07 -0:03.19
16th Matutes, Nancy (4.05) 1:30.53 1:17.47 +0:13.06
17th Robles, Amy (2.73) 1:38.90 2:10.44 -0:31.54
18th Fann, Kayden (3.26) 1:55.46 1:04.47 +0:50.99
================================================================================
Event #64  Boys  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ali, Amir (4.79) 0:43.90 0:40.47 +0:03.43
2nd Chang, Joshua (4.93) 0:52.02 0:47.08 +0:04.94
3rd Symchych, Elliott (4.79) 0:53.39 0:54.46 -0:01.07
4th Nguyen, Tanner (3.71) 0:53.88 1:08.51 -0:14.63
5th Chiang, Matthew (4.32) 0:55.62 1:13.96 -0:18.34
6th Mckeown, James (4.12) 1:38.88 1:47.53 -0:08.65
7th Liu, Justin (4.46) 1:52.96 2:02.53 -0:09.57
================================================================================
Event #65  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Soni, Aahana (5.4) 0:26.63 0:35.03 -0:08.40
2nd Bone, Sophia (6.2) 0:27.27 0:28.22 -0:00.95
3rd Patel, Sabina (6.74) 0:30.00 0:25.00 +0:05.00
4th Bouzid, Louisa (6.96) 0:30.94 0:28.72 +0:02.22
5th Liu, Katie (6.71) 0:31.27 0:31.65 -0:00.38
6th Fann, Rykyn (6.09) 0:34.12 0:31.34 +0:02.78
7th Peca, Sophia (5.53) 0:34.91 0:31.52 +0:03.39
8th Boado, Felisa (6.95) 0:36.01 0:37.59 -0:01.58
9th Hoppenworth, Kyra (6.25) 0:37.37 0:39.63 -0:02.26
10th Mandel, Lexi (6.08) 0:38.82 0:34.97 +0:03.85
11th Ung, Keira (5.09) 0:39.66 0:45.59 -0:05.93
12th Perez-Quevedo, Raquel (6.53) 0:41.47 0:40.38 +0:01.09
13th Tibackx, Sydney (5.36) 0:42.28 0:42.53 -0:00.25
14th Byk, Caitlin (6.2) 0:43.47 0:46.50 -0:03.03
15th Choi, Hailey (5.73) 0:46.89
16th Hoppenworth, Eva (6.25) 1:02.16 0:46.82 +0:15.34
================================================================================
Event #66  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Eich, Carson (6.95) 0:18.76 0:18.66 +0:00.10
2nd Nguyen, Tayvin (6.35) 0:23.90 0:23.21 +0:00.69
3rd Joshi, Sonit (6.6) 0:31.51 0:27.68 +0:03.83
4th Kitajima, Tyler (6.61) 0:31.84 0:33.71 -0:01.87
5th Burch, Henry (5.83) 0:38.40 0:31.06 +0:07.34
6th Idriss, Ramzi (6.44) 0:39.58 0:41.47 -0:01.89
7th Wang, Eric (5.22) 0:43.51 0:44.33 -0:00.82
8th Lee, Nicholas (5.37) 0:50.02
9th Randolph, Keegan (5.21) 0:55.77 1:00.96 -0:05.19
10th Rahman, Jacob (5.45) 0:58.70 0:53.34 +0:05.36
11th Nguyen, Mason (5.17) 2:00.75 1:27.00 +0:33.75
================================================================================
Event #67  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Grant, Mary (7.6) 0:19.89 0:18.37 +0:01.52
2nd Jaramillo-Robles, Marissa (8.73) 0:22.16 0:22.50 -0:00.34
3rd Bradbury, Mailie (7.08) 0:23.96 0:25.47 -0:01.51
4th Salazar, Reese (7.16) 0:24.89 0:25.65 -0:00.76
5th Ige, Alyssa (8.96) 0:28.77
6th Ige, Madison (7.48) 0:33.94
7th Tang, Zoey (8.23) 0:40.71 0:30.82 +0:09.89
================================================================================
Event #68  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (8.42) 0:18.39 0:18.40 -0:00.01
2nd Azami, Arman (7.32) 0:23.84 0:22.82 +0:01.02
3rd Azami, Aidean (8.87) 0:24.21 0:24.12 +0:00.09
4th Chao, Josh (7.28) 0:24.43 0:24.46 -0:00.03
5th Bodempudi, Nityan (8.05) 0:27.32 0:31.87 -0:04.55
6th Boado, Justin (8.46) 0:27.37 0:25.60 +0:01.77
7th Tran, Daniel (8.89) 0:27.97 0:25.76 +0:02.21
8th Lustosa, Gustavo (8) 0:28.14 0:27.44 +0:00.70
9th Li, Victor (7.77) 0:36.21
10th Holguin, Kyle (7.76) 0:37.56 1:03.60 -0:26.04
================================================================================
Event #69  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tjia, Julia (10.16) 0:16.81 0:17.78 -0:00.97
2nd Choi, Hannah (9.74) 0:19.02 0:20.51 -0:01.49
3rd Clark, Emma (10.04) 0:24.65 0:24.62 +0:00.03
================================================================================
Event #70  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ouyeung, Ethan (10.11) 0:19.25 0:24.15 -0:04.90
2nd Gupta, Rohun (9.94) 0:25.68 0:27.47 -0:01.79
3rd Perez-Quevedo, Dylan (10.07) 0:29.58 0:29.71 -0:00.13
4th Pamireddy, Sricharan (9.68) 0:34.64 0:27.25 +0:07.39
================================================================================
Event #71  Girls  5&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Soni, Aahana (5.4) 1:03.87 1:15.12 -0:11.25
2nd Peca, Sophia (5.53) 1:10.94
3rd Zhang, Sophia (5.66) 1:12.95 1:17.83 -0:04.88
4th Tibackx, Sydney (5.36) 1:35.66 1:23.37 +0:12.29
5th Latch, Zoe (4.77) 1:43.40 1:35.89 +0:07.51
================================================================================
Event #72  Boys  5&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Burch, Henry (5.83) 1:21.19 1:16.20 +0:04.99
2nd Ali, Amir (4.79) 1:22.68 1:27.51 -0:04.83
3rd Wang, Eric (5.22) 1:32.31 1:35.46 -0:03.15
4th Chang, Joshua (4.93) 1:49.45
================================================================================
Event #73  Girls  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Salazar, Reese (7.16) 0:54.27 0:56.38 -0:02.11
2nd Liu, Katie (6.71) 1:07.16
3rd Bouzid, Louisa (6.96) 1:16.90 1:08.50 +0:08.40
4th Fann, Rykyn (6.09) 1:20.34 1:11.50 +0:08.84
5th Patel, Sabina (6.74) 1:20.97 1:03.88 +0:17.09
6th Mandel, Lexi (6.08) 1:21.25 1:16.91 +0:04.34
7th Hoppenworth, Kyra (6.25) 1:23.00 1:35.81 -0:12.81
8th Byk, Caitlin (6.2) 1:29.58
9th Hoppenworth, Eva (6.25) 2:16.56 2:06.15 +0:10.41
================================================================================
Event #74  Boys  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Eich, Carson (6.95) 0:40.95 0:46.31 -0:05.36
2nd Chao, Josh (7.28) 0:54.46 0:58.29 -0:03.83
3rd Azami, Arman (7.32) 0:56.33 0:52.39 +0:03.94
4th Nguyen, Tayvin (6.35) 0:56.82 0:57.21 -0:00.39
5th Pynko, Arseniy (7.93) 0:59.47
6th Joshi, Sonit (6.6) 1:12.84 1:13.28 -0:00.44
7th Kitajima, Tyler (6.61) 1:22.68 1:21.25 +0:01.43
8th Holguin, Kyle (7.76) 1:24.52
9th Idriss, Ramzi (6.44) 1:41.56 1:39.09 +0:02.47
================================================================================
Event #75  Girls  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sanson, Emma (9.14) 0:41.26 0:40.78 +0:00.48
2nd Choi, Hannah (9.74) 0:43.50 0:51.15 -0:07.65
3rd Jaramillo-Robles, Marissa (8.73) 0:51.87 0:54.63 -0:02.76
4th Tang, Zoey (8.23) 1:25.89 1:10.00 +0:15.89
================================================================================
Event #76  Boys  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Graff, Aaron (9.11) 0:35.20
2nd Carlson, John (8.42) 0:42.78 0:43.03 -0:00.25
3rd Boado, Justin (8.46) 0:58.12 0:57.52 +0:00.60
4th Gupta, Rohun (9.94) 0:59.00 1:05.01 -0:06.01
5th Guntupalli, Aditya (8.82) 0:59.52
6th Azami, Aidean (8.87) 0:59.77 0:57.53 +0:02.24
7th Lustosa, Gustavo (8) 1:05.25 1:01.51 +0:03.74
8th Bodempudi, Nityan (8.05) 1:13.59 1:15.53 -0:01.94
9th Pamireddy, Sricharan (9.68) 1:16.13 1:06.21 +0:09.92
================================================================================
Event #77  Girls  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Podraza, Mackenzie (11.39) 0:35.71
2nd Sanson, Isabel (10.74) 0:36.57 0:48.21 -0:11.64
3rd Tjia, Julia (10.16) 0:41.14 0:41.00 +0:00.14
================================================================================
Event #78  Boys  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ouyeung, Ethan (10.11) 0:45.50 0:48.34 -0:02.84