September 20th, 2014

9/20/2014  Swim Competition – Irvine
Total Participants Checked-In : 70
Event #1  Girls  6&U  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Rodriguez, Izzy (5.98) 2:06.02 2:02.14 +0:03.88
2nd Mandel, Lexi (6.11) 2:32.06 2:47.44 -0:15.38
================================================================================
Event #3  Girls  07-08  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Marar, Nidhii (7.54) 2:14.28 2:06.13 +0:08.15
================================================================================
Event #4  Boys  07-08  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (8.46) 1:41.85 1:42.46 -0:00.61
================================================================================
Event #5  Girls  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Gargantiel, Mikayla (10.23) 1:40.46 1:41.46 -0:01.00
2nd Tjia, Julia (10.2) 1:41.38 1:38.21 +0:03.17
3rd Yee, Madeleine (10.16) 1:48.89 1:45.32 +0:03.57
================================================================================
Event #6  Boys  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Graff, Aaron (9.15) 1:31.89 1:25.54 +0:06.35
2nd Ouyeung, Ethan (10.15) 1:44.32
================================================================================
Event #9  Girls  4&U  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Gargantiel, Leah (4.96) 0:43.62
2nd Graff, Regan (4.95) 0:47.40
================================================================================
Event #10  Boys  4&U  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ali, Amir (4.82) 0:42.10
2nd Nguyen, Tanner (3.75) 1:26.20 1:24.72 +0:01.48
================================================================================
Event #11  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Rodriguez, Izzy (5.98) 0:24.45 0:23.03 +0:01.42
2nd Soni, Aahana (5.44) 0:29.07 0:31.70 -0:02.63
3rd Fann, Rykyn (6.13) 0:32.62
4th Mandel, Lexi (6.11) 0:35.96 0:40.02 -0:04.06
5th Zhang, Sophia (5.7) 0:36.76 0:37.34 -0:00.58
6th Boado, Felisa (6.99) 0:41.81 0:46.31 -0:04.50
7th Gandotra, Deea (6.02) 0:47.82
8th Wang, Mirabelle (5.04) 1:07.70 1:11.84 -0:04.14
================================================================================
Event #12  Boys  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Nguyen, Tayvin (6.39) 0:28.22 0:27.00 +0:01.22
================================================================================
Event #13  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Marar, Nidhii (7.54) 0:28.65 0:27.52 +0:01.13
2nd Dang, Katie (7.88) 0:31.70 0:32.01 -0:00.31
3rd Tang, Zoey (8.27) 0:39.50 0:34.10 +0:05.40
================================================================================
Event #14  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (8.46) 0:20.56 0:20.39 +0:00.17
2nd Boado, Justin (8.5) 0:30.02 0:29.69 +0:00.33
================================================================================
Event #15  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tjia, Julia (10.2) 0:21.38 0:19.94 +0:01.44
2nd Yee, Madeleine (10.16) 0:24.75 0:23.70 +0:01.05
3rd Xing, Tracy (9.83) 0:25.13 0:26.44 -0:01.31
4th Clark, Emma (10.08) 0:34.40 0:27.91 +0:06.49
================================================================================
Event #16  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Gupta, Rohun (9.98) 0:34.89 0:33.00 +0:01.89
================================================================================
Event #17  Girls  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Rodriguez, Izzy (5.98) 1:01.03 0:56.65 +0:04.38
2nd Marar, Nidhii (7.54) 1:07.95 1:03.76 +0:04.19
================================================================================
Event #18  Boys  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Nguyen, Tayvin (6.39) 1:08.90 1:08.25 +0:00.65
================================================================================
Event #19  Girls  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tang, Zoey (8.27) 1:30.53 1:12.27 +0:18.26
================================================================================
Event #20  Boys  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (8.46) 0:49.94 0:47.83 +0:02.11
2nd Boado, Justin (8.5) 1:06.19 1:05.70 +0:00.49
================================================================================
Event #21  Girls  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tjia, Julia (10.2) 0:50.06 0:47.37 +0:02.69
2nd Yee, Madeleine (10.16) 0:56.32 0:56.39 -0:00.07
================================================================================
Event #22  Boys  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ouyeung, Ethan (10.15) 0:52.22 0:49.77 +0:02.45
================================================================================
Event #25  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Symchych, Ava (4.83) 0:33.35 0:34.68 -0:01.33
2nd Gargantiel, Leah (4.96) 0:35.19 0:41.70 -0:06.51
3rd Graff, Regan (4.95) 0:42.08 0:44.09 -0:02.01
4th Patel, Sariya (4.76) 0:44.45 0:39.00 +0:05.45
5th Byk, Cassidy (3.99) 0:47.22 1:08.94 -0:21.72
6th Adler, Madison (3.84) 0:48.09 0:39.07 +0:09.02
7th Kambal, Sanvi (4.89) 0:51.70 0:47.63 +0:04.07
8th Rahman, Sophia (3.96) 0:54.97 0:58.03 -0:03.06
9th Robles, Amy (2.77) 1:02.70 1:00.69 +0:02.01
10th Fann, Kayden (3.29) 1:13.60 0:54.94 +0:18.66
================================================================================
Event #26  Boys  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ali, Amir (4.82) 0:38.94 0:41.03 -0:02.09
2nd Nguyen, Tanner (3.75) 0:48.96 0:54.96 -0:06.00
3rd Mckeown, James (4.15) 1:19.72 1:21.96 -0:02.24
4th Chiang, Matthew (4.35) 1:23.18 1:17.34 +0:05.84
5th Symchych, Elliott (4.83) 1:34.81 1:21.32 +0:13.49
================================================================================
Event #27  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Rodriguez, Izzy (5.98) 0:24.88 0:27.83 -0:02.95
2nd Soni, Aahana (5.44) 0:28.95 0:28.65 +0:00.30
3rd Patel, Sabina (6.78) 0:30.16 0:26.44 +0:03.72
4th Zhang, Sophia (5.7) 0:31.84 0:35.47 -0:03.63
5th Fann, Rykyn (6.13) 0:33.01 0:28.26 +0:04.75
6th Mandel, Lexi (6.11) 0:33.50 0:33.47 +0:00.03
7th Hoppenworth, Kyra (6.28) 0:36.07 0:34.26 +0:01.81
8th Chen, Alina (6.28) 0:37.56
9th Patel, Zeal (6.08) 0:37.63
10th Boado, Felisa (6.99) 0:38.09 0:36.64 +0:01.45
11th Byk, Caitlin (6.24) 0:39.16 0:53.60 -0:14.44
12th Tibackx, Sydney (5.4) 0:40.95 0:33.25 +0:07.70
13th Ung, Keira (5.13) 0:42.78 0:41.70 +0:01.08
14th Liu, Katie (6.75) 0:43.78 0:34.53 +0:09.25
15th Gandotra, Deea (6.02) 0:51.35 0:55.97 -0:04.62
16th Wang, Mirabelle (5.04) 0:51.63 1:01.32 -0:09.69
17th Hoppenworth, Eva (6.28) 0:52.64 0:51.25 +0:01.39
18th Sarigumba, Abigail (5.32) 0:55.47 0:59.94 -0:04.47
================================================================================
Event #28  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Nguyen, Tayvin (6.39) 0:25.01 0:26.41 -0:01.40
2nd Dang, Ethan (5.92) 0:35.63 0:38.72 -0:03.09
3rd Kitajima, Tyler (6.65) 0:39.69 0:39.19 +0:00.50
4th Kitajima, Enzo (6.65) 0:41.02 0:41.82 -0:00.80
5th Idriss, Ramzi (6.48) 0:45.38 0:51.18 -0:05.80
6th Samson, Nathan (5.91) 0:53.82
7th Rahman, Jacob (5.49) 1:12.95 1:24.18 -0:11.23
8th Randolph, Keegan (5.25) 1:22.75 1:04.02 +0:18.73
================================================================================
Event #29  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Dang, Katie (7.88) 0:27.78 0:26.09 +0:01.69
2nd Marar, Nidhii (7.54) 0:29.69 0:27.01 +0:02.68
3rd Tang, Zoey (8.27) 0:34.15 0:30.21 +0:03.94
4th Szczedrin, Sofia (8.25) 0:36.53 0:35.95 +0:00.58
5th Usman, Alisha (7.21) 0:49.82
================================================================================
Event #30  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (8.46) 0:20.96 0:22.59 -0:01.63
2nd Boado, Justin (8.5) 0:30.57 0:27.83 +0:02.74
3rd Lustosa, Gustavo (8.04) 0:30.84 0:33.46 -0:02.62
4th Cornelio, Frank (7.82) 0:46.58
================================================================================
Event #31  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tjia, Julia (10.2) 0:22.26 0:21.56 +0:00.70
2nd Yee, Madeleine (10.16) 0:22.93 0:22.07 +0:00.86
3rd Xing, Tracy (9.83) 0:24.63 0:22.14 +0:02.49
4th Badari, Ananya (9.38) 0:47.06 0:49.77 -0:02.71
5th Panda, Celina (9.43) 0:47.14
6th Sun, Sunny (9.12) 0:47.88
================================================================================
Event #32  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Gupta, Rohun (9.98) 0:31.88 0:37.03 -0:05.15
================================================================================
Event #33  Girls  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Rodriguez, Izzy (5.98) 0:56.52 0:56.45 +0:00.07
2nd Soni, Aahana (5.44) 1:09.83 1:10.02 -0:00.19
3rd Tibackx, Sydney (5.4) 1:22.39 1:16.95 +0:05.44
4th Byk, Cassidy (3.99) 1:43.75 1:33.66 +0:10.09
================================================================================
Event #34  Boys  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ali, Amir (4.82) 1:17.72 1:37.38 -0:19.66
================================================================================
Event #35  Girls  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Patel, Sabina (6.78) 1:01.97 0:59.96 +0:02.01
2nd Marar, Nidhii (7.54) 1:08.14 1:00.22 +0:07.92
3rd Mandel, Lexi (6.11) 1:16.72 1:11.02 +0:05.70
4th Hoppenworth, Kyra (6.28) 1:23.02 1:22.83 +0:00.19
5th Fann, Rykyn (6.13) 1:23.07 1:07.58 +0:15.49
6th Byk, Caitlin (6.24) 1:34.15 1:42.03 -0:07.88
7th Hoppenworth, Eva (6.28) 1:56.00 2:06.83 -0:10.83
================================================================================
Event #36  Boys  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Nguyen, Tayvin (6.39) 1:02.76 0:59.14 +0:03.62
2nd Idriss, Ramzi (6.48) 1:36.69 1:38.71 -0:02.02
================================================================================
Event #37  Girls  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Xing, Tracy (9.83) 0:55.22 0:50.07 +0:05.15
2nd Tang, Zoey (8.27) 1:15.44 1:04.53 +0:10.91
3rd Szczedrin, Sofia (8.25) 1:30.51
================================================================================
Event #38  Boys  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Graff, Aaron (9.15) 0:40.60
2nd Carlson, John (8.46) 0:49.58 0:49.01 +0:00.57
3rd Boado, Justin (8.5) 1:00.72 1:00.22 +0:00.50
4th Lustosa, Gustavo (8.04) 1:07.19 1:16.22 -0:09.03
================================================================================
Event #39  Girls  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tjia, Julia (10.2) 0:51.52 0:46.82 +0:04.70
2nd Gargantiel, Mikayla (10.23) 0:52.96
3rd Yee, Madeleine (10.16) 0:53.81 0:50.94 +0:02.87
================================================================================
Event #40  Boys  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ouyeung, Ethan (10.15) 0:58.39 0:54.39 +0:04.00
================================================================================
Event #41  Girls  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yee, Madeleine (10.16) 1:51.51 1:53.58 -0:02.07
================================================================================
Event #43  Girls  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Graff, Regan (4.95) 0:46.41 0:43.25 +0:03.16
2nd Symchych, Ava (4.83) 0:54.34 0:49.37 +0:04.97
3rd Patel, Sariya (4.76) 1:05.00 1:10.25 -0:05.25
4th Kambal, Sanvi (4.89) 1:10.09
================================================================================
Event #44  Boys  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ali, Amir (4.82) 0:45.45 0:44.58 +0:00.87
2nd Mckeown, James (4.15) 2:26.84
3rd Chiang, Matthew (4.35) 2:43.75 1:35.94 +1:07.81
================================================================================
Event #45  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Rodriguez, Izzy (5.98) 0:31.45 0:32.03 -0:00.58
2nd Soni, Aahana (5.44) 0:32.15 0:32.32 -0:00.17
3rd Mandel, Lexi (6.11) 0:34.51 0:33.58 +0:00.93
4th Fann, Rykyn (6.13) 0:37.28 0:33.13 +0:04.15
5th Patel, Sabina (6.78) 0:38.38 0:40.07 -0:01.69
6th Zhang, Sophia (5.7) 0:41.34
7th Liu, Katie (6.75) 0:45.75 0:45.57 +0:00.18
8th Byk, Caitlin (6.24) 0:46.45 0:45.58 +0:00.87
9th Tibackx, Sydney (5.4) 0:50.09 0:47.34 +0:02.75
10th Patel, Zeal (6.08) 0:52.75
11th Gandotra, Deea (6.02) 0:58.07 1:19.81 -0:21.74
12th Ung, Keira (5.13) 1:05.15 1:01.94 +0:03.21
13th Boado, Felisa (6.99) 1:08.02 0:56.33 +0:11.69
14th Wang, Mirabelle (5.04) 1:27.39 1:18.33 +0:09.06
================================================================================
Event #46  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Nguyen, Tayvin (6.39) 0:31.56 0:30.64 +0:00.92
2nd Kitajima, Tyler (6.65) 0:38.45 0:38.08 +0:00.37
3rd Kitajima, Enzo (6.65) 0:46.15 0:31.01 +0:15.14
4th Dang, Ethan (5.92) 0:58.25 0:56.64 +0:01.61
5th Randolph, Keegan (5.25) 1:01.66 1:25.52 -0:23.86
================================================================================
Event #47  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Dang, Katie (7.88) 0:30.76 0:32.21 -0:01.45
2nd Marar, Nidhii (7.54) 0:33.12 0:30.38 +0:02.74
3rd Usman, Alisha (7.21) 0:44.65
4th Tang, Zoey (8.27) 0:47.03 0:40.69 +0:06.34
================================================================================
Event #48  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (8.46) 0:25.21 0:24.02 +0:01.19
2nd Boado, Justin (8.5) 0:30.03 0:29.13 +0:00.90
3rd Lustosa, Gustavo (8.04) 0:34.77 0:33.84 +0:00.93
================================================================================
Event #49  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tjia, Julia (10.2) 0:24.20 0:23.58 +0:00.62
2nd Yee, Madeleine (10.16) 0:24.60 0:23.66 +0:00.94
3rd Xing, Tracy (9.83) 0:24.82 0:26.25 -0:01.43
4th Clark, Emma (10.08) 0:32.20 0:31.32 +0:00.88
================================================================================
Event #50  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Gupta, Rohun (9.98) 0:38.88 0:41.25 -0:02.37
================================================================================
Event #51  Girls  5&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Soni, Aahana (5.44) 1:10.72 1:08.97 +0:01.75
2nd Rodriguez, Izzy (5.98) 1:13.90 1:06.90 +0:07.00
3rd Tibackx, Sydney (5.4) 1:42.71 1:41.75 +0:00.96
================================================================================
Event #52  Boys  5&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ali, Amir (4.82) 1:41.97 1:39.41 +0:02.56
================================================================================
Event #53  Girls  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Marar, Nidhii (7.54) 1:08.63 1:07.46 +0:01.17
2nd Mandel, Lexi (6.11) 1:20.88 1:14.44 +0:06.44
3rd Fann, Rykyn (6.13) 1:22.27 1:22.47 -0:00.20
4th Patel, Sabina (6.78) 1:35.20 1:30.93 +0:04.27
================================================================================
Event #54  Boys  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Nguyen, Tayvin (6.39) 1:05.63 1:06.15 -0:00.52
2nd Daffronte, Justin (6.5) 1:19.26 1:17.97 +0:01.29
3rd Kitajima, Tyler (6.65) 1:31.14 1:25.83 +0:05.31
4th Kitajima, Enzo (6.65) 1:49.27
================================================================================
Event #55  Girls  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Xing, Tracy (9.83) 0:57.59 0:56.70 +0:00.89
2nd Tang, Zoey (8.27) 1:45.76 1:24.94 +0:20.82
================================================================================
Event #56  Boys  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Graff, Aaron (9.15) 0:48.58 0:48.45 +0:00.13
2nd Boado, Justin (8.5) 1:10.38 1:09.26 +0:01.12
3rd Lustosa, Gustavo (8.04) 1:12.76 1:15.50 -0:02.74
4th Gupta, Rohun (9.98) 1:26.01 1:24.22 +0:01.79
================================================================================
Event #57  Girls  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Gargantiel, Mikayla (10.23) 0:46.20 0:43.26 +0:02.94
2nd Yee, Madeleine (10.16) 0:53.28 0:53.52 -0:00.24
3rd Tjia, Julia (10.2) 0:53.45 0:52.65 +0:00.80
================================================================================
Event #58  Boys  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ouyeung, Ethan (10.15) 0:54.84 0:51.57 +0:03.27
================================================================================
Event #59  Girls  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yee, Madeleine (10.16) 1:56.64 1:54.25 +0:02.39
2nd Tjia, Julia (10.2) 2:00.20 1:58.19 +0:02.01
3rd Mandel, Lexi (6.11) 2:38.40 2:59.41 -0:21.01
================================================================================
Event #60  Boys  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (8.46) 2:02.64 2:01.57 +0:01.07
================================================================================
Event #61  Girls  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Gargantiel, Mikayla (10.23) 1:36.03
2nd Yee, Madeleine (10.16) 1:44.64 1:44.52 +0:00.12
3rd Marar, Nidhii (7.54) 2:05.13 1:56.33 +0:08.80
4th Mandel, Lexi (6.11) 2:47.00 2:56.75 -0:09.75
================================================================================
Event #62  Boys  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Graff, Aaron (9.15) 1:18.32 1:16.95 +0:01.37
================================================================================
Event #63  Girls  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Gargantiel, Leah (4.96) 0:33.63 0:36.91 -0:03.28
2nd Symchych, Ava (4.83) 0:36.32 0:32.57 +0:03.75
3rd Graff, Regan (4.95) 0:42.40 0:39.78 +0:02.62
4th Byk, Cassidy (3.99) 0:47.39 0:50.50 -0:03.11
5th Patel, Sariya (4.76) 0:50.76 0:44.08 +0:06.68
6th Kambal, Sanvi (4.89) 0:51.06 0:44.59 +0:06.47
7th Vidal, Faith (3.41) 1:05.15 1:22.88 -0:17.73
8th Rahman, Sophia (3.96) 1:10.51 1:04.69 +0:05.82
9th Tran, Ashley (4.21) 1:37.38
10th Fann, Kayden (3.29) 1:44.72 1:04.47 +0:40.25
11th Adler, Madison (3.84) 2:06.52 0:43.02 +1:23.50
12th Robles, Amy (2.77) 2:28.45 1:38.90 +0:49.55
================================================================================
Event #64  Boys  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ali, Amir (4.82) 0:33.83 0:40.47 -0:06.64
2nd Daffronte, John (4.23) 0:48.64 0:50.63 -0:01.99
3rd Nguyen, Tanner (3.75) 0:55.63 0:53.88 +0:01.75
4th Chiang, Matthew (4.35) 1:08.56 0:55.62 +0:12.94
5th Mckeown, James (4.15) 1:24.33 1:38.88 -0:14.55
6th Symchych, Elliott (4.83) 1:33.31 0:53.39 +0:39.92
7th Liu, Justin (4.5) 1:43.63 1:52.96 -0:09.33
================================================================================
Event #65  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Rodriguez, Izzy (5.98) 0:22.78 0:21.71 +0:01.07
2nd Patel, Sabina (6.78) 0:24.71 0:25.00 -0:00.29
3rd Soni, Aahana (5.44) 0:26.65 0:26.63 +0:00.02
4th Liu, Katie (6.75) 0:28.89 0:31.27 -0:02.38
5th West, Aly (6.83) 0:29.66 0:52.87 -0:23.21
6th Mandel, Lexi (6.11) 0:31.38 0:34.97 -0:03.59
7th Patel, Zeal (6.08) 0:33.45
8th Fann, Rykyn (6.13) 0:33.51 0:31.34 +0:02.17
9th Gandotra, Deea (6.02) 0:37.12 0:52.71 -0:15.59
10th Tibackx, Sydney (5.4) 0:37.38 0:42.28 -0:04.90
11th Hoppenworth, Kyra (6.28) 0:38.00 0:37.37 +0:00.63
12th Boado, Felisa (6.99) 0:38.44 0:36.01 +0:02.43
13th Ung, Keira (5.13) 0:42.28 0:39.66 +0:02.62
14th Byk, Caitlin (6.24) 0:46.22 0:43.47 +0:02.75
15th Wang, Mirabelle (5.04) 0:49.34 0:52.89 -0:03.55
16th Sarigumba, Abigail (5.32) 0:52.15 1:02.45 -0:10.30
17th Hoppenworth, Eva (6.28) 0:57.45 0:46.82 +0:10.63
================================================================================
Event #66  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Nguyen, Tayvin (6.39) 0:23.97 0:23.21 +0:00.76
2nd Kitajima, Tyler (6.65) 0:31.82 0:31.84 -0:00.02
3rd Idriss, Ramzi (6.48) 0:41.71 0:39.58 +0:02.13
4th Dang, Ethan (5.92) 0:42.66 0:39.90 +0:02.76
5th Kitajima, Enzo (6.65) 0:48.63 0:45.14 +0:03.49
6th Badari, Ayush (6.99) 0:49.31
7th Shah, Tanay (6.97) 0:50.32
8th Randolph, Keegan (5.25) 0:57.70 0:55.77 +0:01.93
9th Rahman, Jacob (5.49) 1:09.40 0:53.34 +0:16.06
================================================================================
Event #67  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Dang, Katie (7.88) 0:23.90 0:21.96 +0:01.94
2nd Marar, Nidhii (7.54) 0:25.95 0:22.25 +0:03.70
3rd Usman, Alisha (7.21) 0:31.50 0:32.19 -0:00.69
4th Szczedrin, Sofia (8.25) 0:32.12 0:30.52 +0:01.60
5th Tang, Zoey (8.27) 0:44.09 0:30.82 +0:13.27
================================================================================
Event #68  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (8.46) 0:18.50 0:18.39 +0:00.11
2nd Tran, Daniel (8.93) 0:23.34 0:25.76 -0:02.42
3rd Boado, Justin (8.5) 0:25.88 0:25.60 +0:00.28
4th Lustosa, Gustavo (8.04) 0:27.01 0:27.44 -0:00.43
================================================================================
Event #69  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tjia, Julia (10.2) 0:18.09 0:16.81 +0:01.28
2nd Xing, Tracy (9.83) 0:19.78 0:20.20 -0:00.42
3rd Clark, Emma (10.08) 0:25.76 0:24.62 +0:01.14
4th Panda, Celina (9.43) 0:36.27
5th Badari, Ananya (9.38) 0:36.95 0:40.14 -0:03.19
================================================================================
Event #70  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Gupta, Rohun (9.98) 0:24.28 0:25.68 -0:01.40
================================================================================
Event #71  Girls  5&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Rodriguez, Izzy (5.98) 0:50.47 0:46.16 +0:04.31
2nd Soni, Aahana (5.44) 1:03.21 1:03.87 -0:00.66
3rd Zhang, Sophia (5.7) 1:13.69 1:12.95 +0:00.74
4th Tibackx, Sydney (5.4) 1:21.58 1:23.37 -0:01.79
================================================================================
Event #72  Boys  5&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ali, Amir (4.82) 1:17.59 1:22.68 -0:05.09
================================================================================
Event #73  Girls  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Marar, Nidhii (7.54) 1:00.21 0:48.77 +0:11.44
2nd Patel, Sabina (6.78) 1:03.12 1:03.88 -0:00.76
3rd Liu, Katie (6.75) 1:08.25 1:07.16 +0:01.09
4th Fann, Rykyn (6.13) 1:10.13 1:11.50 -0:01.37
5th West, Aly (6.83) 1:10.21
6th Mandel, Lexi (6.11) 1:14.87 1:16.91 -0:02.04
7th Hoppenworth, Kyra (6.28) 1:19.91 1:23.00 -0:03.09
8th Usman, Alisha (7.21) 1:20.01
9th Byk, Caitlin (6.24) 1:48.46 1:29.58 +0:18.88
10th Hoppenworth, Eva (6.28) 2:31.15 2:06.15 +0:25.00
================================================================================
Event #74  Boys  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Nguyen, Tayvin (6.39) 0:58.81 0:56.82 +0:01.99
2nd Daffronte, Justin (6.5) 1:11.09 1:13.32 -0:02.23
3rd Idriss, Ramzi (6.48) 1:40.75 1:39.09 +0:01.66
================================================================================
Event #75  Girls  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Xing, Tracy (9.83) 0:47.52 0:46.14 +0:01.38
2nd Szczedrin, Sofia (8.25) 1:11.88
3rd Tang, Zoey (8.27) 1:25.76 1:10.00 +0:15.76
================================================================================
Event #76  Boys  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Graff, Aaron (9.15) 0:36.28 0:35.20 +0:01.08
2nd Gupta, Rohun (9.98) 0:58.34 0:59.00 -0:00.66
3rd Lustosa, Gustavo (8.04) 0:59.13 1:01.51 -0:02.38
4th Tran, Daniel (8.93) 1:00.28 1:05.78 -0:05.50
5th Boado, Justin (8.5) 1:03.47 0:57.52 +0:05.95
================================================================================
Event #77  Girls  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tjia, Julia (10.2) 0:42.40 0:41.00 +0:01.40
================================================================================
Event #78  Boys  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ouyeung, Ethan (10.15) 0:45.76 0:45.50 +0:00.26