October 4th, 2014

10/4/2014  Swim Competition – Irvine
Total Participants Checked-In : 74
Event #1  Girls  6&U  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hastings, Faith (6) 1:52.01 1:59.20 -0:07.19
2nd Rodriguez, Izzy (6.02) 1:53.52 2:02.14 -0:08.62
3rd Mandel, Lexi (6.15) 2:49.39 2:32.06 +0:17.33
4th Leisten, Alisha (6.4) 2:50.21
5th Latch, Zoe (4.85) 3:48.09
================================================================================
Event #3  Girls  07-08  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wu, Ruth (8.58) 1:44.39 1:45.50 -0:01.11
2nd Brahe, Sophia (8.75) 1:47.85
================================================================================
Event #4  Boys  07-08  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tsao, Jeremy (8.75) 2:23.52 2:28.34 -0:04.82
================================================================================
Event #5  Girls  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Gargantiel, Mikayla (10.27) 1:38.14 1:40.46 -0:02.32
2nd Tjia, Julia (10.23) 1:40.46 1:38.21 +0:02.25
================================================================================
Event #6  Boys  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ouyeung, Ethan (10.19) 1:49.82 1:44.32 +0:05.50
================================================================================
Event #9  Girls  4&U  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Latch, Zoe (4.85) 1:02.34 0:52.39 +0:09.95
================================================================================
Event #10  Boys  4&U  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ali, Amir (4.86) 0:38.33 0:42.10 -0:03.77
2nd Greaser, Jayin (4.82) 0:40.22
================================================================================
Event #11  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hastings, Faith (6) 0:22.66 0:22.95 -0:00.29
2nd Rodriguez, Izzy (6.02) 0:23.56 0:23.03 +0:00.53
3rd Stein, Natasha (6.9) 0:29.41 0:36.56 -0:07.15
4th Fann, Rykyn (6.17) 0:31.94 0:32.62 -0:00.68
5th Mandel, Lexi (6.15) 0:38.26 0:35.96 +0:02.30
6th Gargantiel, Leah (5) 0:43.50 0:43.62 -0:00.12
7th Peca, Sophia (5.61) 0:45.26 0:36.03 +0:09.23
================================================================================
Event #12  Boys  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kitajima, Tyler (6.69) 0:39.51
2nd Kitajima, Enzo (6.69) 0:53.59
3rd Tang, Jayden (5.46) 1:15.57
================================================================================
Event #13  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Brahe, Sophia (8.75) 0:20.45 0:19.02 +0:01.43
2nd Grant, Mary (7.68) 0:20.65 0:22.27 -0:01.62
3rd Truong, Remi (7.02) 0:26.50
4th Jaramillo-Robles, Marissa (8.81) 0:27.12 0:25.31 +0:01.81
5th Salazar, Reese (7.24) 0:31.95 0:28.59 +0:03.36
6th Tang, Zoey (8.3) 0:33.19 0:34.10 -0:00.91
7th Bouzid, Louisa (7.04) 0:43.03 0:32.57 +0:10.46
8th Boado, Felisa (7.03) 0:46.56 0:41.81 +0:04.75
================================================================================
Event #14  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Greaser, Kavin (7.72) 0:21.32 0:28.64 -0:07.32
2nd Boado, Justin (8.54) 0:29.15 0:29.69 -0:00.54
3rd Holguin, Kyle (7.84) 0:30.63 0:36.35 -0:05.72
4th Tsao, Jeremy (8.75) 0:31.03
================================================================================
Event #15  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tjia, Julia (10.23) 0:20.52 0:19.94 +0:00.58
2nd Gargantiel, Mikayla (10.27) 0:22.03
3rd Clark, Emma (10.12) 0:31.31 0:27.91 +0:03.40
================================================================================
Event #16  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Gupta, Rohun (10.02) 0:35.66 0:33.00 +0:02.66
================================================================================
Event #17  Girls  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Rodriguez, Izzy (6.02) 0:59.89 0:56.65 +0:03.24
2nd Bouzid, Louisa (7.04) 1:32.27 1:23.22 +0:09.05
================================================================================
Event #19  Girls  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wu, Ruth (8.58) 0:49.68
2nd Brahe, Sophia (8.75) 0:52.41 0:45.59 +0:06.82
3rd Tang, Zoey (8.3) 1:31.14 1:12.27 +0:18.87
================================================================================
Event #20  Boys  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Pynko, Arseniy (8) 0:58.01 1:00.50 -0:02.49
2nd Boado, Justin (8.54) 1:03.78 1:05.70 -0:01.92
================================================================================
Event #21  Girls  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tjia, Julia (10.23) 0:48.33 0:47.37 +0:00.96
================================================================================
Event #22  Boys  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ouyeung, Ethan (10.19) 0:50.28 0:49.77 +0:00.51
================================================================================
Event #25  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Symchych, Ava (4.87) 0:31.01 0:33.35 -0:02.34
2nd Latch, Zoe (4.85) 0:37.31 0:36.83 +0:00.48
3rd Patel, Sariya (4.8) 0:42.09 0:39.00 +0:03.09
4th Navas, Lillian (4.79) 0:45.38
5th Fann, Kayden (3.33) 0:51.31 0:54.94 -0:03.63
6th Rahman, Sophia (4) 0:54.19 0:54.97 -0:00.78
7th Kambal, Sanvi (4.93) 0:54.47 0:47.63 +0:06.84
8th Robles, Amy (2.81) 1:09.16 1:00.69 +0:08.47
9th Latch, Stella (3.18) 1:16.45 0:57.07 +0:19.38
================================================================================
Event #26  Boys  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Greaser, Jayin (4.82) 0:35.56 1:02.22 -0:26.66
2nd Ali, Amir (4.86) 0:43.13 0:38.94 +0:04.19
3rd Pickell, Byron (4.78) 0:47.07 0:43.89 +0:03.18
4th Salazar, Cadel (3.69) 0:56.11 0:54.88 +0:01.23
5th Hastings, Caleb (4.02) 0:58.34 0:53.45 +0:04.89
6th Yoshimura, Zachary (4.85) 1:01.96 1:34.34 -0:32.38
7th Stein, Luke (4.97) 1:07.58
8th Symchych, Elliott (4.87) 1:15.69 1:21.32 -0:05.63
9th Chiang, Matthew (4.39) 1:43.16 1:17.34 +0:25.82
================================================================================
Event #27  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Rodriguez, Izzy (6.02) 0:25.63 0:24.88 +0:00.75
2nd Hastings, Faith (6) 0:26.03 0:25.95 +0:00.08
3rd Patel, Sabina (6.82) 0:26.76 0:26.44 +0:00.32
4th Fann, Rykyn (6.17) 0:31.88 0:28.26 +0:03.62
5th Mandel, Lexi (6.15) 0:34.02 0:33.47 +0:00.55
6th Liu, Katie (6.79) 0:36.59 0:34.53 +0:02.06
7th Stein, Natasha (6.9) 0:36.81 0:33.88 +0:02.93
8th Gargantiel, Leah (5) 0:37.95 0:35.19 +0:02.76
9th Peca, Sophia (5.61) 0:39.63 0:33.08 +0:06.55
10th Tibackx, Sydney (5.44) 0:41.38 0:33.25 +0:08.13
11th Park, Jenny (6.71) 0:42.90 0:46.26 -0:03.36
12th Zambales, Marielle (6.71) 0:46.08
================================================================================
Event #28  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kitajima, Tyler (6.69) 0:43.19 0:39.19 +0:04.00
2nd Burch, Henry (5.91) 0:43.95 0:45.26 -0:01.31
3rd Kitajima, Enzo (6.69) 0:48.14 0:41.02 +0:07.12
4th Chang, Joshua (5.01) 0:48.27 0:46.20 +0:02.07
5th Tang, Jayden (5.46) 0:49.43 0:56.53 -0:07.10
6th Anthony, Jackson (6.41) 1:02.00 0:52.20 +0:09.80
7th Anthony, George (5.12) 1:27.69 1:16.96 +0:10.73
8th Rahman, Jacob (5.53) 1:40.14 1:12.95 +0:27.19
================================================================================
Event #29  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Brahe, Sophia (8.75) 0:22.13 0:22.65 -0:00.52
2nd Jaramillo-Robles, Marissa (8.81) 0:25.40 0:24.72 +0:00.68
3rd Salazar, Reese (7.24) 0:29.52 0:28.72 +0:00.80
4th Truong, Remi (7.02) 0:31.01
5th Tang, Zoey (8.3) 0:34.51 0:30.21 +0:04.30
6th Bouzid, Louisa (7.04) 0:34.63 0:32.84 +0:01.79
7th Boado, Felisa (7.03) 0:42.88 0:36.64 +0:06.24
================================================================================
Event #30  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Greaser, Kavin (7.72) 0:23.82 0:28.34 -0:04.52
2nd Pynko, Arseniy (8) 0:26.70 0:26.95 -0:00.25
3rd Boado, Justin (8.54) 0:27.84 0:27.83 +0:00.01
4th Holguin, Kyle (7.84) 0:30.50 0:36.13 -0:05.63
================================================================================
Event #31  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tjia, Julia (10.23) 0:22.25 0:21.56 +0:00.69
2nd Clark, Emma (10.12) 0:42.12
3rd Badari, Ananya (9.42) 0:43.58 0:47.06 -0:03.48
4th Panda, Celina (9.47) 0:46.96 0:47.14 -0:00.18
================================================================================
Event #32  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Gupta, Rohun (10.02) 0:43.78 0:31.88 +0:11.90
================================================================================
Event #33  Girls  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Gargantiel, Leah (5) 1:17.65
2nd Tibackx, Sydney (5.44) 1:24.16 1:16.95 +0:07.21
3rd Peca, Sophia (5.61) 1:31.12
================================================================================
Event #34  Boys  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Pickell, Byron (4.78) 1:24.68 1:43.40 -0:18.72
2nd Ali, Amir (4.86) 1:27.40 1:17.72 +0:09.68
3rd Chang, Joshua (5.01) 1:46.58
================================================================================
Event #35  Girls  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Rodriguez, Izzy (6.02) 0:54.83 0:56.45 -0:01.62
2nd Hastings, Faith (6) 0:57.15 0:57.08 +0:00.07
3rd Patel, Sabina (6.82) 0:59.63 0:59.96 -0:00.33
4th Salazar, Reese (7.24) 1:03.93 1:01.33 +0:02.60
5th Fann, Rykyn (6.17) 1:10.33 1:07.58 +0:02.75
6th Mandel, Lexi (6.15) 1:16.27 1:11.02 +0:05.25
7th Bouzid, Louisa (7.04) 1:23.90 1:08.57 +0:15.33
8th Park, Jenny (6.71) 1:40.50 1:48.68 -0:08.18
================================================================================
Event #36  Boys  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Holguin, Kyle (7.84) 1:05.46 1:06.59 -0:01.13
2nd Anthony, Jackson (6.41) 2:08.31 2:06.03 +0:02.28
================================================================================
Event #37  Girls  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Brahe, Sophia (8.75) 0:49.40 0:53.51 -0:04.11
2nd Wu, Ruth (8.58) 0:50.26 0:50.72 -0:00.46
3rd Jaramillo-Robles, Marissa (8.81) 0:57.26 0:56.88 +0:00.38
4th Tang, Zoey (8.3) 1:15.57 1:04.53 +0:11.04
================================================================================
Event #38  Boys  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Boado, Justin (8.54) 1:02.53 1:00.22 +0:02.31
2nd Tsao, Jeremy (8.75) 1:09.96
================================================================================
Event #39  Girls  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Gargantiel, Mikayla (10.27) 0:49.82 0:52.96 -0:03.14
2nd Tjia, Julia (10.23) 0:50.22 0:46.82 +0:03.40
================================================================================
Event #40  Boys  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ouyeung, Ethan (10.19) 0:59.01 0:54.39 +0:04.62
2nd Gupta, Rohun (10.02) 1:16.21
================================================================================
Event #43  Girls  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Symchych, Ava (4.87) 0:53.15 0:49.37 +0:03.78
2nd Patel, Sariya (4.8) 1:23.03 1:05.00 +0:18.03
3rd Kambal, Sanvi (4.93) 1:57.77 1:10.09 +0:47.68
================================================================================
Event #44  Boys  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ali, Amir (4.86) 0:46.33 0:44.58 +0:01.75
2nd Greaser, Jayin (4.82) 0:51.90 1:19.56 -0:27.66
3rd Hastings, Caleb (4.02) 1:17.52 1:05.15 +0:12.37
4th Chiang, Matthew (4.39) 1:40.88 1:35.94 +0:04.94
5th Salazar, Cadel (3.69) 1:41.03 1:37.82 +0:03.21
================================================================================
Event #45  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hastings, Faith (6) 0:24.91 0:25.20 -0:00.29
2nd Rodriguez, Izzy (6.02) 0:34.13 0:31.45 +0:02.68
3rd Fann, Rykyn (6.17) 0:36.58 0:33.13 +0:03.45
4th Mandel, Lexi (6.15) 0:37.75 0:33.58 +0:04.17
5th Patel, Sabina (6.82) 0:40.46 0:38.38 +0:02.08
6th Tibackx, Sydney (5.44) 0:42.97 0:47.34 -0:04.37
7th Stein, Natasha (6.9) 0:45.77 0:39.65 +0:06.12
8th Peca, Sophia (5.61) 0:46.31 0:43.69 +0:02.62
9th Elliott, Hadley (6.32) 0:50.95
10th Park, Jenny (6.71) 1:11.89
================================================================================
Event #46  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kitajima, Tyler (6.69) 0:40.00 0:38.08 +0:01.92
2nd Burch, Henry (5.91) 0:49.63
3rd Kitajima, Enzo (6.69) 0:52.12 0:31.01 +0:21.11
4th Anthony, Jackson (6.41) 1:06.07 1:33.09 -0:27.02
5th Tang, Jayden (5.46) 1:18.72
================================================================================
Event #47  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Grant, Mary (7.68) 0:25.13 0:24.40 +0:00.73
2nd Brahe, Sophia (8.75) 0:26.77 0:25.71 +0:01.06
3rd Jaramillo-Robles, Marissa (8.81) 0:27.94 0:28.97 -0:01.03
4th Truong, Remi (7.02) 0:35.16
5th Bouzid, Louisa (7.04) 0:39.14 0:37.28 +0:01.86
6th Ige, Madison (7.55) 0:44.84
7th Tang, Zoey (8.3) 0:44.94 0:40.69 +0:04.25
8th Boado, Felisa (7.03) 1:01.64 0:56.33 +0:05.31
================================================================================
Event #48  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Greaser, Kavin (7.72) 0:26.57 0:34.59 -0:08.02
2nd Boado, Justin (8.54) 0:27.71 0:29.13 -0:01.42
3rd Pynko, Arseniy (8) 0:29.88
4th Holguin, Kyle (7.84) 0:48.15 0:42.54 +0:05.61
================================================================================
Event #49  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tjia, Julia (10.23) 0:23.97 0:23.58 +0:00.39
2nd Ige, Alyssa (9.04) 0:33.37 0:32.59 +0:00.78
3rd Clark, Emma (10.12) 0:33.75 0:31.32 +0:02.43
================================================================================
Event #50  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Gupta, Rohun (10.02) 0:38.02 0:38.88 -0:00.86
================================================================================
Event #51  Girls  5&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tibackx, Sydney (5.44) 1:37.95 1:41.75 -0:03.80
================================================================================
Event #52  Boys  5&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ali, Amir (4.86) 1:35.95 1:39.41 -0:03.46
================================================================================
Event #53  Girls  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hastings, Faith (6) 0:58.65 0:56.50 +0:02.15
2nd Hou, Claire (7.75) 1:03.02
3rd Rodriguez, Izzy (6.02) 1:09.22 1:06.90 +0:02.32
4th Fann, Rykyn (6.17) 1:13.66 1:22.27 -0:08.61
5th Salazar, Reese (7.24) 1:19.41 1:10.41 +0:09.00
6th Mandel, Lexi (6.15) 1:23.59 1:14.44 +0:09.15
7th Bouzid, Louisa (7.04) 1:37.28 1:25.71 +0:11.57
8th Patel, Sabina (6.82) 1:39.22 1:30.93 +0:08.29
================================================================================
Event #54  Boys  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Daffronte, Justin (6.54) 1:20.64 1:17.97 +0:02.67
2nd Kitajima, Tyler (6.69) 1:23.37 1:25.83 -0:02.46
3rd Kitajima, Enzo (6.69) 1:50.00 1:49.27 +0:00.73
4th Holguin, Kyle (7.84) 1:54.03 1:35.41 +0:18.62
================================================================================
Event #55  Girls  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Brahe, Sophia (8.75) 1:01.37 0:56.68 +0:04.69
2nd Tang, Zoey (8.3) 1:35.13 1:24.94 +0:10.19
================================================================================
Event #56  Boys  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Boado, Justin (8.54) 1:05.34 1:09.26 -0:03.92
2nd Tsao, Jeremy (8.75) 1:19.34 1:26.62 -0:07.28
================================================================================
Event #57  Girls  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Gargantiel, Mikayla (10.27) 0:46.57 0:43.26 +0:03.31
2nd Tjia, Julia (10.23) 0:53.21 0:52.65 +0:00.56
================================================================================
Event #58  Boys  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ouyeung, Ethan (10.19) 0:52.59 0:51.57 +0:01.02
2nd Gupta, Rohun (10.02) 1:24.40 1:24.22 +0:00.18
================================================================================
Event #59  Girls  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tjia, Julia (10.23) 1:57.44 1:58.19 -0:00.75
2nd Hou, Claire (7.75) 2:19.45
3rd Mandel, Lexi (6.15) 2:48.21 2:38.40 +0:09.81
================================================================================
Event #61  Girls  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Gargantiel, Mikayla (10.27) 1:36.95 1:36.03 +0:00.92
2nd Mandel, Lexi (6.15) 2:58.02 2:47.00 +0:11.02
================================================================================
Event #62  Boys  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Burch, Henry (5.91) 2:54.84 2:49.82 +0:05.02
================================================================================
Event #63  Girls  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Symchych, Ava (4.87) 0:39.03 0:32.57 +0:06.46
2nd Navas, Lillian (4.79) 0:39.38 1:03.07 -0:23.69
3rd Kambal, Sanvi (4.93) 0:45.64 0:44.59 +0:01.05
4th Patel, Sariya (4.8) 0:48.14 0:44.08 +0:04.06
5th Rahman, Sophia (4) 1:11.38 1:04.69 +0:06.69
6th Fann, Kayden (3.33) 1:13.44 1:04.47 +0:08.97
7th Maher, Zoe (3.41) 2:20.39
8th Robles, Amy (2.81) 2:32.91 1:38.90 +0:54.01
================================================================================
Event #64  Boys  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Greaser, Jayin (4.82) 0:38.63 0:53.18 -0:14.55
2nd Ali, Amir (4.86) 0:39.25 0:33.83 +0:05.42
3rd Symchych, Elliott (4.87) 0:39.39 0:53.39 -0:14.00
4th Pickell, Byron (4.78) 0:43.57 0:46.14 -0:02.57
5th Stein, Luke (4.97) 0:48.19 0:51.09 -0:02.90
6th Daffronte, John (4.27) 0:48.90 0:48.64 +0:00.26
7th Hastings, Caleb (4.02) 1:02.90 1:07.16 -0:04.26
8th Chiang, Matthew (4.39) 1:03.08 0:55.62 +0:07.46
9th Salazar, Cadel (3.69) 1:31.53 0:55.28 +0:36.25
10th Liu, Justin (4.54) 1:33.89 1:43.63 -0:09.74
11th Yoshimura, Zachary (4.85) 1:47.26
================================================================================
Event #65  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hastings, Faith (6) 0:20.71 0:19.45 +0:01.26
2nd Rodriguez, Izzy (6.02) 0:22.66 0:21.71 +0:00.95
3rd Fann, Rykyn (6.17) 0:28.08 0:31.34 -0:03.26
3rd Liu, Katie (6.79) 0:28.08 0:28.89 -0:00.81
5th Mandel, Lexi (6.15) 0:28.38 0:31.38 -0:03.00
6th Peca, Sophia (5.61) 0:29.70 0:31.52 -0:01.82
7th Patel, Sabina (6.82) 0:29.87 0:24.71 +0:05.16
8th Stein, Natasha (6.9) 0:31.64 0:28.21 +0:03.43
9th Gargantiel, Leah (5) 0:32.65 0:33.63 -0:00.98
10th Elliott, Hadley (6.32) 0:34.09
11th Tibackx, Sydney (5.44) 0:39.46 0:37.38 +0:02.08
12th Sarigumba, Abigail (5.36) 0:49.78 0:52.15 -0:02.37
================================================================================
Event #66  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Burch, Henry (5.91) 0:29.09 0:31.06 -0:01.97
2nd Kitajima, Tyler (6.69) 0:35.52 0:31.82 +0:03.70
3rd Chang, Joshua (5.01) 0:43.25 0:47.08 -0:03.83
4th Tang, Jayden (5.46) 0:45.15 0:41.70 +0:03.45
5th Kitajima, Enzo (6.69) 0:46.00 0:45.14 +0:00.86
6th Anthony, Jackson (6.41) 0:55.91 0:50.26 +0:05.65
7th Anthony, George (5.12) 0:56.82 0:47.25 +0:09.57
8th Felix, Jose (6.44) 1:02.60
9th Rahman, Jacob (5.53) 1:16.59 0:53.34 +0:23.25
================================================================================
Event #67  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Brahe, Sophia (8.75) 0:18.39 0:17.83 +0:00.56
2nd Jaramillo-Robles, Marissa (8.81) 0:19.88 0:22.16 -0:02.28
3rd Salazar, Reese (7.24) 0:22.70 0:24.89 -0:02.19
4th Truong, Remi (7.02) 0:25.06
5th Dang, Danae (8.89) 0:27.00
6th Ige, Madison (7.55) 0:27.76 0:33.94 -0:06.18
7th Tang, Zoey (8.3) 0:31.57 0:30.82 +0:00.75
8th Bouzid, Louisa (7.04) 0:35.03 0:28.72 +0:06.31
9th Boado, Felisa (7.03) 0:35.40 0:36.01 -0:00.61
10th Lombardi, Alessandra (7.56) 0:37.50
================================================================================
Event #68  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Boado, Justin (8.54) 0:23.02 0:25.60 -0:02.58
2nd Tran, Daniel (8.96) 0:24.84 0:23.34 +0:01.50
3rd Holguin, Kyle (7.84) 0:29.45 0:31.16 -0:01.71
4th Badari, Ayush (7.03) 0:53.25 0:49.31 +0:03.94
================================================================================
Event #69  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tjia, Julia (10.23) 0:18.15 0:16.81 +0:01.34
2nd Clark, Emma (10.12) 0:24.82 0:24.62 +0:00.20
3rd Ige, Alyssa (9.04) 0:27.85 0:28.77 -0:00.92
4th Panda, Celina (9.47) 0:37.88 0:36.27 +0:01.61
5th Badari, Ananya (9.42) 0:39.53 0:36.95 +0:02.58
================================================================================
Event #70  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Gupta, Rohun (10.02) 0:27.32 0:24.28 +0:03.04
================================================================================
Event #71  Girls  5&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Peca, Sophia (5.61) 1:09.34 1:10.94 -0:01.60
2nd Gargantiel, Leah (5) 1:25.70
3rd Tibackx, Sydney (5.44) 1:34.76 1:21.58 +0:13.18
================================================================================
Event #72  Boys  5&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Burch, Henry (5.91) 1:15.90 1:16.20 -0:00.30
2nd Ali, Amir (4.86) 1:23.15 1:17.59 +0:05.56
3rd Chang, Joshua (5.01) 1:36.21 1:49.45 -0:13.24
4th Pickell, Byron (4.78) 1:38.34 1:51.15 -0:12.81
5th Anthony, George (5.12) 2:17.52 2:12.18 +0:05.34
================================================================================
Event #73  Girls  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Grant, Mary (7.68) 0:43.63 0:42.76 +0:00.87
2nd Hastings, Faith (6) 0:49.28 0:46.03 +0:03.25
3rd Rodriguez, Izzy (6.02) 0:50.02 0:46.16 +0:03.86
4th Salazar, Reese (7.24) 0:54.31 0:54.27 +0:00.04
5th Fann, Rykyn (6.17) 1:05.64 1:10.13 -0:04.49
6th Liu, Katie (6.79) 1:06.76 1:07.16 -0:00.40
7th Patel, Sabina (6.82) 1:08.48 1:03.12 +0:05.36
8th Mandel, Lexi (6.15) 1:22.84 1:14.87 +0:07.97
9th Hou, Claire (7.75) 1:25.09
10th Bouzid, Louisa (7.04) 1:28.47 1:08.50 +0:19.97
================================================================================
Event #74  Boys  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Greaser, Kavin (7.72) 0:43.78
2nd Holguin, Kyle (7.84) 1:08.83 1:15.60 -0:06.77
3rd Daffronte, Justin (6.54) 1:10.01 1:11.09 -0:01.08
4th Anthony, Jackson (6.41) 2:18.09 2:04.02 +0:14.07
================================================================================
Event #75  Girls  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Brahe, Sophia (8.75) 0:43.76 0:45.19 -0:01.43
2nd Jaramillo-Robles, Marissa (8.81) 0:46.96 0:51.87 -0:04.91
3rd Tang, Zoey (8.3) 1:11.45 1:10.00 +0:01.45
4th Panda, Celina (9.47) 1:41.90
================================================================================
Event #76  Boys  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Pynko, Arseniy (8) 0:53.01 0:59.47 -0:06.46
2nd Boado, Justin (8.54) 0:57.31 0:57.52 -0:00.21
3rd Tran, Daniel (8.96) 1:02.84 1:00.28 +0:02.56
================================================================================
Event #77  Girls  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tjia, Julia (10.23) 0:42.22 0:41.00 +0:01.22
================================================================================
Event #78  Boys  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ouyeung, Ethan (10.19) 0:44.15 0:45.50 -0:01.35
2nd Gupta, Rohun (10.02) 1:00.39 0:58.34 +0:02.05