October 25th, 2014

10/25/2014  Swim Competition – Irvine
Total Participants Checked-In : 73
Event #1  Girls  6&U  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mandel, Lexi (6.21) 2:45.60 2:32.06 +0:13.54
2nd Fann, Rykyn (6.23) 2:51.12
================================================================================
Event #2  Boys  6&U  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tanaka, Evan (6.08) 2:31.00 2:28.28 +0:02.72
================================================================================
Event #3  Girls  07-08  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wu, Ruth (8.64) 1:48.08 1:44.39 +0:03.69
2nd Tanaka, Anna (8.19) 2:02.19 1:58.32 +0:03.87
================================================================================
Event #4  Boys  07-08  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chen, Will (7.33) 1:33.90 1:38.84 -0:04.94
2nd Tsao, Jeremy (8.8) 2:16.62 2:23.52 -0:06.90
================================================================================
Event #5  Girls  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Gargantiel, Mikayla (10.33) 1:38.77 1:38.14 +0:00.63
================================================================================
Event #7  Girls  11-16  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Olivares, Chelsea (11.3) 1:56.12
================================================================================
Event #11  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Fann, Rykyn (6.23) 0:35.32 0:31.94 +0:03.38
2nd Mandel, Lexi (6.21) 0:41.07 0:35.96 +0:05.11
3rd Gandotra, Deea (6.12) 0:42.31 0:47.82 -0:05.51
4th Tibackx, Sydney (5.5) 0:42.50
5th Gargantiel, Leah (5.06) 0:43.15 0:43.50 -0:00.35
6th Pramoda, Dolly (6.15) 0:44.21
================================================================================
Event #12  Boys  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tanaka, Evan (6.08) 0:38.19 0:35.77 +0:02.42
2nd Weijland, Nolan (6.1) 0:39.33
3rd Kitajima, Tyler (6.74) 0:41.00 0:39.51 +0:01.49
================================================================================
Event #13  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tanaka, Anna (8.19) 0:24.97 0:22.94 +0:02.03
2nd Schechinger, Mutiara (7.31) 0:25.97 0:24.65 +0:01.32
3rd Truong, Remi (7.08) 0:27.32 0:26.50 +0:00.82
4th Pramoda, Chili (7.42) 0:41.46
5th Tang, Zoey (8.36) 0:45.25 0:33.19 +0:12.06
6th Boado, Felisa (7.09) 0:45.75 0:41.81 +0:03.94
================================================================================
Event #14  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Boado, Justin (8.6) 0:28.34 0:29.15 -0:00.81
2nd Tsao, Jeremy (8.8) 0:30.07 0:31.03 -0:00.96
================================================================================
Event #15  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Xing, Tracy (9.93) 0:25.21 0:25.13 +0:00.08
2nd Clark, Emma (10.18) 0:28.82 0:27.91 +0:00.91
================================================================================
Event #17  Girls  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Gandotra, Deea (6.12) 1:35.53
2nd Pramoda, Chili (7.42) 1:42.02
3rd Pramoda, Dolly (6.15) 1:44.46
================================================================================
Event #18  Boys  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chen, Will (7.33) 0:44.46 0:49.13 -0:04.67
================================================================================
Event #19  Girls  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wu, Ruth (8.64) 0:50.07 0:49.68 +0:00.39
2nd Tang, Zoey (8.36) 1:39.39 1:12.27 +0:27.12
================================================================================
Event #20  Boys  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Boado, Justin (8.6) 1:03.87 1:03.78 +0:00.09
2nd Azami, Aidean (9) 1:06.50
================================================================================
Event #21  Girls  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Olivares, Chelsea (11.3) 0:54.64
================================================================================
Event #22  Boys  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Taylor, Ethan (15.54) 0:55.88 0:50.66 +0:05.22
================================================================================
Event #25  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Symchych, Ava (4.93) 0:30.82 0:31.01 -0:00.19
2nd Patel, Sariya (4.86) 0:39.83 0:39.00 +0:00.83
3rd Adler, Madison (3.93) 0:49.94 0:39.07 +0:10.87
4th Chang, Colette (4.21) 0:51.08
5th Robles, Amy (2.87) 0:52.95 1:00.69 -0:07.74
6th Fann, Kayden (3.39) 0:54.94 0:51.31 +0:03.63
7th Rahman, Sophia (4.06) 1:08.32 0:54.19 +0:14.13
================================================================================
Event #26  Boys  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Pickell, Byron (4.83) 0:44.45 0:43.89 +0:00.56
2nd Symchych, Elliott (4.93) 1:07.28 1:15.69 -0:08.41
3rd Chiang, Matthew (4.45) 1:26.32 1:03.69 +0:22.63
================================================================================
Event #27  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Patel, Sabina (6.88) 0:29.22 0:26.44 +0:02.78
2nd Tibackx, Sydney (5.5) 0:34.84 0:33.25 +0:01.59
3rd Pramoda, Dolly (6.15) 0:38.58 0:44.09 -0:05.51
4th Mandel, Lexi (6.21) 0:39.08 0:33.47 +0:05.61
5th Fann, Rykyn (6.23) 0:39.32 0:28.26 +0:11.06
6th Gandotra, Deea (6.12) 0:39.52 0:51.35 -0:11.83
7th Hoppenworth, Kyra (6.38) 0:42.00 0:34.26 +0:07.74
8th Zambales, Marielle (6.77) 0:45.20 0:46.08 -0:00.88
9th Choi, Hailey (5.86) 0:51.06
10th Hoppenworth, Eva (6.38) 0:52.38 0:51.25 +0:01.13
11th Sarigumba, Abigail (5.41) 1:00.40 0:55.47 +0:04.93
================================================================================
Event #28  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tanaka, Evan (6.08) 0:31.09 0:28.95 +0:02.14
2nd Weijland, Nolan (6.1) 0:31.19
3rd Kitajima, Tyler (6.74) 0:41.50 0:39.19 +0:02.31
4th Godse, Neil (6.92) 0:44.97
5th Yasui, Joe (5.42) 0:58.02
6th Anthony, Jackson (6.47) 0:58.52 0:52.20 +0:06.32
7th Anthony, George (5.18) 1:03.77 1:16.96 -0:13.19
8th Randolph, Keegan (5.34) 1:19.60 1:04.02 +0:15.58
9th Nguyen, Mason (5.3) 1:32.97 1:03.68 +0:29.29
10th Rahman, Jacob (5.59) 1:59.07 1:12.95 +0:46.12
================================================================================
Event #29  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Grant, Mary (7.73) 0:22.65 0:24.44 -0:01.79
2nd Tanaka, Anna (8.19) 0:27.25 0:26.20 +0:01.05
3rd Truong, Remi (7.08) 0:27.69 0:31.01 -0:03.32
4th Schechinger, Mutiara (7.31) 0:28.15 0:27.13 +0:01.02
5th Pramoda, Chili (7.42) 0:29.09 0:38.12 -0:09.03
6th Boado, Felisa (7.09) 0:41.44 0:36.64 +0:04.80
7th Tang, Zoey (8.36) 0:42.52 0:30.21 +0:12.31
8th Usman, Alisha (7.31) 0:53.71 0:49.82 +0:03.89
================================================================================
Event #30  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Boado, Justin (8.6) 0:32.68 0:27.83 +0:04.85
2nd Perricone, Vinny (8.75) 0:38.76 0:40.84 -0:02.08
================================================================================
Event #31  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Choi, Hannah (9.87) 0:21.93 0:23.58 -0:01.65
2nd Xing, Tracy (9.93) 0:25.27 0:22.14 +0:03.13
3rd Panda, Celina (9.52) 0:47.13 0:46.96 +0:00.17
================================================================================
Event #33  Girls  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Gargantiel, Leah (5.06) 1:21.06 1:17.65 +0:03.41
2nd Tibackx, Sydney (5.5) 1:26.69 1:16.95 +0:09.74
================================================================================
Event #34  Boys  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Pickell, Byron (4.83) 1:29.08 1:24.68 +0:04.40
================================================================================
Event #35  Girls  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Patel, Sabina (6.88) 1:04.58 0:59.63 +0:04.95
2nd Pramoda, Chili (7.42) 1:07.95 1:28.20 -0:20.25
3rd Mandel, Lexi (6.21) 1:13.28 1:11.02 +0:02.26
4th Hoppenworth, Kyra (6.38) 1:26.14 1:22.83 +0:03.31
5th Gandotra, Deea (6.12) 1:28.91
6th Fann, Rykyn (6.23) 1:29.31 1:07.58 +0:21.73
7th Pramoda, Dolly (6.15) 1:30.52 1:45.58 -0:15.06
8th Hoppenworth, Eva (6.38) 1:42.81 1:56.00 -0:13.19
================================================================================
Event #36  Boys  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chen, Will (7.33) 0:47.03 0:47.96 -0:00.93
2nd Tanaka, Evan (6.08) 1:07.76 1:08.06 -0:00.30
3rd Anthony, Jackson (6.47) 1:56.51 2:06.03 -0:09.52
================================================================================
Event #37  Girls  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wu, Ruth (8.64) 0:50.01 0:50.26 -0:00.25
2nd Xing, Tracy (9.93) 0:52.57 0:50.07 +0:02.50
3rd Tanaka, Anna (8.19) 0:58.85 1:01.59 -0:02.74
4th Tang, Zoey (8.36) 1:18.82 1:04.53 +0:14.29
================================================================================
Event #38  Boys  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Boado, Justin (8.6) 1:06.15 1:00.22 +0:05.93
2nd Tsao, Jeremy (8.8) 1:10.71 1:09.96 +0:00.75
================================================================================
Event #39  Girls  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Gargantiel, Mikayla (10.33) 0:48.00 0:49.82 -0:01.82
2nd Olivares, Chelsea (11.3) 0:52.64
================================================================================
Event #40  Boys  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Taylor, Ethan (15.54) 1:03.08 0:58.50 +0:04.58
================================================================================
Event #41  Girls  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Pramoda, Chili (7.42) 2:32.61 3:08.97 -0:36.36
2nd Mandel, Lexi (6.21) 2:44.82
================================================================================
Event #43  Girls  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Symchych, Ava (4.93) 1:02.53 0:49.37 +0:13.16
2nd Patel, Sariya (4.86) 1:21.09 1:05.00 +0:16.09
================================================================================
Event #44  Boys  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chiang, Matthew (4.45) 1:25.77 1:35.94 -0:10.17
================================================================================
Event #45  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Patel, Sabina (6.88) 0:37.00 0:38.38 -0:01.38
2nd Mandel, Lexi (6.21) 0:40.39 0:33.58 +0:06.81
3rd Pramoda, Dolly (6.15) 0:41.31
4th Tibackx, Sydney (5.5) 0:42.27 0:42.97 -0:00.70
5th Peca, Sophia (5.67) 0:42.76 0:43.69 -0:00.93
6th Lee, Sun-hol (5.94) 0:43.00
7th Fann, Rykyn (6.23) 0:49.25 0:33.13 +0:16.12
8th Gandotra, Deea (6.12) 0:52.32 0:58.07 -0:05.75
9th Gargantiel, Leah (5.06) 1:03.25 0:57.00 +0:06.25
================================================================================
Event #46  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tanaka, Evan (6.08) 0:38.50 0:32.21 +0:06.29
2nd Kitajima, Tyler (6.74) 0:40.89 0:38.08 +0:02.81
3rd Weijland, Nolan (6.1) 0:44.37
4th Kitajima, Enzo (6.74) 0:46.95 0:31.01 +0:15.94
5th Anthony, Jackson (6.47) 0:58.44 1:06.07 -0:07.63
6th Dalea, Kai (5.64) 1:06.34
7th Randolph, Keegan (5.34) 1:21.62 1:01.66 +0:19.96
================================================================================
Event #47  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Grant, Mary (7.73) 0:25.95 0:24.40 +0:01.55
2nd Schechinger, Mutiara (7.31) 0:29.72 0:31.95 -0:02.23
3rd Tanaka, Anna (8.19) 0:29.94 0:29.47 +0:00.47
4th Truong, Remi (7.08) 0:33.71 0:35.16 -0:01.45
5th McVeery, Francesca (8.45) 0:36.52
6th Usman, Alisha (7.31) 0:44.37 0:44.65 -0:00.28
7th Pramoda, Chili (7.42) 0:46.09
8th Tang, Zoey (8.36) 0:49.78 0:40.69 +0:09.09
9th Boado, Felisa (7.09) 0:56.97 0:56.33 +0:00.64
================================================================================
Event #48  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Boado, Justin (8.6) 0:28.94 0:27.71 +0:01.23
2nd Perricone, Vinny (8.75) 1:13.25 1:09.03 +0:04.22
================================================================================
Event #49  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Xing, Tracy (9.93) 0:25.50 0:24.82 +0:00.68
2nd McVeerry, Maryjean (9.9) 0:35.27 0:41.69 -0:06.42
================================================================================
Event #50  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Azami, Aidean (9) 0:31.88 0:29.53 +0:02.35
2nd Byrd, Elijah (9.91) 0:32.63 1:15.32 -0:42.69
================================================================================
Event #51  Girls  5&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tibackx, Sydney (5.5) 1:38.25 1:37.95 +0:00.30
2nd Peca, Sophia (5.67) 1:41.53
================================================================================
Event #53  Girls  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Grant, Mary (7.73) 0:54.35 0:53.53 +0:00.82
2nd Schechinger, Mutiara (7.31) 1:07.94 1:05.02 +0:02.92
3rd Mandel, Lexi (6.21) 1:22.57 1:14.44 +0:08.13
4th Truong, Remi (7.08) 1:27.08
5th Patel, Sabina (6.88) 1:34.45 1:30.93 +0:03.52
6th Fann, Rykyn (6.23) 1:42.01 1:13.66 +0:28.35
7th Pramoda, Chili (7.42) 1:42.32
8th Pramoda, Dolly (6.15) 1:43.78
9th Usman, Alisha (7.31) 1:46.27
10th Gandotra, Deea (6.12) 1:53.10
================================================================================
Event #54  Boys  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chen, Will (7.33) 0:53.82 0:56.97 -0:03.15
2nd Daffronte, Justin (6.6) 1:23.63 1:17.97 +0:05.66
================================================================================
Event #55  Girls  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wu, Ruth (8.64) 0:57.53 1:08.40 -0:10.87
2nd Tang, Zoey (8.36) 1:31.38 1:24.94 +0:06.44
================================================================================
Event #56  Boys  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Boado, Justin (8.6) 1:06.71 1:05.34 +0:01.37
2nd Azami, Aidean (9) 1:10.72 1:09.91 +0:00.81
3rd Cheung, Ethan (8.13) 1:14.32
4th Tsao, Jeremy (8.8) 1:19.21 1:19.34 -0:00.13
================================================================================
Event #57  Girls  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Gargantiel, Mikayla (10.33) 0:43.63 0:43.26 +0:00.37
2nd Farasat, Victoria (13.23) 0:51.70
3rd Olivares, Chelsea (11.3) 0:57.45
================================================================================
Event #58  Boys  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Taylor, Ethan (15.54) 1:12.65 1:00.09 +0:12.56
================================================================================
Event #59  Girls  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Gargantiel, Mikayla (10.33) 1:37.51
2nd Mandel, Lexi (6.21) 2:53.26 2:38.40 +0:14.86
3rd Tibackx, Sydney (5.5) 3:24.40
4th Pramoda, Chili (7.42) 3:33.63
================================================================================
Event #61  Girls  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Gargantiel, Mikayla (10.33) 1:36.50 1:36.03 +0:00.47
2nd Mandel, Lexi (6.21) 2:42.34 2:47.00 -0:04.66
3rd Pramoda, Chili (7.42) 2:55.28 3:09.44 -0:14.16
4th Pramoda, Dolly (6.15) 3:50.46
================================================================================
Event #63  Girls  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Symchych, Ava (4.93) 0:35.07 0:32.57 +0:02.50
2nd Adler, Madison (3.93) 0:47.56 0:42.31 +0:05.25
3rd Patel, Sariya (4.86) 0:51.32 0:44.08 +0:07.24
4th Chang, Colette (4.21) 0:56.19
5th Rahman, Sophia (4.06) 1:08.96 1:04.69 +0:04.27
6th Alpert, Kendra (3.22) 1:09.00 1:37.30 -0:28.30
7th Fann, Kayden (3.39) 1:21.59 1:04.47 +0:17.12
8th Robles, Amy (2.87) 1:43.15 1:38.90 +0:04.25
9th Anthony, Kenady (3.66) 3:23.53
================================================================================
Event #64  Boys  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Pickell, Byron (4.83) 1:01.95 0:43.57 +0:18.38
2nd Chiang, Matthew (4.45) 1:03.46 0:55.62 +0:07.84
3rd Symchych, Elliott (4.93) 1:04.44 0:39.39 +0:25.05
4th Smidt, Will (3.99) 1:38.66
================================================================================
Event #65  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Patel, Sabina (6.88) 0:26.57 0:24.71 +0:01.86
2nd Mandel, Lexi (6.21) 0:29.00 0:28.38 +0:00.62
3rd Lee, Sun-hol (5.94) 0:29.59
4th Peca, Sophia (5.67) 0:32.15 0:29.70 +0:02.45
5th Gandotra, Deea (6.12) 0:33.60 0:37.12 -0:03.52
6th Polo, Olivia (6.07) 0:35.01
7th Gargantiel, Leah (5.06) 0:35.46 0:32.65 +0:02.81
8th Fann, Rykyn (6.23) 0:39.26 0:28.08 +0:11.18
9th Hoppenworth, Kyra (6.38) 0:40.46 0:37.37 +0:03.09
10th Tibackx, Sydney (5.5) 0:43.57 0:37.38 +0:06.19
11th Ho, Fiona (5.25) 0:44.13
12th Pramoda, Dolly (6.15) 0:46.84 0:59.06 -0:12.22
13th Zambales, Marielle (6.77) 0:52.50
14th Choi, Hailey (5.86) 0:53.00 0:46.89 +0:06.11
15th Khanna, Diya (6.46) 0:56.87
16th Sarigumba, Abigail (5.41) 1:01.97 0:49.78 +0:12.19
17th Hoppenworth, Eva (6.38) 1:02.94 0:46.82 +0:16.12
================================================================================
Event #66  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tanaka, Evan (6.08) 0:28.87 0:24.83 +0:04.04
2nd Kitajima, Tyler (6.74) 0:31.94 0:31.82 +0:00.12
3rd Dalea, Kai (5.64) 0:35.37 0:43.65 -0:08.28
4th Godse, Neil (6.92) 0:38.25
5th Kitajima, Enzo (6.74) 0:44.07 0:45.14 -0:01.07
6th Felix, Jose (6.5) 0:47.96 1:02.60 -0:14.64
7th Ho, Stone (5.25) 0:55.39
8th Anthony, George (5.18) 0:57.82 0:47.25 +0:10.57
9th Randolph, Keegan (5.34) 0:58.14 0:55.77 +0:02.37
10th Anthony, Jackson (6.47) 0:58.66 0:50.26 +0:08.40
11th Yasui, Joe (5.42) 1:11.76
12th Rahman, Jacob (5.59) 1:12.77 0:53.34 +0:19.43
13th Nguyen, Mason (5.3) 2:10.20 1:27.00 +0:43.20
================================================================================
Event #67  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Grant, Mary (7.73) 0:19.39 0:18.37 +0:01.02
2nd Tanaka, Anna (8.19) 0:21.26 0:22.93 -0:01.67
3rd Schechinger, Mutiara (7.31) 0:23.75 0:22.64 +0:01.11
4th Dang, Danae (8.95) 0:27.65 0:27.00 +0:00.65
5th Truong, Remi (7.08) 0:29.34 0:25.06 +0:04.28
6th Pramoda, Chili (7.42) 0:30.10 0:35.83 -0:05.73
7th McVeery, Francesca (8.45) 0:31.53
8th Usman, Alisha (7.31) 0:32.39 0:31.50 +0:00.89
9th Tang, Zoey (8.36) 0:35.66 0:30.82 +0:04.84
10th Boado, Felisa (7.09) 0:38.09 0:35.40 +0:02.69
================================================================================
Event #68  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Boado, Justin (8.6) 0:24.15 0:23.02 +0:01.13
2nd Perricone, Vinny (8.75) 0:44.56 0:44.70 -0:00.14
================================================================================
Event #69  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Choi, Hannah (9.87) 0:19.22 0:19.02 +0:00.20
2nd Xing, Tracy (9.93) 0:19.62 0:19.78 -0:00.16
3rd Panda, Celina (9.52) 0:35.15 0:36.27 -0:01.12
================================================================================
Event #70  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Khanna, Aditya (9.11) 0:53.96
================================================================================
Event #71  Girls  5&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Peca, Sophia (5.67) 1:12.32 1:09.34 +0:02.98
2nd Gargantiel, Leah (5.06) 1:23.13 1:25.70 -0:02.57
3rd Tibackx, Sydney (5.5) 1:35.59 1:21.58 +0:14.01
================================================================================
Event #72  Boys  5&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Pickell, Byron (4.83) 1:35.87 1:38.34 -0:02.47
2nd Anthony, George (5.18) 2:03.46 2:12.18 -0:08.72
================================================================================
Event #73  Girls  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Grant, Mary (7.73) 0:42.91 0:42.76 +0:00.15
2nd Patel, Sabina (6.88) 1:09.41 1:03.12 +0:06.29
3rd Mandel, Lexi (6.21) 1:11.00 1:14.87 -0:03.87
4th Truong, Remi (7.08) 1:15.20
5th Pramoda, Chili (7.42) 1:17.32 1:25.91 -0:08.59
6th Fann, Rykyn (6.23) 1:19.68 1:05.64 +0:14.04
7th Gandotra, Deea (6.12) 1:20.75
8th Hoppenworth, Kyra (6.38) 1:28.07 1:19.91 +0:08.16
9th Usman, Alisha (7.31) 1:30.28 1:20.01 +0:10.27
10th Pramoda, Dolly (6.15) 1:45.66 2:33.53 -0:47.87
11th Hoppenworth, Eva (6.38) 2:10.44 2:06.15 +0:04.29
================================================================================
Event #74  Boys  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Weijland, Nolan (6.1) 0:56.00
2nd Tanaka, Evan (6.08) 1:07.21 1:02.31 +0:04.90
3rd Daffronte, Justin (6.6) 1:09.33 1:10.01 -0:00.68
4th Godse, Neil (6.92) 1:27.01
5th Anthony, Jackson (6.47) 2:21.46 2:04.02 +0:17.44
================================================================================
Event #75  Girls  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Choi, Hannah (9.87) 0:45.39 0:43.50 +0:01.89
2nd Xing, Tracy (9.93) 0:45.97 0:46.14 -0:00.17
3rd Tanaka, Anna (8.19) 0:49.90 0:48.96 +0:00.94
4th McVeerry, Maryjean (9.9) 0:52.40 1:04.07 -0:11.67
5th Tang, Zoey (8.36) 1:12.78 1:10.00 +0:02.78
6th Panda, Celina (9.52) 1:33.27 1:41.90 -0:08.63
================================================================================
Event #76  Boys  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Boado, Justin (8.6) 0:56.63 0:57.31 -0:00.68
2nd Azami, Aidean (9) 0:58.93 0:57.53 +0:01.40
3rd Cheung, Ethan (8.13) 0:59.15
================================================================================
Event #77  Girls  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Farasat, Victoria (13.23) 0:40.27
2nd Olivares, Chelsea (11.3) 0:50.06
================================================================================
Event #78  Boys  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Taylor, Ethan (15.54) 0:47.39 0:44.19 +0:03.20