December 12th, 2015

12/12/2015  Swim Competition – Irvine
Total Participants Checked-In : 60
Event #1  Girls  6&U  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Peca, Sophia (6.8) 2:17.38 2:11.87 +0:05.51
2nd Wilson, Samantha (5.91) 2:34.33 2:26.00 +0:08.33
3rd Kambal, Sanvi (6.11) 2:43.07 2:34.91 +0:08.16
================================================================================
Event #3  Girls  07-08  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Stayt, Caitlin (8.7) 1:32.77 1:34.64 -0:01.87
2nd Rodriguez, Izzy (7.21) 1:41.95 1:42.64 -0:00.69
3rd Wong, Zoe (7.33) 2:01.04 1:50.32 +0:10.72
4th Mandel, Lexi (7.34) 2:08.46 2:05.26 +0:03.20
================================================================================
Event #4  Boys  07-08  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mai, Dawson (7.9) 2:13.00 2:12.19 +0:00.81
================================================================================
Event #6  Boys  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (9.68) 1:36.28 1:34.31 +0:01.97
================================================================================
Event #11  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Peca, Sophia (6.8) 0:28.57 0:33.37 -0:04.80
2nd Stanisai, Gwyneth (5.91) 0:30.37 0:33.14 -0:02.77
3rd Wilson, Samantha (5.91) 0:31.00 0:34.38 -0:03.38
4th Tibackx, Sydney (6.63) 0:33.37 0:34.22 -0:00.85
5th Kambal, Sanvi (6.11) 0:37.32 0:33.83 +0:03.49
================================================================================
Event #12  Boys  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chang, Joshua (6.2) 0:32.57 0:40.62 -0:08.05
2nd Wang, Eric (6.48) 0:37.01 0:39.25 -0:02.24
3rd Chiang, Matthew (5.58) 0:45.13 0:47.51 -0:02.38
================================================================================
Event #13  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Stayt, Caitlin (8.7) 0:18.75 0:19.76 -0:01.01
2nd Wong, Zoe (7.33) 0:21.52 0:20.65 +0:00.87
3rd Sharma, Duhita (7.38) 0:25.94 0:23.70 +0:02.24
4th Wung, Abby (8.44) 0:33.39
================================================================================
Event #14  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mai, Dawson (7.9) 0:29.28 0:28.82 +0:00.46
2nd George, Aiden (7.42) 0:40.46
3rd Chen, Benjamin (7.31) 0:42.16 0:41.13 +0:01.03
================================================================================
Event #16  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (9.68) 0:17.40 0:17.71 -0:00.31
================================================================================
Event #17  Girls  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Rodriguez, Izzy (7.21) 0:43.12 0:46.64 -0:03.52
2nd Wong, Zoe (7.33) 0:50.37 0:44.46 +0:05.91
================================================================================
Event #19  Girls  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Stayt, Caitlin (8.7) 0:47.13 0:45.63 +0:01.50
================================================================================
Event #20  Boys  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (9.68) 0:43.89 0:42.33 +0:01.56
================================================================================
Event #21  Girls  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Denk, Lydia (13.29) 1:07.78
================================================================================
Event #22  Boys  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Denk, Jacob (11.34) 1:03.07
================================================================================
Event #25  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Escalante, Reagan (4.53) 0:39.97 0:51.31 -0:11.34
2nd Shaves, Summer (4.24) 0:43.12 0:40.78 +0:02.34
3rd Robles, Amy (4) 0:45.16 0:52.95 -0:07.79
4th Nguyen, Kaitlyn (3.98) 0:54.27 0:43.22 +0:11.05
5th Bhandari, Saanvi (4.62) 0:56.44
================================================================================
Event #26  Boys  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hageman, Jack (4.14) 0:49.38 0:52.77 -0:03.39
================================================================================
Event #27  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Peca, Sophia (6.8) 0:25.94 0:26.85 -0:00.91
2nd Stanisai, Gwyneth (5.91) 0:27.28 0:28.65 -0:01.37
3rd Tibackx, Sydney (6.63) 0:32.57 0:31.15 +0:01.42
4th Wilson, Samantha (5.91) 0:35.75 0:34.19 +0:01.56
5th Kambal, Sanvi (6.11) 0:38.00 0:30.08 +0:07.92
6th Matutes, Nancy (5.31) 0:39.40 0:37.16 +0:02.24
7th Hageman, Abby (5.61) 0:41.03 0:30.31 +0:10.72
8th Chao, Sarah (5.12) 0:41.72 0:49.41 -0:07.69
9th Kochinski, Orly (5.9) 0:51.65
10th Kochinski, Meital (5.9) 0:51.71
================================================================================
Event #28  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ali, Amir (6.05) 0:25.06 0:28.45 -0:03.39
2nd Wang, Eric (6.48) 0:31.65 0:37.57 -0:05.92
3rd Chang, Joshua (6.2) 0:37.03 0:37.78 -0:00.75
4th Chiang, Matthew (5.58) 0:38.33 0:39.41 -0:01.08
5th Lee, Grayson (5.64) 0:40.01
6th Ferrer, Riley (6.89) 0:41.89
7th Tao, Leo (6.4) 0:47.00 0:46.36 +0:00.64
8th Sharma, Pradhyun (5.63) 0:52.20
9th Perez, Anthony (6.41) 0:55.78 0:41.93 +0:13.85
10th Shaaban, Ali (5.13) 1:08.39
================================================================================
Event #29  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Stayt, Caitlin (8.7) 0:19.46 0:19.59 -0:00.13
2nd Mandel, Lexi (7.34) 0:29.71 0:26.44 +0:03.27
3rd Wong, Zoe (7.33) 0:30.13 0:26.38 +0:03.75
4th Sharma, Duhita (7.38) 0:30.83 0:27.59 +0:03.24
5th Djabarov, Anastasia (7.12) 0:35.25
================================================================================
Event #30  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mai, Dawson (7.9) 0:31.88 0:28.71 +0:03.17
2nd Mirbolooki, Ryan (8.45) 0:31.95 0:36.46 -0:04.51
3rd Kalina, Aidan (7.21) 0:34.88 0:34.94 -0:00.06
4th Chen, Benjamin (7.31) 0:39.15 0:36.08 +0:03.07
5th George, Aiden (7.42) 0:39.50 0:40.93 -0:01.43
================================================================================
Event #31  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Shaaban, Ameera (9.29) 0:29.64
2nd Panda, Celina (10.65) 0:41.60 0:30.90 +0:10.70
================================================================================
Event #32  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (9.68) 0:20.14 0:20.26 -0:00.12
================================================================================
Event #33  Girls  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Matutes, Nancy (5.31) 1:20.18 1:26.39 -0:06.21
2nd Wilson, Samantha (5.91) 1:21.43 1:14.09 +0:07.34
3rd Nguyen, Kaitlyn (3.98) 2:00.34 1:43.58 +0:16.76
================================================================================
Event #34  Boys  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chiang, Matthew (5.58) 1:22.00 1:14.34 +0:07.66
================================================================================
Event #35  Girls  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Rodriguez, Izzy (7.21) 0:50.20 0:47.26 +0:02.94
2nd Peca, Sophia (6.8) 0:58.47 1:00.97 -0:02.50
3rd Wong, Zoe (7.33) 0:59.41 0:59.39 +0:00.02
4th Mandel, Lexi (7.34) 1:00.56 1:00.53 +0:00.03
5th Tibackx, Sydney (6.63) 1:09.07 1:10.15 -0:01.08
6th Kambal, Sanvi (6.11) 1:34.97 1:16.13 +0:18.84
================================================================================
Event #36  Boys  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ali, Amir (6.05) 0:58.68 1:10.33 -0:11.65
2nd Wang, Eric (6.48) 1:15.40 1:14.47 +0:00.93
3rd Chang, Joshua (6.2) 1:19.82 1:27.09 -0:07.27
4th Chen, Benjamin (7.31) 1:20.25
================================================================================
Event #37  Girls  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Stayt, Caitlin (8.7) 0:45.76 0:43.82 +0:01.94
================================================================================
Event #38  Boys  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (9.68) 0:44.90 0:44.38 +0:00.52
2nd Mirbolooki, Ryan (8.45) 1:15.69 1:10.63 +0:05.06
================================================================================
Event #39  Girls  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Denk, Lydia (13.29) 0:56.51
2nd Panda, Celina (10.65) 1:39.33 1:20.44 +0:18.89
================================================================================
Event #41  Girls  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Stayt, Caitlin (8.7) 1:38.46 1:37.14 +0:01.32
2nd Peca, Sophia (6.8) 2:02.06 1:52.65 +0:09.41
3rd Mandel, Lexi (7.34) 2:06.76 1:49.46 +0:17.30
================================================================================
Event #43  Girls  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Shaves, Summer (4.24) 0:54.19 0:49.14 +0:05.05
2nd Ali, Sophia (4.04) 0:55.81
3rd Robles, Amy (4) 1:02.44 0:58.27 +0:04.17
================================================================================
Event #45  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tibackx, Sydney (6.63) 0:34.43 0:32.83 +0:01.60
2nd Peca, Sophia (6.8) 0:35.28 0:39.89 -0:04.61
3rd Stanisai, Gwyneth (5.91) 0:37.64 0:38.06 -0:00.42
4th Wilson, Samantha (5.91) 0:38.34 0:40.39 -0:02.05
5th Kambal, Sanvi (6.11) 0:40.02 0:34.51 +0:05.51
6th Sangkarat, Chanya (6.65) 0:44.19 0:48.21 -0:04.02
7th Chao, Sarah (5.12) 1:20.25
8th Matutes, Nancy (5.31) 1:29.01 1:24.72 +0:04.29
9th Kochinski, Meital (5.9) 1:30.20
10th Kochinski, Orly (5.9) 1:42.84
================================================================================
Event #46  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ali, Amir (6.05) 0:27.75 0:30.63 -0:02.88
2nd Wang, Eric (6.48) 0:41.45 0:50.45 -0:09.00
3rd Chang, Joshua (6.2) 0:42.76 0:48.44 -0:05.68
4th Chiang, Matthew (5.58) 0:47.87 0:50.39 -0:02.52
5th Ferrer, Riley (6.89) 0:59.46
6th Perez, Anthony (6.41) 1:11.89
================================================================================
Event #47  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Stayt, Caitlin (8.7) 0:22.63 0:23.22 -0:00.59
2nd Mandel, Lexi (7.34) 0:26.62 0:26.08 +0:00.54
3rd Wong, Zoe (7.33) 0:28.64 0:27.97 +0:00.67
4th Sharma, Duhita (7.38) 0:33.93 0:35.53 -0:01.60
================================================================================
Event #48  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mai, Dawson (7.9) 0:30.00 0:29.87 +0:00.13
2nd Kalina, Aidan (7.21) 0:38.59 0:45.26 -0:06.67
3rd George, Aiden (7.42) 0:45.76
4th Mirbolooki, Ryan (8.45) 0:51.75 0:51.32 +0:00.43
5th Chen, Benjamin (7.31) 0:54.25 0:52.81 +0:01.44
================================================================================
Event #49  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Shaaban, Ameera (9.29) 0:37.15
2nd Panda, Celina (10.65) 0:52.51 0:48.59 +0:03.92
================================================================================
Event #50  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (9.68) 0:22.20 0:22.28 -0:00.08
================================================================================
Event #53  Girls  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Rodriguez, Izzy (7.21) 0:56.08 0:55.57 +0:00.51
2nd Mandel, Lexi (7.34) 1:00.44 0:57.22 +0:03.22
3rd Wong, Zoe (7.33) 1:03.47 0:59.33 +0:04.14
4th Tibackx, Sydney (6.63) 1:15.28 1:15.92 -0:00.64
5th Kambal, Sanvi (6.11) 1:24.72 1:18.34 +0:06.38
================================================================================
Event #54  Boys  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ali, Amir (6.05) 1:04.02 1:05.88 -0:01.86
2nd Wang, Eric (6.48) 1:31.45
3rd Chang, Joshua (6.2) 1:37.35 1:44.69 -0:07.34
================================================================================
Event #55  Girls  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Stayt, Caitlin (8.7) 0:51.09 0:50.00 +0:01.09
2nd Wung, Abby (8.44) 1:13.76 1:07.51 +0:06.25
================================================================================
Event #56  Boys  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (9.68) 0:50.01 0:48.37 +0:01.64
================================================================================
Event #57  Girls  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Denk, Lydia (13.29) 1:09.59
================================================================================
Event #58  Boys  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Denk, Jacob (11.34) 1:09.59 1:20.22 -0:10.63
================================================================================
Event #59  Girls  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Stayt, Caitlin (8.7) 1:52.91 1:53.14 -0:00.23
2nd Mandel, Lexi (7.34) 2:14.08 1:59.19 +0:14.89
3rd Wong, Zoe (7.33) 2:15.64
4th Tibackx, Sydney (6.63) 2:47.14 2:39.03 +0:08.11
================================================================================
Event #60  Boys  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Denk, Jacob (11.34) 2:27.84
================================================================================
Event #61  Girls  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Stayt, Caitlin (8.7) 1:25.46 1:31.14 -0:05.68
2nd Rodriguez, Izzy (7.21) 1:39.84 1:31.75 +0:08.09
3rd Denk, Lydia (13.29) 1:55.34
4th Peca, Sophia (6.8) 1:56.39 1:54.28 +0:02.11
5th Wong, Zoe (7.33) 1:56.57
================================================================================
Event #62  Boys  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (9.68) 1:27.07 1:32.14 -0:05.07
================================================================================
Event #63  Girls  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Shaves, Summer (4.24) 0:36.31 0:35.45 +0:00.86
2nd Ali, Sophia (4.04) 0:45.58 1:05.78 -0:20.20
3rd Robles, Amy (4) 0:53.02 0:54.31 -0:01.29
4th Alpert, Kendra (4.35) 0:56.65 1:02.96 -0:06.31
5th Uy, Journey (4.25) 1:03.81
6th Nguyen, Kaitlyn (3.98) 1:15.15 0:55.40 +0:19.75
7th Sundilson, Dalia (3.71) 1:23.95
8th Hoffman, Betsy (4.03) 1:52.83
9th Alpert, Hailey (2.92) 3:11.45
================================================================================
Event #64  Boys  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Fayeghi, Pasha (4.73) 0:51.39
2nd Hageman, Jack (4.14) 0:54.85 0:52.00 +0:02.85
3rd Kochinski, Eyal (3.85) 1:02.83 2:29.77 -1:26.94
4th Gurney, Jonathan (2.8) 1:42.65
================================================================================
Event #65  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Peca, Sophia (6.8) 0:23.72 0:23.53 +0:00.19
2nd Stanisai, Gwyneth (5.91) 0:24.69 0:28.38 -0:03.69
3rd Wilson, Samantha (5.91) 0:29.62 0:30.83 -0:01.21
4th Tibackx, Sydney (6.63) 0:31.91 0:29.18 +0:02.73
5th Kambal, Sanvi (6.11) 0:33.88 0:24.28 +0:09.60
6th Wung, Irene (6.83) 0:36.35 0:33.16 +0:03.19
7th Hageman, Abby (5.61) 0:39.63 0:37.68 +0:01.95
8th Chao, Sarah (5.12) 0:48.52 1:07.25 -0:18.73
9th Matutes, Nancy (5.31) 0:52.44 0:50.71 +0:01.73
10th Kochinski, Orly (5.9) 0:54.84 0:55.25 -0:00.41
11th Kochinski, Meital (5.9) 0:57.28 0:56.83 +0:00.45
================================================================================
Event #66  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ali, Amir (6.05) 0:21.52 0:23.59 -0:02.07
2nd Wang, Eric (6.48) 0:27.50 0:29.65 -0:02.15
3rd Chiang, Matthew (5.58) 0:29.95 0:29.00 +0:00.95
4th Chang, Joshua (6.2) 0:31.59 0:32.84 -0:01.25
5th Perez, Anthony (6.41) 0:39.07 0:39.94 -0:00.87
6th Lee, Grayson (5.64) 0:43.26
7th Tao, Leo (6.4) 0:49.91 0:47.22 +0:02.69
8th Goe, Steele (5.48) 0:51.39 0:46.02 +0:05.37
9th Sharma, Pradhyun (5.63) 1:03.57
10th Shaaban, Ali (5.13) 1:11.84 1:22.83 -0:10.99
================================================================================
Event #67  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Stayt, Caitlin (8.7) 0:17.53 0:17.25 +0:00.28
2nd Rodriguez, Izzy (7.21) 0:18.72 0:17.81 +0:00.91
3rd Wong, Zoe (7.33) 0:23.35 0:21.00 +0:02.35
4th Sharma, Duhita (7.38) 0:26.52 0:25.70 +0:00.82
================================================================================
Event #68  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chao, Josh (8.54) 0:19.77 0:22.84 -0:03.07
2nd Kalina, Aidan (7.21) 0:27.40 0:30.39 -0:02.99
3rd George, Aiden (7.42) 0:29.93 0:32.33 -0:02.40
4th Mirbolooki, Ryan (8.45) 0:30.08 0:34.20 -0:04.12
5th Chen, Benjamin (7.31) 0:31.31 0:29.26 +0:02.05
================================================================================
Event #69  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Shaaban, Ameera (9.29) 0:27.90 0:30.76 -0:02.86
2nd Panda, Celina (10.65) 0:38.90 0:33.07 +0:05.83
================================================================================
Event #70  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (9.68) 0:16.19 0:16.73 -0:00.54
================================================================================
Event #71  Girls  5&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wilson, Samantha (5.91) 1:13.22 1:09.34 +0:03.88
2nd Shaves, Summer (4.24) 1:22.84 1:26.21 -0:03.37
3rd Matutes, Nancy (5.31) 1:42.28 1:41.90 +0:00.38
4th Nguyen, Kaitlyn (3.98) 2:30.25 1:51.64 +0:38.61
================================================================================
Event #72  Boys  5&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chiang, Matthew (5.58) 1:17.10 1:09.75 +0:07.35
================================================================================
Event #73  Girls  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wong, Zoe (7.33) 0:54.40 0:47.48 +0:06.92
2nd Peca, Sophia (6.8) 0:55.38 0:53.84 +0:01.54
3rd Tibackx, Sydney (6.63) 1:05.76 1:14.08 -0:08.32
4th Sangkarat, Chanya (6.65) 1:08.65
5th Kambal, Sanvi (6.11) 1:18.41 1:01.46 +0:16.95
================================================================================
Event #74  Boys  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ali, Amir (6.05) 0:51.00 0:55.41 -0:04.41
2nd Mai, Dawson (7.9) 1:01.14
3rd Wang, Eric (6.48) 1:03.06 1:15.58 -0:12.52
4th Chen, Benjamin (7.31) 1:05.50 1:06.26 -0:00.76
5th Chang, Joshua (6.2) 1:07.63 1:17.69 -0:10.06
6th Chen, David (7.83) 1:09.40
7th George, Aiden (7.42) 1:11.47 1:16.15 -0:04.68
================================================================================
Event #75  Girls  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Stayt, Caitlin (8.7) 0:39.64 0:38.26 +0:01.38
2nd Wung, Abby (8.44) 0:59.01
================================================================================
Event #76  Boys  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chao, Josh (8.54) 0:48.75 0:54.46 -0:05.71
2nd Mirbolooki, Ryan (8.45) 1:12.89 1:07.70 +0:05.19
================================================================================
Event #77  Girls  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Denk, Lydia (13.29) 0:48.71
2nd Tang, Amy (11.24) 0:57.35
3rd Panda, Celina (10.65) 1:36.58 1:24.12 +0:12.46
================================================================================
Event #78  Boys  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Denk, Jacob (11.34) 1:03.77