October 7th, 2017

10/07/2017  Swim Competition – Irvine
Total Participants Checked-In : 78
Event #3  Girls  07-08  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sydney T (8.43) 1:55.58 1:51.00 +0:04.58
================================================================================
Event #4  Boys  07-08  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yousef S (8.65) 1:32.16 1:36.90 -0:04.74
================================================================================
Event #5  Girls  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wynona N (10.03) 1:40.53
================================================================================
Event #11  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Adelyn L (5.39) 0:25.00 0:24.50 +0:00.50
2nd Lenjiro M (6.74) 0:37.00 0:46.85 -0:09.85
3rd Arushi A (6.95) 1:08.89 1:07.19 +0:01.70
================================================================================
Event #12  Boys  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sam S (6.85) 0:38.10
================================================================================
Event #13  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sydney T (8.43) 0:23.26 0:21.58 +0:01.68
2nd Analy S (8.39) 0:29.59
3rd Sophie I (8.87) 0:31.90
4th Isabella H (8.85) 0:41.59
================================================================================
Event #14  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yousef S (8.65) 0:19.35 0:21.45 -0:02.10
2nd Vincent T (7.73) 0:22.96 0:22.20 +0:00.76
4th Neel S (8.48) 0:31.71 0:27.06 +0:04.65
5th Josiah N (7.56) 0:38.21
6th Logan R (7.84) 0:53.19 0:46.28 +0:06.91
================================================================================
Event #15  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wynona N (10.03) 0:19.40
2nd Allison L (9.80) 0:24.33
3rd Li Min O (10.96) 0:38.56 0:38.03 +0:00.53
================================================================================
Event #16  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Vincent L (9.63) 0:37.44 0:34.01 +0:03.43
2nd Ali B (10.18) 0:41.53 0:37.08 +0:04.45
================================================================================
Event #17  Girls  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Adelyn L (5.39) 1:02.82
================================================================================
Event #19  Girls  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sydney T (8.43) 0:56.33 0:56.96 -0:00.63
2nd Yessica C (9.83) 1:02.28
3rd Elizabeth M (9.59) 1:16.87
================================================================================
Event #20  Boys  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yousef S (8.65) 0:44.21 0:47.44 -0:03.23
2nd Neel S (8.48) 1:15.79 1:17.45 -0:01.66
3rd Vincent L (9.63) 1:19.54 1:31.20 -0:11.66
================================================================================
Event #22  Boys  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Brandon C (10.16) 0:44.03
2nd Ethan C (11.08) 0:57.40 0:56.27 +0:01.13
================================================================================
Event #25  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Adira S (4.71) 0:39.09 0:48.65 -0:09.56
2nd Anya K (4.87) 0:53.76 0:47.84 +0:05.92
3rd Cailey K (4.75) 0:54.71
4th Makhana J (4.97) 0:55.71 0:59.66 -0:03.95
================================================================================
Event #26  Boys  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Noel R (4.04) 1:00.37 1:30.70 -0:30.33
2nd Ethan L (4.95) 1:11.97
================================================================================
Event #27  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Adelyn L (5.39) 0:26.45 0:27.18 -0:00.73
2nd Lenjiro M (6.74) 0:33.88 0:30.53 +0:03.35
3rd samhita k (6.60) 0:36.38 0:41.53 -0:05.15
4th Elise C (5.71) 0:42.88 0:40.69 +0:02.19
5th Olivia G (5.54) 0:43.87 0:40.19 +0:03.68
6th Sophia K (5.36) 0:48.58
7th Arushi A (6.95) 1:18.25 0:47.84 +1:30.41
================================================================================
Event #28  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sam S (6.85) 0:34.12 0:31.64 +0:02.48
2nd Derek G (6.19) 0:35.56 0:35.96 -0:00.40
3rd Leo K (5.27) 0:37.82 0:56.08 -0:18.26
4th Evan K (5.54) 1:01.59 0:56.13 +0:05.46
5th Ryan X (6.21) 1:01.91
6th Zander S (5.31) 1:01.94 1:05.84 -0:03.90
7th Adrian L (5.81) 1:03.69 0:58.50 +0:05.19
================================================================================
Event #29  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ashley C (8.33) 0:25.59 0:29.32 -0:03.73
2nd Analy S (8.39) 0:26.27
3rd Sydney T (8.43) 0:29.65 0:26.00 +0:03.65
4th Sophie I (8.87) 0:30.19
5th Isabella H (8.85) 0:30.44 0:31.81 -0:01.37
6th Abigail R (7.28) 0:32.26 0:33.62 -0:01.36
7th Alana S (7.36) 0:37.37
8th harshika T (8.16) 0:42.39
================================================================================
Event #30  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yousef S (8.65) 0:21.91 0:22.50 -0:00.59
3rd Vincent T (7.73) 0:29.64 0:22.90 +0:06.74
4th Edward T (8.15) 0:30.59 0:28.22 +0:02.37
5th Josiah N (7.56) 0:34.47 0:33.03 +0:01.44
6th Neel S (8.48) 0:38.02 0:39.26 -0:01.24
7th Logan R (7.84) 0:49.02 0:38.53 +0:10.49
================================================================================
Event #31  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Li Min O (10.96) 0:27.81 0:30.27 -0:02.46
2nd Chloe I (9.03) 0:38.78 0:28.72 +0:10.06
================================================================================
Event #32  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Vincent L (9.63) 0:31.69 0:29.70 +0:01.99
2nd Ali B (10.18) 0:36.07 0:34.83 +0:01.24
================================================================================
Event #33  Girls  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Adelyn L (5.39) 0:59.78
2nd Elise C (5.71) 1:32.21 1:23.97 +0:08.24
================================================================================
Event #34  Boys  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Marcus L (5.47) 1:17.65
2nd Evan K (5.54) 2:07.12
3rd Noel R (4.04) 2:12.14
4th Adrian L (5.81) 2:20.78 2:05.01 +0:15.77
================================================================================
Event #35  Girls  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st samhita k (6.60) 1:15.77 1:13.46 +0:02.31
2nd Arushi A (6.95) 2:49.52 1:50.97 +1:58.55
================================================================================
Event #36  Boys  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Derek G (6.19) 1:19.37 1:33.77 -0:14.40
2nd Sam S (6.85) 1:19.45
================================================================================
Event #37  Girls  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sydney T (8.43) 0:58.91 0:54.34 +0:04.57
2nd Yessica C (9.83) 0:59.54
3rd Amelia G (9.29) 1:10.97
4th Elizabeth M (9.59) 1:12.20
================================================================================
Event #38  Boys  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yousef S (8.65) 0:45.58 0:47.44 -0:01.86
2nd Vincent L (9.63) 1:08.46 1:05.90 +0:02.56
================================================================================
Event #39  Girls  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Remi T (10.03) 0:43.52 0:47.81 -0:04.29
2nd Li Min O (10.96) 1:02.78 1:08.00 -0:05.22
================================================================================
Event #40  Boys  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Brandon C (10.16) 0:45.75
2nd Jeremy C (11.13) 1:07.14 1:06.46 +0:00.68
================================================================================
Event #43  Girls  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Adira S (4.71) 0:57.16 1:05.65 -0:08.49
2nd Makhana J (4.97) 0:57.84 1:08.19 -0:10.35
================================================================================
Event #45  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Adelyn L (5.39) 0:35.26 0:33.77 +0:01.49
2nd Lenjiro M (6.74) 0:37.22 0:41.88 -0:04.66
3rd Olivia G (5.54) 1:09.66
4th Arushi A (6.95) 1:27.32 1:30.33 -0:03.01
================================================================================
Event #46  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tim P (5.15) 0:35.97
2nd Sam S (6.85) 0:36.64 0:39.91 -0:03.27
3rd Wawa W (5.66) 0:48.57
4th Derek G (6.19) 0:48.78 0:46.08 +0:02.70
5th Jason L (6.10) 0:58.56
6th Evan K (5.54) 1:31.13 1:31.97 -0:00.84
7th Adrian L (5.81) 1:32.46 1:16.76 +0:15.70
================================================================================
Event #47  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sydney T (8.43) 0:26.39 0:25.94 +0:00.45
2nd Alana S (7.36) 0:36.03 0:38.39 -0:02.36
3rd Sophie I (8.87) 0:36.70
4th Teagan V (7.44) 0:38.90
5th Isabella H (8.85) 0:42.35 0:40.28 +0:02.07
================================================================================
Event #48  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yousef S (8.65) 0:23.40 0:27.68 -0:04.28
2nd Vincent T (7.73) 0:25.20 0:24.87 +0:00.33
3rd Michael T (8.83) 0:30.96 0:32.25 -0:01.29
4th Neel S (8.48) 0:34.53 0:35.13 -0:00.60
5th Caleb L (8.46) 0:42.59
6th Josiah N (7.56) 0:43.22 1:00.78 -0:17.56
7th Edward T (8.15) 0:43.44 0:38.31 +0:05.13
8th Ethan S (7.31) 0:45.08
9th Logan R (7.84) 0:48.91 0:43.21 +0:05.70
================================================================================
Event #49  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Allison L (9.80) 0:23.02
2nd Wynona N (10.03) 0:24.19
3rd Li Min O (10.96) 0:40.45 0:39.50 +0:00.95
4th Chloe I (9.03) 0:47.78 0:47.60 +0:00.18
================================================================================
Event #50  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Vincent L (9.63) 0:36.50 0:35.16 +0:01.34
2nd Ali B (10.18) 0:43.65 0:44.33 -0:00.68
================================================================================
Event #51  Girls  5&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Adelyn L (5.39) 1:20.19 1:11.28 +0:08.91
================================================================================
Event #52  Boys  5&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tim P (5.15) 1:18.03 1:15.76 +0:02.27
2nd Marcus L (5.47) 1:57.76
================================================================================
Event #53  Girls  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Teagan V (7.44) 1:20.38
2nd Lenjiro M (6.74) 1:23.77 1:28.65 -0:04.88
3rd Alana S (7.36) 1:27.26
================================================================================
Event #54  Boys  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Vincent T (7.73) 0:57.25 0:54.91 +0:02.34
2nd Sam S (6.85) 1:29.28 1:18.89 +0:10.39
3rd Ahanu K (7.39) 1:38.52
================================================================================
Event #55  Girls  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sydney T (8.43) 0:58.45 0:57.03 +0:01.42
2nd Ashley C (8.33) 0:58.57 1:16.75 -0:18.18
3rd Elizabeth M (9.59) 1:06.44
4th Yessica C (9.83) 1:09.33
5th Amelia G (9.29) 1:41.12
================================================================================
Event #56  Boys  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yousef S (8.65) 0:49.32 0:53.95 -0:04.63
2nd Neel S (8.48) 1:11.16 1:21.87 -0:10.71
3rd Vincent L (9.63) 1:24.03 1:23.08 +0:00.95
================================================================================
Event #57  Girls  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Remi T (10.03) 0:53.03 0:51.53 +0:01.50
2nd Li Min O (10.96) 1:32.37 1:27.32 +0:05.05
================================================================================
Event #58  Boys  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Brandon C (10.16) 0:52.89
2nd Ethan C (11.08) 0:53.75 0:58.20 -0:04.45
3rd Jeremy C (11.13) 1:25.33 1:38.88 -0:13.55
================================================================================
Event #59  Girls  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Remi T (10.03) 1:51.89 1:52.70 -0:00.81
================================================================================
Event #60  Boys  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Vincent T (7.73) 2:06.89 1:52.15 +0:14.74
================================================================================
Event #62  Boys  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yousef S (8.65) 1:21.65 1:30.69 -0:09.04
================================================================================
Event #63  Girls  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Emma L (4.69) 0:44.37 0:47.72 -0:03.35
2nd Adira S (4.71) 0:47.59 0:48.91 -0:01.32
3rd Makhana J (4.97) 0:48.64 0:47.77 +0:00.87
4th Anya K (4.87) 0:58.69 0:54.46 +0:04.23
================================================================================
Event #64  Boys  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Liam C (3.94) 0:52.83 1:03.09 -0:10.26
2nd Ethan L (4.95) 0:57.09 1:16.07 -0:18.98
================================================================================
Event #65  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Adelyn L (5.39) 0:26.69 0:25.65 +0:01.04
2nd Lenjiro M (6.74) 0:27.26 0:26.97 +0:00.29
3rd Faith N (6.82) 0:28.43 0:32.66 -0:04.23
4th Natalie A (6.78) 0:36.13 0:37.16 -0:01.03
5th Maryam A (6.72) 0:38.52
6th Janvi P (6.81) 0:38.58
7th Alesia C (5.22) 0:40.00
8th samhita k (6.60) 0:40.19 0:51.78 -0:11.59
9th Olivia G (5.54) 0:43.09 0:38.76 +0:04.33
10th Audrey C (5.85) 0:43.59
11th Arushi A (6.95) 0:50.77 0:43.03 +0:07.74
12th Sophia K (5.36) 0:53.41
13th Layla A (5.36) 0:57.44
================================================================================
Event #66  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tim P (5.15) 0:29.33
2nd Sam S (6.85) 0:32.88 0:29.72 +0:03.16
3rd Wawa W (5.66) 0:34.64
4th William G (6.26) 0:35.33
5th Derek G (6.19) 0:36.94 0:41.63 -0:04.69
6th Leo K (5.27) 0:41.47 0:32.44 +0:09.03
7th Jason L (6.10) 0:46.03
8th Caden C (6.25) 0:48.70
9th Adrian L (5.81) 0:56.07 0:51.69 +0:04.38
10th Zander S (5.31) 0:57.95
11th Ryan X (6.21) 0:58.58
12th Evan K (5.54) 1:01.43 0:55.91 +0:05.52
13th Daniel M (5.10) 1:23.26
================================================================================
Event #67  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sydney T (8.43) 0:22.26 0:20.57 +0:01.69
2nd Sophie I (8.87) 0:23.22
3rd Ashley C (8.33) 0:23.62 0:26.21 -0:02.59
4th Isabella H (8.85) 0:29.96 0:30.58 -0:00.62
5th Teagan V (7.44) 0:32.29
6th Abigail R (7.28) 0:37.50 0:37.64 -0:00.14
7th Alana S (7.36) 0:37.82 0:31.08 +0:06.74
8th harshika T (8.16) 0:40.10 0:38.38 +0:01.72
================================================================================
Event #68  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yousef S (8.65) 0:16.69 0:17.89 -0:01.20
2nd Michael T (8.83) 0:21.88 0:22.21 -0:00.33
3rd Vincent T (7.73) 0:22.96 0:21.69 +0:01.27
4th Neel S (8.48) 0:26.00 0:26.06 -0:00.06
5th Max L (7.99) 0:28.03 0:26.94 +0:01.09
6th Edward T (8.15) 0:29.81
7th Josiah N (7.56) 0:31.15 0:30.41 +0:00.74
8th Caleb L (8.46) 0:31.62
9th Connor H (7.09) 0:36.25 0:36.63 -0:00.38
10th Kaz K (7.27) 0:36.40 0:42.03 -0:05.63
11th Logan R (7.84) 0:36.50 0:30.93 +0:05.57
12th Ethan S (7.31) 0:40.71
================================================================================
Event #69  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wynona N (10.03) 0:17.89
2nd Amelia G (9.29) 0:31.71 0:27.69 +0:04.02
3rd Li Min O (10.96) 0:33.03 0:31.69 +0:01.34
================================================================================
Event #70  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ali B (10.18) 0:26.76 0:28.01 -0:01.25
2nd Vincent L (9.63) 0:26.94 0:27.15 -0:00.21
3rd Cameron M (9.03) 0:34.35
================================================================================
Event #71  Girls  5&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Adelyn L (5.39) 0:56.08 0:58.28 -0:02.20
================================================================================
Event #72  Boys  5&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Marcus L (5.47) 1:23.09
2nd Adrian L (5.81) 2:03.76
3rd Mason A (5.58) 2:33.25
================================================================================
Event #73  Girls  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lenjiro M (6.74) 0:57.90 1:00.02 -0:02.12
2nd Teagan V (7.44) 1:07.75
3rd Claire L (7.42) 1:13.87
4th Faith N (6.82) 1:14.37 1:17.10 -0:02.73
5th Natalie A (6.78) 1:23.95 1:18.08 +0:05.87
6th Arushi A (6.95) 1:46.78 1:47.56 -0:00.78
================================================================================
Event #74  Boys  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Vincent T (7.73) 0:48.44 0:43.38 +0:05.06
2nd Darren S (7.47) 1:05.34
3rd Sam S (6.85) 1:11.83 1:08.34 +0:03.49
4th Ethan L (6.86) 1:15.58
5th Ahanu K (7.39) 1:23.16 1:15.15 +0:08.01
6th Derek G (6.19) 1:23.64 1:54.47 -0:30.83
================================================================================
Event #75  Girls  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sydney T (8.43) 0:48.43 0:48.33 +0:00.10
2nd Yessica C (9.83) 0:49.87
3rd Analy S (8.39) 0:57.39
4th Elizabeth M (9.59) 1:00.09
5th Chloe I (9.03) 1:12.13
6th Amelia G (9.29) 1:15.87 1:04.88 +0:10.99
================================================================================
Event #76  Boys  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yousef S (8.65) 0:37.02 0:39.15 -0:02.13
2nd Neel S (8.48) 0:57.60 0:55.20 +0:02.40
3rd Jalen C (8.23) 1:05.53
4th Vincent L (9.63) 1:05.97 1:08.46 -0:02.49
================================================================================
Event #77  Girls  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Remi T (10.03) 0:38.25 0:39.47 -0:01.22
2nd Li Min O (10.96) 1:14.35
================================================================================
Event #78  Boys  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ethan C (11.08) 0:41.38 0:43.31 -0:01.93
2nd Ali B (10.18) 1:04.70 1:05.60 -0:00.90