April 14, 2012

4/14/2012  Swim Competition — Irvine
Total Participants Checked-In : 89
Event #1  Girls  Open  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kampfer, Morgan (9.73) 1:22.31 1:27.41 -0:05.10
2nd Dickstein, Jenna (10.5) 1:38.34 1:40.00 -0:01.66
================================================================================
Event #2  Boys  Open  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Diedricks, Ethan (8.26) 1:24.34 1:24.94 -0:00.60
2nd Ringhofer, Tyler (7.04) 1:34.19 1:38.44 -0:04.25
3rd Kim, Benjamin (10.06) 2:02.81 0:58.06 +1:04.75
================================================================================
Event #3  Girls  4&U  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mesina, Alexis (4.4) 0:51.97 1:37.57 -0:45.60
================================================================================
Event #4  Boys  4&U  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Eich, Carson (4.56) 1:02.88
================================================================================
Event #5  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kim, Madeleine (6.91) 0:37.47 0:42.06 -0:04.59
2nd Cummings, Camryn (6.44) 0:38.62
3rd Yomogida, Joy (6.36) 0:39.19
4th Chalupnik, Ryan (5.95) 0:40.78 0:39.81 +0:00.97
5th Marar, Nidhii (5.1) 0:57.87
================================================================================
Event #6  Boys  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Horvath, Henry (6.18) 0:20.06 0:19.16 +0:00.90
2nd Chin, Noah (6.98) 0:36.13 0:39.69 -0:03.56
3rd Ku, Nathan (6.38) 0:40.63 0:41.78 -0:01.15
4th Leach, Troy (5.95) 0:44.28 0:36.81 +0:07.47
5th Touski, Shahab (5.08) 0:47.94
================================================================================
Event #7  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Blyn, Danielle (7.57) 0:32.63 0:32.57 +0:00.06
2nd Berg, Cassidy (7.75) 0:37.26 0:34.03 +0:03.23
================================================================================
Event #8  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Diedricks, Ethan (8.26) 0:17.47 0:16.82 +0:00.65
2nd Chang, Joey (7.48) 0:19.94 0:20.35 -0:00.41
3rd Leach, Bryce (8.63) 0:21.31 0:19.15 +0:02.16
================================================================================
Event #11  Girls  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tahmasbi, Rodin (7.92) 1:12.59 1:09.44 +0:03.15
================================================================================
Event #12  Boys  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ringhofer, Tyler (7.04) 0:43.32 0:43.59 -0:00.27
2nd Horvath, Henry (6.18) 0:44.19 0:47.40 -0:03.21
================================================================================
Event #13  Girls  08-10  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kampfer, Morgan (9.73) 0:40.34
2nd Dickstein, Jenna (10.5) 0:47.81 0:49.93 -0:02.12
================================================================================
Event #14  Boys  08-10  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Diedricks, Ethan (8.26) 0:44.91 0:42.09 +0:02.82
2nd Leach, Bryce (8.63) 1:00.88 0:53.71 +0:07.17
3rd Kim, Benjamin (10.06) 1:11.06 1:03.50 +0:07.56
================================================================================
Event #19  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Nishizaka, Maya (4.28) 0:38.72 0:46.97 -0:08.25
2nd Hagmann, Sophia (4.62) 0:41.22 0:45.75 -0:04.53
3rd Mesina, Alexis (4.4) 0:41.81 1:00.37 -0:18.56
4th Henderson, Chloe (4.29) 0:49.16 0:49.78 -0:00.62
5th Ra, Amelia (4.96) 0:50.18 0:43.50 +0:06.68
6th Jin, Claire (4.47) 0:51.40
7th Callahan, Maeve (4.18) 0:55.81 0:48.97 +0:06.84
8th Rodriguez, Keani (4.77) 0:57.44
9th Walker, MacKenzi (2.83) 1:10.78 0:56.63 +0:14.15
10th Dinapoli, Gianna (3.95) 1:12.15 1:30.31 -0:18.16
11th Riturban, Alyssa (4.9) 1:24.03
12th Chavez, Abigail (3.81) 1:33.12
================================================================================
Event #20  Boys  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Abourjeily, Mateo (4.58) 0:49.07 0:59.03 -0:09.96
2nd Eich, Carson (4.56) 0:49.28 0:48.69 +0:00.59
3rd Yee, Micah (4.16) 1:11.56 1:11.66 -0:00.10
4th Mangalekar, Aaryan (4.21) 1:21.44
================================================================================
Event #21  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yomogida, Joy (6.36) 0:27.57 0:32.15 -0:04.58
2nd Chang, Samantha (6.29) 0:31.53 0:29.78 +0:01.75
3rd Cummings, Camryn (6.44) 0:32.07 0:35.78 -0:03.71
4th Kim, Madeleine (6.91) 0:32.16 0:38.43 -0:06.27
5th Chalupnik, Ryan (5.95) 0:34.90 0:33.16 +0:01.74
6th Kao, Cassidy (6.48) 0:35.72 0:38.56 -0:02.84
7th Pfeiffer, Katie (5.7) 0:36.94 0:36.50 +0:00.44
8th Chen, Alice (6.37) 0:39.50
9th Marar, Nidhii (5.1) 0:41.72 0:41.84 -0:00.12
10th Narsina, Manasi (5.8) 0:42.32 0:52.47 -0:10.15
11th Berg, Sydney (5.91) 0:48.53 0:38.28 +0:10.25
12th Schafer, Iris (5.48) 0:49.84 0:52.28 -0:02.44
13th Kincaid, Mira (6.17) 0:54.25 0:50.06 +0:04.19
14th Yu, Iris (5.07) 0:56.59
15th Kim, Hanna (5.25) 0:58.90
================================================================================
Event #22  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Horvath, Henry (6.18) 0:20.84 0:20.69 +0:00.15
2nd Chin, Noah (6.98) 0:31.03 0:29.15 +0:01.88
3rd Ku, Nathan (6.38) 0:31.99 0:34.60 -0:02.61
4th Leach, Troy (5.95) 0:36.47 0:29.47 +0:07.00
5th Pisoncik, Samuel (6.31) 0:42.69 0:52.85 -0:10.16
6th Boado, Justin (6.07) 0:45.72
7th Mcguirk, Matthew (5.36) 0:46.35 0:47.50 -0:01.15
8th Pettit, Steven (5.93) 0:47.57 0:49.87 -0:02.30
9th Touski, Shahab (5.08) 0:54.93 0:52.19 +0:02.74
10th Mejer, Denis (6) 0:55.22 0:47.13 +0:08.09
11th Ramasubramanian, Kapil (5.53) 0:55.75 1:31.89 -0:36.14
12th Diwanji, Aayan (5.02) 0:57.65 1:08.44 -0:10.79
13th Chavez, Mason (6.79) 0:58.94
14th Brewer, Aiden (6.58) 0:59.59 1:05.32 -0:05.73
15th Huang, Brett (5.21) 1:10.22
16th Tran, Jacob (5.79) 1:10.31 0:53.88 +0:16.43
17th Diwanji, Aahan (5.02) 1:15.97 1:08.50 +0:07.47
18th Rodriguez, Kai (5.86) 1:16.91
19th Callahan, Aidan (5.8) 1:20.16 0:51.19 +0:28.97
================================================================================
Event #23  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Blyn, Danielle (7.57) 0:28.22 0:34.32 -0:06.10
2nd Berg, Cassidy (7.75) 0:32.97 0:29.85 +0:03.12
3rd Cheeseman, Sylvia (8.15) 0:38.72
================================================================================
Event #24  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Diedricks, Ethan (8.26) 0:19.37 0:19.31 +0:00.06
2nd Chang, Joey (7.48) 0:21.78 0:21.85 -0:00.07
3rd Leach, Bryce (8.63) 0:22.60 0:23.09 -0:00.49
4th Loo, Kanoa (7.98) 0:30.44 0:31.97 -0:01.53
5th Brewer, Michael (8.33) 0:32.13 0:33.91 -0:01.78
6th Chen, Brendan (8.18) 0:34.59
7th Lee-Chu, Ryan (7.31) 0:36.96 0:36.90 +0:00.06
8th Kunin, Adam (7.51) 0:39.75 1:00.53 -0:20.78
9th Quinlivan, Alex (7.24) 0:45.53
================================================================================
Event #25  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kim, Donna (9.05) 0:22.78 0:22.78
2nd Perez, Riley (9.5) 0:33.37
3rd Valenciano, Aliyah (10.53) 0:44.66
================================================================================
Event #27  Girls  7&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tahmasbi, Rodin (7.92) 1:07.57 1:07.90 -0:00.33
2nd Yomogida, Joy (6.36) 1:08.32 1:16.12 -0:07.80
3rd Chalupnik, Ryan (5.95) 1:09.40 1:12.94 -0:03.54
4th Berg, Cassidy (7.75) 1:12.78 1:03.22 +0:09.56
5th Pfeiffer, Katie (5.7) 1:17.87 1:18.13 -0:00.26
6th Kao, Cassidy (6.48) 1:18.13
================================================================================
Event #28  Boys  7&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Horvath, Henry (6.18) 0:41.84 0:45.19 -0:03.35
2nd Ringhofer, Tyler (7.04) 0:43.50 0:46.03 -0:02.53
3rd Chin, Noah (6.98) 1:08.00 1:09.04 -0:01.04
4th Lee-Chu, Ryan (7.31) 1:18.41 1:23.62 -0:05.21
================================================================================
Event #29  Girls  08-10  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Dickstein, Jenna (10.5) 0:47.22 0:47.44 -0:00.22
2nd Kim, Donna (9.05) 0:47.41 0:49.93 -0:02.52
================================================================================
Event #30  Boys  08-10  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Diedricks, Ethan (8.26) 0:41.41 0:41.72 -0:00.31
2nd Leach, Bryce (8.63) 0:57.72 0:50.53 +0:07.19
3rd Kim, Benjamin (10.06) 1:01.09 0:58.56 +0:02.53
4th Brewer, Michael (8.33) 1:07.47 1:05.19 +0:02.28
================================================================================
Event #31  Girls  11-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Motahari, Neeka (11.22) 0:55.15 0:55.19 -0:00.04
================================================================================
Event #32  Boys  11-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Brewer, Maxwell (12.97) 1:04.71
================================================================================
Event #34  Boys  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Diedricks, Ethan (8.26) 1:26.69 1:27.19 -0:00.50
2nd Ringhofer, Tyler (7.04) 1:34.16
================================================================================
Event #35  Girls  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mesina, Alexis (4.4) 0:56.28 1:07.75 -0:11.47
2nd Nishizaka, Maya (4.28) 1:08.91
3rd Dinapoli, Gianna (3.95) 1:22.88
4th Hagmann, Sophia (4.62) 1:25.69 1:08.78 +0:16.91
5th Walker, MacKenzi (2.83) 1:49.81 2:23.56 -0:33.75
================================================================================
Event #37  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chang, Samantha (6.29) 0:28.19 0:27.57 +0:00.62
2nd Kim, Madeleine (6.91) 0:42.16 0:44.75 -0:02.59
3rd Cummings, Camryn (6.44) 0:47.90 0:56.44 -0:08.54
4th Chalupnik, Ryan (5.95) 0:49.00 0:45.00 +0:04.00
5th Berg, Sydney (5.91) 0:51.90 0:45.00 +0:06.90
6th Pfeiffer, Katie (5.7) 0:56.81 1:04.06 -0:07.25
7th Chen, Alice (6.37) 1:05.44
8th Yomogida, Joy (6.36) 1:07.13
9th Marar, Nidhii (5.1) 1:09.87 0:56.78 +0:13.09
================================================================================
Event #38  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Horvath, Henry (6.18) 0:23.03 0:25.47 -0:02.44
2nd Ku, Nathan (6.38) 0:43.50 0:47.50 -0:04.00
3rd Hagerty, Ryan (6.06) 0:52.75 0:49.47 +0:03.28
4th Leach, Troy (5.95) 0:55.46 1:01.41 -0:05.95
5th Touski, Shahab (5.08) 0:56.10 0:52.32 +0:03.78
6th Mcguirk, Matthew (5.36) 0:56.32 0:56.85 -0:00.53
7th Mejer, Denis (6) 1:01.53
8th Chavez, Mason (6.79) 1:04.09
9th Pettit, Steven (5.93) 1:04.75 1:04.59 +0:00.16
================================================================================
Event #39  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Blyn, Danielle (7.57) 0:35.09 0:39.10 -0:04.01
2nd Tahmasbi, Rodin (7.92) 0:36.90 0:39.00 -0:02.10
3rd Cheeseman, Sylvia (8.15) 0:37.47
4th Berg, Cassidy (7.75) 0:40.13 0:35.78 +0:04.35
================================================================================
Event #40  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Diedricks, Ethan (8.26) 0:21.20 0:21.06 +0:00.14
2nd Leach, Bryce (8.63) 0:23.87 0:24.13 -0:00.26
3rd Brewer, Michael (8.33) 0:32.47 0:39.32 -0:06.85
4th Lee-Chu, Ryan (7.31) 0:32.94
5th Loo, Kanoa (7.98) 0:36.66 0:36.81 -0:00.15
================================================================================
Event #41  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mcdade, Olivia (9.44) 0:33.31
================================================================================
Event #43  Girls  7&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Pfeiffer, Katie (5.7) 1:49.06 2:05.28 -0:16.22
2nd Berg, Sydney (5.91) 2:03.09 1:57.31 +0:05.78
================================================================================
Event #44  Boys  7&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Horvath, Henry (6.18) 0:49.56 0:53.66 -0:04.10
2nd Ringhofer, Tyler (7.04) 0:50.15 0:49.65 +0:00.50
3rd Lee-Chu, Ryan (7.31) 1:15.44
4th Chin, Noah (6.98) 1:37.47 1:29.68 +0:07.79
================================================================================
Event #45  Girls  08-10  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kim, Donna (9.05) 0:49.72 0:49.65 +0:00.07
2nd Dickstein, Jenna (10.5) 0:56.47 0:57.16 -0:00.69
3rd Cheeseman, Sylvia (8.15) 1:19.15
================================================================================
Event #46  Boys  08-10  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Diedricks, Ethan (8.26) 0:47.66 0:44.06 +0:03.60
2nd Leach, Bryce (8.63) 0:56.40 0:58.72 -0:02.32
3rd Kim, Benjamin (10.06) 1:07.91 1:06.81 +0:01.10
4th Brewer, Nolan (10.22) 1:16.47
================================================================================
Event #47  Girls  11-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Motahari, Neeka (11.22) 1:02.47 0:58.25 +0:04.22
================================================================================
Event #48  Boys  11-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Brewer, Maxwell (12.97) 1:04.47 1:13.50 -0:09.03
================================================================================
Event #49  Girls  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kim, Donna (9.05) 1:45.78 1:49.23 -0:03.45
================================================================================
Event #50  Boys  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Diedricks, Ethan (8.26) 1:36.59 1:39.37 -0:02.78
================================================================================
Event #51  Girls  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Dickstein, Jenna (10.5) 1:32.06
================================================================================
Event #52  Boys  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Diedricks, Ethan (8.26) 1:22.32 1:26.22 -0:03.90
================================================================================
Event #53  Girls  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mesina, Alexis (4.4) 0:43.13 0:41.22 +0:01.91
2nd Nishizaka, Maya (4.28) 0:46.91 0:44.54 +0:02.37
3rd Hagmann, Sophia (4.62) 0:47.35 0:42.25 +0:05.10
4th Rodriguez, Keani (4.77) 0:55.69
5th Dinapoli, Gianna (3.95) 0:58.31 1:27.25 -0:28.94
6th Jin, Claire (4.47) 0:59.37 1:06.06 -0:06.69
7th Callahan, Maeve (4.18) 1:01.19 0:51.00 +0:10.19
8th Henderson, Chloe (4.29) 1:16.03 0:55.28 +0:20.75
9th Walker, MacKenzi (2.83) 1:19.50 1:03.91 +0:15.59
10th Gamber, Kaia (4.05) 1:31.56 2:15.72 -0:44.16
11th Boado, Felisa (4.56) 1:34.12
12th Chavez, Abigail (3.81) 1:46.82 1:40.94 +0:05.88
13th Rootlieb, Maddie (4.33) 1:56.84
14th Chen, Leah (4.23) 2:00.25
================================================================================
Event #54  Boys  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Abourjeily, Mateo (4.58) 0:48.28 0:55.81 -0:07.53
2nd Eich, Carson (4.56) 0:49.81 0:55.50 -0:05.69
3rd Miller, Jack (4.88) 0:54.87
4th Mangalekar, Aaryan (4.21) 1:22.27 1:40.82 -0:18.55
5th Yee, Micah (4.16) 1:37.50 1:20.66 +0:16.84
================================================================================
Event #55  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chang, Samantha (6.29) 0:22.00 0:20.46 +0:01.54
2nd Cummings, Camryn (6.44) 0:29.78 0:33.64 -0:03.86
3rd Yomogida, Joy (6.36) 0:32.07 0:37.48 -0:05.41
4th Chalupnik, Ryan (5.95) 0:35.12 0:33.35 +0:01.77
5th Kincaid, Mira (6.17) 0:35.72 0:43.16 -0:07.44
6th Kim, Madeleine (6.91) 0:36.35 0:32.82 +0:03.53
7th Nishizaka, Ava (6.35) 0:37.04
8th Jaramillo-Robles, Marissa (6.33) 0:37.72 0:30.82 +0:06.90
9th Pfeiffer, Katie (5.7) 0:38.68 0:40.54 -0:01.86
10th Chen, Alice (6.37) 0:44.87
11th Marar, Nidhii (5.1) 0:46.47 0:43.35 +0:03.12
12th Schafer, Iris (5.48) 0:46.78 0:45.30 +0:01.48
13th Wu, Ruth (6.11) 0:50.32 0:52.40 -0:02.08
14th Narsina, Manasi (5.8) 0:52.35 0:56.00 -0:03.65
15th Berg, Sydney (5.91) 0:55.37 0:41.94 +0:13.43
16th Chen, Emily (5.16) 0:56.00
17th Kim, Hanna (5.25) 0:56.37
18th Yu, Iris (5.07) 1:08.96
================================================================================
Event #56  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Horvath, Henry (6.18) 0:18.40 0:18.03 +0:00.37
2nd Chin, Noah (6.98) 0:27.03 0:29.62 -0:02.59
3rd Ku, Nathan (6.38) 0:32.22 0:29.44 +0:02.78
4th Leach, Troy (5.95) 0:37.84 0:28.84 +0:09.00
5th Chavez, Mason (6.79) 0:43.47
6th Hosseini, Nicholas (5.56) 0:44.41
7th Pettit, Steven (5.93) 0:49.18 0:43.18 +0:06.00
8th Boado, Justin (6.07) 0:49.75
9th Touski, Shahab (5.08) 0:50.35 0:43.82 +0:06.53
10th Mcguirk, Matthew (5.36) 0:52.66 0:46.50 +0:06.16
11th Mejer, Denis (6) 0:54.15 0:52.90 +0:01.25
12th Callahan, Aidan (5.8) 0:54.50 0:58.65 -0:04.15
13th Ramasubramanian, Kapil (5.53) 0:56.34 0:58.16 -0:01.82
14th Tran, Jacob (5.79) 0:57.87 1:00.75 -0:02.88
15th Diwanji, Aayan (5.02) 0:58.19 0:51.78 +0:06.41
16th Brewer, Aiden (6.58) 0:59.84
17th Diwanji, Aahan (5.02) 1:04.19 0:55.72 +0:08.47
18th Huang, Brett (5.21) 1:04.97
19th Rodriguez, Kai (5.86) 1:05.63
================================================================================
Event #57  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tahmasbi, Rodin (7.92) 0:21.41 0:22.69 -0:01.28
2nd Blyn, Danielle (7.57) 0:25.00 0:27.81 -0:02.81
3rd Berg, Cassidy (7.75) 0:33.47 0:30.47 +0:03.00
================================================================================
Event #58  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Diedricks, Ethan (8.26) 0:16.35 0:15.87 +0:00.48
2nd Leach, Bryce (8.63) 0:17.15 0:17.25 -0:00.10
3rd Chang, Joey (7.48) 0:17.91 0:17.37 +0:00.54
4th Brewer, Michael (8.33) 0:24.84 0:25.63 -0:00.79
5th Chen, Brendan (8.18) 0:26.88
6th Nagasawa, Kanan (7.92) 0:29.93 0:35.09 -0:05.16
7th Lee-Chu, Ryan (7.31) 0:30.03 0:34.57 -0:04.54
8th Loo, Kanoa (7.98) 0:30.47 0:31.56 -0:01.09
9th Kunin, Adam (7.51) 0:41.00 0:53.00 -0:12.00
10th Nagasawa, Shoma (7.92) 0:57.50 0:42.19 +0:15.31
================================================================================
Event #59  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kim, Donna (9.05) 0:21.13 0:19.31 +0:01.82
2nd Mcdade, Olivia (9.44) 0:28.00 0:26.47 +0:01.53
3rd Perez, Riley (9.5) 0:33.28
4th Valenciano, Aliyah (10.53) 0:37.59
================================================================================
Event #60  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Brewer, Nolan (10.22) 0:22.62
================================================================================
Event #61  Girls  7&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tahmasbi, Rodin (7.92) 0:58.04 0:59.97 -0:01.93
2nd Berg, Cassidy (7.75) 1:14.28 1:13.22 +0:01.06
3rd Chalupnik, Ryan (5.95) 1:22.53 1:21.12 +0:01.41
4th Pfeiffer, Katie (5.7) 1:31.09 1:29.00 +0:02.09
5th Schafer, Iris (5.48) 1:38.59 1:39.84 -0:01.25
================================================================================
Event #62  Boys  7&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ringhofer, Tyler (7.04) 0:36.44 0:36.59 -0:00.15
2nd Horvath, Henry (6.18) 0:37.16 0:41.31 -0:04.15
3rd Chang, Joey (7.48) 0:39.69 0:40.63 -0:00.94
4th Chin, Noah (6.98) 1:06.16 1:03.94 +0:02.22
5th Lee-Chu, Ryan (7.31) 1:11.37 1:18.82 -0:07.45
================================================================================
Event #63  Girls  08-10  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Dickstein, Jenna (10.5) 0:38.97 0:40.09 -0:01.12
2nd Kim, Donna (9.05) 0:42.91 0:42.06 +0:00.85
3rd Mcdade, Olivia (9.44) 1:07.43 1:02.50 +0:04.93
================================================================================
Event #64  Boys  08-10  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Diedricks, Ethan (8.26) 0:36.93 0:35.75 +0:01.18
2nd Leach, Bryce (8.63) 0:43.22 0:40.22 +0:03.00
3rd Kim, Benjamin (10.06) 0:54.37 0:54.84 -0:00.47
4th Brewer, Nolan (10.22) 1:00.16 0:56.13 +0:04.03
================================================================================
Event #65  Girls  11-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Motahari, Neeka (11.22) 0:49.06 0:51.54 -0:02.48
================================================================================
Event #66  Boys  11-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Brewer, Maxwell (12.97) 0:54.16 0:53.44 +0:00.72