April 28, 2012

4/28/2012  Swim Competition — Irvine
Total Participants Checked-In : 100
Event #1  Girls  Open  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Megan (11.55) 1:37.75 1:34.81 +0:02.94
2nd Dickstein, Jenna (10.54) 1:43.65 1:38.34 +0:05.31
3rd Scalzo, Ellie (6.63) 2:20.22 2:23.25 -0:03.03
================================================================================
Event #2  Boys  Open  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Ethan (12.61) 1:28.94 1:25.50 +0:03.44
2nd Ringhofer, Tyler (7.08) 1:29.57 1:34.19 -0:04.62
3rd Horvath, Henry (6.22) 1:37.22 1:41.69 -0:04.47
4th Dickstein, Tyler (7.52) 1:57.84
================================================================================
Event #3  Girls  4&U  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mesina, Alexis (4.44) 1:10.50 0:51.97 +0:18.53
2nd Cook, Isabella (3.59) 1:36.25 1:27.07 +0:09.18
================================================================================
Event #4  Boys  4&U  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sumino, Brandon (4.67) 0:39.87 1:04.79 -0:24.92
================================================================================
Event #5  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Scalzo, Ellie (6.63) 0:28.19 0:28.81 -0:00.62
2nd Giventer, Mia (6.14) 0:34.50 0:37.85 -0:03.35
3rd Keller, Lara (5.94) 0:37.25 0:39.68 -0:02.43
4th Yomogida, Joy (6.4) 0:40.72 0:39.19 +0:01.53
5th Kailiponi, Ayla (5.45) 0:45.78 0:45.59 +0:00.19
6th Marar, Nidhii (5.14) 1:03.35 0:57.87 +0:05.48
================================================================================
Event #6  Boys  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Horvath, Henry (6.22) 0:18.91 0:19.16 -0:00.25
2nd Lee, Gavin (5.66) 0:31.66 0:34.88 -0:03.22
3rd Leach, Troy (5.99) 0:42.38 0:36.81 +0:05.57
4th Wang, Jacob (5.88) 0:46.15 0:49.91 -0:03.76
================================================================================
Event #7  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Adcook, Sydney (8.88) 0:20.94 0:24.38 -0:03.44
2nd Magwood, Riley (8.63) 0:21.50 0:19.25 +0:02.25
3rd Gresham, Bailey (8.06) 0:23.69 0:28.12 -0:04.43
================================================================================
Event #8  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Teano, Ethan (8.57) 0:19.47 0:33.37 -0:13.90
2nd Leach, Bryce (8.67) 0:20.88 0:19.15 +0:01.73
3rd Dickstein, Tyler (7.52) 0:26.03 0:22.31 +0:03.72
4th Fitt, Joseph (7.04) 0:27.16 0:24.25 +0:02.91
5th Chang, Ethan (8.67) 0:27.96 0:38.02 -0:10.06
6th Abdulla, Altaf (8.09) 0:29.00
7th Teano, Noah (7.12) 0:29.97
8th Cheong, Ian (7.65) 0:30.41 0:32.56 -0:02.15
9th Sumino, Cole (7.13) 0:31.56 0:30.09 +0:01.47
10th Kunin, Adam (7.55) 0:53.38
================================================================================
Event #10  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sun, Liyang (9.25) 0:19.03
================================================================================
Event #12  Boys  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ringhofer, Tyler (7.08) 0:42.00 0:43.32 -0:01.32
================================================================================
Event #13  Girls  08-10  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lee, Corina (8.11) 0:44.19 0:48.38 -0:04.19
2nd Dickstein, Jenna (10.54) 0:48.25 0:47.81 +0:00.44
================================================================================
Event #14  Boys  08-10  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Fitt, Thomas (9.88) 0:46.10 0:50.67 -0:04.57
2nd Chang, Ethan (8.67) 1:03.49
3rd Leach, Bryce (8.67) 1:11.16 0:53.71 +0:17.45
================================================================================
Event #15  Girls  11-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Megan (11.55) 0:49.50 0:46.75 +0:02.75
================================================================================
Event #16  Boys  11-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Ethan (12.61) 0:43.06 0:40.94 +0:02.12
================================================================================
Event #19  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mesina, Alexis (4.44) 0:41.72 0:41.81 -0:00.09
2nd Schechinger, Mutiara (4.82) 0:44.53 0:42.75 +0:01.78
3rd Jin, Claire (4.51) 0:49.31 0:51.40 -0:02.09
4th Callahan, Maeve (4.22) 0:54.53 0:48.97 +0:05.56
5th Hagmann, Sophia (4.65) 1:01.50 0:41.22 +0:20.28
6th Cook, Isabella (3.59) 1:05.25 1:09.28 -0:04.03
7th Leisten, Alisha (3.96) 1:27.32
8th Devir, Vivienne (3.61) 1:36.97 2:00.00 -0:23.03
================================================================================
Event #20  Boys  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sumino, Brandon (4.67) 0:43.59 0:42.31 +0:01.28
2nd Abourjeily, Mateo (4.62) 0:58.25 0:49.07 +0:09.18
3rd Henry, Ethan (3.96) 1:07.81 1:03.09 +0:04.72
4th Kubota, Brendon (4.71) 1:30.56
5th Mao, Xavier (4.54) 1:33.04 1:16.66 +0:16.38
6th Yee, Micah (4.19) 1:33.91 1:11.56 +0:22.35
7th Caramagno, Michael (4.36) 1:37.07 1:22.62 +0:14.45
================================================================================
Event #21  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Scalzo, Ellie (6.63) 0:28.65 0:30.97 -0:02.32
2nd Yomogida, Joy (6.4) 0:30.44 0:27.57 +0:02.87
3rd Giventer, Mia (6.14) 0:31.97 0:30.50 +0:01.47
4th Ayromlou, Nour (5.8) 0:33.56 0:51.47 -0:17.91
5th Pfeiffer, Katie (5.74) 0:35.44 0:36.50 -0:01.06
6th Das, Ayushi (6.96) 0:36.03 0:34.53 +0:01.50
7th Kailiponi, Ayla (5.45) 0:36.41 0:37.25 -0:00.84
8th Keller, Lara (5.94) 0:38.90 0:33.88 +0:05.02
9th Wiyanto, Lia (5.1) 0:39.22
10th Jaramillo-Robles, Marissa (6.37) 0:41.38 0:46.22 -0:04.84
11th Marar, Nidhii (5.14) 0:41.62 0:41.72 -0:00.10
12th Lew, Kristen (5.9) 0:48.15 0:52.50 -0:04.35
13th Schafer, Iris (5.52) 0:51.82 0:49.84 +0:01.98
14th Chang, Ellie (5.21) 0:55.59
15th Flores, Brianna (5.53) 0:59.78
16th Narsina, Manasi (5.84) 0:59.84 0:42.32 +0:17.52
17th Devir, Evelyn (5.45) 1:03.29 1:19.08 -0:15.79
================================================================================
Event #22  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Horvath, Henry (6.22) 0:21.96 0:20.69 +0:01.27
2nd Lee, Gavin (5.66) 0:30.44 0:37.12 -0:06.68
3rd Cook, Brenden (6.43) 0:33.03 0:34.44 -0:01.41
4th Leach, Troy (5.99) 0:35.60 0:29.47 +0:06.13
5th Wang, Jacob (5.88) 0:40.06 0:44.15 -0:04.09
6th Pisoncik, Samuel (6.34) 0:41.71 0:42.69 -0:00.98
7th Mcguirk, Matthew (5.4) 0:46.34 0:46.35 -0:00.01
8th Ramasubramanian, Kapil (5.57) 0:50.28 0:55.75 -0:05.47
9th Kim, Lynden (5.07) 0:51.19
10th Kincade, Callaway (6.13) 0:54.17 0:46.59 +0:07.58
11th Diwanji, Aayan (5.06) 0:55.75 0:57.65 -0:01.90
12th Boado, Justin (6.11) 0:56.09 0:45.72 +0:10.37
13th Brewer, Aiden (6.62) 0:56.53 0:59.59 -0:03.06
14th Bayat, Pedram (6.43) 0:58.50
15th Young, Lance (5.7) 1:01.72 1:05.11 -0:03.39
16th Kim, Jaden (5.57) 1:04.04
17th Le, Cody (5.48) 1:04.81 1:05.27 -0:00.46
18th Callahan, Aidan (5.84) 1:05.66 0:51.19 +0:14.47
19th Diwanji, Aahan (5.06) 1:16.31 1:08.50 +0:07.81
================================================================================
Event #23  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Adcook, Sydney (8.88) 0:23.12 0:26.37 -0:03.25
2nd Magwood, Riley (8.63) 0:23.22 0:24.09 -0:00.87
3rd Gresham, Bailey (8.06) 0:23.87 0:25.63 -0:01.76
4th Tahmasbi, Rodin (7.95) 0:29.62
5th Gupta, Ananya (7.03) 0:49.50
================================================================================
Event #24  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ringhofer, Tyler (7.08) 0:20.07 0:20.72 -0:00.65
2nd Teano, Ethan (8.57) 0:22.14
3rd Leach, Bryce (8.67) 0:23.03 0:22.60 +0:00.43
4th Chang, Ethan (8.67) 0:24.03 0:28.60 -0:04.57
5th Dickstein, Tyler (7.52) 0:26.16 0:24.12 +0:02.04
6th Cheong, Ian (7.65) 0:27.81 0:28.00 -0:00.19
7th Fitt, Joseph (7.04) 0:28.34 0:28.81 -0:00.47
8th Brewer, Michael (8.37) 0:29.81 0:32.13 -0:02.32
9th Sumino, Cole (7.13) 0:30.10 0:26.97 +0:03.13
10th Abdulla, Altaf (8.09) 0:30.78 0:32.65 -0:01.87
11th Loo, Kanoa (8.02) 0:31.43 0:30.44 +0:00.99
12th Lee-Chu, Ryan (7.35) 0:35.32 0:36.90 -0:01.58
13th Kunin, Adam (7.55) 0:42.16 0:39.75 +0:02.41
14th Raymond, Lance (7.49) 0:47.50 0:38.19 +0:09.31
================================================================================
Event #25  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kim, Donna (9.09) 0:22.50 0:22.78 -0:00.28
2nd Valenciano, Aliyah (10.57) 0:46.63 0:44.66 +0:01.97
================================================================================
Event #26  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sun, Liyang (9.25) 0:20.78 0:22.64 -0:01.86
2nd Brewer, Nolan (10.26) 0:28.37 0:35.53 -0:07.16
================================================================================
Event #27  Girls  7&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tahmasbi, Rodin (7.95) 1:06.34 1:07.57 -0:01.23
2nd Giventer, Mia (6.14) 1:07.28 1:02.66 +0:04.62
3rd Yomogida, Joy (6.4) 1:13.35 1:08.32 +0:05.03
4th Pfeiffer, Katie (5.74) 1:19.19 1:17.87 +0:01.32
5th Keller, Lara (5.94) 1:26.84
6th Schafer, Iris (5.52) 1:55.41
================================================================================
Event #28  Boys  7&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ringhofer, Tyler (7.08) 0:44.38 0:43.50 +0:00.88
2nd Sumino, Cole (7.13) 0:58.75 0:56.94 +0:01.81
3rd Cheong, Ian (7.65) 1:05.84 1:01.69 +0:04.15
4th Lee-Chu, Ryan (7.35) 1:20.25 1:18.41 +0:01.84
================================================================================
Event #29  Girls  08-10  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Dickstein, Jenna (10.54) 0:44.93 0:47.22 -0:02.29
2nd Lee, Corina (8.11) 0:45.68 0:50.09 -0:04.41
3rd Kim, Donna (9.09) 0:49.38 0:47.41 +0:01.97
4th Gresham, Bailey (8.06) 0:51.47 0:56.10 -0:04.63
5th Perez, Riley (9.54) 1:20.75
================================================================================
Event #30  Boys  08-10  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Fitt, Thomas (9.88) 0:44.16 0:41.10 +0:03.06
2nd Chang, Ethan (8.67) 0:52.48 1:00.51 -0:08.03
3rd Leach, Bryce (8.67) 0:54.34 0:50.53 +0:03.81
4th Brewer, Michael (8.37) 1:00.04 1:05.19 -0:05.15
================================================================================
Event #31  Girls  11-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Megan (11.55) 0:50.10 0:41.59 +0:08.51
2nd Bui, Sammie (11.48) 0:52.94 0:50.78 +0:02.16
================================================================================
Event #32  Boys  11-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Ethan (12.61) 0:44.91 0:43.35 +0:01.56
2nd Brewer, Maxwell (13.01) 0:58.12 1:04.71 -0:06.59
================================================================================
Event #34  Boys  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Horvath, Henry (6.22) 1:35.91
================================================================================
Event #35  Girls  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mesina, Alexis (4.44) 1:02.72 0:56.28 +0:06.44
2nd Hagmann, Sophia (4.65) 1:14.87 1:08.78 +0:06.09
3rd Callahan, Maeve (4.22) 1:20.75
4th Cook, Isabella (3.59) 1:30.75 2:02.18 -0:31.43
================================================================================
Event #36  Boys  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sumino, Brandon (4.67) 0:55.59 0:57.62 -0:02.03
2nd Abourjeily, Mateo (4.62) 1:11.37
3rd Henry, Ethan (3.96) 1:25.88
================================================================================
Event #37  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Scalzo, Ellie (6.63) 0:26.68 0:29.91 -0:03.23
2nd Giventer, Mia (6.14) 0:36.00 0:40.75 -0:04.75
3rd Riley, Alexia (6.67) 0:38.53 0:48.98 -0:10.45
4th Pfeiffer, Katie (5.74) 0:47.00 0:56.81 -0:09.81
5th Kailiponi, Ayla (5.45) 0:49.12 0:47.87 +0:01.25
6th Keller, Lara (5.94) 0:50.50 0:50.78 -0:00.28
7th Das, Ayushi (6.96) 0:54.43 0:54.50 -0:00.07
8th Yomogida, Joy (6.4) 0:59.06 1:07.13 -0:08.07
9th Wiyanto, Lia (5.1) 1:10.75 1:13.60 -0:02.85
10th Marar, Nidhii (5.14) 1:11.03 0:56.78 +0:14.25
================================================================================
Event #38  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Horvath, Henry (6.22) 0:23.75 0:23.03 +0:00.72
2nd Lee, Gavin (5.66) 0:36.72 0:45.82 -0:09.10
3rd Cook, Brenden (6.43) 0:37.75 1:00.62 -0:22.87
4th Mcguirk, Matthew (5.4) 0:53.38 0:56.32 -0:02.94
5th Wang, Jacob (5.88) 0:57.72 1:02.21 -0:04.49
6th Callahan, Aidan (5.84) 1:02.94
7th Leach, Troy (5.99) 1:07.94 0:55.46 +0:12.48
8th Kincade, Callaway (6.13) 1:10.88
9th Diwanji, Aahan (5.06) 1:37.75
================================================================================
Event #39  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Adcook, Sydney (8.88) 0:25.47 0:31.37 -0:05.90
2nd Magwood, Riley (8.63) 0:27.84 0:29.78 -0:01.94
3rd Gresham, Bailey (8.06) 0:28.53 0:29.97 -0:01.44
4th Tahmasbi, Rodin (7.95) 0:37.13 0:36.90 +0:00.23
5th Kim, Juliette (8.52) 0:42.81
================================================================================
Event #40  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ringhofer, Tyler (7.08) 0:22.09 0:22.31 -0:00.22
2nd Fitt, Joseph (7.04) 0:25.25 0:26.81 -0:01.56
3rd Leach, Bryce (8.67) 0:27.50 0:23.87 +0:03.63
4th Dickstein, Tyler (7.52) 0:27.75 0:26.09 +0:01.66
5th Chang, Ethan (8.67) 0:30.40 0:50.12 -0:19.72
6th Brewer, Michael (8.37) 0:31.06 0:32.47 -0:01.41
7th Abdulla, Altaf (8.09) 0:32.56
8th Cheong, Ian (7.65) 0:33.60 0:32.44 +0:01.16
9th Sumino, Cole (7.13) 0:33.79 0:34.69 -0:00.90
10th Lee-Chu, Ryan (7.35) 0:34.10 0:32.94 +0:01.16
11th Loo, Kanoa (8.02) 0:34.40 0:36.66 -0:02.26
12th Teano, Noah (7.12) 0:35.06 1:04.10 -0:29.04
13th Raymond, Lance (7.49) 1:07.49
14th Kunin, Adam (7.55) 1:15.28
================================================================================
Event #42  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sun, Liyang (9.25) 0:23.34 0:25.28 -0:01.94
================================================================================
Event #43  Girls  7&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tahmasbi, Rodin (7.95) 1:23.41
2nd Kailiponi, Ayla (5.45) 1:44.04 1:49.68 -0:05.64
3rd Pfeiffer, Katie (5.74) 1:49.02 1:49.06 -0:00.04
4th Keller, Lara (5.94) 1:56.06
================================================================================
Event #44  Boys  7&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ringhofer, Tyler (7.08) 0:49.72 0:49.65 +0:00.07
2nd Fitt, Joseph (7.04) 1:01.12 1:03.43 -0:02.31
3rd Lee-Chu, Ryan (7.35) 1:12.16 1:15.44 -0:03.28
4th Cheong, Ian (7.65) 1:16.94 1:15.56 +0:01.38
5th Sumino, Cole (7.13) 1:18.09 1:15.03 +0:03.06
================================================================================
Event #45  Girls  08-10  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kim, Donna (9.09) 0:50.44 0:49.65 +0:00.79
2nd Lee, Corina (8.11) 0:54.37 0:58.69 -0:04.32
3rd Dickstein, Jenna (10.54) 0:57.25 0:56.47 +0:00.78
4th Adcook, Sydney (8.88) 0:58.42 1:06.31 -0:07.89
5th Gresham, Bailey (8.06) 1:03.78 1:03.97 -0:00.19
================================================================================
Event #46  Boys  08-10  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Fitt, Thomas (9.88) 0:56.50
2nd Leach, Bryce (8.67) 1:05.16 0:56.40 +0:08.76
3rd Wu, William (9.43) 1:05.71
4th Brewer, Nolan (10.26) 1:10.44 1:16.47 -0:06.03
5th Chang, Ethan (8.67) 1:13.44
6th Loo, Kanoa (8.02) 1:16.88
================================================================================
Event #47  Girls  11-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Megan (11.55) 0:51.50 0:50.78 +0:00.72
2nd Bui, Sammie (11.48) 0:56.81 0:56.90 -0:00.09
================================================================================
Event #48  Boys  11-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Ethan (12.61) 0:46.31 0:42.09 +0:04.22
2nd Brewer, Maxwell (13.01) 0:59.66 1:04.47 -0:04.81
================================================================================
Event #49  Girls  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kim, Donna (9.09) 1:43.34 1:45.78 -0:02.44
================================================================================
Event #50  Boys  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Ethan (12.61) 1:40.06 1:35.43 +0:04.63
2nd Horvath, Henry (6.22) 1:54.44 1:59.78 -0:05.34
================================================================================
Event #51  Girls  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Megan (11.55) 1:28.90 1:25.16 +0:03.74
2nd Dickstein, Jenna (10.54) 1:34.47 1:32.06 +0:02.41
================================================================================
Event #52  Boys  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Ethan (12.61) 1:32.28 1:21.93 +0:10.35
================================================================================
Event #53  Girls  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mesina, Alexis (4.44) 0:37.50 0:41.22 -0:03.72
2nd Hagmann, Sophia (4.65) 0:50.50 0:42.25 +0:08.25
3rd Young, Lauren (4.12) 0:57.38
4th Jin, Claire (4.51) 1:00.32 0:59.37 +0:00.95
5th Callahan, Maeve (4.22) 1:02.75 0:51.00 +0:11.75
6th Cook, Isabella (3.59) 1:03.75 1:07.51 -0:03.76
7th Bouzid, Louisa (4.6) 1:04.09 1:08.28 -0:04.19
8th Devir, Vivienne (3.61) 1:13.53 1:20.49 -0:06.96
9th Boado, Felisa (4.59) 1:16.28 1:34.12 -0:17.84
10th Leisten, Alisha (3.96) 1:33.16
================================================================================
Event #54  Boys  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sumino, Brandon (4.67) 0:40.78 0:41.87 -0:01.09
2nd Abourjeily, Mateo (4.62) 0:57.97 0:48.28 +0:09.69
3rd Henry, Ethan (3.96) 0:58.60 1:05.40 -0:06.80
4th Caramagno, Michael (4.36) 1:18.60 1:02.38 +0:16.22
5th Yee, Micah (4.19) 1:19.03 1:20.66 -0:01.63
6th Mao, Xavier (4.54) 1:31.50 1:18.97 +0:12.53
7th Kunin, Casey (4.39) 2:02.28
================================================================================
Event #55  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Scalzo, Ellie (6.63) 0:23.66 0:24.50 -0:00.84
2nd Yomogida, Joy (6.4) 0:30.81 0:32.07 -0:01.26
3rd Keller, Lara (5.94) 0:31.43 0:37.50 -0:06.07
4th Wiyanto, Lia (5.1) 0:32.60 0:41.03 -0:08.43
5th Ma, Alicia (6.05) 0:36.10 0:39.63 -0:03.53
6th Das, Ayushi (6.96) 0:36.16 0:32.29 +0:03.87
7th Kailiponi, Ayla (5.45) 0:37.72 0:35.26 +0:02.46
8th Pfeiffer, Katie (5.74) 0:38.78 0:38.68 +0:00.10
9th Riley, Alexia (6.67) 0:39.19 0:40.25 -0:01.06
10th Jaramillo-Robles, Marissa (6.37) 0:41.53 0:30.82 +0:10.71
11th Marar, Nidhii (5.14) 0:41.66 0:43.35 -0:01.69
12th Lew, Kristen (5.9) 0:47.59
13th Devir, Evelyn (5.45) 0:52.59 1:00.15 -0:07.56
14th Schafer, Iris (5.52) 0:53.85 0:45.30 +0:08.55
15th Narsina, Manasi (5.84) 0:55.32 0:52.35 +0:02.97
16th Flores, Brianna (5.53) 1:02.00
17th Chang, Ellie (5.21) 1:02.84
================================================================================
Event #56  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lee, Gavin (5.66) 0:24.62 0:29.35 -0:04.73
2nd Leach, Troy (5.99) 0:26.31 0:28.84 -0:02.53
3rd Wang, Jacob (5.88) 0:31.45 0:52.63 -0:21.18
4th Cook, Brenden (6.43) 0:34.53 0:38.87 -0:04.34
5th Callahan, Aidan (5.84) 0:41.22 0:54.50 -0:13.28
6th Boado, Justin (6.11) 0:46.72 0:49.75 -0:03.03
7th Kincade, Callaway (6.13) 0:47.06 0:44.19 +0:02.87
8th Pisoncik, Samuel (6.34) 0:50.10
9th Mcguirk, Matthew (5.4) 0:50.48 0:46.50 +0:03.98
10th Ramasubramanian, Kapil (5.57) 0:51.69 0:56.34 -0:04.65
11th Bayat, Pedram (6.43) 0:52.28
12th Kim, Jaden (5.57) 0:55.44
13th Kim, Lynden (5.07) 0:56.12
14th Brewer, Aiden (6.62) 0:57.78 0:59.84 -0:02.06
15th Diwanji, Aayan (5.06) 0:58.88 0:51.78 +0:07.10
16th Diwanji, Aahan (5.06) 1:00.56 0:55.72 +0:04.84
17th Mitchell, Ocie (6.13) 1:04.29
18th Le, Cody (5.48) 1:05.00 1:13.12 -0:08.12
19th Young, Lance (5.7) 1:05.66 0:58.00 +0:07.66
20th Kim, Leo (5.12) 1:06.44
21st Yoon, Gabriel (5.31) 1:20.41
================================================================================
Event #57  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Magwood, Riley (8.63) 0:17.41 0:17.65 -0:00.24
2nd Adcook, Sydney (8.88) 0:18.25 0:22.46 -0:04.21
3rd Gresham, Bailey (8.06) 0:21.15 0:22.90 -0:01.75
4th Tahmasbi, Rodin (7.95) 0:22.53 0:21.41 +0:01.12
5th Kim, Juliette (8.52) 0:34.38
6th Gupta, Ananya (7.03) 0:48.18
================================================================================
Event #58  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Teano, Ethan (8.57) 0:18.04 0:25.19 -0:07.15
2nd Leach, Bryce (8.67) 0:18.37 0:17.15 +0:01.22
3rd Dickstein, Tyler (7.52) 0:20.03 0:18.22 +0:01.81
4th Teano, Noah (7.12) 0:22.66 0:38.90 -0:16.24
5th Fitt, Joseph (7.04) 0:22.79 0:22.60 +0:00.19
6th Chang, Ethan (8.67) 0:22.84 0:27.84 -0:05.00
7th Brewer, Michael (8.37) 0:23.19 0:24.84 -0:01.65
8th Cheong, Ian (7.65) 0:24.59 0:25.44 -0:00.85
9th Abdulla, Altaf (8.09) 0:24.81 0:25.91 -0:01.10
10th Sumino, Cole (7.13) 0:26.25 0:19.35 +0:06.90
11th Loo, Kanoa (8.02) 0:29.47 0:30.47 -0:01.00
12th Lee-Chu, Ryan (7.35) 0:30.44 0:30.03 +0:00.41
13th Raymond, Lance (7.49) 0:35.06 0:35.78 -0:00.72
14th Kunin, Adam (7.55) 0:38.56 0:41.00 -0:02.44
================================================================================
Event #59  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kim, Donna (9.09) 0:19.47 0:19.31 +0:00.16
2nd Valenciano, Aliyah (10.57) 0:31.75 0:37.59 -0:05.84
================================================================================
Event #60  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Fitt, Thomas (9.88) 0:15.56 0:15.50 +0:00.06
2nd Sun, Liyang (9.25) 0:17.31 0:18.25 -0:00.94
3rd Wu, William (9.43) 0:20.75
4th Brewer, Nolan (10.26) 0:22.22 0:22.62 -0:00.40
================================================================================
Event #61  Girls  7&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Scalzo, Ellie (6.63) 0:47.77
2nd Tahmasbi, Rodin (7.95) 1:01.56 0:58.04 +0:03.52
3rd Keller, Lara (5.94) 1:24.28
4th Pfeiffer, Katie (5.74) 1:28.28 1:29.00 -0:00.72
5th Riley, Alexia (6.67) 1:44.43 1:46.53 -0:02.10
6th Schafer, Iris (5.52) 1:46.22 1:38.59 +0:07.63
7th Cook, Isabella (3.59) 2:23.94 2:29.44 -0:05.50
================================================================================
Event #62  Boys  7&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ringhofer, Tyler (7.08) 0:35.06 0:36.44 -0:01.38
2nd Horvath, Henry (6.22) 0:39.22 0:37.16 +0:02.06
3rd Dickstein, Tyler (7.52) 0:46.50 0:44.75 +0:01.75
4th Sumino, Cole (7.13) 0:57.28 0:46.40 +0:10.88
5th Cheong, Ian (7.65) 0:59.16 0:57.38 +0:01.78
6th Lee-Chu, Ryan (7.35) 1:02.84 1:11.37 -0:08.53
================================================================================
Event #63  Girls  08-10  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lee, Corina (8.11) 0:39.12 0:40.41 -0:01.29
2nd Magwood, Riley (8.63) 0:39.22 0:40.69 -0:01.47
3rd Kim, Donna (9.09) 0:40.94 0:42.06 -0:01.12
4th Dickstein, Jenna (10.54) 0:41.97 0:38.97 +0:03.00
5th Gresham, Bailey (8.06) 0:48.35 0:50.86 -0:02.51
6th Perez, Riley (9.54) 1:29.78
================================================================================
Event #64  Boys  08-10  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Fitt, Thomas (9.88) 0:36.00 0:33.56 +0:02.44
2nd Teano, Ethan (8.57) 0:38.32
3rd Sun, Liyang (9.25) 0:39.22 0:44.25 -0:05.03
4th Leach, Bryce (8.67) 0:42.82 0:40.22 +0:02.60
5th Brewer, Nolan (10.26) 0:54.07 0:56.13 -0:02.06
6th Chang, Ethan (8.67) 0:57.25 1:09.90 -0:12.65
================================================================================
Event #65  Girls  11-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Megan (11.55) 0:38.09 0:37.53 +0:00.56
2nd Bui, Sammie (11.48) 0:43.41 0:40.94 +0:02.47
================================================================================
Event #66  Boys  11-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Ethan (12.61) 0:37.47 0:35.12 +0:02.35
2nd Kalantar, Cameron (11.59) 0:48.12
3rd Brewer, Maxwell (13.01) 0:52.38 0:53.44 -0:01.06