August 27th, 2011

8/27/2011  Swim Competition
Total Participants Checked-In : 118
Event #1  Girls  Open  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lew, Chloe (10.13) 1:22.59 1:35.78 -0:13.19
2nd Wakita, Madison (12.15) 1:27.66 1:45.25 -0:17.59
3rd Wong, Kai (8.18) 1:45.13 1:41.31 +0:03.82
4th Harita, Elizabeth (7.33) 1:50.53 1:43.31 +0:07.22
5th Mackowiak, Lizzie (7.99) 2:07.56 2:04.53 +0:03.03
6th Sanson, Emma (6.12) 2:28.16 2:17.84 +0:10.32
================================================================================
Event #2  Boys  Open  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Diedricks, Ethan (7.63) 1:29.00 1:34.67 -0:05.67
2nd Becker, Matt (8.76) 1:34.06 1:31.82 +0:02.24
3rd Ringhofer, Tyler (6.41) 1:47.57
================================================================================
Event #4  Boys  4&U  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tulkoff, Alexander (4.98) 0:34.94 0:30.25 +0:04.69
================================================================================
Event #5  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bever, Milan (6.4) 0:24.59 0:25.84 -0:01.25
2nd Abourjeily, Mia (6.74) 0:27.67 0:31.28 -0:03.61
3rd Harkins, Ruthie (5.61) 0:29.09 0:32.97 -0:03.88
4th Sanson, Emma (6.12) 0:31.22 0:26.53 +0:04.69
5th Scalzo, Ellie (5.96) 0:34.56 0:33.50 +0:01.06
6th Mackowiak, Katie (6.04) 0:37.16 0:39.84 -0:02.68
7th Giventer, Mia (5.47) 0:41.00 0:37.85 +0:03.15
8th Yue, Allison (6.89) 1:00.06
================================================================================
Event #6  Boys  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ringhofer, Tyler (6.41) 0:20.78 0:20.34 +0:00.44
2nd Horvath, Henry (5.55) 0:24.29 0:22.13 +0:02.16
3rd Hammond-St. laurent, Anthony (6.54) 0:37.22 0:34.90 +0:02.32
4th Diedricks, Julian (6.51) 0:37.75 0:34.81 +0:02.94
5th Bravo, Adrian (5.81) 0:38.16 0:38.06 +0:00.10
6th Dunne, Jimmy (5.06) 1:02.38 0:49.75 +0:12.63
================================================================================
Event #7  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wong, Kai (8.18) 0:18.85 0:19.44 -0:00.59
2nd Pugar, Melodie (8.13) 0:19.37 0:21.25 -0:01.88
3rd Harita, Elizabeth (7.33) 0:20.69 0:19.62 +0:01.07
4th Zou, Jane (8.68) 0:22.50 0:23.62 -0:01.12
5th Smith, Aria (7.64) 0:24.25 0:26.94 -0:02.69
6th Adcook, Sydney (8.21) 0:24.38
7th Mackowiak, Lizzie (7.99) 0:26.28 0:25.90 +0:00.38
7th Peters, Coral (8.68) 0:26.28
9th Riley, Sera (7.5) 0:29.94
10th Horvath, Annie (8.19) 0:31.10 0:29.47 +0:01.63
11th Riley, Mae (8.9) 0:32.22
12th Chohan, Aafiyah (7.89) 0:38.07 0:36.69 +0:01.38
13th Tanasescu, Semiramis (7.38) 0:39.12 0:36.61 +0:02.51
================================================================================
Event #8  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Diedricks, Ethan (7.63) 0:16.82 0:17.19 -0:00.37
2nd Becker, Matt (8.76) 0:18.25 0:17.28 +0:00.97
3rd Leach, Bryce (8) 0:21.31 0:21.31
4th Andersen, Christopher (8.49) 0:23.28 0:40.28 -0:17.00
5th Cousins, Liam (8.22) 0:28.84 0:29.43 -0:00.59
6th Chen, Ethan (7.12) 0:39.25
================================================================================
Event #9  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Russell, Hayley (10.69) 0:23.37 0:22.59 +0:00.78
2nd Howard, Natalie (9.18) 0:23.88 0:26.57 -0:02.69
================================================================================
Event #10  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Horvath, Teddy (10.26) 0:15.03
2nd Chaudhary, Anirudh (9.68) 0:29.91 0:27.19 +0:02.72
================================================================================
Event #11  Girls  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bever, Milan (6.4) 1:00.53 1:03.06 -0:02.53
2nd Tanasescu, Semiramis (7.38) 1:19.97 1:31.35 -0:11.38
================================================================================
Event #12  Boys  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Diedricks, Ethan (7.63) 0:42.09 0:42.38 -0:00.29
2nd Ringhofer, Tyler (6.41) 0:52.50 0:46.85 +0:05.65
3rd Horvath, Henry (5.55) 0:56.81
================================================================================
Event #13  Girls  08-10  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lew, Chloe (10.13) 0:37.78 0:39.84 -0:02.06
2nd Howard, Natalie (9.18) 0:56.03 1:00.13 -0:04.10
================================================================================
Event #14  Boys  08-10  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Becker, Matt (8.76) 0:40.63 0:39.85 +0:00.78
2nd Leach, Bryce (8) 0:58.94 0:59.63 -0:00.69
3rd Lim, Marco (8.62) 1:05.94 1:07.31 -0:01.37
================================================================================
Event #15  Girls  11-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wakita, Madison (12.15) 0:42.88 0:42.75 +0:00.13
================================================================================
Event #18  Boys  Open  100yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Horvath, George (12.6) 1:03.97 1:13.96 -0:09.99
================================================================================
Event #19  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kailiponi, Ayla (4.78) 0:43.07 0:37.25 +0:05.82
2nd Riley, Natalie (4.85) 0:44.81
3rd Smith, Eliana (4.93) 0:46.62 0:46.47 +0:00.15
4th Chava, Siya (4.73) 0:53.22 0:51.81 +0:01.41
5th Bisset, Alyson (3.7) 1:03.09 1:03.15 -0:00.06
6th Stephens, Brooke (4.17) 1:10.13
7th Telleria, Lulu (4.28) 1:22.75
8th Bouzid, Louisa (3.93) 1:33.34 1:31.91 +0:01.43
9th Henderson, Chloe (3.65) 2:03.94
================================================================================
Event #20  Boys  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tulkoff, Alexander (4.98) 0:34.56 0:28.06 +0:06.50
2nd Knisely, Ethan (4.87) 0:46.47 0:52.72 -0:06.25
3rd Ensley, Liam (4.91) 0:49.75 0:51.53 -0:01.78
4th Touski, Shahab (4.45) 0:53.84 1:09.03 -0:15.19
5th Khuu, Nicholas (4.06) 1:04.43
6th Abourjeily, Mateo (3.95) 1:54.68 1:55.34 -0:00.66
================================================================================
Event #21  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bever, Milan (6.4) 0:26.87 0:24.69 +0:02.18
2nd Harkins, Ruthie (5.61) 0:29.63 0:32.22 -0:02.59
3rd Abourjeily, Mia (6.74) 0:30.46 0:24.89 +0:05.57
4th Wakita, Jadyn (6.88) 0:30.96 0:35.64 -0:04.68
5th Sanson, Emma (6.12) 0:32.00 0:25.97 +0:06.03
6th Giventer, Mia (5.47) 0:33.34 0:32.93 +0:00.41
7th Tanuwidjaja, Melina (6.95) 0:37.00 0:33.19 +0:03.81
8th Feng, Serena (6.67) 0:37.40 0:39.22 -0:01.82
9th Scalzo, Ellie (5.96) 0:39.53 0:32.98 +0:06.55
10th Mackowiak, Katie (6.04) 0:40.22 0:35.85 +0:04.37
11th Das, Ayushi (6.29) 0:43.04 0:35.87 +0:07.17
12th Pfeiffer, Katie (5.07) 0:45.46 0:42.41 +0:03.05
13th Berg, Sydney (5.28) 0:52.84 0:52.38 +0:00.46
14th Yue, Allison (6.89) 0:53.07 1:00.12 -0:07.05
15th Wong, Makena (5.73) 0:56.52 0:37.03 +0:19.49
16th Sison, Maeden (5.66) 1:38.47 1:07.22 +0:31.25
================================================================================
Event #22  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ringhofer, Tyler (6.41) 0:22.91 0:23.60 -0:00.69
2nd Horvath, Henry (5.55) 0:24.85 0:25.78 -0:00.93
3rd Jiang, Trevor (6.7) 0:27.13 0:28.46 -0:01.33
4th Leach, Troy (5.32) 0:31.84 0:31.75 +0:00.09
5th Wang, Evan (6.22) 0:34.95 0:54.90 -0:19.95
6th Puertas, Finnegan (6.48) 0:36.03 0:32.19 +0:03.84
7th Hammond-St. laurent, Anthony (6.54) 0:37.36 0:35.97 +0:01.39
8th Lin, Tyler (5.82) 0:37.40
9th Dunne, Jimmy (5.06) 0:38.97 0:34.50 +0:04.47
10th Diedricks, Julian (6.51) 0:41.25 0:41.62 -0:00.37
11th Wong, Brandon (6.87) 0:41.47 0:51.52 -0:10.05
12th Cook, Brenden (5.76) 0:45.03 0:44.69 +0:00.34
13th Bravo, Adrian (5.81) 0:47.97 0:45.22 +0:02.75
14th Braunstein, Zane (5.98) 0:56.25 0:58.00 -0:01.75
15th Young, Lance (5.03) 1:05.11
16th Newcomb, Scott (5.85) 1:05.14 0:59.60 +0:05.54
17th Bayouk, Maurice (6.5) 1:50.28
================================================================================
Event #23  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wong, Kai (8.18) 0:21.22 0:20.44 +0:00.78
2nd Peters, Coral (8.68) 0:22.70
3rd Pugar, Melodie (8.13) 0:22.81 0:22.18 +0:00.63
4th Zou, Jane (8.68) 0:23.44 0:23.47 -0:00.03
5th Lin, Sydney (7.36) 0:24.10
6th Mackowiak, Lizzie (7.99) 0:24.19 0:23.44 +0:00.75
7th Kim, Donna (8.42) 0:25.66 0:27.18 -0:01.52
8th Smith, Aria (7.64) 0:30.46 0:27.10 +0:03.36
9th Andersen, Sophie (7.08) 0:30.60 0:50.53 -0:19.93
10th Riley, Sera (7.5) 0:31.03 0:43.87 -0:12.84
11th Horvath, Annie (8.19) 0:31.45 0:29.28 +0:02.17
12th Tanasescu, Semiramis (7.38) 0:32.59 0:33.22 -0:00.63
13th Berg, Cassidy (7.12) 0:33.06 0:35.87 -0:02.81
14th Khuu, Katelyn (7.64) 0:33.56
15th Gupta, Anika (7.88) 0:34.03 0:47.65 -0:13.62
16th Sklar, Shai (8.91) 0:36.24 0:38.09 -0:01.85
17th Riley, Mae (8.9) 0:38.66 0:39.50 -0:00.84
18th Jambhekar, Isha (7.6) 0:42.47 0:35.19 +0:07.28
19th Nourisamie, Jasmine (7.8) 0:44.94 0:43.41 +0:01.53
================================================================================
Event #24  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Diedricks, Ethan (7.63) 0:19.97 0:20.85 -0:00.88
2nd Becker, Matt (8.76) 0:20.03 0:18.93 +0:01.10
3rd Lim, Marco (8.62) 0:22.65 0:23.88 -0:01.23
4th Sun, Liyang (8.58) 0:22.99
5th Leach, Bryce (8) 0:23.44 0:23.09 +0:00.35
6th Andersen, Christopher (8.49) 0:25.90 0:39.28 -0:13.38
7th Cousins, Liam (8.22) 0:29.41 0:27.09 +0:02.32
8th Chen, Ethan (7.12) 0:37.56
9th Kota, Anirudh (7.52) 0:44.50 0:45.25 -0:00.75
10th Sklar, Ben (8.91) 0:48.19 0:53.35 -0:05.16
11th Curran, Aidan (8.15) 0:48.78
12th Reynafarje, Anthony (7.35) 0:48.90 0:51.09 -0:02.19
13th Bayouk, Michael (8.37) 0:50.10
================================================================================
Event #25  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Russell, Hayley (10.69) 0:26.18 0:23.73 +0:02.45
================================================================================
Event #26  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chaudhary, Anirudh (9.68) 0:29.00 0:30.28 -0:01.28
2nd Lekan, Kasra (9.49) 0:38.43 0:41.69 -0:03.26
================================================================================
Event #27  Girls  7&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Harita, Elizabeth (7.33) 0:49.12 0:49.00 +0:00.12
2nd Bever, Milan (6.4) 0:57.10 0:56.16 +0:00.94
3rd Mackowiak, Lizzie (7.99) 0:57.50 0:58.44 -0:00.94
4th Harkins, Ruthie (5.61) 1:05.32 1:09.47 -0:04.15
5th Abourjeily, Mia (6.74) 1:07.68
6th Tanasescu, Semiramis (7.38) 1:22.28 1:16.04 +0:06.24
7th Pfeiffer, Katie (5.07) 1:32.22 1:32.43 -0:00.21
8th Sison, Maeden (5.66) 2:28.19
================================================================================
Event #28  Boys  7&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Diedricks, Ethan (7.63) 0:43.72 0:44.44 -0:00.72
2nd Ringhofer, Tyler (6.41) 0:50.41 0:50.34 +0:00.07
3rd Jiang, Trevor (6.7) 0:56.83
4th Tulkoff, Alexander (4.98) 1:12.50 1:09.31 +0:03.19
================================================================================
Event #29  Girls  08-10  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lew, Chloe (10.13) 0:39.37 0:44.31 -0:04.94
2nd Wong, Kai (8.18) 0:47.41 0:47.72 -0:00.31
3rd Howard, Natalie (9.18) 0:53.31 1:02.12 -0:08.81
4th Kim, Donna (8.42) 1:00.25 0:57.39 +0:02.86
================================================================================
Event #30  Boys  08-10  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Horvath, Teddy (10.26) 0:34.82 0:38.22 -0:03.40
2nd Leach, Bryce (8) 0:50.53 0:52.12 -0:01.59
3rd Lim, Marco (8.62) 0:57.75 0:57.34 +0:00.41
================================================================================
Event #31  Girls  11-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wakita, Madison (12.15) 0:43.22 0:42.03 +0:01.19
================================================================================
Event #32  Boys  11-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Horvath, George (12.6) 0:31.85
2nd Lekan, Neah (11.08) 1:14.58 1:12.69 +0:01.89
================================================================================
Event #34  Boys  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Horvath, Teddy (10.26) 1:15.97
================================================================================
Event #35  Girls  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chava, Siya (4.73) 0:56.28 1:06.82 -0:10.54
2nd Kailiponi, Ayla (4.78) 1:01.37 0:53.66 +0:07.71
3rd Bisset, Alyson (3.7) 1:08.22 1:23.59 -0:15.37
4th Smith, Eliana (4.93) 1:41.52
================================================================================
Event #36  Boys  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tulkoff, Alexander (4.98) 0:35.94 0:36.03 -0:00.09
2nd Ensley, Liam (4.91) 0:51.29
3rd Narenthiran, Aarani (4.88) 1:17.28 1:55.10 -0:37.82
4th Narenthiran, Nilan (4.88) 1:32.81
================================================================================
Event #37  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sanson, Emma (6.12) 0:30.56 0:30.19 +0:00.37
2nd Abourjeily, Mia (6.74) 0:30.65 0:33.68 -0:03.03
3rd Bever, Milan (6.4) 0:31.22 0:29.75 +0:01.47
4th Wakita, Jadyn (6.88) 0:35.16 0:52.13 -0:16.97
5th Scalzo, Ellie (5.96) 0:36.16 0:36.62 -0:00.46
6th Mackowiak, Katie (6.04) 0:39.66 0:41.55 -0:01.89
7th Harkins, Ruthie (5.61) 0:40.06 0:46.97 -0:06.91
8th Tanuwidjaja, Melina (6.95) 0:42.54 0:40.25 +0:02.29
9th Feng, Serena (6.67) 0:48.28 0:52.94 -0:04.66
10th Giventer, Mia (5.47) 0:48.87 0:45.38 +0:03.49
11th Wong, Makena (5.73) 0:59.63 0:49.19 +0:10.44
12th Riley, Alexia (6.16) 0:59.85 1:04.07 -0:04.22
13th Pfeiffer, Katie (5.07) 1:04.70 1:08.03 -0:03.33
14th Yue, Allison (6.89) 1:06.12 1:00.37 +0:05.75
15th Das, Ayushi (6.29) 1:15.97 1:18.72 -0:02.75
================================================================================
Event #38  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ringhofer, Tyler (6.41) 0:26.00 0:24.78 +0:01.22
2nd Horvath, Henry (5.55) 0:26.84 0:28.96 -0:02.12
3rd Jiang, Trevor (6.7) 0:29.12 0:32.90 -0:03.78
4th Bravo, Adrian (5.81) 0:36.29 0:36.35 -0:00.06
5th Hammond-St. laurent, Anthony (6.54) 0:38.65 0:46.29 -0:07.64
6th Gat, Tomer (6.78) 0:40.03 0:41.84 -0:01.81
7th Diedricks, Julian (6.51) 0:44.28 0:45.94 -0:01.66
8th Puertas, Finnegan (6.48) 0:47.75 0:42.90 +0:04.85
9th Dunne, Jimmy (5.06) 0:59.13 1:02.85 -0:03.72
10th Cook, Brenden (5.76) 1:00.62 1:03.47 -0:02.85
11th Braunstein, Zane (5.98) 1:11.47
12th Newcomb, Scott (5.85) 1:19.18 0:56.84 +0:22.34
================================================================================
Event #39  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kim, Donna (8.42) 0:24.00 0:24.47 -0:00.47
2nd Wong, Kai (8.18) 0:25.41 0:24.44 +0:00.97
3rd Pugar, Melodie (8.13) 0:26.03 0:30.16 -0:04.13
4th Riley, Mae (8.9) 0:27.47
5th Smith, Aria (7.64) 0:30.44 0:32.56 -0:02.12
6th Riley, Sera (7.5) 0:31.78 0:42.09 -0:10.31
7th Horvath, Annie (8.19) 0:32.50 0:30.63 +0:01.87
8th Mackowiak, Lizzie (7.99) 0:33.38 0:29.62 +0:03.76
9th Tanasescu, Semiramis (7.38) 0:33.90 0:26.68 +0:07.22
10th Gupta, Anika (7.88) 0:36.62 0:47.25 -0:10.63
11th Jambhekar, Isha (7.6) 0:36.72 0:51.13 -0:14.41
12th Andersen, Sophie (7.08) 0:39.81
13th Sklar, Shai (8.91) 0:44.21 0:46.84 -0:02.63
14th Chohan, Aafiyah (7.89) 0:48.56 0:43.22 +0:05.34
15th Nourisamie, Jasmine (7.8) 0:48.57 0:52.31 -0:03.74
================================================================================
Event #40  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Diedricks, Ethan (7.63) 0:22.53 0:21.78 +0:00.75
2nd Sun, Liyang (8.58) 0:25.37
3rd Leach, Bryce (8) 0:25.75 0:24.13 +0:01.62
4th Andersen, Christopher (8.49) 0:26.78 0:38.13 -0:11.35
5th Cousins, Liam (8.22) 0:32.03 0:29.82 +0:02.21
6th Lu, Matthew (7.38) 0:32.27 0:47.34 -0:15.07
7th Chen, Ethan (7.12) 0:40.89
8th Kota, Anirudh (7.52) 0:45.90 0:56.53 -0:10.63
9th Reynafarje, Anthony (7.35) 0:49.88 0:54.59 -0:04.71
10th Sklar, Ben (8.91) 1:08.56 0:53.84 +0:14.72
================================================================================
Event #41  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Russell, Hayley (10.69) 0:23.91 0:24.46 -0:00.55
2nd Howard, Natalie (9.18) 0:32.91 0:34.88 -0:01.97
================================================================================
Event #42  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chaudhary, Anirudh (9.68) 0:31.25 0:27.99 +0:03.26
2nd Lekan, Kasra (9.49) 0:44.03 0:46.15 -0:02.12
3rd Lake, Ethan (9.03) 0:48.41
================================================================================
Event #43  Girls  7&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Harita, Elizabeth (7.33) 1:03.00 0:53.97 +0:09.03
2nd Tanasescu, Semiramis (7.38) 1:05.38 1:19.40 -0:14.02
3rd Smith, Aria (7.64) 1:07.75 1:18.75 -0:11.00
4th Bever, Milan (6.4) 1:10.38 1:08.28 +0:02.10
5th Abourjeily, Mia (6.74) 1:13.41 1:18.97 -0:05.56
6th Mackowiak, Katie (6.04) 1:33.13 1:32.50 +0:00.63
7th Tanuwidjaja, Melina (6.95) 1:33.38
8th Giventer, Mia (5.47) 1:39.00 1:34.53 +0:04.47
9th Pfeiffer, Katie (5.07) 2:15.04 2:11.44 +0:03.60
================================================================================
Event #44  Boys  7&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Diedricks, Ethan (7.63) 0:49.78 0:48.57 +0:01.21
2nd Ringhofer, Tyler (6.41) 0:57.18 0:54.84 +0:02.34
3rd Horvath, Henry (5.55) 0:58.93 1:06.50 -0:07.57
4th Jiang, Trevor (6.7) 0:59.07 1:13.32 -0:14.25
5th Bravo, Adrian (5.81) 1:18.69 1:16.68 +0:02.01
6th Lu, Matthew (7.38) 1:20.69
7th Tulkoff, Alexander (4.98) 1:21.66 1:27.19 -0:05.53
================================================================================
Event #45  Girls  08-10  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Russell, Hayley (10.69) 0:52.06 0:53.38 -0:01.32
2nd Kim, Donna (8.42) 0:55.31 0:55.28 +0:00.03
3rd Wong, Kai (8.18) 0:55.75 0:53.12 +0:02.63
4th Riley, Mae (8.9) 1:00.88 1:10.91 -0:10.03
5th Adcook, Sydney (8.21) 1:06.31
6th Howard, Natalie (9.18) 1:09.12 1:23.00 -0:13.88
================================================================================
Event #46  Boys  08-10  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Becker, Matt (8.76) 0:55.35 0:53.38 +0:01.97
2nd Andersen, Christopher (8.49) 0:56.53 0:59.38 -0:02.85
3rd Leach, Bryce (8) 0:58.72 1:01.78 -0:03.06
4th Chaudhary, Anirudh (9.68) 1:07.15 1:04.95 +0:02.20
5th Cousins, Liam (8.22) 1:11.78 1:10.31 +0:01.47
================================================================================
Event #47  Girls  11-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wakita, Madison (12.15) 0:50.60 0:51.93 -0:01.33
2nd Chong, Kelly (11.71) 1:07.11
================================================================================
Event #48  Boys  11-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lekan, Neah (11.08) 1:15.10 1:15.41 -0:00.31
2nd Bhushan, Naman (11.2) 1:15.75 1:15.16 +0:00.59
================================================================================
Event #49  Girls  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lew, Chloe (10.13) 1:36.81
================================================================================
Event #50  Boys  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Horvath, George (12.6) 1:13.18
================================================================================
Event #51  Girls  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mackowiak, Lizzie (7.99) 1:48.97
================================================================================
Event #52  Boys  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Horvath, George (12.6) 0:58.09 1:03.13 -0:05.04
2nd Becker, Matt (8.76) 1:24.16 1:19.56 +0:04.60
3rd Diedricks, Ethan (7.63) 1:26.22 1:29.29 -0:03.07
================================================================================
Event #53  Girls  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kailiponi, Ayla (4.78) 0:39.66 0:39.84 -0:00.18
2nd Riley, Natalie (4.85) 0:40.84 1:30.50 -0:49.66
3rd Chava, Siya (4.73) 0:44.16 0:53.31 -0:09.15
4th Knisely, Brooke (3.17) 0:45.68 1:23.87 -0:38.19
5th Smith, Eliana (4.93) 0:47.32 0:48.75 -0:01.43
6th Stephens, Brooke (4.17) 0:55.12 1:09.09 -0:13.97
7th Bisset, Alyson (3.7) 1:11.66 0:53.69 +0:17.97
8th Schechinger, Mutiara (4.15) 1:21.32 1:13.50 +0:07.82
9th Bouzid, Louisa (3.93) 1:25.41 1:14.82 +0:10.59
10th Chen, Erin (4.7) 1:31.11
11th Henderson, Chloe (3.65) 1:38.00 2:01.19 -0:23.19
================================================================================
Event #54  Boys  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tulkoff, Alexander (4.98) 0:32.44 0:30.97 +0:01.47
2nd Ensley, Liam (4.91) 0:49.06 0:45.56 +0:03.50
3rd Touski, Shahab (4.45) 0:51.60 0:48.99 +0:02.61
4th Khuu, Nicholas (4.06) 1:00.00
5th Knisely, Ethan (4.87) 1:10.34 0:46.75 +0:23.59
6th Narenthiran, Aarani (4.88) 1:14.97 1:16.62 -0:01.65
7th Abourjeily, Mateo (3.95) 1:17.28 1:22.19 -0:04.91
8th Kaczor, Hudson (3.79) 1:24.62
================================================================================
Event #55  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Shaw, Ava (6.57) 0:19.78 0:19.72 +0:00.06
2nd Wakita, Jadyn (6.88) 0:22.78 0:31.44 -0:08.66
3rd Bever, Milan (6.4) 0:22.81 0:21.37 +0:01.44
4th Abourjeily, Mia (6.74) 0:27.00 0:25.47 +0:01.53
5th Harkins, Ruthie (5.61) 0:27.75 0:28.34 -0:00.59
6th Sanson, Emma (6.12) 0:28.22 0:22.75 +0:05.47
7th Tanuwidjaja, Melina (6.95) 0:28.43 0:29.09 -0:00.66
8th Giventer, Mia (5.47) 0:30.18 0:30.09 +0:00.09
9th Scalzo, Ellie (5.96) 0:32.12 0:27.66 +0:04.46
10th Feng, Serena (6.67) 0:33.03 0:40.22 -0:07.19
11th Yue, Allison (6.89) 0:37.06 0:39.31 -0:02.25
12th Kaczor, Reese (5.63) 0:37.09 0:38.44 -0:01.35
13th Mackowiak, Katie (6.04) 0:37.82 0:32.34 +0:05.48
14th Pfeiffer, Katie (5.07) 0:41.85 0:40.54 +0:01.31
15th Das, Ayushi (6.29) 0:42.07 0:39.34 +0:02.73
16th Sison, Maeden (5.66) 0:48.97 0:41.68 +0:07.29
17th Croll, Leontine (6.12) 0:53.15 0:52.35 +0:00.80
18th Berg, Sydney (5.28) 0:53.38 1:08.53 -0:15.15
19th Wong, Makena (5.73) 0:53.65 0:37.35 +0:16.30
20th Rios, Madison (5.28) 0:55.47
21st Huang, Valerie (5.01) 0:56.44
22nd Riley, Alexia (6.16) 0:57.34 0:50.28 +0:07.06
================================================================================
Event #56  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ringhofer, Tyler (6.41) 0:17.38 0:17.96 -0:00.58
2nd Horvath, Henry (5.55) 0:20.03 0:20.03
3rd Jiang, Trevor (6.7) 0:20.91 0:26.09 -0:05.18
4th Hammond-St. laurent, Anthony (6.54) 0:28.75 0:29.35 -0:00.60
5th Wang, Evan (6.22) 0:30.03 0:45.59 -0:15.56
6th Bravo, Adrian (5.81) 0:30.50 0:29.57 +0:00.93
7th Leach, Troy (5.32) 0:31.09 0:31.97 -0:00.88
8th Puertas, Finnegan (6.48) 0:35.07 0:30.38 +0:04.69
9th Gat, Tomer (6.78) 0:35.22 0:36.13 -0:00.91
10th Cook, Brenden (5.76) 0:38.87 0:39.85 -0:00.98
11th Lew, Nate (6.49) 0:40.90 1:44.26 -1:03.36
12th Dunne, Jimmy (5.06) 0:42.56 0:37.44 +0:05.12
13th Diedricks, Julian (6.51) 0:42.85 0:33.28 +0:09.57
14th Newcomb, Scott (5.85) 0:44.41 0:40.35 +0:04.06
15th Lin, Tyler (5.82) 0:46.12
16th Braunstein, Zane (5.98) 0:48.09 0:47.00 +0:01.09
17th Konkala, Vivesh (5.84) 0:51.25
18th Gholamipour, Arian (6.94) 0:58.59
19th Delva, Braden (5.1) 1:03.63
20th Bayouk, Maurice (6.5) 1:16.29
21st Rios, Mason (5.87) 1:28.32
================================================================================
Event #57  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Pugar, Melodie (8.13) 0:17.47 0:18.22 -0:00.75
2nd Wong, Kai (8.18) 0:17.69 0:16.47 +0:01.22
3rd Harita, Elizabeth (7.33) 0:19.60 0:18.47 +0:01.13
4th Lin, Sydney (7.36) 0:19.85
5th Kim, Donna (8.42) 0:20.31 0:20.59 -0:00.28
6th Zou, Jane (8.68) 0:20.38 0:20.31 +0:00.07
7th Adcook, Sydney (8.21) 0:22.46 0:24.03 -0:01.57
8th Peters, Coral (8.68) 0:23.54
9th Riley, Sera (7.5) 0:24.00 0:32.97 -0:08.97
10th Smith, Aria (7.64) 0:24.44 0:23.60 +0:00.84
11th Horvath, Annie (8.19) 0:24.47 0:25.22 -0:00.75
12th Mackowiak, Lizzie (7.99) 0:24.81 0:21.47 +0:03.34
13th Gupta, Anika (7.88) 0:28.56 0:28.28 +0:00.28
14th Jambhekar, Isha (7.6) 0:30.10 0:33.81 -0:03.71
15th Tanasescu, Semiramis (7.38) 0:30.34 0:28.75 +0:01.59
16th Andersen, Sophie (7.08) 0:31.41 0:47.07 -0:15.66
17th Chohan, Aafiyah (7.89) 0:31.53 0:30.19 +0:01.34
18th Khuu, Katelyn (7.64) 0:33.72
19th Nourisamie, Jasmine (7.8) 0:35.78 0:35.32 +0:00.46
20th Berg, Cassidy (7.12) 0:39.47 0:34.12 +0:05.35
21st Sklar, Shai (8.91) 0:41.81 0:39.41 +0:02.40
================================================================================
Event #58  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Diedricks, Ethan (7.63) 0:15.87 0:16.59 -0:00.72
2nd Becker, Matt (8.76) 0:17.37 0:16.38 +0:00.99
3rd Sun, Liyang (8.58) 0:18.25
4th Andersen, Christopher (8.49) 0:19.28 0:31.91 -0:12.63
5th Leach, Bryce (8) 0:19.72 0:19.22 +0:00.50
6th Lim, Marco (8.62) 0:23.07 0:22.84 +0:00.23
7th Cousins, Liam (8.22) 0:24.38 0:20.28 +0:04.10
8th Warrior, Rohan (7.8) 0:31.19
9th Lu, Matthew (7.38) 0:32.81 0:36.90 -0:04.09
10th Chen, Ethan (7.12) 0:35.18
11th Parrott, Kolby (8.24) 0:40.72 1:00.19 -0:19.47
12th Ouyeung, Ethan (7.08) 0:41.03
13th Bayouk, Michael (8.37) 0:41.22
14th Curran, Aidan (8.15) 0:42.35
15th Reynafarje, Anthony (7.35) 0:43.28 0:43.81 -0:00.53
16th Kota, Anirudh (7.52) 0:43.31 0:46.28 -0:02.97
17th Sklar, Ben (8.91) 0:51.97 0:55.56 -0:03.59
================================================================================
Event #59  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Russell, Hayley (10.69) 0:21.09 0:18.94 +0:02.15
2nd Howard, Natalie (9.18) 0:21.44 0:20.91 +0:00.53
================================================================================
Event #60  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Horvath, Teddy (10.26) 0:14.34 0:16.77 -0:02.43
2nd Chaudhary, Anirudh (9.68) 0:22.38 0:22.85 -0:00.47
3rd Lake, Ethan (9.03) 0:29.10 0:38.07 -0:08.97
4th Lekan, Kasra (9.49) 0:33.28 0:31.50 +0:01.78
================================================================================
Event #61  Girls  7&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Harita, Elizabeth (7.33) 0:40.37 0:40.07 +0:00.30
2nd Shaw, Ava (6.57) 0:46.22 0:44.53 +0:01.69
3rd Bever, Milan (6.4) 0:47.71 0:49.53 -0:01.82
4th Smith, Aria (7.64) 0:49.28 0:56.65 -0:07.37
5th Mackowiak, Lizzie (7.99) 0:51.34 0:45.59 +0:05.75
6th Riley, Sera (7.5) 0:53.09 1:14.47 -0:21.38
7th Harkins, Ruthie (5.61) 0:56.91 1:01.28 -0:04.37
8th Abourjeily, Mia (6.74) 1:00.54 1:01.85 -0:01.31
9th Giventer, Mia (5.47) 1:08.47 1:08.13 +0:00.34
10th Tanuwidjaja, Melina (6.95) 1:09.00 1:08.78 +0:00.22
11th Chohan, Aafiyah (7.89) 1:09.72 1:21.87 -0:12.15
12th Tanasescu, Semiramis (7.38) 1:15.57 1:09.44 +0:06.13
13th Berg, Cassidy (7.12) 1:18.34 1:23.22 -0:04.88
14th Mackowiak, Katie (6.04) 1:26.41 1:20.38 +0:06.03
15th Pfeiffer, Katie (5.07) 1:29.00 1:33.13 -0:04.13
16th Sison, Maeden (5.66) 1:46.66
17th Riley, Alexia (6.16) 1:48.44 2:03.19 -0:14.75
18th Wong, Makena (5.73) 2:05.44 1:34.57 +0:30.87
================================================================================
Event #62  Boys  7&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Diedricks, Ethan (7.63) 0:35.75 0:39.09 -0:03.34
2nd Ringhofer, Tyler (6.41) 0:40.53 0:41.16 -0:00.63
3rd Jiang, Trevor (6.7) 0:44.94 1:00.72 -0:15.78
4th Horvath, Henry (5.55) 0:45.97 0:49.75 -0:03.78
5th Hammond-St. laurent, Anthony (6.54) 1:06.18
6th Tulkoff, Alexander (4.98) 1:12.12 1:11.00 +0:01.12
7th Puertas, Finnegan (6.48) 1:15.72 1:11.88 +0:03.84
8th Dunne, Jimmy (5.06) 1:24.59 1:25.53 -0:00.94
9th Reynafarje, Anthony (7.35) 1:30.21
================================================================================
Event #63  Girls  08-10  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Pugar, Melodie (8.13) 0:39.50
2nd Wong, Kai (8.18) 0:43.59 0:40.29 +0:03.30
3rd Howard, Natalie (9.18) 0:45.47 0:47.04 -0:01.57
4th Russell, Hayley (10.69) 0:45.66 0:42.09 +0:03.57
5th Kim, Donna (8.42) 0:50.59 0:48.35 +0:02.24
6th Riley, Mae (8.9) 1:01.87
================================================================================
Event #64  Boys  08-10  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Horvath, Teddy (10.26) 0:30.56 0:30.92 -0:00.36
2nd Becker, Matt (8.76) 0:36.94 0:42.56 -0:05.62
3rd Andersen, Christopher (8.49) 0:42.69 0:51.31 -0:08.62
4th Leach, Bryce (8) 0:45.97 0:46.72 -0:00.75
5th Lim, Marco (8.62) 0:53.69 0:52.94 +0:00.75
6th Cousins, Liam (8.22) 0:58.50 0:57.63 +0:00.87
7th Lekan, Kasra (9.49) 1:13.40
================================================================================
Event #65  Girls  11-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wakita, Madison (12.15) 0:32.97 0:37.69 -0:04.72
2nd Chong, Kelly (11.71) 0:50.63
================================================================================
Event #66  Boys  11-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Horvath, George (12.6) 0:27.16 0:26.29 +0:00.87
2nd Bhushan, Naman (11.2) 1:05.10 1:08.81 -0:03.71
3rd Lekan, Neah (11.08) 1:06.63