February 17th, 2018

02/17/2018  Swim Competition – Irvine
Total Participants Checked-In : 85
Event #2  Boys  6&U  100yd  Individual Medley
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stPatek W(5.12)2:31.222:22.06+0:09.16
2ndCharith C(6.78)2:38.622:43.75-0:05.13
================================================================================
Event #3  Girls  07-08  100yd  Individual Medley
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stSydney T(8.80)1:55.941:51.00+0:04.94
================================================================================
Event #6  Boys  09-10  100yd  Individual Medley
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stJohn M(10.31)1:46.691:59.39-0:12.70
2ndRintaro H(10.34)1:47.01
================================================================================
Event #7  Girls  11-16  100yd  Individual Medley
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stJalin H(13.06)1:53.03
================================================================================
Event #8  Boys  11-16  100yd  Individual Medley
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stKyle H(11.21)1:22.191:26.63-0:04.44
2ndVictor B(13.50)1:29.471:31.09-0:01.62
================================================================================
Event #11  Girls  05-06  25yd  Butterfly
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stMaddie S(6.65)0:36.340:36.01+0:00.33
2ndAmneet B(6.87)0:36.76
3rdScarlett W(5.54)0:43.690:38.63+0:05.06
================================================================================
Event #12  Boys  05-06  25yd  Butterfly
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stPatek W(5.12)0:34.940:32.75+0:02.19
2ndSuyash P(5.76)1:01.75
================================================================================
Event #13  Girls  07-08  25yd  Butterfly
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stSydney T(8.80)0:24.150:21.58+0:02.57
2ndAya H(8.98)0:28.020:23.56+0:04.46
3rdAbigail S(8.73)0:34.470:31.06+0:03.41
4thAzil S(7.08)0:41.210:28.09+0:13.12
5thAudrey N(8.88)0:44.40
6thArushi A(7.31)0:57.020:53.16+0:03.86
7thSophie M(7.35)0:59.02
================================================================================
Event #14  Boys  07-08  25yd  Butterfly
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stNeel S(8.84)0:22.280:27.06-0:04.78
2ndNathan O(8.18)0:30.600:35.69-0:05.09
3rdLenjiro M(7.10)0:38.000:33.78+0:04.22
================================================================================
Event #15  Girls  09-10  25yd  Butterfly
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stVivian J(10.20)0:24.37
2ndYessica C(10.20)0:27.500:25.09+0:02.41
3rdRutva P(9.45)0:31.63
4thEvelyn H(10.48)0:33.250:36.39-0:03.14
5thIsabella H(9.21)0:44.280:41.59+0:02.69
================================================================================
Event #16  Boys  09-10  25yd  Butterfly
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stJohn M(10.31)0:22.010:23.89-0:01.88
2ndJames H(10.65)0:25.500:34.97-0:09.47
3rdHayden M(10.24)0:31.07
================================================================================
Event #17  Girls  7&U  50yd  Butterfly
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stAnshika Y(6.79)1:44.58
2ndArushi A(7.31)2:12.471:55.82+0:16.65
================================================================================
Event #18  Boys  7&U  50yd  Butterfly
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stCharith C(6.78)1:14.581:17.45-0:02.87
================================================================================
Event #19  Girls  08-09  50yd  Butterfly
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stSydney T(8.80)0:57.750:56.33+0:01.42
2ndElizabeth M(9.95)1:07.941:16.87-0:08.93
3rdevelyn H(8.10)1:33.50
================================================================================
Event #20  Boys  08-09  50yd  Butterfly
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stNeel S(8.84)0:54.151:07.19-0:13.04
================================================================================
Event #21  Girls  10-16  50yd  Butterfly
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stCassidy W(11.49)0:33.51
================================================================================
Event #22  Boys  10-16  50yd  Butterfly
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stKyle H(11.21)0:34.560:40.22-0:05.66
2ndVictor B(13.50)0:38.44
================================================================================
Event #24  Boys  Open  100yd  Butterfly
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stKyle H(11.21)1:34.33
2ndethan H(10.27)1:50.16
================================================================================
Event #25  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stKaren T(4.74)0:52.590:53.52-0:00.93
2ndMaya J(4.45)2:00.761:50.88+0:09.88
================================================================================
Event #26  Boys  4&U  25yd  Back Stroke
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stLiam C(4.30)1:03.690:54.16+0:09.53
2ndAdhiket S(4.87)1:10.391:11.26-0:00.87
3rdKasra D(3.53)1:13.68
================================================================================
Event #27  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stMaddie S(6.65)0:34.900:30.60+0:04.30
2ndOlivia G(5.91)0:37.270:40.19-0:02.92
3rdJulia L(6.16)0:37.630:37.89-0:00.26
4thAdira S(5.07)0:39.530:36.84+0:02.69
5thScarlett W(5.54)0:40.530:36.39+0:04.14
6thMakhana J(5.33)0:42.390:55.71-0:13.32
7thCora N(6.81)0:48.56
8thAnshika Y(6.79)0:52.210:49.90+0:02.31
9thAutumn C(5.23)0:54.89
10thEleanor B(5.67)0:55.560:58.03-0:02.47
11thJoyce Ann D(5.47)0:56.53
12thAmelia E(5.44)0:59.77
================================================================================
Event #28  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stPatek W(5.12)0:35.880:31.13+0:04.75
2ndDean S(5.33)0:42.47
3rdNicholas S(6.93)0:47.09
4thClark C(5.38)0:47.25
5thJosef W(5.31)0:54.781:06.45-0:11.67
6thRyan T(5.21)0:59.28
7thNolan S(6.93)1:06.52
================================================================================
Event #29  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stChloe B(8.27)0:22.330:24.91-0:02.58
2ndAnanya B(8.86)0:24.200:25.46-0:01.26
3rdAya H(8.98)0:26.400:26.81-0:00.41
4thSydney T(8.80)0:28.780:26.00+0:02.78
5thAbigail S(8.73)0:31.000:30.76+0:00.24
6thAlana S(7.73)0:33.030:30.58+0:02.45
7thAbigail R(7.64)0:33.510:32.26+0:01.25
8thAzil S(7.08)0:38.830:33.69+0:05.14
9thAudrey N(8.88)0:43.82
10thSophie M(7.35)0:44.84
11thArushi A(7.31)0:54.710:36.47+0:18.24
================================================================================
Event #30  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stNeel S(8.84)0:28.620:33.56-0:04.94
2ndLenjiro M(7.10)0:32.000:30.53+0:01.47
3rdNathan O(8.18)0:32.590:32.21+0:00.38
4thManu G(8.33)0:36.50
5thMichael K(7.92)0:37.44
6thConnor H(7.20)0:38.530:38.00+0:00.53
7thFelix L(8.05)0:38.64
8thWilliam S(8.46)0:38.87
9thSharvil B(7.48)1:08.970:49.44+0:19.53
================================================================================
Event #31  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stYessica C(10.20)0:31.400:26.76+0:04.64
2ndIsabella H(9.21)0:35.320:29.56+0:05.76
3rdRutva P(9.45)0:35.380:35.26+0:00.12
================================================================================
Event #32  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stJohn M(10.31)0:27.740:23.28+0:04.46
2ndKasra A(9.74)0:33.450:35.47-0:02.02
================================================================================
Event #33  Girls  5&U  50yd  Back Stroke
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stEleanor B(5.67)1:45.281:54.03-0:08.75
================================================================================
Event #34  Boys  5&U  50yd  Back Stroke
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stPatek W(5.12)1:12.591:07.35+0:05.24
================================================================================
Event #35  Girls  06-07  50yd  Back Stroke
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stAlana S(7.73)1:10.151:03.09+0:07.06
2ndAzil S(7.08)1:19.631:24.59-0:04.96
3rdArushi A(7.31)1:49.411:40.58+0:08.83
================================================================================
Event #36  Boys  06-07  50yd  Back Stroke
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stCharith C(6.78)1:24.071:17.46+0:06.61
================================================================================
Event #37  Girls  08-09  50yd  Back Stroke
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stSydney T(8.80)0:58.220:54.34+0:03.88
2ndAya H(8.98)1:01.340:59.20+0:02.14
3rdElizabeth M(9.95)1:05.561:12.20-0:06.64
4thevelyn H(8.10)1:05.81
================================================================================
Event #38  Boys  08-09  50yd  Back Stroke
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stAzarel T(8.18)1:04.20
2ndNeel S(8.84)1:08.511:13.32-0:04.81
3rdKasra A(9.74)1:17.16
================================================================================
Event #39  Girls  10-16  50yd  Back Stroke
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stCassidy W(11.49)0:38.58
2ndVivian J(10.20)0:48.69
3rdRemi T(10.39)0:50.150:43.52+0:06.63
================================================================================
Event #40  Boys  10-16  50yd  Back Stroke
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stKyle H(11.21)0:40.340:44.54-0:04.20
2ndJohn M(10.31)0:53.010:52.82+0:00.19
3rdHayden M(10.24)0:55.89
================================================================================
Event #42  Boys  Open  100yd  Back Stroke
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stKyle H(11.21)1:25.65
2ndethan H(10.27)2:08.91
================================================================================
Event #43  Girls  4&U  25yd  Breast Stroke
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stKaren T(4.74)1:14.40
================================================================================
Event #44  Boys  4&U  25yd  Breast Stroke
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stAdhiket S(4.87)1:38.451:40.77-0:02.32
================================================================================
Event #45  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stScarlett W(5.54)0:37.850:36.39+0:01.46
2ndAnshika Y(6.79)0:44.130:55.70-0:11.57
3rdMaddie S(6.65)0:49.250:41.89+0:07.36
4thOlivia G(5.91)0:52.771:09.66-0:16.89
5thMakhana J(5.33)0:57.770:57.84-0:00.07
6thAdira S(5.07)1:13.690:57.16+0:16.53
================================================================================
Event #46  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stPatek W(5.12)0:34.380:35.09-0:00.71
2ndNithilan S(6.94)0:37.700:38.00-0:00.30
================================================================================
Event #47  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stSydney T(8.80)0:25.590:25.85-0:00.26
2ndAya H(8.98)0:27.000:25.46+0:01.54
3rdAnanya B(8.86)0:28.350:32.81-0:04.46
4thChloe B(8.27)0:33.700:34.57-0:00.87
5thAbigail S(8.73)0:34.180:35.96-0:01.78
6thAlana S(7.73)0:34.400:33.69+0:00.71
7thAzil S(7.08)0:37.810:49.90-0:12.09
8thAudrey N(8.88)0:45.180:45.34-0:00.16
9thSophie M(7.35)0:46.65
10thArushi A(7.31)0:52.000:52.28-0:00.28
11thAbigail R(7.64)1:06.880:55.28+0:11.60
================================================================================
Event #48  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stNeel S(8.84)0:29.090:33.85-0:04.76
2ndLenjiro M(7.10)0:30.410:36.77-0:06.36
3rdFelix L(8.05)0:38.60
4thTianxin W(7.69)0:46.18
================================================================================
Event #49  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stEvelyn H(10.48)0:32.570:34.47-0:01.90
2ndYessica C(10.20)0:32.820:32.22+0:00.60
3rdIsabella H(9.21)0:45.500:40.28+0:05.22
4thRutva P(9.45)0:45.780:51.12-0:05.34
================================================================================
Event #50  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stJohn M(10.31)0:23.190:26.39-0:03.20
2ndRintaro H(10.34)0:24.20
3rdJames H(10.65)0:27.900:34.76-0:06.86
4thKasra A(9.74)0:32.020:36.84-0:04.82
================================================================================
Event #52  Boys  5&U  50yd  Breast Stroke
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stPatek W(5.12)1:23.001:25.22-0:02.22
================================================================================
Event #53  Girls  06-07  50yd  Breast Stroke
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stAlana S(7.73)1:15.841:11.40+0:04.44
2ndAzil S(7.08)1:22.021:24.19-0:02.17
3rdArushi A(7.31)2:14.092:05.19+0:08.90
================================================================================
Event #54  Boys  06-07  50yd  Breast Stroke
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stCharith C(6.78)1:24.701:34.01-0:09.31
2ndLenjiro M(7.10)1:31.261:21.87+0:09.39
================================================================================
Event #55  Girls  08-09  50yd  Breast Stroke
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stAya H(8.98)0:55.750:56.70-0:00.95
2ndSydney T(8.80)0:56.080:55.81+0:00.27
3rdElizabeth M(9.95)1:03.411:06.44-0:03.03
4thevelyn H(8.10)1:25.02
================================================================================
Event #56  Boys  08-09  50yd  Breast Stroke
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stNathan O(8.18)1:10.431:18.72-0:08.29
2ndKasra A(9.74)1:10.911:22.45-0:11.54
3rdNeel S(8.84)1:13.341:11.16+0:02.18
================================================================================
Event #57  Girls  10-16  50yd  Breast Stroke
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stRemi T(10.39)0:48.690:51.53-0:02.84
2ndCaleigh T(11.46)0:53.39
3rdVivian J(10.20)0:55.20
4thJalin H(13.06)0:56.251:01.07-0:04.82
5thEvelyn H(10.48)1:10.891:12.82-0:01.93
================================================================================
Event #58  Boys  10-16  50yd  Breast Stroke
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stKyle H(11.21)0:47.440:49.58-0:02.14
2ndJohn M(10.31)0:56.021:00.69-0:04.67
3rdHayden M(10.24)0:57.62
================================================================================
Event #59  Girls  Open  100yd  Breast Stroke
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stCassidy W(11.49)1:36.97
2ndAya H(8.98)1:59.602:08.00-0:08.40
3rdRemi T(10.39)2:02.011:51.89+0:10.12
4thSydney T(8.80)2:06.212:05.83+0:00.38
================================================================================
Event #60  Boys  Open  100yd  Breast Stroke
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stKyle H(11.21)1:44.12
2ndethan H(10.27)1:45.56
================================================================================
Event #61  Girls  Open  100yd  Freestyle
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stSydney T(8.80)1:56.821:57.78-0:00.96
================================================================================
Event #62  Boys  Open  100yd  Freestyle
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stVictor B(13.50)1:16.381:27.65-0:11.27
2ndKyle H(11.21)1:20.721:22.84-0:02.12
3rdethan H(10.27)1:36.90
4thNeel S(8.84)1:48.08
================================================================================
Event #63  Girls  4&U  25yd  Freestyle
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stKaren T(4.74)0:37.830:46.14-0:08.31
2ndMaya J(4.45)1:36.571:27.95+0:08.62
================================================================================
Event #64  Boys  4&U  25yd  Freestyle
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stJonah M(4.64)0:49.94
2ndAdhiket S(4.87)0:54.651:01.07-0:06.42
3rdLiam C(4.30)1:00.460:52.83+0:07.63
4thNoel R(4.40)1:01.401:11.65-0:10.25
5thMiles M(4.95)1:32.001:45.40-0:13.40
================================================================================
Event #65  Girls  05-06  25yd  Freestyle
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stMaddie S(6.65)0:27.280:27.51-0:00.23
2ndJulia L(6.16)0:33.280:33.39-0:00.11
3rdScarlett W(5.54)0:34.640:32.25+0:02.39
4thCora N(6.81)0:38.950:38.69+0:00.26
5thOlivia G(5.91)0:42.000:38.76+0:03.24
6thAarika G(6.62)0:42.071:15.95-0:33.88
7thMakhana J(5.33)0:42.690:44.03-0:01.34
8thAmelia E(5.44)0:46.03
9thEleanor B(5.67)0:50.380:54.70-0:04.32
10thAdira S(5.07)0:54.190:47.59+0:06.60
================================================================================
Event #66  Boys  05-06  25yd  Freestyle
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stPatek W(5.12)0:24.380:24.34+0:00.04
2ndAria M(6.52)0:36.76
3rdJaxton C(6.67)0:43.78
4thSuyash P(5.76)0:44.41
5thDamon G(6.55)0:45.22
6thLuca Z(6.14)0:45.97
7thNicholas S(6.93)0:47.02
8thJosef W(5.31)0:50.840:52.47-0:01.63
9thRyan T(5.21)0:53.45
10thNolan S(6.93)0:55.90
11thDean S(5.33)1:36.57
================================================================================
Event #67  Girls  07-08  25yd  Freestyle
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stAnanya B(8.86)0:20.720:21.40-0:00.68
2ndAya H(8.98)0:20.890:20.81+0:00.08
3rdChloe B(8.27)0:21.280:22.46-0:01.18
4thSydney T(8.80)0:21.320:20.06+0:01.26
5thAbigail S(8.73)0:25.590:22.76+0:02.83
6thMia Z(7.49)0:26.47
7thAzil S(7.08)0:26.840:26.77+0:00.07
8thAlana S(7.73)0:30.080:29.46+0:00.62
9thAbigail R(7.64)0:30.900:34.58-0:03.68
10thNatalie A(7.15)0:31.760:32.64-0:00.88
11thAudrey N(8.88)0:32.960:33.52-0:00.56
12thSophie M(7.35)0:38.83
13thEloise E(7.34)0:43.580:41.97+0:01.61
14thArushi A(7.31)0:44.320:38.14+0:06.18
15thSara R(8.19)0:47.321:03.72-0:16.40
================================================================================
Event #68  Boys  07-08  25yd  Freestyle
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stNeel S(8.84)0:20.470:22.46-0:01.99
2ndLenjiro M(7.10)0:24.390:24.18+0:00.21
3rdAsher L(8.56)0:24.52
4thWilliam S(8.46)0:25.56
5thFelix L(8.05)0:26.25
6thMichael K(7.92)0:34.56
7thConnor H(7.20)0:35.060:36.32-0:01.26
8thJacob M(7.01)0:38.210:44.15-0:05.94
9thTianxin W(7.69)0:41.16
10thSharvil B(7.48)0:50.470:47.06+0:03.41
================================================================================
Event #69  Girls  09-10  25yd  Freestyle
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stYessica C(10.20)0:20.760:20.34+0:00.42
2ndEvelyn H(10.48)0:25.060:25.88-0:00.82
================================================================================
Event #70  Boys  09-10  25yd  Freestyle
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stRintaro H(10.34)0:17.41
2ndJohn M(10.31)0:17.590:18.37-0:00.78
3rdArsh V(9.29)0:28.65
4thKasra A(9.74)0:29.390:30.07-0:00.68
================================================================================
Event #71  Girls  5&U  50yd  Freestyle
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stOlivia G(5.91)1:27.09
2ndNaomi L(5.08)1:56.50
3rdEleanor B(5.67)2:01.941:49.93+0:12.01
================================================================================
Event #72  Boys  5&U  50yd  Freestyle
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stPatek W(5.12)0:59.900:58.43+0:01.47
================================================================================
Event #73  Girls  06-07  50yd  Freestyle
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stAzil S(7.08)1:06.151:18.07-0:11.92
2ndAlana S(7.73)1:13.751:11.45+0:02.30
3rdAmneet B(6.87)1:19.39
4thNatalie A(7.15)1:20.801:16.53+0:04.27
5thArushi A(7.31)1:47.341:35.03+0:12.31
================================================================================
Event #74  Boys  06-07  50yd  Freestyle
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stLenjiro M(7.10)0:56.410:57.90-0:01.49
2ndConnor H(7.20)1:20.781:30.58-0:09.80
================================================================================
Event #75  Girls  08-09  50yd  Freestyle
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stChloe B(8.27)0:49.14
2ndSydney T(8.80)0:49.710:48.33+0:01.38
3rdAya H(8.98)0:50.270:46.91+0:03.36
4thAbigail S(8.73)0:56.511:04.40-0:07.89
5thElizabeth M(9.95)1:01.371:00.09+0:01.28
6thRutva P(9.45)1:03.09
7thevelyn H(8.10)1:05.78
8thIsabella H(9.21)1:08.62
================================================================================
Event #76  Boys  08-09  50yd  Freestyle
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stNeel S(8.84)0:45.030:54.97-0:09.94
2ndNathan O(8.18)1:01.571:01.25+0:00.32
3rdAzarel T(8.18)1:08.06
4thKasra A(9.74)1:08.141:09.81-0:01.67
================================================================================
Event #77  Girls  10-16  50yd  Freestyle
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stCassidy W(11.49)0:33.34
2ndRemi T(10.39)0:40.910:38.25+0:02.66
3rdCaleigh T(11.46)0:41.47
4thVivian J(10.20)0:43.64
================================================================================
Event #78  Boys  10-16  50yd  Freestyle
PlaceNameAgeFinal TimePrev Best Time+/- best
1stKyle H(11.21)0:33.100:37.63-0:04.53
2ndJohn M(10.31)0:42.560:45.83-0:03.27
3rdJames H(10.65)0:50.09
4thHayden M(10.24)0:52.13

January 13th, 2018

1/13/2018  Swim Competition – Irvine
Total Participants Checked-In : 75
Event #1  Girls  6&U  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Robles, Amy (6.09) 1:59.95 2:24.32 -0:24.37
================================================================================
Event #3  Girls  07-08  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tibackx, Sydney (8.7) 2:01.15 1:51.00 +0:10.15
================================================================================
Event #4  Boys  07-08  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chang, Joshua (8.29) 1:55.72 2:02.40 -0:06.68
================================================================================
Event #5  Girls  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Shin, Danielle (10.39) 1:29.21 1:50.38 -0:21.17
2nd Mekerdichian, Summer (9.34) 1:30.26
================================================================================
Event #6  Boys  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Miller, Jack (10.63) 1:55.66 1:50.56 +0:05.10
================================================================================
Event #7  Girls  11-16  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Schafer, Iris (11.23) 1:45.90 1:54.00 -0:08.10
================================================================================
Event #8  Boys  11-16  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (11.77) 1:22.44 1:25.01 -0:02.57
================================================================================
Event #11  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Le, Adelyn (5.66) 0:23.37 0:24.50 -0:01.13
2nd ke, Emily (6.12) 0:36.62
3rd Stevens, Azil (6.99) 0:37.95 0:28.09 +0:09.86
4th Willis, Scarlett (5.44) 0:38.63 0:45.14 -0:06.51
================================================================================
Event #12  Boys  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wang, Patek (5.03) 0:38.75 0:36.38 +0:02.37
2nd Ho, Kevin (6.89) 0:53.71 0:42.37 +0:11.34
3rd Lin, Ethan (5.22) 1:05.51
================================================================================
Event #13  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hanai, Aya (8.88) 0:23.56 0:29.25 -0:05.69
2nd Tibackx, Sydney (8.7) 0:24.50 0:21.58 +0:02.92
3rd Sarigumba, Abigail (8.63) 0:31.06 0:31.43 -0:00.37
4th Miller, Madison (8.8) 0:40.25 0:32.78 +0:07.47
5th Aswath, Arushi (7.21) 0:53.16 1:07.19 -0:14.03
================================================================================
Event #14  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chang, Joshua (8.29) 0:22.56 0:20.94 +0:01.62
2nd Shah, Neel (8.75) 0:27.81 0:27.06 +0:00.75
3rd Ho, Kenneth (7.96) 0:33.77 0:32.25 +0:01.52
4th Matsushita, Lenjiro (7) 0:33.78 0:33.84 -0:00.06
5th Rosenblum, Logan (8.11) 0:44.26 0:46.28 -0:02.02
6th Huynh, Cameron (7.07) 1:11.47
================================================================================
Event #15  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Shin, Danielle (10.39) 0:19.44
2nd Clemente, Yessica (10.1) 0:25.09 0:25.83 -0:00.74
3rd Mendoza, Elizabeth (9.85) 0:29.97 0:31.76 -0:01.79
================================================================================
Event #16  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mirko, Enzo (9.12) 0:25.53 0:25.47 +0:00.06
2nd Lin, Vincent (9.9) 0:33.38 0:34.01 -0:00.63
================================================================================
Event #17  Girls  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Le, Adelyn (5.66) 0:57.91 0:56.25 +0:01.66
2nd Robles, Amy (6.09) 1:00.85
3rd Aswath, Arushi (7.21) 1:55.82
================================================================================
Event #18  Boys  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ho, Kenneth (7.96) 1:16.15
================================================================================
Event #19  Girls  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mekerdichian, Summer (9.34) 0:42.58
================================================================================
Event #20  Boys  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chang, Joshua (8.29) 0:57.87 0:53.44 +0:04.43
2nd Shah, Neel (8.75) 1:07.19 1:08.94 -0:01.75
3rd Lin, Vincent (9.9) 1:19.97 1:19.54 +0:00.43
================================================================================
Event #21  Girls  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Le, Kaylin (11.46) 0:41.26 0:47.76 -0:06.50
2nd Schafer, Iris (11.23) 0:47.94 0:55.62 -0:07.68
================================================================================
Event #22  Boys  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (11.77) 0:37.59 0:39.15 -0:01.56
2nd Chiang, Brandon (10.43) 0:40.50 0:44.03 -0:03.53
3rd Miller, Jack (10.63) 1:01.41 0:57.51 +0:03.90
================================================================================
Event #23  Girls  Open  100yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mekerdichian, Summer (9.34) 1:35.72
2nd Shin, Danielle (10.39) 1:39.51
3rd Schafer, Iris (11.23) 1:52.06
================================================================================
Event #24  Boys  Open  100yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (11.77) 1:19.27
2nd Miller, Jack (10.63) 2:27.71 2:10.02 +0:17.69
================================================================================
Event #25  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Takanashi, Karen (4.64) 0:53.52
2nd Brewer, Arabella (4.69) 1:03.81
3rd Lender, Emma (4.96) 1:07.06 1:06.76 +0:00.30
4th Lee, Rosette (4.96) 1:36.83
================================================================================
Event #26  Boys  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Stevens, Adhiket (4.77) 1:20.46 1:11.26 +0:09.20
================================================================================
Event #27  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Le, Adelyn (5.66) 0:27.02 0:26.45 +0:00.57
2nd Robles, Amy (6.09) 0:27.40 0:27.02 +0:00.38
3rd Sarigumba, Maddie (6.55) 0:30.60 0:36.25 -0:05.65
4th ke, Emily (6.12) 0:39.21 0:46.83 -0:07.62
5th Willis, Scarlett (5.44) 0:41.97 0:36.39 +0:05.58
6th Ho, Katie (5.86) 0:42.51 0:45.82 -0:03.31
7th Liu, Julia (6.06) 0:45.25 0:37.89 +0:07.36
8th Brinson, Eleanor (5.57) 0:58.03 1:03.53 -0:05.50
================================================================================
Event #28  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ho, Kevin (6.89) 0:34.28 0:38.78 -0:04.50
2nd Wang, Patek (5.03) 0:36.75 0:31.28 +0:05.47
3rd Lee, Jenson (6.94) 0:44.14
4th Lin, Ethan (5.22) 1:03.50 1:11.97 -0:08.47
5th Wollnik, Josef (5.21) 1:25.19 1:06.45 +0:18.74
================================================================================
Event #29  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chiang, Ashley (8.59) 0:24.25 0:25.59 -0:01.34
2nd Hanai, Aya (8.88) 0:27.34 0:26.81 +0:00.53
3rd Bonus, Chloe (8.17) 0:27.50 0:24.91 +0:02.59
4th Tibackx, Sydney (8.7) 0:28.75 0:26.00 +0:02.75
5th Sarigumba, Abigail (8.63) 0:30.76 0:31.37 -0:00.61
6th Chao, Sarah (7.21) 0:31.26 0:32.78 -0:01.52
7th Siluk, Alana (7.63) 0:32.25 0:30.58 +0:01.67
8th Miller, Madison (8.8) 0:33.01 0:29.62 +0:03.39
9th Ro, Abigail (7.55) 0:35.57 0:32.26 +0:03.31
10th Aswath, Arushi (7.21) 0:36.47 0:47.84 -0:11.37
11th Holguin, Connor (7.1) 0:38.40 0:38.00 +0:00.40
================================================================================
Event #30  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Rusetsky, Lev (7.43) 0:24.19
2nd Chang, Joshua (8.29) 0:25.78 0:24.45 +0:01.33
3rd Lender, Max (8.26) 0:31.39 0:31.45 -0:00.06
4th Ho, Kenneth (7.96) 0:32.26 0:34.00 -0:01.74
5th Shah, Neel (8.75) 0:34.63 0:33.56 +0:01.07
6th Matsushita, Lenjiro (7) 0:36.09 0:30.53 +0:05.56
7th Rosenblum, Logan (8.11) 0:52.16 0:38.53 +0:13.63
8th Buradkar, Sharvil (7.38) 1:03.50 0:49.44 +0:14.06
================================================================================
Event #31  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ho, Isabella (9.12) 0:29.56 0:30.44 -0:00.88
2nd Mendoza, Elizabeth (9.85) 0:30.40 0:33.32 -0:02.92
3rd Good, Amelia (9.56) 0:31.07 0:29.12 +0:01.95
4th Clemente, Yessica (10.1) 0:31.62 0:26.76 +0:04.86
5th Patel, Rutva (9.36) 0:35.26
================================================================================
Event #32  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mirko, Enzo (9.12) 0:30.76 0:28.28 +0:02.48
2nd Lin, Vincent (9.9) 0:35.82 0:29.70 +0:06.12
================================================================================
Event #33  Girls  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Le, Adelyn (5.66) 0:56.69 0:59.53 -0:02.84
2nd Brinson, Eleanor (5.57) 1:54.03
================================================================================
Event #34  Boys  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wang, Patek (5.03) 1:29.95 1:23.90 +0:06.05
================================================================================
Event #35  Girls  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Robles, Amy (6.09) 0:58.00 0:57.63 +0:00.37
2nd Siluk, Alana (7.63) 1:09.51 1:03.09 +0:06.42
3rd Stevens, Azil (6.99) 1:24.59 1:25.47 -0:00.88
4th Holguin, Connor (7.1) 1:35.12 1:45.71 -0:10.59
5th Aswath, Arushi (7.21) 1:40.58 1:50.97 -0:10.39
================================================================================
Event #36  Boys  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ho, Kenneth (7.96) 1:09.43 1:08.31 +0:01.12
2nd Ho, Kevin (6.89) 1:21.34 1:18.38 +0:02.96
================================================================================
Event #37  Girls  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mekerdichian, Summer (9.34) 0:43.35
2nd Tibackx, Sydney (8.7) 0:59.22 0:54.34 +0:04.88
3rd Miller, Madison (8.8) 1:11.38 1:07.76 +0:03.62
4th Good, Amelia (9.56) 1:15.22 1:10.97 +0:04.25
================================================================================
Event #38  Boys  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chang, Joshua (8.29) 0:56.91 0:55.33 +0:01.58
2nd Mirko, Enzo (9.12) 1:13.00 1:04.72 +0:08.28
3rd Lin, Vincent (9.9) 1:14.71 1:05.90 +0:08.81
4th Shah, Neel (8.75) 1:15.52 1:13.32 +0:02.20
================================================================================
Event #39  Girls  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Le, Kaylin (11.46) 0:43.68 0:50.21 -0:06.53
2nd Schafer, Iris (11.23) 0:55.97 0:56.66 -0:00.69
================================================================================
Event #40  Boys  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (11.77) 0:39.01 0:38.65 +0:00.36
2nd Miller, Jack (10.63) 0:59.25 0:54.52 +0:04.73
================================================================================
Event #41  Girls  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mekerdichian, Summer (9.34) 1:28.85
2nd Shin, Danielle (10.39) 1:30.71
3rd Schafer, Iris (11.23) 2:02.18 1:55.78 +0:06.40
================================================================================
Event #42  Boys  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (11.77) 1:27.94 1:23.28 +0:04.66
2nd Miller, Jack (10.63) 2:17.13 1:58.21 +0:18.92
================================================================================
Event #43  Girls  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lender, Emma (4.96) 1:30.25
================================================================================
Event #44  Boys  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Stevens, Adhiket (4.77) 1:52.28 1:40.77 +0:11.51
================================================================================
Event #45  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Le, Adelyn (5.66) 0:32.47 0:33.77 -0:01.30
2nd Willis, Scarlett (5.44) 0:36.39 0:39.59 -0:03.20
3rd ke, Emily (6.12) 0:39.33 0:45.44 -0:06.11
4th Sarigumba, Maddie (6.55) 0:43.90 0:41.89 +0:02.01
5th Ho, Katie (5.86) 1:04.93 1:00.84 +0:04.09
================================================================================
Event #46  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mek, Rocco (6.36) 0:32.27
2nd Yin, Leonardo (6.74) 0:39.27
3rd Wang, Patek (5.03) 0:42.52 0:38.97 +0:03.55
4th Ho, Kevin (6.89) 0:54.38 0:36.97 +0:17.41
5th Lin, Ethan (5.22) 1:45.22 1:17.39 +0:27.83
================================================================================
Event #47  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hanai, Aya (8.88) 0:25.46 0:26.84 -0:01.38
2nd Tibackx, Sydney (8.7) 0:25.85 0:25.94 -0:00.09
3rd Sue, micca (8.9) 0:33.33
4th Chao, Sarah (7.21) 0:34.02 0:47.97 -0:13.95
5th Siluk, Alana (7.63) 0:34.95 0:33.69 +0:01.26
6th Bonus, Chloe (8.17) 0:36.06 0:34.57 +0:01.49
7th Sarigumba, Abigail (8.63) 0:38.35 0:35.96 +0:02.39
8th Miller, Madison (8.8) 0:42.95 0:40.72 +0:02.23
9th Aswath, Arushi (7.21) 0:52.28 1:27.32 -0:35.04
10th Ro, Abigail (7.55) 0:55.28 0:56.83 -0:01.55
================================================================================
Event #48  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chang, Joshua (8.29) 0:27.77 0:27.76 +0:00.01
2nd Rusetsky, Lev (7.43) 0:29.83
3rd Goh, Gareth (7.31) 0:32.01 0:38.07 -0:06.06
4th Shah, Neel (8.75) 0:33.85 0:34.53 -0:00.68
5th Matsushita, Lenjiro (7) 0:38.76 0:36.77 +0:01.99
6th Ho, Kenneth (7.96) 0:38.84 0:40.84 -0:02.00
7th Rosenblum, Logan (8.11) 0:40.90 0:43.21 -0:02.31
8th Lender, Max (8.26) 0:40.95 0:37.76 +0:03.19
================================================================================
Event #49  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mendoza, Elizabeth (9.85) 0:31.46 0:30.39 +0:01.07
2nd Clemente, Yessica (10.1) 0:32.22 0:33.64 -0:01.42
3rd Ho, Isabella (9.12) 0:45.33 0:40.28 +0:05.05
4th Good, Amelia (9.56) 0:47.15 0:38.34 +0:08.81
5th Patel, Rutva (9.36) 0:51.12
================================================================================
Event #50  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Han, ethan (10.17) 0:25.57
2nd Mirko, Enzo (9.12) 0:29.91 0:30.19 -0:00.28
3rd Lin, Vincent (9.9) 0:36.65 0:35.16 +0:01.49
================================================================================
Event #51  Girls  5&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Le, Adelyn (5.66) 1:09.26 1:07.01 +0:02.25
2nd Lao, Hayley (5.76) 1:50.57
================================================================================
Event #52  Boys  5&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wang, Patek (5.03) 1:32.53 1:25.22 +0:07.31
================================================================================
Event #53  Girls  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Robles, Amy (6.09) 1:06.13 1:12.75 -0:06.62
2nd Siluk, Alana (7.63) 1:15.47 1:11.40 +0:04.07
3rd Stevens, Azil (6.99) 1:24.19 1:26.50 -0:02.31
4th Aswath, Arushi (7.21) 2:05.19
================================================================================
Event #54  Boys  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mek, Rocco (6.36) 1:11.13
2nd Matsushita, Lenjiro (7) 1:32.39 1:21.87 +0:10.52
================================================================================
Event #55  Girls  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mekerdichian, Summer (9.34) 0:47.77
2nd Chiang, Ashley (8.59) 0:54.88 0:55.91 -0:01.03
3rd Tibackx, Sydney (8.7) 0:55.81 0:57.03 -0:01.22
4th Hanai, Aya (8.88) 0:56.70 0:57.07 -0:00.37
5th Lai, Ashley (8.09) 1:13.40
6th Good, Amelia (9.56) 2:15.38 1:31.59 +0:43.79
================================================================================
Event #56  Boys  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chang, Joshua (8.29) 1:02.75 1:04.34 -0:01.59
2nd Mirko, Enzo (9.12) 1:03.56 1:05.56 -0:02.00
3rd Shah, Neel (8.75) 1:19.28 1:11.16 +0:08.12
4th Lin, Vincent (9.9) 1:28.07 1:23.08 +0:04.99
================================================================================
Event #57  Girls  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Shin, Danielle (10.39) 0:46.26 0:54.62 -0:08.36
2nd Le, Kaylin (11.46) 0:46.31 0:52.78 -0:06.47
3rd Schafer, Iris (11.23) 0:59.50 1:03.39 -0:03.89
4th Lai, Grace (10.75) 0:59.66
================================================================================
Event #58  Boys  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (11.77) 0:41.78 0:46.31 -0:04.53
2nd Chiang, Brandon (10.43) 0:51.32 0:52.84 -0:01.52
3rd Miller, Jack (10.63) 1:08.16 0:59.62 +0:08.54
================================================================================
Event #59  Girls  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Shin, Danielle (10.39) 1:41.09
2nd Tibackx, Sydney (8.7) 2:05.83 2:07.19 -0:01.36
3rd Schafer, Iris (11.23) 2:11.38
================================================================================
Event #60  Boys  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (11.77) 1:34.65 1:38.13 -0:03.48
2nd Miller, Jack (10.63) 2:31.83
================================================================================
Event #61  Girls  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mekerdichian, Summer (9.34) 1:18.44
2nd Le, Kaylin (11.46) 1:21.07
3rd Schafer, Iris (11.23) 1:41.67 1:36.37 +0:05.30
4th Tibackx, Sydney (8.7) 1:59.20 1:57.78 +0:01.42
5th Robles, Amy (6.09) 2:03.19
6th Miller, Madison (8.8) 2:28.03
7th Stevens, Azil (6.99) 2:40.25 2:35.62 +0:04.63
================================================================================
Event #62  Boys  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (11.77) 1:17.77 1:19.01 -0:01.24
2nd Miller, Jack (10.63) 1:52.37 1:36.64 +0:15.73
3rd Wang, Patek (5.03) 2:22.29 2:42.37 -0:20.08
================================================================================
Event #63  Girls  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Takanashi, Karen (4.64) 0:46.14
2nd Lender, Emma (4.96) 0:56.22 0:44.37 +0:11.85
3rd Brewer, Arabella (4.69) 1:02.06
4th Lee, Rosette (4.96) 1:23.75
5th Mendes, Ayla (2.37) 1:49.19
================================================================================
Event #64  Boys  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mao, Raymond (4.96) 0:54.20
2nd Stevens, Adhiket (4.77) 1:01.07 1:16.65 -0:15.58
3rd Muzzarelli, Ethan (4.06) 1:41.78
================================================================================
Event #65  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Robles, Amy (6.09) 0:22.59 0:22.69 -0:00.10
2nd Le, Adelyn (5.66) 0:22.95 0:25.07 -0:02.12
3rd Sarigumba, Maddie (6.55) 0:28.60 0:27.51 +0:01.09
4th Stevens, Azil (6.99) 0:29.68 0:26.77 +0:02.91
5th Toledo, Lorena (6.91) 0:29.99
6th Willis, Scarlett (5.44) 0:32.25 0:33.50 -0:01.25
7th ke, Emily (6.12) 0:32.96 0:36.07 -0:03.11
8th Liu, Julia (6.06) 0:35.64 0:33.39 +0:02.25
9th Ho, Katie (5.86) 0:38.95 0:41.45 -0:02.50
10th Nishimura, Kaitlyn (6.29) 0:41.95
11th Huynh, Avery (Ava) (5.07) 0:45.96
12th Brinson, Eleanor (5.57) 0:54.70 1:09.37 -0:14.67
================================================================================
Event #66  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wang, Patek (5.03) 0:29.53 0:30.86 -0:01.33
2nd Mek, Rocco (6.36) 0:31.82
3rd Lee, Jenson (6.94) 0:34.09
4th Ho, Kevin (6.89) 0:34.40 0:34.38 +0:00.02
5th Mirko, Rocco (6.01) 0:44.19 0:43.94 +0:00.25
6th Lin, Ethan (5.22) 0:59.32 0:57.09 +0:02.23
7th Wollnik, Josef (5.21) 1:09.50 0:52.47 +0:17.03
================================================================================
Event #67  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hanai, Aya (8.88) 0:20.81 0:21.33 -0:00.52
2nd Tibackx, Sydney (8.7) 0:21.22 0:20.06 +0:01.16
3rd Sarigumba, Abigail (8.63) 0:22.76 0:26.66 -0:03.90
4th Bonus, Chloe (8.17) 0:22.88 0:22.46 +0:00.42
5th Chao, Sarah (7.21) 0:24.09 0:32.07 -0:07.98
6th Nguyen, Faith (7.09) 0:26.90 0:28.43 -0:01.53
7th Miller, Madison (8.8) 0:27.84 0:27.97 -0:00.13
8th Siluk, Alana (7.63) 0:31.25 0:29.46 +0:01.79
9th Sue, micca (8.9) 0:33.19
10th Ro, Abigail (7.55) 0:34.58 0:36.47 -0:01.89
11th Holguin, Connor (7.1) 0:36.32 0:36.81 -0:00.49
12th Aswath, Arushi (7.21) 0:38.14 0:43.03 -0:04.89
13th koucheki, Rojin (8.64) 0:41.31
14th Enes, Eloise (7.24) 0:41.97
15th Ramirez, Sara (8.09) 1:03.72
================================================================================
Event #68  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chang, Joshua (8.29) 0:21.31 0:20.94 +0:00.37
2nd Shah, Neel (8.75) 0:22.46 0:23.64 -0:01.18
3rd Rusetsky, Lev (7.43) 0:23.97
4th Matsushita, Lenjiro (7) 0:24.18 0:24.26 -0:00.08
5th Ho, Kenneth (7.96) 0:28.00 0:25.15 +0:02.85
6th Goh, Gareth (7.31) 0:28.63 0:27.07 +0:01.56
7th Lender, Max (8.26) 0:29.91 0:26.94 +0:02.97
8th Gonzalez, Sebastian (8.91) 0:32.52
9th Rosenblum, Logan (8.11) 0:33.65 0:30.93 +0:02.72
10th Huynh, Cameron (7.07) 0:46.69
11th Buradkar, Sharvil (7.38) 1:08.77 0:47.06 +0:21.71
================================================================================
Event #69  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Shin, Danielle (10.39) 0:16.28
2nd Mekerdichian, Summer (9.34) 0:16.44
3rd Clemente, Yessica (10.1) 0:21.09 0:20.34 +0:00.75
4th Mendoza, Elizabeth (9.85) 0:25.08 0:25.96 -0:00.88
5th Patel, Rutva (9.36) 0:25.84
6th Ho, Isabella (9.12) 0:28.65 0:29.96 -0:01.31
7th Good, Amelia (9.56) 0:30.58 0:27.69 +0:02.89
================================================================================
Event #70  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Miller, Jack (10.63) 0:18.20 0:17.14 +0:01.06
2nd Han, ethan (10.17) 0:18.44
3rd Mirko, Enzo (9.12) 0:23.50 0:24.50 -0:01.00
4th Lin, Vincent (9.9) 0:29.62 0:24.80 +0:04.82
================================================================================
Event #71  Girls  5&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Le, Adelyn (5.66) 0:53.53 0:55.75 -0:02.22
2nd Brinson, Eleanor (5.57) 1:49.93
================================================================================
Event #72  Boys  5&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wang, Patek (5.03) 1:04.82 1:13.34 -0:08.52
================================================================================
Event #73  Girls  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Robles, Amy (6.09) 0:52.06 0:52.13 -0:00.07
2nd Chao, Sarah (7.21) 0:55.22
3rd Nguyen, Faith (7.09) 1:05.83 1:14.37 -0:08.54
4th Siluk, Alana (7.63) 1:11.45
5th Holguin, Connor (7.1) 1:31.69 1:30.58 +0:01.11
6th Aswath, Arushi (7.21) 1:35.03 1:46.78 -0:11.75
================================================================================
Event #74  Boys  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Matsushita, Lenjiro (7) 1:00.32 0:57.90 +0:02.42
2nd Mek, Rocco (6.36) 1:05.46
3rd Ho, Kenneth (7.96) 1:07.27 1:01.95 +0:05.32
4th Ho, Kevin (6.89) 1:24.26 1:19.69 +0:04.57
================================================================================
Event #75  Girls  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mekerdichian, Summer (9.34) 0:37.50
2nd Chiang, Ashley (8.59) 0:45.32 0:46.66 -0:01.34
3rd Hanai, Aya (8.88) 0:46.91 0:50.72 -0:03.81
4th Tibackx, Sydney (8.7) 0:52.35 0:48.33 +0:04.02
5th Miller, Madison (8.8) 1:09.66 1:08.44 +0:01.22
6th Good, Amelia (9.56) 1:18.32 1:04.88 +0:13.44
================================================================================
Event #76  Boys  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chang, Joshua (8.29) 0:48.84 0:52.33 -0:03.49
2nd Shah, Neel (8.75) 0:55.95 0:54.97 +0:00.98
3rd Lin, Vincent (9.9) 1:04.87 1:05.97 -0:01.10
================================================================================
Event #77  Girls  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Le, Kaylin (11.46) 0:35.54 0:40.45 -0:04.91
2nd Schafer, Iris (11.23) 0:41.78 0:31.31 +0:10.47
================================================================================
Event #78  Boys  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carlson, John (11.77) 0:32.50 0:33.76 -0:01.26
2nd Chiang, Brandon (10.43) 0:38.87 0:40.71 -0:01.84
3rd Miller, Jack (10.63) 0:46.06 0:42.13 +0:03.93
4th Tran, Jason (12.23) 0:55.87 1:12.97 -0:17.10

December 2nd, 2017

12/2/2017  Swim Competition – Irvine
Total Participants Checked-In : 75
Event #2  Boys  6&U  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chintam, Charith (6.57) 2:43.75
================================================================================
Event #3  Girls  07-08  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tibackx, Sydney (8.59) 2:03.81 1:51.00 +0:12.81
================================================================================
Event #5  Girls  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Polo, Olivia (9.18) 2:37.57
================================================================================
Event #11  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sarigumba, Maddie (6.44) 0:36.01 0:37.38 -0:01.37
2nd Lee, Violet (5.73) 0:38.38
3rd Zhao, Angela (5.9) 0:41.57
4th Willis, Scarlett (5.33) 0:45.14
================================================================================
Event #12  Boys  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Matsushita, Lenjiro (6.89) 0:33.84 0:36.63 -0:02.79
2nd Purvins, Tim (5.3) 0:40.22
3rd Ho, Kevin (6.77) 0:45.25 0:42.37 +0:02.88
4th Huang, Kyle (5.34) 0:45.70
================================================================================
Event #13  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tibackx, Sydney (8.59) 0:25.91 0:21.58 +0:04.33
2nd Wilson, Gianna (7.24) 0:26.88
3rd Santos, Analy (8.55) 0:29.19 0:29.59 -0:00.40
4th Sarigumba, Abigail (8.52) 0:31.43
================================================================================
Event #14  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Shah, Neel (8.63) 0:30.07 0:27.06 +0:03.01
2nd Ho, Kenneth (7.84) 0:32.25 0:34.02 -0:01.77
3rd Lee, Ethan (8.9) 0:33.45 0:33.13 +0:00.32
4th Yu, Brandon (7.07) 0:42.13
5th Abdollhian, Kasra (7.54) 0:47.10
================================================================================
Event #15  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Streeter, Madelyn (10.01) 0:30.27 0:31.71 -0:01.44
2nd Usman, Alisha (10.41) 0:32.91 0:37.43 -0:04.52
================================================================================
Event #16  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bukai, Ali (10.33) 0:39.15 0:37.08 +0:02.07
================================================================================
Event #18  Boys  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chintam, Charith (6.57) 1:18.72 1:17.45 +0:01.27
================================================================================
Event #19  Girls  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tibackx, Sydney (8.59) 1:02.88 0:56.33 +0:06.55
================================================================================
Event #20  Boys  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Shah, Neel (8.63) 1:12.72 1:08.94 +0:03.78
================================================================================
Event #21  Girls  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ong, Li Min (11.11) 1:53.88
================================================================================
Event #25  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Shulman, Adira (4.86) 0:36.84 0:39.09 -0:02.25
2nd McGinty, Hadley (3.95) 0:55.18 1:23.41 -0:28.23
3rd Wang, Victoria (4.85) 1:08.13
================================================================================
Event #26  Boys  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chen, Liam (4.09) 0:54.16
2nd Williams, Garrett (4.38) 1:02.03
3rd Ramos, Noel (4.19) 1:14.97 0:56.02 +0:18.95
================================================================================
Event #27  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zhao, Angela (5.9) 0:32.20
2nd McGinty, Ellie (5.81) 0:34.20 0:40.85 -0:06.65
3rd Sarigumba, Maddie (6.44) 0:36.25 0:38.15 -0:01.90
4th Willis, Scarlett (5.33) 0:38.91 0:36.39 +0:02.52
5th Lee, Violet (5.73) 0:42.28 1:03.20 -0:20.92
6th Ho, Katie (5.74) 0:45.82 0:46.13 -0:00.31
7th Gonzales, Olivia (5.7) 0:46.31 0:40.19 +0:06.12
8th Gupta, Nitya (5.31) 0:48.75
9th Moore, Ivy (5.26) 1:15.00
================================================================================
Event #28  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wang, Xuren “Ryan” (5.98) 0:25.51
2nd Chen, Caden (6.4) 0:30.25
3rd Matsushita, Lenjiro (6.89) 0:36.14 0:30.53 +0:05.61
4th Purvins, Tim (5.3) 0:38.47
5th Huang, Kyle (5.34) 0:40.95 0:43.72 -0:02.77
6th Yum, Philip (6.46) 0:41.64
7th Ho, Kevin (6.77) 0:45.40 0:38.78 +0:06.62
8th Chu, Caden (6.49) 0:45.48
9th Wollnik, Josef (5.1) 1:24.00 1:06.45 +0:17.55
================================================================================
Event #29  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Santos, Analy (8.55) 0:21.65 0:26.27 -0:04.62
2nd Wilson, Gianna (7.24) 0:25.62
3rd Bonus, Chloe (8.06) 0:28.37 0:24.91 +0:03.46
4th Tibackx, Sydney (8.59) 0:28.50 0:26.00 +0:02.50
5th Siluk, Alana (7.52) 0:30.58 0:34.72 -0:04.14
6th Sarigumba, Abigail (8.52) 0:31.37 0:32.47 -0:01.10
7th Ikei, Melia (8.57) 0:36.68
8th Moore, Whitney (7.73) 0:40.77
9th Buradkar, Sharvil (7.27) 0:49.44
================================================================================
Event #30  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lee, Ethan (8.9) 0:28.91 0:33.15 -0:04.24
2nd Pickell, Byron (7.94) 0:28.96 0:25.02 +0:03.94
3rd Yu, Brandon (7.07) 0:33.00 0:47.99 -0:14.99
4th Ho, Kenneth (7.84) 0:34.00 0:35.40 -0:01.40
5th Shah, Neel (8.63) 0:35.22 0:33.56 +0:01.66
6th Abdollhian, Kasra (7.54) 0:35.47 0:37.92 -0:02.45
================================================================================
Event #31  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Good, Amelia (9.45) 0:29.12 0:31.47 -0:02.35
2nd Im, Chloe (9.18) 0:30.64 0:28.72 +0:01.92
3rd Usman, Alisha (10.41) 0:32.39 0:38.70 -0:06.31
4th Streeter, Madelyn (10.01) 0:42.03 0:35.00 +0:07.03
================================================================================
Event #32  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mansoury, Hayden (10.03) 0:27.28
2nd Mazieres, Paul (9.95) 0:36.56
================================================================================
Event #34  Boys  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ramos, Noel (4.19) 2:10.81 1:55.19 +0:15.62
================================================================================
Event #35  Girls  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Siluk, Alana (7.52) 1:03.09 1:07.87 -0:04.78
2nd Moore, Whitney (7.73) 1:28.02
================================================================================
Event #36  Boys  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Pickell, Byron (7.94) 1:03.37 1:02.70 +0:00.67
2nd Ho, Kenneth (7.84) 1:08.31 1:14.52 -0:06.21
3rd Chintam, Charith (6.57) 1:17.46 1:42.40 -0:24.94
4th Ho, Kevin (6.77) 1:21.28 1:18.38 +0:02.90
================================================================================
Event #37  Girls  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tibackx, Sydney (8.59) 1:01.95 0:54.34 +0:07.61
2nd Su, Angela (8.76) 1:16.45
================================================================================
Event #38  Boys  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Shah, Neel (8.63) 1:23.59 1:13.32 +0:10.27
================================================================================
Event #39  Girls  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Su, Sonia (11.42) 0:55.97
2nd Ong, Li Min (11.11) 1:11.20 1:02.78 +0:08.42
3rd Usman, Alisha (10.41) 1:19.22 1:22.47 -0:03.25
4th Streeter, Madelyn (10.01) 1:19.96 1:18.64 +0:01.32
================================================================================
Event #40  Boys  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bukai, Ali (10.33) 1:15.40 1:21.03 -0:05.63
================================================================================
Event #41  Girls  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Stevens, Azil (6.87) 2:37.26 2:36.64 +0:00.62
================================================================================
Event #43  Girls  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Shulman, Adira (4.86) 1:08.00 0:57.16 +0:10.84
================================================================================
Event #44  Boys  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wong, Alexander (4.82) 1:08.25
2nd Stevens, Adhiket (4.66) 1:40.77
================================================================================
Event #45  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zhao, Angela (5.9) 0:39.34
2nd Willis, Scarlett (5.33) 0:39.59 0:43.92 -0:04.33
3rd Sarigumba, Maddie (6.44) 0:43.96 0:41.89 +0:02.07
4th Lee, Violet (5.73) 0:47.97
5th Ho, Katie (5.74) 1:00.84
6th Gonzales, Olivia (5.7) 1:09.97 1:09.66 +0:00.31
================================================================================
Event #46  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Purvins, Tim (5.3) 0:33.08 0:35.97 -0:02.89
2nd Matsushita, Lenjiro (6.89) 0:36.77 0:37.22 -0:00.45
3rd Ho, Kevin (6.77) 0:36.97 0:49.81 -0:12.84
4th Huang, Kyle (5.34) 0:50.87 1:08.76 -0:17.89
================================================================================
Event #47  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tibackx, Sydney (8.59) 0:26.69 0:25.94 +0:00.75
2nd Rodrigues, Malu (8.67) 0:33.66
3rd Siluk, Alana (7.52) 0:33.69 0:34.28 -0:00.59
4th Bonus, Chloe (8.06) 0:34.57 0:39.22 -0:04.65
5th Sarigumba, Abigail (8.52) 0:35.96 0:39.64 -0:03.68
6th Neil, Audrey (8.67) 0:45.34
7th Strand, Zoe (7.58) 0:48.60 0:43.26 +0:05.34
================================================================================
Event #48  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lee, Ethan (8.9) 0:32.69 0:37.80 -0:05.11
2nd Pickell, Byron (7.94) 0:35.83 0:47.81 -0:11.98
3rd Shah, Neel (8.63) 0:36.87 0:34.53 +0:02.34
4th Goh, Gareth (7.2) 0:38.07
5th Polo, Christian (7.7) 0:38.94 0:40.14 -0:01.20
6th Ho, Kenneth (7.84) 0:42.94 0:40.84 +0:02.10
7th Abdollhian, Kasra (7.54) 0:48.53 0:36.84 +0:11.69
================================================================================
Event #49  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Polo, Olivia (9.18) 0:35.58 0:33.88 +0:01.70
2nd Good, Amelia (9.45) 0:38.34 0:45.26 -0:06.92
3rd Streeter, Madelyn (10.01) 0:41.69 0:42.75 -0:01.06
4th Im, Chloe (9.18) 0:44.20 0:47.60 -0:03.40
5th Usman, Alisha (10.41) 0:46.52 0:43.00 +0:03.52
================================================================================
Event #50  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mansoury, Hayden (10.03) 0:30.63
2nd Strand, Zack (9.15) 0:36.03 0:34.77 +0:01.26
3rd Bukai, Ali (10.33) 0:44.84 0:43.65 +0:01.19
4th Mazieres, Paul (9.95) 1:01.12
================================================================================
Event #52  Boys  5&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Purvins, Tim (5.3) 1:12.76 1:15.76 -0:03.00
================================================================================
Event #53  Girls  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Siluk, Alana (7.52) 1:11.40 1:18.64 -0:07.24
2nd Stevens, Azil (6.87) 1:26.50 1:27.91 -0:01.41
3rd Strand, Zoe (7.58) 1:36.01 1:55.13 -0:19.12
================================================================================
Event #54  Boys  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Matsushita, Lenjiro (6.89) 1:21.87 1:23.77 -0:01.90
2nd Abdollhian, Kasra (7.54) 1:27.94 1:22.45 +0:05.49
3rd Polo, Christian (7.7) 1:30.63 1:28.65 +0:01.98
4th Chintam, Charith (6.57) 1:34.01 2:16.77 -0:42.76
================================================================================
Event #55  Girls  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tibackx, Sydney (8.59) 0:59.13 0:57.03 +0:02.10
2nd Su, Angela (8.76) 1:17.25
================================================================================
Event #56  Boys  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Shah, Neel (8.63) 1:20.25 1:11.16 +0:09.09
2nd Strand, Zack (9.15) 1:23.47 1:21.28 +0:02.19
================================================================================
Event #57  Girls  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Su, Sonia (11.42) 0:53.01
2nd Ong, Li Min (11.11) 1:31.45 1:27.32 +0:04.13
3rd Usman, Alisha (10.41) 1:36.66 1:32.56 +0:04.10
================================================================================
Event #60  Boys  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Strand, Zack (9.15) 3:02.64 3:07.75 -0:05.11
================================================================================
Event #61  Girls  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Strand, Zoe (7.58) 2:15.69
2nd Stevens, Azil (6.87) 2:35.62 2:48.47 -0:12.85
================================================================================
Event #63  Girls  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Shulman, Adira (4.86) 0:48.29 0:47.59 +0:00.70
2nd McGinty, Hadley (3.95) 0:53.28 0:55.02 -0:01.74
3rd Wang, Victoria (4.85) 0:54.05
================================================================================
Event #64  Boys  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wong, Alexander (4.82) 0:49.15 0:54.89 -0:05.74
2nd Williams, Garrett (4.38) 0:52.07
3rd Chen, Liam (4.09) 0:57.64 0:52.83 +0:04.81
4th Stevens, Adhiket (4.66) 1:20.25 1:16.65 +0:03.60
================================================================================
Event #65  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sarigumba, Maddie (6.44) 0:27.51 0:28.57 -0:01.06
2nd Zhao, Angela (5.9) 0:28.02 0:32.90 -0:04.88
3rd Lee, Violet (5.73) 0:30.37 0:53.19 -0:22.82
4th Stevens, Azil (6.87) 0:30.39 0:26.77 +0:03.62
5th McGinty, Ellie (5.81) 0:33.51 0:31.31 +0:02.20
6th Gupta, Nitya (5.31) 0:36.64 0:44.46 -0:07.82
7th Willis, Scarlett (5.33) 0:36.82 0:33.50 +0:03.32
8th Neil, Cora (6.6) 0:38.69
9th Gonzales, Olivia (5.7) 0:40.20 0:38.76 +0:01.44
10th Ho, Katie (5.74) 0:41.45 0:42.78 -0:01.33
11th Moore, Ivy (5.26) 0:46.75
12th Pickell, Madison (5.08) 0:53.87 0:58.34 -0:04.47
13th Usman, Zoya (6.46) 1:11.19
14th Saleem, Zara (6.26) 2:46.76
================================================================================
Event #66  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Matsushita, Lenjiro (6.89) 0:24.26 0:26.97 -0:02.71
2nd Purvins, Tim (5.3) 0:30.08 0:29.33 +0:00.75
3rd zhao, Matthew (6.96) 0:32.62
4th Chen, Caden (6.4) 0:32.64 0:32.89 -0:00.25
5th Ho, Kevin (6.77) 0:35.13 0:34.38 +0:00.75
6th Yum, Philip (6.46) 0:35.43
7th Wang, Xuren “Ryan” (5.98) 0:38.45
8th Huang, Kyle (5.34) 0:42.08 0:42.07 +0:00.01
9th Chu, Caden (6.49) 0:47.77
10th Wollnik, Josef (5.1) 0:52.47 1:51.75 -0:59.28
================================================================================
Event #67  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tibackx, Sydney (8.59) 0:21.19 0:20.06 +0:01.13
2nd Bonus, Chloe (8.06) 0:22.46 0:22.50 -0:00.04
3rd Liu, Angela (8.27) 0:23.02
4th Sarigumba, Abigail (8.52) 0:26.66 0:29.65 -0:02.99
5th Wilson, Gianna (7.24) 0:26.69
6th Strand, Zoe (7.58) 0:26.77 0:26.72 +0:00.05
7th Siluk, Alana (7.52) 0:29.46 0:31.08 -0:01.62
8th Ikei, Melia (8.57) 0:31.44 0:33.51 -0:02.07
9th Neil, Audrey (8.67) 0:33.52
10th Buradkar, Sharvil (7.27) 0:47.06
================================================================================
Event #68  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Shah, Neel (8.63) 0:23.64 0:24.82 -0:01.18
2nd Pickell, Byron (7.94) 0:26.22 0:28.03 -0:01.81
3rd Goh, Gareth (7.2) 0:27.07 0:28.01 -0:00.94
4th Ho, Kenneth (7.84) 0:27.50 0:25.15 +0:02.35
5th Lee, Ethan (8.9) 0:29.97 0:32.30 -0:02.33
6th Abdollhian, Kasra (7.54) 0:30.07 0:31.12 -0:01.05
7th Polo, Christian (7.7) 0:31.02 0:29.71 +0:01.31
8th Yu, Brandon (7.07) 0:33.96 0:46.62 -0:12.66
9th Ram, Sidanth (7.61) 0:49.76
================================================================================
Event #69  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Polo, Olivia (9.18) 0:23.69 0:26.40 -0:02.71
2nd Streeter, Madelyn (10.01) 0:24.37 0:25.18 -0:00.81
3rd Usman, Alisha (10.41) 0:25.88 0:26.19 -0:00.31
4th Good, Amelia (9.45) 0:30.31 0:27.69 +0:02.62
5th Im, Chloe (9.18) 0:34.40 0:32.08 +0:02.32
================================================================================
Event #70  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st zhao, Jingxin (lulu) (10.39) 0:16.20
2nd Zhang, Steven (9.95) 0:22.25
3rd Mansoury, Hayden (10.03) 0:23.34
4th Strand, Zack (9.15) 0:27.41 0:26.60 +0:00.81
5th Mazieres, Paul (9.95) 0:32.27
================================================================================
Event #73  Girls  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Strand, Zoe (7.58) 1:04.01 1:02.07 +0:01.94
2nd Enes, Eloise (7.13) 1:48.90
================================================================================
Event #74  Boys  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Pickell, Byron (7.94) 0:57.35 1:06.50 -0:09.15
2nd Matsushita, Lenjiro (6.89) 1:01.31 0:57.90 +0:03.41
3rd Ho, Kenneth (7.84) 1:01.95 1:03.76 -0:01.81
4th Li, Felix (7.84) 1:04.84
5th Polo, Christian (7.7) 1:09.00 1:13.58 -0:04.58
6th Abdollhian, Kasra (7.54) 1:09.81 1:16.76 -0:06.95
7th Ho, Kevin (6.77) 1:19.69
8th Yu, Brandon (7.07) 1:25.82
================================================================================
Event #75  Girls  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tibackx, Sydney (8.59) 0:51.32 0:48.33 +0:02.99
2nd Santos, Analy (8.55) 0:54.38 0:57.39 -0:03.01
3rd Ikei, Melia (8.57) 1:11.63 1:15.02 -0:03.39
================================================================================
Event #76  Boys  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Shah, Neel (8.63) 0:59.72 0:54.97 +0:04.75
2nd Strand, Zack (9.15) 1:06.72 1:05.19 +0:01.53
================================================================================
Event #77  Girls  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Su, Sonia (11.42) 0:49.28
2nd Usman, Alisha (10.41) 1:01.34 1:03.76 -0:02.42
3rd Streeter, Madelyn (10.01) 1:03.27 1:02.00 +0:01.27
================================================================================
Event #78  Boys  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yagnamoorthy, Aadarsh (10.38) 0:59.47 1:03.97 -0:04.50
2nd Bukai, Ali (10.33) 1:14.09 1:04.70 +0:09.39

November 4th, 2017

11/4/2017  Swim Competition – Irvine
Total Participants Checked-In : 79
Event #3  Girls  07-08  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Gu, Gabriella (7.44) 1:50.91
2nd Tibackx, Sydney (8.51) 1:56.40 1:51.00 +0:05.40
3rd Chiang, Ashley (8.4) 2:02.25
================================================================================
Event #5  Girls  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mandel, Lexi (9.24) 1:39.96 1:45.95 -0:05.99
================================================================================
Event #6  Boys  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chiang, Brandon (10.24) 1:40.81
================================================================================
Event #11  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Le, Adelyn (5.47) 0:24.82 0:24.50 +0:00.32
2nd Robles, Amy (5.9) 0:26.38 0:25.69 +0:00.69
================================================================================
Event #12  Boys  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Matsushita, Lenjiro (6.81) 0:36.63 0:37.00 -0:00.37
2nd Ho, Kevin (6.7) 0:42.37 0:47.63 -0:05.26
================================================================================
Event #13  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tibackx, Sydney (8.51) 0:23.66 0:21.58 +0:02.08
2nd Hovhannisyan, Ashkhen (8.38) 0:35.13 0:34.82 +0:00.31
3rd Strand, Zoe (7.5) 0:37.22 0:42.52 -0:05.30
================================================================================
Event #14  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chiang, Matthew (7.48) 0:23.71 0:24.50 -0:00.79
2nd Tjia, Vincent (7.81) 0:24.91 0:22.20 +0:02.71
3rd Shah, Neel (8.55) 0:31.33 0:27.06 +0:04.27
4th Tucker, Michael (8.91) 0:33.72
5th Ho, Kenneth (7.77) 0:34.02 0:35.53 -0:01.51
6th Ouw, Nathan (7.89) 0:35.69
7th Nelson-Tucker, Josiah (7.64) 0:42.75 0:38.21 +0:04.54
8th Rosenblum, Logan (7.92) 0:47.90 0:46.28 +0:01.62
================================================================================
Event #15  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mandel, Lexi (9.24) 0:22.70 0:23.38 -0:00.68
2nd Mendoza, Elizabeth (9.66) 0:31.76 0:39.01 -0:07.25
3rd Polo, Olivia (9.1) 0:35.37
4th Pham, Audrey (10.14) 0:43.08
================================================================================
Event #16  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Strand, Zack (9.07) 0:35.12 0:40.25 -0:05.13
2nd Lin, Vincent (9.71) 0:36.10 0:34.01 +0:02.09
================================================================================
Event #17  Girls  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Le, Adelyn (5.47) 0:56.25 1:02.82 -0:06.57
2nd Dasgupta, Nihaarika (7.09) 1:00.09
3rd Strand, Zoe (7.5) 1:39.00 1:34.88 +0:04.12
================================================================================
Event #18  Boys  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chiang, Matthew (7.48) 0:54.75 1:00.43 -0:05.68
2nd Guan, Derek (6.27) 1:40.58
================================================================================
Event #19  Girls  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mandel, Lexi (9.24) 0:55.40 0:58.46 -0:03.06
2nd Clemente, Yessica (9.91) 0:55.78 1:02.28 -0:06.50
3rd Tibackx, Sydney (8.51) 0:58.72 0:56.33 +0:02.39
================================================================================
Event #20  Boys  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tran, Noah (9.64) 0:59.78
2nd Shah, Neel (8.55) 1:08.94 1:15.79 -0:06.85
3rd Lin, Vincent (9.71) 1:24.13 1:19.54 +0:04.59
4th Strand, Zack (9.07) 1:31.58
================================================================================
Event #23  Girls  Open  100yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Dasgupta, Nihaarika (7.09) 2:25.02
================================================================================
Event #25  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Stevens, Adhiket (4.58) 1:32.40 1:11.26 +0:21.14
================================================================================
Event #26  Boys  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ramos, Noel (4.11) 0:56.02 1:00.37 -0:04.35
================================================================================
Event #27  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Le, Adelyn (5.47) 0:31.25 0:26.45 +0:04.80
2nd Stevens, Azil (6.8) 0:33.69 0:38.71 -0:05.02
3rd Robles, Amy (5.9) 0:34.39 0:27.02 +0:07.37
4th Willis, Scarlett (5.25) 0:36.39
5th Liu, Julia (5.87) 0:41.77 0:37.89 +0:03.88
6th Ho, Katie (5.67) 0:46.13 0:54.83 -0:08.70
7th ke, Emily (5.93) 0:46.83
8th Abdelfattah, Maryam (6.8) 0:48.03
9th Gonzales, Olivia (5.62) 0:48.56 0:40.19 +0:08.37
10th Cox, Eve (6.08) 0:55.85 0:37.27 +0:18.58
11th Brinson, Eleanor (5.38) 1:03.53
12th Abdulfattah, Layla (5.44) 1:18.44
13th Hovhannisyan, Shakeh (5.29) 1:19.62
================================================================================
Event #28  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Matsushita, Lenjiro (6.81) 0:36.47 0:30.53 +0:05.94
2nd Ponce, Enzo (6.42) 0:37.28 0:41.44 -0:04.16
3rd Ho, Kevin (6.7) 0:43.15 0:38.78 +0:04.37
4th Holguin, Connor (6.91) 0:44.88 0:38.00 +0:06.88
5th Gu, Harrison (5.14) 0:45.00 0:42.57 +0:02.43
6th Klein, Evan (5.62) 0:56.02 0:56.13 -0:00.11
7th Wollnik, Josef (5.02) 1:06.45
8th Lin, Ethan (5.03) 1:16.00 1:11.97 +0:04.03
9th Topkar, Aarush (5.53) 1:20.89
10th Shih, Zander (5.38) 1:41.08 1:01.94 +0:39.14
================================================================================
Event #29  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hovhannisyan, Ashkhen (8.38) 0:28.15 0:27.34 +0:00.81
2nd Tibackx, Sydney (8.51) 0:29.81 0:26.00 +0:03.81
3rd Siluk, Alana (7.44) 0:34.72 0:37.37 -0:02.65
4th Ro, Abigail (7.36) 0:35.32 0:32.26 +0:03.06
4th Strand, Zoe (7.5) 0:35.32 0:40.27 -0:04.95
6th Potlola, Pragna (8.07) 0:36.26
7th Thyagarajn, harshika (8.24) 0:44.02 0:42.39 +0:01.63
================================================================================
Event #30  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chiang, Matthew (7.48) 0:23.93 0:27.38 -0:03.45
2nd Tjia, Vincent (7.81) 0:27.22 0:22.90 +0:04.32
3rd Meruga, Aditya (8.68) 0:27.84
4th Tucker, Michael (8.91) 0:29.31 0:35.94 -0:06.63
5th Ouw, Nathan (7.89) 0:32.21
6th Shah, Neel (8.55) 0:33.56 0:38.02 -0:04.46
7th Nelson-Tucker, Josiah (7.64) 0:35.77 0:33.03 +0:02.74
8th Ho, Kenneth (7.77) 0:37.00 0:35.40 +0:01.60
9th Polo, Christian (7.62) 0:43.41 0:40.07 +0:03.34
10th Rosenblum, Logan (7.92) 0:49.18 0:38.53 +0:10.65
11th Pham, Roy (7.8) 0:51.60 0:55.45 -0:03.85
================================================================================
Event #31  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mandel, Lexi (9.24) 0:23.32 0:23.95 -0:00.63
2nd Good, Amelia (9.37) 0:31.47
3rd Polo, Olivia (9.1) 0:35.84 0:42.25 -0:06.41
4th Mendoza, Elizabeth (9.66) 0:36.13 0:33.32 +0:02.81
5th Pham, Audrey (10.14) 0:42.27 1:11.31 -0:29.04
================================================================================
Event #32  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lin, Vincent (9.71) 0:36.78 0:29.70 +0:07.08
2nd Strand, Zack (9.07) 0:40.09 0:32.83 +0:07.26
================================================================================
Event #33  Girls  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Robles, Amy (5.9) 0:57.63 1:09.10 -0:11.47
2nd Le, Adelyn (5.47) 0:59.53 0:59.78 -0:00.25
================================================================================
Event #34  Boys  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Purvins, Tim (5.23) 1:30.66
2nd Ramos, Noel (4.11) 1:55.19 2:12.14 -0:16.95
================================================================================
Event #35  Girls  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Dasgupta, Nihaarika (7.09) 0:53.51 1:13.22 -0:19.71
2nd Siluk, Alana (7.44) 1:07.87
================================================================================
Event #36  Boys  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chiang, Matthew (7.48) 0:58.07 1:02.64 -0:04.57
2nd Ho, Kenneth (7.77) 1:14.52 1:16.68 -0:02.16
3rd Ho, Kevin (6.7) 1:18.38
4th Guan, Derek (6.27) 1:21.90 1:19.37 +0:02.53
5th Polo, Christian (7.62) 1:31.00
6th Holguin, Connor (6.91) 1:45.71
================================================================================
Event #37  Girls  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mandel, Lexi (9.24) 0:51.66 0:55.77 -0:04.11
2nd Clemente, Yessica (9.91) 0:54.46 0:59.54 -0:05.08
3rd Tibackx, Sydney (8.51) 1:03.41 0:54.34 +0:09.07
4th Good, Amelia (9.37) 1:12.71 1:10.97 +0:01.74
5th Kraemer, Madelyn (9.83) 1:12.90
6th Polo, Olivia (9.1) 1:18.44
================================================================================
Event #38  Boys  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tran, Noah (9.64) 0:54.85 0:59.89 -0:05.04
2nd Shah, Neel (8.55) 1:13.32
3rd Lin, Vincent (9.71) 1:20.44 1:05.90 +0:14.54
================================================================================
Event #41  Girls  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mandel, Lexi (9.24) 1:46.47 1:49.46 -0:02.99
2nd Dasgupta, Nihaarika (7.09) 1:59.77
3rd Stevens, Azil (6.8) 2:46.71 2:36.64 +0:10.07
================================================================================
Event #45  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Robles, Amy (5.9) 0:32.76 0:33.14 -0:00.38
2nd Le, Adelyn (5.47) 0:35.69 0:33.77 +0:01.92
3rd Willis, Scarlett (5.25) 0:43.92
4th ke, Emily (5.93) 0:45.44 0:48.69 -0:03.25
5th Liu, Ping (5.4) 0:51.95
6th Abdelfattah, Maryam (6.8) 0:58.15
7th Puri, Janvi (6.89) 1:01.62
8th Gonzales, Olivia (5.62) 1:16.87 1:09.66 +0:07.21
================================================================================
Event #46  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Matsushita, Lenjiro (6.81) 0:42.00 0:37.22 +0:04.78
2nd Ho, Kevin (6.7) 0:49.81 0:55.10 -0:05.29
3rd Klein, Evan (5.62) 1:05.75 1:31.13 -0:25.38
4th Lin, Ethan (5.03) 1:17.39
================================================================================
Event #47  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tibackx, Sydney (8.51) 0:26.34 0:25.94 +0:00.40
2nd Vu, Teagan (7.52) 0:32.12 0:38.90 -0:06.78
3rd Hovhannisyan, Ashkhen (8.38) 0:33.31 0:35.28 -0:01.97
4th Siluk, Alana (7.44) 0:34.28 0:36.03 -0:01.75
5th Strand, Zoe (7.5) 0:55.40 0:43.26 +0:12.14
6th Ro, Abigail (7.36) 0:56.83
================================================================================
Event #48  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tjia, Vincent (7.81) 0:26.56 0:24.87 +0:01.69
2nd Chiang, Matthew (7.48) 0:33.50 0:34.22 -0:00.72
2nd Tucker, Michael (8.91) 0:33.50 0:30.96 +0:02.54
4th Shah, Neel (8.55) 0:36.13 0:34.53 +0:01.60
5th Polo, Christian (7.62) 0:40.14 0:42.22 -0:02.08
6th Ho, Kenneth (7.77) 0:40.84 0:41.26 -0:00.42
7th Topkar, Neel (8.53) 0:42.44
8th Nelson-Tucker, Josiah (7.64) 0:44.67 0:43.22 +0:01.45
9th Rosenblum, Logan (7.92) 0:55.59 0:43.21 +0:12.38
================================================================================
Event #49  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mandel, Lexi (9.24) 0:23.75 0:23.19 +0:00.56
2nd Wang, Cindy (9.45) 0:27.31
3rd Mendoza, Elizabeth (9.66) 0:30.39 0:32.82 -0:02.43
4th Good, Amelia (9.37) 0:45.26
================================================================================
Event #50  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Badari, Ayush (10.12) 0:37.56
2nd Lin, Vincent (9.71) 0:39.41 0:35.16 +0:04.25
3rd Strand, Zack (9.07) 0:44.77 0:34.77 +0:10.00
================================================================================
Event #51  Girls  5&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Le, Adelyn (5.47) 1:07.01 1:11.28 -0:04.27
2nd Robles, Amy (5.9) 1:12.75
================================================================================
Event #52  Boys  5&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Purvins, Tim (5.23) 1:17.57 1:15.76 +0:01.81
================================================================================
Event #53  Girls  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Vu, Teagan (7.52) 1:08.00 1:20.38 -0:12.38
2nd Siluk, Alana (7.44) 1:18.64 1:27.26 -0:08.62
3rd Dasgupta, Nihaarika (7.09) 1:20.58 1:29.78 -0:09.20
4th Stevens, Azil (6.8) 1:35.96 1:27.91 +0:08.05
5th Strand, Zoe (7.5) 1:55.13
================================================================================
Event #54  Boys  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tjia, Vincent (7.81) 0:55.22 0:54.91 +0:00.31
2nd Chiang, Matthew (7.48) 1:16.75 1:19.43 -0:02.68
3rd Ouw, Nathan (7.89) 1:26.69 1:18.72 +0:07.97
4th Polo, Christian (7.62) 1:28.65 1:34.78 -0:06.13
5th Guan, Derek (6.27) 1:30.25
6th Matsushita, Lenjiro (6.81) 1:33.10 1:23.77 +0:09.33
================================================================================
Event #55  Girls  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mandel, Lexi (9.24) 0:52.12 0:50.45 +0:01.67
2nd Chiang, Ashley (8.4) 0:55.91 0:58.57 -0:02.66
3rd Clemente, Yessica (9.91) 1:05.83 1:09.33 -0:03.50
4th Polo, Olivia (9.1) 1:17.21 1:18.32 -0:01.11
5th Good, Amelia (9.37) 1:31.59 1:41.12 -0:09.53
================================================================================
Event #56  Boys  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Shah, Neel (8.55) 1:20.08 1:11.16 +0:08.92
2nd Lin, Vincent (9.71) 1:26.10 1:23.08 +0:03.02
3rd Strand, Zack (9.07) 1:29.29 1:21.28 +0:08.01
================================================================================
Event #58  Boys  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chiang, Brandon (10.24) 0:52.84 0:52.89 -0:00.05
2nd Treigherman, Daniel (12.25) 0:58.53
================================================================================
Event #59  Girls  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mandel, Lexi (9.24) 1:53.97 1:53.14 +0:00.83
2nd Tibackx, Sydney (8.51) 2:07.19 2:11.21 -0:04.02
3rd Dasgupta, Nihaarika (7.09) 2:21.02
================================================================================
Event #60  Boys  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tjia, Vincent (7.81) 2:00.32 1:52.15 +0:08.17
2nd Strand, Zack (9.07) 3:07.75
================================================================================
Event #61  Girls  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mandel, Lexi (9.24) 1:36.88 1:41.70 -0:04.82
2nd Tibackx, Sydney (8.51) 1:57.78
3rd Dasgupta, Nihaarika (7.09) 2:01.35
4th Stevens, Azil (6.8) 2:51.78 2:48.47 +0:03.31
================================================================================
Event #62  Boys  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Holguin, Connor (6.91) 3:07.11
================================================================================
Event #63  Girls  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Stevens, Adhiket (4.58) 1:22.95 1:16.65 +0:06.30
================================================================================
Event #64  Boys  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wong, Alexander (4.74) 0:54.89
2nd Chen, Liam (4.02) 0:58.37 0:52.83 +0:05.54
3rd Poynter, Rhett (4.7) 1:21.18
================================================================================
Event #65  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Robles, Amy (5.9) 0:22.69 0:23.75 -0:01.06
2nd Le, Adelyn (5.47) 0:25.07 0:25.65 -0:00.58
3rd Stevens, Azil (6.8) 0:26.77 0:29.46 -0:02.69
4th Alam, Natalie (6.86) 0:32.64 0:36.13 -0:03.49
5th Liu, Julia (5.87) 0:33.39 0:34.25 -0:00.86
6th Willis, Scarlett (5.25) 0:33.50 1:07.76 -0:34.26
7th ke, Emily (5.93) 0:36.07 0:41.71 -0:05.64
8th Abdelfattah, Maryam (6.8) 0:40.71 0:38.52 +0:02.19
9th Puri, Janvi (6.89) 0:40.88 0:38.58 +0:02.30
10th Ho, Katie (5.67) 0:42.78 0:47.84 -0:05.06
11th Johnson, Makhana (5.05) 0:44.03 0:47.77 -0:03.74
12th Gupta, Nitya (5.24) 0:44.46
13th Gonzales, Olivia (5.62) 0:51.31 0:38.76 +0:12.55
14th Liu, Ping (5.4) 0:56.47
15th Brinson, Eleanor (5.38) 1:09.37
16th Abdulfattah, Layla (5.44) 1:13.28 0:57.44 +0:15.84
17th Hovhannisyan, Shakeh (5.29) 1:30.95
================================================================================
Event #66  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Matsushita, Lenjiro (6.81) 0:27.66 0:26.97 +0:00.69
2nd Chen, Caden (6.32) 0:32.89 0:48.70 -0:15.81
3rd Ho, Kevin (6.7) 0:34.38 0:44.02 -0:09.64
4th Ponce, Enzo (6.42) 0:34.75 0:35.34 -0:00.59
5th Holguin, Connor (6.91) 0:36.81 0:36.90 -0:00.09
6th Huang, Noah (5.53) 0:48.78
7th Shih, Zander (5.38) 0:49.52 0:57.95 -0:08.43
8th Klein, Evan (5.62) 0:57.41 0:55.91 +0:01.50
9th Lin, Ethan (5.03) 0:59.70 0:57.09 +0:02.61
10th Wollnik, Josef (5.02) 1:51.75
================================================================================
Event #67  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tibackx, Sydney (8.51) 0:20.06 0:20.57 -0:00.51
2nd Hovhannisyan, Ashkhen (8.38) 0:25.15 0:26.16 -0:01.01
3rd Strand, Zoe (7.5) 0:27.22 0:26.72 +0:00.50
4th Vu, Teagan (7.52) 0:28.93 0:32.29 -0:03.36
5th Siluk, Alana (7.44) 0:31.46 0:31.08 +0:00.38
6th Thyagarajn, harshika (8.24) 0:35.78 0:38.38 -0:02.60
7th Ro, Abigail (7.36) 0:36.47 0:37.50 -0:01.03
8th Potlola, Pragna (8.07) 0:40.19
================================================================================
Event #68  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tjia, Vincent (7.81) 0:21.19 0:21.69 -0:00.50
2nd Chiang, Matthew (7.48) 0:21.88 0:21.76 +0:00.12
3rd Tucker, Michael (8.91) 0:24.02 0:21.88 +0:02.14
4th Shah, Neel (8.55) 0:24.82 0:26.00 -0:01.18
5th Ho, Kenneth (7.77) 0:25.15 0:32.44 -0:07.29
6th Meruga, Aditya (8.68) 0:26.14
7th Kaushik, Rishivan (7.76) 0:28.06 0:44.77 -0:16.71
8th Nelson-Tucker, Josiah (7.64) 0:28.65 0:30.41 -0:01.76
9th Topkar, Neel (8.53) 0:30.12
10th Polo, Christian (7.62) 0:31.79 0:29.71 +0:02.08
11th Rosenblum, Logan (7.92) 0:44.56 0:30.93 +0:13.63
12th Pham, Roy (7.8) 0:53.83 0:48.84 +0:04.99
================================================================================
Event #69  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mandel, Lexi (9.24) 0:18.07 0:18.88 -0:00.81
2nd Wang, Cindy (9.45) 0:23.77
3rd Mendoza, Elizabeth (9.66) 0:25.96 0:27.06 -0:01.10
4th Polo, Olivia (9.1) 0:27.88 0:26.40 +0:01.48
5th Good, Amelia (9.37) 0:28.97 0:27.69 +0:01.28
6th Pham, Audrey (10.14) 0:29.15 0:30.33 -0:01.18
================================================================================
Event #70  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Delsman, Cooper (9.3) 0:22.50
2nd Lin, Vincent (9.71) 0:24.80 0:26.94 -0:02.14
3rd Badari, Ayush (10.12) 0:25.97 0:47.40 -0:21.43
4th Strand, Zack (9.07) 0:27.44 0:26.60 +0:00.84
================================================================================
Event #71  Girls  5&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Robles, Amy (5.9) 0:52.13 0:54.59 -0:02.46
2nd Le, Adelyn (5.47) 0:55.75 0:56.08 -0:00.33
================================================================================
Event #72  Boys  5&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Purvins, Tim (5.23) 1:27.96 0:39.13 +0:48.83
2nd Gu, Harrison (5.14) 1:29.34
3rd Klein, Evan (5.62) 1:55.50
================================================================================
Event #73  Girls  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Gu, Gabriella (7.44) 0:44.02 0:45.75 -0:01.73
2nd Vu, Teagan (7.52) 1:02.62 1:07.75 -0:05.13
3rd Strand, Zoe (7.5) 1:05.19 1:02.07 +0:03.12
4th Alam, Natalie (6.86) 1:16.53 1:18.08 -0:01.55
5th Cox, Eve (6.08) 1:31.65
================================================================================
Event #74  Boys  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tjia, Vincent (7.81) 0:49.03 0:43.38 +0:05.65
2nd Chiang, Matthew (7.48) 0:51.69 0:51.58 +0:00.11
3rd Matsushita, Lenjiro (6.81) 1:03.65 0:57.90 +0:05.75
4th Ho, Kenneth (7.77) 1:03.76 1:14.27 -0:10.51
5th Polo, Christian (7.62) 1:13.58 1:14.08 -0:00.50
6th Guan, Derek (6.27) 1:21.64 1:23.64 -0:02.00
7th Holguin, Connor (6.91) 1:30.58 1:35.06 -0:04.48
================================================================================
Event #75  Girls  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mandel, Lexi (9.24) 0:40.70 0:43.93 -0:03.23
2nd Chiang, Ashley (8.4) 0:46.66
3rd Clemente, Yessica (9.91) 0:47.00 0:49.87 -0:02.87
4th Polo, Olivia (9.1) 1:02.28 1:02.31 -0:00.03
5th Good, Amelia (9.37) 1:10.00 1:04.88 +0:05.12
6th Thyagarajn, harshika (8.24) 1:24.39
================================================================================
Event #76  Boys  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Shah, Neel (8.55) 0:54.97 0:55.20 -0:00.23
2nd Lin, Vincent (9.71) 1:10.96 1:05.97 +0:04.99
3rd Strand, Zack (9.07) 1:13.44 1:05.19 +0:08.25
================================================================================
Event #78  Boys  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chiang, Brandon (10.24) 0:40.71 0:54.88 -0:14.17
2nd Treigherman, Daniel (12.25) 0:43.94

October 7th, 2017

10/07/2017  Swim Competition – Irvine
Total Participants Checked-In : 78
Event #3  Girls  07-08  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sydney T (8.43) 1:55.58 1:51.00 +0:04.58
================================================================================
Event #4  Boys  07-08  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yousef S (8.65) 1:32.16 1:36.90 -0:04.74
================================================================================
Event #5  Girls  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wynona N (10.03) 1:40.53
================================================================================
Event #11  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Adelyn L (5.39) 0:25.00 0:24.50 +0:00.50
2nd Lenjiro M (6.74) 0:37.00 0:46.85 -0:09.85
3rd Arushi A (6.95) 1:08.89 1:07.19 +0:01.70
================================================================================
Event #12  Boys  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sam S (6.85) 0:38.10
================================================================================
Event #13  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sydney T (8.43) 0:23.26 0:21.58 +0:01.68
2nd Analy S (8.39) 0:29.59
3rd Sophie I (8.87) 0:31.90
4th Isabella H (8.85) 0:41.59
================================================================================
Event #14  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yousef S (8.65) 0:19.35 0:21.45 -0:02.10
2nd Vincent T (7.73) 0:22.96 0:22.20 +0:00.76
4th Neel S (8.48) 0:31.71 0:27.06 +0:04.65
5th Josiah N (7.56) 0:38.21
6th Logan R (7.84) 0:53.19 0:46.28 +0:06.91
================================================================================
Event #15  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wynona N (10.03) 0:19.40
2nd Allison L (9.80) 0:24.33
3rd Li Min O (10.96) 0:38.56 0:38.03 +0:00.53
================================================================================
Event #16  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Vincent L (9.63) 0:37.44 0:34.01 +0:03.43
2nd Ali B (10.18) 0:41.53 0:37.08 +0:04.45
================================================================================
Event #17  Girls  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Adelyn L (5.39) 1:02.82
================================================================================
Event #19  Girls  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sydney T (8.43) 0:56.33 0:56.96 -0:00.63
2nd Yessica C (9.83) 1:02.28
3rd Elizabeth M (9.59) 1:16.87
================================================================================
Event #20  Boys  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yousef S (8.65) 0:44.21 0:47.44 -0:03.23
2nd Neel S (8.48) 1:15.79 1:17.45 -0:01.66
3rd Vincent L (9.63) 1:19.54 1:31.20 -0:11.66
================================================================================
Event #22  Boys  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Brandon C (10.16) 0:44.03
2nd Ethan C (11.08) 0:57.40 0:56.27 +0:01.13
================================================================================
Event #25  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Adira S (4.71) 0:39.09 0:48.65 -0:09.56
2nd Anya K (4.87) 0:53.76 0:47.84 +0:05.92
3rd Cailey K (4.75) 0:54.71
4th Makhana J (4.97) 0:55.71 0:59.66 -0:03.95
================================================================================
Event #26  Boys  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Noel R (4.04) 1:00.37 1:30.70 -0:30.33
2nd Ethan L (4.95) 1:11.97
================================================================================
Event #27  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Adelyn L (5.39) 0:26.45 0:27.18 -0:00.73
2nd Lenjiro M (6.74) 0:33.88 0:30.53 +0:03.35
3rd samhita k (6.60) 0:36.38 0:41.53 -0:05.15
4th Elise C (5.71) 0:42.88 0:40.69 +0:02.19
5th Olivia G (5.54) 0:43.87 0:40.19 +0:03.68
6th Sophia K (5.36) 0:48.58
7th Arushi A (6.95) 1:18.25 0:47.84 +1:30.41
================================================================================
Event #28  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sam S (6.85) 0:34.12 0:31.64 +0:02.48
2nd Derek G (6.19) 0:35.56 0:35.96 -0:00.40
3rd Leo K (5.27) 0:37.82 0:56.08 -0:18.26
4th Evan K (5.54) 1:01.59 0:56.13 +0:05.46
5th Ryan X (6.21) 1:01.91
6th Zander S (5.31) 1:01.94 1:05.84 -0:03.90
7th Adrian L (5.81) 1:03.69 0:58.50 +0:05.19
================================================================================
Event #29  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ashley C (8.33) 0:25.59 0:29.32 -0:03.73
2nd Analy S (8.39) 0:26.27
3rd Sydney T (8.43) 0:29.65 0:26.00 +0:03.65
4th Sophie I (8.87) 0:30.19
5th Isabella H (8.85) 0:30.44 0:31.81 -0:01.37
6th Abigail R (7.28) 0:32.26 0:33.62 -0:01.36
7th Alana S (7.36) 0:37.37
8th harshika T (8.16) 0:42.39
================================================================================
Event #30  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yousef S (8.65) 0:21.91 0:22.50 -0:00.59
3rd Vincent T (7.73) 0:29.64 0:22.90 +0:06.74
4th Edward T (8.15) 0:30.59 0:28.22 +0:02.37
5th Josiah N (7.56) 0:34.47 0:33.03 +0:01.44
6th Neel S (8.48) 0:38.02 0:39.26 -0:01.24
7th Logan R (7.84) 0:49.02 0:38.53 +0:10.49
================================================================================
Event #31  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Li Min O (10.96) 0:27.81 0:30.27 -0:02.46
2nd Chloe I (9.03) 0:38.78 0:28.72 +0:10.06
================================================================================
Event #32  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Vincent L (9.63) 0:31.69 0:29.70 +0:01.99
2nd Ali B (10.18) 0:36.07 0:34.83 +0:01.24
================================================================================
Event #33  Girls  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Adelyn L (5.39) 0:59.78
2nd Elise C (5.71) 1:32.21 1:23.97 +0:08.24
================================================================================
Event #34  Boys  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Marcus L (5.47) 1:17.65
2nd Evan K (5.54) 2:07.12
3rd Noel R (4.04) 2:12.14
4th Adrian L (5.81) 2:20.78 2:05.01 +0:15.77
================================================================================
Event #35  Girls  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st samhita k (6.60) 1:15.77 1:13.46 +0:02.31
2nd Arushi A (6.95) 2:49.52 1:50.97 +1:58.55
================================================================================
Event #36  Boys  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Derek G (6.19) 1:19.37 1:33.77 -0:14.40
2nd Sam S (6.85) 1:19.45
================================================================================
Event #37  Girls  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sydney T (8.43) 0:58.91 0:54.34 +0:04.57
2nd Yessica C (9.83) 0:59.54
3rd Amelia G (9.29) 1:10.97
4th Elizabeth M (9.59) 1:12.20
================================================================================
Event #38  Boys  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yousef S (8.65) 0:45.58 0:47.44 -0:01.86
2nd Vincent L (9.63) 1:08.46 1:05.90 +0:02.56
================================================================================
Event #39  Girls  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Remi T (10.03) 0:43.52 0:47.81 -0:04.29
2nd Li Min O (10.96) 1:02.78 1:08.00 -0:05.22
================================================================================
Event #40  Boys  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Brandon C (10.16) 0:45.75
2nd Jeremy C (11.13) 1:07.14 1:06.46 +0:00.68
================================================================================
Event #43  Girls  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Adira S (4.71) 0:57.16 1:05.65 -0:08.49
2nd Makhana J (4.97) 0:57.84 1:08.19 -0:10.35
================================================================================
Event #45  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Adelyn L (5.39) 0:35.26 0:33.77 +0:01.49
2nd Lenjiro M (6.74) 0:37.22 0:41.88 -0:04.66
3rd Olivia G (5.54) 1:09.66
4th Arushi A (6.95) 1:27.32 1:30.33 -0:03.01
================================================================================
Event #46  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tim P (5.15) 0:35.97
2nd Sam S (6.85) 0:36.64 0:39.91 -0:03.27
3rd Wawa W (5.66) 0:48.57
4th Derek G (6.19) 0:48.78 0:46.08 +0:02.70
5th Jason L (6.10) 0:58.56
6th Evan K (5.54) 1:31.13 1:31.97 -0:00.84
7th Adrian L (5.81) 1:32.46 1:16.76 +0:15.70
================================================================================
Event #47  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sydney T (8.43) 0:26.39 0:25.94 +0:00.45
2nd Alana S (7.36) 0:36.03 0:38.39 -0:02.36
3rd Sophie I (8.87) 0:36.70
4th Teagan V (7.44) 0:38.90
5th Isabella H (8.85) 0:42.35 0:40.28 +0:02.07
================================================================================
Event #48  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yousef S (8.65) 0:23.40 0:27.68 -0:04.28
2nd Vincent T (7.73) 0:25.20 0:24.87 +0:00.33
3rd Michael T (8.83) 0:30.96 0:32.25 -0:01.29
4th Neel S (8.48) 0:34.53 0:35.13 -0:00.60
5th Caleb L (8.46) 0:42.59
6th Josiah N (7.56) 0:43.22 1:00.78 -0:17.56
7th Edward T (8.15) 0:43.44 0:38.31 +0:05.13
8th Ethan S (7.31) 0:45.08
9th Logan R (7.84) 0:48.91 0:43.21 +0:05.70
================================================================================
Event #49  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Allison L (9.80) 0:23.02
2nd Wynona N (10.03) 0:24.19
3rd Li Min O (10.96) 0:40.45 0:39.50 +0:00.95
4th Chloe I (9.03) 0:47.78 0:47.60 +0:00.18
================================================================================
Event #50  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Vincent L (9.63) 0:36.50 0:35.16 +0:01.34
2nd Ali B (10.18) 0:43.65 0:44.33 -0:00.68
================================================================================
Event #51  Girls  5&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Adelyn L (5.39) 1:20.19 1:11.28 +0:08.91
================================================================================
Event #52  Boys  5&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tim P (5.15) 1:18.03 1:15.76 +0:02.27
2nd Marcus L (5.47) 1:57.76
================================================================================
Event #53  Girls  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Teagan V (7.44) 1:20.38
2nd Lenjiro M (6.74) 1:23.77 1:28.65 -0:04.88
3rd Alana S (7.36) 1:27.26
================================================================================
Event #54  Boys  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Vincent T (7.73) 0:57.25 0:54.91 +0:02.34
2nd Sam S (6.85) 1:29.28 1:18.89 +0:10.39
3rd Ahanu K (7.39) 1:38.52
================================================================================
Event #55  Girls  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sydney T (8.43) 0:58.45 0:57.03 +0:01.42
2nd Ashley C (8.33) 0:58.57 1:16.75 -0:18.18
3rd Elizabeth M (9.59) 1:06.44
4th Yessica C (9.83) 1:09.33
5th Amelia G (9.29) 1:41.12
================================================================================
Event #56  Boys  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yousef S (8.65) 0:49.32 0:53.95 -0:04.63
2nd Neel S (8.48) 1:11.16 1:21.87 -0:10.71
3rd Vincent L (9.63) 1:24.03 1:23.08 +0:00.95
================================================================================
Event #57  Girls  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Remi T (10.03) 0:53.03 0:51.53 +0:01.50
2nd Li Min O (10.96) 1:32.37 1:27.32 +0:05.05
================================================================================
Event #58  Boys  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Brandon C (10.16) 0:52.89
2nd Ethan C (11.08) 0:53.75 0:58.20 -0:04.45
3rd Jeremy C (11.13) 1:25.33 1:38.88 -0:13.55
================================================================================
Event #59  Girls  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Remi T (10.03) 1:51.89 1:52.70 -0:00.81
================================================================================
Event #60  Boys  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Vincent T (7.73) 2:06.89 1:52.15 +0:14.74
================================================================================
Event #62  Boys  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yousef S (8.65) 1:21.65 1:30.69 -0:09.04
================================================================================
Event #63  Girls  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Emma L (4.69) 0:44.37 0:47.72 -0:03.35
2nd Adira S (4.71) 0:47.59 0:48.91 -0:01.32
3rd Makhana J (4.97) 0:48.64 0:47.77 +0:00.87
4th Anya K (4.87) 0:58.69 0:54.46 +0:04.23
================================================================================
Event #64  Boys  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Liam C (3.94) 0:52.83 1:03.09 -0:10.26
2nd Ethan L (4.95) 0:57.09 1:16.07 -0:18.98
================================================================================
Event #65  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Adelyn L (5.39) 0:26.69 0:25.65 +0:01.04
2nd Lenjiro M (6.74) 0:27.26 0:26.97 +0:00.29
3rd Faith N (6.82) 0:28.43 0:32.66 -0:04.23
4th Natalie A (6.78) 0:36.13 0:37.16 -0:01.03
5th Maryam A (6.72) 0:38.52
6th Janvi P (6.81) 0:38.58
7th Alesia C (5.22) 0:40.00
8th samhita k (6.60) 0:40.19 0:51.78 -0:11.59
9th Olivia G (5.54) 0:43.09 0:38.76 +0:04.33
10th Audrey C (5.85) 0:43.59
11th Arushi A (6.95) 0:50.77 0:43.03 +0:07.74
12th Sophia K (5.36) 0:53.41
13th Layla A (5.36) 0:57.44
================================================================================
Event #66  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tim P (5.15) 0:29.33
2nd Sam S (6.85) 0:32.88 0:29.72 +0:03.16
3rd Wawa W (5.66) 0:34.64
4th William G (6.26) 0:35.33
5th Derek G (6.19) 0:36.94 0:41.63 -0:04.69
6th Leo K (5.27) 0:41.47 0:32.44 +0:09.03
7th Jason L (6.10) 0:46.03
8th Caden C (6.25) 0:48.70
9th Adrian L (5.81) 0:56.07 0:51.69 +0:04.38
10th Zander S (5.31) 0:57.95
11th Ryan X (6.21) 0:58.58
12th Evan K (5.54) 1:01.43 0:55.91 +0:05.52
13th Daniel M (5.10) 1:23.26
================================================================================
Event #67  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sydney T (8.43) 0:22.26 0:20.57 +0:01.69
2nd Sophie I (8.87) 0:23.22
3rd Ashley C (8.33) 0:23.62 0:26.21 -0:02.59
4th Isabella H (8.85) 0:29.96 0:30.58 -0:00.62
5th Teagan V (7.44) 0:32.29
6th Abigail R (7.28) 0:37.50 0:37.64 -0:00.14
7th Alana S (7.36) 0:37.82 0:31.08 +0:06.74
8th harshika T (8.16) 0:40.10 0:38.38 +0:01.72
================================================================================
Event #68  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yousef S (8.65) 0:16.69 0:17.89 -0:01.20
2nd Michael T (8.83) 0:21.88 0:22.21 -0:00.33
3rd Vincent T (7.73) 0:22.96 0:21.69 +0:01.27
4th Neel S (8.48) 0:26.00 0:26.06 -0:00.06
5th Max L (7.99) 0:28.03 0:26.94 +0:01.09
6th Edward T (8.15) 0:29.81
7th Josiah N (7.56) 0:31.15 0:30.41 +0:00.74
8th Caleb L (8.46) 0:31.62
9th Connor H (7.09) 0:36.25 0:36.63 -0:00.38
10th Kaz K (7.27) 0:36.40 0:42.03 -0:05.63
11th Logan R (7.84) 0:36.50 0:30.93 +0:05.57
12th Ethan S (7.31) 0:40.71
================================================================================
Event #69  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wynona N (10.03) 0:17.89
2nd Amelia G (9.29) 0:31.71 0:27.69 +0:04.02
3rd Li Min O (10.96) 0:33.03 0:31.69 +0:01.34
================================================================================
Event #70  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ali B (10.18) 0:26.76 0:28.01 -0:01.25
2nd Vincent L (9.63) 0:26.94 0:27.15 -0:00.21
3rd Cameron M (9.03) 0:34.35
================================================================================
Event #71  Girls  5&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Adelyn L (5.39) 0:56.08 0:58.28 -0:02.20
================================================================================
Event #72  Boys  5&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Marcus L (5.47) 1:23.09
2nd Adrian L (5.81) 2:03.76
3rd Mason A (5.58) 2:33.25
================================================================================
Event #73  Girls  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lenjiro M (6.74) 0:57.90 1:00.02 -0:02.12
2nd Teagan V (7.44) 1:07.75
3rd Claire L (7.42) 1:13.87
4th Faith N (6.82) 1:14.37 1:17.10 -0:02.73
5th Natalie A (6.78) 1:23.95 1:18.08 +0:05.87
6th Arushi A (6.95) 1:46.78 1:47.56 -0:00.78
================================================================================
Event #74  Boys  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Vincent T (7.73) 0:48.44 0:43.38 +0:05.06
2nd Darren S (7.47) 1:05.34
3rd Sam S (6.85) 1:11.83 1:08.34 +0:03.49
4th Ethan L (6.86) 1:15.58
5th Ahanu K (7.39) 1:23.16 1:15.15 +0:08.01
6th Derek G (6.19) 1:23.64 1:54.47 -0:30.83
================================================================================
Event #75  Girls  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sydney T (8.43) 0:48.43 0:48.33 +0:00.10
2nd Yessica C (9.83) 0:49.87
3rd Analy S (8.39) 0:57.39
4th Elizabeth M (9.59) 1:00.09
5th Chloe I (9.03) 1:12.13
6th Amelia G (9.29) 1:15.87 1:04.88 +0:10.99
================================================================================
Event #76  Boys  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yousef S (8.65) 0:37.02 0:39.15 -0:02.13
2nd Neel S (8.48) 0:57.60 0:55.20 +0:02.40
3rd Jalen C (8.23) 1:05.53
4th Vincent L (9.63) 1:05.97 1:08.46 -0:02.49
================================================================================
Event #77  Girls  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Remi T (10.03) 0:38.25 0:39.47 -0:01.22
2nd Li Min O (10.96) 1:14.35
================================================================================
Event #78  Boys  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ethan C (11.08) 0:41.38 0:43.31 -0:01.93
2nd Ali B (10.18) 1:04.70 1:05.60 -0:00.90

September 16th, 2017

9/16/2017  Swim Competition – Irvine
Total Participants Checked-In : 65
Event #3  Girls  07-08  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Stanisai, Gwyneth (7.67) 1:44.21
2nd Tibackx, Sydney (8.38) 1:58.82 1:51.00 +0:07.82
================================================================================
Event #6  Boys  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mangum, John (9.89) 2:00.89 1:59.39 +0:01.50
================================================================================
Event #11  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Robles, Amy (5.76) 0:25.69 0:29.82 -0:04.13
2nd Aswath, Arushi (6.89) 1:07.19
================================================================================
Event #12  Boys  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Pai, Sahiel (5.06) 1:00.70 1:11.46 -0:10.76
================================================================================
Event #13  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Stanisai, Gwyneth (7.67) 0:21.46 0:23.50 -0:02.04
2nd Tibackx, Sydney (8.38) 0:21.58 0:23.64 -0:02.06
3rd Basrur, Ananya (8.44) 0:29.96
4th Strand, Zoe (7.37) 0:42.52
================================================================================
Event #14  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tjia, Vincent (7.67) 0:22.20 0:24.20 -0:02.00
2nd Chiang, Matthew (7.34) 0:26.20 0:24.50 +0:01.70
3rd Shah, Neel (8.42) 0:27.06 0:36.78 -0:09.72
4th Collins, Cooper (8.85) 0:27.33 0:27.41 -0:00.08
5th Strand, Zack (8.94) 0:40.25
6th Rosenblum, Logan (7.78) 0:46.28
================================================================================
Event #15  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Clemente, Yessica (9.78) 0:25.83
2nd Mendoza, Elizabeth (9.53) 0:39.01
================================================================================
Event #16  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mangum, John (9.89) 0:24.02 0:23.89 +0:00.13
2nd Lin, Vincent (9.57) 0:36.65 0:34.01 +0:02.64
3rd Bukai, Ali (10.12) 0:40.22 0:37.08 +0:03.14
================================================================================
Event #17  Girls  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Strand, Zoe (7.37) 1:34.88
================================================================================
Event #18  Boys  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chiang, Matthew (7.34) 1:00.90 1:00.43 +0:00.47
================================================================================
Event #19  Girls  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tibackx, Sydney (8.38) 0:56.96 0:58.97 -0:02.01
================================================================================
Event #20  Boys  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Shah, Neel (8.42) 1:17.45
2nd Lin, Vincent (9.57) 1:31.20
================================================================================
Event #21  Girls  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lew, Kristen (11.29) 1:06.50 1:17.91 -0:11.41
================================================================================
Event #25  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Manlapaz, Isabelle (4.59) 0:39.46 0:45.39 -0:05.93
2nd Johnson, Makhana (4.91) 1:14.27 0:59.66 +0:14.61
================================================================================
Event #26  Boys  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Stevens, Adhiket (4.45) 1:12.09 1:11.26 +0:00.83
2nd Ramos, Noel (3.98) 1:30.70
================================================================================
Event #27  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Robles, Amy (5.76) 0:27.65 0:27.02 +0:00.63
2nd Keeley, Ella (6.31) 0:28.00 0:28.80 -0:00.80
3rd Cox, Eve (5.94) 0:37.27
4th Gonzales, Olivia (5.49) 0:40.19
5th Choy, Elise (5.65) 0:40.69 0:41.09 -0:00.40
6th Collins, Kenzie (6.93) 0:44.85 0:46.47 -0:01.62
7th Aswath, Arushi (6.89) 0:47.84 1:03.88 -0:16.04
================================================================================
Event #28  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Solhpour, Sam (6.79) 0:31.64
2nd Matsushita, Lenjiro (6.68) 0:34.84 0:30.53 +0:04.31
3rd Holguin, Connor (6.77) 0:38.00
4th Huang, Kyle (5.13) 0:43.72 1:21.09 -0:37.37
5th Klein, Evan (5.48) 0:56.13 1:06.37 -0:10.24
6th Ling, Adrian (5.76) 0:58.50 0:59.33 -0:00.83
7th Chen, Peter (6.22) 1:00.75
8th Pai, Sahiel (5.06) 1:02.15 0:55.19 +0:06.96
================================================================================
Event #29  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Stanisai, Gwyneth (7.67) 0:22.77 0:24.58 -0:01.81
2nd Basrur, Ananya (8.44) 0:25.46
3rd Manlapaz, Audrey (8.6) 0:26.06
4th Tibackx, Sydney (8.38) 0:26.14 0:26.00 +0:00.14
5th Harish, Nishka (7.32) 0:38.44
6th Strand, Zoe (7.37) 0:40.27 0:41.37 -0:01.10
================================================================================
Event #30  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tjia, Vincent (7.67) 0:26.77 0:22.90 +0:03.87
2nd Chiang, Matthew (7.34) 0:27.38 0:29.39 -0:02.01
3rd Truong, Edward (8.09) 0:28.22
4th Strand, Zack (8.94) 0:32.83 0:38.53 -0:05.70
5th Nelson-Tucker, Josiah (7.5) 0:33.03 0:47.99 -0:14.96
6th Chen, Brian (8.66) 0:35.51
7th Shah, Neel (8.42) 0:39.26 0:41.58 -0:02.32
8th Seshadri, Anirudh (8.61) 0:42.53
9th Lew, Kevin (7.54) 0:43.51 1:15.52 -0:32.01
10th Rosenblum, Logan (7.78) 0:45.19 0:38.53 +0:06.66
================================================================================
Event #31  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Clemente, Yessica (9.78) 0:26.76
2nd Mendoza, Elizabeth (9.53) 0:33.32
================================================================================
Event #32  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mangum, John (9.89) 0:24.14 0:23.28 +0:00.86
2nd Lin, Vincent (9.57) 0:31.14 0:29.70 +0:01.44
3rd Bukai, Ali (10.12) 0:36.65 0:34.83 +0:01.82
================================================================================
Event #33  Girls  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Choy, Elise (5.65) 1:23.97
================================================================================
Event #34  Boys  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ling, Adrian (5.76) 2:05.01
================================================================================
Event #35  Girls  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Aswath, Arushi (6.89) 1:50.97 1:56.13 -0:05.16
================================================================================
Event #36  Boys  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chiang, Matthew (7.34) 1:04.94 1:02.64 +0:02.30
2nd Kamisetti, Ahanu (7.34) 1:12.83 1:19.65 -0:06.82
================================================================================
Event #37  Girls  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tibackx, Sydney (8.38) 1:00.21 0:54.34 +0:05.87
================================================================================
Event #38  Boys  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mangum, John (9.89) 0:59.83 0:52.82 +0:07.01
2nd Lin, Vincent (9.57) 1:12.50 1:05.90 +0:06.60
================================================================================
Event #40  Boys  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cho, Jeremy (11.07) 1:06.46
================================================================================
Event #41  Girls  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Stevens, Azil (6.66) 2:36.64
================================================================================
Event #43  Girls  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Johnson, Makhana (4.91) 1:11.13 1:08.19 +0:02.94
================================================================================
Event #45  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Robles, Amy (5.76) 0:33.57 0:33.14 +0:00.43
2nd Keeley, Ella (6.31) 0:36.00 0:39.20 -0:03.20
3rd Collins, Kenzie (6.93) 0:36.72 0:43.70 -0:06.98
4th Aswath, Arushi (6.89) 1:30.33
================================================================================
Event #46  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Elardo, Jacob (6.32) 0:35.39 0:48.26 -0:12.87
2nd Solhpour, Sam (6.79) 0:39.91
3rd Matsushita, Lenjiro (6.68) 0:44.57 0:41.88 +0:02.69
4th Chen, Peter (6.22) 0:48.21 0:38.26 +0:09.95
5th Pai, Sahiel (5.06) 1:09.64 1:03.78 +0:05.86
6th Ling, Adrian (5.76) 1:16.76 1:39.37 -0:22.61
7th Klein, Evan (5.48) 1:53.15 1:31.97 +0:21.18
================================================================================
Event #47  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Stanisai, Gwyneth (7.67) 0:24.33 0:27.69 -0:03.36
2nd Tibackx, Sydney (8.38) 0:26.01 0:25.94 +0:00.07
3rd Qiu, Phoebe (8.21) 0:30.13 0:29.83 +0:00.30
4th Basrur, Ananya (8.44) 0:32.82 0:32.81 +0:00.01
5th Strand, Zoe (7.37) 0:43.26 1:09.21 -0:25.95
================================================================================
Event #48  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tjia, Vincent (7.67) 0:24.87 0:26.47 -0:01.60
2nd Collins, Cooper (8.85) 0:30.26 0:30.84 -0:00.58
3rd