ocpb12

Awarded Best Swim Classes!

Waterworks was awarded “Best Swim Classes in Orange County” by Parenting OC Magazine for the sixth consecutive year! This award includes both South and North Orange County. We are so appreciative of this award and want to thank all of our loyal customers for their continued support.

August 20th, 2016

8/20/2016  Swim Competition – Sierra Madre
Total Participants Checked-In : 38
Event #4  Boys  07-08  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Villegas, Johnathan (7.26) 3:03.40 3:09.62 -0:06.22
================================================================================
Event #5  Girls  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carbone, Teresa (10.03) 3:58.69 3:26.28 +0:32.41
================================================================================
Event #7  Girls  11-16  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Thomas, Chloe (13.28) 2:47.41 2:48.00 -0:00.59
2nd Ramsey, Amelia (11.33) 2:55.28 3:17.69 -0:22.41
================================================================================
Event #11  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kathol, Alexis (5.01) 0:57.15 1:03.40 -0:06.25
2nd Kurdys, Aurelia (5.62) 1:15.63 0:42.18 +0:33.45
================================================================================
Event #13  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Caballeros, Krista (7.34) 0:40.16 0:41.87 -0:01.71
2nd Lansford, Melinda (7.45) 0:45.65
3rd Orchard, Baylen (8.25) 0:59.19 0:56.44 +0:02.75
================================================================================
Event #14  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Villegas, Johnathan (7.26) 0:43.47 0:44.33 -0:00.86
2nd Klein, Alex (7.71) 0:47.56 0:51.41 -0:03.85
================================================================================
Event #15  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carbone, Teresa (10.03) 0:47.78 0:46.53 +0:01.25
================================================================================
Event #16  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kang, Joshua (10.38) 0:51.78 0:51.84 -0:00.06
================================================================================
Event #19  Girls  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Gonzalez, Olivia (8.82) 1:32.79 1:33.00 -0:00.21
2nd Gonzalez, Sofia (8.82) 1:43.91
================================================================================
Event #21  Girls  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Thomas, Chloe (13.28) 1:17.13 0:52.53 +0:24.60
2nd Thomas, Daisy (10.33) 1:29.28
3rd Phillips, Catie (11.25) 1:53.78 1:50.56 +0:03.22
================================================================================
Event #22  Boys  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Banh, Nicholas (12.14) 1:23.56
================================================================================
Event #25  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tam, Chloe (4.7) 1:10.50 1:09.13 +0:01.37
================================================================================
Event #27  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Childs, Eleanor (6.05) 0:52.55
2nd Kurdys, Aurelia (5.62) 0:55.50 0:47.47 +0:08.03
3rd Kathol, Alexis (5.01) 1:07.46 1:03.75 +0:03.71
4th Yeh, Allison (6.39) 1:11.38 1:04.81 +0:06.57
5th Lee, Annya (5.11) 1:24.03
================================================================================
Event #28  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Landon, Owen (6.9) 1:21.65 1:03.75 +0:17.90
================================================================================
Event #29  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Gonzalez, Olivia (8.82) 0:35.13 0:35.78 -0:00.65
2nd Gonzalez, Sofia (8.82) 0:40.06 0:44.34 -0:04.28
3rd Caballeros, Krista (7.34) 0:44.81 0:41.36 +0:03.45
================================================================================
Event #30  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Childs, Nicholas (7.87) 0:40.75 0:29.37 +0:11.38
2nd Villegas, Johnathan (7.26) 0:41.75 0:35.79 +0:05.96
3rd Radvenis, Kovas (7.25) 1:16.17 0:58.91 +0:17.26
================================================================================
Event #31  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carbone, Teresa (10.03) 0:43.53 0:41.22 +0:02.31
2nd Arun, Megha (9.47) 0:46.12 0:51.88 -0:05.76
================================================================================
Event #32  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kang, Joshua (10.38) 0:54.94 1:23.47 -0:28.53
================================================================================
Event #35  Girls  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Villegas-Olivera, Cassia (6.91) 1:58.34 1:19.37 +0:38.97
================================================================================
Event #36  Boys  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Childs, Nicholas (7.87) 1:38.97 1:00.44 +0:38.53
================================================================================
Event #39  Girls  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Thomas, Chloe (13.28) 1:38.94
2nd Carbone, Teresa (10.03) 1:47.36 1:43.44 +0:03.92
3rd Kim, Crystal (11.18) 1:57.81
================================================================================
Event #42  Boys  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Childs, Nicholas (7.87) 3:22.23 2:12.06 +1:10.17
================================================================================
Event #45  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kathol, Alexis (5.01) 1:09.56 1:12.00 -0:02.44
2nd Lam, Lauren (6.35) 1:30.69 1:28.16 +0:02.53
3rd Kurdys, Aurelia (5.62) 1:30.94 1:48.66 -0:17.72
4th Radford, Kira (5.4) 1:39.56 1:56.69 -0:17.13
================================================================================
Event #47  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st wang, catherine (8.56) 0:41.88
2nd Lam, Heather (8.53) 0:48.47 0:55.81 -0:07.34
3rd Caballeros, Krista (7.34) 0:49.00 0:52.48 -0:03.48
4th Lansford, Melinda (7.45) 0:55.59
5th Orchard, Baylen (8.25) 1:05.97 1:03.43 +0:02.54
================================================================================
Event #48  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Villegas, Johnathan (7.26) 0:44.57 0:45.50 -0:00.93
2nd Yeh, Nicholas (8.86) 0:45.38 0:40.32 +0:05.06
3rd Childs, Nicholas (7.87) 0:48.90 0:35.60 +0:13.30
4th Klein, Alex (7.71) 0:50.09 0:52.85 -0:02.76
================================================================================
Event #49  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Arun, Megha (9.47) 0:54.59
================================================================================
Event #50  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chan, Scott (9.15) 0:43.44 0:43.44
2nd Kang, Joshua (10.38) 0:57.59 0:55.72 +0:01.87
================================================================================
Event #51  Girls  5&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kathol, Alexis (5.01) 2:48.16 2:31.44 +0:16.72
================================================================================
Event #53  Girls  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Villegas-Olivera, Cassia (6.91) 2:47.81 1:51.40 +0:56.41
================================================================================
Event #54  Boys  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Childs, Nicholas (7.87) 1:54.85 1:28.00 +0:26.85
================================================================================
Event #55  Girls  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Gonzalez, Olivia (8.82) 1:42.31 1:43.35 -0:01.04
2nd Gonzalez, Sofia (8.82) 1:56.37 1:55.50 +0:00.87
================================================================================
Event #57  Girls  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Thomas, Chloe (13.28) 1:19.22 1:27.90 -0:08.68
2nd Ramsey, Amelia (11.33) 1:23.07 1:21.28 +0:01.79
================================================================================
Event #58  Boys  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wong, Anthony (12.02) 1:26.94
================================================================================
Event #59  Girls  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ramsey, Amelia (11.33) 2:57.07 3:08.77 -0:11.70
2nd Thomas, Daisy (10.33) 3:02.22
3rd Carbone, Teresa (10.03) 3:43.00 3:35.88 +0:07.12
================================================================================
Event #61  Girls  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Villegas-Olivera, Cassia (6.91) 4:16.16 3:08.53 +1:07.63
================================================================================
Event #63  Girls  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tam, Chloe (4.7) 1:00.81 1:10.78 -0:09.97
================================================================================
Event #65  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kurdys, Aurelia (5.62) 0:52.57 0:48.25 +0:04.32
2nd Radford, Kira (5.4) 1:00.78 1:09.88 -0:09.10
3rd Childs, Eleanor (6.05) 1:02.49
4th Yeh, Allison (6.39) 1:02.78 0:58.03 +0:04.75
5th Lam, Lauren (6.35) 1:05.93 1:00.65 +0:05.28
6th Kathol, Alexis (5.01) 1:08.28 0:59.78 +0:08.50
7th Lee, Annya (5.11) 1:28.04
================================================================================
Event #66  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Landon, Owen (6.9) 1:32.06 1:14.41 +0:17.65
================================================================================
Event #67  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Gonzalez, Olivia (8.82) 0:29.56 0:33.12 -0:03.56
2nd Gonzalez, Sofia (8.82) 0:34.00 0:35.34 -0:01.34
3rd Caballeros, Krista (7.34) 0:35.87 0:39.87 -0:04.00
4th wang, catherine (8.56) 0:44.37
5th Lam, Heather (8.53) 0:45.41 0:50.13 -0:04.72
6th Orchard, Baylen (8.25) 0:46.38 0:46.81 -0:00.43
7th Thomas, Julia (8.1) 0:51.72
================================================================================
Event #68  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Villegas, Johnathan (7.26) 0:29.97 0:30.47 -0:00.50
2nd Childs, Nicholas (7.87) 0:41.06 0:29.66 +0:11.40
3rd Klein, Alex (7.71) 0:45.03 0:45.25 -0:00.22
4th Radvenis, Kovas (7.25) 1:14.13 1:07.98 +0:06.15
================================================================================
Event #69  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carbone, Teresa (10.03) 0:41.50 0:39.97 +0:01.53
2nd Regalado, Alyssa (10.77) 0:42.44
3rd Arun, Megha (9.47) 0:42.85 0:45.02 -0:02.17
4th Pan, Emmaline (9.13) 0:51.41
================================================================================
Event #70  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chan, Scott (9.15) 0:29.10 0:34.47 -0:05.37
2nd Kang, Joshua (10.38) 0:44.25 0:51.19 -0:06.94
================================================================================
Event #71  Girls  5&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kurdys, Aurelia (5.62) 1:53.00 1:53.44 -0:00.44
================================================================================
Event #73  Girls  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lansford, Melinda (7.45) 1:20.51
2nd Caballeros, Krista (7.34) 1:26.97 1:26.72 +0:00.25
================================================================================
Event #74  Boys  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Villegas, Johnathan (7.26) 1:12.44 1:13.03 -0:00.59
2nd Childs, Nicholas (7.87) 1:39.34 1:04.59 +0:34.75
3rd Yoon, Jonathan (7.99) 1:43.46
================================================================================
Event #75  Girls  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Gonzalez, Olivia (8.82) 1:08.60 1:16.81 -0:08.21
2nd Gonzalez, Sofia (8.82) 1:21.29 1:27.28 -0:05.99
3rd Orchard, Baylen (8.25) 1:35.16 2:05.22 -0:30.06
================================================================================
Event #76  Boys  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yeh, Nicholas (8.86) 1:24.63 1:12.44 +0:12.19
================================================================================
Event #77  Girls  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Thomas, Chloe (13.28) 1:05.34 0:47.37 +0:17.97
2nd Thomas, Daisy (10.33) 1:16.34 1:10.21 +0:06.13
3rd Ramsey, Amelia (11.33) 1:25.47 1:32.94 -0:07.47
4th Phillips, Catie (11.25) 1:57.60 1:44.94 +0:12.66
5th Carbone, Teresa (10.03) 2:20.47 1:44.94 +0:35.53
================================================================================
Event #78  Boys  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Banh, Nicholas (12.14) 1:11.22

August 20th, 2016

8/20/2016  Swim Competition – Carlsbad
Total Participants Checked-In : 36
Event #1  Girls  6&U  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Aquino, Emily (5.48) 3:29.47
================================================================================
Event #2  Boys  6&U  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Quinones, Oliver (6.91) 1:54.39 1:44.91 +0:09.48
2nd Vega, Jaxon (6.86) 2:40.61 2:46.56 -0:05.95
================================================================================
Event #4  Boys  07-08  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Doshi, Rishabh (7.01) 3:29.25
2nd Schneider, Taylor (7.75) 3:51.63
================================================================================
Event #5  Girls  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Aquino, Ava (10.48) 1:51.13
================================================================================
Event #11  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Aquino, Emily (5.48) 0:46.27 0:44.91 +0:01.36
2nd Muscolino, Aubrey (5.56) 0:47.85 0:48.06 -0:00.21
================================================================================
Event #12  Boys  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Peacox, Jackson (5.82) 0:35.70
2nd Vega, Jaxon (6.86) 0:35.85 0:38.25 -0:02.40
3rd Pan, Max (6.86) 0:50.13 0:42.00 +0:08.13
4th Wornkey, Van (6.85) 0:56.18
================================================================================
Event #13  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mendez, Riley (7.35) 0:28.39 0:30.09 -0:01.70
================================================================================
Event #14  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Doshi, Rishabh (7.01) 0:48.62
2nd Schneider, Taylor (7.75) 0:48.82 1:01.00 -0:12.18
================================================================================
Event #15  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Stephenson, Jayden (9.88) 0:32.15 0:35.28 -0:03.13
2nd Tamhankar, Shravani (10.98) 0:35.37 0:33.50 +0:01.87
3rd Tamhankar, Simran (9.04) 0:42.80 0:39.70 +0:03.10
================================================================================
Event #16  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st ramirez, jacob (9.96) 0:28.22
2nd Peacox, Brayden (9.25) 0:30.35
3rd Lopez, Edwin (9.22) 0:34.35
================================================================================
Event #18  Boys  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Peacox, Jackson (5.82) 1:20.55 1:26.19 -0:05.64
2nd Whiffin, Samuel (7.37) 1:38.74
================================================================================
Event #19  Girls  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Scupien, Sandra (9.34) 1:07.10 1:02.22 +0:04.88
================================================================================
Event #20  Boys  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Peacox, Brayden (9.25) 1:02.35 1:10.05 -0:07.70
================================================================================
Event #21  Girls  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Aquino, Ava (10.48) 0:56.40 1:03.16 -0:06.76
================================================================================
Event #22  Boys  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tran, Jonathan (12.79) 1:04.22
2nd Scupien, David (11.23) 1:07.94 1:09.83 -0:01.89
================================================================================
Event #24  Boys  Open  100yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Quinones, Oliver (6.91) 2:07.15 2:06.59 +0:00.56
================================================================================
Event #26  Boys  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Clarke, Tyler (4.36) 0:47.52
================================================================================
Event #27  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Aquino, Emily (5.48) 0:32.32 0:40.82 -0:08.50
2nd Muscolino, Aubrey (5.56) 0:34.93 0:37.28 -0:02.35
================================================================================
Event #28  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ritchie, Bennett (6.6) 0:28.73
2nd Vega, Jaxon (6.86) 0:34.04 0:28.20 +0:05.84
3rd Peacox, Jackson (5.82) 0:35.56 0:52.91 -0:17.35
4th Wornkey, Van (6.85) 0:36.85 0:41.25 -0:04.40
5th Pan, Max (6.86) 0:39.39 0:34.52 +0:04.87
6th Schneider, Nicholas (5.28) 0:52.68 0:50.21 +0:02.47
7th Kaufman, Asher (5.13) 1:01.26 0:42.22 +0:19.04
================================================================================
Event #29  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mendez, Riley (7.35) 0:30.71 0:28.44 +0:02.27
================================================================================
Event #30  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Doshi, Rishabh (7.01) 0:35.57 0:36.65 -0:01.08
2nd Schneider, Taylor (7.75) 0:38.53 0:41.57 -0:03.04
3rd Lee, Connor (7.33) 0:39.29 0:42.39 -0:03.10
================================================================================
Event #31  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tamhankar, Shravani (10.98) 0:28.59 0:34.69 -0:06.10
2nd Tamhankar, Simran (9.04) 0:29.05 0:29.96 -0:00.91
3rd Stephenson, Jayden (9.88) 0:30.49 0:27.13 +0:03.36
4th Michelson, Rebecca (10.52) 0:36.88
================================================================================
Event #32  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st ramirez, jacob (9.96) 0:26.45
2nd Peacox, Brayden (9.25) 0:26.49 0:40.88 -0:14.39
3rd Swerdlow, Ari (10.22) 0:44.66
================================================================================
Event #33  Girls  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Muscolino, Aubrey (5.56) 1:20.63 1:29.00 -0:08.37
================================================================================
Event #34  Boys  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Peacox, Jackson (5.82) 1:17.92 1:36.56 -0:18.64
================================================================================
Event #35  Girls  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mendez, Riley (7.35) 1:04.81 0:43.90 +0:20.91
2nd Moxley, Lilhy (6.49) 1:19.79
================================================================================
Event #36  Boys  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Quinones, Oliver (6.91) 0:55.83 0:53.22 +0:02.61
2nd Vega, Jaxon (6.86) 1:15.50 1:06.59 +0:08.91
3rd Wornkey, Van (6.85) 1:17.55 1:22.47 -0:04.92
4th Pan, Max (6.86) 1:23.02
================================================================================
Event #37  Girls  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Scupien, Sandra (9.34) 0:57.78 0:54.03 +0:03.75
2nd Stephenson, Jayden (9.88) 1:00.62 0:43.85 +0:16.77
3rd Correa, Sofia (9.39) 1:18.07 1:16.25 +0:01.82
================================================================================
Event #38  Boys  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st ramirez, jacob (9.96) 0:56.84
2nd Peacox, Brayden (9.25) 0:57.58 1:00.01 -0:02.43
================================================================================
Event #39  Girls  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Aquino, Ava (10.48) 0:51.87 1:04.81 -0:12.94
================================================================================
Event #40  Boys  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tran, Jonathan (12.79) 0:48.85
2nd Scupien, David (11.23) 0:54.47 0:58.11 -0:03.64
3rd Swerdlow, Ari (10.22) 1:42.04
================================================================================
Event #45  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Aquino, Emily (5.48) 0:43.38 0:42.94 +0:00.44
2nd Muscolino, Aubrey (5.56) 0:57.67 1:00.89 -0:03.22
3rd Harmon, Zoey (5.98) 1:00.75
4th Moxley, Lilhy (6.49) 1:01.56
================================================================================
Event #46  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Quinones, Oliver (6.91) 0:28.87 0:29.28 -0:00.41
2nd Vega, Jaxon (6.86) 0:40.52 0:33.09 +0:07.43
3rd Peacox, Jackson (5.82) 0:41.08
4th Wornkey, Van (6.85) 0:43.83 0:48.15 -0:04.32
5th Pan, Max (6.86) 1:15.16 0:55.18 +0:19.98
6th Schneider, Nicholas (5.28) 1:57.87
================================================================================
Event #47  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Michelson, Lily (8.63) 0:33.48
2nd Mendez, Riley (7.35) 0:35.50 0:35.25 +0:00.25
================================================================================
Event #48  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Schneider, Taylor (7.75) 0:49.69 1:03.56 -0:13.87
2nd Lee, Connor (7.33) 0:59.22 1:06.94 -0:07.72
3rd Doshi, Rishabh (7.01) 1:01.82 0:45.70 +0:16.12
================================================================================
Event #49  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Stephenson, Jayden (9.88) 0:41.67 0:51.13 -0:09.46
2nd Tamhankar, Shravani (10.98) 0:41.87 0:41.27 +0:00.60
================================================================================
Event #50  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Peacox, Brayden (9.25) 0:30.45 0:52.50 -0:22.05
2nd ramirez, jacob (9.96) 0:32.82
3rd Lopez, Edwin (9.22) 0:32.93
================================================================================
Event #51  Girls  5&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Muscolino, Aubrey (5.56) 2:04.92
================================================================================
Event #52  Boys  5&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Peacox, Jackson (5.82) 1:25.27 1:37.35 -0:12.08
================================================================================
Event #53  Girls  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mendez, Riley (7.35) 1:22.16 1:16.43 +0:05.73
================================================================================
Event #54  Boys  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Vega, Jaxon (6.86) 1:20.19 1:18.36 +0:01.83
2nd Wornkey, Van (6.85) 1:31.88
================================================================================
Event #55  Girls  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Scupien, Sandra (9.34) 1:18.03 1:15.84 +0:02.19
2nd Correa, Sofia (9.39) 1:29.59 1:34.09 -0:04.50
================================================================================
Event #56  Boys  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Peacox, Brayden (9.25) 1:07.47 1:12.96 -0:05.49
2nd ramirez, jacob (9.96) 1:13.16
================================================================================
Event #57  Girls  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Aquino, Ava (10.48) 0:59.04 1:08.22 -0:09.18
================================================================================
Event #58  Boys  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tran, Jonathan (12.79) 1:17.38
2nd Scupien, David (11.23) 1:26.13 1:18.54 +0:07.59
================================================================================
Event #60  Boys  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Quinones, Oliver (6.91) 2:16.03 2:03.22 +0:12.81
================================================================================
Event #62  Boys  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Peacox, Brayden (9.25) 2:09.97
2nd Swerdlow, Ari (10.22) 2:51.73
3rd Doshi, Rishabh (7.01) 3:07.29
================================================================================
Event #64  Boys  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Clarke, Tyler (4.36) 0:59.18
================================================================================
Event #65  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Aquino, Emily (5.48) 0:35.41 0:40.76 -0:05.35
2nd Harmon, Zoey (5.98) 0:35.47
3rd Muscolino, Aubrey (5.56) 0:42.30 0:44.19 -0:01.89
4th Hannigan, Emmalia (5.55) 0:46.73 0:47.53 -0:00.80
5th Boyanapalli, Niharika (5.54) 0:58.67
================================================================================
Event #66  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Quinones, Oliver (6.91) 0:19.32 0:18.99 +0:00.33
2nd Pan, Max (6.86) 0:28.75 0:33.78 -0:05.03
3rd Ritchie, Bennett (6.6) 0:31.62
4th Vega, Jaxon (6.86) 0:31.72 0:33.98 -0:02.26
5th Peacox, Jackson (5.82) 0:32.35 0:54.39 -0:22.04
6th Kaufman, Asher (5.13) 0:41.39 0:43.73 -0:02.34
7th Wornkey, Van (6.85) 0:41.91 0:39.96 +0:01.95
8th Boswell, Lawerence (5.83) 0:44.39
9th Schneider, Nicholas (5.28) 0:46.92 0:52.96 -0:06.04
================================================================================
Event #67  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Rod, Emily (7.49) 0:23.60
2nd Michelson, Lily (8.63) 0:26.55
3rd Mendez, Riley (7.35) 0:27.04 0:28.18 -0:01.14
================================================================================
Event #68  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Whiffin, Samuel (7.37) 0:34.37
2nd Doshi, Rishabh (7.01) 0:40.51 0:37.54 +0:02.97
3rd Lee, Connor (7.33) 0:46.10 0:43.13 +0:02.97
================================================================================
Event #69  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tamhankar, Shravani (10.98) 0:25.39 0:24.72 +0:00.67
2nd Tamhankar, Simran (9.04) 0:26.45 0:26.10 +0:00.35
3rd Stephenson, Jayden (9.88) 0:28.33 0:32.38 -0:04.05
4th Correa, Sofia (9.39) 0:32.10
================================================================================
Event #70  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lopez, Edwin (9.22) 0:19.08
2nd ramirez, jacob (9.96) 0:20.63
3rd Peacox, Brayden (9.25) 0:25.65 0:45.81 -0:20.16
4th Swerdlow, Ari (10.22) 0:29.93 0:37.13 -0:07.20
================================================================================
Event #71  Girls  5&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Muscolino, Aubrey (5.56) 1:31.16 1:36.73 -0:05.57
================================================================================
Event #72  Boys  5&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Peacox, Jackson (5.82) 1:24.31 1:36.10 -0:11.79
================================================================================
Event #73  Girls  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mendez, Riley (7.35) 1:08.75 1:11.94 -0:03.19
================================================================================
Event #74  Boys  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Quinones, Oliver (6.91) 0:44.12 0:45.75 -0:01.63
2nd Pan, Max (6.86) 1:29.31 1:13.60 +0:15.71
3rd Wornkey, Van (6.85) 1:32.16 1:34.18 -0:02.02
4th Schneider, Taylor (7.75) 1:32.41 1:43.84 -0:11.43
================================================================================
Event #75  Girls  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Scupien, Sandra (9.34) 0:44.12 0:46.94 -0:02.82
2nd Stephenson, Jayden (9.88) 1:02.29 1:05.70 -0:03.41
3rd Tamhankar, Simran (9.04) 1:19.69 1:49.40 -0:29.71
================================================================================
Event #76  Boys  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st ramirez, jacob (9.96) 0:48.33
2nd Peacox, Brayden (9.25) 0:56.80 0:55.93 +0:00.87
================================================================================
Event #77  Girls  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Aquino, Ava (10.48) 0:42.44 1:07.16 -0:24.72
2nd Tamhankar, Shravani (10.98) 1:08.77 1:05.69 +0:03.08
================================================================================
Event #78  Boys  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tran, Jonathan (12.79) 0:35.16
2nd Scupien, David (11.23) 0:57.56 0:49.15 +0:08.41
3rd Swerdlow, Ari (10.22) 1:19.27

August 20th, 2016

8/20/2016  Swim Competition – Irvine
Total Participants Checked-In : 96
Event #1  Girls  6&U  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kambal, Sanvi (6.8) 2:03.89 2:15.76 -0:11.87
2nd Latch, Zoe (6.72) 2:20.34 2:39.08 -0:18.74
================================================================================
Event #3  Girls  07-08  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Rodriguez, Izzy (7.9) 1:31.27 1:38.46 -0:07.19
2nd Wong, Zoe (8.02) 1:31.65 1:39.57 -0:07.92
3rd Salazar, Reese (8.11) 1:46.44 1:43.64 +0:02.80
4th Mandel, Lexi (8.03) 2:01.83 1:46.72 +0:15.11
5th Pham, Mira (8.23) 2:07.07
6th Tibackx, Sydney (7.3) 2:10.22 2:05.64 +0:04.58
================================================================================
Event #4  Boys  07-08  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kam, Colin (8.37) 2:12.07
2nd George, Aiden (8.11) 2:26.13 2:22.44 +0:03.69
3rd Zhou, Aren (7.82) 2:56.28 2:52.63 +0:03.65
================================================================================
Event #5  Girls  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Stayt, Caitlin (9.39) 1:26.82 1:32.77 -0:05.95
2nd Smith, Eliana (9.91) 1:43.94 2:10.26 -0:26.32
================================================================================
Event #6  Boys  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Leach, Troy (10.3) 1:27.01 1:32.62 -0:05.61
2nd Commissariat, Zane (9.66) 1:47.75 1:54.63 -0:06.88
================================================================================
Event #7  Girls  11-16  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wong, Kai (13.16) 1:13.34 1:15.57 -0:02.23
2nd Smith, Aria (12.62) 1:25.65 1:31.46 -0:05.81
================================================================================
Event #8  Boys  11-16  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mah, Jeremy (12.9) 1:08.25
2nd Leach, Bryce (12.98) 1:15.40 1:19.27 -0:03.87
3rd Pham, Makati (11.14) 1:30.85 1:31.72 -0:00.87
================================================================================
Event #10  Boys  4&U  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bauer, Magnus (4.6) 0:49.70 0:59.58 -0:09.88
================================================================================
Event #11  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kambal, Sanvi (6.8) 0:25.40 0:29.51 -0:04.11
2nd Latch, Zoe (6.72) 0:32.34 0:37.15 -0:04.81
3rd Latch, Stella (5.06) 0:45.25
4th Rahman, Sophia (5.88) 0:49.58
================================================================================
Event #12  Boys  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Salazar, Cadel (5.57) 0:30.25 0:39.01 -0:08.76
2nd Chiang, Matthew (6.27) 0:32.97 0:33.07 -0:00.10
3rd Hamilton, Drake (5.36) 0:39.27 0:39.57 -0:00.30
4th Rahman, Jacob (6.41) 0:41.96 0:48.26 -0:06.30
5th Lender, Max (6.86) 0:45.00
================================================================================
Event #13  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Soni, Aahana (7.36) 0:17.46 0:19.75 -0:02.29
2nd Wong, Zoe (8.02) 0:21.20 0:18.41 +0:02.79
3rd Pham, Mira (8.23) 0:25.53 0:27.28 -0:01.75
4th Mendenhall, Marli (8.73) 0:26.64
5th Tibackx, Sydney (7.3) 0:26.82 0:26.08 +0:00.74
6th Mandel, Lexi (8.03) 0:27.45 0:23.64 +0:03.81
7th Le, Kayla (8.75) 0:29.83 0:27.28 +0:02.55
8th Palleti, Sriya (7.58) 0:31.35 0:29.32 +0:02.03
9th alixes, jennica (7.84) 0:33.59
10th Park, Jenny (8.59) 0:40.16 0:38.93 +0:01.23
11th Han, Christine (7.69) 0:45.20
================================================================================
Event #14  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st George, Aiden (8.11) 0:27.44 0:27.58 -0:00.14
2nd Kam, Colin (8.37) 0:29.32 0:28.13 +0:01.19
3rd Lai, Du (8.09) 0:37.15 0:35.26 +0:01.89
4th Chen, Connor (8.28) 0:38.51
5th Zhou, Aren (7.82) 0:40.07 0:37.07 +0:03.00
6th Parizi, Kiyan (7.23) 0:43.46 0:50.09 -0:06.63
================================================================================
Event #15  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wong, Makena (10.71) 0:15.96 0:17.65 -0:01.69
2nd Stayt, Caitlin (9.39) 0:17.16 0:18.75 -0:01.59
3rd Smith, Eliana (9.91) 0:22.70 0:24.10 -0:01.40
4th Schafer, Iris (9.83) 0:24.82 0:27.63 -0:02.81
================================================================================
Event #16  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Leach, Troy (10.3) 0:15.72 0:15.90 -0:00.18
2nd Commissariat, Zane (9.66) 0:20.47 0:20.15 +0:00.32
3rd Calen, Joshua (9.16) 0:26.38 0:26.52 -0:00.14
4th Ngo, Wilson (9.64) 0:29.12 0:29.78 -0:00.66
================================================================================
Event #17  Girls  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Soni, Aahana (7.36) 0:42.33 0:51.50 -0:09.17
2nd Rodriguez, Izzy (7.9) 0:42.40 0:43.12 -0:00.72
3rd Kambal, Sanvi (6.8) 0:58.09 1:06.57 -0:08.48
================================================================================
Event #18  Boys  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Rahman, Jacob (6.41) 0:34.38 1:46.15 -1:11.77
2nd Chiang, Matthew (6.27) 1:14.00 1:18.25 -0:04.25
================================================================================
Event #19  Girls  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wong, Zoe (8.02) 0:39.12 0:42.45 -0:03.33
2nd Stayt, Caitlin (9.39) 0:40.43 0:45.63 -0:05.20
3rd Salazar, Reese (8.11) 0:53.50 0:55.26 -0:01.76
4th Schafer, Iris (9.83) 1:05.07 1:03.96 +0:01.11
5th Ahn, Lea (9.16) 1:07.83
6th Mandel, Lexi (8.03) 1:14.45 0:59.15 +0:15.30
================================================================================
Event #20  Boys  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st George, Aiden (8.11) 1:19.81 1:09.33 +0:10.48
================================================================================
Event #21  Girls  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wong, Kai (13.16) 0:32.40 0:34.44 -0:02.04
2nd Smith, Aria (12.62) 0:36.51 0:41.45 -0:04.94
3rd Wong, Makena (10.71) 0:36.62 0:42.27 -0:05.65
================================================================================
Event #22  Boys  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mah, Jeremy (12.9) 0:30.06
2nd Leach, Bryce (12.98) 0:32.82 0:33.47 -0:00.65
3rd Leach, Troy (10.3) 0:37.46 0:40.77 -0:03.31
4th Pham, Makati (11.14) 0:39.76 0:41.77 -0:02.01
================================================================================
Event #23  Girls  Open  100yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wong, Zoe (8.02) 1:34.82 1:35.13 -0:00.31
2nd Stayt, Caitlin (9.39) 1:37.03 1:52.95 -0:15.92
================================================================================
Event #25  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Le, Adelyn (4.26) 0:30.39 0:50.44 -0:20.05
2nd Aoalin, Marley (3.93) 0:55.50
================================================================================
Event #26  Boys  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bauer, Magnus (4.6) 0:47.27 0:51.03 -0:03.76
2nd Gallo, Vincent (4.81) 0:57.64
================================================================================
Event #27  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Pramono, Haylee (5.41) 0:28.45 1:21.25 -0:52.80
2nd Kambal, Sanvi (6.8) 0:28.82 0:30.08 -0:01.26
3rd Latch, Zoe (6.72) 0:29.56 0:33.72 -0:04.16
4th Lam, Aleena (6.2) 0:32.30 0:35.10 -0:02.80
5th Latch, Stella (5.06) 0:38.00 0:57.07 -0:19.07
6th Rahman, Sophia (5.88) 0:38.71 0:41.08 -0:02.37
7th Commissariat, Zara (6.05) 0:39.39 0:41.57 -0:02.18
8th Nasu, Momoka (6.07) 0:56.83 0:52.10 +0:04.73
9th Demirjian, Charles (6.33) 1:10.06 1:00.09 +0:09.97
================================================================================
Event #28  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Salazar, Cadel (5.57) 0:26.81 0:30.27 -0:03.46
2nd Chiang, Matthew (6.27) 0:29.39 0:31.06 -0:01.67
3rd Weiss, Jack (5.94) 0:31.20 0:41.06 -0:09.86
4th Hamilton, Drake (5.36) 0:31.46 0:31.28 +0:00.18
5th Akula, Sathvik (6.91) 0:41.52
6th Rahman, Jacob (6.41) 0:42.22 0:37.88 +0:04.34
7th Lender, Max (6.86) 0:46.19
8th Gallo, Lorenzo (6.71) 0:48.50
9th Diep, Connor (5.87) 0:48.65 0:58.71 -0:10.06
10th Lee, Jonathan (5.62) 0:50.69
11th Robertson, Austen (5.32) 0:57.39
12th Singh, Ishaan (5.14) 1:26.68 1:14.84 +0:11.84
13th Geraci, Richard (5.31) 1:37.51
================================================================================
Event #29  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wong, Zoe (8.02) 0:21.37 0:22.65 -0:01.28
2nd Soni, Aahana (7.36) 0:22.27 0:23.83 -0:01.56
3rd Diep, Mikayla (8.16) 0:26.31 0:27.15 -0:00.84
4th Tibackx, Sydney (7.3) 0:26.56 0:29.15 -0:02.59
5th Palleti, Sriya (7.58) 0:27.39 0:25.46 +0:01.93
6th Le, Kayla (8.75) 0:27.88 0:28.62 -0:00.74
7th Mandel, Lexi (8.03) 0:28.20 0:24.88 +0:03.32
8th Pham, Mira (8.23) 0:30.31 0:29.13 +0:01.18
9th Han, Christine (7.69) 0:31.46 0:31.02 +0:00.44
10th Mendenhall, Marli (8.73) 0:32.76
11th Park, Jenny (8.59) 0:33.05 0:30.94 +0:02.11
12th Lam, Melanie (8.67) 0:33.38 0:30.90 +0:02.48
13th Nasu, Haluka (8.12) 0:36.56 0:36.32 +0:00.24
14th alixes, jennica (7.84) 0:38.31
15th Hanai, Aya (7.48) 0:38.56 0:35.85 +0:02.71
16th Demirjian, Meliné (8.19) 0:46.26 0:47.20 -0:00.94
================================================================================
Event #30  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tanaka, Kent (8.1) 0:26.27
2nd Gray, Orion (7.88) 0:27.72 0:30.22 -0:02.50
3rd Kam, Colin (8.37) 0:29.75 0:32.94 -0:03.19
4th Chen, Connor (8.28) 0:30.09
5th George, Aiden (8.11) 0:30.13 0:33.83 -0:03.70
6th Ambat, Ethan (8.26) 0:30.76 0:36.69 -0:05.93
7th Lai, Du (8.09) 0:32.06 0:29.07 +0:02.99
8th Kido, Sei (7.67) 0:33.32 0:34.69 -0:01.37
9th Zhou, Aren (7.82) 0:38.34 0:35.62 +0:02.72
10th Parizi, Kiyan (7.23) 0:39.78 0:48.33 -0:08.55
11th Jambhekar, Aarin (7.51) 0:42.89 0:46.21 -0:03.32
================================================================================
Event #31  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wong, Makena (10.71) 0:17.07 0:20.03 -0:02.96
2nd Stayt, Caitlin (9.39) 0:18.63 0:19.46 -0:00.83
3rd Smith, Eliana (9.91) 0:21.19 0:23.37 -0:02.18
4th Lausten, Jordan (9.74) 0:23.71 0:22.08 +0:01.63
5th Schafer, Iris (9.83) 0:29.19 0:27.89 +0:01.30
================================================================================
Event #32  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Leach, Troy (10.3) 0:18.47 0:19.82 -0:01.35
2nd Commissariat, Zane (9.66) 0:21.82 0:22.07 -0:00.25
3rd Calen, Joshua (9.16) 0:25.65 0:26.57 -0:00.92
4th Ngo, Wilson (9.64) 0:30.15 0:32.22 -0:02.07
5th Yousefi, Sam (9.91) 0:34.09 0:32.71 +0:01.38
================================================================================
Event #33  Girls  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Rahman, Sophia (5.88) 1:12.58 1:14.89 -0:02.31
================================================================================
Event #35  Girls  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Rodriguez, Izzy (7.9) 0:42.08 0:44.34 -0:02.26
2nd Soni, Aahana (7.36) 0:47.41 0:51.89 -0:04.48
3rd Palleti, Sriya (7.58) 0:59.59 0:59.39 +0:00.20
4th Tibackx, Sydney (7.3) 0:59.82 1:05.76 -0:05.94
5th Kambal, Sanvi (6.8) 1:05.38 1:06.70 -0:01.32
6th Han, Christine (7.69) 1:09.33 1:12.12 -0:02.79
7th Demirjian, Charles (6.33) 2:35.82
================================================================================
Event #36  Boys  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Saadi, Waleed (7.5) 0:51.44
2nd Chiang, Matthew (6.27) 1:07.39 1:07.01 +0:00.38
3rd Rahman, Jacob (6.41) 1:28.25 1:33.10 -0:04.85
4th Parizi, Kiyan (7.23) 1:31.26 1:51.98 -0:20.72
================================================================================
Event #37  Girls  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Stayt, Caitlin (9.39) 0:40.78 0:43.08 -0:02.30
2nd Wong, Zoe (8.02) 0:44.33 0:48.38 -0:04.05
3rd Salazar, Reese (8.11) 0:46.84 0:46.02 +0:00.82
4th Smith, Eliana (9.91) 0:49.78 1:06.37 -0:16.59
5th Lausten, Jordan (9.74) 0:51.00
6th Mandel, Lexi (8.03) 0:56.69 0:55.77 +0:00.92
7th Ahn, Lea (9.16) 0:57.19
8th Schafer, Iris (9.83) 1:02.31 1:01.08 +0:01.23
9th Pham, Mira (8.23) 1:10.50 1:01.78 +0:08.72
10th Park, Jenny (8.59) 1:14.28 1:06.01 +0:08.27
11th Demirjian, Meliné (8.19) 1:23.35
================================================================================
Event #38  Boys  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Calen, Joshua (9.16) 0:59.40 0:59.83 -0:00.43
2nd Kam, Colin (8.37) 1:01.97 1:07.60 -0:05.63
3rd Yousefi, Sam (9.91) 1:07.46 1:16.96 -0:09.50
================================================================================
Event #39  Girls  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wong, Kai (13.16) 0:32.32 0:34.65 -0:02.33
2nd Wong, Makena (10.71) 0:38.50 0:41.31 -0:02.81
3rd Smith, Aria (12.62) 0:41.33 0:45.28 -0:03.95
4th Gray, Kiera (11.45) 0:44.02 0:43.84 +0:00.18
5th Panda, Celina (11.34) 1:09.13 1:11.20 -0:02.07
================================================================================
Event #40  Boys  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mah, Jeremy (12.9) 0:30.45
2nd Leach, Bryce (12.98) 0:37.15 0:35.50 +0:01.65
3rd Pham, Makati (11.14) 0:42.46 0:43.09 -0:00.63
4th Leach, Troy (10.3) 0:47.34 0:45.27 +0:02.07
================================================================================
Event #41  Girls  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wong, Kai (13.16) 0:11.37 1:20.40 -1:09.03
2nd Stayt, Caitlin (9.39) 1:27.65 1:37.14 -0:09.49
3rd Rodriguez, Izzy (7.9) 1:29.97 1:30.19 -0:00.22
4th Wong, Zoe (8.02) 1:36.33 1:41.57 -0:05.24
5th Mandel, Lexi (8.03) 1:57.82 1:49.46 +0:08.36
================================================================================
Event #42  Boys  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Leach, Bryce (12.98) 1:17.16 1:20.52 -0:03.36
2nd Pham, Makati (11.14) 1:31.64 1:34.46 -0:02.82
3rd Leach, Troy (10.3) 1:37.26 1:41.71 -0:04.45
================================================================================
Event #43  Girls  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Le, Adelyn (4.26) 0:42.56
================================================================================
Event #44  Boys  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bauer, Magnus (4.6) 1:00.77 1:01.09 -0:00.32
================================================================================
Event #45  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Saadi, Leema (6.3) 0:27.38
2nd Kambal, Sanvi (6.8) 0:29.65 0:34.46 -0:04.81
3rd Latch, Zoe (6.72) 0:40.41 0:39.32 +0:01.09
4th Rahman, Sophia (5.88) 0:43.63 0:47.06 -0:03.43
5th Latch, Stella (5.06) 0:47.75 1:24.97 -0:37.22
6th Lam, Aleena (6.2) 1:00.88 1:00.52 +0:00.36
================================================================================
Event #46  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Salazar, Cadel (5.57) 0:25.75 0:39.46 -0:13.71
2nd Tanaka, George (5.4) 0:30.14
3rd Weiss, Jack (5.94) 0:32.45 0:44.07 -0:11.62
4th Chiang, Matthew (6.27) 0:40.50 0:41.02 -0:00.52
5th Rahman, Jacob (6.41) 0:43.66 0:51.21 -0:07.55
6th Hamilton, Drake (5.36) 0:44.22 0:48.28 -0:04.06
7th Lender, Max (6.86) 0:48.59
8th Gallo, Lorenzo (6.71) 1:19.63
================================================================================
Event #47  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Soni, Aahana (7.36) 0:23.64 0:24.59 -0:00.95
2nd Wong, Zoe (8.02) 0:23.85 0:26.64 -0:02.79
3rd Mandel, Lexi (8.03) 0:24.95 0:25.65 -0:00.70
4th Dinh, Alyssa (8.93) 0:26.56
5th Tibackx, Sydney (7.3) 0:27.38 0:28.16 -0:00.78
6th Pham, Mira (8.23) 0:29.91 0:29.40 +0:00.51
7th Le, Kayla (8.75) 0:30.56 0:30.45 +0:00.11
8th Palleti, Sriya (7.58) 0:31.15 0:31.33 -0:00.18
9th Mendenhall, Marli (8.73) 0:34.07 0:42.38 -0:08.31
10th Diep, Mikayla (8.16) 0:34.27 0:38.19 -0:03.92
11th Smith, Cali (8.82) 0:36.21 0:38.39 -0:02.18
12th Hanai, Aya (7.48) 0:41.84 0:48.62 -0:06.78
13th alixes, jennica (7.84) 0:42.27
14th Lam, Melanie (8.67) 0:42.77 0:45.01 -0:02.24
15th Han, Christine (7.69) 0:43.91 0:42.00 +0:01.91
16th Nasu, Haluka (8.12) 0:45.02 0:45.58 -0:00.56
17th Park, Jenny (8.59) 0:46.09 0:44.90 +0:01.19
================================================================================
Event #48  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tanaka, Kent (8.1) 0:25.00
2nd Kam, Colin (8.37) 0:29.27 0:29.65 -0:00.38
3rd George, Aiden (8.11) 0:30.00 0:31.02 -0:01.02
4th Ambat, Ethan (8.26) 0:31.01 0:39.68 -0:08.67
5th Gray, Orion (7.88) 0:35.84
6th Zhou, Aren (7.82) 0:39.27 0:41.81 -0:02.54
7th Lai, Du (8.09) 0:40.07 0:39.58 +0:00.49
8th Jambhekar, Aarin (7.51) 0:48.63 0:52.90 -0:04.27
9th Chen, Connor (8.28) 0:53.26
10th Parizi, Kiyan (7.23) 0:56.66 1:06.14 -0:09.48
================================================================================
Event #49  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wong, Makena (10.71) 0:19.84 0:21.90 -0:02.06
2nd Stayt, Caitlin (9.39) 0:20.12 0:22.53 -0:02.41
3rd Lausten, Jordan (9.74) 0:22.51 0:22.53 -0:00.02
4th Smith, Eliana (9.91) 0:23.69 0:26.28 -0:02.59
5th Schafer, Iris (9.83) 0:33.01 0:35.02 -0:02.01
================================================================================
Event #50  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Leach, Troy (10.3) 0:22.53 0:22.78 -0:00.25
2nd Commissariat, Zane (9.66) 0:25.21 0:25.28 -0:00.07
3rd Calen, Joshua (9.16) 0:28.94 0:28.69 +0:00.25
4th Geraci, Ronnie (10.89) 0:32.39
5th Ngo, Wilson (9.64) 0:35.56 0:34.96 +0:00.60
6th Abad, Matthew (9.55) 0:42.95
================================================================================
Event #51  Girls  5&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Rahman, Sophia (5.88) 1:30.20
================================================================================
Event #52  Boys  5&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Salazar, Cadel (5.57) 1:07.31
2nd Weiss, Jack (5.94) 1:12.19 1:17.78 -0:05.59
================================================================================
Event #53  Girls  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Rodriguez, Izzy (7.9) 0:51.38 0:51.52 -0:00.14
2nd Soni, Aahana (7.36) 0:52.34 0:54.90 -0:02.56
3rd Kambal, Sanvi (6.8) 1:02.10 1:09.89 -0:07.79
4th Tibackx, Sydney (7.3) 1:02.62 1:03.81 -0:01.19
5th Palleti, Sriya (7.58) 1:07.69
6th Latch, Zoe (6.72) 1:25.45 1:29.14 -0:03.69
7th Han, Christine (7.69) 1:37.31 1:43.85 -0:06.54
================================================================================
Event #54  Boys  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chiang, Matthew (6.27) 1:31.56 1:31.14 +0:00.42
2nd Parizi, Kiyan (7.23) 1:59.45
================================================================================
Event #55  Girls  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Stayt, Caitlin (9.39) 0:44.53 0:50.00 -0:05.47
2nd Lausten, Jordan (9.74) 0:49.46 0:49.44 +0:00.02
3rd Wong, Zoe (8.02) 0:53.12 0:56.94 -0:03.82
4th Smith, Eliana (9.91) 0:53.89 0:56.95 -0:03.06
5th Ahn, Lea (9.16) 0:55.63
6th Mandel, Lexi (8.03) 0:56.84 0:54.12 +0:02.72
7th Salazar, Reese (8.11) 0:58.08 0:55.44 +0:02.64
8th Pham, Mira (8.23) 1:04.15 1:02.83 +0:01.32
9th Schafer, Iris (9.83) 1:16.38 1:14.99 +0:01.39
================================================================================
Event #56  Boys  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kam, Colin (8.37) 1:03.19 1:05.46 -0:02.27
2nd George, Aiden (8.11) 1:04.46 1:17.40 -0:12.94
3rd Calen, Joshua (9.16) 1:05.63 0:58.39 +0:07.24
4th Ambat, Ethan (8.26) 1:20.32 1:23.45 -0:03.13
================================================================================
Event #57  Girls  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wong, Kai (13.16) 0:37.70 0:41.89 -0:04.19
2nd Smith, Aria (12.62) 0:45.01 0:48.15 -0:03.14
3rd Wong, Makena (10.71) 0:46.40 0:48.34 -0:01.94
4th Gray, Kiera (11.45) 0:53.90 0:56.14 -0:02.24
5th Panda, Celina (11.34) 1:34.71 1:43.27 -0:08.56
================================================================================
Event #58  Boys  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mah, Jeremy (12.9) 0:35.22
2nd Leach, Bryce (12.98) 0:44.64 0:40.45 +0:04.19
3rd Pham, Makati (11.14) 0:45.62 0:45.83 -0:00.21
4th Leach, Troy (10.3) 0:47.90 0:50.94 -0:03.04
5th Dinh, Ryan (11.47) 0:49.91
================================================================================
Event #59  Girls  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Stayt, Caitlin (9.39) 1:38.94 1:47.96 -0:09.02
2nd Wong, Zoe (8.02) 1:55.87 1:57.84 -0:01.97
3rd Mandel, Lexi (8.03) 2:02.83 1:57.19 +0:05.64
4th Ahn, Lea (9.16) 2:06.71
================================================================================
Event #60  Boys  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Leach, Bryce (12.98) 1:37.87 1:34.47 +0:03.40
2nd Pham, Makati (11.14) 1:41.16 1:43.02 -0:01.86
3rd Kam, Colin (8.37) 2:13.41
4th Weiss, Jack (5.94) 2:34.19
================================================================================
Event #61  Girls  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wong, Kai (13.16) 1:06.15 1:10.33 -0:04.18
2nd Stayt, Caitlin (9.39) 1:21.27 1:25.46 -0:04.19
3rd Wong, Zoe (8.02) 1:31.54 1:35.37 -0:03.83
4th Salazar, Reese (8.11) 1:41.96 1:32.27 +0:09.69
5th Mandel, Lexi (8.03) 1:42.14 1:43.03 -0:00.89
================================================================================
Event #62  Boys  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mah, Jeremy (12.9) 0:58.37
2nd Leach, Bryce (12.98) 1:11.52 1:12.44 -0:00.92
3rd Leach, Troy (10.3) 1:18.96 1:14.89 +0:04.07
4th Pham, Makati (11.14) 1:20.87 1:21.94 -0:01.07
5th Weiss, Jack (5.94) 2:29.96 2:23.51 +0:06.45
================================================================================
Event #63  Girls  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Le, Adelyn (4.26) 0:37.32 0:47.05 -0:09.73
================================================================================
Event #64  Boys  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bauer, Magnus (4.6) 0:44.66 0:55.03 -0:10.37
2nd Gallo, Vincent (4.81) 0:52.81
================================================================================
Event #65  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kambal, Sanvi (6.8) 0:23.77 0:23.81 -0:00.04
2nd Latch, Zoe (6.72) 0:24.75 0:30.45 -0:05.70
3rd Commissariat, Zara (6.05) 0:28.82 0:34.81 -0:05.99
4th Pramono, Haylee (5.41) 0:33.35 1:03.32 -0:29.97
5th Sung, Yitong (6.98) 0:35.83
6th Rahman, Sophia (5.88) 0:37.12 0:40.56 -0:03.44
7th Sarafian, Sanam (6.62) 0:38.87
8th Latch, Stella (5.06) 0:39.31 0:45.14 -0:05.83
9th Lam, Aleena (6.2) 0:40.84 0:43.07 -0:02.23
10th Baik, Lexi (5.18) 0:50.60
11th Tavares, Sophia (5.98) 0:54.63
12th Nasu, Momoka (6.07) 0:58.34 1:01.10 -0:02.76
13th Demirjian, Charles (6.33) 1:01.90 0:46.19 +0:15.71
================================================================================
Event #66  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Salazar, Cadel (5.57) 0:26.83 0:25.40 +0:01.43
2nd Chiang, Matthew (6.27) 0:28.33 0:25.35 +0:02.98
3rd Tanaka, George (5.4) 0:28.77
4th Weiss, Jack (5.94) 0:29.15 0:31.20 -0:02.05
5th Hamilton, Drake (5.36) 0:31.01 0:34.93 -0:03.92
6th Lender, Max (6.86) 0:33.06
7th Akula, Sathvik (6.91) 0:34.84
8th Gallo, Lorenzo (6.71) 0:41.27 0:35.78 +0:05.49
9th Rahman, Jacob (6.41) 0:43.56 0:40.25 +0:03.31
10th Lee, Jonathan (5.62) 0:45.26
11th Diep, Connor (5.87) 0:46.56 0:53.82 -0:07.26
12th Robertson, Austen (5.32) 0:49.89
13th Hanai, Zain (5) 0:54.65
14th Acosta, Elijah (6.93) 1:11.20
15th Geraci, Richard (5.31) 1:24.96 1:26.53 -0:01.57
================================================================================
Event #67  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wong, Zoe (8.02) 0:17.52 0:18.58 -0:01.06
2nd Soni, Aahana (7.36) 0:18.13 0:19.68 -0:01.55
3rd Mandel, Lexi (8.03) 0:20.47 0:19.45 +0:01.02
4th Palleti, Sriya (7.58) 0:22.60 0:24.34 -0:01.74
5th Mendenhall, Marli (8.73) 0:23.47 0:32.21 -0:08.74
6th Tibackx, Sydney (7.3) 0:24.78 0:22.84 +0:01.94
7th Pham, Mira (8.23) 0:25.06 0:25.18 -0:00.12
8th Dinh, Alyssa (8.93) 0:25.85
9th Smith, Cali (8.82) 0:26.52 0:32.19 -0:05.67
10th Le, Kayla (8.75) 0:27.51 0:24.62 +0:02.89
11th Lam, Melanie (8.67) 0:29.41 0:34.21 -0:04.80
12th Sung, Yifei (8.65) 0:29.45
13th Han, Christine (7.69) 0:30.03 0:35.02 -0:04.99
14th Diep, Mikayla (8.16) 0:30.60 0:30.91 -0:00.31
15th alixes, jennica (7.84) 0:31.37
16th Qiu, Phoebe (7.14) 0:33.00 0:31.59 +0:01.41
17th Park, Jenny (8.59) 0:33.26 0:32.00 +0:01.26
18th Demirjian, Meliné (8.19) 0:36.12 0:42.06 -0:05.94
19th Nasu, Haluka (8.12) 0:36.33 0:37.69 -0:01.36
20th Hanai, Aya (7.48) 0:40.68 0:34.82 +0:05.86
================================================================================
Event #68  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tanaka, Kent (8.1) 0:20.00
2nd Kam, Colin (8.37) 0:24.01 0:24.07 -0:00.06
3rd Ambat, Ethan (8.26) 0:25.75 0:26.83 -0:01.08
4th George, Aiden (8.11) 0:25.87 0:29.93 -0:04.06
5th Zhou, Aren (7.82) 0:28.53 0:39.88 -0:11.35
6th Sarafian, Kasra (8.09) 0:31.72
7th Kido, Sei (7.67) 0:32.00 0:33.90 -0:01.90
8th Chen, Connor (8.28) 0:32.01
9th Parizi, Kiyan (7.23) 0:34.75 0:44.69 -0:09.94
10th Lai, Du (8.09) 0:36.18 0:29.00 +0:07.18
11th Gray, Orion (7.88) 0:36.44 0:34.69 +0:01.75
12th Jambhekar, Aarin (7.51) 0:41.17 0:42.84 -0:01.67
================================================================================
Event #69  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wong, Makena (10.71) 0:15.75 0:16.27 -0:00.52
2nd Stayt, Caitlin (9.39) 0:15.89 0:17.09 -0:01.20
3rd Smith, Eliana (9.91) 0:17.70 0:19.85 -0:02.15
4th Lausten, Jordan (9.74) 0:20.38 0:19.16 +0:01.22
5th Schafer, Iris (9.83) 0:23.72 0:23.95 -0:00.23
================================================================================
Event #70  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Leach, Troy (10.3) 0:15.46 0:14.25 +0:01.21
2nd Commissariat, Zane (9.66) 0:16.41 0:16.02 +0:00.39
3rd Calen, Joshua (9.16) 0:22.65 0:20.81 +0:01.84
4th Geraci, Ronnie (10.89) 0:23.94
5th Ngo, Wilson (9.64) 0:28.02 0:24.40 +0:03.62
6th Abad, Matthew (9.55) 0:28.32 0:28.84 -0:00.52
7th Yousefi, Sam (9.91) 0:28.81 0:26.31 +0:02.50
================================================================================
Event #71  Girls  5&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Rahman, Sophia (5.88) 1:18.40 1:22.70 -0:04.30
================================================================================
Event #72  Boys  5&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Salazar, Cadel (5.57) 0:55.76 0:53.77 +0:01.99
2nd Weiss, Jack (5.94) 1:09.59 1:27.77 -0:18.18
================================================================================
Event #73  Girls  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Rodriguez, Izzy (7.9) 0:38.90 0:41.41 -0:02.51
2nd Soni, Aahana (7.36) 0:41.10 0:47.94 -0:06.84
3rd Tibackx, Sydney (7.3) 0:55.62 0:53.57 +0:02.05
4th Kambal, Sanvi (6.8) 0:58.84 0:59.70 -0:00.86
5th Latch, Zoe (6.72) 1:01.32 1:18.12 -0:16.80
6th Qiu, Phoebe (7.14) 1:12.62 1:16.40 -0:03.78
7th Han, Christine (7.69) 1:17.82
8th Demirjian, Charles (6.33) 1:59.43
================================================================================
Event #74  Boys  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zhou, Aren (7.82) 1:05.12 1:04.09 +0:01.03
2nd Gray, Orion (7.88) 1:08.65 1:24.71 -0:16.06
3rd Chiang, Matthew (6.27) 1:10.03 0:57.72 +0:12.31
4th Parizi, Kiyan (7.23) 1:26.10
5th Rahman, Jacob (6.41) 1:27.20 1:29.97 -0:02.77
================================================================================
Event #75  Girls  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Stayt, Caitlin (9.39) 0:34.76 0:36.77 -0:02.01
2nd Wong, Zoe (8.02) 0:39.22 0:41.19 -0:01.97
3rd Smith, Eliana (9.91) 0:40.46 0:47.38 -0:06.92
4th Salazar, Reese (8.11) 0:45.39 0:39.57 +0:05.82
5th Lausten, Jordan (9.74) 0:45.50 0:43.78 +0:01.72
6th Mandel, Lexi (8.03) 0:50.09 0:46.02 +0:04.07
7th Schafer, Iris (9.83) 0:54.25 0:57.31 -0:03.06
8th Ahn, Lea (9.16) 0:54.65
9th Pham, Mira (8.23) 0:58.26 0:58.34 -0:00.08
10th Park, Jenny (8.59) 1:14.84 1:12.09 +0:02.75
11th Demirjian, Meliné (8.19) 1:24.25
================================================================================
Event #76  Boys  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kam, Colin (8.37) 0:53.53 0:54.81 -0:01.28
2nd Calen, Joshua (9.16) 0:54.84 0:51.57 +0:03.27
3rd Ambat, Ethan (8.26) 0:58.85 1:01.39 -0:02.54
4th Ngo, Wilson (9.64) 1:03.06
5th George, Aiden (8.11) 1:03.09 1:05.69 -0:02.60
6th Yousefi, Sam (9.91) 1:09.03 1:07.88 +0:01.15
================================================================================
Event #77  Girls  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wong, Kai (13.16) 0:28.91 0:30.15 -0:01.24
2nd Wong, Makena (10.71) 0:34.89 0:35.38 -0:00.49
3rd Smith, Aria (12.62) 0:35.18 0:36.73 -0:01.55
4th Gray, Kiera (11.45) 0:42.15 0:40.63 +0:01.52
5th Panda, Celina (11.34) 1:17.89 0:25.53 +0:52.36
================================================================================
Event #78  Boys  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mah, Jeremy (12.9) 0:25.95
2nd Leach, Bryce (12.98) 0:26.59 0:29.38 -0:02.79
3rd Leach, Troy (10.3) 0:33.08 0:33.01 +0:00.07
4th Pham, Makati (11.14) 0:36.28 0:33.53 +0:02.75
5th Dinh, Ryan (11.47) 0:53.51

August 13th, 2016

8/13/2016  Swim Competition – San Jose
Total Participants Checked-In : 53
Event #1  Girls  6&U  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hutchins, Skye (6.14) 4:15.03
================================================================================
Event #3  Girls  07-08  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Spicknall, Ashlie (8.57) 1:37.34 1:44.18 -0:06.84
================================================================================
Event #5  Girls  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Albuz, Olivia (10.94) 1:44.75 1:42.09 +0:02.66
================================================================================
Event #6  Boys  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Magallanes, Keith (9.18) 1:41.55 1:52.02 -0:10.47
2nd Delmore, Joey (10.73) 2:12.97
3rd Warty, Aniket (9.12) 2:19.56
================================================================================
Event #11  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Myslinski, Aly (6.98) 0:46.50 0:47.37 -0:00.87
2nd Tham, Alyssa (5.96) 1:01.97
3rd Hutchins, Skye (6.14) 1:20.75 0:58.30 +0:22.45
================================================================================
Event #13  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hong, Sarah (8.97) 0:37.01 0:29.50 +0:07.51
================================================================================
Event #14  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tsang, Jacob (8.58) 0:31.38 0:34.34 -0:02.96
2nd De la calle, Julian (8.83) 0:37.94
3rd Shelly, Abhiru (7.44) 0:40.44 0:40.35 +0:00.09
4th Tham, Maxwell (7.78) 0:40.69
5th De la calle, Benjamin (7.04) 0:48.28
================================================================================
Event #15  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Albuz, Olivia (10.94) 0:21.53 0:19.72 +0:01.81
2nd Venkatsh, Anushri (10.14) 0:25.75 0:27.19 -0:01.44
================================================================================
Event #16  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cortright, Joshua (10.52) 0:22.31
================================================================================
Event #20  Boys  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Magallanes, Keith (9.18) 0:50.00 0:49.78 +0:00.22
================================================================================
Event #21  Girls  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Albuz, Olivia (10.94) 0:53.81 0:47.40 +0:06.41
2nd Venkatsh, Anushri (10.14) 1:01.75
================================================================================
Event #22  Boys  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lim, Yi-Xuan (13.65) 0:41.22 0:43.68 -0:02.46
================================================================================
Event #23  Girls  Open  100yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Spicknall, Ashlie (8.57) 1:39.62
================================================================================
Event #25  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hutchins, Islay (4.55) 1:02.65 1:03.54 -0:00.89
================================================================================
Event #27  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kim, Abigail (6.91) 0:24.50
2nd Myslinski, Aly (6.98) 0:33.72 0:31.94 +0:01.78
3rd Bonner, mia (6.41) 0:34.06 0:31.16 +0:02.90
4th Tham, Alyssa (5.96) 0:37.88 0:36.96 +0:00.92
5th Nguyen Rais, Evalynn (5.86) 0:40.50
6th Hutchins, Skye (6.14) 0:42.97 0:47.38 -0:04.41
7th Choi, Alyssa (5.85) 0:47.92
8th Fleet, Chloe (6.26) 0:53.25 0:50.15 +0:03.10
================================================================================
Event #28  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wong, Caleb (6.73) 0:44.81
2nd Fong, Kyle (5.71) 0:45.82 0:51.19 -0:05.37
3rd Wang, William (6.06) 0:47.08
4th Chandra, Calvin (6.69) 0:54.00 0:54.10 -0:00.10
5th Ibuki, Takeshi (5.77) 1:11.59 0:46.09 +0:25.50
================================================================================
Event #29  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hong, Sarah (8.97) 0:27.06 0:26.88 +0:00.18
3rd Ibuki, Mei (7.61) 0:44.44 0:39.75 +0:04.69
4th Suwannakinthorn, Wanisa (7.75) 0:45.65 0:42.34 +0:03.31
================================================================================
Event #30  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st De la calle, Julian (8.83) 0:31.91
2nd Vigil, Ethan (8.16) 0:32.91
3rd Tsang, Jacob (8.58) 0:33.88 0:31.50 +0:02.38
4th Tham, Maxwell (7.78) 0:34.22 0:37.41 -0:03.19
5th De la calle, Benjamin (7.04) 0:35.47
6th Shelly, Abhiru (7.44) 0:35.66 0:31.60 +0:04.06
7th Reynolds, AJ (7.91) 0:44.60
================================================================================
Event #31  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Albuz, Olivia (10.94) 0:22.75 0:23.34 -0:00.59
2nd Venkatsh, Anushri (10.14) 0:35.72 0:30.63 +0:05.09
================================================================================
Event #32  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cortright, Joshua (10.52) 0:24.00
2nd Refstrup Alvear, Joshua (9.39) 0:32.28
3rd Hyung, Sera (9.71) 0:34.04 0:38.15 -0:04.11
4th Lim, YiHeng (9.51) 0:58.60
================================================================================
Event #33  Girls  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tham, Alyssa (5.96) 1:30.78 1:28.69 +0:02.09
================================================================================
Event #34  Boys  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Fong, Kyle (5.71) 1:50.47 2:00.90 -0:10.43
================================================================================
Event #35  Girls  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
2nd Myslinski, Aly (6.98) 1:18.47 1:20.88 -0:02.41
3rd Bonner, mia (6.41) 1:18.54 1:19.16 -0:00.62
================================================================================
Event #36  Boys  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tham, Maxwell (7.78) 1:15.06 1:15.32 -0:00.26
2nd Chandra, Calvin (6.69) 1:42.34
================================================================================
Event #38  Boys  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Magallanes, Keith (9.18) 0:53.72
2nd Warty, Aniket (9.12) 1:12.81
================================================================================
Event #39  Girls  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Albuz, Olivia (10.94) 0:50.03 0:48.85 +0:01.18
2nd Nguyen, Caitlynn (13.65) 0:52.06
3rd Motta, Megan (14.77) 1:11.94
================================================================================
Event #40  Boys  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lim, Yi-Xuan (13.65) 0:45.03 0:43.84 +0:01.19
2nd Delmore, Joey (10.73) 0:54.82
3rd Balocating, Andrew (10.81) 1:07.10
================================================================================
Event #41  Girls  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Spicknall, Ashlie (8.57) 1:33.97
================================================================================
Event #45  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kim, Abigail (6.91) 0:34.92
2nd Myslinski, Aly (6.98) 0:44.25 0:40.37 +0:03.88
3rd Bonner, mia (6.41) 0:48.81 0:57.53 -0:08.72
4th Tham, Alyssa (5.96) 0:56.87
5th Hutchins, Skye (6.14) 1:15.06 1:08.41 +0:06.65
================================================================================
Event #46  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Fong, Kyle (5.71) 1:56.15 1:26.07 +0:30.08
================================================================================
Event #47  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Le, Cindy (7.76) 0:30.03 0:32.59 -0:02.56
2nd Hong, Sarah (8.97) 0:34.00 0:36.16 -0:02.16
4th Suwannakinthorn, Wanisa (7.75) 0:53.41
================================================================================
Event #48  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Le, Phillip (7.76) 0:33.44 0:57.22 -0:23.78
2nd De la calle, Julian (8.83) 0:41.47
3rd Tham, Maxwell (7.78) 0:52.78
================================================================================
Event #49  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Albuz, Olivia (10.94) 0:25.75 0:24.63 +0:01.12
2nd Venkatsh, Anushri (10.14) 0:38.72 0:37.44 +0:01.28
3rd Shah, Raadha (10.77) 0:41.78
================================================================================
Event #50  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ke, Shan (9.26) 0:28.59 0:26.53 +0:02.06
2nd Cortright, Joshua (10.52) 0:31.03
3rd Refstrup Alvear, Joshua (9.39) 0:55.41
================================================================================
Event #55  Girls  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Spicknall, Ashlie (8.57) 0:55.47 1:05.65 -0:10.18
================================================================================
Event #56  Boys  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Warty, Aniket (9.12) 1:04.63 1:17.47 -0:12.84
2nd Tsang, Jacob (8.58) 1:12.78 1:12.12 +0:00.66
================================================================================
Event #57  Girls  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Albuz, Olivia (10.94) 0:56.53 0:53.56 +0:02.97
2nd Motta, Megan (14.77) 1:22.38
================================================================================
Event #58  Boys  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lim, Yi-Xuan (13.65) 0:42.53 0:43.25 -0:00.72
================================================================================
Event #60  Boys  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Saeed, Jibraan (8.91) 1:40.78
2nd Magallanes, Keith (9.18) 1:53.06
3rd Warty, Aniket (9.12) 2:27.35 2:28.12 -0:00.77
================================================================================
Event #61  Girls  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Spicknall, Ashlie (8.57) 1:30.65
================================================================================
Event #62  Boys  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wong, Kyan (10.4) 0:58.38
2nd Tsang, Jacob (8.58) 2:15.35
================================================================================
Event #63  Girls  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hutchins, Islay (4.55) 1:20.84 1:10.21 +0:10.63
================================================================================
Event #65  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kim, Abigail (6.91) 0:23.03
2nd Bonner, mia (6.41) 0:37.78 0:37.22 +0:00.56
3rd Myslinski, Aly (6.98) 0:38.07 0:36.34 +0:01.73
4th Nguyen Rais, Evalynn (5.86) 0:43.44
5th Choi, Alyssa (5.85) 0:43.75 0:43.84 -0:00.09
6th Hutchins, Skye (6.14) 0:46.94 0:43.93 +0:03.01
7th Tham, Alyssa (5.96) 0:53.12 0:51.62 +0:01.50
8th Fleet, Chloe (6.26) 1:07.91 1:06.22 +0:01.69
================================================================================
Event #66  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ma, Jonathan (6.98) 0:27.81
2nd Fong, Kyle (5.71) 0:55.56 0:49.18 +0:06.38
3rd Ibuki, Takeshi (5.77) 0:56.84 0:57.62 -0:00.78
4th Wang, William (6.06) 1:06.15
================================================================================
Event #67  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hong, Sarah (8.97) 0:23.72 0:18.66 +0:05.06
2nd Le, Cindy (7.76) 0:26.63
3rd Hammond, sophie (8.14) 0:36.25
5th Suwannakinthorn, Wanisa (7.75) 0:44.65 0:47.84 -0:03.19
6th Ibuki, Mei (7.61) 0:45.19 0:38.63 +0:06.56
================================================================================
Event #68  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Le, Phillip (7.76) 0:24.90 0:22.60 +0:02.30
2nd Shelly, Abhiru (7.44) 0:31.60 0:32.88 -0:01.28
3rd De la calle, Julian (8.83) 0:33.22
4th Herrera, Mateo (8.16) 0:37.69 0:30.97 +0:06.72
5th De la calle, Benjamin (7.04) 0:38.25
6th Subba, Aadi (7.32) 0:40.31 0:46.66 -0:06.35
7th Vigil, Ethan (8.16) 0:40.62 0:42.72 -0:02.10
8th Tham, Maxwell (7.78) 0:42.16 0:38.62 +0:03.54
================================================================================
Event #69  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Albuz, Olivia (10.94) 0:19.18 0:17.37 +0:01.81
2nd Venkatsh, Anushri (10.14) 0:23.40 0:23.60 -0:00.20
3rd Shah, Raadha (10.77) 0:31.75
4th Mohlajee, Gia (9.22) 0:31.81
5th Herrera, Camila (9.1) 0:32.88 0:29.81 +0:03.07
================================================================================
Event #70  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ke, Shan (9.26) 0:21.37 0:22.50 -0:01.13
2nd Cortright, Joshua (10.52) 0:21.82
3rd Refstrup Alvear, Joshua (9.39) 0:27.43
4th Hyung, Sera (9.71) 0:33.57 0:37.60 -0:04.03
5th Kolman, Tyler (9.25) 0:33.78
6th Lim, YiHeng (9.51) 1:05.47
================================================================================
Event #72  Boys  5&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Fong, Kyle (5.71) 2:02.34 2:00.12 +0:02.22
================================================================================
Event #73  Girls  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bonner, mia (6.41) 1:22.18 1:26.84 -0:04.66
2nd Hutchins, Skye (6.14) 1:43.13 1:32.50 +0:10.63
================================================================================
Event #74  Boys  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yoo, Kaden (7.13) 1:39.31
================================================================================
Event #75  Girls  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Vo, Hannah (8.96) 0:53.60
2nd Herrera, Camila (9.1) 1:14.43 1:13.88 +0:00.55
================================================================================
Event #76  Boys  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Magallanes, Keith (9.18) 0:42.56 0:48.53 -0:05.97
2nd Warty, Aniket (9.12) 1:08.37 1:04.84 +0:03.53
3rd Herrera, Mateo (8.16) 1:30.19 1:22.62 +0:07.57
================================================================================
Event #77  Girls  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Albuz, Olivia (10.94) 0:42.65 0:41.66 +0:00.99
2nd Nguyen, Caitlynn (13.65) 0:49.91
3rd Venkatsh, Anushri (10.14) 0:52.34 0:50.50 +0:01.84
4th Motta, Megan (14.77) 1:08.44 0:59.63 +0:08.81
================================================================================
Event #78  Boys  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lim, Yi-Xuan (13.65) 0:36.00 0:33.50 +0:02.50
2nd Cortright, Joshua (10.52) 0:52.25
3rd Delmore, Joey (10.73) 0:53.00
4th Balocating, Andrew (10.81) 0:59.03

August 13th, 2016

8/13/2016  Swim Competition – Pasadena
Total Participants Checked-In : 44
Event #4  Boys  07-08  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Perrigue, Mason (7.82) 1:53.96
2nd Edgar, Nathan (8.26) 1:55.85
3rd Thomas, Skyler (7.28) 2:13.47
4th Walker, Will (8.57) 2:90.33
================================================================================
Event #5  Girls  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bilu, Ella (9.13) 2:18.32 2:22.72 -0:04.40
================================================================================
Event #6  Boys  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hwang, Christopher (9.65) 1:25.60
2nd Espinosa, Reilly (9.19) 1:30.22 1:36.66 -0:06.44
================================================================================
Event #11  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chen, Allison (6.88) 0:31.41 0:34.76 -0:03.35
2nd Ancker, Anna (6.82) 0:43.50 0:50.47 -0:06.97
3rd Chiu, Katelyn (5.16) 0:47.82 0:55.53 -0:07.71
================================================================================
Event #12  Boys  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Armantrout, Grayson (6.23) 0:37.65 0:35.78 +0:01.87
================================================================================
Event #13  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chiu, Zoe (8.38) 0:39.15 0:35.79 +0:03.36
================================================================================
Event #14  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Edgar, Nathan (8.26) 0:24.37 0:30.84 -0:06.47
2nd Perrigue, Mason (7.82) 0:26.25 0:36.78 -0:10.53
3rd Thomas, Skyler (7.28) 0:33.15 0:34.35 -0:01.20
4th Walker, Will (8.57) 0:42.38 0:38.56 +0:03.82
================================================================================
Event #15  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wong, Evanna (9.15) 0:28.38
2nd Bilu, Ella (9.13) 0:30.06 0:30.58 -0:00.52
================================================================================
Event #16  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hwang, Christopher (9.65) 0:16.38 0:20.66 -0:04.28
2nd Li, Nathan (9.74) 0:38.12 0:40.40 -0:02.28
================================================================================
Event #18  Boys  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Thomas, Skyler (7.28) 1:14.90 1:13.43 +0:01.47
================================================================================
Event #19  Girls  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wong, Evanna (9.15) 1:06.66
2nd YU, MELINDA (8.32) 1:09.28
3rd Ji, Elizabeth (9.16) 1:10.91
4th Bilu, Ella (9.13) 1:14.57 1:17.72 -0:03.15
5th Sakanashi, Kara (9.86) 1:41.62
================================================================================
Event #20  Boys  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hwang, Christopher (9.65) 0:39.03 0:44.22 -0:05.19
2nd Espinosa, Reilly (9.19) 0:44.94 0:49.69 -0:04.75
================================================================================
Event #25  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yeung, Abbie (4.6) 0:43.72 0:38.00 +0:05.72
================================================================================
Event #26  Boys  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chen, Evan (4.71) 0:49.56 0:53.85 -0:04.29
================================================================================
Event #27  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kimura, Paloma (6.27) 0:28.00 0:29.65 -0:01.65
2nd Chen, Allison (6.88) 0:28.84 0:29.43 -0:00.59
3rd Rose, Madison (5.42) 0:31.88 0:37.03 -0:05.15
4th Sogomian, Sophie (6.59) 0:34.75
5th Ancker, Anna (6.82) 0:34.91 0:34.41 +0:00.50
6th Yeung, Michelle (6.43) 0:36.35 0:41.06 -0:04.71
7th Wong, Delaney (5.23) 0:41.56
8th Chiu, Katelyn (5.16) 0:43.03 0:39.91 +0:03.12
9th Fernandez, Valentina (6.08) 0:47.13
================================================================================
Event #28  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Armantrout, Grayson (6.23) 0:35.08 0:32.28 +0:02.80
2nd Tan, Vincent (6.27) 0:35.56
3rd ji, logan (5.92) 0:43.12 1:00.09 -0:16.97
4th Hsu, Ethan (5.95) 0:49.65 0:54.60 -0:04.95
================================================================================
Event #29  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st YU, MELINDA (8.32) 0:28.41 0:33.96 -0:05.55
2nd Galloway, Allie (7.05) 0:28.43
3rd Tan, Flora (8.75) 0:28.84
4th Chung, Allison (8.32) 0:35.87 0:38.66 -0:02.79
================================================================================
Event #30  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Edgar, Nathan (8.26) 0:24.16 0:29.31 -0:05.15
2nd Perrigue, Mason (7.82) 0:28.06 0:35.23 -0:07.17
3rd Thomas, Skyler (7.28) 0:29.53 0:29.12 +0:00.41
4th KAY, GRIFFIN (7.15) 0:30.88 0:33.78 -0:02.90
5th Chan, Thomas (8.28) 0:36.47
6th Yeung, Aidan (7.49) 0:40.16 0:33.69 +0:06.47
================================================================================
Event #31  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wong, Evanna (9.15) 0:25.04
2nd Bilu, Ella (9.13) 0:26.75 0:27.87 -0:01.12
3rd Sheshadri, Mallika (9.59) 0:31.28
4th Liu, Sarah (9.62) 0:41.29
================================================================================
Event #32  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hwang, Christopher (9.65) 0:18.44 0:22.15 -0:03.71
================================================================================
Event #33  Girls  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yeung, Abbie (4.6) 1:22.72 1:34.22 -0:11.50
================================================================================
Event #35  Girls  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chen, Allison (6.88) 0:58.56 1:07.09 -0:08.53
2nd Kimura, Paloma (6.27) 1:00.97 1:01.62 -0:00.65
3rd Yeung, Michelle (6.43) 1:16.44 1:31.94 -0:15.50
================================================================================
Event #36  Boys  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Thomas, Skyler (7.28) 1:01.35 1:03.15 -0:01.80
2nd KAY, GRIFFIN (7.15) 1:11.50 1:15.31 -0:03.81
3rd Armantrout, Grayson (6.23) 1:14.81 1:09.19 +0:05.62
4th Yeung, Aidan (7.49) 1:17.28 1:15.22 +0:02.06
================================================================================
Event #37  Girls  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ji, Elizabeth (9.16) 0:55.75 0:56.13 -0:00.38
2nd Wong, Evanna (9.15) 0:56.06
3rd Tan, Flora (8.75) 1:04.34
4th Sakanashi, Kara (9.86) 1:06.06
5th Bilu, Ella (9.13) 1:06.34 1:01.41 +0:04.93
6th Sheshadri, Mallika (9.59) 1:12.90
7th Chung, Allison (8.32) 1:17.31 1:28.50 -0:11.19
================================================================================
Event #38  Boys  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hwang, Christopher (9.65) 0:40.50 0:48.78 -0:08.28
2nd Espinosa, Reilly (9.19) 0:44.75 0:48.65 -0:03.90
3rd O’neil, Lorenzo (8.81) 1:26.84
================================================================================
Event #41  Girls  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yeung, Abbie (4.6) 2:56.88 3:12.09 -0:15.21
================================================================================
Event #44  Boys  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chen, Evan (4.71) 1:14.94 1:22.34 -0:07.40
================================================================================
Event #45  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chen, Allison (6.88) 0:31.15 0:34.53 -0:03.38
2nd Kimura, Paloma (6.27) 0:41.15 0:43.07 -0:01.92
3rd Ancker, Anna (6.82) 0:49.19 0:52.28 -0:03.09
================================================================================
Event #46  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Armantrout, Grayson (6.23) 0:38.06 0:41.97 -0:03.91
================================================================================
Event #47  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chiu, Zoe (8.38) 0:37.03 0:35.78 +0:01.25
2nd Chung, Allison (8.32) 0:55.03
================================================================================
Event #48  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yuan, Jack (8.73) 0:24.13
2nd Perrigue, Mason (7.82) 0:24.75 0:33.65 -0:08.90
3rd KAY, GRIFFIN (7.15) 0:30.34 0:32.50 -0:02.16
4th Thomas, Skyler (7.28) 0:34.12 0:34.62 -0:00.50
5th Yeung, Aidan (7.49) 0:48.47
================================================================================
Event #49  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wong, Evanna (9.15) 0:28.91
2nd Bilu, Ella (9.13) 0:29.72 0:40.44 -0:10.72
3rd Sheshadri, Mallika (9.59) 0:43.31
================================================================================
Event #50  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hwang, Christopher (9.65) 0:23.00 0:26.16 -0:03.16
================================================================================
Event #53  Girls  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chen, Allison (6.88) 1:05.37 1:15.44 -0:10.07
================================================================================
Event #54  Boys  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Perrigue, Mason (7.82) 0:53.87
2nd KAY, GRIFFIN (7.15) 1:08.22 1:16.04 -0:07.82
3rd Thomas, Skyler (7.28) 1:11.16 1:13.19 -0:02.03
================================================================================
Event #55  Girls  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ji, Elizabeth (9.16) 0:55.78
2nd Wong, Evanna (9.15) 1:03.15
3rd Bilu, Ella (9.13) 1:07.25 1:28.81 -0:21.56
4th YU, MELINDA (8.32) 1:22.81 1:44.75 -0:21.94
5th Chiu, Zoe (8.38) 1:25.87 1:25.62 +0:00.25
6th Sakanashi, Kara (9.86) 1:40.22
================================================================================
Event #56  Boys  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Espinosa, Reilly (9.19) 0:49.12 0:54.28 -0:05.16
2nd Hwang, Christopher (9.65) 0:50.22 0:54.91 -0:04.69
3rd Walker, Will (8.57) 1:34.38 1:25.65 +0:08.73
================================================================================
Event #61  Girls  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Joe, Erin (10.92) 2:19.72
2nd Yeung, Abbie (4.6) 3:05.44
================================================================================
Event #62  Boys  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yeung, Aidan (7.49) 2:34.19 2:33.03 +0:01.16
================================================================================
Event #63  Girls  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yeung, Abbie (4.6) 0:37.43 0:41.25 -0:03.82
================================================================================
Event #64  Boys  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wu, Ethan (4.86) 0:54.19
2nd Chen, Evan (4.71) 0:54.47 1:03.47 -0:09.00
================================================================================
Event #65  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ancker, Anna (6.82) 0:25.96 0:28.09 -0:02.13
2nd Chen, Allison (6.88) 0:26.31 0:29.59 -0:03.28
3rd Yeung, Michelle (6.43) 0:27.45 0:31.72 -0:04.27
4th Kimura, Paloma (6.27) 0:28.44 0:30.82 -0:02.38
5th Sogomian, Sophie (6.59) 0:46.37
6th Fernandez, Valentina (6.08) 0:48.56
7th Chiu, Katelyn (5.16) 0:51.07 0:44.66 +0:06.41
================================================================================
Event #66  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Armantrout, Grayson (6.23) 0:31.40 0:31.19 +0:00.21
2nd Tan, Vincent (6.27) 0:33.00
3rd Young, Riley (6.57) 0:38.91
4th ji, logan (5.92) 0:49.59 1:12.56 -0:22.97
5th Hsu, Ethan (5.95) 0:59.41 1:02.28 -0:02.87
6th Hai, Matthew (5.57) 1:24.50
================================================================================
Event #67  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tan, Flora (8.75) 0:26.41
2nd YU, MELINDA (8.32) 0:26.47 0:28.68 -0:02.21
3rd Chiu, Zoe (8.38) 0:29.34 0:27.84 +0:01.50
4th Chung, Allison (8.32) 0:39.10 0:44.50 -0:05.40
================================================================================
Event #68  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Perrigue, Mason (7.82) 0:21.13 0:25.60 -0:04.47
2nd Yuan, Jack (8.73) 0:22.56 0:43.97 -0:21.41
3rd Thomas, Skyler (7.28) 0:26.97 0:28.72 -0:01.75
4th KAY, GRIFFIN (7.15) 0:28.97 0:30.28 -0:01.31
5th Yeung, Aidan (7.49) 0:29.07 0:26.84 +0:02.23
6th Walker, Will (8.57) 0:29.85 0:34.78 -0:04.93
7th Hom, Toby (8.23) 0:30.44
8th O’neil, Lorenzo (8.81) 0:32.13
================================================================================
Event #69  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wong, Evanna (9.15) 0:22.18
2nd Joe, Erin (10.92) 0:23.75
3rd Bilu, Ella (9.13) 0:25.34 0:26.69 -0:01.35
4th Liu, Sarah (9.62) 0:28.87
================================================================================
Event #70  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hwang, Christopher (9.65) 0:14.94 0:17.35 -0:02.41
2nd Li, Nathan (9.74) 0:28.00
================================================================================
Event #71  Girls  5&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yeung, Abbie (4.6) 1:27.25 1:30.93 -0:03.68
================================================================================
Event #73  Girls  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chen, Allison (6.88) 0:59.07 1:04.35 -0:05.28
2nd Kimura, Paloma (6.27) 1:01.78 1:13.66 -0:11.88
3rd Ancker, Anna (6.82) 1:03.44 1:16.59 -0:13.15
4th Yeung, Michelle (6.43) 1:04.84 1:11.31 -0:06.47
================================================================================
Event #74  Boys  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Perrigue, Mason (7.82) 0:50.53
2nd Thomas, Skyler (7.28) 1:02.75 1:03.03 -0:00.28
3rd KAY, GRIFFIN (7.15) 1:06.59 1:08.59 -0:02.00
4th Armantrout, Grayson (6.23) 1:08.19 1:06.12 +0:02.07
5th Yeung, Aidan (7.49) 1:10.21 1:00.53 +0:09.68
================================================================================
Event #75  Girls  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ji, Elizabeth (9.16) 0:48.60 1:13.65 -0:25.05
2nd Wong, Evanna (9.15) 0:50.97
3rd Tan, Flora (8.75) 0:57.84
4th Bilu, Ella (9.13) 1:01.06 0:59.25 +0:01.81
5th Sakanashi, Kara (9.86) 1:05.28
6th Chiu, Zoe (8.38) 1:12.88 1:04.81 +0:08.07
7th Sheshadri, Mallika (9.59) 1:21.56 1:17.53 +0:04.03
================================================================================
Event #76  Boys  08-09  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hwang, Christopher (9.65) 0:36.35 0:39.69 -0:03.34
2nd Espinosa, Reilly (9.19) 0:36.81 0:36.72 +0:00.09
3rd Edgar, Nathan (8.26) 0:47.06 1:01.00 -0:13.94
4th O’neil, Lorenzo (8.81) 1:17.78
================================================================================
Event #78  Boys  10-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hom, Owen (11.44) 0:45.50

August 6th, 2016

<
8/6/2016  Swim Competition – Carlsbad
Total Participants Checked-In : 39
Event #2  Boys  6&U  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Quinones, Oliver (6.87) 1:47.97 1:44.91 +0:03.06
================================================================================
Event #3  Girls  07-08  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bell, Amanda (8.18) 1:48.40
================================================================================
Event #8  Boys  11-16  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hall, Owen (11.34) 2:19.12
================================================================================
Event #11  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Pollard, Aubrie (6.27) 0:38.18 0:35.00 +0:03.18
2nd Aquino, Emily (5.45) 0:44.91
3rd Muscolino, Aubrey (5.52) 0:48.06 0:53.87 -0:05.81
================================================================================
Event #12  Boys  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Pan, Max (6.82) 0:42.00
2nd Clotfelter, Chaco (5.96) 0:42.34 0:43.10 -0:00.76
================================================================================
Event #13  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Murphy, Kaitlyn (8.23) 0:32.53 0:29.03 +0:03.50
2nd Golin, Rachel (8.1) 0:35.88 0:33.88 +0:02.00
3rd Olucha, Liliana (7.06) 0:40.12 0:21.03 +0:19.09
================================================================================
Event #14  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tanner, KJ (8.94) 0:33.31
2nd Norton, Rob (7.92) 0:39.06 0:37.56 +0:01.50
================================================================================
Event #15  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carpenter, Danika (9.74) 0:23.02 0:27.61 -0:04.59
================================================================================
Event #16  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bell, Jackson (10.76) 0:25.85
================================================================================
Event #18  Boys  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Quinones, Oliver (6.87) 0:56.15 0:52.01 +0:04.14
2nd Peacox, Jackson (5.78) 1:26.19
3rd Norton, Rob (7.92) 1:29.09
================================================================================
Event #19  Girls  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bell, Amanda (8.18) 0:53.66 1:02.19 -0:08.53
2nd Scupien, Sandra (9.31) 1:02.22 1:04.31 -0:02.09
================================================================================
Event #20  Boys  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Peacox, Brayden (9.22) 1:10.05
================================================================================
Event #22  Boys  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Scupien, David (11.2) 1:09.83 1:11.16 -0:01.33
================================================================================
Event #25  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hawkinson, Hailey (4.97) 1:06.95
2nd Moore, Leighton (4.02) 1:14.37
================================================================================
Event #27  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Pollard, Aubrie (6.27) 0:32.65
2nd spencer, ariana (6.34) 0:33.88 0:36.53 -0:02.65
3rd Moore, Breslin (6.22) 0:36.75
4th Muscolino, Aubrey (5.52) 0:37.28 0:43.16 -0:05.88
5th Pearlman, Riley (5.7) 0:40.53 0:41.40 -0:00.87
6th Aquino, Emily (5.45) 0:40.82 0:47.94 -0:07.12
7th Hannigan, Emmalia (5.51) 0:44.72 0:41.97 +0:02.75
8th Murphy, Orla (5.88) 0:45.35 0:45.77 -0:00.42
================================================================================
Event #28  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Clotfelter, Chaco (5.96) 0:31.59 0:35.36 -0:03.77
2nd Pan, Max (6.82) 0:34.52 0:38.68 -0:04.16
3rd Weenig, Drew (6.94) 0:38.09 0:39.10 -0:01.01
4th Carpenter, Dillan (6.42) 0:41.72 0:38.85 +0:02.87
5th Kaufman, Asher (5.09) 0:46.55 0:42.22 +0:04.33
================================================================================
Event #29  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Golin, Rachel (8.1) 0:28.50 0:28.53 -0:00.03
2nd Murphy, Kaitlyn (8.23) 0:29.76 0:27.35 +0:02.41
3rd Olucha, Liliana (7.06) 0:31.72 0:30.40 +0:01.32
================================================================================
Event #30  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tanner, KJ (8.94) 0:32.03
2nd Gates, Maxwell (7.14) 0:40.85 0:30.03 +0:10.82
================================================================================
Event #31  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carpenter, Danika (9.74) 0:23.73 0:23.13 +0:00.60
================================================================================
Event #32  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Weenig, Owen (9.47) 0:25.97 0:37.05 -0:11.08
2nd Bell, Jackson (10.76) 0:27.43
================================================================================
Event #33  Girls  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Aquino, Emily (5.45) 1:28.43
2nd Muscolino, Aubrey (5.52) 1:29.00 1:35.46 -0:06.46
================================================================================
Event #34  Boys  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Peacox, Jackson (5.78) 1:36.56
================================================================================
Event #35  Girls  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Olucha, Liliana (7.06) 1:13.00 1:14.00 -0:01.00
================================================================================
Event #36  Boys  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Quinones, Oliver (6.87) 0:56.56 0:53.22 +0:03.34
2nd Gates, Maxwell (7.14) 1:19.21 1:20.01 -0:00.80
3rd Benitez, Christopher (6.9) 1:23.69
================================================================================
Event #37  Girls  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bell, Amanda (8.18) 0:50.32 1:06.28 -0:15.96
2nd Scupien, Sandra (9.31) 0:54.03 0:54.41 -0:00.38
3rd Murphy, Kaitlyn (8.23) 1:09.62 1:05.91 +0:03.71
================================================================================
Event #38  Boys  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Peacox, Brayden (9.22) 1:00.01
================================================================================
Event #40  Boys  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Scupien, David (11.2) 0:58.11 0:58.22 -0:00.11
2nd Hall, Owen (11.34) 1:04.25
================================================================================
Event #43  Girls  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Clotfelter, Coco (4.19) 1:19.16 1:02.44 +0:16.72
================================================================================
Event #45  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Aquino, Emily (5.45) 0:42.94 1:11.85 -0:28.91
2nd Pollard, Aubrie (6.27) 0:51.15
3rd Muscolino, Aubrey (5.52) 1:00.95 1:00.89 +0:00.06
================================================================================
Event #46  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age
8/6/2016  Swim Competition – Irvine
Total Participants Checked-In : 80
Event #1  Girls  6&U  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Matutes, Nancy (5.96) 3:15.40
================================================================================
Event #2  Boys  6&U  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Nearhoff, Liam (5.44) 3:03.75
2nd Rahman, Jacob (6.37) 3:13.97
================================================================================
Event #3  Girls  07-08  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mandel, Lexi (7.99) 1:57.78 1:46.72 +0:11.06
================================================================================
Event #4  Boys  07-08  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zhou, Aren (7.78) 2:52.63
================================================================================
Event #5  Girls  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st To, Donatella (9.65) 2:09.95 2:10.53 -0:00.58
================================================================================
Event #6  Boys  09-10  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Leach, Troy (10.26) 1:38.51 1:32.62 +0:05.89
================================================================================
Event #8  Boys  11-16  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Leach, Bryce (12.95) 1:19.27 1:22.52 -0:03.25
2nd Pham, Makati (11.11) 1:31.72
================================================================================
Event #10  Boys  4&U  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bauer, Magnus (4.56) 0:59.58 1:05.88 -0:06.30
================================================================================
Event #11  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Matutes, Nancy (5.96) 0:52.78 0:46.89 +0:05.89
================================================================================
Event #12  Boys  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Siniak, Eli (6.4) 0:25.14 0:26.07 -0:00.93
2nd Chiang, Matthew (6.23) 0:35.39 0:33.07 +0:02.32
3rd Hamilton, Drake (5.32) 0:39.57
4th Rahman, Jacob (6.37) 0:51.56 0:48.26 +0:03.30
================================================================================
Event #13  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mandel, Lexi (7.99) 0:25.70 0:23.64 +0:02.06
2nd Le, Kayla (8.72) 0:27.28 0:30.09 -0:02.81
2nd Pham, Mira (8.19) 0:27.28
4th Palleti, Sriya (7.54) 0:29.32 0:30.65 -0:01.33
5th Miller, Madison (7.36) 0:39.89
================================================================================
Event #14  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Shoreibah, Yousef (7.48) 0:26.20
2nd Pla, Daniel (8.28) 0:30.77
3rd Zhou, Aren (7.78) 0:37.07
================================================================================
Event #15  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st To, Donatella (9.65) 0:29.47 0:31.06 -0:01.59
================================================================================
Event #16  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Leach, Troy (10.26) 0:17.83 0:15.90 +0:01.93
2nd Gulbrandsen, Kian (9.88) 0:25.94 0:16.34 +0:09.60
3rd Calen, Joshua (9.12) 0:26.52 0:28.08 -0:01.56
4th Ngo, Wilson (9.6) 0:29.78
5th Mirbolooki, Ryan (9.1) 0:35.20 0:31.83 +0:03.37
================================================================================
Event #17  Girls  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mandel, Lexi (7.99) 1:05.76 0:59.15 +0:06.61
2nd Matutes, Nancy (5.96) 1:50.91
================================================================================
Event #18  Boys  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chiang, Matthew (6.23) 0:19.84 1:18.25 -0:58.41
2nd Rahman, Jacob (6.37) 1:46.15
================================================================================
Event #20  Boys  08-09  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Miller, Jack (9.19) 0:59.45
================================================================================
Event #22  Boys  10-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Leach, Bryce (12.95) 0:35.81 0:33.47 +0:02.34
2nd Pham, Makati (11.11) 0:41.77
3rd Leach, Troy (10.26) 0:49.14 0:40.77 +0:08.37
4th Do, Jackie (11.6) 1:05.25
================================================================================
Event #25  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Vo, Madison (4.46) 1:07.88 1:00.03 +0:07.85
================================================================================
Event #26  Boys  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hageman, Jack (4.79) 0:36.83 0:38.65 -0:01.82
2nd Bauer, Magnus (4.56) 0:51.03 1:00.00 -0:08.97
3rd Mirbolooki, Raman (4.57) 1:10.45 0:53.93 +0:16.52
================================================================================
Event #27  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hageman, Abby (6.26) 0:34.85 0:30.31 +0:04.54
2nd Lam, Aleena (6.16) 0:35.25 0:35.10 +0:00.15
3rd Rahman, Sophia (5.84) 0:41.45 0:41.08 +0:00.37
4th Matutes, Nancy (5.96) 0:41.56 0:34.22 +0:07.34
5th Nasu, Momoka (6.03) 0:52.10
================================================================================
Event #28  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Siniak, Eli (6.4) 0:25.96 0:28.26 -0:02.30
2nd Chiang, Matthew (6.23) 0:31.06 0:35.14 -0:04.08
3rd Hamilton, Drake (5.32) 0:31.28 0:35.38 -0:04.10
4th Rahman, Jacob (6.37) 0:37.88 0:40.32 -0:02.44
5th Lee, Grayson (6.29) 0:37.91 0:42.02 -0:04.11
6th Nearhoff, Liam (5.44) 0:38.37 0:57.69 -0:19.32
7th Pla, Patrick (6.34) 0:50.56 0:40.32 +0:10.24
8th Taylor, Heber (5.43) 0:57.93 1:05.14 -0:07.21
9th Singh, Ishaan (5.1) 1:14.84
10th Pancharapula, Srijan (6.09) 1:16.63 0:57.62 +0:19.01
================================================================================
Event #29  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Palleti, Sriya (7.54) 0:25.46 0:26.87 -0:01.41
2nd Le, Kayla (8.72) 0:28.62 0:29.88 -0:01.26
3rd Pham, Mira (8.19) 0:29.13
4th Mandel, Lexi (7.99) 0:29.78 0:24.88 +0:04.90
5th Miller, Madison (7.36) 0:30.10
6th Lam, Melanie (8.63) 0:30.90 0:32.81 -0:01.91
7th Han, Christine (7.65) 0:31.02 0:36.66 -0:05.64
8th Hovhanyan, Natalie (7.13) 0:31.28 0:32.44 -0:01.16
9th Taylor, Aurora (7.87) 0:32.68 0:34.91 -0:02.23
10th Hanai, Aya (7.44) 0:35.85
11th Freeman, Daniella (7.12) 0:36.14 0:28.76 +0:07.38
12th Nasu, Haluka (8.08) 0:36.32
13th Swanson, Sophia (8.93) 0:37.19 0:41.65 -0:04.46
14th Freeman, Andrea (7.12) 0:45.39 0:55.81 -0:10.42
15th Streeter, Madelyn (8.69) 0:45.51 0:46.06 -0:00.55
================================================================================
Event #30  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Shoreibah, Yousef (7.48) 0:26.14
2nd Pla, Daniel (8.28) 0:30.39 0:28.00 +0:02.39
3rd Clark, Kayden (7.1) 0:30.91 0:29.75 +0:01.16
4th Jokar, Parsa (7.38) 0:33.00 1:15.71 -0:42.71
5th Kido, Sei (7.64) 0:34.69
6th Nguyen, Aidan (7.15) 0:34.70
7th Zhou, Aren (7.78) 0:35.62 0:40.63 -0:05.01
8th Tucker, Michael (7.66) 0:35.94 0:38.70 -0:02.76
9th Lee, Hwee (8.55) 0:42.07 0:39.96 +0:02.11
10th Sanchez, Andrew (7.28) 0:45.20
================================================================================
Event #31  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lausten, Jordan (9.7) 0:22.08 0:27.19 -0:05.11
2nd Telleria, Lulu (9.22) 0:24.46 0:23.72 +0:00.74
3rd Schafer, Iris (9.79) 0:30.07 0:27.89 +0:02.18
4th To, Donatella (9.65) 0:31.69 0:31.53 +0:00.16
5th Pancharapula, Sharani (9.53) 0:35.99 0:29.07 +0:06.92
6th Bedida, Saanvi (9.56) 1:04.50
================================================================================
Event #32  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Leach, Troy (10.26) 0:21.96 0:19.82 +0:02.14
2nd Calen, Joshua (9.12) 0:26.57 0:26.72 -0:00.15
3rd Ngo, Wilson (9.6) 0:32.22
4th Gulbrandsen, Kian (9.88) 0:36.59 0:30.06 +0:06.53
5th Abad, Matthew (9.51) 0:37.02 0:38.45 -0:01.43
================================================================================
Event #33  Girls  5&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Rahman, Sophia (5.84) 1:14.89 1:24.56 -0:09.67
2nd Matutes, Nancy (5.96) 1:36.78 1:20.18 +0:16.60
================================================================================
Event #35  Girls  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Palleti, Sriya (7.54) 0:59.39 1:05.51 -0:06.12
2nd Mandel, Lexi (7.99) 1:01.59 0:55.77 +0:05.82
3rd Taylor, Aurora (7.87) 1:10.64 1:17.26 -0:06.62
4th Bryant, Stella (7.3) 1:29.03
================================================================================
Event #36  Boys  06-07  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Shoreibah, Yousef (7.48) 0:59.78
2nd Chiang, Matthew (6.23) 1:07.01 1:10.51 -0:03.50
3rd Rahman, Jacob (6.37) 1:33.10
================================================================================
Event #37  Girls  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Telleria, Lulu (9.22) 0:57.68 0:55.44 +0:02.24
2nd Schafer, Iris (9.79) 1:01.08 1:03.22 -0:02.14
3rd Pham, Mira (8.19) 1:01.78
4th To, Donatella (9.65) 1:10.15 1:06.70 +0:03.45
5th Streeter, Madelyn (8.69) 1:29.89
================================================================================
Event #38  Boys  08-09  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Miller, Jack (9.19) 0:54.52
2nd Calen, Joshua (9.12) 1:01.57 0:59.83 +0:01.74
3rd Mirbolooki, Ryan (9.1) 1:12.22 1:05.34 +0:06.88
================================================================================
Event #39  Girls  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Panda, Celina (11.31) 1:16.38 1:11.20 +0:05.18
================================================================================
Event #40  Boys  10-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Leach, Bryce (12.95) 0:36.76 0:35.50 +0:01.26
2nd Pham, Makati (11.11) 0:43.09
3rd Leach, Troy (10.26) 0:51.32 0:45.27 +0:06.05
4th Do, Jackie (11.6) 0:57.03
================================================================================
Event #41  Girls  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mandel, Lexi (7.99) 2:09.38 1:49.46 +0:19.92
================================================================================
Event #42  Boys  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Leach, Bryce (12.95) 1:21.65 1:20.52 +0:01.13
2nd Pham, Makati (11.11) 1:34.46
3rd Leach, Troy (10.26) 1:47.95 1:41.71 +0:06.24
================================================================================
Event #44  Boys  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bauer, Magnus (4.56) 1:01.09 1:02.90 -0:01.81
2nd Hageman, Jack (4.79) 1:21.51
================================================================================
Event #45  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hageman, Abby (6.26) 0:42.57 0:59.82 -0:17.25
2nd Rahman, Sophia (5.84) 0:47.06
3rd Matutes, Nancy (5.96) 0:59.75 0:48.81 +0:10.94
4th Lam, Aleena (6.16) 1:00.52
5th Palma, Marleesa (5.95) 1:20.53
================================================================================
Event #46  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Siniak, Eli (6.4) 0:31.20 0:32.26 -0:01.06
2nd Chiang, Matthew (6.23) 0:41.46 0:41.02 +0:00.44
3rd Nearhoff, Liam (5.44) 0:41.95
4th Woo, Tyler (5.93) 0:47.51
5th Rahman, Jacob (6.37) 0:51.21 0:52.82 -0:01.61
6th Hamilton, Drake (5.32) 0:51.44 0:48.28 +0:03.16
7th Pla, Patrick (6.34) 0:52.39 0:49.07 +0:03.32
8th Nelson-Tucker, Josiah (6.39) 1:00.78
================================================================================
Event #47  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mandel, Lexi (7.99) 0:26.12 0:25.65 +0:00.47
2nd Pham, Mira (8.19) 0:29.40
3rd Le, Kayla (8.72) 0:30.45 0:34.31 -0:03.86
4th Palleti, Sriya (7.54) 0:31.33 0:35.21 -0:03.88
5th Swanson, Sophia (8.93) 0:41.59 0:59.44 -0:17.85
6th Han, Christine (7.65) 0:42.00 0:47.46 -0:05.46
7th Taylor, Aurora (7.87) 0:44.25 0:51.53 -0:07.28
8th Lam, Melanie (8.63) 0:45.01 0:52.15 -0:07.14
9th Nasu, Haluka (8.08) 0:45.58
10th Miller, Madison (7.36) 0:46.52
11th Hanai, Aya (7.44) 0:48.62
================================================================================
Event #48  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Shoreibah, Yousef (7.48) 0:28.46
2nd Pla, Daniel (8.28) 0:31.51 0:31.02 +0:00.49
3rd Clark, Kayden (7.1) 0:38.13 1:00.32 -0:22.19
4th Zhou, Aren (7.78) 0:41.81
5th Lee, Hwee (8.55) 0:48.32 0:51.96 -0:03.64
================================================================================
Event #49  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lausten, Jordan (9.7) 0:22.53 0:24.32 -0:01.79
2nd To, Donatella (9.65) 0:25.46 0:26.32 -0:00.86
3rd Telleria, Lulu (9.22) 0:33.20
4th Schafer, Iris (9.79) 0:35.02 0:37.02 -0:02.00
================================================================================
Event #50  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Leach, Troy (10.26) 0:22.78 0:23.26 -0:00.48
2nd Calen, Joshua (9.12) 0:28.89 0:28.69 +0:00.20
3rd Gulbrandsen, Kian (9.88) 0:31.58 0:30.85 +0:00.73
4th Ngo, Wilson (9.6) 0:34.96
5th Mirbolooki, Ryan (9.1) 0:37.13 0:36.78 +0:00.35
================================================================================
Event #51  Girls  5&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Matutes, Nancy (5.96) 1:49.14
================================================================================
Event #53  Girls  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mandel, Lexi (7.99) 1:02.56 0:54.12 +0:08.44
2nd Bryant, Stella (7.3) 1:19.77
================================================================================
Event #54  Boys  06-07  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Siniak, Eli (6.4) 1:07.93 1:13.76 -0:05.83
2nd Chiang, Matthew (6.23) 1:35.41 1:31.14 +0:04.27
================================================================================
Event #55  Girls  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lausten, Jordan (9.7) 0:49.44 1:00.52 -0:11.08
2nd To, Donatella (9.65) 1:00.76 1:00.62 +0:00.14
3rd Pham, Mira (8.19) 1:02.83
4th Schafer, Iris (9.79) 1:21.13 1:14.99 +0:06.14
5th Jony, Deema (9.47) 1:29.07 1:27.77 +0:01.30
================================================================================
Event #56  Boys  08-09  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Calen, Joshua (9.12) 1:03.64 0:58.39 +0:05.25
2nd Miller, Jack (9.19) 1:03.83
3rd Gulbrandsen, Kian (9.88) 1:09.12 1:14.12 -0:05.00
================================================================================
Event #57  Girls  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Panda, Celina (11.31) 1:43.27 1:43.52 -0:00.25
================================================================================
Event #58  Boys  10-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Leach, Bryce (12.95) 0:42.38 0:40.45 +0:01.93
2nd Pham, Makati (11.11) 0:45.83
3rd Leach, Troy (10.26) 0:55.94 0:50.94 +0:05.00
4th Do, Jackie (11.6) 1:10.02
================================================================================
Event #59  Girls  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mandel, Lexi (7.99) 2:10.34 1:57.19 +0:13.15
2nd Palleti, Sriya (7.54) 2:32.94
================================================================================
Event #60  Boys  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Leach, Bryce (12.95) 1:34.47 1:42.00 -0:07.53
2nd Pham, Makati (11.11) 1:43.02
================================================================================
Event #61  Girls  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mandel, Lexi (7.99) 1:51.81 1:43.03 +0:08.78
================================================================================
Event #62  Boys  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Leach, Bryce (12.95) 1:18.58 1:12.44 +0:06.14
2nd Pham, Makati (11.11) 1:21.94
3rd Leach, Troy (10.26) 1:30.34 1:14.89 +0:15.45
================================================================================
Event #63  Girls  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Vo, Madison (4.46) 0:58.87 0:54.44 +0:04.43
2nd To, Krystabella (4.37) 1:52.26
================================================================================
Event #64  Boys  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hageman, Jack (4.79) 0:42.63 0:43.44 -0:00.81
2nd Mirbolooki, Raman (4.57) 0:53.66 1:04.59 -0:10.93
3rd Mazzarese, David (4.93) 0:54.31 1:04.75 -0:10.44
4th Bauer, Magnus (4.56) 0:56.50 0:55.03 +0:01.47
================================================================================
Event #65  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hageman, Abby (6.26) 0:31.47 0:31.50 -0:00.03
2nd Rahman, Sophia (5.84) 0:41.50 0:40.56 +0:00.94
3rd Matutes, Nancy (5.96) 0:41.88 0:37.46 +0:04.42
4th Lam, Aleena (6.16) 0:44.02 0:43.07 +0:00.95
5th Nasu, Momoka (6.03) 1:01.10
6th Changela, Veera (6.65) 1:14.18
================================================================================
Event #66  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Siniak, Eli (6.4) 0:21.81 0:21.60 +0:00.21
2nd Chiang, Matthew (6.23) 0:28.47 0:25.35 +0:03.12
3rd Lee, Grayson (6.29) 0:31.72 0:29.20 +0:02.52
4th Pla, Patrick (6.34) 0:33.78 0:33.06 +0:00.72
5th Bryant, Jensen (5.92) 0:34.88
6th Hamilton, Drake (5.32) 0:35.53 0:34.93 +0:00.60
7th Gallo, Lorenzo (6.67) 0:35.78
8th Woo, Tyler (5.93) 0:37.63
9th Nelson-Tucker, Josiah (6.39) 0:43.40 0:37.01 +0:06.39
10th Rahman, Jacob (6.37) 0:45.32 0:40.25 +0:05.07
11th Saidapur, Riddek (6.87) 0:45.81
12th Taylor, Heber (5.43) 0:57.22 0:49.65 +0:07.57
13th Hernandez, Aaron (5.48) 1:04.81
14th Pancharapula, Srijan (6.09) 1:09.41 0:50.62 +0:18.79
15th Thi, Jayden (5.07) 1:10.57 1:37.32 -0:26.75
16th Singh, Ishaan (5.1) 1:25.31 1:03.59 +0:21.72
================================================================================
Event #67  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mandel, Lexi (7.99) 0:19.45 0:20.34 -0:00.89
2nd Le, Kayla (8.72) 0:24.62 0:26.92 -0:02.30
3rd Palleti, Sriya (7.54) 0:24.69 0:24.34 +0:00.35
4th Pham, Mira (8.19) 0:25.18
5th Hovhanyan, Natalie (7.13) 0:28.90 0:29.63 -0:00.73
6th Miller, Madison (7.36) 0:30.00
7th Taylor, Aurora (7.87) 0:32.22 0:37.78 -0:05.56
8th Swanson, Sophia (8.93) 0:34.28 0:36.03 -0:01.75
9th Lam, Melanie (8.63) 0:34.91 0:34.21 +0:00.70
10th Han, Christine (7.65) 0:35.16 0:35.02 +0:00.14
11th Qiu, Phoebe (7.1) 0:35.88 0:31.59 +0:04.29
12th Nasu, Haluka (8.08) 0:37.69
13th Hanai, Aya (7.44) 0:38.88 0:34.82 +0:04.06
14th Streeter, Madelyn (8.69) 0:41.89
================================================================================
Event #68  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Shoreibah, Yousef (7.48) 0:23.44
2nd Pla, Daniel (8.28) 0:24.21 0:26.37 -0:02.16
3rd Bui, Brandon (8.71) 0:24.46
4th Tucker, Michael (7.66) 0:29.51 0:25.20 +0:04.31
5th Lee, Hwee (8.55) 0:30.03 0:33.46 -0:03.43
6th Clark, Kayden (7.1) 0:30.22 0:34.65 -0:04.43
7th Kido, Sei (7.64) 0:33.90
8th Nguyen, Aidan (7.15) 0:34.21
9th Sanchez, Andrew (7.28) 0:44.22
================================================================================
Event #69  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lausten, Jordan (9.7) 0:19.16 0:22.85 -0:03.69
2nd Telleria, Lulu (9.22) 0:22.70 0:23.00 -0:00.30
3rd Schafer, Iris (9.79) 0:23.95 0:26.44 -0:02.49
4th To, Donatella (9.65) 0:24.14 0:24.02 +0:00.12
================================================================================
Event #70  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Leach, Troy (10.26) 0:14.62 0:14.25 +0:00.37
2nd Calen, Joshua (9.12) 0:20.81 0:24.80 -0:03.99
3rd Ngo, Wilson (9.6) 0:24.40
4th Ghosh, Aisheek (9.82) 0:26.94
5th Abad, Matthew (9.51) 0:28.84 0:37.44 -0:08.60
6th Mirbolooki, Ryan (9.1) 0:34.84 0:23.58 +0:11.26
7th Gulbrandsen, Kian (9.88) 0:35.96 0:24.69 +0:11.27
================================================================================
Event #71  Girls  5&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Rahman, Sophia (5.84) 1:22.70 1:31.01 -0:08.31
2nd Matutes, Nancy (5.96) 1:34.75 1:26.65 +0:08.10
================================================================================
Event #72  Boys  5&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Nearhoff, Liam (5.44) 1:23.06 1:36.46 -0:13.40
================================================================================
Event #73  Girls  06-07  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mandel, Lexi (7.99) 0:46.02 0:46.06 -0:00.04
2nd Palleti, Sriya (7.54) 1:00.36 0:56.13 +0:04.23
3rd Taylor, Aurora