December 17th, 2011

12/17/2011  Swim Competition
Total Participants Checked-In : 89
Event #1  Girls  Open  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wong, Kai (8.49) 1:39.03 1:41.31 -0:02.28
2nd Harita, Elizabeth (7.64) 1:40.46 1:40.50 -0:00.04
3rd Mackowiak, Lizzie (8.3) 1:51.78 1:59.84 -0:08.06
4th Bever, Milan (6.71) 2:01.22 2:02.17 -0:00.95
5th Mackowiak, Katie (6.34) 2:39.04
6th Scalzo, Ellie (6.26) 2:58.12
================================================================================
Event #2  Boys  Open  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Becker, Matt (9.07) 1:25.28 1:25.37 -0:00.09
2nd Andersen, Christopher (8.79) 1:45.59 1:38.94 +0:06.65
3rd Bradford, Joshua (9.58) 2:35.43 2:55.78 -0:20.35
================================================================================
Event #3  Girls  4&U  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Scalzo, Ruby (4.25) 1:51.81
================================================================================
Event #4  Boys  4&U  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hill, Troy (4.67) 0:44.18
================================================================================
Event #5  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bever, Milan (6.71) 0:21.50 0:24.59 -0:03.09
2nd Bank, Elizabeth (6.37) 0:34.56 0:39.12 -0:04.56
3rd Chow, Makayla (5.26) 0:39.03 0:40.38 -0:01.35
4th Giventer, Mia (5.78) 0:39.56 0:37.85 +0:01.71
5th Rama, Brooke (6.63) 0:40.75
6th Mackowiak, Katie (6.34) 0:42.00 0:37.16 +0:04.84
7th Chalupnik, Ryan (5.62) 0:48.81 0:39.81 +0:09.00
8th Narenthiran, Aarani (5.19) 0:58.15 0:59.50 -0:01.35
================================================================================
Event #6  Boys  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hammond-St. laurent, Anthony (6.84) 0:31.07 0:28.53 +0:02.54
2nd Lee, Gavin (5.3) 0:43.00
3rd Ensley, Liam (5.22) 0:46.75 0:43.62 +0:03.13
4th Dunne, Jimmy (5.36) 0:48.65 0:38.40 +0:10.25
5th Wang, Jacob (5.52) 0:50.91 1:03.00 -0:12.09
================================================================================
Event #7  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mackowiak, Lizzie (8.3) 0:20.07 0:25.60 -0:05.53
2nd Harita, Elizabeth (7.64) 0:20.50 0:19.62 +0:00.88
3rd Lee, Corina (7.75) 0:23.44 0:25.41 -0:01.97
4th Xu, Angeline (8.79) 0:24.87 0:24.41 +0:00.46
5th Lin, Sydney (7.67) 0:25.37 0:24.22 +0:01.15
6th Waddell, Charlotte (8.31) 0:26.19 0:26.00 +0:00.19
7th Andersen, Sophie (7.39) 0:28.78 0:28.94 -0:00.16
8th Gresham, Bailey (7.69) 0:32.62 0:28.12 +0:04.50
================================================================================
Event #8  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Waddell, Zachary (8.31) 0:17.03 0:17.90 -0:00.87
2nd Chow, Caden (8.22) 0:30.28 0:44.75 -0:14.47
3rd Cheong, Ian (7.29) 0:32.56 0:34.50 -0:01.94
4th Elston, Tyler (7.77) 0:32.65
5th Elston, Sean (7.77) 0:34.69
================================================================================
Event #10  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bradford, Joshua (9.58) 0:32.40
================================================================================
Event #11  Girls  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lee, Corina (7.75) 0:50.06 1:03.98 -0:13.92
2nd Bever, Milan (6.71) 0:56.31 1:00.53 -0:04.22
================================================================================
Event #12  Boys  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hammond-St. laurent, Anthony (6.84) 1:14.82
================================================================================
Event #13  Girls  08-10  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Waddell, Charlotte (8.31) 1:01.71 1:03.44 -0:01.73
2nd Motahari, Neeka (10.9) 1:04.63 1:06.35 -0:01.72
================================================================================
Event #14  Boys  08-10  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Becker, Matt (9.07) 0:39.12 0:39.15 -0:00.03
2nd Waddell, Zachary (8.31) 0:39.28 0:42.79 -0:03.51
================================================================================
Event #15  Girls  11-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Russell, Hayley (11) 0:48.31
2nd Cheong, Megan (11.19) 0:52.09 0:50.22 +0:01.87
3rd Hume, Emily (11.49) 0:55.31 0:54.63 +0:00.68
================================================================================
Event #16  Boys  11-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Ethan (12.25) 0:43.58 0:44.50 -0:00.92
================================================================================
Event #18  Boys  Open  100yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Becker, Matt (9.07) 1:34.41 1:33.90 +0:00.51
================================================================================
Event #19  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ra, Amelia (4.64) 0:43.50 0:48.37 -0:04.87
2nd Knisely, Brooke (3.48) 0:45.66 0:35.16 +0:10.50
3rd Marar, Nidhii (4.78) 0:47.63 0:55.19 -0:07.56
4th Hewitt, Jane (4.33) 0:47.90 0:44.34 +0:03.56
5th Naderi, Sophia (4.6) 0:49.41 0:50.69 -0:01.28
6th Callahan, Maeve (3.86) 0:50.62 0:55.29 -0:04.67
7th Scalzo, Ruby (4.25) 0:50.63 1:09.09 -0:18.46
8th Lee, Madeleine (4.3) 0:56.37
9th Bouzid, Louisa (4.24) 1:31.31 1:18.69 +0:12.62
10th Walker, MacKenzi (2.51) 1:38.46 1:29.06 +0:09.40
================================================================================
Event #20  Boys  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hill, Troy (4.67) 0:44.22
2nd Shipp, Chase (4.66) 0:49.09
3rd Stolper, Ethan (4.8) 0:54.16
4th Baker, Ethan (3.64) 1:00.56
5th Lew, Ian (4.42) 1:06.75
6th Rama, Blaine (4.52) 1:07.66
7th Eich, Carson (4.23) 1:28.75
================================================================================
Event #21  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bever, Milan (6.71) 0:23.72 0:24.69 -0:00.97
2nd Chen, Charline (6.17) 0:26.12 0:41.94 -0:15.82
3rd Bank, Elizabeth (6.37) 0:29.10 0:36.53 -0:07.43
4th Giventer, Mia (5.78) 0:30.50 0:30.60 -0:00.10
5th Scalzo, Ellie (6.26) 0:30.97 0:32.96 -0:01.99
6th Chalupnik, Ryan (5.62) 0:33.40 0:33.16 +0:00.24
7th Mackowiak, Katie (6.34) 0:34.62 0:35.85 -0:01.23
8th Narenthiran, Aarani (5.19) 0:36.41 0:38.62 -0:02.21
9th Qiao, Angelina (5.96) 0:36.84 0:43.75 -0:06.91
10th Chow, Makayla (5.26) 0:37.20 0:43.00 -0:05.80
11th Dang, Katie (5.12) 0:37.35
12th Pfeiffer, Katie (5.37) 0:40.09 0:36.50 +0:03.59
13th Wong, Makena (6.04) 0:41.00 0:37.03 +0:03.97
14th Rama, Brooke (6.63) 0:48.50
15th Narsina, Manasi (5.48) 0:52.47 1:14.97 -0:22.50
================================================================================
Event #22  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hammond-St. laurent, Anthony (6.84) 0:30.59 0:29.91 +0:00.68
2nd Dunne, Jimmy (5.36) 0:35.19 0:34.50 +0:00.69
3rd Lee, Josiah (6.1) 0:37.87 0:50.56 -0:12.69
4th Lee, Gavin (5.3) 0:38.41 0:40.25 -0:01.84
5th Lew, Nate (6.8) 0:42.69 0:53.38 -0:10.69
6th Wang, Jacob (5.52) 0:47.97 0:50.03 -0:02.06
7th Ensley, Liam (5.22) 0:49.34 0:49.75 -0:00.41
8th Smithlin, Ethan (6.45) 0:50.03 0:44.91 +0:05.12
9th Knisely, Ethan (5.17) 0:50.12 0:43.46 +0:06.66
10th Reed, Hayden (6.53) 0:50.94 1:24.47 -0:33.53
11th Tan, Andrew (6.09) 0:51.79 0:46.31 +0:05.48
12th Lee, Mathias (6.1) 0:56.69 1:05.66 -0:08.97
13th Bank, Gregory (6.02) 0:57.53 0:41.91 +0:15.62
14th Narenthiran, Nilan (5.19) 1:05.18 1:10.56 -0:05.38
15th Harvie, Mason (5.13) 1:09.47
================================================================================
Event #23  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wong, Kai (8.49) 0:20.22 0:20.44 -0:00.22
2nd Mackowiak, Lizzie (8.3) 0:21.28 0:21.68 -0:00.40
3rd Lin, Sydney (7.67) 0:22.50 0:23.56 -0:01.06
4th Harita, Elizabeth (7.64) 0:22.88 0:22.00 +0:00.88
5th Xu, Angeline (8.79) 0:23.47 0:23.00 +0:00.47
6th Lee, Corina (7.75) 0:24.43 0:27.52 -0:03.09
7th Kim, Donna (8.73) 0:25.02 0:24.97 +0:00.05
8th Waddell, Charlotte (8.31) 0:25.34 0:25.66 -0:00.32
9th Gresham, Bailey (7.69) 0:28.72 0:25.63 +0:03.09
10th Andersen, Sophie (7.39) 0:29.63 0:29.12 +0:00.51
11th Akason, Krimzen (7.13) 0:33.59 0:33.55 +0:00.04
================================================================================
Event #24  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Waddell, Zachary (8.31) 0:19.50 0:20.68 -0:01.18
2nd Andersen, Christopher (8.79) 0:23.25 0:22.62 +0:00.63
3rd Cheong, Ian (7.29) 0:28.00 0:28.59 -0:00.59
4th Chow, Caden (8.22) 0:30.06 0:37.13 -0:07.07
5th Halili, Caden (8.54) 0:40.41 0:50.41 -0:10.00
6th Denk, Jacob (7.36) 0:40.62 0:40.47 +0:00.15
================================================================================
Event #25  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Denk, Lydia (9.3) 0:42.07 0:40.75 +0:01.32
================================================================================
Event #26  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Gupta, Suhaani (9.91) 0:40.19
================================================================================
Event #27  Girls  7&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lin, Sydney (7.67) 0:49.04 0:56.59 -0:07.55
2nd Harita, Elizabeth (7.64) 0:50.31 0:49.00 +0:01.31
3rd Lee, Corina (7.75) 0:51.19 1:00.07 -0:08.88
4th Bever, Milan (6.71) 0:52.41 0:56.16 -0:03.75
5th Gresham, Bailey (7.69) 1:01.00 0:56.10 +0:04.90
6th Giventer, Mia (5.78) 1:05.47 1:03.19 +0:02.28
7th Harvie, Jordan (7.23) 1:17.44
8th Pfeiffer, Katie (5.37) 1:18.66 1:18.13 +0:00.53
9th Chalupnik, Ryan (5.62) 1:20.44 1:12.94 +0:07.50
10th Narenthiran, Aarani (5.19) 1:27.22 1:27.84 -0:00.62
================================================================================
Event #28  Boys  7&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hammond-St. laurent, Anthony (6.84) 1:07.90 1:07.28 +0:00.62
================================================================================
Event #29  Girls  08-10  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mackowiak, Lizzie (8.3) 0:48.47 0:49.56 -0:01.09
2nd Waddell, Charlotte (8.31) 0:51.06 0:52.90 -0:01.84
3rd Kim, Donna (8.73) 0:51.75 0:49.93 +0:01.82
4th Motahari, Neeka (10.9) 0:58.63 0:55.19 +0:03.44
================================================================================
Event #30  Boys  08-10  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Waddell, Zachary (8.31) 0:40.16 0:43.88 -0:03.72
2nd Becker, Matt (9.07) 0:41.03 0:41.09 -0:00.06
3rd Bradford, Joshua (9.58) 1:16.66 1:15.53 +0:01.13
================================================================================
Event #31  Girls  11-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hume, Emily (11.49) 0:46.22 0:47.64 -0:01.42
2nd Cheong, Megan (11.19) 0:49.57 0:41.59 +0:07.98
================================================================================
Event #32  Boys  11-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Ethan (12.25) 0:43.35
================================================================================
Event #34  Boys  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Waddell, Zachary (8.31) 1:26.29
================================================================================
Event #35  Girls  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hewitt, Jane (4.33) 1:02.50 1:03.03 -0:00.53
2nd Naderi, Sophia (4.6) 1:18.25 1:37.68 -0:19.43
3rd Scalzo, Ruby (4.25) 1:31.03
================================================================================
Event #36  Boys  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hill, Troy (4.67) 0:54.41
================================================================================
Event #37  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bever, Milan (6.71) 0:29.88 0:29.75 +0:00.13
2nd Scalzo, Ellie (6.26) 0:30.40 0:33.03 -0:02.63
3rd Chen, Charline (6.17) 0:32.81 0:52.75 -0:19.94
4th Wong, Makena (6.04) 0:42.06 0:49.19 -0:07.13
5th Rama, Brooke (6.63) 0:43.90
6th Mackowiak, Katie (6.34) 0:45.28 0:39.34 +0:05.94
7th Giventer, Mia (5.78) 0:46.22 0:44.90 +0:01.32
8th Bank, Elizabeth (6.37) 0:48.85 1:01.82 -0:12.97
9th Chalupnik, Ryan (5.62) 0:51.09 0:45.60 +0:05.49
10th Chow, Makayla (5.26) 0:59.00 0:52.16 +0:06.84
11th Pfeiffer, Katie (5.37) 1:04.06 1:04.70 -0:00.64
12th Narenthiran, Aarani (5.19) 1:15.62 1:11.66 +0:03.96
13th Qiao, Angelina (5.96) 1:17.63 0:53.25 +0:24.38
================================================================================
Event #38  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hammond-St. laurent, Anthony (6.84) 0:37.81 0:38.65 -0:00.84
2nd Lee, Gavin (5.3) 0:47.94 0:57.03 -0:09.09
3rd Lee, Mathias (6.1) 0:50.84 1:01.40 -0:10.56
4th Dunne, Jimmy (5.36) 0:53.97 0:49.41 +0:04.56
5th Lee, Josiah (6.1) 0:55.96 1:16.82 -0:20.86
6th Ensley, Liam (5.22) 0:56.32 0:47.56 +0:08.76
7th Wang, Jacob (5.52) 1:02.21 1:08.39 -0:06.18
8th Smithlin, Ethan (6.45) 1:13.21
9th Tan, Andrew (6.09) 1:18.94
10th Bank, Gregory (6.02) 1:20.03
11th Narenthiran, Nilan (5.19) 2:00.37 1:32.81 +0:27.56
================================================================================
Event #39  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wong, Kai (8.49) 0:25.09 0:24.44 +0:00.65
2nd Harita, Elizabeth (7.64) 0:25.78 0:24.85 +0:00.93
3rd Waddell, Charlotte (8.31) 0:26.63 0:26.22 +0:00.41
4th Xu, Angeline (8.79) 0:27.31 0:27.34 -0:00.03
5th Lee, Corina (7.75) 0:28.34 0:25.97 +0:02.37
6th Mackowiak, Lizzie (8.3) 0:29.97 0:28.37 +0:01.60
7th Gresham, Bailey (7.69) 0:30.53 0:29.97 +0:00.56
8th Lin, Sydney (7.67) 0:32.85 0:31.78 +0:01.07
9th Akason, Krimzen (7.13) 0:34.44 0:36.75 -0:02.31
10th Andersen, Sophie (7.39) 0:38.22 0:37.81 +0:00.41
================================================================================
Event #40  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Waddell, Zachary (8.31) 0:20.50 0:21.84 -0:01.34
2nd Andersen, Christopher (8.79) 0:24.78 0:23.69 +0:01.09
3rd Chow, Caden (8.22) 0:30.91 0:33.65 -0:02.74
4th Elston, Tyler (7.77) 0:33.43 0:31.52 +0:01.91
5th Cheong, Ian (7.29) 0:37.47 0:32.55 +0:04.92
6th Elston, Sean (7.77) 0:37.57 0:40.03 -0:02.46
7th Denk, Jacob (7.36) 0:39.94 0:45.00 -0:05.06
================================================================================
Event #41  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hume, Anna (9.07) 0:45.78 0:42.53 +0:03.25
================================================================================
Event #42  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bradford, Joshua (9.58) 0:49.03 0:38.00 +0:11.03
2nd Gupta, Suhaani (9.91) 0:53.41
================================================================================
Event #43  Girls  7&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Harita, Elizabeth (7.64) 0:55.57 0:53.97 +0:01.60
2nd Lee, Corina (7.75) 1:01.79 0:58.69 +0:03.10
3rd Gresham, Bailey (7.69) 1:03.97 1:05.47 -0:01.50
4th Bever, Milan (6.71) 1:09.78 1:08.28 +0:01.50
5th Harvie, Jordan (7.23) 1:22.03
6th Mackowiak, Katie (6.34) 1:29.78 1:32.50 -0:02.72
7th Giventer, Mia (5.78) 1:33.44 1:31.40 +0:02.04
8th Wong, Makena (6.04) 1:39.44
9th Pfeiffer, Katie (5.37) 2:05.28 2:11.44 -0:06.16
================================================================================
Event #44  Boys  7&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Elston, Tyler (7.77) 1:15.37
2nd Elston, Sean (7.77) 1:18.53
3rd Denk, Jacob (7.36) 1:28.12 1:31.04 -0:02.92
4th Hammond-St. laurent, Anthony (6.84) 1:33.50 1:30.78 +0:02.72
================================================================================
Event #45  Girls  08-10  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kim, Donna (8.73) 0:52.22 0:49.65 +0:02.57
2nd Wong, Kai (8.49) 0:52.57 0:53.12 -0:00.55
3rd Waddell, Charlotte (8.31) 0:56.81 0:56.13 +0:00.68
4th Motahari, Neeka (10.9) 1:03.90 0:58.25 +0:05.65
5th Mackowiak, Lizzie (8.3) 1:03.97 1:08.78 -0:04.81
6th Neervannan, Amala (9.15) 1:28.00
================================================================================
Event #46  Boys  08-10  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Waddell, Zachary (8.31) 0:45.41 0:46.21 -0:00.80
2nd Becker, Matt (9.07) 0:50.25 0:50.13 +0:00.12
3rd Andersen, Christopher (8.79) 0:56.13 0:52.91 +0:03.22
================================================================================
Event #47  Girls  11-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Russell, Hayley (11) 0:52.81 0:51.53 +0:01.28
2nd Cheong, Megan (11.19) 0:56.19 0:52.56 +0:03.63
3rd Hume, Emily (11.49) 1:00.50 0:59.25 +0:01.25
================================================================================
Event #48  Boys  11-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Ethan (12.25) 0:43.93 0:42.09 +0:01.84
================================================================================
Event #49  Girls  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kim, Donna (8.73) 1:52.06
2nd Wong, Kai (8.49) 1:56.94 2:13.59 -0:16.65
3rd Waddell, Charlotte (8.31) 1:58.03
================================================================================
Event #50  Boys  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Waddell, Zachary (8.31) 1:35.75
================================================================================
Event #51  Girls  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Harita, Elizabeth (7.64) 1:26.72 1:29.56 -0:02.84
2nd Lee, Corina (7.75) 1:34.19
3rd Mackowiak, Katie (6.34) 2:48.90
================================================================================
Event #52  Boys  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Waddell, Zachary (8.31) 1:14.90 1:48.81 -0:33.91
2nd Becker, Matt (9.07) 1:17.66 1:16.29 +0:01.37
3rd Bradford, Joshua (9.58) 2:19.00
================================================================================
Event #53  Girls  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hewitt, Jane (4.33) 0:48.50 0:42.44 +0:06.06
2nd Akason, Brooklyn (4.56) 0:52.56 0:57.88 -0:05.32
3rd Knisely, Brooke (3.48) 0:52.60 0:45.68 +0:06.92
4th Scalzo, Ruby (4.25) 0:58.09 1:03.25 -0:05.16
5th Callahan, Maeve (3.86) 1:04.34 0:51.00 +0:13.34
6th Marar, Nidhii (4.78) 1:04.79 0:47.97 +0:16.82
7th Akason, Regan (3.08) 1:06.00
8th Ra, Amelia (4.64) 1:07.53 1:00.78 +0:06.75
9th Naderi, Sophia (4.6) 1:08.91 1:03.47 +0:05.44
10th Bouzid, Louisa (4.24) 1:16.47 1:10.00 +0:06.47
11th Lee, Madeleine (4.3) 1:26.41 1:23.28 +0:03.13
12th Yoshida, Tamlyn (3.75) 1:31.10
================================================================================
Event #54  Boys  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hill, Troy (4.67) 0:35.34
2nd Shipp, Chase (4.66) 0:48.75
3rd Eich, Carson (4.23) 0:59.12
4th Rama, Blaine (4.52) 1:14.03
================================================================================
Event #55  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bever, Milan (6.71) 0:20.78 0:21.37 -0:00.59
2nd Chen, Charline (6.17) 0:23.19 0:42.88 -0:19.69
3rd Scalzo, Ellie (6.26) 0:26.12 0:27.22 -0:01.10
4th Bank, Elizabeth (6.37) 0:28.22 0:35.43 -0:07.21
5th Mackowiak, Katie (6.34) 0:31.35 0:32.34 -0:00.99
6th Chow, Makayla (5.26) 0:31.97 0:34.32 -0:02.35
7th Chalupnik, Ryan (5.62) 0:33.35 0:37.56 -0:04.21
8th Giventer, Mia (5.78) 0:34.06 0:30.09 +0:03.97
9th Wong, Makena (6.04) 0:35.25 0:37.35 -0:02.10
10th Rama, Brooke (6.63) 0:38.62
11th Nguyen, Yvonne (6.04) 0:42.00
12th Dang, Katie (5.12) 0:42.25
13th Pfeiffer, Katie (5.37) 0:42.69 0:40.54 +0:02.15
14th Murali, Ria (6.52) 0:45.68
15th Narenthiran, Aarani (5.19) 0:46.19 0:47.31 -0:01.12
16th Wakefield, Riley (6.05) 0:57.75
17th Narsina, Manasi (5.48) 1:14.69 0:56.00 +0:18.69
================================================================================
Event #56  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hammond-St. laurent, Anthony (6.84) 0:25.18 0:26.00 -0:00.82
2nd Lee, Gavin (5.3) 0:31.78 0:37.78 -0:06.00
3rd Lew, Nate (6.8) 0:37.16 0:40.90 -0:03.74
4th Knisely, Ethan (5.17) 0:38.44 0:36.21 +0:02.23
5th Lee, Josiah (6.1) 0:39.63 0:43.53 -0:03.90
6th Dunne, Jimmy (5.36) 0:41.32 0:35.72 +0:05.60
7th Lee, Mathias (6.1) 0:41.38 0:43.94 -0:02.56
8th Reed, Hayden (6.53) 0:42.25 1:07.97 -0:25.72
9th Halili, Seth (5.4) 0:43.13 0:46.44 -0:03.31
10th Ensley, Liam (5.22) 0:44.37 0:39.44 +0:04.93
11th Smithlin, Ethan (6.45) 0:50.12 0:56.12 -0:06.00
12th Tan, Andrew (6.09) 0:50.34 0:55.29 -0:04.95
13th Bank, Gregory (6.02) 0:52.16 1:02.10 -0:09.94
14th Wang, Jacob (5.52) 0:54.50 0:53.69 +0:00.81
15th Harvie, Mason (5.13) 1:08.09
16th Narenthiran, Nilan (5.19) 1:24.85 2:04.97 -0:40.12
================================================================================
Event #57  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wong, Kai (8.49) 0:17.12 0:16.47 +0:00.65
2nd Harita, Elizabeth (7.64) 0:18.03 0:18.47 -0:00.44
3rd Mackowiak, Lizzie (8.3) 0:19.78 0:19.62 +0:00.16
4th Xu, Angeline (8.79) 0:20.38 0:20.56 -0:00.18
5th Lin, Sydney (7.67) 0:20.88 0:19.85 +0:01.03
6th Waddell, Charlotte (8.31) 0:20.94 0:20.93 +0:00.01
7th Kim, Donna (8.73) 0:21.19 0:19.31 +0:01.88
8th Gresham, Bailey (7.69) 0:24.50 0:22.90 +0:01.60
9th Tahmasbi, Rodin (7.59) 0:25.07
10th Andersen, Sophie (7.39) 0:25.57 0:27.86 -0:02.29
11th Akason, Krimzen (7.13) 0:27.84 0:27.66 +0:00.18
================================================================================
Event #58  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Waddell, Zachary (8.31) 0:15.50 0:16.00 -0:00.50
2nd Andersen, Christopher (8.79) 0:18.59 0:18.00 +0:00.59
3rd Chow, Caden (8.22) 0:22.00 0:25.50 -0:03.50
4th Cheong, Ian (7.29) 0:25.66 0:25.44 +0:00.22
5th Elston, Tyler (7.77) 0:29.38 0:30.69 -0:01.31
6th Nagasawa, Kanan (7.59) 0:35.09
7th Elston, Sean (7.77) 0:37.94 0:33.81 +0:04.13
8th Denk, Jacob (7.36) 0:38.99 0:40.56 -0:01.57
9th Halili, Caden (8.54) 0:40.09 0:42.94 -0:02.85
10th Nagasawa, Shoma (7.59) 0:50.37
================================================================================
Event #59  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Neervannan, Amala (9.15) 0:28.22
2nd Denk, Lydia (9.3) 0:32.53 0:35.00 -0:02.47
3rd Hume, Anna (9.07) 0:34.34 0:38.89 -0:04.55
================================================================================
Event #60  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Gupta, Suhaani (9.91) 0:36.16
================================================================================
Event #61  Girls  7&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Harita, Elizabeth (7.64) 0:39.53 0:40.07 -0:00.54
2nd Bever, Milan (6.71) 0:49.12 0:47.71 +0:01.41
3rd Gresham, Bailey (7.69) 0:59.72 0:50.86 +0:08.86
4th Akason, Krimzen (7.13) 1:00.97 1:02.78 -0:01.81
5th Pfeiffer, Katie (5.37) 1:31.25 1:29.00 +0:02.25
6th Harvie, Jordan (7.23) 1:33.28
7th Wong, Makena (6.04) 1:36.28 1:34.57 +0:01.71
================================================================================
Event #62  Boys  7&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hammond-St. laurent, Anthony (6.84) 0:55.34 0:56.85 -0:01.51
2nd Elston, Tyler (7.77) 1:06.88
3rd Dunne, Jimmy (5.36) 1:26.72 1:19.35 +0:07.37
4th Elston, Sean (7.77) 1:30.28
5th Reed, Hayden (6.53) 1:48.69
================================================================================
Event #63  Girls  08-10  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mackowiak, Lizzie (8.3) 0:46.06 0:44.75 +0:01.31
2nd Waddell, Charlotte (8.31) 0:47.72 0:44.84 +0:02.88
3rd Kim, Donna (8.73) 0:47.87 0:42.06 +0:05.81
4th Motahari, Neeka (10.9) 0:54.38 0:51.54 +0:02.84
================================================================================
Event #64  Boys  08-10  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Becker, Matt (9.07) 0:34.03 0:33.68 +0:00.35
2nd Waddell, Zachary (8.31) 0:34.31 0:34.60 -0:00.29
================================================================================
Event #65  Girls  11-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Megan (11.19) 0:41.37 0:38.68 +0:02.69
2nd Russell, Hayley (11) 0:42.19 0:41.13 +0:01.06
3rd Hume, Emily (11.49) 0:43.44 0:40.57 +0:02.87
================================================================================
Event #66  Boys  11-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Ethan (12.25) 0:37.37 0:37.06 +0:00.31