February 4, 2012

2/4/2012  Swim Competition
Total Participants Checked-In : 132
Event #1  Girls  Open  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Megan (11.32) 1:38.47
2nd Kroll, Frances (11) 1:49.34 1:49.57 -0:00.23
3rd Scalzo, Ellie (6.4) 2:34.91 2:58.12 -0:23.21
================================================================================
Event #2  Boys  Open  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Becker, Matt (9.2) 1:24.60 1:25.28 -0:00.68
2nd Diedricks, Ethan (8.07) 1:24.94 1:26.78 -0:01.84
3rd Cheong, Ethan (12.38) 1:25.50 1:31.09 -0:05.59
4th Ringhofer, Tyler (6.85) 1:38.44 1:47.57 -0:09.13
5th M. Jiang, Trevor (7.14) 1:53.75
6th Bradford, Joshua (9.71) 2:24.75 2:35.43 -0:10.68
================================================================================
Event #3  Girls  4&U  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Scalzo, Ruby (4.39) 1:37.87 1:36.65 +0:01.22
================================================================================
Event #4  Boys  4&U  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Herbrig, Grayson (4.97) 1:12.41
================================================================================
Event #5  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bever, Milan (6.85) 0:23.57 0:21.50 +0:02.07
2nd Scalzo, Ellie (6.4) 0:29.22 0:29.31 -0:00.09
3rd Mackowiak, Katie (6.48) 0:32.65 0:37.16 -0:04.51
4th Li, Yi-ning (6.91) 0:34.31 0:48.00 -0:13.69
5th Chava, Siya (5.18) 0:36.35 0:39.46 -0:03.11
6th Giventer, Mia (5.91) 0:41.00 0:37.85 +0:03.15
7th Wong, Makena (6.17) 0:41.28 0:35.81 +0:05.47
8th Kailiponi, Ayla (5.22) 0:48.10 0:53.85 -0:05.75
9th Cook, Henna (6.32) 0:54.44 0:41.03 +0:13.41
================================================================================
Event #6  Boys  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ringhofer, Tyler (6.85) 0:18.82 0:20.34 -0:01.52
2nd Fitt, Joseph (6.81) 0:24.25 0:29.97 -0:05.72
3rd Hammond-St. laurent, Anthony (6.98) 0:31.16 0:28.53 +0:02.63
4th Lin, Tyler (6.26) 0:33.22
5th Wang, Evan (6.66) 0:34.41 0:35.50 -0:01.09
6th Lee, Gavin (5.43) 0:34.88 0:43.00 -0:08.12
7th Fritz, Robbie (6.7) 0:39.06 0:39.22 -0:00.16
8th Hughes, Benjamin (6.51) 0:40.13
9th Dunne, Jimmy (5.5) 0:41.07 0:38.40 +0:02.67
10th Ku, Nathan (6.19) 0:44.81
11th Wang, Jacob (5.65) 0:52.37 0:49.91 +0:02.46
12th Ensley, Liam (5.35) 0:52.63 0:43.62 +0:09.01
13th Tan, Andrew (6.22) 1:10.75 1:17.16 -0:06.41
================================================================================
Event #7  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lee, Corina (7.88) 0:18.44 0:22.35 -0:03.91
2nd Soto, Destiny (8.82) 0:18.78 0:19.25 -0:00.47
3rd Mackowiak, Lizzie (8.43) 0:19.44 0:20.07 -0:00.63
4th Wong, Kai (8.62) 0:19.81 0:18.85 +0:00.96
5th Cohen, Caitlin (7.89) 0:21.63
6th Xu, Angeline (8.92) 0:25.40 0:24.41 +0:00.99
7th Lee, Annaka (7.17) 0:28.75 0:30.00 -0:01.25
8th Tanasescu, Semiramis (7.82) 0:35.38 0:36.61 -0:01.23
9th Berg, Cassidy (7.56) 0:36.44 0:37.13 -0:00.69
================================================================================
Event #8  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chava, Rohan (8.9) 0:19.00 0:19.35 -0:00.35
2nd Diedricks, Ethan (8.07) 0:19.66 0:16.82 +0:02.84
3rd Dickstein, Tyler (7.29) 0:23.97 0:31.18 -0:07.21
4th M. Jiang, Trevor (7.14) 0:27.87 0:42.47 -0:14.60
5th Cheong, Ian (7.42) 0:34.85 0:32.56 +0:02.29
6th Kota, Anirudh (7.96) 0:42.78
7th Denk, Jacob (7.49) 0:47.31
================================================================================
Event #9  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Dickstein, Jenna (10.31) 0:20.25
2nd Foulkes, Rebecca (10.97) 0:25.50 0:27.94 -0:02.44
================================================================================
Event #10  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cohen, Connor (9.26) 0:17.75
2nd Fitt, Thomas (9.65) 0:19.00 0:18.81 +0:00.19
3rd Du, Henry (9.13) 0:34.81
================================================================================
Event #11  Girls  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lin, Sydney (7.8) 0:54.00 0:54.38 -0:00.38
2nd Lee, Corina (7.88) 0:55.75 0:50.06 +0:05.69
3rd Chava, Siya (5.18) 1:26.65
================================================================================
Event #12  Boys  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ringhofer, Tyler (6.85) 0:46.87 0:46.85 +0:00.02
2nd Hammond-St. laurent, Anthony (6.98) 1:17.29 1:14.82 +0:02.47
================================================================================
Event #13  Girls  08-10  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Soto, Destiny (8.82) 0:48.50
================================================================================
Event #14  Boys  08-10  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Becker, Matt (9.2) 0:37.81 0:38.47 -0:00.66
2nd Chava, Rohan (8.9) 0:46.81 0:43.72 +0:03.09
3rd Diedricks, Ethan (8.07) 0:50.35 0:42.09 +0:08.26
================================================================================
Event #15  Girls  11-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Megan (11.32) 0:50.56 0:49.75 +0:00.81
2nd Kroll, Frances (11) 0:52.81
================================================================================
Event #16  Boys  11-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Ethan (12.38) 0:41.81 0:42.91 -0:01.10
================================================================================
Event #18  Boys  Open  100yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Becker, Matt (9.2) 1:33.87 1:33.90 -0:00.03
================================================================================
Event #19  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cohen, Allison (4.55) 0:53.54 0:39.81 +0:13.73
2nd Marar, Nidhii (4.91) 0:55.07 0:47.63 +0:07.44
3rd Ra, Amelia (4.77) 0:58.12 0:43.50 +0:14.62
4th Scalzo, Ruby (4.39) 0:58.75 0:50.63 +0:08.12
5th Knisely, Brooke (3.61) 1:01.31 0:35.16 +0:26.15
6th Hagmann, Sophia (4.42) 1:01.41 0:45.75 +0:15.66
7th Schechinger, Mutiara (4.59) 1:01.78 0:51.19 +0:10.59
8th Reynafarje, Gabriela (4.87) 1:09.38
9th Cook, Isabella (3.36) 1:10.69 1:25.90 -0:15.21
10th Naderi, Sophia (4.74) 1:18.28 0:49.41 +0:28.87
11th Callahan, Maeve (3.99) 2:36.44 0:50.62 +1:45.82
================================================================================
Event #20  Boys  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Herbrig, Grayson (4.97) 0:41.06 0:39.41 +0:01.65
2nd Sumino, Brandon (4.44) 0:44.78 0:42.31 +0:02.47
3rd Labonty, Grayson (4.98) 0:57.47
4th Gadhia, Devan (4.99) 1:13.75
5th Lew, Ian (4.56) 1:44.87 1:06.75 +0:38.12
6th Baker, Nolan (3.94) 1:48.35
================================================================================
Event #21  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bever, Milan (6.85) 0:26.57 0:23.72 +0:02.85
2nd Li, Yi-ning (6.91) 0:28.04 0:30.69 -0:02.65
3rd Giventer, Mia (5.91) 0:31.56 0:30.50 +0:01.06
4th Scalzo, Ellie (6.4) 0:32.31 0:30.97 +0:01.34
5th Mackowiak, Katie (6.48) 0:35.16 0:34.62 +0:00.54
6th Cook, Henna (6.32) 0:35.22 0:36.19 -0:00.97
7th Chalupnik, Ryan (5.76) 0:36.40 0:33.16 +0:03.24
8th Van vliet, Vanessa (6.15) 0:38.09
9th Berg, Sydney (5.72) 0:38.28 0:38.35 -0:00.07
10th Riley, Alexia (6.6) 0:38.38 0:39.37 -0:00.99
11th Jadidolahi, Natasha (6.93) 0:38.44
12th Chava, Siya (5.18) 0:41.25 0:35.66 +0:05.59
13th Lobos, Victoria (6.4) 0:41.53
14th Kailiponi, Ayla (5.22) 0:42.31 0:37.25 +0:05.06
15th Pannell, Naomi (6.89) 0:42.38 0:58.94 -0:16.56
16th Miltenburg, Taylor (6.16) 0:43.09
17th Qiao, Angelina (6.09) 0:49.69 0:36.84 +0:12.85
18th Wong, Makena (6.17) 0:53.47 0:35.47 +0:18.00
19th Arabandi, Snigdha (6.7) 0:58.75
20th Pannell, Daphne (5.36) 1:04.38 1:11.19 -0:06.81
21st Farzaneh, Delband (5.3) 1:08.50
22nd Ferguson, Hayley (5.11) 1:17.19
23rd Kincaid, Mira (5.97) 1:21.81
24th Ravisankar, Sai (6.73) 1:23.90
25th Keshishian, Talar (5.92) 1:29.93
================================================================================
Event #22  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sumino, Cole (6.9) 0:27.94 0:27.59 +0:00.35
2nd Fitt, Joseph (6.81) 0:30.66 0:28.81 +0:01.85
3rd Wang, Evan (6.66) 0:31.19 0:34.47 -0:03.28
4th Hammond-St. laurent, Anthony (6.98) 0:31.56 0:29.22 +0:02.34
5th Hughes, Benjamin (6.51) 0:35.06 0:34.53 +0:00.53
6th Lin, Tyler (6.26) 0:35.68 0:35.18 +0:00.50
7th Puertas, Finnegan (6.92) 0:35.90 0:30.78 +0:05.12
8th Fritz, Robbie (6.7) 0:36.00 0:34.87 +0:01.13
9th Soong, Dylan (6.15) 0:37.09
10th Lee, Gavin (5.43) 0:37.12 0:38.41 -0:01.29
11th Dunne, Jimmy (5.5) 0:38.07 0:34.50 +0:03.57
12th Ku, Nathan (6.19) 0:38.75 0:41.06 -0:02.31
13th Anderson, Jack (6.38) 0:39.00 0:40.57 -0:01.57
14th Smithlin, Ethan (6.58) 0:42.60 0:44.91 -0:02.31
15th Knisely, Ethan (5.31) 0:48.31 0:43.46 +0:04.85
16th Mejer, Denis (5.81) 0:49.72 0:47.13 +0:02.59
17th Ensley, Liam (5.35) 0:50.18 0:49.09 +0:01.09
18th Kincade, Callaway (5.9) 0:50.87 0:46.59 +0:04.28
19th Tan, Andrew (6.22) 0:53.47 0:43.97 +0:09.50
19th Tobias, Will (6.46) 0:53.47
21st Miltenburg, Greyson (6.16) 0:54.50
22nd Wang, Jacob (5.65) 1:06.78 0:44.15 +0:22.63
23rd Narenthiran, Nilan (5.33) 1:10.69 0:56.87 +0:13.82
================================================================================
Event #23  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Soto, Destiny (8.82) 0:20.66 0:19.94 +0:00.72
2nd Wong, Kai (8.62) 0:21.09 0:20.22 +0:00.87
3rd Mackowiak, Lizzie (8.43) 0:22.34 0:21.28 +0:01.06
4th Lee, Corina (7.88) 0:22.78 0:24.43 -0:01.65
5th Cohen, Caitlin (7.89) 0:23.63
6th Kim, Donna (8.86) 0:24.25 0:24.00 +0:00.25
7th Xu, Angeline (8.92) 0:24.87 0:23.00 +0:01.87
8th Lee, Annaka (7.17) 0:26.47 0:33.41 -0:06.94
9th Tjia, Julia (7.57) 0:26.94 0:31.97 -0:05.03
10th Waddell, Charlotte (8.44) 0:27.22 0:25.34 +0:01.88
11th Berg, Cassidy (7.56) 0:31.56 0:29.85 +0:01.71
12th Tanasescu, Semiramis (7.82) 0:32.44 0:32.59 -0:00.15
13th Jernegan, Kayla (7.19) 0:40.31
14th Gulhane, Nirjara (7.1) 0:48.75
15th Tobias, Sophia (7.77) 0:59.19
================================================================================
Event #24  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Diedricks, Ethan (8.07) 0:19.31 0:19.97 -0:00.66
2nd Waddell, Zachary (8.44) 0:20.06 0:19.50 +0:00.56
3rd Chava, Rohan (8.9) 0:21.87 0:39.97 -0:18.10
4th Dickstein, Tyler (7.29) 0:24.12 0:36.34 -0:12.22
5th Cheong, Ian (7.42) 0:33.31 0:28.00 +0:05.31
6th Tran, Carden (7.72) 0:34.37 0:35.19 -0:00.82
7th Jadidolahi, Manooch (7.87) 0:37.75
8th Halili, Caden (8.68) 0:38.72 0:40.41 -0:01.69
9th Sajjadian, Arman (7.69) 0:38.84
10th Le, Jayden (8.25) 0:41.81 0:37.50 +0:04.31
11th Kota, Anirudh (7.96) 0:42.88 0:44.50 -0:01.62
12th Reynafarje, Anthony (7.79) 0:53.00 0:48.90 +0:04.10
13th Denk, Jacob (7.49) 0:56.97 0:40.47 +0:16.50
================================================================================
Event #25  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kim, Claire (9.7) 0:21.40
2nd Dickstein, Jenna (10.31) 0:21.50
3rd Foulkes, Rebecca (10.97) 0:28.97
4th Aldana, Evelyn (10.41) 0:30.09 0:33.56 -0:03.47
5th Gupta, Suhaani (10.04) 0:50.65 0:38.54 +0:12.11
================================================================================
Event #26  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cohen, Connor (9.26) 0:20.26 1:22.36 -1:02.10
2nd Fitt, Thomas (9.65) 0:21.90 0:19.85 +0:02.05
================================================================================
Event #27  Girls  7&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lin, Sydney (7.8) 0:48.03 0:49.04 -0:01.01
2nd Lee, Corina (7.88) 0:51.28 0:50.09 +0:01.19
3rd Bever, Milan (6.85) 0:54.06 0:52.41 +0:01.65
4th Lee, Annaka (7.17) 0:58.47
5th Giventer, Mia (5.91) 1:04.75 1:02.66 +0:02.09
6th Berg, Cassidy (7.56) 1:07.78 1:03.22 +0:04.56
7th Tahmasbi, Rodin (7.72) 1:07.90
8th Tjia, Julia (7.57) 1:13.19 1:06.59 +0:06.60
9th Chalupnik, Ryan (5.76) 1:19.78 1:12.94 +0:06.84
10th Tanasescu, Semiramis (7.82) 1:22.16 1:16.04 +0:06.12
11th Mackowiak, Katie (6.48) 1:22.75 1:25.50 -0:02.75
12th Riley, Alexia (6.6) 1:35.68 1:45.59 -0:09.91
================================================================================
Event #28  Boys  7&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ringhofer, Tyler (6.85) 0:46.66 0:50.34 -0:03.68
2nd M. Jiang, Trevor (7.14) 0:55.44 0:52.38 +0:03.06
3rd Sumino, Cole (6.9) 0:56.94
4th Hammond-St. laurent, Anthony (6.98) 1:07.87 1:07.28 +0:00.59
5th Puertas, Finnegan (6.92) 1:12.15 1:09.60 +0:02.55
6th Kota, Anirudh (7.96) 1:21.62
7th Herbrig, Grayson (4.97) 1:33.06 1:26.32 +0:06.74
8th Lee, Gavin (5.43) 1:33.47 1:39.38 -0:05.91
9th Tan, Andrew (6.22) 1:54.12
================================================================================
Event #29  Girls  08-10  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Soto, Destiny (8.82) 0:47.00
2nd Kim, Donna (8.86) 0:50.34 0:49.93 +0:00.41
3rd Mackowiak, Lizzie (8.43) 0:50.40 0:48.47 +0:01.93
4th Waddell, Charlotte (8.44) 0:51.03 0:49.97 +0:01.06
================================================================================
Event #30  Boys  08-10  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Waddell, Zachary (8.44) 0:40.65 0:40.16 +0:00.49
2nd Diedricks, Ethan (8.07) 0:42.78 0:41.72 +0:01.06
3rd Becker, Matt (9.2) 0:42.91 0:41.03 +0:01.88
4th Fitt, Thomas (9.65) 0:43.40 0:41.10 +0:02.30
5th Chava, Rohan (8.9) 0:46.59 0:44.75 +0:01.84
6th Bradford, Joshua (9.71) 1:13.00 1:15.53 -0:02.53
================================================================================
Event #31  Girls  11-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Megan (11.32) 0:50.00 0:41.59 +0:08.41
2nd Kroll, Frances (11) 0:52.03 0:47.96 +0:04.07
================================================================================
Event #32  Boys  11-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Ethan (12.38) 0:45.66 0:43.35 +0:02.31
2nd Tran, Bobby (11.01) 1:32.62
================================================================================
Event #33  Girls  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kim, Claire (9.7) 1:48.97
================================================================================
Event #34  Boys  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Waddell, Zachary (8.44) 1:25.10 1:26.29 -0:01.19
2nd Diedricks, Ethan (8.07) 1:32.75 1:27.19 +0:05.56
================================================================================
Event #35  Girls  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Marar, Nidhii (4.91) 0:56.78
2nd Cohen, Allison (4.55) 1:01.50 0:51.19 +0:10.31
3rd Scalzo, Ruby (4.39) 1:07.87 1:31.03 -0:23.16
4th Hagmann, Sophia (4.42) 1:11.68
5th Naderi, Sophia (4.74) 1:28.65 1:18.25 +0:10.40
================================================================================
Event #36  Boys  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Herbrig, Grayson (4.97) 1:21.09 1:00.09 +0:21.00
================================================================================
Event #37  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Scalzo, Ellie (6.4) 0:30.19 0:30.40 -0:00.21
2nd Bever, Milan (6.85) 0:30.75 0:29.75 +0:01.00
3rd Wong, Makena (6.17) 0:40.03 0:42.06 -0:02.03
4th Li, Yi-ning (6.91) 0:40.41 0:45.25 -0:04.84
5th Mackowiak, Katie (6.48) 0:41.18 0:39.34 +0:01.84
6th Pannell, Naomi (6.89) 0:42.81 1:11.66 -0:28.85
7th Chava, Siya (5.18) 0:45.59 0:46.17 -0:00.58
8th Chalupnik, Ryan (5.76) 0:46.85 0:45.00 +0:01.85
9th Giventer, Mia (5.91) 0:48.60 0:41.03 +0:07.57
10th Riley, Alexia (6.6) 0:48.98 0:59.19 -0:10.21
11th Berg, Sydney (5.72) 0:51.81 0:45.00 +0:06.81
12th Kailiponi, Ayla (5.22) 0:52.80 0:53.66 -0:00.86
13th Cook, Henna (6.32) 1:14.62 0:56.50 +0:18.12
14th Qiao, Angelina (6.09) 1:16.25 0:53.25 +0:23.00
15th Ferguson, Hayley (5.11) 1:17.41
================================================================================
Event #38  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Fitt, Joseph (6.81) 0:27.94 0:26.81 +0:01.13
2nd Sumino, Cole (6.9) 0:35.54 0:36.84 -0:01.30
3rd Lin, Tyler (6.26) 0:39.75
4th Fritz, Robbie (6.7) 0:40.91 0:32.81 +0:08.10
5th Hammond-St. laurent, Anthony (6.98) 0:41.59 0:37.81 +0:03.78
6th Anderson, Jack (6.38) 0:44.18 0:52.41 -0:08.23
7th Hughes, Benjamin (6.51) 0:45.53 0:44.28 +0:01.25
8th Lee, Gavin (5.43) 0:45.82 0:47.94 -0:02.12
9th Dunne, Jimmy (5.5) 0:47.53 0:49.41 -0:01.88
10th Puertas, Finnegan (6.92) 0:49.19 0:42.90 +0:06.29
11th Ensley, Liam (5.35) 0:53.28 0:47.56 +0:05.72
12th Ku, Nathan (6.19) 0:55.90
13th Hagerty, Ryan (5.87) 0:56.40
14th Smithlin, Ethan (6.58) 1:03.22 1:13.21 -0:09.99
15th Wang, Jacob (5.65) 1:06.00 1:02.21 +0:03.79
16th Tobias, Will (6.46) 1:11.59
17th Fang, Yuval (5.99) 1:16.97
18th Narenthiran, Nilan (5.33) 1:22.56 1:29.66 -0:07.10
19th Tan, Andrew (6.22) 1:30.40 1:18.94 +0:11.46
================================================================================
Event #39  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wong, Kai (8.62) 0:22.75 0:23.47 -0:00.72
2nd Soto, Destiny (8.82) 0:24.16
3rd Waddell, Charlotte (8.44) 0:25.84 0:24.69 +0:01.15
4th Xu, Angeline (8.92) 0:26.53 0:27.31 -0:00.78
5th Lee, Corina (7.88) 0:28.06 0:25.97 +0:02.09
6th Mackowiak, Lizzie (8.43) 0:28.63 0:28.37 +0:00.26
7th Cohen, Caitlin (7.89) 0:30.22
8th Lee, Annaka (7.17) 0:30.41 0:34.59 -0:04.18
9th Tanasescu, Semiramis (7.82) 0:31.97 0:26.68 +0:05.29
10th Tjia, Julia (7.57) 0:36.25 0:40.31 -0:04.06
11th Berg, Cassidy (7.56) 0:38.31 0:36.07 +0:02.24
12th Tobias, Sophia (7.77) 0:48.03
13th Tahmasbi, Rodin (7.72) 0:52.37
================================================================================
Event #40  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Waddell, Zachary (8.44) 0:20.97 0:20.50 +0:00.47
2nd Diedricks, Ethan (8.07) 0:21.06 0:21.12 -0:00.06
3rd M. Jiang, Trevor (7.14) 0:25.85 0:28.44 -0:02.59
4th Chava, Rohan (8.9) 0:26.00 0:46.78 -0:20.78
5th Dickstein, Tyler (7.29) 0:26.09 0:38.34 -0:12.25
6th Cheong, Ian (7.42) 0:33.37 0:32.55 +0:00.82
7th Kota, Anirudh (7.96) 0:39.75 0:45.90 -0:06.15
8th Denk, Jacob (7.49) 0:41.25 0:39.94 +0:01.31
9th Nagasawa, Kanan (7.73) 0:42.10 0:42.22 -0:00.12
10th Reynafarje, Anthony (7.79) 0:54.63 0:49.88 +0:04.75
11th Nagasawa, Shoma (7.73) 0:55.69 0:55.25 +0:00.44
12th Le, Jayden (8.25) 1:03.19
================================================================================
Event #41  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Dickstein, Jenna (10.31) 0:27.47
2nd Foulkes, Rebecca (10.97) 0:30.60 0:31.34 -0:00.74
3rd Gupta, Suhaani (10.04) 0:43.66 0:52.13 -0:08.47
================================================================================
Event #42  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cohen, Connor (9.26) 0:21.31
2nd Du, Henry (9.13) 0:34.63
================================================================================
Event #43  Girls  7&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lee, Annaka (7.17) 1:00.75 1:11.41 -0:10.66
2nd Lee, Corina (7.88) 1:00.93 0:58.69 +0:02.24
3rd Lin, Sydney (7.8) 1:02.19
4th Tanasescu, Semiramis (7.82) 1:09.56 1:05.38 +0:04.18
5th Berg, Cassidy (7.56) 1:19.25 1:21.63 -0:02.38
6th Mackowiak, Katie (6.48) 1:29.87 1:29.78 +0:00.09
7th Giventer, Mia (5.91) 1:34.32 1:31.40 +0:02.92
8th Wong, Makena (6.17) 1:34.50 1:27.96 +0:06.54
9th Chava, Siya (5.18) 1:36.94
================================================================================
Event #44  Boys  7&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ringhofer, Tyler (6.85) 0:52.75 0:54.84 -0:02.09
2nd M. Jiang, Trevor (7.14) 0:54.12 0:59.07 -0:04.95
3rd Sumino, Cole (6.9) 1:16.63 1:22.78 -0:06.15
4th Kota, Anirudh (7.96) 1:22.62
5th Denk, Jacob (7.49) 1:30.19 1:28.12 +0:02.07
6th Hammond-St. laurent, Anthony (6.98) 1:41.22 1:30.78 +0:10.44
================================================================================
Event #45  Girls  08-10  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wong, Kai (8.62) 0:50.66 0:52.57 -0:01.91
2nd Kim, Donna (8.86) 0:51.87 0:49.65 +0:02.22
3rd Soto, Destiny (8.82) 0:52.50 0:51.57 +0:00.93
4th Waddell, Charlotte (8.44) 0:55.84 0:56.13 -0:00.29
5th Mackowiak, Lizzie (8.43) 1:04.66 1:03.97 +0:00.69
6th Foulkes, Rebecca (10.97) 1:10.09 1:12.34 -0:02.25
================================================================================
Event #46  Boys  08-10  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Diedricks, Ethan (8.07) 0:44.06 0:47.78 -0:03.72
2nd Waddell, Zachary (8.44) 0:44.66 0:45.00 -0:00.34
3rd Becker, Matt (9.2) 0:51.56 0:50.13 +0:01.43
4th Chava, Rohan (8.9) 0:57.59
5th Bradford, Joshua (9.71) 1:22.03 1:44.06 -0:22.03
================================================================================
Event #47  Girls  11-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kroll, Frances (11) 0:55.68 0:55.88 -0:00.20
2nd Cheong, Megan (11.32) 0:55.81 0:52.56 +0:03.25
3rd Bui, Sammie (11.25) 0:58.78 0:59.53 -0:00.75
================================================================================
Event #48  Boys  11-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Ethan (12.38) 0:42.88 0:42.09 +0:00.79
2nd Tran, Bobby (11.01) 1:31.29
================================================================================
Event #49  Girls  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kim, Donna (8.86) 1:50.15 1:52.06 -0:01.91
2nd Waddell, Charlotte (8.44) 1:55.66 1:58.03 -0:02.37
3rd Mackowiak, Lizzie (8.43) 2:20.13
4th Tanasescu, Semiramis (7.82) 2:20.84
5th Mackowiak, Katie (6.48) 2:50.75
================================================================================
Event #50  Boys  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Waddell, Zachary (8.44) 1:35.00 1:35.75 -0:00.75
2nd Diedricks, Ethan (8.07) 1:39.37 1:41.08 -0:01.71
================================================================================
Event #51  Girls  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Waddell, Charlotte (8.44) 1:36.38 1:41.38 -0:05.00
2nd Kim, Claire (9.7) 1:41.28
================================================================================
Event #52  Boys  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Waddell, Zachary (8.44) 1:14.62 1:13.87 +0:00.75
2nd Becker, Matt (9.2) 1:15.15 1:14.31 +0:00.84
3rd Diedricks, Ethan (8.07) 1:33.75 1:26.22 +0:07.53
4th M. Jiang, Trevor (7.14) 1:43.94 2:11.97 -0:28.03
================================================================================
Event #53  Girls  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cohen, Allison (4.55) 0:33.78 0:35.47 -0:01.69
2nd Scalzo, Ruby (4.39) 0:43.69 0:46.32 -0:02.63
3rd Schechinger, Mutiara (4.59) 0:50.00 0:52.69 -0:02.69
4th Marar, Nidhii (4.91) 0:50.41 0:46.16 +0:04.25
5th Hagmann, Sophia (4.42) 0:53.25 0:48.03 +0:05.22
6th Knisely, Brooke (3.61) 0:58.97 0:45.68 +0:13.29
7th Naderi, Sophia (4.74) 1:02.00 1:03.47 -0:01.47
8th Ra, Amelia (4.77) 1:04.81 1:00.78 +0:04.03
9th Hughes, Alexandra (4.36) 1:09.06 1:17.22 -0:08.16
10th Reynafarje, Gabriela (4.87) 1:22.65 1:02.84 +0:19.81
11th Cook, Isabella (3.36) 1:25.93 1:07.51 +0:18.42
================================================================================
Event #54  Boys  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Labonty, Grayson (4.98) 0:42.71 0:38.04 +0:04.67
2nd Sumino, Brandon (4.44) 0:53.72 0:41.87 +0:11.85
3rd Feibush, Matthew (4.62) 1:12.22
4th Baker, Nolan (3.94) 1:16.90
5th Gadhia, Devan (4.99) 1:28.56
6th Pagano, Jack (3.76) 1:31.91
7th Xagorarakis, Avrum (3.94) 1:46.87 1:35.47 +0:11.40
8th Wang, Timothy (2.84) 2:28.79 2:08.59 +0:20.20
================================================================================
Event #55  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bever, Milan (6.85) 0:19.78 0:19.54 +0:00.24
2nd Scalzo, Ellie (6.4) 0:24.78 0:26.12 -0:01.34
3rd Li, Yi-ning (6.91) 0:27.04 0:30.97 -0:03.93
4th Jadidolahi, Natasha (6.93) 0:29.35
5th Giventer, Mia (5.91) 0:31.07 0:30.09 +0:00.98
6th Mackowiak, Katie (6.48) 0:31.91 0:31.35 +0:00.56
7th Cook, Henna (6.32) 0:32.50 0:33.75 -0:01.25
8th Pannell, Naomi (6.89) 0:35.97 0:56.63 -0:20.66
9th Kamfar, Emily (5.13) 0:36.50
10th Chava, Siya (5.18) 0:37.03 0:40.22 -0:03.19
11th Wong, Makena (6.17) 0:37.44 0:35.25 +0:02.19
12th Zomorodian, Leily (5.32) 0:38.12
13th Kailiponi, Ayla (5.22) 0:38.15 0:39.66 -0:01.51
14th Chalupnik, Ryan (5.76) 0:38.72 0:33.35 +0:05.37
15th Lobos, Victoria (6.4) 0:41.00 0:48.25 -0:07.25
16th Miltenburg, Taylor (6.16) 0:46.91 0:40.71 +0:06.20
16th Riley, Alexia (6.6) 0:46.91 0:43.09 +0:03.82
18th Qiao, Angelina (6.09) 0:47.69 0:39.56 +0:08.13
19th Ravisankar, Sai (6.73) 0:49.15
20th Berg, Sydney (5.72) 0:50.93 0:48.60 +0:02.33
21st Kincaid, Mira (5.97) 0:53.12 0:43.16 +0:09.96
22nd Keshishian, Talar (5.92) 0:58.34
23rd Ferguson, Hayley (5.11) 0:59.65
24th Tran, Alexis (5.25) 1:05.84
25th Farzaneh, Delband (5.3) 1:08.41
26th Pannell, Daphne (5.36) 1:09.03 1:33.00 -0:23.97
27th Wategaonkar, Arya (6.15) 1:12.00
28th Arabandi, Snigdha (6.7) 1:23.66
================================================================================
Event #56  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ringhofer, Tyler (6.85) 0:16.88 0:17.22 -0:00.34
2nd Fitt, Joseph (6.81) 0:22.60 0:22.71 -0:00.11
3rd Sumino, Cole (6.9) 0:24.12 0:24.84 -0:00.72
4th Hammond-St. laurent, Anthony (6.98) 0:24.97 0:25.18 -0:00.21
5th Wang, Evan (6.66) 0:25.43 0:25.35 +0:00.08
6th Lin, Tyler (6.26) 0:28.58 0:34.47 -0:05.89
7th Lee, Gavin (5.43) 0:29.35 0:31.78 -0:02.43
8th Hughes, Benjamin (6.51) 0:33.15 0:30.94 +0:02.21
9th Anderson, Jack (6.38) 0:34.25 0:34.88 -0:00.63
10th Ku, Nathan (6.19) 0:36.69 0:38.97 -0:02.28
11th Hagerty, Ryan (5.87) 0:36.94 0:39.12 -0:02.18
12th Dunne, Jimmy (5.5) 0:38.22 0:35.72 +0:02.50
13th Knisely, Ethan (5.31) 0:39.03 0:36.21 +0:02.82
14th Fritz, Robbie (6.7) 0:39.28 0:31.97 +0:07.31
15th Soong, Dylan (6.15) 0:43.19
16th Kincade, Callaway (5.9) 0:44.19 0:47.47 -0:03.28
17th Miltenburg, Greyson (6.16) 0:47.13 0:47.60 -0:00.47
18th Smithlin, Ethan (6.58) 0:48.03 0:50.12 -0:02.09
19th Tan, Andrew (6.22) 0:50.69 0:47.96 +0:02.73
20th Ensley, Liam (5.35) 0:52.03 0:39.44 +0:12.59
21st Wang, Jacob (5.65) 0:52.63 0:53.00 -0:00.37
22nd Mejer, Denis (5.81) 0:52.90
23rd Tobias, Will (6.46) 0:56.12
24th Halili, Seth (5.54) 1:05.28 0:43.13 +0:22.15
================================================================================
Event #57  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Soto, Destiny (8.82) 0:15.87 0:15.62 +0:00.25
2nd Wong, Kai (8.62) 0:16.44 0:16.47 -0:00.03
3rd Mackowiak, Lizzie (8.43) 0:18.59 0:19.62 -0:01.03
4th Lee, Corina (7.88) 0:19.56 0:18.85 +0:00.71
5th Cohen, Caitlin (7.89) 0:19.60
6th Waddell, Charlotte (8.44) 0:19.75 0:19.72 +0:00.03
7th Kim, Donna (8.86) 0:21.13 0:19.31 +0:01.82
8th Xu, Angeline (8.92) 0:21.38 0:20.38 +0:01.00
9th Lee, Annaka (7.17) 0:22.21 0:27.18 -0:04.97
10th Tahmasbi, Rodin (7.72) 0:27.00 0:25.07 +0:01.93
11th Tanasescu, Semiramis (7.82) 0:32.22 0:28.75 +0:03.47
12th Berg, Cassidy (7.56) 0:33.31 0:30.88 +0:02.43
13th Jernegan, Kayla (7.19) 0:40.53
14th Gulhane, Nirjara (7.1) 0:50.84
================================================================================
Event #58  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Waddell, Zachary (8.44) 0:15.81 0:15.50 +0:00.31
2nd Diedricks, Ethan (8.07) 0:17.31 0:15.87 +0:01.44
3rd Chava, Rohan (8.9) 0:17.75 0:36.19 -0:18.44
4th Dickstein, Tyler (7.29) 0:18.22 0:28.15 -0:09.93
5th M. Jiang, Trevor (7.14) 0:20.50 0:19.79 +0:00.71
6th Cheong, Ian (7.42) 0:26.81 0:25.44 +0:01.37
7th Jadidolahi, Manooch (7.87) 0:28.19
8th Tran, Carden (7.72) 0:33.88 0:33.25 +0:00.63
9th Nagasawa, Kanan (7.73) 0:36.93 0:35.09 +0:01.84
10th Kota, Anirudh (7.96) 0:39.66 0:43.31 -0:03.65
11th Du, Lawrence (7.3) 0:40.44
12th Sajjadian, Arman (7.69) 0:42.10
13th Nagasawa, Shoma (7.73) 0:42.75 0:42.19 +0:00.56
14th Halili, Caden (8.68) 0:43.57 0:40.09 +0:03.48
15th Denk, Jacob (7.49) 0:44.37 0:38.99 +0:05.38
16th Reynafarje, Anthony (7.79) 0:46.04 0:43.00 +0:03.04
17th Le, Jayden (8.25) 0:50.16 0:43.78 +0:06.38
18th Dai, Austin (7.29) 1:10.22
19th Gupta, Rohun (7.35) 1:43.69 2:17.85 -0:34.16
================================================================================
Event #59  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Dickstein, Jenna (10.31) 0:17.81
2nd Kim, Claire (9.7) 0:18.13
3rd Aldana, Evelyn (10.41) 0:27.28 0:28.60 -0:01.32
4th Gupta, Suhaani (10.04) 0:32.41 0:34.63 -0:02.22
================================================================================
Event #60  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Fitt, Thomas (9.65) 0:16.66 0:15.50 +0:01.16
2nd Cohen, Connor (9.26) 0:16.75 1:05.50 -0:48.75
3rd Du, Henry (9.13) 0:27.78
================================================================================
Event #61  Girls  7&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lee, Corina (7.88) 0:41.29 0:40.41 +0:00.88
2nd Lin, Sydney (7.8) 0:43.03 0:47.66 -0:04.63
3rd Bever, Milan (6.85) 0:46.56 0:47.71 -0:01.15
4th Lee, Annaka (7.17) 0:53.69 1:09.31 -0:15.62
5th Tahmasbi, Rodin (7.72) 1:01.16
6th Giventer, Mia (5.91) 1:06.91 1:06.47 +0:00.44
7th Tjia, Julia (7.57) 1:10.15 1:14.12 -0:03.97
8th Mackowiak, Katie (6.48) 1:12.25 1:10.53 +0:01.72
9th Berg, Cassidy (7.56) 1:13.25 1:13.37 -0:00.12
10th Tanasescu, Semiramis (7.82) 1:18.06 1:09.44 +0:08.62
11th Chava, Siya (5.18) 1:20.16
12th Chalupnik, Ryan (5.76) 1:21.12 1:29.03 -0:07.91
13th Riley, Alexia (6.6) 1:46.53 1:47.13 -0:00.60
================================================================================
Event #62  Boys  7&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ringhofer, Tyler (6.85) 0:38.40 0:40.53 -0:02.13
2nd M. Jiang, Trevor (7.14) 0:40.72 0:44.94 -0:04.22
3rd Sumino, Cole (6.9) 0:50.78 0:59.79 -0:09.01
4th Cheong, Ian (7.42) 0:57.38
5th Wang, Evan (6.66) 0:59.53 1:06.47 -0:06.94
6th Hammond-St. laurent, Anthony (6.98) 1:01.22 0:55.34 +0:05.88
7th Lee, Gavin (5.43) 1:04.16 1:06.72 -0:02.56
8th Hughes, Benjamin (6.51) 1:16.03 1:14.87 +0:01.16
9th Reynafarje, Anthony (7.79) 1:25.59 1:28.34 -0:02.75
10th Kota, Anirudh (7.96) 1:25.85
11th Tan, Andrew (6.22) 1:56.09
12th Dai, Austin (7.29) 2:04.88
================================================================================
Event #63  Girls  08-10  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Soto, Destiny (8.82) 0:37.91
2nd Waddell, Charlotte (8.44) 0:44.88 0:44.84 +0:00.04
3rd Kim, Donna (8.86) 0:45.37 0:42.06 +0:03.31
4th Mackowiak, Lizzie (8.43) 0:47.62 0:44.75 +0:02.87
5th Xu, Angeline (8.92) 0:48.35 0:52.25 -0:03.90
================================================================================
Event #64  Boys  08-10  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Waddell, Zachary (8.44) 0:33.53 0:34.31 -0:00.78
2nd Fitt, Thomas (9.65) 0:34.43 0:33.56 +0:00.87
3rd Diedricks, Ethan (8.07) 0:37.41 0:35.75 +0:01.66
4th Chava, Rohan (8.9) 0:42.22
================================================================================
Event #65  Girls  11-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Megan (11.32) 0:38.65 0:38.68 -0:00.03
2nd Bui, Sammie (11.25) 0:45.34 0:45.13 +0:00.21
3rd Kroll, Frances (11) 0:46.47 0:43.31 +0:03.16
================================================================================
Event #66  Boys  11-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Ethan (12.38) 0:44.25 0:36.41 +0:07.84
2nd Tran, Bobby (11.01) 1:30.85