January 14, 2012

1/14/2012  Swim Competition
Total Participants Checked-In : 125
Event #1  Girls  Open  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Soto, Destiny (8.77) 1:36.51
2nd Koeppen, Micaela (9.82) 1:41.56
3rd Wong, Kai (8.56) 1:43.17 1:39.03 +0:04.14
4th Kroll, Frances (10.94) 1:49.57 1:49.84 -0:00.27
5th Harita, Elizabeth (7.72) 1:52.00 1:40.46 +0:11.54
6th Bever, Milan (6.79) 2:00.16 2:01.22 -0:01.06
7th Cook, Yuna (8.78) 2:02.40 2:01.44 +0:00.96
================================================================================
Event #2  Boys  Open  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Diedricks, Ethan (8.01) 1:29.63 1:26.78 +0:02.85
================================================================================
Event #3  Girls  4&U  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hewitt, Jane (4.4) 1:08.72
2nd Rosenbaum O’kane, Chloe (4.42) 1:27.31
3rd Scalzo, Ruby (4.33) 1:36.65 1:51.81 -0:15.16
================================================================================
Event #4  Boys  4&U  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Brewster, Joshua (3.46) 2:04.94
================================================================================
Event #5  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bever, Milan (6.79) 0:23.43 0:21.50 +0:01.93
2nd Harkins, Ruthie (5.99) 0:29.81 0:29.09 +0:00.72
3rd Koeppen, Makena (6.23) 0:33.25
4th Wong, Makena (6.11) 0:35.81
5th Giventer, Mia (5.86) 0:38.00 0:37.85 +0:00.15
6th Chava, Siya (5.12) 0:39.46 0:49.72 -0:10.26
7th Keller, Lara (5.66) 0:39.68 0:43.28 -0:03.60
8th Bank, Elizabeth (6.44) 0:40.97 0:34.56 +0:06.41
9th Cook, Henna (6.26) 0:41.03
10th Rama, Brooke (6.71) 0:41.38 0:40.75 +0:00.63
11th Chalupnik, Ryan (5.7) 0:46.13 0:39.81 +0:06.32
12th Narenthiran, Aarani (5.27) 0:57.90 0:58.15 -0:00.25
================================================================================
Event #6  Boys  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Horvath, Henry (5.93) 0:19.16 0:21.56 -0:02.40
2nd Hammond-St. laurent, Anthony (6.92) 0:29.50 0:28.53 +0:00.97
3rd Fritz, Robbie (6.65) 0:39.22 0:39.75 -0:00.53
4th Puertas, Finnegan (6.87) 0:39.84 0:37.47 +0:02.37
5th Wang, Jacob (5.6) 0:49.91 0:50.91 -0:01.00
6th Lee, Gavin (5.37) 0:53.28 0:43.00 +0:10.28
7th Chen, David (6.61) 0:55.72
8th Ensley, Liam (5.3) 0:58.47 0:43.62 +0:14.85
9th Tan, Andrew (6.17) 1:17.16
================================================================================
Event #7  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Soto, Destiny (8.77) 0:19.25
2nd Lee, Corina (7.82) 0:22.35 0:23.44 -0:01.09
3rd Horvath, Annie (8.58) 0:24.28 0:26.38 -0:02.10
4th Cook, Yuna (8.78) 0:25.50 0:23.25 +0:02.25
5th Waddell, Charlotte (8.38) 0:25.75 0:26.00 -0:00.25
6th Tanasescu, Semiramis (7.76) 0:36.72 0:36.61 +0:00.11
7th Berg, Cassidy (7.5) 0:38.06 0:37.13 +0:00.93
8th Chang, Sarah (8.22) 0:41.94
================================================================================
Event #8  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Waddell, Zachary (8.38) 0:17.81 0:17.03 +0:00.78
2nd Diedricks, Ethan (8.01) 0:18.12 0:16.82 +0:01.30
3rd Chava, Rohan (8.84) 0:19.35 0:40.95 -0:21.60
4th Iddamsetty, Praneet Sai (8.31) 0:24.27
5th Chen, Ethan (7.5) 0:31.25 0:34.72 -0:03.47
6th Keller, Nicolas (7.43) 0:34.97 0:35.15 -0:00.18
7th Cheong, Ian (7.36) 0:36.81 0:32.56 +0:04.25
================================================================================
Event #9  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kroll, Frances (10.94) 0:20.81 0:21.03 -0:00.22
================================================================================
Event #10  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chen, James (9.41) 0:31.69
================================================================================
Event #11  Girls  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Harita, Elizabeth (7.72) 0:52.65 0:52.50 +0:00.15
2nd Lee, Corina (7.82) 0:59.12 0:50.06 +0:09.06
3rd Bever, Milan (6.79) 0:59.97 0:56.31 +0:03.66
================================================================================
Event #12  Boys  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Horvath, Henry (5.93) 0:47.40 0:49.00 -0:01.60
2nd Hammond-St. laurent, Anthony (6.92) 1:15.28 1:14.82 +0:00.46
================================================================================
Event #13  Girls  08-10  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Waddell, Charlotte (8.38) 1:02.25 1:01.71 +0:00.54
================================================================================
Event #14  Boys  08-10  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Becker, Matt (9.14) 0:38.47 0:39.12 -0:00.65
2nd Waddell, Zachary (8.38) 0:43.06 0:39.28 +0:03.78
3rd Chava, Rohan (8.84) 0:43.72
4th Diedricks, Ethan (8.01) 0:54.66 0:42.09 +0:12.57
================================================================================
Event #15  Girls  11-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Megan (11.27) 0:49.75 0:50.22 -0:00.47
================================================================================
Event #16  Boys  11-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Ethan (12.32) 0:42.91 0:43.58 -0:00.67
================================================================================
Event #19  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cohen, Allison (4.49) 0:39.81
2nd Hagmann, Sophia (4.37) 0:50.78 0:45.75 +0:05.03
3rd Schechinger, Mutiara (4.53) 0:51.19 1:09.94 -0:18.75
4th Marar, Nidhii (4.85) 0:52.54 0:47.63 +0:04.91
5th Scalzo, Ruby (4.33) 0:55.03 0:50.63 +0:04.40
6th Rosenbaum O’kane, Chloe (4.42) 1:07.69 0:56.85 +0:10.84
7th O’brien, Riley (4.1) 1:09.65
8th Walker, MacKenzi (2.59) 1:11.59 1:29.06 -0:17.47
9th Knisely, Brooke (3.55) 1:13.47 0:35.16 +0:38.31
10th Hewitt, Jane (4.4) 1:18.03 0:44.34 +0:33.69
11th Yoshida, Tamlyn (3.82) 1:33.12
================================================================================
Event #20  Boys  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Herbrig, Grayson (4.91) 0:39.41 0:44.53 -0:05.12
2nd Sumino, Brandon (4.38) 0:42.31 0:51.32 -0:09.01
3rd Eich, Carson (4.31) 0:48.69 1:28.75 -0:40.06
4th Baker, Ethan (3.71) 1:16.09 1:00.56 +0:15.53
5th Rama, Blaine (4.6) 1:24.65 1:07.66 +0:16.99
6th Xagorarakis, Avrum (3.88) 1:41.78
================================================================================
Event #21  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bever, Milan (6.79) 0:25.25 0:23.72 +0:01.53
2nd Chen, Charline (6.25) 0:25.47 0:26.12 -0:00.65
3rd Harkins, Ruthie (5.99) 0:28.53 0:28.81 -0:00.28
4th Giventer, Mia (5.86) 0:30.62 0:30.50 +0:00.12
5th Koeppen, Makena (6.23) 0:30.97
6th Bank, Elizabeth (6.44) 0:31.40 0:29.10 +0:02.30
7th Chalupnik, Ryan (5.7) 0:34.75 0:33.16 +0:01.59
8th Wong, Makena (6.11) 0:35.47 0:37.03 -0:01.56
9th Chava, Siya (5.12) 0:35.66 0:45.90 -0:10.24
10th Cook, Henna (6.26) 0:36.19 0:40.65 -0:04.46
11th Keller, Lara (5.66) 0:36.32 0:34.25 +0:02.07
12th Pfeiffer, Katie (5.45) 0:37.16 0:36.50 +0:00.66
13th Qiao, Angelina (6.03) 0:39.19 0:36.84 +0:02.35
14th Riley, Alexia (6.55) 0:39.37 0:46.03 -0:06.66
15th Rama, Brooke (6.71) 0:40.19 0:48.50 -0:08.31
16th Dang, Katie (5.2) 0:40.62 0:37.35 +0:03.27
17th Narenthiran, Aarani (5.27) 0:40.93 0:36.41 +0:04.52
18th Wong, Kara (5.4) 0:49.16
19th Sadjadi, Sonya (5.79) 0:57.63
20th Chen, Erin (5.08) 1:03.28 1:06.00 -0:02.72
================================================================================
Event #22  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Horvath, Henry (5.93) 0:20.69 0:22.15 -0:01.46
2nd Sumino, Cole (6.84) 0:27.59 0:29.31 -0:01.72
3rd Hammond-St. laurent, Anthony (6.92) 0:29.22 0:29.91 -0:00.69
4th Puertas, Finnegan (6.87) 0:30.78 0:31.75 -0:00.97
5th Cook, Brenden (6.14) 0:34.44 0:44.69 -0:10.25
6th Hughes, Benjamin (6.46) 0:34.53 0:36.41 -0:01.88
7th Fritz, Robbie (6.65) 0:35.00 0:34.87 +0:00.13
8th Anderson, Jack (6.32) 0:40.57 0:40.97 -0:00.40
9th Ku, Nathan (6.13) 0:41.06
10th Lee, Gavin (5.37) 0:41.34 0:38.41 +0:02.93
11th Tan, Andrew (6.17) 0:43.97 0:46.31 -0:02.34
12th Wang, Jacob (5.6) 0:44.15 0:47.97 -0:03.82
13th Braunstein, Zane (6.36) 0:45.62 0:53.37 -0:07.75
14th Kincade, Callaway (5.84) 0:46.59
15th Mejer, Denis (5.75) 0:47.13
16th Vridhachalam, Rishi (6.86) 0:48.37
17th Sadjadi, Sohrab (6.9) 0:48.78
18th Ensley, Liam (5.3) 0:49.09 0:49.34 -0:00.25
19th Tran, Jacob (5.54) 0:53.88
20th Halili, Seth (5.48) 0:55.03 0:55.10 -0:00.07
21st Bank, Gregory (6.1) 0:55.47 0:41.91 +0:13.56
22nd Narenthiran, Nilan (5.27) 0:56.87 1:05.18 -0:08.31
23rd Knisely, Ethan (5.25) 1:05.78 0:43.46 +0:22.32
24th Kamat, Om (5.91) 1:09.40 0:51.72 +0:17.68
25th Archbold, Luke (5.7) 1:17.28
================================================================================
Event #23  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Soto, Destiny (8.77) 0:19.94
2nd Harita, Elizabeth (7.72) 0:22.13 0:22.00 +0:00.13
3rd Kim, Donna (8.8) 0:24.00 0:24.97 -0:00.97
4th Lee, Corina (7.82) 0:25.44 0:24.43 +0:01.01
5th Cook, Yuna (8.78) 0:26.13 0:27.97 -0:01.84
6th Waddell, Charlotte (8.38) 0:26.22 0:25.34 +0:00.88
7th Gresham, Bailey (7.77) 0:28.06 0:25.63 +0:02.43
8th Horvath, Annie (8.58) 0:31.28 0:28.60 +0:02.68
9th Chang, Sarah (8.22) 0:31.66
10th Tjia, Julia (7.51) 0:31.97
11th Akason, Krimzen (7.21) 0:33.98 0:33.55 +0:00.43
12th Tanasescu, Semiramis (7.76) 0:34.00 0:32.59 +0:01.41
13th Berg, Cassidy (7.5) 0:34.03 0:29.85 +0:04.18
================================================================================
Event #24  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Waddell, Zachary (8.38) 0:19.97 0:19.50 +0:00.47
2nd Diedricks, Ethan (8.01) 0:22.00 0:19.97 +0:02.03
3rd Iddamsetty, Praneet Sai (8.31) 0:24.72
4th Keller, Nicolas (7.43) 0:29.03 0:26.97 +0:02.06
5th Cheong, Ian (7.36) 0:32.66 0:28.00 +0:04.66
6th Eldridge, Presley (8.38) 0:34.78
7th Chen, Ethan (7.5) 0:35.15 0:29.82 +0:05.33
8th Le, Jayden (8.19) 0:37.50 0:47.62 -0:10.12
9th Bayan, Aaron (8.19) 1:04.56
================================================================================
Event #25  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kroll, Frances (10.94) 0:21.82 0:23.38 -0:01.56
2nd Aldana, Evelyn (10.36) 0:33.56
3rd Denk, Lydia (9.38) 0:45.28 0:40.75 +0:04.53
================================================================================
Event #26  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Becker, Matt (9.14) 0:19.47 0:18.93 +0:00.54
2nd Gupta, Suhaani (9.99) 0:38.54 0:40.19 -0:01.65
================================================================================
Event #27  Girls  7&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Harita, Elizabeth (7.72) 0:48.72 0:49.00 -0:00.28
2nd Lee, Corina (7.82) 0:50.09 0:51.19 -0:01.10
3rd Bever, Milan (6.79) 0:57.75 0:52.41 +0:05.34
4th Harkins, Ruthie (5.99) 1:00.28 0:59.32 +0:00.96
5th Gresham, Bailey (7.77) 1:00.65 0:56.10 +0:04.55
6th Giventer, Mia (5.86) 1:02.66 1:03.19 -0:00.53
7th Tjia, Julia (7.51) 1:06.59
8th Berg, Cassidy (7.5) 1:10.85 1:03.22 +0:07.63
9th Chalupnik, Ryan (5.7) 1:19.56 1:12.94 +0:06.62
10th Pfeiffer, Katie (5.45) 1:20.53 1:18.13 +0:02.40
11th Tanasescu, Semiramis (7.76) 1:21.56 1:16.04 +0:05.52
12th Narenthiran, Aarani (5.27) 1:33.94 1:27.22 +0:06.72
================================================================================
Event #28  Boys  7&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Horvath, Henry (5.93) 0:45.19 0:46.55 -0:01.36
2nd Hammond-St. laurent, Anthony (6.92) 1:07.31 1:07.28 +0:00.03
3rd Puertas, Finnegan (6.87) 1:09.60
4th Keller, Nicolas (7.43) 1:09.97 1:12.47 -0:02.50
5th Herbrig, Grayson (4.91) 1:26.32 1:36.28 -0:09.96
6th Lee, Gavin (5.37) 1:39.38
================================================================================
Event #29  Girls  08-10  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kroll, Frances (10.94) 0:47.96 0:52.87 -0:04.91
2nd Waddell, Charlotte (8.38) 0:49.97 0:51.06 -0:01.09
3rd Kim, Donna (8.8) 0:51.10 0:49.93 +0:01.17
4th Koeppen, Micaela (9.82) 0:54.70
================================================================================
Event #30  Boys  08-10  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Waddell, Zachary (8.38) 0:40.84 0:40.16 +0:00.68
2nd Becker, Matt (9.14) 0:42.44 0:41.03 +0:01.41
3rd Chava, Rohan (8.84) 0:44.75
4th Diedricks, Ethan (8.01) 0:50.31 0:41.72 +0:08.59
================================================================================
Event #31  Girls  11-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Megan (11.27) 0:49.97 0:41.59 +0:08.38
================================================================================
Event #32  Boys  11-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Ethan (12.32) 0:43.53 0:43.35 +0:00.18
================================================================================
Event #33  Girls  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Waddell, Charlotte (8.38) 1:47.03
2nd Bever, Milan (6.79) 1:56.16 1:57.94 -0:01.78
================================================================================
Event #34  Boys  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Waddell, Zachary (8.38) 1:28.40 1:26.29 +0:02.11
2nd Diedricks, Ethan (8.01) 1:35.65 1:27.19 +0:08.46
================================================================================
Event #35  Girls  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cohen, Allison (4.49) 0:51.19
2nd Hewitt, Jane (4.4) 0:53.22 1:02.50 -0:09.28
3rd Rosenbaum O’kane, Chloe (4.42) 1:30.82
4th Scalzo, Ruby (4.33) 1:37.75 1:31.03 +0:06.72
================================================================================
Event #36  Boys  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Herbrig, Grayson (4.91) 1:00.09 1:29.82 -0:29.73
================================================================================
Event #37  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bever, Milan (6.79) 0:31.28 0:29.75 +0:01.53
2nd Harkins, Ruthie (5.99) 0:35.63 0:36.66 -0:01.03
3rd Giventer, Mia (5.86) 0:41.03 0:44.90 -0:03.87
4th Wong, Makena (6.11) 0:42.94 0:42.06 +0:00.88
5th Koeppen, Makena (6.23) 0:43.09
6th Berg, Sydney (5.66) 0:45.00 0:47.85 -0:02.85
6th Chalupnik, Ryan (5.7) 0:45.00 0:45.60 -0:00.60
8th Chava, Siya (5.12) 0:46.31 0:46.17 +0:00.14
9th Wong, Kara (5.4) 0:48.82
10th Keller, Lara (5.66) 0:50.78 0:53.56 -0:02.78
11th Bank, Elizabeth (6.44) 0:52.75 0:48.85 +0:03.90
12th Rama, Brooke (6.71) 0:53.09 0:43.90 +0:09.19
13th Cook, Henna (6.26) 0:56.50
14th Riley, Alexia (6.55) 0:59.19 0:59.85 -0:00.66
15th Qiao, Angelina (6.03) 1:05.29 0:53.25 +0:12.04
16th Narenthiran, Aarani (5.27) 1:08.56 1:11.66 -0:03.10
17th Pfeiffer, Katie (5.45) 1:09.06 1:04.06 +0:05.00
18th Browning, Evelyn (5.03) 1:25.19
================================================================================
Event #38  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Horvath, Henry (5.93) 0:25.53 0:25.47 +0:00.06
2nd Sumino, Cole (6.84) 0:36.84 0:41.16 -0:04.32
3rd Fritz, Robbie (6.65) 0:38.32 0:32.81 +0:05.51
4th Hammond-St. laurent, Anthony (6.92) 0:41.09 0:37.81 +0:03.28
5th Chen, David (6.61) 0:43.84 0:57.62 -0:13.78
6th Puertas, Finnegan (6.87) 0:44.62 0:42.90 +0:01.72
7th Hughes, Benjamin (6.46) 0:44.94 0:44.28 +0:00.66
8th Ensley, Liam (5.3) 0:52.28 0:47.56 +0:04.72
9th Anderson, Jack (6.32) 0:52.41 0:54.47 -0:02.06
9th Lee, Gavin (5.37) 0:52.41 0:47.94 +0:04.47
11th Cook, Brenden (6.14) 1:01.90 1:00.62 +0:01.28
12th Braunstein, Zane (6.36) 1:08.22 1:09.19 -0:00.97
13th Wang, Jacob (5.6) 1:10.38 1:02.21 +0:08.17
14th Bank, Gregory (6.1) 1:15.00 1:20.03 -0:05.03
15th Narenthiran, Nilan (5.27) 1:29.66 1:32.81 -0:03.15
16th Tan, Andrew (6.17) 1:37.50 1:18.94 +0:18.56
================================================================================
Event #39  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wong, Kai (8.56) 0:23.47 0:24.44 -0:00.97
2nd Waddell, Charlotte (8.38) 0:24.69 0:26.22 -0:01.53
3rd Harita, Elizabeth (7.72) 0:25.53 0:24.85 +0:00.68
4th Lee, Corina (7.82) 0:26.84 0:25.97 +0:00.87
5th Cook, Yuna (8.78) 0:30.07 0:30.94 -0:00.87
6th Horvath, Annie (8.58) 0:31.06 0:28.18 +0:02.88
7th Gresham, Bailey (7.77) 0:31.41 0:29.97 +0:01.44
8th Tanasescu, Semiramis (7.76) 0:31.59 0:26.68 +0:04.91
9th Akason, Krimzen (7.21) 0:36.72 0:34.44 +0:02.28
10th Tjia, Julia (7.51) 0:40.31
11th Berg, Cassidy (7.5) 0:41.65 0:36.07 +0:05.58
12th Chang, Sarah (8.22) 0:43.22
================================================================================
Event #40  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Diedricks, Ethan (8.01) 0:21.12 0:21.44 -0:00.32
2nd Waddell, Zachary (8.38) 0:21.37 0:20.50 +0:00.87
3rd Iddamsetty, Praneet Sai (8.31) 0:27.22
4th Keller, Nicolas (7.43) 0:36.75 0:32.19 +0:04.56
5th Cheong, Ian (7.36) 0:39.03 0:32.55 +0:06.48
6th Chen, Ethan (7.5) 0:39.22 0:33.72 +0:05.50
7th Nagasawa, Kanan (7.67) 0:42.22
8th Nagasawa, Shoma (7.67) 0:55.25
================================================================================
Event #41  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kroll, Frances (10.94) 0:25.59 0:25.08 +0:00.51
2nd Denk, Lydia (9.38) 0:49.65
================================================================================
Event #42  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hsu, Nicholas (9.42) 0:40.09
2nd Gupta, Suhaani (9.99) 0:52.13 0:53.41 -0:01.28
================================================================================
Event #43  Girls  7&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Harita, Elizabeth (7.72) 0:58.53 0:53.97 +0:04.56
2nd Lee, Corina (7.82) 1:00.81 0:58.69 +0:02.12
3rd Gresham, Bailey (7.77) 1:04.87 1:03.97 +0:00.90
4th Chen, Charline (6.25) 1:06.38
5th Bever, Milan (6.79) 1:07.28 1:08.28 -0:01.00
6th Tanasescu, Semiramis (7.76) 1:11.09 1:05.38 +0:05.71
7th Harkins, Ruthie (5.99) 1:19.25 1:17.88 +0:01.37
8th Berg, Cassidy (7.5) 1:25.72 1:21.63 +0:04.09
9th Wong, Makena (6.11) 1:27.96 1:39.44 -0:11.48
10th Giventer, Mia (5.86) 1:33.40 1:31.40 +0:02.00
11th Bank, Elizabeth (6.44) 1:49.34
12th Pfeiffer, Katie (5.45) 2:14.00 2:05.28 +0:08.72
================================================================================
Event #44  Boys  7&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Horvath, Henry (5.93) 0:55.72 0:53.66 +0:02.06
2nd Keller, Nicolas (7.43) 1:15.56 1:13.94 +0:01.62
3rd Sumino, Cole (6.84) 1:22.78 1:26.47 -0:03.69
4th Hammond-St. laurent, Anthony (6.92) 1:31.36 1:30.78 +0:00.58
================================================================================
Event #45  Girls  08-10  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Koeppen, Micaela (9.82) 0:51.22
2nd Soto, Destiny (8.77) 0:51.57
3rd Kim, Donna (8.8) 0:51.72 0:49.65 +0:02.07
4th Kroll, Frances (10.94) 0:55.88 1:00.72 -0:04.84
5th Waddell, Charlotte (8.38) 0:56.50 0:56.13 +0:00.37
6th Cook, Yuna (8.78) 1:05.12
7th Horvath, Annie (8.58) 1:17.09 1:13.13 +0:03.96
================================================================================
Event #46  Boys  08-10  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Waddell, Zachary (8.38) 0:45.00 0:45.41 -0:00.41
2nd Diedricks, Ethan (8.01) 0:49.65 0:47.78 +0:01.87
3rd Becker, Matt (9.14) 0:52.23 0:50.13 +0:02.10
4th Chen, James (9.41) 1:04.50 1:12.87 -0:08.37
================================================================================
Event #47  Girls  11-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Megan (11.27) 0:56.96 0:52.56 +0:04.40
================================================================================
Event #48  Boys  11-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Ethan (12.32) 0:45.50 0:42.09 +0:03.41
================================================================================
Event #49  Girls  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kim, Donna (8.8) 1:54.00 1:52.06 +0:01.94
2nd Waddell, Charlotte (8.38) 1:59.53 1:58.03 +0:01.50
3rd Wong, Kai (8.56) 2:01.43 1:56.94 +0:04.49
================================================================================
Event #50  Boys  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Waddell, Zachary (8.38) 1:37.21 1:35.75 +0:01.46
2nd Diedricks, Ethan (8.01) 1:46.25 1:41.08 +0:05.17
================================================================================
Event #51  Girls  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Harita, Elizabeth (7.72) 1:29.62 1:26.72 +0:02.90
2nd Koeppen, Micaela (9.82) 1:40.72
3rd Waddell, Charlotte (8.38) 1:41.38 1:42.43 -0:01.05
4th Bever, Milan (6.79) 1:43.90 1:58.05 -0:14.15
================================================================================
Event #52  Boys  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Waddell, Zachary (8.38) 1:13.87 1:14.90 -0:01.03
2nd Becker, Matt (9.14) 1:14.31 1:16.29 -0:01.98
3rd Diedricks, Ethan (8.01) 1:27.63 1:26.22 +0:01.41
================================================================================
Event #53  Girls  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cohen, Allison (4.49) 0:35.47
2nd Marar, Nidhii (4.85) 0:46.16 0:47.97 -0:01.81
3rd Scalzo, Ruby (4.33) 0:46.32 0:58.09 -0:11.77
4th Hagmann, Sophia (4.37) 0:48.03 0:53.18 -0:05.15
5th Akason, Brooklyn (4.64) 0:51.75 0:52.56 -0:00.81
6th Schechinger, Mutiara (4.53) 0:52.69 1:06.78 -0:14.09
7th Hewitt, Jane (4.4) 0:54.78 0:42.44 +0:12.34
8th Knisely, Brooke (3.55) 1:02.87 0:45.68 +0:17.19
9th O’brien, Riley (4.1) 1:07.28
10th Akason, Regan (3.15) 1:07.63 1:06.00 +0:01.63
11th Bouzid, Louisa (4.32) 1:08.28 1:10.00 -0:01.72
12th Rosenbaum O’kane, Chloe (4.42) 1:09.62 1:00.00 +0:09.62
13th Hughes, Alexandra (4.31) 1:17.22
14th Tamang, Sumitra (3.45) 2:07.19
15th Gamber, Kaia (3.8) 2:15.72
================================================================================
Event #54  Boys  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Labonty, Grayson (4.92) 0:38.04
2nd Herbrig, Grayson (4.91) 0:40.37 0:49.57 -0:09.20
3rd Sumino, Brandon (4.38) 0:47.09 0:41.87 +0:05.22
4th Eich, Carson (4.31) 0:55.50 0:59.12 -0:03.62
5th Baker, Ethan (3.71) 1:10.40
6th Xagorarakis, Avrum (3.88) 1:35.47
7th Rosenbaum O’kane, Finn (2.94) 1:48.41
8th Wang, Timothy (2.78) 2:08.59
9th Rama, Blaine (4.6) 2:48.96 1:14.03 +1:34.93
================================================================================
Event #55  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bever, Milan (6.79) 0:19.54 0:20.78 -0:01.24
2nd Chen, Charline (6.25) 0:24.53 0:23.19 +0:01.34
3rd Harkins, Ruthie (5.99) 0:27.06 0:26.93 +0:00.13
4th Bank, Elizabeth (6.44) 0:30.38 0:28.22 +0:02.16
5th Giventer, Mia (5.86) 0:32.53 0:30.09 +0:02.44
6th Cook, Henna (6.26) 0:33.75 0:45.12 -0:11.37
7th Dang, Katie (5.2) 0:37.72 0:42.25 -0:04.53
8th Wong, Makena (6.11) 0:38.53 0:35.25 +0:03.28
9th Chava, Siya (5.12) 0:40.22 0:41.65 -0:01.43
10th Keller, Lara (5.66) 0:40.40 0:37.50 +0:02.90
11th Rama, Brooke (6.71) 0:40.60 0:38.62 +0:01.98
12th Chalupnik, Ryan (5.7) 0:41.31 0:33.35 +0:07.96
13th Miltenburg, Taylor (6.1) 0:42.91 0:40.71 +0:02.20
14th Riley, Alexia (6.55) 0:43.09 0:50.28 -0:07.19
15th Narenthiran, Aarani (5.27) 0:44.06 0:46.19 -0:02.13
16th Lobos, Victoria (6.34) 0:48.25
17th Wong, Kara (5.4) 0:48.50
18th Berg, Sydney (5.66) 0:49.91 0:48.60 +0:01.31
19th Pfeiffer, Katie (5.45) 0:50.37 0:40.54 +0:09.83
20th Browning, Evelyn (5.03) 0:52.31
21st Chen, Erin (5.08) 1:00.25 0:52.62 +0:07.63
22nd Tamang, Lizzie (5.19) 1:09.12
23rd Sadjadi, Sonya (5.79) 1:09.31
================================================================================
Event #56  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Horvath, Henry (5.93) 0:18.03 0:19.10 -0:01.07
2nd Sumino, Cole (6.84) 0:24.84 0:27.19 -0:02.35
3rd Hammond-St. laurent, Anthony (6.92) 0:25.47 0:25.18 +0:00.29
4th Hughes, Benjamin (6.46) 0:30.94 0:39.75 -0:08.81
5th Puertas, Finnegan (6.87) 0:31.30 0:30.38 +0:00.92
6th Anderson, Jack (6.32) 0:34.88 0:39.25 -0:04.37
7th Stahley, Owen (6.43) 0:37.22
8th Chen, David (6.61) 0:38.37 0:39.78 -0:01.41
9th Ku, Nathan (6.13) 0:38.97
10th Hagerty, Ryan (5.81) 0:39.12
11th Lee, Gavin (5.37) 0:40.21 0:31.78 +0:08.43
12th Braunstein, Zane (6.36) 0:44.25 0:46.85 -0:02.60
13th Cook, Brenden (6.14) 0:46.66 0:38.87 +0:07.79
14th Kincade, Callaway (5.84) 0:47.47
15th Tan, Andrew (6.17) 0:47.96 0:50.34 -0:02.38
16th Knisely, Ethan (5.25) 0:48.41 0:36.21 +0:12.20
17th Miltenburg, Greyson (6.1) 0:49.84 0:47.60 +0:02.24
18th Ensley, Liam (5.3) 0:50.41 0:39.44 +0:10.97
19th Wang, Jacob (5.6) 0:53.00 0:53.69 -0:00.69
20th Ariaee, Arman (5.23) 0:53.78
21st Bank, Gregory (6.1) 0:55.56 0:52.16 +0:03.40
22nd Kamat, Om (5.91) 0:55.81 0:59.47 -0:03.66
23rd Sadjadi, Sohrab (6.9) 0:57.12
24th Tran, Jacob (5.54) 1:00.75
25th Narenthiran, Nilan (5.27) 1:07.10 1:24.85 -0:17.75
26th Hsu, Ethan (5.95) 1:18.90
27th Archbold, Luke (5.7) 1:41.65
================================================================================
Event #57  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Soto, Destiny (8.77) 0:15.62
2nd Wong, Kai (8.56) 0:17.44 0:16.47 +0:00.97
3rd Lee, Corina (7.82) 0:18.85 0:21.14 -0:02.29
4th Harita, Elizabeth (7.72) 0:19.07 0:18.03 +0:01.04
5th Waddell, Charlotte (8.38) 0:19.72 0:20.93 -0:01.21
6th Kim, Donna (8.8) 0:20.69 0:19.31 +0:01.38
7th Cook, Yuna (8.78) 0:21.78 0:23.13 -0:01.35
8th Horvath, Annie (8.58) 0:23.09 0:20.38 +0:02.71
9th Gresham, Bailey (7.77) 0:23.65 0:22.90 +0:00.75
10th Akason, Krimzen (7.21) 0:29.22 0:27.66 +0:01.56
11th Tjia, Julia (7.51) 0:29.91
12th Tanasescu, Semiramis (7.76) 0:32.25 0:28.75 +0:03.50
13th Chang, Sarah (8.22) 0:33.84
14th Berg, Cassidy (7.5) 0:35.72 0:30.88 +0:04.84
15th Akhtar, Sarah (8.84) 0:47.69
================================================================================
Event #58  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Waddell, Zachary (8.38) 0:15.75 0:15.50 +0:00.25
2nd Diedricks, Ethan (8.01) 0:16.35 0:15.87 +0:00.48
3rd Iddamsetty, Praneet Sai (8.31) 0:20.44
4th Stelzer, Ainsley (8.88) 0:24.85 0:24.71 +0:00.14
5th Chen, Ethan (7.5) 0:26.84 0:27.40 -0:00.56
6th Cheong, Ian (7.36) 0:27.53 0:25.44 +0:02.09
7th Keller, Nicolas (7.43) 0:29.46 0:28.52 +0:00.94
8th Eldridge, Presley (8.38) 0:30.94
9th Nagasawa, Kanan (7.67) 0:35.13 0:35.09 +0:00.04
10th Bayan, Aaron (8.19) 0:42.19
10th Nagasawa, Shoma (7.67) 0:42.19 0:50.37 -0:08.18
12th Le, Jayden (8.19) 0:43.78 0:56.47 -0:12.69
13th Gupta, Rohun (7.3) 2:17.85
================================================================================
Event #59  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kroll, Frances (10.94) 0:18.84 0:18.22 +0:00.62
2nd Aldana, Evelyn (10.36) 0:28.60
3rd Denk, Lydia (9.38) 0:33.88 0:32.53 +0:01.35
================================================================================
Event #60  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chen, James (9.41) 0:27.03 0:30.85 -0:03.82
2nd Gupta, Suhaani (9.99) 0:34.63 0:36.16 -0:01.53
3rd Mathur, Aryan (9.19) 0:35.60
================================================================================
Event #61  Girls  7&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Harita, Elizabeth (7.72) 0:40.38 0:39.53 +0:00.85
2nd Lee, Corina (7.82) 0:40.41 0:49.63 -0:09.22
3rd Bever, Milan (6.79) 0:49.34 0:47.71 +0:01.63
4th Gresham, Bailey (7.77) 0:53.68 0:50.86 +0:02.82
5th Harkins, Ruthie (5.99) 1:00.21 0:56.91 +0:03.30
6th Akason, Krimzen (7.21) 1:01.05 1:00.97 +0:00.08
7th Koeppen, Makena (6.23) 1:02.22
8th Giventer, Mia (5.86) 1:06.47 1:08.13 -0:01.66
9th Bank, Elizabeth (6.44) 1:11.16
10th Tjia, Julia (7.51) 1:14.12
11th Berg, Cassidy (7.5) 1:18.69 1:13.37 +0:05.32
12th Tanasescu, Semiramis (7.76) 1:23.75 1:09.44 +0:14.31
13th Chalupnik, Ryan (5.7) 1:29.03 1:48.09 -0:19.06
14th Pfeiffer, Katie (5.45) 1:39.09 1:29.00 +0:10.09
15th Riley, Alexia (6.55) 1:47.13 1:48.44 -0:01.31
================================================================================
Event #62  Boys  7&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Horvath, Henry (5.93) 0:41.31 0:41.81 -0:00.50
2nd Sumino, Cole (6.84) 0:59.79 1:05.44 -0:05.65
3rd Hammond-St. laurent, Anthony (6.92) 0:59.84 0:55.34 +0:04.50
4th Keller, Nicolas (7.43) 1:02.11 1:11.75 -0:09.64
5th Lee, Gavin (5.37) 1:06.72
6th Hughes, Benjamin (6.46) 1:14.87
7th Puertas, Finnegan (6.87) 1:15.78 1:11.88 +0:03.90
================================================================================
Event #63  Girls  08-10  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Waddell, Charlotte (8.38) 0:44.88 0:44.84 +0:00.04
2nd Kim, Donna (8.8) 0:45.00 0:42.06 +0:02.94
3rd Kroll, Frances (10.94) 0:47.78 0:43.31 +0:04.47
4th Cook, Yuna (8.78) 0:49.28 0:51.22 -0:01.94
================================================================================
Event #64  Boys  08-10  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Becker, Matt (9.14) 0:34.37 0:33.68 +0:00.69
2nd Waddell, Zachary (8.38) 0:34.40 0:34.31 +0:00.09
3rd Diedricks, Ethan (8.01) 0:37.78 0:35.75 +0:02.03
================================================================================
Event #65  Girls  11-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Megan (11.27) 0:40.97 0:38.68 +0:02.29
================================================================================
Event #66  Boys  11-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Ethan (12.32) 0:36.41 0:37.06 -0:00.65
2nd Sardesai, Vinod (12.04) 0:47.80