July 7, 2012

7/7/2012  Swim Competition — Irvine
Total Participants Checked-In : 128
Event #1  Girls  Open  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tarazon, Jessica (7.47) 1:42.53 1:42.25 +0:00.28
2nd Scalzo, Ellie (6.82) 2:20.00 2:20.22 -0:00.22
================================================================================
Event #2  Boys  Open  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Andersen, Christopher (9.35) 1:39.41 1:35.37 +0:04.04
2nd Dickstein, Tyler (7.71) 2:05.87 1:57.84 +0:08.03
3rd Roberts, Cole (6.93) 2:33.09
4th Carlson, John (6.25) 3:20.50 3:05.22 +0:15.28
================================================================================
Event #3  Girls  4&U  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hewitt, Jane (4.88) 0:55.91 0:49.19 +0:06.72
2nd Scalzo, Ruby (4.81) 0:59.19 1:25.53 -0:26.34
3rd Cook, Isabella (3.78) 1:03.53 1:11.07 -0:07.54
================================================================================
Event #4  Boys  4&U  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Eich, Carson (4.79) 0:40.81 0:37.84 +0:02.97
2nd Sumino, Brandon (4.86) 0:49.85 0:39.87 +0:09.98
================================================================================
Event #5  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Scalzo, Ellie (6.82) 0:28.31 0:28.19 +0:00.12
2nd Sadiq, Yana (6.92) 0:29.31 0:35.31 -0:06.00
3rd De los santos, Jade (6.88) 0:36.72 0:39.72 -0:03.00
4th Sison, Maeden (6.52) 0:38.34
5th Pfeiffer, Katie (5.93) 0:38.43 0:42.97 -0:04.54
6th De los santos, Hyli (5.8) 0:39.50 0:54.93 -0:15.43
7th Kailiponi, Ayla (5.65) 0:40.91 0:43.22 -0:02.31
8th Chalupnik, Ryan (6.18) 0:42.94 0:39.81 +0:03.13
================================================================================
Event #6  Boys  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Roberts, Cole (6.93) 0:34.47 0:37.00 -0:02.53
2nd Wang, Jacob (6.08) 0:39.12 0:42.38 -0:03.26
3rd Hughes, Benjamin (6.94) 0:39.69 0:40.13 -0:00.44
4th Carlson, John (6.25) 0:40.34 0:41.37 -0:01.03
5th Pettit, Steven (6.16) 0:45.84
6th Tarazon, David (5.42) 0:45.88 0:47.53 -0:01.65
7th Soong, Dylan (6.57) 0:46.91 0:44.41 +0:02.50
================================================================================
Event #7  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kerr, Henley (7.19) 0:23.09 0:22.47 +0:00.62
2nd Pannell, Naomi (7.31) 0:23.22 0:40.59 -0:17.37
3rd Andersen, Sophie (7.94) 0:25.22 0:28.78 -0:03.56
4th Zollinger, Akemi (7.9) 0:25.94 0:27.85 -0:01.91
5th Blyn, Danielle (7.8) 0:30.78 0:29.90 +0:00.88
6th Tanasescu, Semiramis (8.24) 0:30.90 0:31.72 -0:00.82
7th Berg, Cassidy (7.98) 0:37.25 0:32.20 +0:05.05
8th Yue, Allison (7.75) 0:45.10 0:59.47 -0:14.37
================================================================================
Event #8  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sumino, Cole (7.32) 0:24.31 0:30.09 -0:05.78
2nd Digrado, Jared (7.83) 0:29.53 0:30.00 -0:00.47
3rd Kunin, Adam (7.74) 0:39.00 0:52.74 -0:13.74
4th Nagasawa, Kanan (8.15) 0:41.82
5th Nagasawa, Shoma (8.15) 0:46.34
6th Smithlin, Ethan (7) 0:51.10
================================================================================
Event #9  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zou, Jane (9.55) 0:17.25 0:21.00 -0:03.75
2nd Kim, Donna (9.28) 0:22.15 0:22.25 -0:00.10
3rd Perez, Riley (9.73) 0:41.28
================================================================================
Event #10  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zollinger, Kento (10.62) 0:17.44 0:17.97 -0:00.53
2nd Sadiq, Shayan (10.26) 0:22.63 0:24.78 -0:02.15
3rd Brewer, Nolan (10.45) 0:27.09 0:31.16 -0:04.07
================================================================================
Event #11  Girls  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tarazon, Jessica (7.47) 0:50.91
2nd Blyn, Danielle (7.8) 1:16.28
3rd Berg, Cassidy (7.98) 1:40.97 1:32.25 +0:08.72
================================================================================
Event #12  Boys  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sumino, Cole (7.32) 0:56.78
2nd Dickstein, Tyler (7.71) 0:59.25 1:00.12 -0:00.87
================================================================================
Event #13  Girls  08-10  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kim, Donna (9.28) 0:54.75
2nd Tanasescu, Semiramis (8.24) 1:06.07 1:19.97 -0:13.90
================================================================================
Event #16  Boys  11-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Brewer, Maxwell (13.2) 0:55.38 1:00.68 -0:05.30
2nd Taylor, Ethan (13.24) 1:00.88
================================================================================
Event #19  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hewitt, Jane (4.88) 0:44.60 0:44.34 +0:00.26
2nd Scalzo, Ruby (4.81) 0:46.02 0:46.12 -0:00.10
3rd Chavez, Abigail (4.04) 0:48.38 1:23.94 -0:35.56
4th Henderson, Chloe (4.52) 0:51.47 0:49.16 +0:02.31
5th Gundapaneni, Hasini (4.38) 0:52.37
6th Cook, Isabella (3.78) 0:56.00 0:46.07 +0:09.93
7th Mandel, Lexi (3.91) 1:20.34
8th Harlan, Audrey (4.22) 1:42.88
================================================================================
Event #20  Boys  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sumino, Brandon (4.86) 0:39.25 0:42.31 -0:03.06
2nd Eich, Carson (4.79) 0:51.75 0:48.69 +0:03.06
3rd Kunin, Casey (4.59) 1:01.22 1:13.97 -0:12.75
4th Yee, Micah (4.39) 1:02.31 1:01.09 +0:01.22
5th Mangalekar, Aaryan (4.44) 1:07.22 1:01.91 +0:05.31
6th Caramagno, Michael (4.55) 1:10.00 1:15.59 -0:05.59
7th Baker, Nolan (4.36) 1:26.78 1:01.09 +0:25.69
================================================================================
Event #21  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sadiq, Yana (6.92) 0:25.94 0:33.18 -0:07.24
2nd Scalzo, Ellie (6.82) 0:27.59 0:28.53 -0:00.94
3rd De los santos, Jade (6.88) 0:29.22 0:32.82 -0:03.60
4th Riley, Alexia (6.86) 0:31.00 0:37.56 -0:06.56
5th Miltenburg, Taylor (6.58) 0:32.47 0:43.09 -0:10.62
6th Chalupnik, Ryan (6.18) 0:32.75 0:33.16 -0:00.41
7th Kailiponi, Ayla (5.65) 0:34.00 0:32.66 +0:01.34
8th Wu, Elizabeth (6.31) 0:35.53
9th De los santos, Hyli (5.8) 0:35.93 0:37.31 -0:01.38
10th Carter, Cali (6.83) 0:36.00
11th Kim, Hanna (5.48) 0:37.97 0:47.15 -0:09.18
12th Pfeiffer, Katie (5.93) 0:39.90 0:35.44 +0:04.46
13th Lew, Kristen (6.09) 0:40.91 0:43.56 -0:02.65
13th Sison, Maeden (6.52) 0:40.91 0:53.72 -0:12.81
15th Flores, Brianna (5.72) 0:41.09 0:59.78 -0:18.69
16th Schechinger, Mutiara (5.01) 0:41.75 0:42.10 -0:00.35
17th Pannell, Daphne (5.79) 0:42.53 0:45.81 -0:03.28
18th Krueger, Mia (6.18) 0:42.87
19th Stephens, Brooke (5.03) 0:46.00 0:47.25 -0:01.25
20th Mckeown, Charlotte (6.39) 0:49.97 1:07.95 -0:17.98
21st Phate, Shreeyaa (5.45) 0:52.53
22nd Siu, Kate (5.28) 0:52.78 0:43.48 +0:09.30
23rd Kerr, Kendry (5.02) 1:04.68 0:50.69 +0:13.99
================================================================================
Event #22  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hughes, Benjamin (6.94) 0:32.00 0:28.60 +0:03.40
2nd Roberts, Cole (6.93) 0:32.28 0:33.94 -0:01.66
3rd Miltenburg, Greyson (6.58) 0:32.93 0:54.50 -0:21.57
4th Pettit, Steven (6.16) 0:38.00 0:47.57 -0:09.57
5th Zollinger, Takeo (5.57) 0:39.12 0:38.28 +0:00.84
6th Soong, Dylan (6.57) 0:39.66 0:37.09 +0:02.57
7th Wang, Jacob (6.08) 0:41.15 0:38.54 +0:02.61
8th Tarazon, David (5.42) 0:42.75 0:51.09 -0:08.34
9th Digrado, Hudson (6.68) 0:44.69 0:42.88 +0:01.81
10th Ramasubramanian, Kapil (5.76) 0:45.09 0:50.28 -0:05.19
11th Carlson, John (6.25) 0:49.15 0:37.22 +0:11.93
12th Brewer, Aiden (6.81) 0:50.56 0:50.50 +0:00.06
13th Diwanji, Aahan (5.25) 0:56.35 0:55.93 +0:00.42
14th Diwanji, Aayan (5.25) 1:02.90 0:49.03 +0:13.87
15th Kim, Jaden (5.76) 1:04.84 1:04.04 +0:00.80
16th Noyes, Jaden (5.42) 1:06.97
17th Goldberg, Kai (5.09) 1:15.00
18th Kincade, Callaway (6.32) 1:44.94 0:40.88 +1:04.06
================================================================================
Event #23  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zollinger, Akemi (7.9) 0:26.72 0:28.19 -0:01.47
2nd Kerr, Henley (7.19) 0:26.85
3rd Andersen, Sophie (7.94) 0:27.62 0:25.94 +0:01.68
4th Blyn, Danielle (7.8) 0:31.37 0:28.22 +0:03.15
5th Tjia, Julia (7.99) 0:31.47 0:26.94 +0:04.53
6th Tanasescu, Semiramis (8.24) 0:31.72 0:32.44 -0:00.72
7th Gim, Juliette (8.71) 0:34.00
8th Berg, Cassidy (7.98) 0:34.60 0:29.85 +0:04.75
9th Shi, Yumi (8.79) 0:35.72 0:33.94 +0:01.78
10th Cheeseman, Sylvia (8.38) 0:37.22 0:36.62 +0:00.60
11th Sarkar, Adalmina (7.09) 0:37.82 0:35.28 +0:02.54
12th Sieber, Chloe (8.91) 0:39.00
13th Gallagher, Olivia (7.59) 0:41.00
14th Yue, Allison (7.75) 0:41.12 0:46.94 -0:05.82
15th Chang, Jiho (7.3) 0:42.50
16th Pannell, Naomi (7.31) 0:44.09 0:42.38 +0:01.71
17th Jalalian, Rougin (7.8) 0:45.67
18th Keegan, Morgan (7.31) 0:47.53
================================================================================
Event #24  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sumino, Cole (7.32) 0:25.81 0:26.97 -0:01.16
2nd Brewer, Michael (8.56) 0:29.25 0:29.81 -0:00.56
3rd Digrado, Jared (7.83) 0:30.18 0:29.19 +0:00.99
4th Harlan, Ethan (8.93) 0:31.75 0:35.92 -0:04.17
5th Mckeown, Coby (8.24) 0:32.07 0:43.49 -0:11.42
6th Tang, Ian (8.21) 0:33.00 0:37.56 -0:04.56
7th Le, Jayden (8.67) 0:35.50 0:37.50 -0:02.00
8th Gat, Tomer (7.65) 0:38.38 0:33.75 +0:04.63
9th Ouyeung, Ethan (7.94) 0:39.81 0:52.43 -0:12.62
10th Chavez, Mason (7.02) 0:41.75 0:46.68 -0:04.93
11th Kunin, Adam (7.74) 0:43.00 0:39.75 +0:03.25
12th Mabsout, Adam (7.82) 0:47.00
================================================================================
Event #25  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zou, Jane (9.55) 0:19.88 0:23.03 -0:03.15
2nd Kim, Donna (9.28) 0:24.03 0:22.50 +0:01.53
3rd Perez, Riley (9.73) 0:30.56 0:31.04 -0:00.48
================================================================================
Event #26  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zollinger, Kento (10.62) 0:22.63 0:22.44 +0:00.19
2nd Brewer, Nolan (10.45) 0:27.69 0:28.37 -0:00.68
================================================================================
Event #27  Girls  7&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tarazon, Jessica (7.47) 0:46.82 0:47.87 -0:01.05
2nd Berg, Cassidy (7.98) 1:12.94 1:03.22 +0:09.72
3rd Chalupnik, Ryan (6.18) 1:14.50 1:09.40 +0:05.10
4th Riley, Alexia (6.86) 1:22.03 1:31.38 -0:09.35
5th Pfeiffer, Katie (5.93) 1:24.69 1:17.78 +0:06.91
6th Ra, Amelia (5.19) 1:38.78
7th Cook, Isabella (3.78) 2:04.00 1:59.94 +0:04.06
================================================================================
Event #28  Boys  7&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sumino, Cole (7.32) 0:55.28 0:56.94 -0:01.66
2nd Dickstein, Tyler (7.71) 0:58.97 1:01.18 -0:02.21
3rd Hughes, Benjamin (6.94) 1:13.25 1:23.40 -0:10.15
================================================================================
Event #29  Girls  08-10  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kim, Donna (9.28) 0:51.06 0:47.41 +0:03.65
2nd Dill, Emma (10.28) 0:57.28 0:52.69 +0:04.59
3rd Tjia, Julia (7.99) 1:01.82 1:01.19 +0:00.63
4th Tanasescu, Semiramis (8.24) 1:12.22 1:16.04 -0:03.82
5th Cheeseman, Sylvia (8.38) 1:24.00
================================================================================
Event #30  Boys  08-10  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zollinger, Kento (10.62) 0:51.22 0:47.18 +0:04.04
2nd Brewer, Michael (8.56) 1:01.28 1:00.04 +0:01.24
================================================================================
Event #31  Girls  11-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carter, Camryn (11.38) 0:49.87
================================================================================
Event #32  Boys  11-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Taylor, Ethan (13.24) 1:06.63 1:11.15 -0:04.52
================================================================================
Event #34  Boys  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Andersen, Christopher (9.35) 1:43.25
================================================================================
Event #35  Girls  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hewitt, Jane (4.88) 0:47.37 0:53.22 -0:05.85
2nd Chavez, Abigail (4.04) 1:00.00
3rd Scalzo, Ruby (4.81) 1:00.31 1:07.87 -0:07.56
4th Cook, Isabella (3.78) 1:10.78 1:13.66 -0:02.88
5th Mandel, Lexi (3.91) 1:42.37
================================================================================
Event #36  Boys  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sumino, Brandon (4.86) 0:48.22 0:55.59 -0:07.37
2nd Eich, Carson (4.79) 0:55.50 0:53.12 +0:02.38
================================================================================
Event #37  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Scalzo, Ellie (6.82) 0:30.91 0:26.68 +0:04.23
2nd Riley, Alexia (6.86) 0:40.47 0:38.53 +0:01.94
3rd Chalupnik, Ryan (6.18) 0:41.75 0:45.00 -0:03.25
4th Pfeiffer, Katie (5.93) 0:42.34 0:47.00 -0:04.66
5th Kailiponi, Ayla (5.65) 0:42.40 0:45.41 -0:03.01
6th De los santos, Jade (6.88) 0:43.65 0:48.44 -0:04.79
7th Miltenburg, Taylor (6.58) 0:48.32
8th Flores, Brianna (5.72) 0:48.97
9th De los santos, Hyli (5.8) 0:50.06 0:52.03 -0:01.97
10th Sison, Maeden (6.52) 0:53.00
11th Lew, Kristen (6.09) 0:53.22 0:56.63 -0:03.41
12th Kerr, Kendry (5.02) 1:02.97
13th Siu, Kate (5.28) 1:04.72 1:16.67 -0:11.95
14th Pannell, Daphne (5.79) 1:06.21
15th Wu, Ruth (6.34) 1:08.75 1:10.09 -0:01.34
16th Ra, Amelia (5.19) 1:11.25 1:42.07 -0:30.82
================================================================================
Event #38  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Soong, Dylan (6.57) 0:38.25 0:42.31 -0:04.06
2nd Hughes, Benjamin (6.94) 0:40.41 0:42.69 -0:02.28
3rd Carlson, John (6.25) 0:43.28 0:49.87 -0:06.59
4th Digrado, Hudson (6.68) 0:44.00 1:00.47 -0:16.47
5th Roberts, Cole (6.93) 0:44.60 0:42.43 +0:02.17
6th Zollinger, Takeo (5.57) 0:44.97 0:45.06 -0:00.09
7th Wang, Jacob (6.08) 0:45.09 0:54.50 -0:09.41
8th Miltenburg, Greyson (6.58) 0:46.75
9th Tarazon, David (5.42) 0:51.94 1:04.00 -0:12.06
10th Ramasubramanian, Kapil (5.76) 0:56.44
11th Eich, Owen (6.95) 0:56.72
12th Kincade, Callaway (6.32) 1:01.97 0:53.03 +0:08.94
13th Pettit, Steven (6.16) 1:03.00 0:57.13 +0:05.87
14th Diwanji, Aahan (5.25) 1:15.00 1:05.19 +0:09.81
15th Diwanji, Aayan (5.25) 1:29.50 1:22.84 +0:06.66
================================================================================
Event #39  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kerr, Henley (7.19) 0:25.44 0:26.19 -0:00.75
2nd Blyn, Danielle (7.8) 0:30.15 0:35.09 -0:04.94
3rd Andersen, Sophie (7.94) 0:32.78 0:32.16 +0:00.62
4th Tjia, Julia (7.99) 0:32.96 0:33.56 -0:00.60
5th Zollinger, Akemi (7.9) 0:33.47 0:31.91 +0:01.56
6th Tanasescu, Semiramis (8.24) 0:33.87 0:26.68 +0:07.19
7th Shi, Yumi (8.79) 0:34.69 0:38.28 -0:03.59
8th Berg, Cassidy (7.98) 0:35.13 0:32.91 +0:02.22
9th Cheeseman, Sylvia (8.38) 0:35.35 0:32.44 +0:02.91
10th Gim, Juliette (8.71) 0:35.47 0:37.37 -0:01.90
11th Pannell, Naomi (7.31) 0:41.75 0:42.81 -0:01.06
12th Yue, Allison (7.75) 0:45.06 0:56.07 -0:11.01
13th Jalalian, Rougin (7.8) 0:55.00
================================================================================
Event #40  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sumino, Cole (7.32) 0:29.91 0:33.79 -0:03.88
2nd Brewer, Michael (8.56) 0:31.78 0:31.06 +0:00.72
3rd Harlan, Ethan (8.93) 0:34.84 0:45.52 -0:10.68
4th Digrado, Jared (7.83) 0:37.47 0:32.72 +0:04.75
5th Chavez, Mason (7.02) 0:40.25 0:45.03 -0:04.78
6th Ouyeung, Ethan (7.94) 0:41.50 0:52.12 -0:10.62
7th Mckeown, Coby (8.24) 0:46.00 1:20.09 -0:34.09
8th Smithlin, Ethan (7) 0:48.40 0:59.07 -0:10.67
9th Nagasawa, Kanan (8.15) 0:49.41 0:42.10 +0:07.31
10th Tang, Ian (8.21) 0:51.00
11th Nagasawa, Shoma (8.15) 0:52.29 0:55.25 -0:02.96
12th Kunin, Adam (7.74) 0:57.52 1:01.10 -0:03.58
13th Behbahani, Saalar (7.76) 1:13.72
================================================================================
Event #41  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Perez, Riley (9.73) 0:29.72 0:53.19 -0:23.47
2nd Keegan, Mary (9.33) 0:41.15
================================================================================
Event #42  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sadiq, Shayan (10.26) 0:22.21 0:23.19 -0:00.98
2nd Zollinger, Kento (10.62) 0:23.97 0:24.46 -0:00.49
3rd Brewer, Nolan (10.45) 0:26.78 1:18.22 -0:51.44
4th Lake, Ethan (9.9) 0:48.78 0:48.41 +0:00.37
================================================================================
Event #43  Girls  7&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tarazon, Jessica (7.47) 1:02.75
2nd Blyn, Danielle (7.8) 1:07.53
3rd Berg, Cassidy (7.98) 1:17.10 1:19.25 -0:02.15
4th Sadiq, Yana (6.92) 1:22.44
5th Pfeiffer, Katie (5.93) 1:48.25 1:48.25
6th Cook, Isabella (3.78) 3:04.50 2:34.63 +0:29.87
================================================================================
Event #44  Boys  7&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Dickstein, Tyler (7.71) 1:00.47 0:54.48 +0:05.99
2nd Sumino, Cole (7.32) 1:04.47 1:15.03 -0:10.56
3rd Gat, Tomer (7.65) 1:20.59 1:21.62 -0:01.03
================================================================================
Event #45  Girls  08-10  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kim, Donna (9.28) 0:53.50 0:49.65 +0:03.85
2nd Dill, Emma (10.28) 0:55.78 1:08.30 -0:12.52
3rd Tanasescu, Semiramis (8.24) 1:02.31 1:05.38 -0:03.07
4th Shi, Yumi (8.79) 1:12.69 1:16.50 -0:03.81
5th Tjia, Julia (7.99) 1:16.25 1:15.65 +0:00.60
6th Cheeseman, Sylvia (8.38) 1:26.00 1:13.66 +0:12.34
================================================================================
Event #46  Boys  08-10  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zollinger, Kento (10.62) 0:54.75 0:49.94 +0:04.81
2nd Brewer, Nolan (10.45) 0:59.53 1:07.11 -0:07.58
3rd Brewer, Michael (8.56) 1:10.69 1:22.41 -0:11.72
================================================================================
Event #47  Girls  11-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carter, Camryn (11.38) 0:55.72
================================================================================
Event #48  Boys  11-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Brewer, Maxwell (13.2) 0:56.35 0:59.50 -0:03.15
2nd Taylor, Ethan (13.24) 1:18.81 1:14.56 +0:04.25
================================================================================
Event #49  Girls  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kim, Donna (9.28) 1:50.56 1:42.87 +0:07.69
================================================================================
Event #50  Boys  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Andersen, Christopher (9.35) 1:51.12 1:48.41 +0:02.71
2nd Brewer, Maxwell (13.2) 2:09.72
================================================================================
Event #53  Girls  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hewitt, Jane (4.88) 0:31.68 0:42.44 -0:10.76
2nd Cook, Isabella (3.78) 0:52.65 0:51.22 +0:01.43
3rd Henderson, Chloe (4.52) 0:52.78 0:55.28 -0:02.50
4th Gundapaneni, Hasini (4.38) 0:53.28 1:06.93 -0:13.65
5th Mandel, Lexi (3.91) 1:03.46 1:09.88 -0:06.42
6th Chavez, Abigail (4.04) 1:06.32 1:11.44 -0:05.12
7th De los santos, Midori (3.31) 1:15.00 1:58.94 -0:43.94
8th Harlan, Audrey (4.22) 1:15.71
9th Pannell, Maggie (3.72) 1:24.12 1:27.58 -0:03.46
10th Nguyen, Payton (3.36) 1:28.31
11th Larson, Maggie (3.54) 1:41.88
12th Scalzo, Ruby (4.81) 2:09.34 0:43.69 +1:25.65
================================================================================
Event #54  Boys  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sumino, Brandon (4.86) 0:37.19 0:40.78 -0:03.59
2nd Eich, Carson (4.79) 0:39.91 0:44.06 -0:04.15
3rd Varga, Benedek (4.48) 0:50.15 1:43.06 -0:52.91
4th Brewster, Joshua (3.94) 0:54.71 1:03.40 -0:08.69
5th Baker, Nolan (4.36) 0:59.47 0:52.87 +0:06.60
6th Yee, Micah (4.39) 1:00.72 1:06.25 -0:05.53
7th Caramagno, Michael (4.55) 1:02.37 1:18.60 -0:16.23
8th Mangalekar, Aaryan (4.44) 1:05.06 1:12.81 -0:07.75
9th Gallagher, Finn (4.65) 1:19.00
10th Wang, Timothy (3.26) 1:27.63 1:12.78 +0:14.85
11th Kunin, Casey (4.59) 1:28.75 1:14.35 +0:14.40
================================================================================
Event #55  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Scalzo, Ellie (6.82) 0:22.00 0:22.84 -0:00.84
2nd Pfeiffer, Katie (5.93) 0:31.83 0:37.22 -0:05.39
3rd Wu, Elizabeth (6.31) 0:32.41
4th Kailiponi, Ayla (5.65) 0:32.59 0:33.03 -0:00.44
5th De los santos, Jade (6.88) 0:32.94 0:33.63 -0:00.69
6th Sison, Maeden (6.52) 0:33.10 0:40.41 -0:07.31
7th Chalupnik, Ryan (6.18) 0:34.66 0:33.35 +0:01.31
8th De los santos, Hyli (5.8) 0:34.97 0:35.59 -0:00.62
9th Riley, Alexia (6.86) 0:35.69 0:38.62 -0:02.93
10th Krueger, Mia (6.18) 0:36.91
11th Pannell, Daphne (5.79) 0:37.18 0:54.09 -0:16.91
12th Miltenburg, Taylor (6.58) 0:37.97 0:40.71 -0:02.74
13th Kim, Hanna (5.48) 0:38.00 0:40.91 -0:02.91
14th Gan, Katelyn (5.49) 0:40.00
15th Carter, Cali (6.83) 0:41.44
16th Mckeown, Charlotte (6.39) 0:42.75 1:19.70 -0:36.95
17th Lew, Kristen (6.09) 0:46.60 0:47.18 -0:00.58
18th Wu, Ruth (6.34) 0:46.97 0:43.72 +0:03.25
19th Siu, Kate (5.28) 0:47.03 0:48.88 -0:01.85
20th Ra, Amelia (5.19) 0:47.13 0:48.66 -0:01.53
21st King, Gisella (6.13) 0:49.94
22nd Stephens, Brooke (5.03) 0:50.00 0:55.12 -0:05.12
23rd Flores, Brianna (5.72) 0:50.22 1:02.00 -0:11.78
24th Schechinger, Mutiara (5.01) 0:50.47 0:46.15 +0:04.32
25th Kerr, Kendry (5.02) 0:54.16 0:48.03 +0:06.13
================================================================================
Event #56  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Roberts, Cole (6.93) 0:25.69 0:27.78 -0:02.09
2nd Miltenburg, Greyson (6.58) 0:30.06 0:47.13 -0:17.07
3rd Soong, Dylan (6.57) 0:30.19 0:31.94 -0:01.75
4th Carlson, John (6.25) 0:31.09 0:32.59 -0:01.50
5th Hughes, Benjamin (6.94) 0:31.56 0:30.94 +0:00.62
6th Eich, Owen (6.95) 0:36.50
6th Zollinger, Takeo (5.57) 0:36.50 0:38.00 -0:01.50
8th Wang, Jacob (6.08) 0:36.81 0:31.03 +0:05.78
9th Tarazon, David (5.42) 0:37.00 0:41.50 -0:04.50
10th Digrado, Hudson (6.68) 0:37.94 0:36.40 +0:01.54
11th Brewer, Aiden (6.81) 0:40.13 0:57.78 -0:17.65
12th Pettit, Steven (6.16) 0:40.53 0:43.18 -0:02.65
13th Kincade, Callaway (6.32) 0:40.72 0:44.19 -0:03.47
14th Ramasubramanian, Kapil (5.76) 0:46.47 0:47.78 -0:01.31
15th Tran, Adam (5.17) 0:53.00
16th Noyes, Jaden (5.42) 0:54.19 0:53.06 +0:01.13
17th Kim, Jaden (5.76) 0:56.41 0:55.44 +0:00.97
18th Diwanji, Aahan (5.25) 0:59.16 0:47.72 +0:11.44
19th Arif, Rehan (5.4) 1:03.00
20th Diwanji, Aayan (5.25) 1:06.57 0:51.78 +0:14.79
21st Goldberg, Kai (5.09) 1:08.25
================================================================================
Event #57  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kerr, Henley (7.19) 0:22.37 0:20.94 +0:01.43
2nd Zollinger, Akemi (7.9) 0:23.96 0:21.81 +0:02.15
3rd Blyn, Danielle (7.8) 0:24.87 0:25.00 -0:00.13
4th Tjia, Julia (7.99) 0:26.78 0:27.35 -0:00.57
5th Tanasescu, Semiramis (8.24) 0:27.25 0:28.75 -0:01.50
6th Gim, Juliette (8.71) 0:29.13 0:34.38 -0:05.25
7th Berg, Cassidy (7.98) 0:30.72 0:25.00 +0:05.72
8th Pannell, Naomi (7.31) 0:31.62 0:34.81 -0:03.19
9th Linn, Natalia (7.63) 0:32.40
10th Yue, Allison (7.75) 0:33.75 0:37.06 -0:03.31
11th Shi, Yumi (8.79) 0:34.13 0:32.25 +0:01.88
12th Sarkar, Adalmina (7.09) 0:35.87 0:41.15 -0:05.28
13th Cheeseman, Sylvia (8.38) 0:36.57 0:33.41 +0:03.16
14th Chang, Jiho (7.3) 0:37.50
15th Sieber, Chloe (8.91) 0:40.00
16th Jalalian, Rougin (7.8) 0:44.00
17th Keegan, Morgan (7.31) 0:47.00
18th Gallagher, Olivia (7.59) 0:51.31 0:59.62 -0:08.31
19th Matsuura, Sarah (7.04) 1:00.28
================================================================================
Event #58  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Digrado, Jared (7.83) 0:17.44 0:24.16 -0:06.72
2nd Sumino, Cole (7.32) 0:18.31 0:19.35 -0:01.04
3rd Brewer, Michael (8.56) 0:22.53 0:22.81 -0:00.28
4th Nagasawa, Kanan (8.15) 0:26.90 0:29.93 -0:03.03
5th Mckeown, Coby (8.24) 0:28.12 0:37.66 -0:09.54
6th Smithlin, Ethan (7) 0:31.47 0:44.31 -0:12.84
7th Chavez, Mason (7.02) 0:32.00 0:36.72 -0:04.72
8th Le, Jayden (8.67) 0:33.81 0:43.78 -0:09.97
9th Nagasawa, Shoma (8.15) 0:35.00 0:42.10 -0:07.10
10th Tang, Ian (8.21) 0:35.97 0:34.47 +0:01.50
11th Behbahani, Saalar (7.76) 0:36.59 0:33.78 +0:02.81
12th Ouyeung, Ethan (7.94) 0:38.15 0:41.03 -0:02.88
13th Mabsout, Adam (7.82) 0:41.00
14th Kunin, Adam (7.74) 0:48.65 0:36.28 +0:12.37
15th Sieber, Bryce (7.55) 1:19.34
================================================================================
Event #59  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Patton, Shelby (9.33) 0:20.00
================================================================================
Event #60  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zollinger, Kento (10.62) 0:17.54 0:17.28 +0:00.26
2nd Sadiq, Shayan (10.26) 0:17.83 0:14.84 +0:02.99
3rd Brewer, Nolan (10.45) 0:20.25 0:22.22 -0:01.97
4th Lake, Ethan (9.9) 0:27.31 0:29.10 -0:01.79
================================================================================
Event #61  Girls  7&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tarazon, Jessica (7.47) 0:41.28 0:44.81 -0:03.53
2nd Berg, Cassidy (7.98) 1:07.94 0:59.06 +0:08.88
3rd De los santos, Jade (6.88) 1:11.00
4th Pfeiffer, Katie (5.93) 1:12.06 1:08.40 +0:03.66
5th Kailiponi, Ayla (5.65) 1:15.59 1:18.07 -0:02.48
6th Chalupnik, Ryan (6.18) 1:19.47 1:21.12 -0:01.65
7th Riley, Alexia (6.86) 1:29.69 1:35.94 -0:06.25
8th Cook, Isabella (3.78) 2:05.28 2:04.56 +0:00.72
================================================================================
Event #62  Boys  7&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sumino, Cole (7.32) 0:42.97 0:46.40 -0:03.43
2nd Dickstein, Tyler (7.71) 0:45.35 0:44.75 +0:00.60
3rd Digrado, Jared (7.83) 0:56.37
4th Gat, Tomer (7.65) 1:09.00 1:15.28 -0:06.28
5th Hughes, Benjamin (6.94) 1:10.84 1:09.25 +0:01.59
================================================================================
Event #63  Girls  08-10  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Dill, Emma (10.28) 0:41.44 0:42.22 -0:00.78
2nd Kim, Donna (9.28) 0:48.57 0:40.94 +0:07.63
3rd Tjia, Julia (7.99) 1:00.37 1:06.72 -0:06.35
4th Keegan, Mary (9.33) 1:04.56
5th Tanasescu, Semiramis (8.24) 1:04.78 1:09.44 -0:04.66
6th Perez, Riley (9.73) 1:08.22 1:29.78 -0:21.56
7th Shi, Yumi (8.79) 1:09.60 1:08.60 +0:01.00
8th Cheeseman, Sylvia (8.38) 1:22.00 1:23.41 -0:01.41
================================================================================
Event #64  Boys  08-10  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Andersen, Christopher (9.35) 0:40.03 0:40.07 -0:00.04
2nd Zollinger, Kento (10.62) 0:44.18 0:39.93 +0:04.25
3rd Brewer, Nolan (10.45) 0:47.03 0:50.84 -0:03.81
================================================================================
Event #65  Girls  11-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Carter, Camryn (11.38) 0:43.65
================================================================================
Event #66  Boys  11-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Brewer, Maxwell (13.2) 0:47.72 0:45.00 +0:02.72
2nd Taylor, Ethan (13.24) 0:48.72 0:53.56 -0:04.84