July 9th, 2011

7/9/2011  Swim Competition
Total Participants Checked-In : 101
Event #1  Girls  Open  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Joseph, Lindsey (11.35) 1:28.41
2nd Wong, Kai (8.04) 1:41.72 1:41.31 +0:00.41
3rd Bever, Milan (6.27) 2:05.25 2:02.17 +0:03.08
4th Mackowiak, Lizzie (7.86) 2:08.69 2:04.53 +0:04.16
================================================================================
Event #2  Boys  Open  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lee, Daniel (10.25) 1:44.87 1:41.28 +0:03.59
2nd Kurtz, Wyatt (7.17) 1:52.06 2:03.18 -0:11.12
================================================================================
Event #3  Girls  4&U  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sindoni, Sydney (4.93) 1:18.41 1:07.45 +0:10.96
================================================================================
Event #4  Boys  4&U  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tulkoff, Alexander (4.85) 0:37.81 0:30.25 +0:07.56
================================================================================
Event #5  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bever, Milan (6.27) 0:28.06 0:28.78 -0:00.72
2nd Kurtz, Helena (6.46) 0:28.27
3rd Sanson, Emma (5.98) 0:28.94 0:26.53 +0:02.41
4th Abourjeily, Mia (6.6) 0:35.13 0:32.93 +0:02.20
5th Scalzo, Ellie (5.82) 0:37.06 0:33.50 +0:03.56
6th Giventer, Mia (5.34) 0:40.47 0:37.85 +0:02.62
7th Li, Joi (6.36) 0:42.35 0:49.71 -0:07.36
8th Lee, Tammi (5.25) 0:45.22 0:51.97 -0:06.75
9th McMillan, Nicole (5.75) 0:50.09 0:47.62 +0:02.47
10th Chalupnik, Ryan (5.18) 0:52.97
11th Ngo, Natalie (5.87) 0:55.22 0:57.41 -0:02.19
================================================================================
Event #6  Boys  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Roberts, Cole (5.94) 0:37.00
2nd Bravo, Adrian (5.67) 0:39.84 0:38.06 +0:01.78
3rd Chin, Noah (6.21) 0:44.41 0:39.69 +0:04.72
================================================================================
Event #7  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Harita, Elizabeth (7.2) 0:21.41 0:19.62 +0:01.79
2nd Mackowiak, Lizzie (7.86) 0:25.90 0:26.44 -0:00.54
3rd Liberator, Brooke (8.97) 0:29.21
4th Li, Jen (7.93) 0:30.03 0:37.84 -0:07.81
5th Lee, Megan (8.32) 0:30.66 0:27.91 +0:02.75
6th Xu, Calla (8.14) 0:31.87 0:37.92 -0:06.05
7th Ngo, Britney (7.82) 0:32.84 0:32.59 +0:00.25
8th Tanasescu, Semiramis (7.24) 0:41.37 0:36.61 +0:04.76
================================================================================
Event #8  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kurtz, Wyatt (7.17) 0:24.28 0:31.06 -0:06.78
2nd Cernich, Kai (7.61) 0:24.62 0:23.97 +0:00.65
3rd Prutsok, Bradley (8.17) 0:27.87 0:30.81 -0:02.94
4th Rao, Arjun (8.58) 0:55.13
================================================================================
Event #9  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kroll, Frances (10.42) 0:21.94 0:21.56 +0:00.38
2nd Angeles, Siobhan (9.29) 0:26.25
3rd Howard, Natalie (9.04) 0:27.75 0:30.66 -0:02.91
================================================================================
Event #10  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lee, Daniel (10.25) 0:20.91 0:24.31 -0:03.40
2nd Jackson, Logan (10.7) 0:25.31
3rd Chaudhary, Anirudh (9.55) 0:28.75 0:33.30 -0:04.55
4th Felix, Nicolas (9.28) 0:32.49 0:31.75 +0:00.74
================================================================================
Event #11  Girls  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Harita, Elizabeth (7.2) 0:55.75 1:03.58 -0:07.83
2nd Mackowiak, Lizzie (7.86) 1:06.59 1:00.40 +0:06.19
3rd Sanson, Emma (5.98) 1:07.78 1:04.81 +0:02.97
4th Ngo, Britney (7.82) 1:13.88 1:20.34 -0:06.46
================================================================================
Event #12  Boys  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cernich, Kai (7.61) 0:58.91 1:14.05 -0:15.14
2nd Tulkoff, Alexander (4.85) 1:23.79
================================================================================
Event #13  Girls  08-10  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wong, Kai (8.04) 0:48.57 0:49.83 -0:01.26
================================================================================
Event #14  Boys  08-10  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wang, Nathan (9.45) 0:39.62
2nd Lee, Daniel (10.25) 0:47.94 0:47.97 -0:00.03
3rd Sadiq, Shayan (9.27) 1:00.87 1:09.50 -0:08.63
4th Prutsok, Bradley (8.17) 1:07.69 1:08.32 -0:00.63
5th Lim, Marco (8.49) 1:08.78 1:07.31 +0:01.47
6th Cheung, Matthew (9.34) 1:49.06 1:40.28 +0:08.78
================================================================================
Event #15  Girls  11-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Joseph, Lindsey (11.35) 0:44.10
================================================================================
Event #19  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Keune, Lily (4.87) 0:45.63 0:58.56 -0:12.93
2nd Hewitt, Jane (3.89) 0:50.47 1:09.33 -0:18.86
3rd Pfeiffer, Katie (4.93) 0:51.07 0:49.01 +0:02.06
4th Rosembaum O’kane, Chloe (3.91) 0:56.85 0:59.56 -0:02.71
5th Sindoni, Sydney (4.93) 1:04.87 1:01.87 +0:03.00
6th Yeh, Brooke (4.96) 1:08.28 0:53.19 +0:15.09
7th Devitt, Emma (4.07) 1:30.59
================================================================================
Event #20  Boys  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tulkoff, Alexander (4.85) 0:30.03 0:28.06 +0:01.97
2nd Dunne, Jimmy (5.92) 0:36.25 0:44.00 -0:07.75
3rd Herbrig, Grayson (4.4) 0:53.87 0:52.34 +0:01.53
4th Brecher, Judah (4.47) 1:08.13 0:57.31 +0:10.82
5th Touski, Shahab (4.31) 1:13.03 1:17.19 -0:04.16
6th Knisely, Ethan (4.73) 1:15.82
7th Ngo, Ethan (4.84) 1:15.91 1:26.34 -0:10.43
8th Etter, Henry (3.63) 1:48.84
================================================================================
Event #21  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tan, Lesley (6.85) 0:24.22
2nd Bever, Milan (6.27) 0:25.69 0:24.69 +0:01.00
3rd Sanson, Emma (5.98) 0:28.25 0:25.97 +0:02.28
4th Abourjeily, Mia (6.6) 0:29.59 0:24.89 +0:04.70
5th Giventer, Mia (5.34) 0:32.93 0:33.31 -0:00.38
6th Kashima, Kayla (6.25) 0:33.16
7th Kurtz, Helena (6.46) 0:33.35 0:33.03 +0:00.32
8th Akason, Krimzen (6.69) 0:33.81 0:35.28 -0:01.47
9th Mackowiak, Katie (5.9) 0:35.85 0:40.41 -0:04.56
10th Ngo, Natalie (5.87) 0:40.09 0:40.41 -0:00.32
11th Sun, Amanda (5.78) 0:40.56
12th Li, Joi (6.36) 0:41.50 0:39.91 +0:01.59
13th Scalzo, Ellie (5.82) 0:42.22 0:32.98 +0:09.24
14th Chalupnik, Ryan (5.18) 0:42.72 0:49.37 -0:06.65
15th Lee, Tammi (5.25) 0:43.47 0:36.94 +0:06.53
16th McMillan, Nicole (5.75) 0:47.22 0:40.31 +0:06.91
17th Braun, Madison (6.95) 0:50.03 0:37.41 +0:12.62
18th Wong, Makena (5.6) 0:51.28 0:37.03 +0:14.25
19th Lee, Indiana (6.26) 0:59.50
20th Keller, Lara (5.14) 0:59.53 0:44.07 +0:15.46
21st Choi, Kate (5.47) 1:04.75
================================================================================
Event #22  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Keller, Nicolas (6.91) 0:31.41 0:30.94 +0:00.47
2nd Roberts, Cole (5.94) 0:33.94 0:42.19 -0:08.25
3rd Fritz, Robbie (6.13) 0:35.84 0:44.28 -0:08.44
4th Treigherman, Daniel (6.92) 0:38.63 0:40.75 -0:02.12
5th Puertas, Finnegan (6.35) 0:40.85 0:44.34 -0:03.49
6th Hughes, Benjamin (5.94) 0:43.91 0:50.34 -0:06.43
7th Bravo, Adrian (5.67) 0:48.09 0:45.22 +0:02.87
8th Prutsok, Dylan (6.07) 0:52.34 0:46.41 +0:05.93
9th Bangs, Bobby (6.83) 0:54.40 0:40.06 +0:14.34
10th Braunstein, Zane (5.84) 0:58.00
11th Wang, Jacob (5.08) 1:03.31 1:00.22 +0:03.09
12th Hewitt, Adam (6.91) 1:09.93 0:54.28 +0:15.65
13th Qin, Joshua (6.03) 1:20.56 0:57.20 +0:23.36
14th Sawyer, Jefferson (5.32) 1:38.91
================================================================================
Event #23  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wong, Kai (8.04) 0:21.28 0:20.75 +0:00.53
2nd Mackowiak, Lizzie (7.86) 0:23.44 0:26.56 -0:03.12
3rd Harita, Elizabeth (7.2) 0:23.60 0:22.40 +0:01.20
4th Zou, Jane (8.55) 0:25.28
5th Lee, Megan (8.32) 0:26.19 0:23.38 +0:02.81
6th Gandara, Genevieve (8.71) 0:28.56 0:33.44 -0:04.88
7th Ngo, Britney (7.82) 0:33.28 0:36.00 -0:02.72
8th Tanasescu, Semiramis (7.24) 0:34.94 0:33.22 +0:01.72
9th Jambhekar, Isha (7.47) 0:35.19 0:40.06 -0:04.87
10th Li, Jen (7.93) 0:35.63 0:32.62 +0:03.01
11th Xu, Calla (8.14) 0:36.12 0:45.03 -0:08.91
12th Liberator, Brooke (8.97) 0:36.37
13th Reyes, Alyssa (7.49) 0:43.69
14th Gupta, Anika (7.75) 0:47.65
================================================================================
Event #24  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lim, Marco (8.49) 0:23.88 0:24.50 -0:00.62
2nd Cernich, Kai (7.61) 0:25.60 0:25.65 -0:00.05
3rd Cousins, Liam (8.09) 0:27.09 0:29.63 -0:02.54
4th Prutsok, Bradley (8.17) 0:32.03 0:29.03 +0:03.00
5th Rao, Arjun (8.58) 0:50.34
6th Lake, Ethan (8.9) 0:56.53
7th Rosenbaum, Kyle (7.12) 1:14.28 1:01.15 +0:13.13
================================================================================
Event #25  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kroll, Frances (10.42) 0:25.03
2nd Howard, Natalie (9.04) 0:25.44 0:28.57 -0:03.13
================================================================================
Event #26  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Jackson, Logan (10.7) 0:23.94
2nd Lee, Daniel (10.25) 0:24.09 0:25.38 -0:01.29
3rd Felix, Nicolas (9.28) 0:29.90 0:29.28 +0:00.62
4th Chaudhary, Anirudh (9.55) 0:31.15 0:30.28 +0:00.87
================================================================================
Event #27  Girls  7&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bever, Milan (6.27) 0:57.22 0:56.16 +0:01.06
2nd Mackowiak, Lizzie (7.86) 0:58.69 0:58.44 +0:00.25
3rd Sanson, Emma (5.98) 1:01.03 0:58.50 +0:02.53
4th Giventer, Mia (5.34) 1:03.19 1:08.97 -0:05.78
5th Ngo, Britney (7.82) 1:11.29 1:18.65 -0:07.36
6th Li, Jen (7.93) 1:12.10 1:04.59 +0:07.51
7th Tanasescu, Semiramis (7.24) 1:25.25 1:16.04 +0:09.21
8th McMillan, Nicole (5.75) 1:26.75 1:43.44 -0:16.69
9th Mackowiak, Katie (5.9) 1:28.72 1:25.50 +0:03.22
10th Pfeiffer, Katie (4.93) 1:51.03 2:09.75 -0:18.72
================================================================================
Event #28  Boys  7&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kurtz, Wyatt (7.17) 0:55.53
2nd Chin, Noah (6.21) 1:09.04 1:10.72 -0:01.68
3rd Tulkoff, Alexander (4.85) 1:09.31 1:14.25 -0:04.94
4th Keller, Nicolas (6.91) 1:31.22
5th Herbrig, Grayson (4.4) 1:49.60 1:36.28 +0:13.32
================================================================================
Event #29  Girls  08-10  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wong, Kai (8.04) 0:47.96 0:47.72 +0:00.24
2nd Lee, Megan (8.32) 0:54.54 0:52.89 +0:01.65
================================================================================
Event #30  Boys  08-10  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wang, Nathan (9.45) 0:45.62 0:48.72 -0:03.10
2nd Lee, Daniel (10.25) 0:51.85 0:51.19 +0:00.66
3rd Lim, Marco (8.49) 0:59.94 0:57.34 +0:02.60
4th Felix, Nicolas (9.28) 1:03.19 1:07.71 -0:04.52
5th Prutsok, Bradley (8.17) 1:15.28
================================================================================
Event #31  Girls  11-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Joseph, Lindsey (11.35) 0:43.12
================================================================================
Event #32  Boys  11-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yost, Brick (11.88) 1:47.60
================================================================================
Event #33  Girls  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Joseph, Lindsey (11.35) 1:33.87
2nd Harita, Elizabeth (7.2) 1:48.91
3rd Bever, Milan (6.27) 1:58.56 1:57.94 +0:00.62
4th Sanson, Emma (5.98) 2:10.00 2:10.06 -0:00.06
================================================================================
Event #35  Girls  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Pfeiffer, Katie (4.93) 1:08.03 1:10.00 -0:01.97
2nd Sindoni, Sydney (4.93) 1:20.31 1:02.72 +0:17.59
================================================================================
Event #36  Boys  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tulkoff, Alexander (4.85) 0:37.78 0:38.97 -0:01.19
2nd Dunne, Jimmy (5.92) 1:24.46 2:04.56 -0:40.10
3rd Touski, Shahab (4.31) 1:30.65
================================================================================
Event #37  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tan, Lesley (6.85) 0:29.90
2nd Bever, Milan (6.27) 0:30.40 0:29.75 +0:00.65
3rd Sanson, Emma (5.98) 0:35.00 0:30.19 +0:04.81
4th Abourjeily, Mia (6.6) 0:35.44 0:33.68 +0:01.76
5th Kurtz, Helena (6.46) 0:36.41 0:40.69 -0:04.28
6th Scalzo, Ellie (5.82) 0:40.25 0:36.62 +0:03.63
7th Akason, Krimzen (6.69) 0:42.00
8th Giventer, Mia (5.34) 0:45.38 0:49.22 -0:03.84
9th Kashima, Kayla (6.25) 0:45.94
10th Li, Joi (6.36) 0:47.19 0:44.63 +0:02.56
11th Mackowiak, Katie (5.9) 0:47.28 0:50.75 -0:03.47
12th Lee, Tammi (5.25) 0:51.32 1:00.19 -0:08.87
13th McMillan, Nicole (5.75) 0:54.38 0:43.50 +0:10.88
14th Chalupnik, Ryan (5.18) 0:54.53
15th Sun, Amanda (5.78) 0:55.78
16th Ngo, Natalie (5.87) 0:58.22 0:59.66 -0:01.44
17th Wong, Makena (5.6) 1:00.62 0:49.19 +0:11.43
18th Keller, Lara (5.14) 1:10.81 1:07.22 +0:03.59
================================================================================
Event #38  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Keller, Nicolas (6.91) 0:38.94 0:40.13 -0:01.19
2nd Chin, Noah (6.21) 0:40.06 0:44.33 -0:04.27
3rd Roberts, Cole (5.94) 0:42.43
4th Fritz, Robbie (6.13) 0:42.44 0:41.16 +0:01.28
5th Bravo, Adrian (5.67) 0:43.47 0:39.16 +0:04.31
6th Puertas, Finnegan (6.35) 0:47.63 0:58.47 -0:10.84
7th Hughes, Benjamin (5.94) 0:47.82 0:50.28 -0:02.46
8th Caito, Dominic (6.37) 0:55.69
9th Bangs, Bobby (6.83) 0:59.13 1:05.41 -0:06.28
10th Treigherman, Daniel (6.92) 0:59.44 1:08.71 -0:09.27
11th Qin, Joshua (6.03) 1:25.00
12th Wang, Jacob (5.08) 1:29.44
================================================================================
Event #39  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wong, Kai (8.04) 0:24.44 0:24.88 -0:00.44
2nd Harita, Elizabeth (7.2) 0:26.25 0:24.85 +0:01.40
3rd Gandara, Genevieve (8.71) 0:30.35 0:34.72 -0:04.37
4th Mackowiak, Lizzie (7.86) 0:30.75 0:29.62 +0:01.13
5th Lee, Megan (8.32) 0:32.13 0:31.61 +0:00.52
6th Ngo, Britney (7.82) 0:32.22 0:31.56 +0:00.66
7th Tian, Rachel (8.46) 0:35.25
8th Liberator, Brooke (8.97) 0:36.34
9th Xu, Calla (8.14) 0:37.04 0:42.22 -0:05.18
10th Li, Jen (7.93) 0:40.85 0:47.13 -0:06.28
11th Tanasescu, Semiramis (7.24) 0:42.31 0:26.68 +0:15.63
12th Gupta, Anika (7.75) 0:47.25 0:47.66 -0:00.41
13th Jambhekar, Isha (7.47) 0:51.13 0:52.97 -0:01.84
================================================================================
Event #40  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cernich, Kai (7.61) 0:32.62 0:28.72 +0:03.90
2nd Cousins, Liam (8.09) 0:33.12 0:30.37 +0:02.75
3rd Rosenbaum, Kyle (7.12) 0:45.66 0:50.97 -0:05.31
4th Rao, Arjun (8.58) 1:16.94
================================================================================
Event #41  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kroll, Frances (10.42) 0:26.31 0:28.09 -0:01.78
2nd Howard, Natalie (9.04) 0:34.88 0:38.08 -0:03.20
================================================================================
Event #42  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Jackson, Logan (10.7) 0:25.37
2nd Lee, Daniel (10.25) 0:26.03 0:26.44 -0:00.41
3rd Chaudhary, Anirudh (9.55) 0:34.31 0:45.62 -0:11.31
4th Felix, Nicolas (9.28) 0:36.81 0:38.75 -0:01.94
================================================================================
Event #43  Girls  7&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Harita, Elizabeth (7.2) 0:59.88 0:53.97 +0:05.91
2nd Sanson, Emma (5.98) 1:12.84 1:08.50 +0:04.34
3rd Bever, Milan (6.27) 1:13.00 1:08.28 +0:04.72
4th Ngo, Britney (7.82) 1:14.28 1:12.97 +0:01.31
5th Abourjeily, Mia (6.6) 1:18.97 1:19.16 -0:00.19
6th Tanasescu, Semiramis (7.24) 1:24.63 1:21.28 +0:03.35
7th Kurtz, Helena (6.46) 1:25.59 1:34.47 -0:08.88
8th Gupta, Anika (7.75) 1:38.81
9th Li, Joi (6.36) 1:45.31 1:29.22 +0:16.09
10th Pfeiffer, Katie (4.93) 2:17.38
================================================================================
Event #44  Boys  7&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kurtz, Wyatt (7.17) 1:03.47 1:06.93 -0:03.46
2nd Cernich, Kai (7.61) 1:08.35 1:02.85 +0:05.50
3rd Tulkoff, Alexander (4.85) 1:27.88 1:37.69 -0:09.81
4th Bravo, Adrian (5.67) 1:29.78 1:21.47 +0:08.31
5th Keller, Nicolas (6.91) 1:47.88
================================================================================
Event #45  Girls  08-10  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tan, Felicia (9.72) 0:55.12
2nd Kroll, Frances (10.42) 1:00.72 1:06.12 -0:05.40
3rd Gandara, Genevieve (8.71) 1:03.31
================================================================================
Event #46  Boys  08-10  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wang, Nathan (9.45) 0:44.69 0:52.09 -0:07.40
2nd Sadiq, Shayan (9.27) 1:02.25 1:08.44 -0:06.19
3rd Cousins, Liam (8.09) 1:11.43 1:10.31 +0:01.12
4th Cheung, Matthew (9.34) 1:22.44 1:37.00 -0:14.56
5th Felix, Nicolas (9.28) 1:22.85 1:24.97 -0:02.12
================================================================================
Event #47  Girls  11-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Joseph, Lindsey (11.35) 0:49.90
2nd Naseri, Ramona (11.56) 0:59.66
================================================================================
Event #48  Boys  11-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yost, Brick (11.88) 2:01.16
================================================================================
Event #49  Girls  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Naseri, Ramona (11.56) 2:18.00
2nd Bever, Milan (6.27) 2:36.69 2:26.04 +0:10.65
================================================================================
Event #51  Girls  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Joseph, Lindsey (11.35) 1:26.69
2nd Harita, Elizabeth (7.2) 1:33.09 1:29.56 +0:03.53
3rd Bever, Milan (6.27) 1:59.69 1:58.05 +0:01.64
4th Sanson, Emma (5.98) 2:06.03 2:02.35 +0:03.68
================================================================================
Event #52  Boys  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lee, Daniel (10.25) 1:35.72 1:31.47 +0:04.25
2nd Chin, Noah (6.21) 2:16.50
3rd Mcdonald, Benjamin (7.91) 2:34.62
================================================================================
Event #53  Girls  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Pfeiffer, Katie (4.93) 0:44.22 0:40.54 +0:03.68
2nd Sindoni, Sydney (4.93) 0:45.57 0:54.37 -0:08.80
3rd Yeh, Brooke (4.96) 0:47.32 0:44.91 +0:02.41
4th Keune, Lily (4.87) 0:54.25 1:10.41 -0:16.16
5th Hewitt, Jane (3.89) 0:55.25 0:57.63 -0:02.38
6th Devitt, Emma (4.07) 1:07.75 1:00.16 +0:07.59
7th Rosembaum O’kane, Chloe (3.91) 1:16.81 1:00.00 +0:16.81
8th Cook, Isabella (2.78) 1:49.59 1:39.00 +0:10.59
================================================================================
Event #54  Boys  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tulkoff, Alexander (4.85) 0:30.97 0:36.25 -0:05.28
2nd Dunne, Jimmy (5.92) 0:37.44 0:38.75 -0:01.31
3rd Herbrig, Grayson (4.4) 0:49.57 0:50.00 -0:00.43
4th Brecher, Judah (4.47) 0:53.81 1:00.07 -0:06.26
5th Knisely, Ethan (4.73) 0:54.69
6th Touski, Shahab (4.31) 0:56.97 0:57.91 -0:00.94
7th Ngo, Ethan (4.84) 1:35.31 1:22.28 +0:13.03
8th Abourjeily, Mateo (3.81) 1:44.25 1:22.19 +0:22.06
================================================================================
Event #55  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bever, Milan (6.27) 0:22.22 0:21.37 +0:00.85
2nd Sanson, Emma (5.98) 0:22.81 0:22.75 +0:00.06
3rd Kurtz, Helena (6.46) 0:23.38 0:31.60 -0:08.22
4th Abourjeily, Mia (6.6) 0:29.41 0:25.47 +0:03.94
5th Tan, Lesley (6.85) 0:29.63 0:44.19 -0:14.56
6th Scalzo, Ellie (5.82) 0:30.66 0:30.40 +0:00.26
7th Akason, Krimzen (6.69) 0:31.66 0:33.75 -0:02.09
8th Giventer, Mia (5.34) 0:32.00 0:33.00 -0:01.00
9th Sun, Amanda (5.78) 0:33.13
10th McMillan, Nicole (5.75) 0:36.63 0:39.59 -0:02.96
11th Lee, Tammi (5.25) 0:37.53 0:36.17 +0:01.36
12th Wong, Makena (5.6) 0:38.91 0:37.35 +0:01.56
13th Li, Joi (6.36) 0:39.59 0:36.07 +0:03.52
14th Keller, Lara (5.14) 0:39.78 0:42.35 -0:02.57
15th Mackowiak, Katie (5.9) 0:43.00 0:34.25 +0:08.75
16th Chalupnik, Ryan (5.18) 0:44.53 0:48.16 -0:03.63
17th Mcdonald, Isabella (6.89) 0:48.35
18th Newman, Natalie (6.68) 0:49.34
19th Ngo, Natalie (5.87) 0:49.44 0:41.75 +0:07.69
20th Choi, Kate (5.47) 0:55.35
21st Riley, Alexia (6.03) 0:58.72 0:50.28 +0:08.44
================================================================================
Event #56  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bravo, Adrian (5.67) 0:31.03 0:29.91 +0:01.12
2nd Roberts, Cole (5.94) 0:31.43 0:29.44 +0:01.99
3rd Keller, Nicolas (6.91) 0:32.79 0:30.62 +0:02.17
4th Puertas, Finnegan (6.35) 0:33.75 0:38.25 -0:04.50
4th Treigherman, Daniel (6.92) 0:33.75 0:26.97 +0:06.78
6th Bangs, Bobby (6.83) 0:43.75 0:36.70 +0:07.05
7th Hughes, Benjamin (5.94) 0:46.22 0:44.75 +0:01.47
8th Caito, Dominic (6.37) 0:46.69
9th Braunstein, Zane (5.84) 0:47.88 0:52.59 -0:04.71
10th Prutsok, Dylan (6.07) 0:50.12 0:54.47 -0:04.35
11th Fritz, Robbie (6.13) 0:51.09 0:41.22 +0:09.87
12th Sawyer, Jefferson (5.32) 0:54.34
13th Wang, Jacob (5.08) 0:54.56 1:00.43 -0:05.87
14th Hewitt, Adam (6.91) 0:55.09 0:45.87 +0:09.22
15th Qin, Joshua (6.03) 1:01.66 0:53.94 +0:07.72
================================================================================
Event #57  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wong, Kai (8.04) 0:16.47 0:18.15 -0:01.68
2nd Harita, Elizabeth (7.2) 0:18.50 0:18.47 +0:00.03
3rd Mackowiak, Lizzie (7.86) 0:21.47 0:21.78 -0:00.31
4th Zou, Jane (8.55) 0:22.00
5th Lee, Megan (8.32) 0:22.12 0:21.22 +0:00.90
6th Liberator, Brooke (8.97) 0:25.87
7th Li, Jen (7.93) 0:26.25 0:26.40 -0:00.15
8th Gandara, Genevieve (8.71) 0:26.72 0:43.56 -0:16.84
9th Tian, Rachel (8.46) 0:27.44 0:38.91 -0:11.47
10th Xu, Calla (8.14) 0:27.56 0:32.91 -0:05.35
11th Tanasescu, Semiramis (7.24) 0:33.38 0:28.75 +0:04.63
12th Jambhekar, Isha (7.47) 0:33.81 0:35.59 -0:01.78
13th Ngo, Britney (7.82) 0:34.84 0:30.97 +0:03.87
14th Cao, Jessica (7.97) 0:36.15
15th Gupta, Anika (7.75) 0:38.94 0:28.28 +0:10.66
16th Reyes, Alyssa (7.49) 0:43.56
================================================================================
Event #58  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kurtz, Wyatt (7.17) 0:20.28 0:21.61 -0:01.33
2nd Cernich, Kai (7.61) 0:23.62 0:23.22 +0:00.40
2nd Lim, Marco (8.49) 0:23.62 0:22.84 +0:00.78
4th Prutsok, Bradley (8.17) 0:23.97 0:24.53 -0:00.56
5th Cousins, Liam (8.09) 0:24.78 0:20.28 +0:04.50
6th Mcdonald, Benjamin (7.91) 0:32.44 0:29.09 +0:03.35
7th Rao, Arjun (8.58) 0:37.38
8th Lake, Ethan (8.9) 0:38.07 0:38.57 -0:00.50
9th Rosenbaum, Kyle (7.12) 0:42.75 0:41.84 +0:00.91
10th Maceachern, Brando (7.48) 0:53.03 0:57.98 -0:04.95
================================================================================
Event #59  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kroll, Frances (10.42) 0:18.82 0:19.00 -0:00.18
2nd Howard, Natalie (9.04) 0:23.34 0:25.05 -0:01.71
3rd Morros, Rachel (9.58) 0:29.72
================================================================================
Event #60  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lee, Daniel (10.25) 0:16.50 0:17.19 -0:00.69
2nd Jackson, Logan (10.7) 0:17.91
3rd Sadiq, Shayan (9.27) 0:21.19 0:23.09 -0:01.90
4th Chaudhary, Anirudh (9.55) 0:23.78 0:26.66 -0:02.88
5th Felix, Nicolas (9.28) 0:25.62 0:23.73 +0:01.89
================================================================================
Event #61  Girls  7&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Harita, Elizabeth (7.2) 0:42.06 0:40.07 +0:01.99
2nd Mackowiak, Lizzie (7.86) 0:45.59 0:54.59 -0:09.00
3rd Sanson, Emma (5.98) 0:54.09 0:54.44 -0:00.35
4th Bever, Milan (6.27) 0:54.19 0:49.53 +0:04.66
5th Li, Jen (7.93) 1:04.65 1:02.08 +0:02.57
6th Abourjeily, Mia (6.6) 1:06.06 1:03.81 +0:02.25
7th Giventer, Mia (5.34) 1:08.13 1:17.37 -0:09.24
8th Akason, Krimzen (6.69) 1:08.53
9th Kashima, Kayla (6.25) 1:10.19
10th Tanasescu, Semiramis (7.24) 1:15.72 1:09.44 +0:06.28
11th Mackowiak, Katie (5.9) 1:21.06 1:20.38 +0:00.68
12th Gupta, Anika (7.75) 1:24.31
13th Ngo, Britney (7.82) 1:25.25 1:12.15 +0:13.10
14th Li, Joi (6.36) 1:31.81 1:19.94 +0:11.87
15th Pfeiffer, Katie (4.93) 1:34.19 1:33.13 +0:01.06
16th Wong, Makena (5.6) 1:42.59 1:34.57 +0:08.02
================================================================================
Event #62  Boys  7&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kurtz, Wyatt (7.17) 0:45.16 0:51.50 -0:06.34
2nd Cernich, Kai (7.61) 0:51.38 0:49.56 +0:01.82
3rd Chin, Noah (6.21) 1:03.94 1:05.16 -0:01.22
4th Bravo, Adrian (5.67) 1:10.87 1:06.18 +0:04.69
5th Mcdonald, Benjamin (7.91) 1:11.28
6th Tulkoff, Alexander (4.85) 1:16.78 1:11.00 +0:05.78
7th Keller, Nicolas (6.91) 1:21.84
8th Rosenbaum, Kyle (7.12) 1:35.28 1:57.28 -0:22.00
9th Herbrig, Grayson (4.4) 1:53.44 2:09.40 -0:15.96
================================================================================
Event #63  Girls  08-10  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wong, Kai (8.04) 0:40.94 0:41.47 -0:00.53
2nd Kroll, Frances (10.42) 0:43.72 0:45.29 -0:01.57
3rd Tan, Felicia (9.72) 0:46.97
4th Lee, Megan (8.32) 0:47.93 0:47.75 +0:00.18
5th Howard, Natalie (9.04) 0:49.00
6th Morros, Rachel (9.58) 1:17.69
================================================================================
Event #64  Boys  08-10  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wang, Nathan (9.45) 0:35.09 0:44.32 -0:09.23
2nd Lee, Daniel (10.25) 0:39.16 0:47.48 -0:08.32
3rd Lim, Marco (8.49) 0:53.69 0:52.94 +0:00.75
4th Prutsok, Bradley (8.17) 0:54.62 0:58.47 -0:03.85
5th Cousins, Liam (8.09) 1:00.00 0:58.69 +0:01.31
6th Felix, Nicolas (9.28) 1:01.81 1:01.28 +0:00.53
7th Cheung, Matthew (9.34) 1:30.59 1:35.28 -0:04.69
================================================================================
Event #65  Girls  11-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Joseph, Lindsey (11.35) 0:38.31
================================================================================
Event #66  Boys  11-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lee, Derrick (11.38) 1:05.34