June 16, 2012

6/16/2012  Swim Competition — Irvine
Total Participants Checked-In : 112
Event #1  Girls  Open  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Leech, Jessica (14.31) 1:12.63
2nd Cheong, Megan (11.69) 1:33.84 1:34.81 -0:00.97
3rd Dickstein, Jenna (10.68) 1:41.31 1:38.34 +0:02.97
4th Tarazon, Jessica (7.41) 1:42.25
================================================================================
Event #2  Boys  Open  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Ethan (12.75) 1:21.47 1:24.69 -0:03.22
2nd Leech, Sean (11.18) 1:25.13 1:25.75 -0:00.62
3rd Abdulla, Aziz (11.5) 1:35.19 1:34.81 +0:00.38
4th Dickstein, Tyler (7.65) 2:02.53 1:57.84 +0:04.69
5th Kim, Benjamin (10.23) 2:07.22 1:58.06 +0:09.16
6th Carlson, John (6.2) 3:05.22
================================================================================
Event #3  Girls  4&U  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mesina, Alexis (4.58) 0:58.50 0:51.97 +0:06.53
2nd Cook, Isabella (3.72) 1:11.07 1:26.28 -0:15.21
================================================================================
Event #4  Boys  4&U  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Eich, Carson (5.07) 0:37.84 0:47.69 -0:09.85
================================================================================
Event #5  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kerr, Henley (7.14) 0:22.47 0:23.75 -0:01.28
2nd Giventer, Mia (6.28) 0:34.91 0:34.50 +0:00.41
3rd Sadiq, Yana (6.87) 0:35.31 0:38.44 -0:03.13
4th Bank, Elizabeth (6.86) 0:35.34 0:34.56 +0:00.78
5th Chow, Makayla (5.76) 0:38.16 0:39.03 -0:00.87
6th Wiyanto, Lia (5.24) 0:39.68
7th Pfeiffer, Katie (5.87) 0:42.97 0:44.37 -0:01.40
8th Narenthiran, Aarani (5.69) 0:47.22 0:46.60 +0:00.62
9th Marar, Nidhii (5.28) 1:08.78 0:57.87 +0:10.91
================================================================================
Event #6  Boys  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tulkoff, Alexander (5.79) 0:29.75 0:30.25 -0:00.50
2nd Cook, Brenden (6.57) 0:37.81
3rd Carlson, John (6.2) 0:41.37
4th Wang, Jacob (6.02) 0:42.93 0:42.38 +0:00.55
5th Soong, Dylan (6.52) 0:44.41 0:48.62 -0:04.21
6th Knisely, Ethan (5.67) 0:46.93 0:42.28 +0:04.65
7th Tarazon, David (5.36) 0:47.53
8th Bank, Gregory (6.52) 1:06.62 0:59.32 +0:07.30
================================================================================
Event #7  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Smith, Aria (8.44) 0:21.69 0:24.25 -0:02.56
2nd Tarazon, Jessica (7.41) 0:23.00
3rd Zollinger, Akemi (7.85) 0:28.12 0:27.85 +0:00.27
4th Kim, Madeleine (7.09) 0:36.66 0:37.47 -0:00.81
5th Berg, Cassidy (7.92) 0:44.32 0:32.20 +0:12.12
================================================================================
Event #8  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Fitt, Joseph (7.18) 0:24.87 0:24.25 +0:00.62
2nd Chow, Caden (8.72) 0:29.19 0:30.28 -0:01.09
3rd Cheong, Ian (7.78) 0:29.60 0:28.00 +0:01.60
4th Abdulla, Altaf (8.22) 0:30.00 0:29.00 +0:01.00
4th Digrado, Jared (7.77) 0:30.00
6th Fritz, Robbie (7.07) 0:37.09 0:33.82 +0:03.27
7th Kunin, Adam (7.68) 1:02.50 0:52.74 +0:09.76
================================================================================
Event #9  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kim, Donna (9.22) 0:23.07 0:22.25 +0:00.82
2nd Schweizer, Grace (9.85) 0:25.13 0:25.47 -0:00.34
================================================================================
Event #10  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zollinger, Kento (10.56) 0:17.97 0:18.62 -0:00.65
2nd Chaudhary, Anirudh (10.49) 0:23.14 0:26.75 -0:03.61
================================================================================
Event #12  Boys  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Dickstein, Tyler (7.65) 1:00.12
================================================================================
Event #13  Girls  08-10  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Dickstein, Jenna (10.68) 0:50.31 0:47.81 +0:02.50
================================================================================
Event #14  Boys  08-10  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Fitt, Thomas (10.01) 0:45.66 0:46.10 -0:00.44
2nd Kim, Benjamin (10.23) 1:07.66 1:03.50 +0:04.16
================================================================================
Event #15  Girls  11-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Leech, Jessica (14.31) 0:34.57
================================================================================
Event #16  Boys  11-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Leech, Sean (11.18) 0:37.31 0:38.56 -0:01.25
2nd Cheong, Ethan (12.75) 0:38.40 0:40.94 -0:02.54
3rd Abdulla, Aziz (11.5) 0:47.25 0:46.41 +0:00.84
================================================================================
Event #19  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Schechinger, Mutiara (4.96) 0:45.41 0:42.10 +0:03.31
2nd Stephens, Brooke (4.98) 0:47.25 1:10.13 -0:22.88
3rd Mesina, Alexis (4.58) 0:48.25 0:41.72 +0:06.53
4th Stein, Sydney (4.9) 0:50.32
5th Kerr, Kendry (4.96) 0:50.69 1:13.97 -0:23.28
6th Knisely, Brooke (3.98) 0:52.91 0:35.16 +0:17.75
7th Cook, Isabella (3.72) 0:55.15 0:46.07 +0:09.08
================================================================================
Event #20  Boys  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Henry, Ethan (4.09) 0:46.62 1:03.09 -0:16.47
2nd Eich, Carson (5.07) 0:49.00 0:48.69 +0:00.31
3rd Baker, Nolan (4.3) 1:01.09 1:12.47 -0:11.38
4th Mangalekar, Aaryan (4.38) 1:01.91 1:11.50 -0:09.59
5th Forstner, Alexander (4.98) 1:04.28
6th Kunin, Casey (4.53) 1:13.97
================================================================================
Event #21  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bank, Elizabeth (6.86) 0:29.50 0:22.00 +0:07.50
2nd Narenthiran, Aarani (5.69) 0:31.06 0:36.19 -0:05.13
3rd Giventer, Mia (6.28) 0:31.47 0:30.50 +0:00.97
4th Ewing, Halle (5.54) 0:34.15 0:38.00 -0:03.85
5th Wiyanto, Lia (5.24) 0:36.06 0:38.75 -0:02.69
6th Riley, Alexia (6.8) 0:37.56 0:38.38 -0:00.82
7th Chow, Makayla (5.76) 0:39.54 0:37.20 +0:02.34
8th Berg, Sydney (6.08) 0:41.13 0:38.28 +0:02.85
9th Pfeiffer, Katie (5.87) 0:43.12 0:35.44 +0:07.68
10th Panwala, Divya (6.26) 0:43.28
11th Siu, Kate (5.22) 0:43.48 0:54.16 -0:10.68
12th Anan, Nadia (6.91) 0:43.72 0:56.08 -0:12.36
12th Devir, Evelyn (5.58) 0:43.72 1:03.29 -0:19.57
14th Ra, Amelia (5.14) 0:44.22 0:43.50 +0:00.72
15th Marar, Nidhii (5.28) 0:45.23 0:39.06 +0:06.17
16th Chen, Emily (5.33) 0:48.25
17th Lew, Kristen (6.03) 0:48.28 0:43.56 +0:04.72
18th Smith, Eliana (5.73) 0:49.28 0:46.47 +0:02.81
19th Kim, Hanna (5.42) 0:54.39 0:47.15 +0:07.24
================================================================================
Event #22  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tulkoff, Alexander (5.79) 0:30.28 0:28.06 +0:02.22
2nd Cook, Brenden (6.57) 0:33.06 0:33.03 +0:00.03
3rd Tiomkin, Ben (6.9) 0:35.35
4th Carlson, John (6.2) 0:37.22
5th Wang, Jacob (6.02) 0:38.54 0:38.75 -0:00.21
6th Zollinger, Takeo (5.52) 0:39.35 0:38.28 +0:01.07
7th Narenthiran, Nilan (5.69) 0:40.28 0:53.13 -0:12.85
8th Kincade, Callaway (6.26) 0:40.88 0:46.59 -0:05.71
9th Soong, Dylan (6.52) 0:40.91 0:37.09 +0:03.82
10th Digrado, Hudson (6.62) 0:44.66 0:42.88 +0:01.78
11th Diwanji, Aayan (5.19) 0:49.03 0:55.75 -0:06.72
12th Tarazon, David (5.36) 0:51.09
13th Nguyen, Quinston (5.73) 0:51.16
14th Knisely, Ethan (5.67) 0:53.81 0:43.46 +0:10.35
15th Diwanji, Aahan (5.19) 0:56.04 0:55.93 +0:00.11
16th Chaudhary, Siddhant (5.91) 1:11.81
17th Garimella, Tarush (6.07) 1:24.07
18th Bank, Gregory (6.52) 3:23.11 0:41.91 +2:41.20
================================================================================
Event #23  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Smith, Aria (8.44) 0:25.14 0:27.10 -0:01.96
2nd Zollinger, Akemi (7.85) 0:28.28 0:28.19 +0:00.09
3rd Tjia, Julia (7.93) 0:30.93 0:26.94 +0:03.99
4th Kim, Madeleine (7.09) 0:31.26 0:32.16 -0:00.90
5th Berg, Cassidy (7.92) 0:32.53 0:29.85 +0:02.68
6th Cheeseman, Sylvia (8.32) 0:36.62 0:38.72 -0:02.10
7th Gulhane, Nirjara (7.47) 0:46.28 0:48.75 -0:02.47
8th Chen, Amanda (7.58) 1:16.31
================================================================================
Event #24  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Fitt, Joseph (7.18) 0:28.74 0:28.34 +0:00.40
2nd Chow, Caden (8.72) 0:28.94 0:30.06 -0:01.12
3rd Abdulla, Altaf (8.22) 0:29.56 0:29.82 -0:00.26
4th Digrado, Jared (7.77) 0:29.72 0:29.19 +0:00.53
5th Tran, Carden (8.08) 0:30.97 0:34.37 -0:03.40
6th Cheong, Ian (7.78) 0:31.78 0:27.81 +0:03.97
7th Chen, Brendan (8.35) 0:32.59 0:34.59 -0:02.00
8th Quinlivan, Alex (7.42) 0:44.97 0:39.38 +0:05.59
9th Raymond, Lance (7.63) 0:46.97 0:38.19 +0:08.78
10th Ouyeung, Ethan (7.89) 0:52.43 0:53.44 -0:01.01
11th Kunin, Adam (7.68) 0:56.78 0:39.75 +0:17.03
================================================================================
Event #25  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Schweizer, Grace (9.85) 0:22.06 0:26.21 -0:04.15
2nd Kim, Donna (9.22) 0:24.00 0:22.50 +0:01.50
3rd Perez, Riley (9.67) 0:31.04 0:33.37 -0:02.33
================================================================================
Event #26  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Fitt, Thomas (10.01) 0:19.97 0:19.81 +0:00.16
2nd Zollinger, Kento (10.56) 0:22.75 0:22.44 +0:00.31
3rd Chaudhary, Anirudh (10.49) 0:22.81 0:27.88 -0:05.07
================================================================================
Event #27  Girls  7&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tarazon, Jessica (7.41) 0:47.87
2nd Tjia, Julia (7.93) 1:01.19 1:04.94 -0:03.75
3rd Giventer, Mia (6.28) 1:01.25 1:02.66 -0:01.41
4th Sadiq, Yana (6.87) 1:01.88
5th Berg, Cassidy (7.92) 1:08.72 1:03.22 +0:05.50
6th Narenthiran, Aarani (5.69) 1:14.50 1:21.00 -0:06.50
7th Pfeiffer, Katie (5.87) 1:26.87 1:17.78 +0:09.09
8th Riley, Alexia (6.8) 1:31.38 1:35.68 -0:04.30
9th Lew, Kristen (6.03) 1:40.97
10th Cook, Isabella (3.72) 1:59.94
================================================================================
Event #28  Boys  7&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Dickstein, Tyler (7.65) 1:01.18
2nd Tulkoff, Alexander (5.79) 1:02.75 1:09.31 -0:06.56
3rd Vaidya, Saahil (7.84) 1:10.72
4th Cheong, Ian (7.78) 1:11.69 1:01.69 +0:10.00
5th Forstner, Alexander (4.98) 2:04.18
================================================================================
Event #29  Girls  08-10  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Dickstein, Jenna (10.68) 0:47.65 0:44.93 +0:02.72
2nd Kerr, Trinity (10.24) 0:48.75
3rd Kim, Donna (9.22) 0:50.69 0:47.41 +0:03.28
4th Schweizer, Grace (9.85) 0:53.94 1:01.03 -0:07.09
================================================================================
Event #30  Boys  08-10  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zollinger, Kento (10.56) 0:47.18 0:51.01 -0:03.83
2nd Kim, Benjamin (10.23) 1:02.19 0:58.56 +0:03.63
================================================================================
Event #31  Girls  11-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bui, Sammie (11.61) 0:46.09 0:50.78 -0:04.69
================================================================================
Event #32  Boys  11-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Leech, Sean (11.18) 0:40.38 0:41.69 -0:01.31
2nd Cheong, Ethan (12.75) 0:41.81 0:42.72 -0:00.91
3rd Abdulla, Aziz (11.5) 0:45.03 0:46.44 -0:01.41
4th Taylor, Ethan (13.18) 1:11.15
================================================================================
Event #35  Girls  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mesina, Alexis (4.58) 0:57.56 0:53.87 +0:03.69
2nd Knisely, Brooke (3.98) 1:03.25 0:56.07 +0:07.18
3rd Schechinger, Mutiara (4.96) 1:07.09 1:11.84 -0:04.75
4th Cook, Isabella (3.72) 1:13.66 1:21.53 -0:07.87
================================================================================
Event #36  Boys  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Eich, Carson (5.07) 0:58.69 0:53.12 +0:05.57
2nd Mirbolooki, Ryan (4.96) 1:07.38
3rd Henry, Ethan (4.09) 1:11.22 1:25.88 -0:14.66
================================================================================
Event #37  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kerr, Henley (7.14) 0:26.19 0:29.13 -0:02.94
2nd Sadiq, Yana (6.87) 0:37.16 0:46.22 -0:09.06
3rd Chow, Makayla (5.76) 0:41.06 0:52.16 -0:11.10
4th Wiyanto, Lia (5.24) 0:41.21 0:40.31 +0:00.90
5th Riley, Alexia (6.8) 0:45.72 0:38.53 +0:07.19
6th Giventer, Mia (6.28) 0:46.50 0:36.00 +0:10.50
7th Ewing, Halle (5.54) 0:46.66 0:59.37 -0:12.71
8th Bank, Elizabeth (6.86) 0:48.96 0:48.85 +0:00.11
9th Narenthiran, Aarani (5.69) 0:51.50 0:48.19 +0:03.31
10th Pfeiffer, Katie (5.87) 0:55.75 0:47.00 +0:08.75
11th Berg, Sydney (6.08) 0:56.03 0:45.00 +0:11.03
12th Marar, Nidhii (5.28) 0:56.81 0:56.78 +0:00.03
13th Lew, Kristen (6.03) 1:08.89 0:56.63 +0:12.26
14th Devir, Evelyn (5.58) 1:09.75
15th Wu, Ruth (6.28) 1:10.09
16th Smith, Eliana (5.73) 1:10.41 1:41.52 -0:31.11
17th Siu, Kate (5.22) 1:16.67
18th Ra, Amelia (5.14) 1:42.07
================================================================================
Event #38  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Soong, Dylan (6.52) 0:42.31 0:42.87 -0:00.56
2nd Zollinger, Takeo (5.52) 0:45.06 0:51.29 -0:06.23
3rd Tiomkin, Ben (6.9) 0:46.56
4th Cook, Brenden (6.57) 0:48.85 0:35.25 +0:13.60
5th Carlson, John (6.2) 0:49.87
6th Hagerty, Ryan (6.23) 0:50.75 0:49.47 +0:01.28
7th Kincade, Callaway (6.26) 0:53.03 1:10.88 -0:17.85
8th Narenthiran, Nilan (5.69) 0:56.37 1:04.22 -0:07.85
9th Wang, Jacob (6.02) 0:56.53 0:54.50 +0:02.03
10th Digrado, Hudson (6.62) 1:00.47 1:01.10 -0:00.63
11th Tarazon, David (5.36) 1:04.00
12th Diwanji, Aahan (5.19) 1:05.19 1:23.28 -0:18.09
13th Bank, Gregory (6.52) 1:12.38 1:10.32 +0:02.06
14th Nguyen, Quinston (5.73) 1:27.43
15th Diwanji, Aayan (5.19) 1:28.75 1:22.84 +0:05.91
================================================================================
Event #39  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Smith, Aria (8.44) 0:29.22 0:30.44 -0:01.22
2nd Tarazon, Jessica (7.41) 0:29.25
3rd Zollinger, Akemi (7.85) 0:31.91 0:34.59 -0:02.68
4th Cheeseman, Sylvia (8.32) 0:32.44 0:32.47 -0:00.03
5th Tjia, Julia (7.93) 0:33.56 0:36.25 -0:02.69
6th Berg, Cassidy (7.92) 0:34.50 0:32.91 +0:01.59
7th Kim, Madeleine (7.09) 0:40.69 0:42.16 -0:01.47
================================================================================
Event #40  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Fitt, Joseph (7.18) 0:23.94 0:25.25 -0:01.31
2nd Abdulla, Altaf (8.22) 0:30.32 0:32.47 -0:02.15
3rd Keller, Nicolas (7.85) 0:32.06 0:32.03 +0:00.03
4th Cheong, Ian (7.78) 0:32.78 0:30.12 +0:02.66
5th Digrado, Jared (7.77) 0:33.40 0:32.72 +0:00.68
6th Chen, Brendan (8.35) 0:43.85
7th Nagasawa, Kanan (8.09) 0:45.97 0:42.10 +0:03.87
8th Ouyeung, Ethan (7.89) 0:52.12
9th Raymond, Lance (7.63) 0:56.75 1:07.49 -0:10.74
10th Kunin, Adam (7.68) 1:03.32 1:01.10 +0:02.22
================================================================================
Event #41  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kerr, Trinity (10.24) 0:24.87
2nd Schweizer, Grace (9.85) 0:28.44 0:27.87 +0:00.57
3rd Perez, Riley (9.67) 0:53.19 1:08.40 -0:15.21
================================================================================
Event #42  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sadiq, Shayan (10.2) 0:23.19 0:25.93 -0:02.74
2nd Zollinger, Kento (10.56) 0:24.46 0:24.93 -0:00.47
================================================================================
Event #43  Girls  7&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tjia, Julia (7.93) 1:15.65 1:33.65 -0:18.00
2nd Giventer, Mia (6.28) 1:33.75 1:27.10 +0:06.65
3rd Pfeiffer, Katie (5.87) 1:53.91 1:48.25 +0:05.66
4th Shamsnia, Ayla (6.12) 1:57.50
5th Cook, Isabella (3.72) 2:34.63 2:44.61 -0:09.98
================================================================================
Event #44  Boys  7&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Dickstein, Tyler (7.65) 0:54.48
2nd Fitt, Joseph (7.18) 0:55.21 1:01.12 -0:05.91
3rd Cheong, Ian (7.78) 1:12.16 1:06.09 +0:06.07
4th Fritz, Robbie (7.07) 1:24.88
================================================================================
Event #45  Girls  08-10  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kim, Donna (9.22) 0:49.97 0:49.65 +0:00.32
2nd Dickstein, Jenna (10.68) 0:57.60 0:56.47 +0:01.13
3rd Schweizer, Grace (9.85) 1:03.65 1:04.60 -0:00.95
4th Cheeseman, Sylvia (8.32) 1:17.85 1:13.66 +0:04.19
================================================================================
Event #46  Boys  08-10  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zollinger, Kento (10.56) 0:49.94 1:00.50 -0:10.56
2nd Fitt, Thomas (10.01) 0:55.47 0:56.50 -0:01.03
3rd Chow, Caden (8.72) 1:02.69
4th Kim, Benjamin (10.23) 1:06.66 1:06.81 -0:00.15
================================================================================
Event #47  Girls  11-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Leech, Jessica (14.31) 0:41.25
2nd Cheong, Megan (11.69) 0:49.63 0:50.78 -0:01.15
3rd Bui, Sammie (11.61) 0:51.90 0:52.25 -0:00.35
================================================================================
Event #48  Boys  11-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Ethan (12.75) 0:42.69 0:42.09 +0:00.60
2nd Leech, Sean (11.18) 0:49.40 0:49.85 -0:00.45
3rd Abdulla, Aziz (11.5) 0:53.25 0:57.00 -0:03.75
4th Taylor, Ethan (13.18) 1:15.03 1:14.56 +0:00.47
================================================================================
Event #49  Girls  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kim, Donna (9.22) 1:46.16 1:42.87 +0:03.29
================================================================================
Event #50  Boys  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Ethan (12.75) 1:33.72 1:35.43 -0:01.71
================================================================================
Event #51  Girls  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Leech, Jessica (14.31) 1:14.90
2nd Cheong, Megan (11.69) 1:22.41 1:24.31 -0:01.90
3rd Dickstein, Jenna (10.68) 1:33.43 1:32.06 +0:01.37
================================================================================
Event #52  Boys  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Ethan (12.75) 1:17.88 1:21.93 -0:04.05
================================================================================
Event #53  Girls  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mesina, Alexis (4.58) 0:39.97 0:37.50 +0:02.47
2nd Knisely, Brooke (3.98) 0:42.28 0:44.75 -0:02.47
3rd Kerr, Kendry (4.96) 0:48.03
4th Cook, Isabella (3.72) 0:51.22 1:00.00 -0:08.78
5th Schechinger, Mutiara (4.96) 0:51.62 0:46.15 +0:05.47
6th Devir, Vivienne (3.74) 0:52.85 1:13.53 -0:20.68
7th Stein, Sydney (4.9) 0:52.91
8th Gundapaneni, Hasini (4.32) 1:06.93
9th Mandel, Lexi (3.85) 1:09.88
================================================================================
Event #54  Boys  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Eich, Carson (5.07) 0:44.06 0:46.03 -0:01.97
2nd Henry, Ethan (4.09) 0:44.35 0:58.60 -0:14.25
3rd Baker, Nolan (4.3) 0:52.87 0:53.22 -0:00.35
4th Brewster, Joshua (3.89) 1:03.40
5th Tiomkin, Adam (4.11) 1:08.03 1:00.06 +0:07.97
6th Wang, Timothy (3.21) 1:12.78 1:37.31 -0:24.53
7th Mangalekar, Aaryan (4.38) 1:12.81 1:22.27 -0:09.46
8th Kunin, Casey (4.53) 1:14.35 1:20.56 -0:06.21
================================================================================
Event #55  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kerr, Henley (7.14) 0:20.94
2nd Giventer, Mia (6.28) 0:27.50 0:30.09 -0:02.59
3rd Chow, Makayla (5.76) 0:27.63 0:31.97 -0:04.34
4th Bank, Elizabeth (6.86) 0:29.82 0:28.22 +0:01.60
5th Keller, Lara (6.08) 0:31.75 0:30.00 +0:01.75
6th Ewing, Halle (5.54) 0:33.03 0:39.53 -0:06.50
7th Wiyanto, Lia (5.24) 0:33.53 0:31.78 +0:01.75
8th Narenthiran, Aarani (5.69) 0:36.53 0:35.05 +0:01.48
9th Smith, Eliana (5.73) 0:37.22 0:47.32 -0:10.10
10th Pfeiffer, Katie (5.87) 0:37.60 0:37.22 +0:00.38
11th Riley, Alexia (6.8) 0:38.62 0:38.62
12th Kim, Hanna (5.42) 0:40.91 0:44.81 -0:03.90
13th Marar, Nidhii (5.28) 0:41.75 0:40.97 +0:00.78
14th Wu, Ruth (6.28) 0:43.72 0:44.63 -0:00.91
15th Berg, Sydney (6.08) 0:45.94 0:41.94 +0:04.00
16th Lew, Kristen (6.03) 0:47.18 0:47.59 -0:00.41
17th Ra, Amelia (5.14) 0:48.66 1:00.78 -0:12.12
18th Wang, Katherine (6.02) 0:53.41
19th Devir, Evelyn (5.58) 0:55.53 0:52.59 +0:02.94
20th Siu, Kate (5.22) 0:58.66 0:48.88 +0:09.78
21st Chen, Emily (5.33) 1:05.18 0:56.00 +0:09.18
================================================================================
Event #56  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cook, Brenden (6.57) 0:29.59 0:29.35 +0:00.24
2nd Wang, Jacob (6.02) 0:31.03 0:31.45 -0:00.42
3rd Tiomkin, Ben (6.9) 0:31.66 0:33.03 -0:01.37
4th Soong, Dylan (6.52) 0:31.94 0:35.16 -0:03.22
5th Carlson, John (6.2) 0:32.59
6th Zollinger, Takeo (5.52) 0:38.00 0:38.85 -0:00.85
7th Hagerty, Ryan (6.23) 0:38.53 0:36.94 +0:01.59
8th Knisely, Ethan (5.67) 0:38.75 0:33.22 +0:05.53
9th Tarazon, David (5.36) 0:41.50
10th Digrado, Hudson (6.62) 0:41.90 0:36.40 +0:05.50
11th Bank, Gregory (6.52) 0:44.28 0:45.94 -0:01.66
12th Garimella, Tarush (6.07) 0:47.38 0:50.59 -0:03.21
13th Chaudhary, Siddhant (5.91) 0:48.50
14th Narenthiran, Nilan (5.69) 0:50.26 1:00.37 -0:10.11
15th Kincade, Callaway (6.26) 0:50.94 0:44.19 +0:06.75
16th Diwanji, Aahan (5.19) 0:56.90 0:47.72 +0:09.18
17th Yoon, Daniel (5.74) 1:00.56
18th Diwanji, Aayan (5.19) 1:12.37 0:51.78 +0:20.59
================================================================================
Event #57  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Smith, Aria (8.44) 0:21.15 0:23.60 -0:02.45
2nd Zollinger, Akemi (7.85) 0:21.81 0:26.16 -0:04.35
3rd Tjia, Julia (7.93) 0:27.35 0:28.09 -0:00.74
4th Kim, Madeleine (7.09) 0:28.96 0:32.82 -0:03.86
5th Berg, Cassidy (7.92) 0:30.34 0:25.00 +0:05.34
6th Cheeseman, Sylvia (8.32) 0:35.75 0:33.41 +0:02.34
7th Chen, Amanda (7.58) 0:53.22
8th Gallagher, Olivia (7.54) 0:59.62
================================================================================
Event #58  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Fitt, Joseph (7.18) 0:21.25 0:22.60 -0:01.35
2nd Chow, Caden (8.72) 0:22.34 0:22.00 +0:00.34
3rd Abdulla, Altaf (8.22) 0:22.41 0:24.81 -0:02.40
4th Digrado, Jared (7.77) 0:24.44 0:24.16 +0:00.28
5th Cheong, Ian (7.78) 0:24.46 0:24.25 +0:00.21
6th Chen, Brendan (8.35) 0:27.41 0:26.88 +0:00.53
7th Nagasawa, Kanan (8.09) 0:31.28 0:29.93 +0:01.35
8th Tran, Carden (8.08) 0:37.22 0:30.43 +0:06.79
9th Kunin, Adam (7.68) 0:38.00 0:36.28 +0:01.72
10th Raymond, Lance (7.63) 0:38.40 0:35.06 +0:03.34
11th Nagasawa, Shoma (8.09) 0:42.10 0:42.19 -0:00.09
12th Chang, Jonathan (8.85) 0:43.12
13th Ouyeung, Ethan (7.89) 0:46.41 0:41.03 +0:05.38
================================================================================
Event #59  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kim, Donna (9.22) 0:19.10 0:19.31 -0:00.21
2nd Schweizer, Grace (9.85) 0:19.94 0:21.06 -0:01.12
3rd Perez, Riley (9.67) 0:29.47 0:28.70 +0:00.77
================================================================================
Event #60  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sadiq, Shayan (10.2) 0:14.84 0:20.03 -0:05.19
2nd Fitt, Thomas (10.01) 0:16.29 0:15.50 +0:00.79
3rd Zollinger, Kento (10.56) 0:17.28 0:18.07 -0:00.79
4th Chaudhary, Anirudh (10.49) 0:20.09 0:20.34 -0:00.25
================================================================================
Event #61  Girls  7&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tarazon, Jessica (7.41) 0:44.81
2nd Sadiq, Yana (6.87) 0:59.06
3rd Berg, Cassidy (7.92) 1:06.22 0:59.06 +0:07.16
4th Tjia, Julia (7.93) 1:06.72 1:08.71 -0:01.99
5th Pfeiffer, Katie (5.87) 1:08.40 1:27.59 -0:19.19
6th Giventer, Mia (6.28) 1:09.78 1:04.31 +0:05.47
7th Anan, Nadia (6.91) 1:33.94
8th Riley, Alexia (6.8) 1:41.62 1:35.94 +0:05.68
9th Cook, Isabella (3.72) 2:04.56 2:23.94 -0:19.38
================================================================================
Event #62  Boys  7&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Dickstein, Tyler (7.65) 0:46.31 0:44.75 +0:01.56
2nd Cheong, Ian (7.78) 1:07.91 0:57.38 +0:10.53
3rd Vaidya, Saahil (7.84) 1:12.43
4th Fritz, Robbie (7.07) 1:14.75
5th Shorey, Michael (4.89) 2:07.97
================================================================================
Event #63  Girls  08-10  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Dickstein, Jenna (10.68) 0:40.78 0:38.97 +0:01.81
2nd Kerr, Trinity (10.24) 0:43.31 0:44.07 -0:00.76
3rd Kim, Donna (9.22) 0:44.69 0:40.94 +0:03.75
4th Smith, Aria (8.44) 0:45.09 0:49.28 -0:04.19
5th Schweizer, Grace (9.85) 0:45.87 0:54.00 -0:08.13
6th Cheeseman, Sylvia (8.32) 1:23.41
================================================================================
Event #64  Boys  08-10  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Fitt, Thomas (10.01) 0:36.81 0:33.56 +0:03.25
2nd Zollinger, Kento (10.56) 0:39.93 0:42.75 -0:02.82
3rd Chaudhary, Anirudh (10.49) 0:46.57
4th Kim, Benjamin (10.23) 0:52.47 0:54.37 -0:01.90
5th Tran, Carden (8.08) 1:19.90 1:14.90 +0:05.00
================================================================================
Event #65  Girls  11-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Leech, Jessica (14.31) 0:34.94
2nd Cheong, Megan (11.69) 0:36.32 0:37.53 -0:01.21
3rd Bui, Sammie (11.61) 0:41.15 0:38.78 +0:02.37
================================================================================
Event #66  Boys  11-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Ethan (12.75) 0:33.38 0:35.12 -0:01.74
2nd Leech, Sean (11.18) 0:34.63 0:35.25 -0:00.62
3rd Abdulla, Aziz (11.5) 0:36.68 0:38.00 -0:01.32
4th Taylor, Ethan (13.18) 1:00.19 0:53.56 +0:06.63