June 19, 2010

6/19/2010  Swim Competition
Total Participants Checked-In : 99
Event #1  Girls  Open  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Smith, Andrea (7.41) 1:37.22 1:44.87 -0:07.65
2nd Engineer, Meherzeen (10.58) 1:47.50 1:51.72 -0:04.22
3rd Nguyen, Melina (9.16) 2:01.11 2:05.43 -0:04.32
================================================================================
Event #2  Boys  Open  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Blevins-Boor, Ben (11.24) 1:29.91 1:29.00 +0:00.91
2nd Lee, Daniel (9.16) 2:03.32 2:05.84 -0:02.52
================================================================================
Event #3  Girls  03-04  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Fang, Fiona (4.91) 0:48.81 0:48.17 +0:00.64
2nd Scalzo, Ellie (4.74) 1:29.28
================================================================================
Event #4  Boys  03-04  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Loh, Ian (4.91) 1:17.78
================================================================================
Event #5  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wong, Kai (6.99) 0:25.21 0:23.81 +0:01.40
2nd Harita, Elizabeth (6.16) 0:25.56 0:27.21 -0:01.65
3rd Shaw, Ava (5.41) 0:30.95 0:31.66 -0:00.71
4th Bever, Milan (5.24) 0:44.40 0:45.20 -0:00.80
================================================================================
Event #6  Boys  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cernich, Kai (6.58) 0:29.16 0:29.16
2nd Szczedrin, Andrei (6.24) 0:35.14 0:39.76 -0:04.62
3rd Morgan, Matthew (6.41) 0:44.00
4th Birozy, Brendan (5.33) 0:47.03 0:45.05 +0:01.98
5th Duesund, Nathan (6.74) 0:47.97
================================================================================
Event #7  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Smith, Andrea (7.41) 0:20.16 0:20.48 -0:00.32
2nd Vincent, Alyssa (7.58) 0:27.56 0:27.90 -0:00.34
3rd Lee, Sayana (7.66) 0:29.59 0:33.91 -0:04.32
4th Kim, Claire (7.24) 0:30.50
5th Birozy, Kaela (7.49) 0:31.81 0:33.80 -0:01.99
6th Fukumoto, Alyssa (7.16) 0:34.70 0:36.25 -0:01.55
7th Cook, Yuna (7.16) 0:36.02 0:36.70 -0:00.68
================================================================================
Event #8  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zollinger, Kento (8.58) 0:23.22 0:26.22 -0:03.00
2nd Cousins, Liam (6.99) 0:39.31 0:36.53 +0:02.78
================================================================================
Event #9  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Collin, Julia (9.24) 0:21.19 0:18.97 +0:02.22
2nd Nguyen, Melina (9.16) 0:27.88 0:27.59 +0:00.29
================================================================================
Event #10  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Vezner, Ben (10.49) 0:21.00 0:24.94 -0:03.94
2nd Tikhonov, Daniel (9.58) 0:28.42 0:25.61 +0:02.81
3rd Memic, Dean (9.08) 0:36.91 0:35.16 +0:01.75
================================================================================
Event #11  Girls  10&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Smith, Andrea (7.41) 0:47.53 0:50.88 -0:03.35
2nd Engineer, Meherzeen (10.58) 0:48.23 0:52.41 -0:04.18
3rd Collin, Julia (9.24) 0:51.33 0:50.13 +0:01.20
4th Harita, Elizabeth (6.16) 1:05.40 1:10.45 -0:05.05
================================================================================
Event #12  Boys  10&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lee, Daniel (9.16) 0:58.55 0:58.28 +0:00.27
2nd Tikhonov, Daniel (9.58) 1:05.75 1:03.89 +0:01.86
================================================================================
Event #14  Boys  11-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Blevins-Boor, Ben (11.24) 0:37.38 0:37.56 -0:00.18
================================================================================
Event #17  Girls  03-04  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yomogida, Joy (4.49) 0:39.09 0:38.78 +0:00.31
2nd Fang, Fiona (4.91) 0:39.18 0:38.77 +0:00.41
3rd Sanson, Emma (4.91) 0:39.88 0:44.21 -0:04.33
4th Fukumoto, Lauren (4.58) 0:45.00 0:51.30 -0:06.30
5th Giventer, Mia (4.24) 0:48.16 0:51.06 -0:02.90
6th Mosharaf, Mina (4.91) 0:49.07 0:42.41 +0:06.66
7th De los santos, Jade (4.83) 0:53.66 0:43.84 +0:09.82
8th Scalzo, Ellie (4.74) 1:01.69 1:01.60 +0:00.09
9th Keller, Lara (4.08) 1:01.77
10th Esquino, Lauren (4.33) 1:13.11 1:05.07 +0:08.04
11th Vincent, Natalie (4.83) 1:17.00 1:03.98 +0:13.02
12th Tikhonova, Maria (4.24) 1:26.00 1:30.66 -0:04.66
================================================================================
Event #18  Boys  03-04  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Loh, Ian (4.91) 0:42.57 0:38.92 +0:03.65
2nd Lee, Hudson (4.99) 1:07.83 0:57.28 +0:10.55
3rd Hughes, Benjamin (4.91) 1:09.53 1:01.81 +0:07.72
4th Lee, Gavin (3.83) 1:31.93 1:26.22 +0:05.71
5th Zollinger, Takeo (3.49) 2:11.09
================================================================================
Event #19  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wong, Kai (6.99) 0:26.00 0:25.05 +0:00.95
2nd Harita, Elizabeth (6.16) 0:27.14 0:28.82 -0:01.68
3rd Fu, Amelie (5.83) 0:28.07 0:28.56 -0:00.49
4th Mackowiak, Lizzie (6.83) 0:28.78 0:28.45 +0:00.33
5th Esquino, Haley (6.41) 0:30.64 0:34.19 -0:03.55
6th Seapy, Kiera (6.58) 0:32.31 0:32.99 -0:00.68
7th Shaw, Ava (5.41) 0:32.89 0:29.16 +0:03.73
8th Zollinger, Akemi (5.83) 0:33.09 0:32.87 +0:00.22
9th Lee, Corina (6.24) 0:35.53 0:37.16 -0:01.63
10th Nandakumar, Anika (5.49) 0:37.75 0:34.07 +0:03.68
11th Bever, Milan (5.24) 0:37.94 0:37.91 +0:00.03
12th Kemnitzer, Giuliana (6.24) 0:38.39 0:45.08 -0:06.69
13th Murillo, Katie (5.91) 0:46.25 0:40.39 +0:05.86
14th Tirva, Avery (5.41) 1:05.50 1:24.48 -0:18.98
================================================================================
Event #20  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cernich, Kai (6.58) 0:29.54 0:30.25 -0:00.71
2nd Szczedrin, Andrei (6.24) 0:32.94 0:33.28 -0:00.34
3rd Morgan, Matthew (6.41) 0:34.28 0:42.85 -0:08.57
4th Birozy, Brendan (5.33) 0:40.77 0:42.98 -0:02.21
5th Keller, Nicolas (5.83) 0:45.41 0:46.03 -0:00.62
6th Duesund, Nathan (6.74) 0:48.10 0:41.44 +0:06.66
7th Fritz, Robbie (5.08) 0:48.30 0:45.33 +0:02.97
8th Etter, Charles (6.66) 0:48.47 0:38.61 +0:09.86
9th Mosharaf, Shawn (6.83) 0:50.44 0:49.46 +0:00.98
10th Engineer, Varun (5.91) 0:51.48 0:46.86 +0:04.62
11th Berger, Gianluca (6.41) 0:52.13
12th Raymond, Lance (5.66) 0:54.38 0:49.97 +0:04.41
13th Dinc, Arda (5.66) 1:02.53
14th Bangs, Bobby (5.74) 1:04.91 0:53.12 +0:11.79
================================================================================
Event #21  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Smith, Andrea (7.41) 0:22.04 0:22.44 -0:00.40
2nd Vincent, Alyssa (7.58) 0:26.06 0:25.37 +0:00.69
3rd Lee, Sayana (7.66) 0:27.18 0:33.11 -0:05.93
4th Chen, Sarah (7.83) 0:27.66 0:27.93 -0:00.27
5th Cook, Yuna (7.16) 0:29.94 0:27.97 +0:01.97
6th Birozy, Kaela (7.49) 0:30.59 0:28.27 +0:02.32
7th Fukumoto, Alyssa (7.16) 0:31.12 0:31.66 -0:00.54
8th Kim, Claire (7.24) 0:33.08 0:56.66 -0:23.58
9th Xu, Angeline (7.24) 0:33.19 0:32.78 +0:00.41
10th Swider, Margarita (7.58) 0:37.64
11th Ogden, Abigail (7.33) 0:55.12 0:41.55 +0:13.57
================================================================================
Event #22  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zollinger, Kento (8.58) 0:25.53 0:27.67 -0:02.14
2nd Cousins, Liam (6.99) 0:39.12 0:32.14 +0:06.98
================================================================================
Event #23  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Nguyen, Melina (9.16) 0:23.88 0:20.23 +0:03.65
2nd Collin, Julia (9.24) 0:25.92 0:23.19 +0:02.73
================================================================================
Event #24  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lee, Daniel (9.16) 0:25.90 0:29.13 -0:03.23
2nd Feng, Tony (9.99) 0:26.06
3rd Tikhonov, Daniel (9.58) 0:26.59 0:25.21 +0:01.38
4th Memic, Dean (9.08) 0:34.50 0:33.25 +0:01.25
5th Worel, David (9.33) 0:55.41 1:03.38 -0:07.97
================================================================================
Event #25  Girls  10&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Smith, Andrea (7.41) 0:46.80 0:48.53 -0:01.73
2nd Engineer, Meherzeen (10.58) 0:50.00 0:55.56 -0:05.56
3rd Nguyen, Melina (9.16) 0:52.03 0:49.91 +0:02.12
4th Collin, Julia (9.24) 0:54.63
5th Harita, Elizabeth (6.16) 0:57.97
6th Wong, Kai (6.99) 0:58.38 0:59.34 -0:00.96
7th Bever, Milan (5.24) 1:38.13 1:37.78 +0:00.35
8th Mosharaf, Mina (4.91) 1:50.60 1:58.97 -0:08.37
================================================================================
Event #26  Boys  10&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tikhonov, Daniel (9.58) 1:00.34 0:56.58 +0:03.76
================================================================================
Event #28  Boys  11-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Blevins-Boor, Ben (11.24) 0:38.68 0:41.30 -0:02.62
================================================================================
Event #31  Girls  03-04  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Giventer, Mia (4.24) 0:59.47 1:05.56 -0:06.09
2nd Fang, Fiona (4.91) 1:00.66 0:56.11 +0:04.55
3rd Sanson, Emma (4.91) 1:07.41 0:57.91 +0:09.50
4th De los santos, Jade (4.83) 1:16.90 1:14.67 +0:02.23
5th Scalzo, Ellie (4.74) 1:17.75 1:21.36 -0:03.61
================================================================================
Event #32  Boys  03-04  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hughes, Benjamin (4.91) 0:59.30 1:08.69 -0:09.39
2nd Lee, Hudson (4.99) 1:09.60 1:09.21 +0:00.39
3rd Loh, Ian (4.91) 1:10.56 1:05.16 +0:05.40
================================================================================
Event #33  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wong, Kai (6.99) 0:29.49 0:31.12 -0:01.63
2nd Harita, Elizabeth (6.16) 0:34.92 0:36.30 -0:01.38
3rd Shaw, Ava (5.41) 0:36.09 0:34.48 +0:01.61
4th Mackowiak, Lizzie (6.83) 0:39.87 0:50.41 -0:10.54
5th Fu, Amelie (5.83) 0:41.89 0:46.07 -0:04.18
6th Bever, Milan (5.24) 0:43.07 0:47.36 -0:04.29
7th Seapy, Kiera (6.58) 0:43.95 0:47.39 -0:03.44
8th Zollinger, Akemi (5.83) 0:51.37
9th Kemnitzer, Giuliana (6.24) 0:51.75 0:49.49 +0:02.26
10th Lee, Corina (6.24) 0:54.28 0:58.38 -0:04.10
11th Nandakumar, Anika (5.49) 0:57.86 1:25.14 -0:27.28
================================================================================
Event #34  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Duesund, Erik (6.74) 0:35.38 0:37.72 -0:02.34
2nd Cernich, Kai (6.58) 0:36.37 0:34.31 +0:02.06
3rd Birozy, Brendan (5.33) 0:42.89 0:51.95 -0:09.06
4th Morgan, Matthew (6.41) 0:43.41 1:05.09 -0:21.68
5th Mosharaf, Shawn (6.83) 0:49.72
6th Szczedrin, Andrei (6.24) 0:54.35 0:43.68 +0:10.67
7th Engineer, Varun (5.91) 0:54.84 0:56.27 -0:01.43
8th Berger, Gianluca (6.41) 0:58.41
9th Keller, Nicolas (5.83) 1:06.03 1:16.16 -0:10.13
================================================================================
Event #35  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Smith, Andrea (7.41) 0:25.25 0:24.62 +0:00.63
2nd Vincent, Alyssa (7.58) 0:28.27 0:27.89 +0:00.38
3rd Lee, Sayana (7.66) 0:31.96 0:34.42 -0:02.46
4th Chen, Sarah (7.83) 0:33.11 0:34.75 -0:01.64
5th Birozy, Kaela (7.49) 0:33.72 0:34.33 -0:00.61
6th Muldowney, Julia (7.33) 0:37.62 0:36.61 +0:01.01
7th Fukumoto, Alyssa (7.16) 0:39.70 0:40.57 -0:00.87
8th Kim, Claire (7.24) 0:41.50
9th Cook, Yuna (7.16) 0:42.08 0:38.58 +0:03.50
10th Xu, Angeline (7.24) 0:52.25 0:49.65 +0:02.60
11th Ogden, Abigail (7.33) 1:05.14 0:55.31 +0:09.83
================================================================================
Event #36  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zollinger, Kento (8.58) 0:29.69 0:33.91 -0:04.22
2nd Cousins, Liam (6.99) 0:33.19 0:32.06 +0:01.13
================================================================================
Event #37  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Collin, Julia (9.24) 0:28.17 0:27.05 +0:01.12
2nd Nguyen, Melina (9.16) 0:28.52 0:27.54 +0:00.98
3rd Wakita, Madison (10.91) 0:30.00 0:33.50 -0:03.50
================================================================================
Event #38  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Vezner, Ben (10.49) 0:21.72 0:23.94 -0:02.22
2nd Ton, Richard (10.16) 0:30.59
3rd Tikhonov, Daniel (9.58) 0:30.81 0:29.76 +0:01.05
4th Lee, Daniel (9.16) 0:33.70 0:33.72 -0:00.02
5th Kim, Brenden (9.49) 0:34.53 0:35.44 -0:00.91
6th Memic, Dean (9.08) 0:40.06 0:36.14 +0:03.92
================================================================================
Event #39  Girls  10&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Smith, Andrea (7.41) 0:51.65 0:54.06 -0:02.41
2nd Engineer, Meherzeen (10.58) 0:51.94 0:55.66 -0:03.72
3rd Collin, Julia (9.24) 1:00.61 0:58.94 +0:01.67
4th Nguyen, Melina (9.16) 1:03.05 1:02.08 +0:00.97
5th Wong, Kai (6.99) 1:09.72 1:09.42 +0:00.30
6th Bever, Milan (5.24) 1:45.66 2:06.25 -0:20.59
================================================================================
Event #40  Boys  10&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Vezner, Ben (10.49) 0:50.04 0:52.97 -0:02.93
2nd Tikhonov, Daniel (9.58) 1:07.66 1:04.78 +0:02.88
3rd Cousins, Liam (6.99) 1:17.44 1:14.41 +0:03.03
================================================================================
Event #41  Girls  11-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chen, Connie (11.49) 0:47.02 0:54.56 -0:07.54
2nd Vezner, Olivia (11.91) 0:54.53 0:56.03 -0:01.50
================================================================================
Event #42  Boys  11-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lee, Junyeung (10.99) 1:06.70
2nd Ton, Nicholas (11.16) 1:14.41
================================================================================
Event #43  Girls  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chen, Connie (11.49) 1:55.53
2nd Vezner, Olivia (11.91) 1:56.12 2:22.14 -0:26.02
================================================================================
Event #45  Girls  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Smith, Andrea (7.41) 1:36.51 2:12.13 -0:35.62
2nd Collin, Julia (9.24) 1:40.36
================================================================================
Event #46  Boys  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Blevins-Boor, Ben (11.24) 1:20.13
2nd Lee, Daniel (9.16) 2:00.77 1:51.31 +0:09.46
================================================================================
Event #47  Girls  03-04  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Fang, Fiona (4.91) 0:35.02 0:34.00 +0:01.02
2nd Sanson, Emma (4.91) 0:41.84 0:41.22 +0:00.62
3rd Yomogida, Joy (4.49) 0:44.95 0:47.23 -0:02.28
4th Giventer, Mia (4.24) 0:50.88 0:49.36 +0:01.52
5th Kaczor, Reese (4.41) 0:50.90 1:02.62 -0:11.72
6th De los santos, Hyli (3.74) 0:52.44
7th Mosharaf, Mina (4.91) 0:52.90 0:50.30 +0:02.60
8th De los santos, Jade (4.83) 0:57.47 0:45.47 +0:12.00
9th Keller, Lara (4.08) 0:57.53 0:57.19 +0:00.34
10th Vincent, Natalie (4.83) 1:00.97 1:06.63 -0:05.66
11th Fukumoto, Lauren (4.58) 1:03.19 0:59.31 +0:03.88
12th Esquino, Lauren (4.33) 1:06.56 1:01.78 +0:04.78
13th Ogden, Elliana (4.08) 1:25.78 1:34.03 -0:08.25
14th Mackowiak, Katie (4.83) 1:35.96
15th Tikhonova, Maria (4.24) 1:43.70 1:19.83 +0:23.87
================================================================================
Event #48  Boys  03-04  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Loh, Ian (4.91) 0:48.00 0:45.39 +0:02.61
2nd Hughes, Benjamin (4.91) 0:53.12 0:53.67 -0:00.55
3rd Lee, Hudson (4.99) 0:58.75 1:02.58 -0:03.83
4th Tulkoff, Alexander (3.83) 1:05.50
5th Lee, Gavin (3.83) 1:19.63 1:01.89 +0:17.74
6th Zollinger, Takeo (3.49) 1:47.66 1:29.03 +0:18.63
7th Mittal, Yash (4.49) 2:35.59
================================================================================
Event #49  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Harita, Elizabeth (6.16) 0:21.39 0:23.41 -0:02.02
2nd Wong, Kai (6.99) 0:22.16 0:21.07 +0:01.09
3rd Shaw, Ava (5.41) 0:24.08 0:23.89 +0:00.19
4th Fu, Amelie (5.83) 0:27.38 0:29.66 -0:02.28
5th Esquino, Haley (6.41) 0:27.63 0:28.13 -0:00.50
6th Mackowiak, Lizzie (6.83) 0:28.38 0:27.59 +0:00.79
7th Bever, Milan (5.24) 0:31.07 0:33.61 -0:02.54
8th Scott, Kamryn (6.91) 0:31.47
9th Nandakumar, Anika (5.49) 0:34.28 0:38.18 -0:03.90
10th Lee, Corina (6.24) 0:34.56 0:30.70 +0:03.86
11th Seapy, Kiera (6.58) 0:34.91 0:36.00 -0:01.09
12th Zollinger, Akemi (5.83) 0:35.97 0:36.64 -0:00.67
13th Murillo, Katie (5.91) 0:36.56
14th Suh, Jeongmin (6.66) 0:37.80
15th Walker, Grace (6.49) 0:52.07
16th Kemnitzer, Giuliana (6.24) 0:55.52 0:44.12 +0:11.40
17th Tirva, Avery (5.41) 1:16.16 1:20.06 -0:03.90
18th Ashley, Eliana (5.33) 1:27.72
================================================================================
Event #50  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cernich, Kai (6.58) 0:25.42 0:27.00 -0:01.58
2nd Szczedrin, Andrei (6.24) 0:25.94 0:29.00 -0:03.06
3rd Duesund, Erik (6.74) 0:32.59
4th Birozy, Brendan (5.33) 0:33.84 0:40.67 -0:06.83
5th Morgan, Matthew (6.41) 0:34.78 0:39.97 -0:05.19
6th Mosharaf, Shawn (6.83) 0:37.94 0:43.66 -0:05.72
7th Berger, Gianluca (6.41) 0:42.84
8th Keller, Nicolas (5.83) 0:42.90 0:47.70 -0:04.80
9th Bangs, Bobby (5.74) 0:43.41 0:49.19 -0:05.78
10th Engineer, Varun (5.91) 0:44.23 0:41.05 +0:03.18
11th Garrett, Jonathan (6.74) 0:49.19
12th Duran, Cico (6.83) 1:02.20
13th Raymond, Lance (5.66) 1:02.44 0:48.88 +0:13.56
14th Vaidya, Sahil (5.58) 1:08.75 1:23.59 -0:14.84
15th Fritz, Robbie (5.08) 1:24.38 0:49.94 +0:34.44
16th Duran, Angel (5.24) 1:29.42
17th Kim, Sean (6.24) 1:41.83
18th Dhoopar, Pranay (5.83) 1:47.21
19th Garrett, Zachary (6.74) 1:56.09
20th Maindi, Gabriel (5.08) 2:08.20 1:07.20 +1:00.00
================================================================================
Event #51  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Smith, Andrea (7.41) 0:18.48 0:18.93 -0:00.45
2nd Vincent, Alyssa (7.58) 0:20.22 0:21.12 -0:00.90
3rd Lee, Sayana (7.66) 0:24.02 0:24.45 -0:00.43
4th Birozy, Kaela (7.49) 0:25.77 0:25.67 +0:00.10
5th Muldowney, Julia (7.33) 0:26.12 0:29.34 -0:03.22
6th Kim, Claire (7.24) 0:26.36 0:43.78 -0:17.42
7th Chen, Sarah (7.83) 0:26.86 0:26.18 +0:00.68
8th Cook, Yuna (7.16) 0:26.95 0:23.63 +0:03.32
9th Fukumoto, Alyssa (7.16) 0:28.20 0:28.25 -0:00.05
10th Xu, Angeline (7.24) 0:34.64 0:35.12 -0:00.48
11th Swider, Margarita (7.58) 0:39.75 0:34.03 +0:05.72
12th Ogden, Abigail (7.33) 0:42.81 0:44.38 -0:01.57
================================================================================
Event #52  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zollinger, Kento (8.58) 0:20.75 0:23.93 -0:03.18
2nd Cousins, Liam (6.99) 0:27.50 0:20.28 +0:07.22
3rd Ashley, Kieran (7.08) 0:38.91
4th Scott, Parker (8.16) 0:44.28
================================================================================
Event #53  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wakita, Madison (10.91) 0:18.85 0:17.77 +0:01.08
2nd Collin, Julia (9.24) 0:20.09 0:17.42 +0:02.67
3rd Nguyen, Melina (9.16) 0:21.45 0:20.19 +0:01.26
================================================================================
Event #54  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Vezner, Ben (10.49) 0:18.71 0:21.54 -0:02.83
2nd Lee, Daniel (9.16) 0:19.97 0:21.72 -0:01.75
3rd Feng, Tony (9.99) 0:23.97
4th Tikhonov, Daniel (9.58) 0:25.97 0:24.69 +0:01.28
5th Memic, Dean (9.08) 0:28.81 0:29.28 -0:00.47
6th Kim, Brenden (9.49) 0:30.34 0:33.11 -0:02.77
7th Ton, Richard (10.16) 0:30.75
8th Suh, Jeongdeok (10.24) 0:31.68
9th Worel, David (9.33) 1:05.97 1:03.08 +0:02.89
================================================================================
Event #55  Girls  10&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Engineer, Meherzeen (10.58) 0:46.09 0:49.55 -0:03.46
2nd Vincent, Alyssa (7.58) 0:46.31 0:45.12 +0:01.19
3rd Collin, Julia (9.24) 0:47.55 0:42.86 +0:04.69
4th Harita, Elizabeth (6.16) 0:48.35 0:53.70 -0:05.35
5th Nguyen, Melina (9.16) 0:50.25 0:48.89 +0:01.36
6th Birozy, Kaela (7.49) 0:54.91 0:56.52 -0:01.61
7th Wong, Kai (6.99) 0:56.50 0:51.52 +0:04.98
8th Muldowney, Julia (7.33) 1:08.18
9th Bever, Milan (5.24) 1:10.38 1:22.13 -0:11.75
================================================================================
Event #56  Boys  10&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zollinger, Kento (8.58) 0:47.66
2nd Tikhonov, Daniel (9.58) 0:56.27 0:52.50 +0:03.77
3rd Cousins, Liam (6.99) 1:11.27 1:04.84 +0:06.43
4th Birozy, Brendan (5.33) 1:12.29 1:29.50 -0:17.21
================================================================================
Event #57  Girls  11-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chen, Connie (11.49) 0:37.31 0:48.61 -0:11.30
================================================================================
Event #58  Boys  11-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Worel, Brian (13.74) 0:50.78 0:52.50 -0:01.72
2nd Ton, Nicholas (11.16) 0:51.92