June 2, 2012

6/2/2012  Swim Competition — Irvine
Total Participants Checked-In : 114
Event #1  Girls  Open  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kampfer, Morgan (9.86) 1:27.03 1:22.31 +0:04.72
================================================================================
Event #2  Boys  Open  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Becker, Matt (9.53) 1:22.94 1:23.63 -0:00.69
2nd Leech, Sean (11.14) 1:25.75 1:26.25 -0:00.50
3rd Diedricks, Ethan (8.39) 1:26.91 1:24.34 +0:02.57
4th Abdulla, Aziz (11.46) 1:34.81 1:40.07 -0:05.26
================================================================================
Event #3  Girls  4&U  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hewitt, Jane (4.79) 1:03.25 0:49.19 +0:14.06
2nd Mesina, Alexis (4.54) 1:03.40 0:51.97 +0:11.43
3rd Scalzo, Ruby (4.71) 1:25.53 1:36.65 -0:11.12
4th Cook, Isabella (3.69) 1:26.28 1:27.07 -0:00.79
5th Walker, MacKenzi (2.97) 1:29.47
================================================================================
Event #4  Boys  4&U  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Eich, Carson (4.69) 0:47.69 1:02.88 -0:15.19
================================================================================
Event #5  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Scalzo, Ellie (6.72) 0:29.66 0:28.19 +0:01.47
2nd Yomogida, Joy (6.49) 0:35.69 0:38.56 -0:02.87
3rd Bank, Elizabeth (6.83) 0:36.90 0:34.56 +0:02.34
4th Keller, Lara (6.04) 0:37.93 0:37.25 +0:00.68
5th Qiao, Angelina (6.42) 0:42.25 0:54.13 -0:11.88
6th Kailiponi, Ayla (5.55) 0:43.22 0:45.59 -0:02.37
7th Pfeiffer, Katie (5.83) 0:44.37
8th Marar, Nidhii (5.24) 1:03.38 0:57.87 +0:05.51
================================================================================
Event #6  Boys  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Horvath, Henry (6.31) 0:18.97 0:18.91 +0:00.06
2nd Lee, Gavin (5.76) 0:32.78 0:31.66 +0:01.12
3rd Hill, Troy (5.13) 0:39.85 0:44.18 -0:04.33
4th Hughes, Benjamin (6.84) 0:41.09 0:40.13 +0:00.96
5th Knisely, Ethan (5.63) 0:42.28 0:44.38 -0:02.10
6th Wang, Jacob (5.98) 0:42.38 0:46.15 -0:03.77
7th Lien, Kyle (5.56) 0:44.13
8th Soong, Dylan (6.48) 0:48.62
9th Bank, Gregory (6.48) 0:59.32
10th Callahan, Aidan (5.93) 1:01.50
11th Touski, Shahab (5.21) 1:04.35 0:47.94 +0:16.41
================================================================================
Event #7  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Pugar, Melodie (8.9) 0:17.00 0:17.72 -0:00.72
2nd Anderson, Alexa (7.87) 0:24.88
3rd Berg, Cassidy (7.89) 0:32.20 0:34.03 -0:01.83
4th Pannell, Naomi (7.22) 0:40.59
5th Rama, Brooke (7.09) 0:41.18 0:40.75 +0:00.43
================================================================================
Event #8  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Diedricks, Ethan (8.39) 0:17.22 0:16.82 +0:00.40
2nd Elston, Tyler (8.23) 0:27.47 0:27.47
3rd Cheong, Ian (7.75) 0:28.00 0:30.41 -0:02.41
4th Abdulla, Altaf (8.18) 0:29.16 0:29.00 +0:00.16
5th Elston, Sean (8.23) 0:37.53 0:34.69 +0:02.84
6th Kota, Anirudh (8.29) 0:39.31 0:42.78 -0:03.47
7th Fritz, Robbie (7.03) 0:40.09 0:33.82 +0:06.27
8th Kunin, Adam (7.64) 0:55.65 0:52.74 +0:02.91
================================================================================
Event #9  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kim, Donna (9.19) 0:22.28 0:22.25 +0:00.03
================================================================================
Event #10  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sun, Liyang (9.35) 0:20.71 0:19.03 +0:01.68
2nd Brewer, Nolan (10.35) 0:31.16
================================================================================
Event #11  Girls  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Keller, Lara (6.04) 1:33.01
================================================================================
Event #13  Girls  08-10  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lee, Corina (8.21) 0:41.30 0:44.19 -0:02.89
================================================================================
Event #14  Boys  08-10  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Becker, Matt (9.53) 0:38.22 0:37.81 +0:00.41
2nd Diedricks, Ethan (8.39) 0:47.25 0:42.09 +0:05.16
3rd Li, Luke (9.12) 1:27.59
4th Kota, Anirudh (8.29) 1:34.28
================================================================================
Event #16  Boys  11-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Horvath, George (13.36) 0:28.19 0:28.55 -0:00.36
2nd Leech, Sean (11.14) 0:38.56 0:39.89 -0:01.33
3rd Abdulla, Aziz (11.46) 0:46.41 0:51.22 -0:04.81
4th Brewer, Maxwell (13.1) 1:00.68
================================================================================
Event #17  Girls  Open  100yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kampfer, Morgan (9.86) 1:35.12 1:25.94 +0:09.18
================================================================================
Event #19  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Callahan, Maeve (4.32) 0:42.57 0:48.80 -0:06.23
2nd Cook, Isabella (3.69) 0:46.07 0:53.53 -0:07.46
3rd Scalzo, Ruby (4.71) 0:46.12 0:49.28 -0:03.16
4th Bouzid, Louisa (4.7) 0:47.00 1:18.69 -0:31.69
5th Mesina, Alexis (4.54) 0:49.69 0:41.72 +0:07.97
6th Hewitt, Jane (4.79) 0:53.50 0:44.34 +0:09.16
7th Knisely, Brooke (3.94) 0:57.28 0:35.16 +0:22.12
8th Walker, MacKenzi (2.97) 1:06.79 0:56.63 +0:10.16
9th Hastings, Faith (3.66) 1:21.65
10th Chavez, Abigail (3.95) 1:23.94 1:27.43 -0:03.49
================================================================================
Event #20  Boys  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Eich, Carson (4.69) 0:53.22 0:48.69 +0:04.53
2nd Mirejovsky, Daniel (4.75) 1:00.32
3rd Rama, Blaine (4.98) 1:13.59 1:07.66 +0:05.93
4th Yee, Micah (4.29) 1:15.00 1:01.09 +0:13.91
5th Caramagno, Michael (4.45) 1:15.59 1:22.62 -0:07.03
6th Mao, Xavier (4.64) 1:26.94 1:01.50 +0:25.44
================================================================================
Event #21  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bank, Elizabeth (6.83) 0:22.00 0:29.10 -0:07.10
2nd Scalzo, Ellie (6.72) 0:28.53 0:28.65 -0:00.12
3rd Yomogida, Joy (6.49) 0:29.97 0:27.57 +0:02.40
4th Kailiponi, Ayla (5.55) 0:32.66 0:36.41 -0:03.75
5th Qiao, Angelina (6.42) 0:34.00 0:36.84 -0:02.84
6th Sarkar, Adalmina (6.99) 0:35.28
7th Wiyanto, Lia (5.2) 0:38.75 0:39.22 -0:00.47
8th Kao, Cassidy (6.61) 0:39.03 0:35.72 +0:03.31
9th Ma, Alicia (6.14) 0:39.06 0:39.84 -0:00.78
9th Marar, Nidhii (5.24) 0:39.06 0:41.62 -0:02.56
11th Keller, Lara (6.04) 0:39.15 0:33.88 +0:05.27
12th Akason, Brooklyn (5.02) 0:40.88
13th Pfeiffer, Katie (5.83) 0:45.06 0:35.44 +0:09.62
14th Berg, Sydney (6.05) 0:49.53 0:38.28 +0:11.25
15th Pannell, Daphne (5.69) 0:52.28 0:45.81 +0:06.47
16th Siu, Kate (5.19) 0:54.16
17th Anan, Nadia (6.87) 0:56.08
18th Kim, Hanna (5.38) 1:25.00 0:47.15 +0:37.85
================================================================================
Event #22  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Horvath, Henry (6.31) 0:20.04 0:20.69 -0:00.65
2nd Lee, Gavin (5.76) 0:29.65 0:30.44 -0:00.79
3rd Hughes, Benjamin (6.84) 0:33.75 0:28.60 +0:05.15
4th Cook, Brenden (6.53) 0:37.44 0:33.03 +0:04.41
5th Hill, Troy (5.13) 0:37.50 0:44.22 -0:06.72
6th Wang, Jacob (5.98) 0:38.75 0:40.06 -0:01.31
7th Soong, Dylan (6.48) 0:41.37 0:37.09 +0:04.28
8th Bank, Gregory (6.48) 0:44.94 0:41.91 +0:03.03
9th Chavez, Mason (6.93) 0:46.68 0:58.94 -0:12.26
10th Pettit, Steven (6.06) 0:48.16 0:47.57 +0:00.59
11th Touski, Shahab (5.21) 0:48.84 0:52.19 -0:03.35
12th Digrado, Hudson (6.58) 0:49.13 0:42.88 +0:06.25
13th Brewer, Aiden (6.71) 0:50.50 0:56.53 -0:06.03
14th Knisely, Ethan (5.63) 0:51.10 0:43.46 +0:07.64
15th Diwanji, Aahan (5.16) 0:55.93 1:08.50 -0:12.57
16th Ramasubramanian, Kapil (5.66) 0:56.90 0:50.28 +0:06.62
17th Kim, Leo (5.22) 0:59.07 1:11.25 -0:12.18
18th Diwanji, Aayan (5.16) 1:00.00 0:55.75 +0:04.25
19th Tobias, Will (6.79) 1:00.62 0:53.47 +0:07.15
================================================================================
Event #23  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Pugar, Melodie (8.9) 0:19.90 0:19.32 +0:00.58
2nd Anderson, Alexa (7.87) 0:25.75
3rd Mccarroll, Haley (7.67) 0:32.72
4th Ramakrishnan, Sanjana (7) 0:33.01 0:32.53 +0:00.48
5th Berg, Cassidy (7.89) 0:33.59 0:29.85 +0:03.74
6th Shi, Yumi (8.69) 0:33.94
7th Tobias, Sophia (8.09) 0:37.00 0:46.75 -0:09.75
8th Cheeseman, Sylvia (8.28) 0:41.59 0:38.72 +0:02.87
9th Rama, Brooke (7.09) 0:42.07 0:36.88 +0:05.19
10th Hsieh, Haley (7.87) 1:04.22
11th Pannell, Naomi (7.22) 1:07.31 0:42.38 +0:24.93
================================================================================
Event #24  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Diedricks, Ethan (8.39) 0:20.75 0:19.31 +0:01.44
2nd Loo, Kanoa (8.12) 0:29.16 0:30.44 -0:01.28
3rd Digrado, Jared (7.73) 0:29.19 0:30.21 -0:01.02
4th Abdulla, Altaf (8.18) 0:30.00 0:29.82 +0:00.18
5th Brewer, Michael (8.47) 0:31.59 0:29.81 +0:01.78
6th Cheong, Ian (7.75) 0:33.03 0:27.81 +0:05.22
7th Gat, Tomer (7.55) 0:33.75 0:46.31 -0:12.56
8th Kota, Anirudh (8.29) 0:36.00 0:42.88 -0:06.88
9th Fritz, Robbie (7.03) 0:36.06 0:34.87 +0:01.19
10th Tang, Ian (8.11) 0:37.56
11th Cho, Andrew (7.72) 0:42.55 0:42.31 +0:00.24
12th Kunin, Adam (7.64) 0:43.97 0:39.75 +0:04.22
13th Ouyeung, Ethan (7.85) 0:53.44 0:54.75 -0:01.31
================================================================================
Event #25  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kim, Donna (9.19) 0:24.97 0:22.50 +0:02.47
================================================================================
Event #26  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Brewer, Nolan (10.35) 0:29.50 0:28.37 +0:01.13
================================================================================
Event #27  Girls  7&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Yomogida, Joy (6.49) 1:05.53 1:04.56 +0:00.97
2nd Berg, Cassidy (7.89) 1:09.19 1:03.22 +0:05.97
3rd Ramakrishnan, Sanjana (7) 1:16.35
4th Keller, Lara (6.04) 1:27.81 1:26.84 +0:00.97
5th Kao, Cassidy (6.61) 1:29.62 1:18.13 +0:11.49
6th Pfeiffer, Katie (5.83) 1:45.46 1:17.78 +0:27.68
================================================================================
Event #28  Boys  7&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Horvath, Henry (6.31) 0:43.56 0:41.84 +0:01.72
2nd Cheong, Ian (7.75) 1:07.00 1:01.69 +0:05.31
3rd Hughes, Benjamin (6.84) 1:23.40
4th Cho, Andrew (7.72) 1:38.22
================================================================================
Event #29  Girls  08-10  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lee, Corina (8.21) 0:44.66 0:45.68 -0:01.02
2nd Kim, Donna (9.19) 0:51.59 0:47.41 +0:04.18
================================================================================
Event #30  Boys  08-10  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Diedricks, Ethan (8.39) 0:43.28 0:41.41 +0:01.87
2nd Sun, Liyang (9.35) 0:46.72
3rd Brewer, Michael (8.47) 1:06.56 1:00.04 +0:06.52
4th Li, Luke (9.12) 1:11.09
5th Kota, Anirudh (8.29) 1:15.40 1:21.62 -0:06.22
================================================================================
Event #31  Girls  11-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bui, Sammie (11.57) 0:51.28 0:50.78 +0:00.50
================================================================================
Event #32  Boys  11-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Horvath, George (13.36) 0:31.34 0:31.85 -0:00.51
2nd Leech, Sean (11.14) 0:41.69 0:42.16 -0:00.47
3rd Abdulla, Aziz (11.46) 0:46.44 0:47.97 -0:01.53
================================================================================
Event #33  Girls  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kampfer, Morgan (9.86) 1:30.65 1:24.57 +0:06.08
================================================================================
Event #34  Boys  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Becker, Matt (9.53) 1:21.37
2nd Diedricks, Ethan (8.39) 1:29.35 1:26.69 +0:02.66
================================================================================
Event #35  Girls  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Callahan, Maeve (4.32) 0:51.10 1:07.27 -0:16.17
2nd Knisely, Brooke (3.94) 0:56.07 1:00.69 -0:04.62
3rd Bouzid, Louisa (4.7) 0:59.69
4th Mesina, Alexis (4.54) 0:59.88 0:53.87 +0:06.01
5th Hewitt, Jane (4.79) 1:07.09 0:53.22 +0:13.87
6th Scalzo, Ruby (4.71) 1:17.56 1:07.87 +0:09.69
7th Cook, Isabella (3.69) 1:21.53 1:30.75 -0:09.22
8th Walker, MacKenzi (2.97) 2:21.91 1:49.81 +0:32.10
================================================================================
Event #36  Boys  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Eich, Carson (4.69) 0:53.12
================================================================================
Event #37  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Scalzo, Ellie (6.72) 0:29.59 0:26.68 +0:02.91
2nd Wiyanto, Lia (5.2) 0:40.31 1:10.75 -0:30.44
3rd Kailiponi, Ayla (5.55) 0:45.41 0:47.87 -0:02.46
4th Yomogida, Joy (6.49) 0:46.72 0:48.19 -0:01.47
5th Ma, Alicia (6.14) 0:48.60 0:53.97 -0:05.37
6th Bank, Elizabeth (6.83) 0:49.31 0:48.85 +0:00.46
7th Keller, Lara (6.04) 0:51.91 0:50.50 +0:01.41
8th Qiao, Angelina (6.42) 0:55.47 0:53.25 +0:02.22
9th Kao, Cassidy (6.61) 0:56.00
10th Berg, Sydney (6.05) 0:57.50 0:45.00 +0:12.50
11th Pfeiffer, Katie (5.83) 1:03.34 0:47.00 +0:16.34
12th Marar, Nidhii (5.24) 1:06.47 0:56.78 +0:09.69
================================================================================
Event #38  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Horvath, Henry (6.31) 0:23.00 0:23.03 -0:00.03
2nd Cook, Brenden (6.53) 0:35.25 0:37.75 -0:02.50
3rd Lee, Gavin (5.76) 0:36.00 0:36.72 -0:00.72
4th Hughes, Benjamin (6.84) 0:42.69 0:44.28 -0:01.59
5th Soong, Dylan (6.48) 0:42.87 0:51.47 -0:08.60
6th Chavez, Mason (6.93) 0:45.03 1:04.09 -0:19.06
7th Nguyen, Thomas (6.47) 0:45.38
8th Brewer, Aiden (6.71) 0:46.75
9th Tobias, Will (6.79) 0:47.93 0:52.12 -0:04.19
10th Wang, Jacob (5.98) 0:54.50 0:57.72 -0:03.22
11th Touski, Shahab (5.21) 0:57.57 0:52.32 +0:05.25
12th Lien, Kyle (5.56) 0:58.53
13th Digrado, Hudson (6.58) 1:01.10
14th Callahan, Aidan (5.93) 1:05.22 1:02.94 +0:02.28
15th Hill, Troy (5.13) 1:05.62 0:54.41 +0:11.21
16th Kim, Leo (5.22) 1:07.00 1:12.12 -0:05.12
17th Bank, Gregory (6.48) 1:10.32 1:15.00 -0:04.68
18th Pettit, Steven (6.06) 1:13.62 0:57.13 +0:16.49
19th Diwanji, Aayan (5.16) 1:22.84 1:40.03 -0:17.19
20th Diwanji, Aahan (5.16) 1:23.28 1:37.75 -0:14.47
================================================================================
Event #39  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Pugar, Melodie (8.9) 0:20.60 0:22.15 -0:01.55
2nd Anderson, Alexa (7.87) 0:26.00
3rd Cheeseman, Sylvia (8.28) 0:32.47 0:37.47 -0:05.00
4th Berg, Cassidy (7.89) 0:32.91 0:35.78 -0:02.87
5th Wakita, Jadyn (7.64) 0:33.81 0:32.93 +0:00.88
6th Shi, Yumi (8.69) 0:38.28
7th Nguyen, Emily (7.8) 0:41.00
8th Rama, Brooke (7.09) 0:43.00 0:42.27 +0:00.73
9th Pannell, Naomi (7.22) 0:43.29 0:42.81 +0:00.48
10th Mccarroll, Haley (7.67) 0:46.12
11th Tobias, Sophia (8.09) 0:46.69 0:48.03 -0:01.34
12th Ramakrishnan, Sanjana (7) 0:52.94 0:59.93 -0:06.99
================================================================================
Event #40  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Diedricks, Ethan (8.39) 0:21.97 0:21.06 +0:00.91
2nd Elston, Tyler (8.23) 0:28.19 0:29.97 -0:01.78
3rd Cheong, Ian (7.75) 0:30.12 0:31.75 -0:01.63
4th Abdulla, Altaf (8.18) 0:32.47 0:32.56 -0:00.09
5th Fritz, Robbie (7.03) 0:32.58 0:32.53 +0:00.05
6th Loo, Kanoa (8.12) 0:32.60 0:31.72 +0:00.88
7th Brewer, Michael (8.47) 0:32.82 0:31.06 +0:01.76
8th Digrado, Jared (7.73) 0:33.07 0:32.72 +0:00.35
9th Kota, Anirudh (8.29) 0:39.22 0:39.75 -0:00.53
10th Elston, Sean (8.23) 0:41.00 0:32.47 +0:08.53
11th Cho, Andrew (7.72) 0:55.54 1:19.94 -0:24.40
12th Kunin, Adam (7.64) 1:01.10 1:10.75 -0:09.65
================================================================================
Event #41  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Daniel, Hailee (10.09) 0:30.00
================================================================================
Event #42  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sun, Liyang (9.35) 0:23.60 0:23.34 +0:00.26
================================================================================
Event #43  Girls  7&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wakita, Jadyn (7.64) 1:17.31 1:22.47 -0:05.16
2nd Keller, Lara (6.04) 1:51.43 1:56.06 -0:04.63
3rd Ramakrishnan, Sanjana (7) 2:02.50
4th Kao, Cassidy (6.61) 2:03.65
5th Pfeiffer, Katie (5.83) 2:36.09 1:48.25 +0:47.84
6th Cook, Isabella (3.69) 2:44.61 3:11.81 -0:27.20
================================================================================
Event #44  Boys  7&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Ian (7.75) 1:10.68 1:06.09 +0:04.59
2nd Gat, Tomer (7.55) 1:21.62 1:29.44 -0:07.82
================================================================================
Event #45  Girls  08-10  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kim, Donna (9.19) 0:51.63 0:49.65 +0:01.98
2nd Lee, Corina (8.21) 0:52.06 0:54.37 -0:02.31
3rd Cheeseman, Sylvia (8.28) 1:13.66 1:19.15 -0:05.49
4th Shi, Yumi (8.69) 1:18.81 1:16.50 +0:02.31
================================================================================
Event #46  Boys  08-10  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Diedricks, Ethan (8.39) 0:44.81 0:44.06 +0:00.75
2nd Becker, Matt (9.53) 0:49.81 0:50.13 -0:00.32
3rd Elston, Tyler (8.23) 1:02.75 1:05.53 -0:02.78
4th Brewer, Nolan (10.35) 1:07.11 1:10.44 -0:03.33
5th Li, Luke (9.12) 1:14.54
6th Loo, Kanoa (8.12) 1:15.19 1:11.69 +0:03.50
7th Brewer, Michael (8.47) 1:22.41
8th Kota, Anirudh (8.29) 1:26.88 1:22.62 +0:04.26
9th Elston, Sean (8.23) 1:31.88 1:12.28 +0:19.60
================================================================================
Event #47  Girls  11-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bui, Sammie (11.57) 0:52.25 0:56.81 -0:04.56
================================================================================
Event #48  Boys  11-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Horvath, George (13.36) 0:32.94 0:33.81 -0:00.87
2nd Leech, Sean (11.14) 0:49.85
3rd Abdulla, Aziz (11.46) 0:57.00 0:57.81 -0:00.81
4th Brewer, Maxwell (13.1) 0:59.50 0:59.66 -0:00.16
5th Taylor, Ethan (13.14) 1:14.56
================================================================================
Event #49  Girls  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kim, Donna (9.19) 1:42.87 1:43.34 -0:00.47
2nd Kampfer, Morgan (9.86) 1:44.44 1:47.06 -0:02.62
3rd Keller, Lara (6.04) 3:41.25
================================================================================
Event #50  Boys  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Diedricks, Ethan (8.39) 1:34.54 1:36.59 -0:02.05
================================================================================
Event #51  Girls  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kampfer, Morgan (9.86) 1:16.62 1:18.93 -0:02.31
================================================================================
Event #52  Boys  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Becker, Matt (9.53) 1:13.06 1:12.09 +0:00.97
2nd Diedricks, Ethan (8.39) 1:21.50 1:22.32 -0:00.82
================================================================================
Event #53  Girls  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Knisely, Brooke (3.94) 0:45.00 0:44.75 +0:00.25
2nd Scalzo, Ruby (4.71) 0:45.81 0:43.69 +0:02.12
3rd Mesina, Alexis (4.54) 0:47.40 0:37.50 +0:09.90
4th Callahan, Maeve (4.32) 0:48.22 0:51.00 -0:02.78
5th Hewitt, Jane (4.79) 0:48.81 0:42.44 +0:06.37
6th Bouzid, Louisa (4.7) 0:52.72 1:04.09 -0:11.37
7th Walker, MacKenzi (2.97) 0:55.47 1:03.91 -0:08.44
8th Cook, Isabella (3.69) 1:00.00 1:03.75 -0:03.75
9th Akason, Regan (3.54) 1:01.31 1:06.00 -0:04.69
10th Chavez, Abigail (3.95) 1:11.44 1:28.87 -0:17.43
11th Hastings, Faith (3.66) 1:21.53 2:15.25 -0:53.72
12th Pannell, Maggie (3.63) 1:27.58 1:52.34 -0:24.76
================================================================================
Event #54  Boys  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Eich, Carson (4.69) 0:46.03 0:49.81 -0:03.78
2nd Rama, Blaine (4.98) 0:54.84 1:06.97 -0:12.13
3rd Mirejovsky, Daniel (4.75) 0:58.68
4th Tiomkin, Adam (4.07) 1:00.06
5th Yee, Micah (4.29) 1:06.25 0:58.25 +0:08.00
6th Kunin, Casey (4.49) 1:20.56 1:25.01 -0:04.45
7th Caramagno, Michael (4.45) 1:28.00 1:18.60 +0:09.40
8th Wang, Timothy (3.17) 1:37.31 2:08.59 -0:31.28
9th Mao, Xavier (4.64) 1:51.88 1:18.97 +0:32.91
================================================================================
Event #55  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Scalzo, Ellie (6.72) 0:22.84 0:23.66 -0:00.82
2nd Bank, Elizabeth (6.83) 0:29.03 0:28.22 +0:00.81
3rd Cook, Henna (6.65) 0:29.47 0:32.50 -0:03.03
4th Keller, Lara (6.04) 0:30.00 0:31.43 -0:01.43
5th Yomogida, Joy (6.49) 0:30.57 0:26.28 +0:04.29
6th Wiyanto, Lia (5.2) 0:31.78 0:32.60 -0:00.82
7th Kailiponi, Ayla (5.55) 0:33.03 0:35.26 -0:02.23
8th Ma, Alicia (6.14) 0:34.25 0:35.97 -0:01.72
9th Riley, Alexia (6.76) 0:38.62 0:39.19 -0:00.57
10th Sarkar, Adalmina (6.99) 0:41.15
11th Pfeiffer, Katie (5.83) 0:42.57 0:37.22 +0:05.35
12th Akason, Brooklyn (5.02) 0:43.75 0:51.75 -0:08.00
13th Berg, Sydney (6.05) 0:44.12 0:41.94 +0:02.18
14th Kim, Hanna (5.38) 0:44.81 0:51.93 -0:07.12
15th Panwala, Divya (6.22) 0:45.69
16th Hill, Sophia (6.79) 0:46.12
17th Anan, Nadia (6.87) 0:48.47 0:48.53 -0:00.06
18th Siu, Kate (5.19) 0:48.88
19th Marar, Nidhii (5.24) 0:49.09 0:40.97 +0:08.12
20th Pannell, Daphne (5.69) 0:54.09 0:56.66 -0:02.57
21st Payyapilly, Megan (5.47) 1:00.47 0:47.56 +0:12.91
================================================================================
Event #56  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Horvath, Henry (6.31) 0:17.22 0:18.03 -0:00.81
2nd Lee, Gavin (5.76) 0:24.22 0:24.62 -0:00.40
3rd Cook, Brenden (6.53) 0:29.35 0:34.53 -0:05.18
4th Hill, Troy (5.13) 0:32.55 0:35.34 -0:02.79
5th Tiomkin, Ben (6.86) 0:33.03 0:38.07 -0:05.04
6th Knisely, Ethan (5.63) 0:33.22 0:33.35 -0:00.13
7th Hughes, Benjamin (6.84) 0:35.00 0:30.94 +0:04.06
8th Soong, Dylan (6.48) 0:35.16 0:35.56 -0:00.40
9th Callahan, Aidan (5.93) 0:36.22 0:41.22 -0:05.00
10th Chavez, Mason (6.93) 0:36.72 0:43.47 -0:06.75
10th Wang, Jacob (5.98) 0:36.72 0:31.45 +0:05.27
12th Digrado, Hudson (6.58) 0:38.44 0:36.40 +0:02.04
13th Lien, Kyle (5.56) 0:41.00
14th Pettit, Steven (6.06) 0:44.25 0:43.18 +0:01.07
15th Touski, Shahab (5.21) 0:45.37 0:43.82 +0:01.55
16th Tobias, Will (6.79) 0:45.72 0:56.12 -0:10.40
17th Bank, Gregory (6.48) 0:45.94 0:52.16 -0:06.22
18th Diwanji, Aahan (5.16) 0:47.72 0:55.72 -0:08.00
19th Ramasubramanian, Kapil (5.66) 0:47.78 0:50.81 -0:03.03
20th Nguyen, Thomas (6.47) 0:51.47
21st Noyes, Jaden (5.32) 0:53.06
22nd Diwanji, Aayan (5.16) 0:53.47 0:51.78 +0:01.69
23rd Kim, Leo (5.22) 0:56.91 0:50.09 +0:06.82
24th Thakur, Tej (6.58) 1:22.35
25th Kato, Rio (5.71) 1:27.29
================================================================================
Event #57  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Pugar, Melodie (8.9) 0:16.97 0:16.47 +0:00.50
2nd Wakita, Jadyn (7.64) 0:19.81 0:21.25 -0:01.44
3rd Anderson, Alexa (7.87) 0:24.41
4th Berg, Cassidy (7.89) 0:25.00 0:30.47 -0:05.47
5th Ramakrishnan, Sanjana (7) 0:26.47 0:29.44 -0:02.97
6th Shi, Yumi (8.69) 0:32.25
7th Cheeseman, Sylvia (8.28) 0:33.41
8th Nguyen, Emily (7.8) 0:34.02
9th Pannell, Naomi (7.22) 0:34.81 0:35.97 -0:01.16
10th Tobias, Sophia (8.09) 0:35.69 0:44.12 -0:08.43
11th Rama, Brooke (7.09) 0:41.83 0:34.34 +0:07.49
12th Hsieh, Audrey (7.87) 1:07.78
================================================================================
Event #58  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Diedricks, Ethan (8.39) 0:17.10 0:15.87 +0:01.23
2nd Brewer, Michael (8.47) 0:22.81 0:23.19 -0:00.38
3rd Elston, Tyler (8.23) 0:23.69 0:27.78 -0:04.09
4th Digrado, Jared (7.73) 0:24.16 0:25.91 -0:01.75
5th Cheong, Ian (7.75) 0:24.53 0:24.25 +0:00.28
6th Abdulla, Altaf (8.18) 0:25.00 0:24.81 +0:00.19
7th Loo, Kanoa (8.12) 0:31.19 0:28.84 +0:02.35
8th Elston, Sean (8.23) 0:31.50 0:32.53 -0:01.03
9th Kota, Anirudh (8.29) 0:33.16 0:39.66 -0:06.50
10th Tang, Ian (8.11) 0:34.47
11th Kunin, Adam (7.64) 0:36.28 0:38.56 -0:02.28
12th Fritz, Robbie (7.03) 0:38.94 0:31.97 +0:06.97
13th Ouyeung, Ethan (7.85) 0:41.62 0:41.03 +0:00.59
14th Cho, Andrew (7.72) 0:41.69 0:48.56 -0:06.87
================================================================================
Event #59  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kim, Donna (9.19) 0:20.22 0:19.31 +0:00.91
2nd Daniel, Hailee (10.09) 0:20.88
================================================================================
Event #60  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sun, Liyang (9.35) 0:18.13 0:17.31 +0:00.82
2nd Brewer, Nolan (10.35) 0:22.53 0:22.22 +0:00.31
================================================================================
Event #61  Girls  7&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Berg, Cassidy (7.89) 0:59.06 1:13.22 -0:14.16
2nd Yomogida, Joy (6.49) 1:04.91 1:07.53 -0:02.62
3rd Ramakrishnan, Sanjana (7) 1:09.53
4th Kailiponi, Ayla (5.55) 1:18.07 1:25.16 -0:07.09
5th Keller, Lara (6.04) 1:18.44 1:24.28 -0:05.84
6th Pfeiffer, Katie (5.83) 1:35.61 1:27.59 +0:08.02
7th Riley, Alexia (6.76) 1:35.94 1:44.43 -0:08.49
8th Cook, Isabella (3.69) 2:32.28 2:23.94 +0:08.34
9th Hastings, Faith (3.66) 2:53.50
================================================================================
Event #62  Boys  7&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Ian (7.75) 1:03.29 0:57.38 +0:05.91
2nd Hughes, Benjamin (6.84) 1:09.25 1:14.87 -0:05.62
3rd Gat, Tomer (7.55) 1:15.28
4th Cho, Andrew (7.72) 1:39.28
5th Brewer, Aiden (6.71) 1:44.90
================================================================================
Event #63  Girls  08-10  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lee, Corina (8.21) 0:40.00 0:39.12 +0:00.88
2nd Kim, Donna (9.19) 0:48.59 0:40.94 +0:07.65
3rd Daniel, Hailee (10.09) 0:49.75
4th Shi, Yumi (8.69) 1:08.60 1:18.94 -0:10.34
================================================================================
Event #64  Boys  08-10  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Becker, Matt (9.53) 0:33.97 0:33.35 +0:00.62
2nd Diedricks, Ethan (8.39) 0:37.28 0:35.75 +0:01.53
3rd Sun, Liyang (9.35) 0:39.40 0:39.22 +0:00.18
4th Brewer, Nolan (10.35) 0:50.84 0:54.07 -0:03.23
5th Elston, Tyler (8.23) 0:54.40 1:06.88 -0:12.48
6th Curran, Aidan (8.91) 0:57.50
7th Elston, Sean (8.23) 1:09.35 1:12.32 -0:02.97
8th Li, Luke (9.12) 1:11.10
9th Kota, Anirudh (8.29) 1:23.40 1:25.85 -0:02.45
================================================================================
Event #65  Girls  11-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bui, Sammie (11.57) 0:38.78 0:40.94 -0:02.16
================================================================================
Event #66  Boys  11-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Horvath, George (13.36) 0:26.47 0:26.29 +0:00.18
2nd Leech, Sean (11.14) 0:35.25
3rd Abdulla, Aziz (11.46) 0:38.00 0:40.57 -0:02.57
4th Brewer, Maxwell (13.1) 0:45.00 0:52.38 -0:07.38
5th Taylor, Ethan (13.14) 0:53.56