June 25th, 2011

6/25/2011  Swim Competition
Total Participants Checked-In : 99
Event #1  Girls  Open  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Harita, Elizabeth (7.16) 1:43.31 1:46.53 -0:03.22
2nd Lee, Corina (7.27) 2:03.72
3rd Mackowiak, Lizzie (7.82) 2:04.53
4th Bever, Milan (6.23) 2:06.84 2:02.17 +0:04.67
================================================================================
Event #2  Boys  Open  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Becker, Matt (8.59) 1:34.03 1:34.56 -0:00.53
2nd Lee, Daniel (10.22) 1:41.28 2:03.32 -0:22.04
3rd Prutsok, Bradley (8.13) 2:26.75
================================================================================
Event #3  Girls  4&U  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sindoni, Sydney (4.89) 1:07.45
================================================================================
Event #4  Boys  4&U  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tulkoff, Alexander (4.81) 0:30.25 0:37.62 -0:07.37
================================================================================
Event #5  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sanson, Emma (5.94) 0:26.53 0:30.62 -0:04.09
2nd Abourjeily, Mia (6.56) 0:33.84 0:32.93 +0:00.91
3rd Giventer, Mia (5.3) 0:43.19 0:37.85 +0:05.34
4th McMillan, Nicole (5.71) 0:50.35 0:47.62 +0:02.73
5th De los santos, Jade (5.84) 0:55.03 0:53.56 +0:01.47
6th Ngo, Natalie (5.83) 0:57.41 1:04.25 -0:06.84
7th Bever, Milan (6.23) 2:26.05 0:28.78 +1:57.27
================================================================================
Event #6  Boys  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hammond-St. laurent, Anthony (6.36) 0:34.90 0:41.87 -0:06.97
2nd Bravo, Adrian (5.63) 0:38.06 0:38.69 -0:00.63
================================================================================
Event #7  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wong, Kai (8.01) 0:19.44 0:20.60 -0:01.16
2nd Harita, Elizabeth (7.16) 0:19.62 0:21.28 -0:01.66
3rd Lee, Corina (7.27) 0:25.41 0:25.69 -0:00.28
4th Schweizer, Grace (8.87) 0:28.09 0:29.26 -0:01.17
5th Sick, Samantha (7.98) 0:32.56
6th Ngo, Britney (7.78) 0:32.59 0:35.48 -0:02.89
7th Pasricha, Shivani (8.64) 0:33.97
8th Datz, Amelie (8.53) 0:35.59 0:41.50 -0:05.91
9th Tanasescu, Semiramis (7.2) 0:40.28 0:36.61 +0:03.67
================================================================================
Event #8  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Becker, Matt (8.59) 0:18.32 0:18.53 -0:00.21
2nd Prutsok, Bradley (8.13) 0:34.47 0:30.81 +0:03.66
================================================================================
Event #9  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Russell, Hayley (10.52) 0:23.50 0:23.75 -0:00.25
================================================================================
Event #10  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zollinger, Kento (9.58) 0:18.62 0:20.32 -0:01.70
================================================================================
Event #11  Girls  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mackowiak, Lizzie (7.82) 1:00.40 1:07.62 -0:07.22
2nd Sanson, Emma (5.94) 1:04.81 1:14.19 -0:09.38
3rd Ngo, Britney (7.78) 1:20.34 1:34.11 -0:13.77
================================================================================
Event #14  Boys  08-10  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Becker, Matt (8.59) 0:42.28 0:43.59 -0:01.31
2nd Lee, Daniel (10.22) 0:47.97 0:58.28 -0:10.31
3rd Lim, Marco (8.45) 1:07.31 1:24.65 -0:17.34
4th Prutsok, Bradley (8.13) 1:08.32 1:12.32 -0:04.00
5th Sadiq, Shayan (9.23) 1:09.50 1:13.60 -0:04.10
6th Cheung, Matthew (9.3) 1:40.28
================================================================================
Event #17  Girls  Open  100yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wong, Kai (8.01) 1:54.78
================================================================================
Event #19  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st De los santos, Hyli (4.76) 0:39.50 0:43.56 -0:04.06
2nd Kailiponi, Ayla (4.61) 0:48.72 0:43.47 +0:05.25
3rd Pfeiffer, Katie (4.9) 0:50.62 0:49.01 +0:01.61
4th Yeh, Brooke (4.92) 0:53.19 1:13.16 -0:19.97
5th Rosembaum O’kane, Chloe (3.87) 0:59.56 1:05.12 -0:05.56
6th Chow, Makayla (4.78) 1:01.41
7th Sindoni, Sydney (4.89) 1:01.87 1:18.47 -0:16.60
8th Hewitt, Jane (3.85) 1:30.16 1:09.33 +0:20.83
9th Bouzid, Louisa (3.76) 1:38.43
10th Keune, Lily (4.83) 1:49.63 0:58.56 +0:51.07
================================================================================
Event #20  Boys  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tulkoff, Alexander (4.81) 0:30.16 0:28.06 +0:02.10
2nd Zollinger, Takeo (4.54) 0:56.03 1:12.62 -0:16.59
3rd Herbrig, Grayson (4.36) 0:57.37 0:52.34 +0:05.03
4th Lee, Gavin (4.82) 1:04.31 0:56.19 +0:08.12
5th Brecher, Judah (4.43) 1:09.19 0:57.31 +0:11.88
6th Sick, James (4.85) 1:15.75
7th Touski, Shahab (4.27) 1:17.19 1:31.09 -0:13.90
8th Ngo, Ethan (4.8) 1:26.34
9th Newcomb, John (4.45) 1:26.53 1:34.76 -0:08.23
================================================================================
Event #21  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bever, Milan (6.23) 0:26.25 0:24.69 +0:01.56
2nd Zollinger, Akemi (6.87) 0:29.22 0:28.40 +0:00.82
3rd Abourjeily, Mia (6.56) 0:31.16 0:24.89 +0:06.27
4th Sanson, Emma (5.94) 0:35.09 0:25.97 +0:09.12
5th Giventer, Mia (5.3) 0:35.78 0:33.31 +0:02.47
6th Das, Ayushi (6.12) 0:35.87 0:45.87 -0:10.00
7th Sadiq, Yana (5.89) 0:37.22 0:39.43 -0:02.21
8th McMillan, Nicole (5.71) 0:40.31 0:43.84 -0:03.53
9th Mackowiak, Katie (5.86) 0:40.41 0:41.08 -0:00.67
10th De los santos, Jade (5.84) 0:42.31 0:37.04 +0:05.27
11th Ngo, Natalie (5.83) 0:42.63 0:40.41 +0:02.22
12th Paidosh, Sydney (5.91) 0:44.09 0:37.12 +0:06.97
13th Wong, Makena (5.56) 0:46.34 0:37.03 +0:09.31
14th Keller, Lara (5.1) 0:49.63 0:44.07 +0:05.56
15th Yoo, Rachel (6.24) 0:50.44
================================================================================
Event #22  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Widen, Tanner (6.86) 0:29.66 0:35.19 -0:05.53
2nd Keller, Nicolas (6.88) 0:30.94 0:32.90 -0:01.96
3rd Hammond-St. laurent, Anthony (6.36) 0:35.97 0:37.72 -0:01.75
4th Treigherman, Daniel (6.89) 0:40.75 0:45.69 -0:04.94
5th Roberts, Cole (5.9) 0:42.19
6th Divecha, Dheer (6.03) 0:43.12 0:44.37 -0:01.25
7th Li, Bob (6.66) 0:44.30 0:44.32 -0:00.02
8th Bravo, Adrian (5.63) 0:45.22 0:48.84 -0:03.62
9th Widen, Seth (6.86) 0:46.25 0:40.00 +0:06.25
10th Prutsok, Dylan (6.03) 0:46.41
11th Gat, Tomer (6.61) 0:49.69 1:00.35 -0:10.66
12th Hughes, Benjamin (5.9) 0:50.34 1:01.81 -0:11.47
13th Hotchkiss, Aaron (6.81) 0:51.16 0:36.56 +0:14.60
14th Cook, Brenden (5.59) 0:53.72 0:44.69 +0:09.03
15th Bangs, Bobby (6.79) 0:54.65 0:40.06 +0:14.59
16th Newcomb, Scott (5.68) 0:59.60 1:00.53 -0:00.93
17th Lee, Josiah (5.62) 1:00.72 0:50.56 +0:10.16
18th Lee, Mathias (5.62) 1:13.41 1:05.66 +0:07.75
================================================================================
Event #23  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wong, Kai (8.01) 0:20.75 0:22.09 -0:01.34
2nd Harita, Elizabeth (7.16) 0:22.40 0:22.65 -0:00.25
3rd Schweizer, Grace (8.87) 0:26.21 0:28.56 -0:02.35
4th Xu, Angeline (8.31) 0:27.38 0:27.45 -0:00.07
5th Lee, Corina (7.27) 0:28.25 0:27.52 +0:00.73
6th Kim, Donna (8.25) 0:30.29
7th Gresham, Bailey (7.21) 0:30.75 0:33.25 -0:02.50
8th Sick, Samantha (7.98) 0:32.25 0:29.75 +0:02.50
9th Gandara, Genevieve (8.67) 0:33.44
10th Tanasescu, Semiramis (7.2) 0:34.16 0:33.22 +0:00.94
11th Pasricha, Shivani (8.64) 0:34.28
12th Ngo, Britney (7.78) 0:36.00 0:38.06 -0:02.06
13th Sirimanne, Kaitlyn (8.18) 0:39.60 0:27.70 +0:11.90
14th Jambhekar, Isha (7.43) 0:40.06
15th Datz, Amelie (8.53) 0:40.15 0:38.77 +0:01.38
16th Nourisamie, Jasmine (7.63) 0:47.91 0:43.41 +0:04.50
================================================================================
Event #24  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Becker, Matt (8.59) 0:21.28 0:20.35 +0:00.93
2nd Lim, Marco (8.45) 0:24.72 0:24.50 +0:00.22
3rd Prutsok, Bradley (8.13) 0:29.03
4th Hotchkiss, Isaiah (7.74) 0:39.50 0:34.63 +0:04.87
5th Chow, Caden (7.74) 0:39.62 0:39.80 -0:00.18
6th Kota, Anirudh (7.35) 0:45.25 0:49.04 -0:03.79
7th Phan, Trieuvy (7.23) 0:56.82
8th Rudolph, Nicholas (7.18) 1:05.87 1:29.00 -0:23.13
9th Rosenbaum, Kyle (7.08) 1:06.34 1:01.15 +0:05.19
================================================================================
Event #25  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Russell, Hayley (10.52) 0:24.94 0:23.73 +0:01.21
2nd Rudolph, Jennifer (10.77) 0:36.13 0:30.81 +0:05.32
================================================================================
Event #26  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zollinger, Kento (9.58) 0:22.88 0:24.19 -0:01.31
2nd Rudolph, Christopher (9.23) 0:50.72 0:51.00 -0:00.28
================================================================================
Event #27  Girls  7&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Harita, Elizabeth (7.16) 0:52.13 0:49.00 +0:03.13
2nd Bever, Milan (6.23) 0:56.91 0:56.16 +0:00.75
3rd Mackowiak, Lizzie (7.82) 0:58.44 0:58.55 -0:00.11
4th Lee, Corina (7.27) 1:00.07 1:01.40 -0:01.33
5th Giventer, Mia (5.3) 1:08.97 1:12.75 -0:03.78
6th Sanson, Emma (5.94) 1:12.94 0:58.50 +0:14.44
7th Tanasescu, Semiramis (7.2) 1:16.04 1:30.75 -0:14.71
8th Ngo, Britney (7.78) 1:18.65 1:22.52 -0:03.87
9th Pfeiffer, Katie (4.9) 2:09.75
================================================================================
Event #28  Boys  7&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tulkoff, Alexander (4.81) 1:14.25
2nd Herbrig, Grayson (4.36) 1:49.25 1:36.28 +0:12.97
================================================================================
Event #29  Girls  08-10  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wong, Kai (8.01) 0:48.45 0:47.72 +0:00.73
2nd Schweizer, Grace (8.87) 1:01.87 1:03.65 -0:01.78
================================================================================
Event #30  Boys  08-10  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Becker, Matt (8.59) 0:44.91 0:44.66 +0:00.25
2nd Lee, Daniel (10.22) 0:51.19 0:54.12 -0:02.93
3rd Zollinger, Kento (9.58) 0:51.56 0:51.01 +0:00.55
4th Lim, Marco (8.45) 1:00.38 0:57.34 +0:03.04
================================================================================
Event #33  Girls  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wong, Kai (8.01) 1:42.47 1:45.94 -0:03.47
2nd Bever, Milan (6.23) 1:59.94 1:57.94 +0:02.00
3rd Sanson, Emma (5.94) 2:34.44 2:10.06 +0:24.38
================================================================================
Event #35  Girls  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kailiponi, Ayla (4.61) 0:53.66
2nd Pfeiffer, Katie (4.9) 1:10.00 1:19.75 -0:09.75
3rd De los santos, Hyli (4.76) 1:14.40 1:13.31 +0:01.09
4th Sindoni, Sydney (4.89) 1:52.56 1:02.72 +0:49.84
================================================================================
Event #36  Boys  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tulkoff, Alexander (4.81) 0:38.97 0:41.56 -0:02.59
2nd Lee, Gavin (4.82) 1:48.81
================================================================================
Event #37  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bever, Milan (6.23) 0:29.75 0:30.38 -0:00.63
2nd Sanson, Emma (5.94) 0:30.19 0:30.22 -0:00.03
3rd Abourjeily, Mia (6.56) 0:33.68 0:36.47 -0:02.79
4th Zollinger, Akemi (6.87) 0:36.91 0:41.06 -0:04.15
5th McMillan, Nicole (5.71) 0:43.50 0:49.94 -0:06.44
6th Giventer, Mia (5.3) 0:49.22 0:58.37 -0:09.15
7th Mackowiak, Katie (5.86) 0:50.75
8th De los santos, Jade (5.84) 0:58.43 0:58.72 -0:00.29
9th Ngo, Natalie (5.83) 0:59.66 1:08.09 -0:08.43
10th Wong, Makena (5.56) 1:02.53 0:49.19 +0:13.34
11th Keller, Lara (5.1) 1:11.00 1:07.22 +0:03.78
12th Das, Ayushi (6.12) 1:19.97 1:57.16 -0:37.19
================================================================================
Event #38  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bravo, Adrian (5.63) 0:39.16 0:46.31 -0:07.15
2nd Keller, Nicolas (6.88) 0:40.13 0:41.47 -0:01.34
3rd Li, Bob (6.66) 0:41.19 0:42.34 -0:01.15
4th Gat, Tomer (6.61) 0:41.84 0:50.88 -0:09.04
5th Kakkad, Aditya (6.5) 0:49.94
6th Hughes, Benjamin (5.9) 0:50.28 0:59.30 -0:09.02
7th Widen, Seth (6.86) 0:51.15 0:48.31 +0:02.84
8th Hammond-St. laurent, Anthony (6.36) 0:55.28 0:46.29 +0:08.99
9th Newcomb, Scott (5.68) 0:56.84
10th Lee, Mathias (5.62) 1:01.40
11th Widen, Tanner (6.86) 1:03.09 0:56.94 +0:06.15
12th Cook, Brenden (5.59) 1:03.47 1:08.52 -0:05.05
13th Treigherman, Daniel (6.89) 1:08.71 1:16.62 -0:07.91
14th Divecha, Dheer (6.03) 1:14.65
15th Lee, Josiah (5.62) 1:16.82
16th Bangs, Bobby (6.79) 1:17.34 1:05.41 +0:11.93
================================================================================
Event #39  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Harita, Elizabeth (7.16) 0:24.85 0:28.37 -0:03.52
2nd Kim, Donna (8.25) 0:26.40 0:26.25 +0:00.15
3rd Tanasescu, Semiramis (7.2) 0:26.68 0:32.48 -0:05.80
4th Schweizer, Grace (8.87) 0:28.88 0:35.31 -0:06.43
5th Mackowiak, Lizzie (7.82) 0:29.62 0:33.57 -0:03.95
6th Lee, Corina (7.27) 0:29.65 0:31.41 -0:01.76
7th Xu, Angeline (8.31) 0:30.28 0:35.50 -0:05.22
8th Ngo, Britney (7.78) 0:31.56 0:31.66 -0:00.10
9th Gandara, Genevieve (8.67) 0:34.72
10th Sick, Samantha (7.98) 0:36.06 0:39.22 -0:03.16
11th Gresham, Bailey (7.21) 0:41.97
12th Pasricha, Shivani (8.64) 0:42.37
13th Datz, Amelie (8.53) 0:44.69 0:52.19 -0:07.50
14th Gupta, Anika (7.71) 0:47.66
15th Sirimanne, Kaitlyn (8.18) 0:50.12 0:42.88 +0:07.24
16th Jambhekar, Isha (7.43) 0:52.97
17th Nourisamie, Jasmine (7.63) 1:01.57
================================================================================
Event #40  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Becker, Matt (8.59) 0:23.69 0:25.28 -0:01.59
2nd Chow, Caden (7.74) 0:38.34 0:39.82 -0:01.48
3rd Rosenbaum, Kyle (7.08) 0:53.22 0:50.97 +0:02.25
4th Kota, Anirudh (7.35) 0:56.94 0:56.53 +0:00.41
================================================================================
Event #41  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Russell, Hayley (10.52) 0:25.22 0:25.19 +0:00.03
2nd Foulkes, Rebecca (10.35) 0:33.29
3rd Rudolph, Jennifer (10.77) 0:38.85 0:44.08 -0:05.23
================================================================================
Event #42  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lee, Daniel (10.22) 0:26.44 0:31.66 -0:05.22
1st Zollinger, Kento (9.58) 0:26.44 0:27.44 -0:01.00
3rd Rudolph, Christopher (9.23) 0:38.22
================================================================================
Event #43  Girls  7&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Harita, Elizabeth (7.16) 0:53.97 1:00.50 -0:06.53
2nd Lee, Corina (7.27) 0:58.69 0:59.88 -0:01.19
3rd Bever, Milan (6.23) 1:08.72 1:08.28 +0:00.44
4th Sanson, Emma (5.94) 1:09.41 1:08.50 +0:00.91
5th Mackowiak, Lizzie (7.82) 1:10.25 1:26.87 -0:16.62
6th Ngo, Britney (7.78) 1:15.91 1:12.97 +0:02.94
7th Abourjeily, Mia (6.56) 1:19.16 1:22.00 -0:02.84
8th Tanasescu, Semiramis (7.2) 1:21.28 1:23.14 -0:01.86
9th Giventer, Mia (5.3) 1:34.53 2:00.87 -0:26.34
10th McMillan, Nicole (5.71) 1:39.44 1:47.59 -0:08.15
================================================================================
Event #44  Boys  7&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bravo, Adrian (5.63) 1:21.47 2:30.99 -1:09.52
2nd Tulkoff, Alexander (4.81) 1:37.69
================================================================================
Event #45  Girls  08-10  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Russell, Hayley (10.52) 0:54.78 0:56.60 -0:01.82
2nd Wong, Kai (8.01) 0:55.63 0:53.12 +0:02.51
3rd Kim, Donna (8.25) 1:00.38 0:57.16 +0:03.22
4th Schweizer, Grace (8.87) 1:06.59 1:23.47 -0:16.88
================================================================================
Event #46  Boys  08-10  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Becker, Matt (8.59) 0:54.59 0:53.38 +0:01.21
2nd Zollinger, Kento (9.58) 1:00.50 1:02.45 -0:01.95
3rd Lee, Daniel (10.22) 1:02.47
4th Cheung, Matthew (9.3) 1:37.00
================================================================================
Event #49  Girls  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bever, Milan (6.23) 2:26.04
================================================================================
Event #51  Girls  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Harita, Elizabeth (7.16) 1:29.56 1:32.44 -0:02.88
2nd Wong, Kai (8.01) 1:34.03 1:40.10 -0:06.07
3rd Bever, Milan (6.23) 1:58.84 1:58.05 +0:00.79
4th Sanson, Emma (5.94) 2:02.35 2:08.66 -0:06.31
5th Sick, Samantha (7.98) 2:19.78
================================================================================
Event #52  Boys  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Becker, Matt (8.59) 1:25.63 1:27.10 -0:01.47
2nd Lee, Daniel (10.22) 1:31.47 1:51.31 -0:19.84
================================================================================
Event #53  Girls  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Pfeiffer, Katie (4.9) 0:40.54 0:47.15 -0:06.61
2nd Kailiponi, Ayla (4.61) 0:44.81 0:51.28 -0:06.47
3rd Yeh, Brooke (4.92) 0:44.91 0:58.05 -0:13.14
4th De los santos, Hyli (4.76) 0:51.47 0:38.38 +0:13.09
5th Sindoni, Sydney (4.89) 0:54.37 0:59.53 -0:05.16
6th Chow, Makayla (4.78) 0:57.09 1:07.28 -0:10.19
7th Hewitt, Jane (3.85) 0:57.63 0:58.81 -0:01.18
8th Keune, Lily (4.83) 1:10.41 1:37.22 -0:26.81
9th Rosembaum O’kane, Chloe (3.87) 1:18.25 1:00.00 +0:18.25
10th Lee, Madeleine (3.83) 1:23.28
11th Bouzid, Louisa (3.76) 1:29.91 1:50.46 -0:20.55
12th Cook, Isabella (2.75) 1:39.00
================================================================================
Event #54  Boys  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tulkoff, Alexander (4.81) 0:36.25 0:36.34 -0:00.09
2nd Lee, Gavin (4.82) 0:50.72 0:58.02 -0:07.30
3rd Zollinger, Takeo (4.54) 0:51.25 1:05.06 -0:13.81
4th Herbrig, Grayson (4.36) 0:51.75 0:50.00 +0:01.75
5th Newcomb, John (4.45) 0:52.10 1:00.72 -0:08.62
6th Touski, Shahab (4.27) 0:57.91 1:43.28 -0:45.37
7th Brecher, Judah (4.43) 1:00.07 1:04.94 -0:04.87
8th Sick, James (4.85) 1:21.47
9th Ngo, Ethan (4.8) 1:22.28
10th Abourjeily, Mateo (3.77) 1:34.69 1:22.19 +0:12.50
================================================================================
Event #55  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bever, Milan (6.23) 0:21.37 0:21.68 -0:00.31
2nd Sanson, Emma (5.94) 0:23.60 0:22.75 +0:00.85
3rd Zollinger, Akemi (6.87) 0:27.00 0:26.16 +0:00.84
4th Abourjeily, Mia (6.56) 0:31.15 0:25.47 +0:05.68
5th Mackowiak, Katie (5.86) 0:34.25 0:46.09 -0:11.84
6th Paidosh, Sydney (5.91) 0:35.38 0:42.16 -0:06.78
7th Sadiq, Yana (5.89) 0:38.29 0:39.12 -0:00.83
8th Giventer, Mia (5.3) 0:38.38 0:33.00 +0:05.38
9th McMillan, Nicole (5.71) 0:41.00 0:39.59 +0:01.41
10th De los santos, Jade (5.84) 0:42.09 0:41.40 +0:00.69
11th Keller, Lara (5.1) 0:44.07 0:42.35 +0:01.72
12th Wong, Makena (5.56) 0:45.84 0:37.35 +0:08.49
13th Kaczor, Reese (5.46) 0:49.47 0:42.81 +0:06.66
14th Das, Ayushi (6.12) 0:51.47 0:53.13 -0:01.66
15th Ngo, Natalie (5.83) 0:59.84 0:41.75 +0:18.09
16th Qiao, Angelina (5.48) 1:23.66
================================================================================
Event #56  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Treigherman, Daniel (6.89) 0:26.97 0:35.88 -0:08.91
2nd Hammond-St. laurent, Anthony (6.36) 0:29.35 0:32.00 -0:02.65
3rd Roberts, Cole (5.9) 0:29.44
4th Bravo, Adrian (5.63) 0:30.47 0:29.91 +0:00.56
5th Keller, Nicolas (6.88) 0:31.72 0:30.62 +0:01.10
6th Kakkad, Aditya (6.5) 0:33.06 0:36.05 -0:02.99
7th Li, Bob (6.66) 0:35.62 0:32.54 +0:03.08
8th Widen, Tanner (6.86) 0:37.68 0:42.75 -0:05.07
9th Bangs, Bobby (6.79) 0:39.34 0:36.70 +0:02.64
10th Newcomb, Scott (5.68) 0:40.53 0:40.35 +0:00.18
11th Gat, Tomer (6.61) 0:42.22 0:46.72 -0:04.50
12th Lee, Josiah (5.62) 0:43.53 0:46.90 -0:03.37
13th Hughes, Benjamin (5.9) 0:44.78 0:44.75 +0:00.03
14th Lee, Mathias (5.62) 0:46.03 0:43.94 +0:02.09
15th Hotchkiss, Aaron (6.81) 0:46.06 0:32.52 +0:13.54
16th Kosuru, Mohit (6.85) 0:46.81
17th Widen, Seth (6.86) 0:47.59 0:47.43 +0:00.16
18th Divecha, Dheer (6.03) 0:52.68 0:54.06 -0:01.38
19th Cook, Brenden (5.59) 0:53.40 0:39.85 +0:13.55
20th Prutsok, Dylan (6.03) 0:54.47
21st Yoo, Aidan (6.24) 1:12.22
================================================================================
Event #57  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Harita, Elizabeth (7.16) 0:18.47 0:18.70 -0:00.23
2nd Pugar, Melody (7.96) 0:20.50
3rd Lee, Corina (7.27) 0:22.00 0:21.75 +0:00.25
4th Schweizer, Grace (8.87) 0:22.91 0:24.49 -0:01.58
5th Mackowiak, Lizzie (7.82) 0:23.03 0:21.78 +0:01.25
6th Kim, Donna (8.25) 0:23.75 0:22.72 +0:01.03
6th Xu, Angeline (8.31) 0:23.75 0:27.33 -0:03.58
8th Datz, Amelie (8.53) 0:27.63 0:34.50 -0:06.87
9th Gupta, Anika (7.71) 0:28.28 0:34.21 -0:05.93
10th Tanasescu, Semiramis (7.2) 0:28.75 0:31.91 -0:03.16
11th Pasricha, Shivani (8.64) 0:29.10 0:29.35 -0:00.25
12th Sirimanne, Kaitlyn (8.18) 0:31.96 0:29.70 +0:02.26
13th Ngo, Britney (7.78) 0:32.56 0:30.97 +0:01.59
14th Gresham, Bailey (7.21) 0:33.62 0:33.55 +0:00.07
15th Jambhekar, Isha (7.43) 0:35.59
16th Nourisamie, Jasmine (7.63) 0:41.56 0:37.51 +0:04.05
17th Sivasubramanian, Srinithi (7.87) 0:46.27
================================================================================
Event #58  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Becker, Matt (8.59) 0:17.78 0:17.38 +0:00.40
2nd Lim, Marco (8.45) 0:22.84 0:24.28 -0:01.44
3rd Prutsok, Bradley (8.13) 0:24.53 0:29.93 -0:05.40
4th Chow, Caden (7.74) 0:26.38 0:26.22 +0:00.16
5th Hotchkiss, Isaiah (7.74) 0:28.00 0:26.06 +0:01.94
6th Mcdonald, Benjamin (7.87) 0:29.09
7th Kota, Anirudh (7.35) 0:47.03 0:46.28 +0:00.75
8th Rosenbaum, Kyle (7.08) 0:47.63 0:41.84 +0:05.79
9th Phan, Trieuvy (7.23) 0:57.85
10th Rudolph, Nicholas (7.18) 1:04.47 1:08.92 -0:04.45
================================================================================
Event #59  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Russell, Hayley (10.52) 0:19.81 0:18.94 +0:00.87
2nd Foulkes, Rebecca (10.35) 0:23.97
3rd Rudolph, Jennifer (10.77) 0:27.07 0:29.38 -0:02.31
================================================================================
Event #60  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lee, Daniel (10.22) 0:17.19 0:19.97 -0:02.78
2nd Zollinger, Kento (9.58) 0:18.63 0:18.16 +0:00.47
3rd Sadiq, Shayan (9.23) 0:23.09
4th Rudolph, Christopher (9.23) 0:43.88 0:42.97 +0:00.91
================================================================================
Event #61  Girls  7&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Harita, Elizabeth (7.16) 0:44.00 0:40.07 +0:03.93
2nd Lee, Corina (7.27) 0:49.63 0:53.94 -0:04.31
3rd Bever, Milan (6.23) 0:53.18 0:49.53 +0:03.65
4th Sanson, Emma (5.94) 0:54.44 0:55.00 -0:00.56
5th Mackowiak, Lizzie (7.82) 0:54.75 0:54.59 +0:00.16
6th Sick, Samantha (7.98) 1:01.66
7th Tanasescu, Semiramis (7.2) 1:09.44 1:13.31 -0:03.87
8th Abourjeily, Mia (6.56) 1:11.09 1:03.81 +0:07.28
9th Gresham, Bailey (7.21) 1:12.81 1:13.50 -0:00.69
10th Mackowiak, Katie (5.86) 1:20.38 1:39.56 -0:19.18
11th Ngo, Britney (7.78) 1:20.60 1:12.15 +0:08.45
12th Pfeiffer, Katie (4.9) 1:33.13 1:59.87 -0:26.74
13th Wong, Makena (5.56) 1:40.72 1:34.57 +0:06.15
================================================================================
Event #62  Boys  7&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bravo, Adrian (5.63) 1:06.18 1:53.65 -0:47.47
2nd Tulkoff, Alexander (4.81) 1:11.00
3rd Rosenbaum, Kyle (7.08) 1:57.28
4th Herbrig, Grayson (4.36) 2:09.40 2:16.31 -0:06.91
================================================================================
Event #63  Girls  08-10  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Russell, Hayley (10.52) 0:42.09 0:46.38 -0:04.29
2nd Schweizer, Grace (8.87) 0:54.34 0:58.50 -0:04.16
3rd Xu, Angeline (8.31) 0:56.19 1:03.38 -0:07.19
4th Kim, Donna (8.25) 0:57.00 0:52.27 +0:04.73
================================================================================
Event #64  Boys  08-10  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zollinger, Kento (9.58) 0:46.06 0:44.86 +0:01.20
2nd Lim, Marco (8.45) 0:52.94 0:55.85 -0:02.91
3rd Prutsok, Bradley (8.13) 0:58.47
4th Cheung, Matthew (9.3) 1:35.28
================================================================================
Event #65  Girls  11-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Pugar, Madeline (11.12) 0:42.79