March 13, 2010

3/13/2010  Swim Competition
Total Participants Checked-In : 128
Event #1  Girls  Open  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Choy, Mia (13.41) 1:22.39 1:19.14 +0:03.25
2nd Quon, Melissa (8.24) 1:41.06 1:41.06 -0:07.43
3rd Smith, Andrea (7.16) 1:44.87 1:44.87 -0:05.74
4th Bernstein, Macy (9.83) 1:58.53 1:58.53 -0:08.36
5th Anderson, Zara (10.24) 2:07.47 2:07.47 -0:01.50
6th Wong, Kai (6.74) 2:12.00 2:12.00 -0:19.00
7th Vincent, Alyssa (7.33) 2:13.91 2:13.91 -0:00.42
================================================================================
Event #2  Boys  Open  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Doan, Sean (8.41) 1:48.61 1:48.61 -0:00.34
2nd Waddell, Zachary (6.58) 1:57.00 1:57.00 -0:18.72
3rd Burica, Matthew (9.83) 2:05.40 2:05.40 -0:05.29
4th Kim, Dohoon (9.24) 2:07.44 2:07.44 -0:02.69
5th Pirouz, Niko (11.66) 2:09.56 2:09.56 -0:05.63
6th Anderson, Josh (10.24) 2:17.65 2:17.65 -0:07.35
================================================================================
Event #3  Girls  03-04  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Byde, Emily (4.83) 0:40.06 0:40.06
2nd Fang, Fiona (4.66) 0:50.28 0:50.28
3rd Bever, Milan (4.99) 0:57.51 0:54.69 +0:02.82
================================================================================
Event #4  Boys  03-04  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Ringhofer, Tyler (4.99) 0:45.25 0:45.25 -0:10.13
================================================================================
Event #5  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Wong, Kai (6.74) 0:25.59 0:25.59 -0:01.58
2nd Harita, Elizabeth (5.91) 0:29.91 0:29.91 -0:02.75
3rd Anderson, Bree (6.16) 0:31.41 0:30.44 +0:00.97
4th Johnstone, Elaine (6.66) 0:34.10 0:33.80 +0:00.30
5th Waddell, Charlotte (6.58) 0:34.30 0:34.30 -0:01.31
6th Aguirre, Victoria (6.41) 0:38.03 0:38.03 -0:00.74
7th Cook, Yuna (6.91) 0:40.50 0:39.81 +0:00.69
8th Patel, Jasmine (5.08) 0:49.53 0:49.53 -0:01.25
================================================================================
Event #6  Boys  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Waddell, Zachary (6.58) 0:23.66 0:23.66 -0:03.22
2nd Lee, Ethan (6.33) 0:26.22 0:26.22 -0:02.76
3rd Cernich, Kai (6.33) 0:33.25 0:29.16 +0:04.09
4th Cousins, Liam (6.74) 0:36.90 0:36.90 -0:04.69
5th Wang, Ronald (6.58) 0:38.31 0:38.31 -0:02.28
6th Mendiratta, Manan (6.49) 0:38.84 0:38.14 +0:00.70
7th Szczedrin, Andrei (5.99) 0:39.87 0:39.76 +0:00.11
8th Gazzaniga, Caden (5.49) 1:06.15 1:06.15
================================================================================
Event #7  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Smith, Andrea (7.16) 0:20.75 0:20.75 -0:01.42
2nd Quon, Melissa (8.24) 0:20.79 0:20.79 -0:00.87
3rd Collin, Julia (8.83) 0:21.85 0:20.92 +0:00.93
4th Johnstone, Laura (8.33) 0:24.06 0:23.00 +0:01.06
5th Kim, Erin (7.16) 0:25.03 0:25.03
6th Schindler, Madilyn (7.33) 0:25.60 0:25.60 -0:01.74
7th Tran, Kaylee (7.41) 0:27.21 0:25.00 +0:02.21
8th Cho, Michelle (8.33) 0:33.31 0:32.21 +0:01.10
9th Gunawardhana, Kiara (7.83) 0:36.43 0:36.43 -0:04.51
10th Chen, Sarah (7.58) 0:36.69 0:36.69 -0:01.05
================================================================================
Event #8  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Bernstein, Jackson (7.24) 0:24.19 0:24.19 -0:01.12
2nd Zeng, Eric (7.58) 0:27.41 0:27.41 -0:09.66
3rd Lee, Daniel (8.91) 0:27.52 0:25.33 +0:02.19
4th Knoell, Dean (7.74) 0:29.03 0:29.03 -0:05.59
5th Nair, Vishnu (8.83) 0:31.75 0:31.75 -0:02.03
6th Lopez, Diego (7.83) 0:32.04 0:32.04
7th Lim, Marco (7.16) 0:32.85 0:28.46 +0:04.39
8th Patel, Neal (8.49) 0:33.77 0:33.44 +0:00.33
9th Tavakkoly, Cyrus (8.16) 0:35.61 0:35.61 -0:09.24
10th Twist, Koby (7.49) 0:38.64 0:38.64 -0:01.54
11th Kung, Harrison (7.58) 0:38.75 0:38.75 -0:02.06
12th Venkat, Varun (8.99) 0:40.53 0:39.47 +0:01.06
13th Denk, Joshua (8.66) 0:41.44 0:38.38 +0:03.06
14th Barkhozia, Andre (7.33) 0:42.59 0:42.59
15th Pettit, Logan (8.91) 0:45.57 0:39.75 +0:05.82
16th Fawaz, Nabil (7.49) 0:46.62 0:44.08 +0:02.54
================================================================================
Event #9  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Crescitelli, Natalia (10.83) 0:21.07 0:21.07 -0:00.90
================================================================================
Event #10  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Arockiaraj, Rahul (9.58) 0:26.31 0:25.53 +0:00.78
================================================================================
Event #11  Girls  10&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Djen, Sophie (9.33) 0:50.78 0:50.78
2nd Smith, Andrea (7.16) 0:50.88 0:50.88 -0:02.74
3rd Quon, Melissa (8.24) 0:53.28 0:53.28 -0:04.81
4th Johnstone, Laura (8.33) 0:53.63 0:51.84 +0:01.79
5th Harita, Elizabeth (5.91) 1:18.41 1:18.41 -0:20.89
================================================================================
Event #12  Boys  10&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Doan, Sean (8.41) 0:58.77 0:53.12 +0:05.65
2nd Lee, Daniel (8.91) 1:09.97 1:02.67 +0:07.30
3rd Kim, Dohoon (9.24) 1:11.76 1:11.76
4th Cernich, Kai (6.33) 1:17.94 1:14.05 +0:03.89
5th Kashani, Timothy (7.41) 1:29.88 1:29.41 +0:00.47
================================================================================
Event #13  Girls  11-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Choy, Mia (13.41) 0:38.17 0:36.31 +0:01.86
================================================================================
Event #14  Boys  11-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Pirouz, Niko (11.66) 1:03.75 1:03.75 -0:03.44
================================================================================
Event #17  Girls  03-04  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Byde, Emily (4.83) 0:39.66 0:32.81 +0:06.85
2nd Fang, Fiona (4.66) 0:40.38 0:38.89 +0:01.49
3rd Mosharaf, Mina (4.66) 0:42.41 0:42.41 -0:23.32
4th Bever, Milan (4.99) 0:42.63 0:37.91 +0:04.72
5th Sanson, Emma (4.66) 0:44.21 0:44.21 -0:00.94
6th Lavender, Leilani (4.99) 0:44.78 0:44.78
7th Fukumoto, Lauren (4.33) 0:57.56 0:57.56 -0:16.10
8th Giventer, Mia (3.99) 1:02.91 0:51.06 +0:11.85
9th Aguirre, Tatiana (4.16) 1:09.43 1:09.43 -0:12.39
10th Petty, Kassidy (4.08) 1:13.47 1:13.47 -0:11.44
================================================================================
Event #18  Boys  03-04  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Ringhofer, Tyler (4.99) 0:35.06 0:35.06 -0:03.07
2nd Lopez, Santiago (4.66) 0:47.00 0:47.00 -0:29.31
3rd Loh, Ian (4.66) 0:49.58 0:49.58 -0:00.23
4th Hughes, Benjamin (4.66) 1:16.03 1:16.03
================================================================================
Event #19  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Wong, Kai (6.74) 0:26.14 0:26.14 -0:03.16
2nd Anderson, Bree (6.16) 0:26.22 0:26.22 -0:04.69
3rd Cook, Yuna (6.91) 0:27.97 0:27.97 -0:03.53
4th Johnstone, Elaine (6.66) 0:29.59 0:29.59 -0:00.83
5th Waddell, Charlotte (6.58) 0:30.58 0:29.88 +0:00.70
6th Mackowiak, Lizzie (6.58) 0:31.14 0:28.45 +0:02.69
7th Aguirre, Victoria (6.41) 0:32.02 0:32.02 -0:01.93
8th Harita, Elizabeth (5.91) 0:32.98 0:31.83 +0:01.15
9th Nandakumar, Anika (5.24) 0:34.07 0:34.07 -0:56.43
10th Golden, Alyssa (6.66) 0:36.68 0:36.15 +0:00.53
11th Hillier, Isabella (6.08) 0:36.84 0:36.84 -0:01.54
12th Lee, Corina (5.99) 0:37.32 0:37.16 +0:00.16
13th Bruner, Lauren (6.24) 0:37.47 0:37.25 +0:00.22
14th Lin, Amelia (5.33) 0:40.06 0:39.80 +0:00.26
15th Miyadi, Anne (6.66) 0:41.25 0:39.07 +0:02.18
16th Patel, Jasmine (5.08) 0:42.12 0:34.53 +0:07.59
17th Price, Kiara (5.41) 0:42.66 0:39.53 +0:03.13
18th Ivory, Alyssa (5.41) 0:53.31 0:51.97 +0:01.34
================================================================================
Event #20  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Waddell, Zachary (6.58) 0:26.28 0:25.14 +0:01.14
2nd Lee, Ethan (6.33) 0:29.33 0:29.33 -0:02.89
3rd Nguyen, Poland (5.74) 0:32.88 0:32.88
4th Bumbesti, Mircea (6.41) 0:33.22 0:33.22
5th Szczedrin, Andrei (5.99) 0:33.28 0:33.28 -0:00.57
6th Kang, Hugh (6.49) 0:33.70 0:33.70
7th Cernich, Kai (6.33) 0:35.00 0:30.25 +0:04.75
8th Wang, Ronald (6.58) 0:36.19 0:36.19 -0:11.19
9th Cousins, Liam (6.74) 0:36.85 0:36.85 -0:00.77
10th Callaway, Kaden (5.66) 0:38.56 0:38.56 -0:02.82
11th Gazzaniga, Caden (5.49) 0:39.47 0:39.47 -0:04.73
12th Mendiratta, Manan (6.49) 0:40.06 0:38.09 +0:01.97
13th Golden, Jake (6.66) 0:40.19 0:39.66 +0:00.53
14th Duesund, Nathan (6.49) 0:41.44 0:41.44
15th Barkhozia, Jiovanni (5.24) 0:43.21 0:43.21 -0:18.77
16th Chow, Caden (6.49) 0:53.75 0:48.43 +0:05.32
17th Hammond-St. laurent, Anthony (5.08) 0:55.44 0:55.44 -0:12.17
18th Birozy, Brendan (5.08) 0:57.58 0:46.61 +0:10.97
19th Theron, Sean (6.16) 1:08.09 1:08.09
20th Lu, Matthew (5.91) 1:15.53 1:15.53
21st Chelala, Marcos (6.49) 1:22.80 1:22.80 -0:22.31
================================================================================
Event #21  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Smith, Andrea (7.16) 0:22.44 0:22.44 -0:01.53
2nd Johnstone, Laura (8.33) 0:23.16 0:23.16 -0:00.47
3rd Quon, Melissa (8.24) 0:24.28 0:24.28 -0:01.74
4th Collin, Julia (8.83) 0:24.84 0:23.19 +0:01.65
5th Schindler, Madilyn (7.33) 0:25.84 0:23.95 +0:01.89
6th Vincent, Alyssa (7.33) 0:26.04 0:26.04 -0:00.69
7th Tran, Kaylee (7.41) 0:26.50 0:26.50 -0:01.84
8th Kim, Erin (7.16) 0:29.13 0:29.13
9th Chen, Sarah (7.58) 0:29.44 0:29.44 -0:00.08
10th Gunawardhana, Kiara (7.83) 0:31.00 0:30.63 +0:00.37
11th Lee, Esther (7.99) 0:31.06 0:31.06 -0:00.92
12th Birozy, Kaela (7.24) 0:31.17 0:31.10 +0:00.07
13th Cho, Michelle (8.33) 0:32.82 0:30.46 +0:02.36
14th Rinnan-Porter, Maia (7.91) 0:36.61 0:36.61
15th Lin, Jasmine (7.58) 0:37.11 0:37.11 -0:17.18
16th Benezri, Meshi (7.83) 0:41.64 0:41.64
17th Ogden, Abigail (7.08) 0:54.50 0:54.50
================================================================================
Event #22  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Bernstein, Jackson (7.24) 0:26.47 0:24.37 +0:02.10
2nd Lim, Marco (7.16) 0:26.65 0:26.65 -0:01.29
3rd Zeng, Eric (7.58) 0:26.94 0:26.94 -0:10.39
4th Lee, Daniel (8.91) 0:29.13 0:29.13 -0:00.59
5th Lopez, Diego (7.83) 0:30.13 0:30.13 -0:01.75
6th Knoell, Dean (7.74) 0:31.90 0:31.90 -0:06.51
7th Rooney, Aidan (8.16) 0:32.89 0:32.89 -0:02.37
8th Saboo, Anshay (7.74) 0:33.09 0:33.09
9th Patel, Neal (8.49) 0:33.16 0:30.69 +0:02.47
10th Fukumoto, James (7.66) 0:35.69 0:35.69
11th Twist, Koby (7.49) 0:35.78 0:35.78 -0:02.64
12th Venkat, Varun (8.99) 0:35.80 0:35.19 +0:00.61
13th Denk, Joshua (8.66) 0:35.81 0:35.81 -0:00.78
14th Pettit, Logan (8.91) 0:35.94 0:34.56 +0:01.38
15th Nair, Vishnu (8.83) 0:36.78 0:34.37 +0:02.41
16th Barkhozia, Andre (7.33) 0:37.00 0:35.44 +0:01.56
17th Fawaz, Nabil (7.49) 0:42.93 0:42.93 -0:00.86
18th Kung, Harrison (7.58) 0:43.78 0:33.75 +0:10.03
================================================================================
Event #23  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Crescitelli, Natalia (10.83) 0:21.46 0:21.46 -0:00.81
2nd Wakita, Madison (10.74) 0:24.31 0:24.31
3rd Djen, Sophie (9.33) 0:25.59 0:23.87 +0:01.72
4th Ivory, Lauren (9.91) 0:39.03 0:36.83 +0:02.20
5th Jazayeri, Nikki (9.49) 0:48.64 0:38.22 +0:10.42
================================================================================
Event #24  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Arockiaraj, Rahul (9.58) 0:23.60 0:23.60 -0:02.02
2nd Bruner, Nicholas (9.24) 0:28.65 0:28.65
3rd Anderson, Josh (10.24) 0:30.56 0:30.56 -0:00.02
================================================================================
Event #25  Girls  10&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Smith, Andrea (7.16) 0:48.81 0:48.81 -0:04.16
2nd Quon, Melissa (8.24) 0:50.02 0:50.02 -0:04.12
3rd Anderson, Bree (6.16) 1:01.94 1:01.94
4th Anderson, Zara (10.24) 1:03.22 1:03.22
5th Waddell, Charlotte (6.58) 1:05.25 1:05.25 -0:02.63
6th Sundaram, Sucheta (5.24) 2:11.13 2:11.13
================================================================================
Event #26  Boys  10&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Doan, Sean (8.41) 0:47.69 0:47.69 -0:02.15
2nd Arockiaraj, Rahul (9.58) 0:53.25 0:53.25 -0:01.61
3rd Waddell, Zachary (6.58) 0:59.53 0:59.53 -0:02.13
4th Burica, Matthew (9.83) 0:59.67 0:59.67 -0:01.85
5th Kashani, Timothy (7.41) 1:02.97 1:02.97 -0:12.47
6th Lee, Daniel (8.91) 1:03.14 0:59.08 +0:04.06
7th Anderson, Josh (10.24) 1:04.78 1:04.78
8th Kim, Dohoon (9.24) 1:05.54 1:05.54
9th Rooney, Aidan (8.16) 1:11.22 1:11.22 -0:06.08
10th Barkhozia, Andre (7.33) 1:19.97 1:19.97
================================================================================
Event #27  Girls  11-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Choy, Mia (13.41) 0:39.25 0:37.65 +0:01.60
================================================================================
Event #28  Boys  11-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Pirouz, Niko (11.66) 1:02.14 1:02.14 -0:00.92
================================================================================
Event #29  Girls  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Anderson, Bree (6.16) 2:17.81 2:17.81
================================================================================
Event #30  Boys  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Burica, Matthew (9.83) 2:08.44 2:08.44
================================================================================
Event #31  Girls  03-04  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Byde, Emily (4.83) 0:52.40 0:44.04 +0:08.36
2nd Sanson, Emma (4.66) 0:57.91 0:57.91
3rd Fang, Fiona (4.66) 1:03.91 0:56.11 +0:07.80
4th Giventer, Mia (3.99) 1:05.56 1:05.56
5th Bever, Milan (4.99) 1:10.47 0:53.25 +0:17.22
================================================================================
Event #32  Boys  03-04  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Ringhofer, Tyler (4.99) 0:46.91 0:46.91 -0:01.29
2nd Loh, Ian (4.66) 1:15.16 1:15.16 -0:03.13
================================================================================
Event #33  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Anderson, Bree (6.16) 0:31.94 0:31.94 -0:04.41
2nd Waddell, Charlotte (6.58) 0:33.00 0:33.00 -0:01.06
3rd Wong, Kai (6.74) 0:34.09 0:34.09 -0:00.85
4th Johnstone, Elaine (6.66) 0:35.81 0:35.81 -0:00.71
5th Harita, Elizabeth (5.91) 0:38.28 0:38.28 -0:03.64
6th Cook, Yuna (6.91) 0:41.02 0:38.58 +0:02.44
7th Aguirre, Victoria (6.41) 0:41.75 0:41.75 -0:02.10
8th Patel, Jasmine (5.08) 0:51.60 0:51.60 -0:01.18
9th Lee, Corina (5.99) 0:58.38 0:58.38 -0:09.18
10th Miyadi, Anne (6.66) 1:26.27 1:22.50 +0:03.77
================================================================================
Event #34  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Waddell, Zachary (6.58) 0:29.75 0:28.94 +0:00.81
2nd Lee, Ethan (6.33) 0:33.40 0:33.40 -0:07.12
3rd Wang, Ronald (6.58) 0:34.03 0:34.03 -0:11.47
4th Cernich, Kai (6.33) 0:35.37 0:34.47 +0:00.90
5th Cousins, Liam (6.74) 0:36.05 0:35.19 +0:00.86
6th Duesund, Erik (6.49) 0:37.72 0:37.72
7th Szczedrin, Andrei (5.99) 0:47.00 0:43.68 +0:03.32
8th Duesund, Nathan (6.49) 0:50.00 0:50.00
9th Chow, Caden (6.49) 0:52.28 0:46.44 +0:05.84
10th Birozy, Brendan (5.08) 1:08.61 0:51.95 +0:16.66
11th Gazzaniga, Caden (5.49) 1:22.72 1:22.72 -0:00.83
================================================================================
Event #35  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Johnstone, Laura (8.33) 0:24.37 0:24.37 -0:02.66
2nd Smith, Andrea (7.16) 0:24.90 0:24.90 -0:00.24
3rd Quon, Melissa (8.24) 0:26.06 0:26.06 -0:00.82
4th Kim, Erin (7.16) 0:27.63 0:27.63
5th Schindler, Madilyn (7.33) 0:28.12 0:28.12 -0:00.80
6th Collin, Julia (8.83) 0:28.71 0:28.71 -0:00.99
7th Lee, Esther (7.99) 0:29.90 0:29.90 -0:01.66
8th Vincent, Alyssa (7.33) 0:30.75 0:30.37 +0:00.38
9th Tran, Kaylee (7.41) 0:34.71 0:26.57 +0:08.14
10th Tanner, Sophia (8.16) 0:38.33 0:38.33 -0:01.50
11th Chen, Sarah (7.58) 0:38.66 0:37.69 +0:00.97
12th Cho, Michelle (8.33) 0:38.78 0:38.78 -0:00.34
13th Birozy, Kaela (7.24) 0:40.91 0:36.27 +0:04.64
14th Gunawardhana, Kiara (7.83) 0:45.50 0:45.50 -0:00.25
15th Ogden, Abigail (7.08) 1:07.89 1:07.89
================================================================================
Event #36  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Zeng, Eric (7.58) 0:24.62 0:24.62 -0:08.32
2nd Bernstein, Jackson (7.24) 0:31.53 0:31.53 -0:07.15
3rd Lopez, Diego (7.83) 0:33.36 0:33.36 -0:00.52
4th Knoell, Dean (7.74) 0:35.74 0:35.74 -0:00.20
5th Rooney, Aidan (8.16) 0:36.54 0:36.54 -0:03.96
6th Lim, Marco (7.16) 0:37.07 0:37.07 -0:00.58
7th Venkat, Varun (8.99) 0:38.38 0:34.72 +0:03.66
8th Kung, Harrison (7.58) 0:38.91 0:38.91 -0:06.90
9th Memic, Dean (8.83) 0:41.77 0:41.77 -0:12.38
10th Patel, Neal (8.49) 0:42.34 0:31.81 +0:10.53
11th Twist, Koby (7.49) 0:43.34 0:41.00 +0:02.34
12th Tavakkoly, Cyrus (8.16) 0:44.13 0:37.87 +0:06.26
13th Pettit, Logan (8.91) 0:44.66 0:44.66 -0:00.87
14th Barkhozia, Andre (7.33) 0:45.93 0:45.93 -0:00.80
15th Nair, Vishnu (8.83) 0:46.65 0:39.30 +0:07.35
16th Denk, Joshua (8.66) 0:46.69 0:42.22 +0:04.47
17th Saboo, Anshay (7.74) 0:50.57 0:50.57
18th Fukumoto, James (7.66) 0:54.19 0:54.19
19th Fawaz, Nabil (7.49) 1:01.47 0:52.34 +0:09.13
================================================================================
Event #37  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Crescitelli, Natalia (10.83) 0:26.10 0:26.10 -0:01.15
2nd Anderson, Zara (10.24) 0:27.41 0:26.53 +0:00.88
3rd Djen, Sophie (9.33) 0:27.66 0:26.43 +0:01.23
4th Bernstein, Macy (9.83) 0:27.95 0:26.14 +0:01.81
5th Ivory, Lauren (9.91) 0:29.47 0:29.47 -0:02.12
================================================================================
Event #38  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Arockiaraj, Rahul (9.58) 0:28.22 0:28.22 -0:00.17
2nd Bruner, Nicholas (9.24) 0:28.90 0:27.65 +0:01.25
3rd Anderson, Josh (10.24) 0:30.19 0:30.19 -0:02.03
================================================================================
Event #39  Girls  10&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Smith, Andrea (7.16) 0:54.06 0:54.06 -0:02.32
2nd Johnstone, Laura (8.33) 0:55.56 0:55.56 -0:00.97
3rd Quon, Melissa (8.24) 0:57.85 0:57.85 -0:00.79
4th Anderson, Zara (10.24) 1:00.97 0:59.41 +0:01.56
5th Nguyen, Elaine (8.16) 1:02.08 1:02.08
6th Waddell, Charlotte (6.58) 1:09.59 1:09.59 -0:03.83
7th Ivory, Lauren (9.91) 1:14.34 1:12.17 +0:02.17
8th Tran, Kaylee (7.41) 1:16.25 1:10.41 +0:05.84
9th Anderson, Bree (6.16) 1:16.72 1:16.72 -0:01.15
10th Johnstone, Elaine (6.66) 1:18.50 1:18.50 -0:01.53
================================================================================
Event #40  Boys  10&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Doan, Sean (8.41) 0:56.81 0:55.14 +0:01.67
2nd Burica, Matthew (9.83) 0:59.31 0:59.31 -0:01.07
3rd Waddell, Zachary (6.58) 0:59.91 0:59.91 -0:02.92
4th Arockiaraj, Rahul (9.58) 1:03.53 1:03.53 -0:00.59
5th Kim, Dohoon (9.24) 1:07.17 1:02.03 +0:05.14
6th Anderson, Josh (10.24) 1:08.75 1:08.75 -0:05.27
7th Kashani, Timothy (7.41) 1:19.50 1:19.50 -0:00.94
8th Rooney, Aidan (8.16) 1:24.45 1:21.19 +0:03.26
9th Nair, Vishnu (8.83) 1:29.18 1:29.18 -0:01.79
10th Barkhozia, Andre (7.33) 1:50.19 1:50.19
================================================================================
Event #41  Girls  11-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Choy, Mia (13.41) 0:45.41 0:44.53 +0:00.88
2nd Tanner, Veronica (11.24) 0:51.25 0:51.25 -0:04.44
3rd Djen, Kayla (12.33) 0:53.16 0:53.16 -0:00.38
================================================================================
Event #42  Boys  11-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Skarecky, Dale (12.74) 1:03.56 1:03.56
2nd Pirouz, Niko (11.66) 1:05.75 1:05.75 -0:06.09
================================================================================
Event #43  Girls  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Anderson, Zara (10.24) 2:16.70 2:08.72 +0:07.98
================================================================================
Event #44  Boys  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Burica, Matthew (9.83) 2:13.22 2:10.87 +0:02.35
================================================================================
Event #45  Girls  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Choy, Mia (13.41) 1:11.31 1:10.91 +0:00.40
2nd Quon, Melissa (8.24) 1:42.23 1:42.23 -0:05.15
3rd Anderson, Zara (10.24) 2:04.41 1:22.06 +0:42.35
4th Tran, Kaylee (7.41) 2:14.47 2:06.06 +0:08.41
5th Anderson, Bree (6.16) 2:26.31 2:23.59 +0:02.72
================================================================================
Event #46  Boys  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Burica, Matthew (9.83) 1:58.64 1:58.64
2nd Anderson, Josh (10.24) 1:59.11 1:59.11 -0:05.16
3rd Pirouz, Niko (11.66) 2:00.77 2:00.50 +0:00.27
================================================================================
Event #47  Girls  03-04  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Byde, Emily (4.83) 0:36.03 0:34.58 +0:01.45
2nd Fang, Fiona (4.66) 0:37.15 0:37.15 -0:02.72
3rd Bever, Milan (4.99) 0:40.73 0:37.69 +0:03.04
4th Lavender, Leilani (4.99) 0:42.92 0:41.48 +0:01.44
5th Sanson, Emma (4.66) 0:43.22 0:43.22 -0:06.64
6th Miyadi, Kathryn (4.83) 0:44.80 0:44.80 -0:14.76
7th Mosharaf, Mina (4.66) 0:55.03 0:55.03 -0:08.97
8th Rooney, Leila (4.83) 0:58.88 0:58.88 -0:10.37
9th Giventer, Mia (3.99) 1:00.78 0:49.36 +0:11.42
10th Gazzaniga, Sophia (4.16) 1:04.53 1:04.53
11th Aguirre, Tatiana (4.16) 1:06.38 0:59.98 +0:06.40
12th Petty, Kassidy (4.08) 1:11.12 1:11.12
13th Potts, Katelyn (3.66) 1:11.19 1:11.19
14th Fukumoto, Lauren (4.33) 1:20.06 1:10.10 +0:09.96
15th Mardaresco, Natalie (3.74) 1:21.97 1:21.97
16th Sindoni, Sydney (3.58) 1:24.09 1:07.39 +0:16.70
================================================================================
Event #48  Boys  03-04  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Ringhofer, Tyler (4.99) 0:33.33 0:31.27 +0:02.06
2nd Loh, Ian (4.66) 1:02.36 0:58.43 +0:03.93
3rd Hughes, Benjamin (4.66) 1:10.56 1:10.56
4th Wink, Brandon (3.58) 1:15.18 1:00.36 +0:14.82
5th Lopez, Santiago (4.66) 1:18.58 1:04.86 +0:13.72
================================================================================
Event #49  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Anderson, Bree (6.16) 0:21.90 0:21.90 -0:01.87
2nd Wong, Kai (6.74) 0:23.47 0:23.47 -0:00.08
3rd Cook, Yuna (6.91) 0:24.44 0:24.44 -0:01.12
4th Aguirre, Victoria (6.41) 0:26.66 0:26.66 -0:02.09
5th Johnstone, Elaine (6.66) 0:27.50 0:26.97 +0:00.53
6th Waddell, Charlotte (6.58) 0:27.83 0:27.83 -0:02.51
7th Harita, Elizabeth (5.91) 0:28.06 0:27.86 +0:00.20
8th Fu, Amelie (5.58) 0:29.84 0:29.66 +0:00.18
9th Wink, Madeline (5.91) 0:31.41 0:31.41 -0:00.86
10th Hillier, Isabella (6.08) 0:37.44 0:36.72 +0:00.72
11th Bruner, Lauren (6.24) 0:37.47 0:36.69 +0:00.78
12th Lee, Corina (5.99) 0:38.53 0:35.48 +0:03.05
13th Lin, Amelia (5.33) 0:38.97 0:38.97 -0:05.75
14th Seapy, Kiera (6.33) 0:39.50 0:36.00 +0:03.50
15th Golden, Alyssa (6.66) 0:40.16 0:38.67 +0:01.49
16th Nandakumar, Anika (5.24) 0:41.06 0:38.18 +0:02.88
17th Price, Kiara (5.41) 0:44.66 0:42.46 +0:02.20
18th Patel, Jasmine (5.08) 0:44.88 0:41.11 +0:03.77
19th Ivory, Alyssa (5.41) 0:46.98 0:46.98
20th Miyadi, Anne (6.66) 0:59.30 0:50.00 +0:09.30
21st Sundaram, Sucheta (5.24) 1:13.38 1:04.44 +0:08.94
================================================================================
Event #50  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Waddell, Zachary (6.58) 0:21.08 0:21.08 -0:00.39
2nd Lee, Ethan (6.33) 0:23.25 0:23.25 -0:01.80
3rd Szczedrin, Andrei (5.99) 0:29.41 0:29.41 -0:03.78
4th Cousins, Liam (6.74) 0:30.12 0:29.93 +0:00.19
5th Cernich, Kai (6.33) 0:31.46 0:27.00 +0:04.46
6th Nguyen, Poland (5.74) 0:33.25 0:33.25 -0:24.81
7th Kang, Hugh (6.49) 0:33.72 0:33.72
8th Callaway, Kaden (5.66) 0:34.14 0:34.14 -0:11.61
9th Wang, Ronald (6.58) 0:37.59 0:35.83 +0:01.76
10th Chow, Caden (6.49) 0:41.20 0:36.62 +0:04.58
11th Barkhozia, Jiovanni (5.24) 0:41.75 0:41.75 -0:05.70
12th Gazzaniga, Caden (5.49) 0:44.05 0:41.32 +0:02.73
13th Bangs, Bobby (5.49) 0:49.19 0:49.19 -0:04.72
14th Birozy, Brendan (5.08) 0:49.41 0:44.40 +0:05.01
15th Theron, Sean (6.16) 0:52.33 0:52.33
16th Hammond-St. laurent, Anthony (5.08) 0:56.32 0:56.32 -0:01.24
17th Chelala, Marcos (6.49) 1:12.05 1:05.47 +0:06.58
18th Lu, Matthew (5.91) 1:17.36 1:17.36
19th Treigherman, Daniel (5.58) 1:43.72 1:43.72
20th Lew, Nate (5.08) 1:44.26 1:44.26
================================================================================
Event #51  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Smith, Andrea (7.16) 0:18.93 0:18.93 -0:00.55
2nd Collin, Julia (8.83) 0:19.40 0:19.40 -0:00.21
3rd Johnstone, Laura (8.33) 0:20.97 0:20.97 -0:00.10
4th Tran, Kaylee (7.41) 0:21.28 0:21.28 -0:02.31
5th Vincent, Alyssa (7.33) 0:21.90 0:21.90 -0:02.26
6th Schindler, Madilyn (7.33) 0:23.53 0:23.53 -0:00.25
7th Kim, Erin (7.16) 0:24.06 0:24.06
8th Chen, Sarah (7.58) 0:26.18 0:26.18 -0:04.66
9th Cho, Michelle (8.33) 0:26.75 0:26.11 +0:00.64
10th Gunawardhana, Kiara (7.83) 0:27.00 0:27.00 -0:00.32
11th Birozy, Kaela (7.24) 0:29.07 0:28.45 +0:00.62
12th Lee, Esther (7.99) 0:30.30 0:30.30 -0:04.45
13th Benezri, Meshi (7.83) 0:35.09 0:35.09
14th Lin, Jasmine (7.58) 0:41.28 0:41.28 -0:00.05
15th Tanner, Sophia (8.16) 0:42.75 0:42.75 -0:04.83
16th Ogden, Abigail (7.08) 0:44.38 0:44.38
================================================================================
Event #52  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Zeng, Eric (7.58) 0:20.09 0:20.09 -0:09.75
2nd Bernstein, Jackson (7.24) 0:20.22 0:19.57 +0:00.65
3rd Lee, Daniel (8.91) 0:23.96 0:21.83 +0:02.13
4th Lim, Marco (7.16) 0:24.88 0:24.88 -0:00.18
5th Tavakkoly, Cyrus (8.16) 0:25.10 0:25.10 -0:03.08
6th Lopez, Diego (7.83) 0:26.41 0:26.41 -0:02.85
7th Nair, Vishnu (8.83) 0:28.03 0:28.03 -0:00.35
8th Knoell, Dean (7.74) 0:28.09 0:28.09 -0:06.71
9th Rooney, Aidan (8.16) 0:28.73 0:28.73 -0:01.97
10th Patel, Neal (8.49) 0:29.31 0:29.14 +0:00.17
11th Venkat, Varun (8.99) 0:32.56 0:32.56 -0:00.03
12th Denk, Joshua (8.66) 0:34.07 0:33.66 +0:00.41
13th Barkhozia, Andre (7.33) 0:34.16 0:34.16 -0:02.99
14th Pettit, Logan (8.91) 0:34.41 0:34.41 -0:00.21
15th Kung, Harrison (7.58) 0:37.50 0:27.71 +0:09.79
16th Twist, Koby (7.49) 0:37.69 0:35.16 +0:02.53
17th Fukumoto, James (7.66) 0:37.88 0:37.88
18th Saboo, Anshay (7.74) 0:38.59 0:38.59
19th Fawaz, Nabil (7.49) 0:41.16 0:39.41 +0:01.75
20th El-bawari, Kawthar (8.91) 1:07.56 1:07.56
================================================================================
Event #53  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Wakita, Madison (10.74) 0:19.66 0:19.66
2nd Anderson, Zara (10.24) 0:21.89 0:21.89 -0:00.73
3rd Ivory, Lauren (9.91) 0:33.91 0:28.99 +0:04.92
4th Jazayeri, Nikki (9.49) 0:35.73 0:35.73 -0:02.07
================================================================================
Event #54  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Bruner, Nicholas (9.24) 0:19.20 0:19.00 +0:00.20
2nd Anderson, Josh (10.24) 0:22.94 0:22.94 -0:06.51
3rd Arockiaraj, Rahul (9.58) 0:23.38 0:23.38 -0:01.35
4th Teves, Andrew (8.99) 0:41.12 0:41.12
================================================================================
Event #55  Girls  10&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Crescitelli, Natalia (10.83) 0:43.75 0:43.75 -0:06.94
2nd Smith, Andrea (7.16) 0:44.55 0:44.55 -0:00.54
3rd Bernstein, Macy (9.83) 0:44.56 0:44.56 -0:00.74
4th Johnstone, Laura (8.33) 0:45.91 0:45.91 -0:00.74
5th Djen, Sophie (9.33) 0:47.39 0:44.38 +0:03.01
6th Nguyen, Elaine (8.16) 0:48.60 0:48.60
7th Schindler, Madilyn (7.33) 0:48.97 0:48.97
8th Tran, Kaylee (7.41) 0:50.69 0:50.69 -0:04.25
9th Anderson, Zara (10.24) 0:53.88 0:53.88 -0:01.42
10th Cho, Michelle (8.33) 0:56.33 0:56.33 -0:03.02
11th Wong, Kai (6.74) 1:01.06 0:57.84 +0:03.22
12th Harita, Elizabeth (5.91) 1:01.13 1:01.13 -0:04.15
13th Johnstone, Elaine (6.66) 1:03.41 1:03.41 -0:00.42
14th Birozy, Kaela (7.24) 1:04.75 1:04.75 -0:00.22
15th Anderson, Bree (6.16) 1:07.07 1:07.07 -0:02.07
16th Waddell, Charlotte (6.58) 1:11.07 1:07.70 +0:03.37
17th Sundaram, Sucheta (5.24) 2:09.03 2:09.03 -0:19.19
================================================================================
Event #56  Boys  10&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Doan, Sean (8.41) 0:42.98 0:42.98 -0:01.08
2nd Waddell, Zachary (6.58) 0:47.91 0:47.91 -0:00.32
3rd Kim, Dohoon (9.24) 0:53.38 0:51.96 +0:01.42
4th Arockiaraj, Rahul (9.58) 0:53.42 0:52.30 +0:01.12
5th Burica, Matthew (9.83) 0:55.72 0:55.72 -0:00.47
6th Anderson, Josh (10.24) 0:57.09 0:57.09 -0:04.29
7th Lim, Marco (7.16) 0:59.22 0:59.22 -0:02.69
8th Lee, Daniel (8.91) 1:00.59 0:56.96 +0:03.63
9th Cernich, Kai (6.33) 1:03.80 1:02.12 +0:01.68
10th Rooney, Aidan (8.16) 1:05.81 1:05.81 -0:16.14
11th Kashani, Timothy (7.41) 1:09.40 1:07.77 +0:01.63
12th Cousins, Liam (6.74) 1:12.10 1:12.10 -0:03.29
13th Memic, Dean (8.83) 1:14.89 1:07.29 +0:07.60
14th Kung, Harrison (7.58) 1:19.59 1:17.52 +0:02.07
15th Barkhozia, Andre (7.33) 1:23.17 1:23.17
16th Birozy, Brendan (5.08) 2:00.78 1:44.85 +0:15.93
================================================================================
Event #57  Girls  11-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Choy, Mia (13.41) 0:29.75 0:29.75 -0:01.27
2nd Djen, Kayla (12.33) 0:43.44 0:43.44 -0:05.73
3rd Tanner, Veronica (11.24) 0:47.66 0:47.66 -0:02.46
================================================================================
Event #58  Boys  11-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Pirouz, Niko (11.66) 0:54.15 0:52.84 +0:01.31
2nd Skarecky, Dale (12.74) 1:07.88 1:07.88