March 3, 2012

3/3/2012  Swim Competiton
Total Participants Checked-In : 154
Event #1  Girls  Open  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Megan (11.4) 1:37.22 1:38.47 -0:01.25
2nd Dickstein, Jenna (10.39) 1:42.94
3rd Lee, Corina (7.96) 1:43.09 2:03.72 -0:20.63
4th Harita, Elizabeth (7.85) 1:43.65 1:40.46 +0:03.19
5th Bever, Milan (6.92) 1:51.63 2:00.16 -0:08.53
6th Li, Jen (8.58) 2:16.37
7th Scalzo, Ellie (6.47) 2:23.25 2:34.91 -0:11.66
================================================================================
Event #2  Boys  Open  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Ethan (12.46) 1:29.78 1:25.50 +0:04.28
2nd Andersen, Christopher (9.01) 1:35.37 1:38.94 -0:03.57
3rd Chava, Rohan (8.98) 1:40.54
4th Jones, Grace (9.09) 2:20.84
================================================================================
Event #3  Girls  4&U  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hewitt, Jane (4.54) 0:52.56 1:08.72 -0:16.16
2nd Scalzo, Ruby (4.46) 2:13.94 1:36.65 +0:37.29
================================================================================
Event #4  Boys  4&U  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hill, Troy (4.88) 0:47.84 0:44.18 +0:03.66
================================================================================
Event #5  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bever, Milan (6.92) 0:20.69 0:21.50 -0:00.81
2nd Scalzo, Ellie (6.47) 0:28.81 0:29.22 -0:00.41
3rd Mackowiak, Katie (6.55) 0:29.75 0:32.65 -0:02.90
4th Trinh, Sophia (6.75) 0:29.97
5th Cook, Henna (6.4) 0:43.19 0:41.03 +0:02.16
6th Chalupnik, Ryan (5.83) 0:43.44 0:39.81 +0:03.63
7th Shamsnia, Ayla (5.83) 0:44.72
8th Kailiponi, Ayla (5.3) 0:45.59 0:48.10 -0:02.51
9th Paidosh, Sydney (6.6) 0:45.88
10th Narenthiran, Aarani (5.4) 0:54.38 0:57.90 -0:03.52
11th Zomorodian, Leily (5.4) 1:14.33
================================================================================
Event #6  Boys  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ringhofer, Tyler (6.93) 0:17.91 0:18.82 -0:00.91
2nd Lin, Tyler (6.34) 0:34.18 0:33.22 +0:00.96
3rd Bravo, Adrian (6.32) 0:34.56 0:31.78 +0:02.78
4th Kamel, Jamie (6.12) 0:37.44 0:34.40 +0:03.04
5th Wang, Evan (6.74) 0:38.84 0:34.41 +0:04.43
6th Ku, Nathan (6.26) 0:41.78 0:44.81 -0:03.03
7th Herbrig, Grayson (5.05) 0:49.38 1:12.41 -0:23.03
8th Tan, Andrew (6.3) 1:17.24 0:57.59 +0:19.65
================================================================================
Event #7  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Wink, Madeline (7.87) 0:26.87
2nd Zollinger, Akemi (7.56) 0:27.85
3rd Lee, Annaka (7.25) 0:29.75 0:28.75 +0:01.00
4th Blyn, Danielle (7.46) 0:32.57 0:39.75 -0:07.18
5th Berg, Cassidy (7.64) 0:39.72 0:36.44 +0:03.28
================================================================================
Event #8  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chang, Joey (7.36) 0:24.75
2nd Dickstein, Tyler (7.37) 0:25.34 0:23.97 +0:01.37
3rd Elston, Tyler (7.98) 0:27.47 0:32.65 -0:05.18
4th Cheong, Ian (7.5) 0:33.41 0:32.56 +0:00.85
5th Denk, Jacob (7.57) 0:35.19 0:47.31 -0:12.12
6th Elston, Sean (7.98) 0:36.38 0:34.69 +0:01.69
================================================================================
Event #9  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Dickstein, Jenna (10.39) 0:21.94 0:20.25 +0:01.69
================================================================================
Event #10  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zollinger, Kento (10.27) 0:18.84 0:18.62 +0:00.22
2nd Sadiq, Shayan (9.92) 0:25.34 0:24.78 +0:00.56
3rd Chaudhary, Anirudh (10.2) 0:26.75 0:27.19 -0:00.44
4th Jones, Grace (9.09) 0:35.03
================================================================================
Event #11  Girls  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lin, Sydney (7.88) 0:47.24 0:54.00 -0:06.76
2nd Lee, Corina (7.96) 0:48.38 0:50.06 -0:01.68
3rd Harita, Elizabeth (7.85) 0:49.44 0:52.50 -0:03.06
4th Lee, Annaka (7.25) 1:06.97
5th Tahmasbi, Rodin (7.8) 1:23.78
6th Li, Joi (7.01) 1:35.82
================================================================================
Event #12  Boys  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ringhofer, Tyler (6.93) 0:43.59 0:46.85 -0:03.26
================================================================================
Event #13  Girls  08-10  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Li, Jen (8.58) 1:04.91 1:37.80 -0:32.89
================================================================================
Event #15  Girls  11-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Megan (11.4) 0:49.43 0:49.75 -0:00.32
================================================================================
Event #16  Boys  11-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Ethan (12.46) 0:40.94 0:41.81 -0:00.87
================================================================================
Event #18  Boys  Open  100yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chava, Rohan (8.98) 1:44.00
================================================================================
Event #19  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Nishizaka, Maya (4.17) 0:46.97 0:48.56 -0:01.59
2nd Hagmann, Sophia (4.5) 0:47.63 0:45.75 +0:01.88
3rd Callahan, Maeve (4.07) 0:48.97 0:50.62 -0:01.65
4th Scalzo, Ruby (4.46) 0:49.28 0:50.63 -0:01.35
5th Henderson, Chloe (4.17) 0:49.78 1:27.06 -0:37.28
6th Marar, Nidhii (4.99) 0:50.59 0:47.63 +0:02.96
7th Knisely, Brooke (3.69) 0:55.69 0:35.16 +0:20.53
8th Hewitt, Jane (4.54) 0:57.71 0:44.34 +0:13.37
9th Schechinger, Mutiara (4.67) 1:00.62 0:51.19 +0:09.43
10th Mesina, Alexis (4.29) 1:01.50
11th Ra, Amelia (4.85) 1:03.00 0:43.50 +0:19.50
12th Paidosh, Jenna (4.53) 1:06.94
13th Jones, Belle (4.62) 1:17.31
14th Cook, Isabella (3.44) 1:22.93 1:10.69 +0:12.24
15th Devir, Vivienne (3.45) 2:00.00
16th Pannell, Maggie (3.38) 2:41.06
================================================================================
Event #20  Boys  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hill, Troy (4.88) 0:47.94 0:44.22 +0:03.72
2nd Touski, Shahab (4.96) 0:52.19 0:53.84 -0:01.65
3rd Diwanji, Aahan (4.91) 1:09.18 1:35.35 -0:26.17
4th Diwanji, Aayan (4.91) 1:22.15 1:18.53 +0:03.62
5th Caramagno, Michael (4.21) 1:22.62
6th Baker, Nolan (4.01) 1:23.44 1:48.35 -0:24.91
7th Mao, Xavier (4.39) 1:24.22
8th Shamsnia, Aydin (3.96) 1:41.83
================================================================================
Event #21  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bever, Milan (6.92) 0:25.75 0:23.72 +0:02.03
2nd Pearson, Alexandra (6.2) 0:29.43
3rd Chang, Samantha (6.17) 0:31.40 0:34.53 -0:03.13
4th Giventer, Mia (5.99) 0:31.66 0:30.50 +0:01.16
5th Paidosh, Sydney (6.6) 0:32.12 0:31.06 +0:01.06
6th Sadiq, Yana (6.58) 0:33.18 0:35.03 -0:01.85
7th Scalzo, Ellie (6.47) 0:34.28 0:30.97 +0:03.31
8th Chalupnik, Ryan (5.83) 0:38.03 0:33.16 +0:04.87
9th Kamfar, Emily (5.2) 0:38.62
10th Kailiponi, Ayla (5.3) 0:38.66 0:37.25 +0:01.41
11th Kao, Cassidy (6.36) 0:38.87 0:38.56 +0:00.31
12th Lobos, Victoria (6.48) 0:39.25 0:41.53 -0:02.28
13th Cook, Henna (6.4) 0:39.65 0:35.22 +0:04.43
14th Dang, Katie (5.33) 0:42.97 0:37.35 +0:05.62
15th Riley, Alexia (6.68) 0:43.22 0:38.38 +0:04.84
16th Narenthiran, Aarani (5.4) 0:45.33 0:36.41 +0:08.92
17th Pannell, Daphne (5.44) 0:45.81 1:04.38 -0:18.57
18th Pannell, Naomi (6.97) 0:49.56 0:42.38 +0:07.18
19th Ayromlou, Nour (5.65) 0:51.47
20th Narsina, Manasi (5.69) 0:56.44 0:52.47 +0:03.97
21st Zomorodian, Leily (5.4) 0:59.22
22nd Berg, Sydney (5.8) 1:01.34 0:38.28 +0:23.06
23rd Keshishian, Talar (6) 1:11.50 1:29.93 -0:18.43
24th Devir, Evelyn (5.29) 1:19.08
25th Kincaid, Mira (6.05) 1:20.41 1:21.81 -0:01.40
================================================================================
Event #22  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ringhofer, Tyler (6.93) 0:20.72 0:22.88 -0:02.16
2nd Sumino, Cole (6.97) 0:27.25 0:27.59 -0:00.34
3rd Ku, Nathan (6.26) 0:34.60 0:38.75 -0:04.15
4th Wang, Evan (6.74) 0:35.31 0:31.19 +0:04.12
5th Lin, Tyler (6.34) 0:37.28 0:35.18 +0:02.10
6th Anderson, Jack (6.45) 0:37.91 0:39.00 -0:01.09
7th Zollinger, Takeo (5.23) 0:38.28 0:56.03 -0:17.75
8th Smithlin, Ethan (6.66) 0:38.87 0:42.60 -0:03.73
9th Bravo, Adrian (6.32) 0:39.56 0:41.25 -0:01.69
10th Herbrig, Grayson (5.05) 0:41.02 0:39.41 +0:01.61
11th Digrado, Hudson (6.33) 0:45.29
12th Tan, Andrew (6.3) 0:47.53 0:43.97 +0:03.56
13th Mejer, Denis (5.89) 0:48.62 0:47.13 +0:01.49
14th Callahan, Aidan (5.68) 0:51.19 1:08.90 -0:17.71
15th Mcguirk, Matthew (5.25) 0:51.97
16th Pettit, Steven (5.81) 0:53.50
17th Braunstein, Zane (6.49) 0:54.65 0:45.62 +0:09.03
18th Knisely, Ethan (5.38) 0:57.41 0:43.46 +0:13.95
19th Dargert, Lucas (6.91) 0:57.56
20th Ahmad, Yaseen (5.71) 0:58.25
21st Deleon, Alex (5.07) 1:04.22
22nd Le, Cody (5.33) 1:05.27
23rd Narenthiran, Nilan (5.4) 1:13.35 0:56.87 +0:16.48
24th Tobias, Will (6.54) 1:13.37 0:53.47 +0:19.90
25th Shenoy, Rahul (6.31) 1:15.15
26th Jones, James (6.96) 1:17.25
27th Gadhia, Devan (5.06) 1:17.50 1:13.75 +0:03.75
28th Ramasubramanian, Kapil (5.41) 1:31.89
================================================================================
Event #23  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kim, Donna (8.94) 0:22.78 0:24.00 -0:01.22
2nd Waddell, Charlotte (8.52) 0:23.03 0:25.34 -0:02.31
3rd Andersen, Sophie (7.6) 0:25.94 0:29.12 -0:03.18
4th Wink, Madeline (7.87) 0:28.06 0:25.72 +0:02.34
5th Lee, Annaka (7.25) 0:28.13 0:26.47 +0:01.66
6th Zollinger, Akemi (7.56) 0:28.19 0:28.40 -0:00.21
7th Li, Jen (8.58) 0:30.66 0:28.97 +0:01.69
8th Berg, Cassidy (7.64) 0:35.34 0:29.85 +0:05.49
9th Blyn, Danielle (7.46) 0:36.91 0:34.32 +0:02.59
10th Deleon, Jocelyn (7.24) 0:41.95
11th Shenoy, Ruthie (8.41) 0:42.66
12th Li, Joi (7.01) 0:45.66 0:34.00 +0:11.66
13th Tobias, Sophia (7.84) 0:46.75 0:59.19 -0:12.44
14th Gulhane, Nirjara (7.18) 0:51.69 0:48.75 +0:02.94
================================================================================
Event #24  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Waddell, Zachary (8.52) 0:19.53 0:19.50 +0:00.03
2nd Chang, Joey (7.36) 0:22.00 0:29.93 -0:07.93
3rd Dickstein, Tyler (7.37) 0:26.50 0:24.12 +0:02.38
4th Cousins, Liam (8.74) 0:28.06 0:27.09 +0:00.97
5th Digrado, Jared (7.49) 0:30.82 0:39.75 -0:08.93
6th Cheong, Ian (7.5) 0:32.09 0:28.00 +0:04.09
7th Abdulla, Altaf (7.93) 0:32.65
8th Loo, Kanoa (7.87) 0:32.69
9th Brewer, Michael (8.22) 0:33.91
10th Tran, Carden (7.8) 0:35.03 0:34.37 +0:00.66
11th Lee-Chu, Ryan (7.19) 0:36.90
12th Ha, Lance (8.5) 0:38.65
13th Cho, Andrew (7.47) 0:42.31
14th Denk, Jacob (7.57) 0:42.44 0:40.47 +0:01.97
================================================================================
Event #25  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kim, Claire (9.78) 0:19.66 0:21.40 -0:01.74
2nd Gupta, Suhaani (10.12) 0:44.78 0:38.54 +0:06.24
================================================================================
Event #26  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zollinger, Kento (10.27) 0:22.44 0:22.88 -0:00.44
2nd Chaudhary, Anirudh (10.2) 0:27.88 0:29.00 -0:01.12
3rd Brewer, Nolan (10.1) 0:35.53
================================================================================
Event #27  Girls  7&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lin, Sydney (7.88) 0:47.87 0:48.03 -0:00.16
2nd Harita, Elizabeth (7.85) 0:48.91 0:48.72 +0:00.19
3rd Bever, Milan (6.92) 0:55.10 0:52.41 +0:02.69
4th Lee, Annaka (7.25) 1:01.30 0:58.47 +0:02.83
5th Tahmasbi, Rodin (7.8) 1:08.84 1:07.90 +0:00.94
6th Giventer, Mia (5.99) 1:09.28 1:02.66 +0:06.62
7th Wakita, Jadyn (7.4) 1:10.22
8th Berg, Cassidy (7.64) 1:12.09 1:03.22 +0:08.87
9th Shamsnia, Ayla (5.83) 1:15.49
10th Chalupnik, Ryan (5.83) 1:17.00 1:12.94 +0:04.06
11th Narenthiran, Aarani (5.4) 1:21.00 1:27.22 -0:06.22
12th Riley, Alexia (6.68) 2:01.12 1:35.68 +0:25.44
================================================================================
Event #28  Boys  7&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ringhofer, Tyler (6.93) 0:46.03 0:46.66 -0:00.63
2nd Sumino, Cole (6.97) 1:01.63 0:56.94 +0:04.69
3rd Kamel, Jamie (6.12) 1:12.44
4th Lee-Chu, Ryan (7.19) 1:23.62
5th Wang, Evan (6.74) 1:23.75 1:12.10 +0:11.65
6th Herbrig, Grayson (5.05) 1:30.69 1:26.32 +0:04.37
================================================================================
Event #29  Girls  08-10  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kampfer, Morgan (9.61) 0:41.27
2nd Kim, Claire (9.78) 0:47.22
3rd Dickstein, Jenna (10.39) 0:48.41
4th Waddell, Charlotte (8.52) 0:49.38 0:49.97 -0:00.59
5th Kim, Donna (8.94) 0:50.03 0:49.93 +0:00.10
================================================================================
Event #30  Boys  08-10  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Waddell, Zachary (8.52) 0:40.88 0:40.16 +0:00.72
2nd Andersen, Christopher (9.01) 0:47.03 0:58.31 -0:11.28
3rd Chava, Rohan (8.98) 0:47.15 0:44.75 +0:02.40
4th Jones, Grace (9.09) 0:59.12
5th Cousins, Liam (8.74) 1:06.15 1:02.12 +0:04.03
================================================================================
Event #31  Girls  11-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Megan (11.4) 0:49.00 0:41.59 +0:07.41
================================================================================
Event #32  Boys  11-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Ethan (12.46) 0:47.71 0:43.35 +0:04.36
================================================================================
Event #33  Girls  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lee, Corina (7.96) 0:52.32
2nd Kampfer, Morgan (9.61) 1:24.57
3rd Harita, Elizabeth (7.85) 1:43.22 1:48.91 -0:05.69
4th Waddell, Charlotte (8.52) 1:49.94 1:47.03 +0:02.91
5th Bever, Milan (6.92) 1:54.03 1:56.16 -0:02.13
================================================================================
Event #34  Boys  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Waddell, Zachary (8.52) 1:27.15 1:25.10 +0:02.05
================================================================================
Event #35  Girls  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hagmann, Sophia (4.5) 1:08.78 1:11.68 -0:02.90
2nd Marar, Nidhii (4.99) 1:11.56 0:56.78 +0:14.78
3rd Scalzo, Ruby (4.46) 1:40.78 1:07.87 +0:32.91
4th Jones, Belle (4.62) 2:10.99
5th Cook, Isabella (3.44) 2:39.25
================================================================================
Event #36  Boys  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Touski, Shahab (4.96) 0:52.32 1:04.78 -0:12.46
2nd Hill, Troy (4.88) 1:07.15 0:54.41 +0:12.74
================================================================================
Event #37  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chang, Samantha (6.17) 0:27.57 0:47.19 -0:19.62
2nd Bever, Milan (6.92) 0:28.62 0:29.75 -0:01.13
3rd Scalzo, Ellie (6.47) 0:29.91 0:30.19 -0:00.28
4th Trinh, Sophia (6.75) 0:34.43 0:49.16 -0:14.73
5th Pearson, Alexandra (6.2) 0:34.72
6th Mackowiak, Katie (6.55) 0:37.03 0:39.34 -0:02.31
7th Giventer, Mia (5.99) 0:40.75 0:41.03 -0:00.28
8th Pannell, Naomi (6.97) 0:44.38 0:42.81 +0:01.57
9th Sadiq, Yana (6.58) 0:46.22 0:47.94 -0:01.72
10th Kailiponi, Ayla (5.3) 0:47.87 0:52.80 -0:04.93
11th Narenthiran, Aarani (5.4) 0:48.19 1:08.56 -0:20.37
12th Chalupnik, Ryan (5.83) 0:51.22 0:45.00 +0:06.22
13th Paidosh, Sydney (6.6) 0:53.88 0:49.75 +0:04.13
14th Riley, Alexia (6.68) 1:01.37 0:48.98 +0:12.39
15th Cook, Henna (6.4) 1:03.34 0:56.50 +0:06.84
16th Lobos, Victoria (6.48) 1:06.58
17th Berg, Sydney (5.8) 1:11.65 0:45.00 +0:26.65
================================================================================
Event #38  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ringhofer, Tyler (6.93) 0:22.31 0:24.63 -0:02.32
2nd Sumino, Cole (6.97) 0:34.69 0:35.54 -0:00.85
3rd Bravo, Adrian (6.32) 0:35.84 0:36.29 -0:00.45
4th Lin, Tyler (6.34) 0:42.66 0:39.75 +0:02.91
5th Anderson, Jack (6.45) 0:43.72 0:44.18 -0:00.46
6th Kamel, Jamie (6.12) 0:44.28 0:59.60 -0:15.32
7th Ku, Nathan (6.26) 0:47.50 0:55.90 -0:08.40
8th Hagerty, Ryan (5.95) 0:49.47 0:56.40 -0:06.93
9th Wang, Evan (6.74) 0:49.56 0:40.59 +0:08.97
10th Zollinger, Takeo (5.23) 0:51.29
11th Tobias, Will (6.54) 0:52.12 1:11.59 -0:19.47
12th Jones, James (6.96) 0:52.47
13th Smithlin, Ethan (6.66) 0:59.07 1:03.22 -0:04.15
14th Braunstein, Zane (6.49) 1:02.94 1:08.22 -0:05.28
15th Herbrig, Grayson (5.05) 1:08.35 1:00.09 +0:08.26
16th Tan, Andrew (6.3) 1:18.00 1:05.12 +0:12.88
17th Narenthiran, Nilan (5.4) 1:31.31 1:22.56 +0:08.75
================================================================================
Event #39  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Waddell, Charlotte (8.52) 0:26.06 0:24.69 +0:01.37
2nd Mackowiak, Lizzie (8.51) 0:28.28 0:28.37 -0:00.09
3rd Lee, Annaka (7.25) 0:30.27 0:30.41 -0:00.14
4th Andersen, Sophie (7.6) 0:32.16 0:37.81 -0:05.65
5th Wink, Madeline (7.87) 0:34.06 0:34.40 -0:00.34
6th Wakita, Jadyn (7.4) 0:34.34 0:32.93 +0:01.41
7th Zollinger, Akemi (7.56) 0:34.59 0:36.91 -0:02.32
8th Berg, Cassidy (7.64) 0:35.78 0:36.07 -0:00.29
9th Blyn, Danielle (7.46) 0:39.10 0:44.03 -0:04.93
10th Tahmasbi, Rodin (7.8) 0:45.85 0:52.37 -0:06.52
11th Tobias, Sophia (7.84) 0:54.77 0:48.03 +0:06.74
12th Shenoy, Ruthie (8.41) 1:11.97
================================================================================
Event #40  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Waddell, Zachary (8.52) 0:21.84 0:20.50 +0:01.34
2nd Dickstein, Tyler (7.37) 0:26.56 0:26.09 +0:00.47
3rd Chang, Joey (7.36) 0:29.28 0:36.00 -0:06.72
4th Elston, Tyler (7.98) 0:29.97 0:31.52 -0:01.55
5th Cheong, Ian (7.5) 0:32.44 0:32.55 -0:00.11
6th Elston, Sean (7.98) 0:32.47 0:37.57 -0:05.10
7th Cousins, Liam (8.74) 0:33.25 0:29.82 +0:03.43
8th Denk, Jacob (7.57) 0:35.94 0:39.94 -0:04.00
9th Digrado, Jared (7.49) 0:36.75 0:37.03 -0:00.28
10th Loo, Kanoa (7.87) 0:44.94
11th Nagasawa, Kanan (7.8) 0:45.11 0:42.10 +0:03.01
12th Nagasawa, Shoma (7.8) 1:00.28 0:55.25 +0:05.03
13th Byrd, Elijah (7.26) 1:15.32
14th Cho, Andrew (7.47) 1:30.12
================================================================================
Event #41  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kim, Claire (9.78) 0:29.12
2nd Gupta, Suhaani (10.12) 0:43.03 0:43.66 -0:00.63
================================================================================
Event #42  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zollinger, Kento (10.27) 0:24.93 0:26.44 -0:01.51
2nd Sadiq, Shayan (9.92) 0:25.93 0:27.25 -0:01.32
3rd Chaudhary, Anirudh (10.2) 0:30.04 0:27.99 +0:02.05
4th Lu, Eric (9.6) 0:33.75
================================================================================
Event #43  Girls  7&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Lin, Sydney (7.88) 0:51.88 1:02.19 -0:10.31
2nd Harita, Elizabeth (7.85) 0:56.00 0:53.97 +0:02.03
3rd Bever, Milan (6.92) 1:04.91 1:07.28 -0:02.37
4th Lee, Annaka (7.25) 1:07.00 1:00.75 +0:06.25
5th Berg, Cassidy (7.64) 1:21.84 1:19.25 +0:02.59
6th Wakita, Jadyn (7.4) 1:22.47
7th Giventer, Mia (5.99) 1:28.28 1:31.40 -0:03.12
8th Mackowiak, Katie (6.55) 1:28.38 1:29.78 -0:01.40
9th Li, Joi (7.01) 1:34.50 1:23.93 +0:10.57
10th Riley, Alexia (6.68) 2:19.77 2:29.22 -0:09.45
================================================================================
Event #44  Boys  7&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ringhofer, Tyler (6.93) 0:49.65 0:52.75 -0:03.10
2nd Elston, Tyler (7.98) 1:05.53 1:15.37 -0:09.84
3rd Elston, Sean (7.98) 1:12.28 1:18.53 -0:06.25
4th Bravo, Adrian (6.32) 1:13.85 1:16.68 -0:02.83
5th Sumino, Cole (6.97) 1:18.75 1:16.63 +0:02.12
6th Denk, Jacob (7.57) 1:20.22 1:28.12 -0:07.90
================================================================================
Event #45  Girls  08-10  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kim, Donna (8.94) 0:50.40 0:49.65 +0:00.75
2nd Waddell, Charlotte (8.52) 0:54.59 0:55.84 -0:01.25
3rd Kim, Claire (9.78) 0:56.81
4th Dickstein, Jenna (10.39) 0:59.34
5th Mackowiak, Lizzie (8.51) 1:05.79 1:03.97 +0:01.82
6th Li, Jen (8.58) 1:15.93 1:43.32 -0:27.39
================================================================================
Event #46  Boys  08-10  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Waddell, Zachary (8.52) 0:49.63 0:44.66 +0:04.97
2nd Andersen, Christopher (9.01) 0:51.22 0:52.91 -0:01.69
3rd Jones, Grace (9.09) 1:02.88
4th Cousins, Liam (8.74) 1:16.69 1:09.78 +0:06.91
================================================================================
Event #47  Girls  11-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Megan (11.4) 0:51.38 0:52.56 -0:01.18
2nd Bui, Sammie (11.32) 0:56.90 0:58.78 -0:01.88
================================================================================
Event #49  Girls  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kim, Donna (8.94) 1:49.23 1:50.15 -0:00.92
2nd Waddell, Charlotte (8.52) 2:01.03 1:55.66 +0:05.37
3rd Bever, Milan (6.92) 2:03.06 2:26.04 -0:22.98
4th Harita, Elizabeth (7.85) 2:05.13
5th Lee, Corina (7.96) 2:06.60
================================================================================
Event #50  Boys  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Ethan (12.46) 1:36.34
2nd Waddell, Zachary (8.52) 1:36.41 1:35.00 +0:01.41
3rd Andersen, Christopher (9.01) 1:48.41
================================================================================
Event #51  Girls  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kampfer, Morgan (9.61) 1:18.93
2nd Cheong, Megan (11.4) 1:25.16
3rd Harita, Elizabeth (7.85) 1:28.65 1:26.72 +0:01.93
4th Lin, Sydney (7.88) 1:33.46
5th Waddell, Charlotte (8.52) 1:33.56 1:36.38 -0:02.82
6th Bever, Milan (6.92) 1:38.00 1:43.90 -0:05.90
7th Kim, Claire (9.78) 1:38.31 1:41.28 -0:02.97
8th Lee, Corina (7.96) 1:40.31 1:34.19 +0:06.12
9th Li, Jen (8.58) 2:09.09 2:12.50 -0:03.41
10th Li, Joi (7.01) 2:32.97
================================================================================
Event #52  Boys  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Waddell, Zachary (8.52) 1:17.28 1:13.87 +0:03.41
2nd Cheong, Ethan (12.46) 1:23.69
3rd Andersen, Christopher (9.01) 1:27.97
4th Chava, Rohan (8.98) 1:30.38
================================================================================
Event #53  Girls  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hagmann, Sophia (4.5) 0:42.25 0:48.03 -0:05.78
2nd Hewitt, Jane (4.54) 0:43.41 0:42.44 +0:00.97
3rd Nishizaka, Maya (4.17) 0:44.54 0:47.13 -0:02.59
4th Marar, Nidhii (4.99) 0:46.66 0:46.16 +0:00.50
5th Mesina, Alexis (4.29) 0:50.43
6th Schechinger, Mutiara (4.67) 0:51.09 0:50.00 +0:01.09
7th Knisely, Brooke (3.69) 0:57.62 0:45.68 +0:11.94
8th Henderson, Chloe (4.17) 1:01.19 1:38.00 -0:36.81
9th Jones, Belle (4.62) 1:03.21
10th Scalzo, Ruby (4.46) 1:06.97 0:43.69 +0:23.28
11th Cook, Isabella (3.44) 1:11.84 1:07.51 +0:04.33
12th Bouzid, Louisa (4.45) 1:12.72 1:08.28 +0:04.44
13th Wiyanto, Lia (4.95) 1:13.22
14th Paidosh, Jenna (4.53) 1:16.28
15th Ra, Amelia (4.85) 1:16.47 1:00.78 +0:15.69
16th Callahan, Maeve (4.07) 1:19.78 0:51.00 +0:28.78
17th Devir, Vivienne (3.45) 1:20.49
18th Perez, Emalani (3.56) 1:35.65
19th Pannell, Maggie (3.38) 1:52.34
20th Hastings, Faith (3.41) 2:36.13
================================================================================
Event #54  Boys  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hill, Troy (4.88) 0:42.34 0:35.34 +0:07.00
2nd Touski, Shahab (4.96) 0:43.82 0:48.99 -0:05.17
3rd Diwanji, Aayan (4.91) 0:51.78 1:12.16 -0:20.38
4th Caramagno, Michael (4.21) 1:02.38
5th Henry, Ethan (3.8) 1:05.40
6th Baker, Nolan (4.01) 1:11.25 1:16.90 -0:05.65
7th Mao, Xavier (4.39) 1:18.97
8th Diwanji, Aahan (4.91) 1:34.47 1:24.91 +0:09.56
9th Shamsnia, Aydin (3.96) 1:40.68
10th Varga, Benedek (4.13) 1:43.06
================================================================================
Event #55  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Bever, Milan (6.92) 0:18.71 0:19.54 -0:00.83
2nd Trinh, Sophia (6.75) 0:22.44 0:30.66 -0:08.22
3rd Chang, Samantha (6.17) 0:23.10 0:31.75 -0:08.65
4th Scalzo, Ellie (6.47) 0:24.50 0:24.78 -0:00.28
5th Kao, Cassidy (6.36) 0:24.80
6th Pearson, Alexandra (6.2) 0:25.06
7th Sadiq, Yana (6.58) 0:28.50 0:31.90 -0:03.40
8th Paidosh, Sydney (6.6) 0:31.18 0:35.16 -0:03.98
9th Giventer, Mia (5.99) 0:31.81 0:30.09 +0:01.72
10th Mackowiak, Katie (6.55) 0:32.22 0:31.35 +0:00.87
11th Chava, Siya (5.25) 0:32.63 0:37.03 -0:04.40
12th Rosas, Jamie (6.98) 0:33.62
13th Ayromlou, Nour (5.65) 0:34.28 1:15.28 -0:41.00
14th Cook, Henna (6.4) 0:34.63 0:32.50 +0:02.13
15th Chalupnik, Ryan (5.83) 0:36.97 0:33.35 +0:03.62
16th Kailiponi, Ayla (5.3) 0:37.53 0:38.15 -0:00.62
17th Narenthiran, Aarani (5.4) 0:37.94 0:44.06 -0:06.12
18th Kamfar, Emily (5.2) 0:38.19 0:36.50 +0:01.69
19th Dang, Katie (5.33) 0:39.91 0:37.72 +0:02.19
20th Pannell, Naomi (6.97) 0:40.24 0:35.97 +0:04.27
21st Berg, Sydney (5.8) 0:41.94 0:48.60 -0:06.66
22nd Schafer, Iris (5.37) 0:45.30
23rd Riley, Alexia (6.68) 0:47.72 0:43.09 +0:04.63
24th Zomorodian, Leily (5.4) 0:49.18 0:38.12 +0:11.06
25th Kincaid, Mira (6.05) 0:49.56 0:43.16 +0:06.40
26th Holden, Nicolette (6.23) 0:50.15
27th Lobos, Victoria (6.48) 0:50.25 0:41.00 +0:09.25
28th Ma, Alicia (5.89) 0:52.87
29th Pannell, Daphne (5.44) 0:56.66 1:09.03 -0:12.37
30th Devir, Evelyn (5.29) 1:00.15
31st Ha, Ellie (5.82) 1:10.18
32nd Narsina, Manasi (5.69) 1:12.47 0:56.00 +0:16.47
33rd Keshishian, Talar (6) 1:20.69 0:58.34 +0:22.35
34th Payyapilly, Megan (5.22) 1:21.93 0:47.56 +0:34.37
================================================================================
Event #56  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ringhofer, Tyler (6.93) 0:16.15 0:16.88 -0:00.73
2nd Sumino, Cole (6.97) 0:19.35 0:24.12 -0:04.77
3rd Bravo, Adrian (6.32) 0:27.75 0:27.35 +0:00.40
4th Kamel, Jamie (6.12) 0:28.32 0:26.69 +0:01.63
5th Wang, Evan (6.74) 0:29.30 0:25.35 +0:03.95
6th Ku, Nathan (6.26) 0:29.44 0:36.69 -0:07.25
7th Lin, Tyler (6.34) 0:31.00 0:28.58 +0:02.42
8th Anderson, Jack (6.45) 0:37.69 0:34.25 +0:03.44
9th Digrado, Hudson (6.33) 0:37.97 0:57.25 -0:19.28
10th Zollinger, Takeo (5.23) 0:38.85 0:51.25 -0:12.40
11th Knisely, Ethan (5.38) 0:39.37 0:36.21 +0:03.16
12th Braunstein, Zane (6.49) 0:40.19 0:44.25 -0:04.06
13th Jones, James (6.96) 0:42.04
14th Ahmad, Yaqoub (6.87) 0:42.50
15th Pettit, Steven (5.81) 0:43.18 1:02.89 -0:19.71
16th Smithlin, Ethan (6.66) 0:44.31 0:48.03 -0:03.72
17th Tan, Andrew (6.3) 0:45.56 0:47.96 -0:02.40
18th Mcguirk, Matthew (5.25) 0:46.50
19th Hagerty, Ryan (5.95) 0:50.72 0:36.94 +0:13.78
20th Tobias, Will (6.54) 0:56.31 0:56.12 +0:00.19
21st Callahan, Aidan (5.68) 0:58.65 1:08.00 -0:09.35
22nd Dargert, Lucas (6.91) 0:58.91
23rd Ramasubramanian, Kapil (5.41) 0:59.55
24th Le, Cody (5.33) 1:13.12
25th Gadhia, Devan (5.06) 1:20.62 1:28.56 -0:07.94
26th Deleon, Alex (5.07) 1:23.28
27th Narenthiran, Nilan (5.4) 1:27.79 1:07.10 +0:20.69
28th Beckman, Bode (5.41) 2:38.02
================================================================================
Event #57  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mackowiak, Lizzie (8.51) 0:18.69 0:18.59 +0:00.10
2nd Waddell, Charlotte (8.52) 0:19.75 0:19.72 +0:00.03
3rd Kim, Donna (8.94) 0:19.88 0:19.31 +0:00.57
4th Wakita, Jadyn (7.4) 0:21.25 0:22.37 -0:01.12
5th Wink, Madeline (7.87) 0:21.54 0:22.91 -0:01.37
6th Lee, Annaka (7.25) 0:23.09 0:22.21 +0:00.88
7th Tahmasbi, Rodin (7.8) 0:23.19 0:25.07 -0:01.88
8th Andersen, Sophie (7.6) 0:24.28 0:25.57 -0:01.29
9th Blyn, Danielle (7.46) 0:27.81 0:31.38 -0:03.57
10th Berg, Cassidy (7.64) 0:30.47 0:30.88 -0:00.41
11th Deleon, Jocelyn (7.24) 0:36.00
12th Shenoy, Ruthie (8.41) 0:40.96
13th Tobias, Sophia (7.84) 0:44.12
14th Gulhane, Nirjara (7.18) 0:44.81 0:50.84 -0:06.03
================================================================================
Event #58  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Waddell, Zachary (8.52) 0:15.97 0:15.50 +0:00.47
2nd Chang, Joey (7.36) 0:18.65 0:25.94 -0:07.29
3rd Dickstein, Tyler (7.37) 0:19.19 0:18.22 +0:00.97
4th Cousins, Liam (8.74) 0:25.41 0:20.28 +0:05.13
5th Abdulla, Altaf (7.93) 0:25.91
6th Digrado, Jared (7.49) 0:27.37 0:30.25 -0:02.88
7th Cheong, Ian (7.5) 0:27.53 0:25.44 +0:02.09
8th Elston, Tyler (7.98) 0:27.78 0:29.38 -0:01.60
9th Tran, Carden (7.8) 0:32.47 0:33.25 -0:00.78
10th Elston, Sean (7.98) 0:32.53 0:33.81 -0:01.28
11th Lee-Chu, Ryan (7.19) 0:34.57
12th Denk, Jacob (7.57) 0:35.28 0:38.99 -0:03.71
13th Ha, Lance (8.5) 0:36.92
14th Nagasawa, Kanan (7.8) 0:36.93 0:35.09 +0:01.84
15th Loo, Kanoa (7.87) 0:39.31
16th Byrd, Elijah (7.26) 0:45.78
17th Nagasawa, Shoma (7.8) 0:48.58 0:42.19 +0:06.39
18th Cho, Andrew (7.47) 0:55.33
19th Gupta, Rohun (7.43) 1:19.41 1:43.69 -0:24.28
================================================================================
Event #59  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kim, Claire (9.78) 0:17.59 0:18.13 -0:00.54
2nd Gupta, Suhaani (10.12) 0:32.59 0:32.41 +0:00.18
================================================================================
Event #60  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Zollinger, Kento (10.27) 0:18.07 0:18.16 -0:00.09
2nd Sadiq, Shayan (9.92) 0:20.03 0:20.78 -0:00.75
3rd Chaudhary, Anirudh (10.2) 0:20.34 0:22.38 -0:02.04
================================================================================
Event #61  Girls  7&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Harita, Elizabeth (7.85) 0:39.96 0:39.53 +0:00.43
2nd Lin, Sydney (7.88) 0:41.59 0:43.03 -0:01.44
3rd Bever, Milan (6.92) 0:42.78 0:46.56 -0:03.78
4th Zollinger, Akemi (7.56) 0:56.13
5th Mackowiak, Katie (6.55) 0:58.59 1:10.53 -0:11.94
6th Lee, Annaka (7.25) 0:59.83 0:53.69 +0:06.14
7th Tahmasbi, Rodin (7.8) 0:59.97 1:01.16 -0:01.19
8th Berg, Cassidy (7.64) 1:13.22 1:13.25 -0:00.03
9th Chava, Siya (5.25) 1:14.68 1:20.16 -0:05.48
10th Kailiponi, Ayla (5.3) 1:25.16
11th Chalupnik, Ryan (5.83) 1:25.41 1:21.12 +0:04.29
12th Shamsnia, Ayla (5.83) 1:31.55
13th Narenthiran, Aarani (5.4) 1:36.75
================================================================================
Event #62  Boys  7&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ringhofer, Tyler (6.93) 0:36.59 0:38.40 -0:01.81
2nd Dickstein, Tyler (7.37) 0:44.75
3rd Sumino, Cole (6.97) 0:46.40 0:50.78 -0:04.38
4th Cheong, Ian (7.5) 1:01.59 0:57.38 +0:04.21
5th Elston, Tyler (7.98) 1:07.62 1:06.88 +0:00.74
6th Wang, Evan (6.74) 1:08.10 0:59.53 +0:08.57
7th Lin, Tyler (6.34) 1:11.50
8th Elston, Sean (7.98) 1:12.32 1:30.28 -0:17.96
9th Kamel, Jamie (6.12) 1:14.29
10th Lee-Chu, Ryan (7.19) 1:18.82
================================================================================
Event #63  Girls  08-10  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kim, Claire (9.78) 0:41.97
2nd Dickstein, Jenna (10.39) 0:42.00
3rd Waddell, Charlotte (8.52) 0:44.10 0:44.84 -0:00.74
4th Mackowiak, Lizzie (8.51) 0:45.22 0:44.75 +0:00.47
5th Kim, Donna (8.94) 0:45.38 0:42.06 +0:03.32
================================================================================
Event #64  Boys  08-10  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Waddell, Zachary (8.52) 0:34.97 0:33.53 +0:01.44
2nd Andersen, Christopher (9.01) 0:40.07 0:41.56 -0:01.49
3rd Zollinger, Kento (10.27) 0:42.75 0:44.86 -0:02.11
4th Brewer, Nolan (10.1) 0:56.13
5th Brewer, Michael (8.22) 1:01.44
6th Cousins, Liam (8.74) 1:02.09 0:57.63 +0:04.46
7th Jones, Grace (9.09) 1:03.50
================================================================================
Event #65  Girls  11-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Megan (11.4) 0:37.97 0:38.68 -0:00.71
2nd Bui, Sammie (11.32) 0:40.94 0:45.13 -0:04.19
================================================================================
Event #66  Boys  11-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Ethan (12.46) 0:36.53 0:36.41 +0:00.12
2nd Brewer, Maxwell (12.85) 0:54.81