March 31, 2012

3/31/2012  Swim Competition
Total Participants Checked-In : 116
Event #1  Girls  Open  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kampfer, Morgan (9.69) 1:27.41
2nd Cheong, Megan (11.48) 1:34.81 1:37.22 -0:02.41
3rd Dickstein, Jenna (10.46) 1:40.00 1:42.94 -0:02.94
================================================================================
Event #2  Boys  Open  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Becker, Matt (9.35) 1:23.63 1:24.60 -0:00.97
2nd Cheong, Ethan (12.53) 1:29.66 1:25.50 +0:04.16
3rd Fitt, Thomas (9.8) 1:39.53 1:35.62 +0:03.91
4th Kim, Benjamin (10.02) 1:58.06
================================================================================
Event #3  Girls  4&U  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kerr, Kendry (4.75) 1:16.56
2nd Cook, Isabella (3.51) 1:27.07
3rd Mesina, Alexis (4.36) 1:37.57
================================================================================
Event #4  Boys  4&U  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sumino, Brandon (4.59) 1:04.79
================================================================================
Event #5  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kerr, Henley (5.93) 0:23.75
2nd De los santos, Jade (6.61) 0:39.72 0:50.36 -0:10.64
3rd Giventer, Mia (6.07) 0:40.22 0:37.85 +0:02.37
4th Kim, Madeleine (6.88) 0:42.06
5th Kailiponi, Ayla (5.38) 0:48.68 0:45.59 +0:03.09
6th Narenthiran, Aarani (5.48) 0:52.66 0:54.38 -0:01.72
7th Qiao, Angelina (6.24) 0:54.13 1:00.71 -0:06.58
8th Kamfar, Emily (5.28) 0:57.25
================================================================================
Event #6  Boys  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Fitt, Joseph (6.97) 0:30.78 0:24.25 +0:06.53
2nd Fritz, Robbie (6.86) 0:34.88 0:39.06 -0:04.18
3rd Leach, Troy (5.91) 0:36.81
4th Hughes, Benjamin (6.67) 0:40.13 0:40.13
5th Dunne, Jimmy (5.65) 0:51.22 0:38.40 +0:12.82
================================================================================
Event #7  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Magwood, Riley (8.55) 0:19.25 0:20.84 -0:01.59
2nd Nandakumar, Anika (7.26) 0:32.72 0:36.25 -0:03.53
3rd Berg, Cassidy (7.71) 0:34.03 0:36.44 -0:02.41
4th Tanasescu, Semiramis (7.97) 0:36.94 0:35.38 +0:01.56
================================================================================
Event #8  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ringhofer, Tyler (7) 0:18.94 0:17.91 +0:01.03
2nd Leach, Bryce (8.59) 0:20.00 0:19.15 +0:00.85
3rd Chang, Joey (7.44) 0:20.35 0:24.75 -0:04.40
5th Sumino, Cole (7.05) 0:30.09 0:34.85 -0:04.76
6th Keller, Nicolas (7.64) 0:34.94 0:34.97 -0:00.03
7th Cheong, Ian (7.57) 0:37.48 0:32.56 +0:04.92
================================================================================
Event #9  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kim, Claire (9.86) 0:21.09
================================================================================
Event #10  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Fitt, Thomas (9.8) 0:20.18 0:18.81 +0:01.37
================================================================================
Event #11  Girls  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tahmasbi, Rodin (7.88) 1:09.44 1:23.78 -0:14.34
2nd Berg, Cassidy (7.71) 1:32.25
================================================================================
Event #12  Boys  7&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ringhofer, Tyler (7) 0:48.71 0:43.59 +0:05.12
================================================================================
Event #13  Girls  08-10  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Dickstein, Jenna (10.46) 0:49.93
================================================================================
Event #14  Boys  08-10  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Becker, Matt (9.35) 0:37.81 0:37.81
2nd Leach, Bryce (8.59) 1:01.56 0:53.71 +0:07.85
3rd Kim, Benjamin (10.02) 1:03.50
================================================================================
Event #15  Girls  11-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Megan (11.48) 0:46.75 0:49.43 -0:02.68
================================================================================
Event #16  Boys  11-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Ethan (12.53) 0:42.28 0:40.94 +0:01.34
================================================================================
Event #17  Girls  Open  100yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kampfer, Morgan (9.69) 1:25.94
================================================================================
Event #18  Boys  Open  100yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Becker, Matt (9.35) 1:28.87 1:33.87 -0:05.00
================================================================================
Event #19  Girls  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kashima, Kenna (4.96) 0:36.91
2nd Schechinger, Mutiara (4.75) 0:42.75 0:51.19 -0:08.44
3rd Henderson, Chloe (4.25) 0:50.84 0:49.78 +0:01.06
4th Mesina, Alexis (4.36) 1:00.37 1:01.50 -0:01.13
5th Galipeau, Grace (4.44) 1:01.06
6th Walker, MacKenzi (2.8) 1:03.69 0:56.63 +0:07.06
7th Cook, Isabella (3.51) 1:09.28 1:10.69 -0:01.41
8th Wynn, Zoe (4.62) 1:12.34
9th Kerr, Kendry (4.75) 1:13.97
================================================================================
Event #20  Boys  4&U  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sumino, Brandon (4.59) 0:47.34 0:42.31 +0:05.03
2nd Margolis, Isaac (4.61) 1:01.22
3rd Ip, Lucas (4.58) 1:01.28
4th Henry, Ethan (3.88) 1:03.09
5th Diwanji, Aayan (4.98) 1:08.44 1:18.53 -0:10.09
6th Diwanji, Aahan (4.98) 1:08.50 1:09.18 -0:00.68
7th Yee, Micah (4.12) 1:11.66
8th Baker, Nolan (4.09) 1:12.47 1:23.44 -0:10.97
9th Mao, Xavier (4.47) 1:16.66 1:24.22 -0:07.56
================================================================================
Event #21  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chang, Samantha (6.25) 0:29.78 0:31.40 -0:01.62
2nd Reid, Julia (6.8) 0:32.03 0:32.72 -0:00.69
3rd De los santos, Jade (6.61) 0:32.82 0:37.04 -0:04.22
4th Keller, Lara (5.87) 0:33.88 0:34.25 -0:00.37
5th Das, Ayushi (6.88) 0:34.53 0:35.87 -0:01.34
6th Giventer, Mia (6.07) 0:35.50 0:30.50 +0:05.00
7th Narenthiran, Aarani (5.48) 0:36.19 0:36.41 -0:00.22
8th Kamfar, Emily (5.28) 0:37.60 0:38.62 -0:01.02
9th De los santos, Hyli (5.53) 0:38.22 0:38.94 -0:00.72
10th Kim, Madeleine (6.88) 0:38.43
11th Kao, Cassidy (6.44) 0:39.28 0:38.56 +0:00.72
12th Ma, Alicia (5.97) 0:39.84
13th Lobos, Victoria (6.55) 0:40.63 0:39.25 +0:01.38
14th Marar, Nidhii (5.07) 0:41.84 0:47.63 -0:05.79
15th Kailiponi, Ayla (5.38) 0:46.19 0:37.25 +0:08.94
16th Berg, Sydney (5.87) 0:48.34 0:38.28 +0:10.06
17th Kincaid, Mira (6.13) 0:50.06 1:20.41 -0:30.35
18th Schafer, Iris (5.44) 0:52.28
19th Ferguson, Hayley (5.27) 0:57.10 1:17.19 -0:20.09
================================================================================
Event #22  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Hughes, Benjamin (6.67) 0:28.60 0:34.53 -0:05.93
2nd Fitt, Joseph (6.97) 0:30.22 0:28.81 +0:01.41
3rd Anderson, Jack (6.53) 0:31.13 0:37.91 -0:06.78
4th Leach, Troy (5.91) 0:32.78 0:29.47 +0:03.31
5th Dunne, Jimmy (5.65) 0:33.06 0:34.50 -0:01.44
6th Soong, Dylan (6.31) 0:38.56 0:37.09 +0:01.47
7th Fritz, Robbie (6.86) 0:42.13 0:34.87 +0:07.26
8th Mcguirk, Matthew (5.33) 0:47.50 0:51.97 -0:04.47
9th Grier, Breckin (5.58) 0:47.75
10th Pettit, Steven (5.89) 0:49.87 0:53.50 -0:03.63
11th Digrado, Hudson (6.41) 0:51.12 0:45.29 +0:05.83
12th Pisoncik, Samuel (6.27) 0:52.85
13th Narenthiran, Nilan (5.48) 0:53.13 0:56.87 -0:03.74
14th Brewer, Aiden (6.54) 1:05.32
15th Ramasubramanian, Kapil (5.49) 1:33.00 1:31.89 +0:01.11
================================================================================
Event #23  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Magwood, Riley (8.55) 0:24.81 0:24.09 +0:00.72
2nd Tjia, Julia (7.72) 0:28.82 0:26.94 +0:01.88
4th Nandakumar, Anika (7.26) 0:31.58 0:34.07 -0:02.49
5th Tanasescu, Semiramis (7.97) 0:34.28 0:32.44 +0:01.84
6th Hanson, Abbi (8.41) 0:38.22
7th Berg, Cassidy (7.71) 0:38.38 0:29.85 +0:08.53
8th Carpenter, Cali (7.67) 0:42.47
================================================================================
Event #24  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ringhofer, Tyler (7) 0:21.62 0:20.72 +0:00.90
2nd Chang, Joey (7.44) 0:21.85 0:22.00 -0:00.15
3rd Cousins, Liam (8.81) 0:23.81 0:27.09 -0:03.28
4th Keller, Nicolas (7.64) 0:25.19 0:26.97 -0:01.78
6th Leach, Bryce (8.59) 0:26.78 0:23.09 +0:03.69
7th Sumino, Cole (7.05) 0:26.97 0:27.25 -0:00.28
8th Loo, Kanoa (7.95) 0:31.97 0:32.69 -0:00.72
9th Digrado, Jared (7.56) 0:32.18 0:30.82 +0:01.36
10th Cheong, Ian (7.57) 0:32.59 0:28.00 +0:04.59
11th Tran, Carden (7.87) 0:35.03 0:34.37 +0:00.66
12th Tran, Logan (7.96) 0:36.85
13th Carpenter, Caden (7.31) 0:41.88
14th Cho, Andrew (7.54) 0:50.78 0:42.31 +0:08.47
15th Bayan, Aaron (8.4) 0:54.22 1:04.56 -0:10.34
================================================================================
Event #25  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kim, Claire (9.86) 0:22.22 0:19.66 +0:02.56
2nd Kerr, Trinity (10.03) 0:23.38
================================================================================
Event #26  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Fitt, Thomas (9.8) 0:19.81 0:19.85 -0:00.04
2nd Hanson, Aidan (10.14) 0:36.35
================================================================================
Event #27  Girls  7&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tjia, Julia (7.72) 1:04.94 1:06.59 -0:01.65
2nd Tahmasbi, Rodin (7.88) 1:09.50 1:07.90 +0:01.60
3rd Berg, Cassidy (7.71) 1:10.03 1:03.22 +0:06.81
4th Narenthiran, Aarani (5.48) 1:21.00 1:21.00
================================================================================
Event #28  Boys  7&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ringhofer, Tyler (7) 0:46.72 0:46.03 +0:00.69
2nd Sumino, Cole (7.05) 0:57.44 0:56.94 +0:00.50
3rd Cheong, Ian (7.57) 1:01.69
4th Keller, Nicolas (7.64) 1:01.91 1:09.97 -0:08.06
================================================================================
Event #29  Girls  08-10  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Dickstein, Jenna (10.46) 0:47.44 0:48.41 -0:00.97
2nd Kim, Claire (9.86) 1:03.84 0:47.22 +0:16.62
================================================================================
Event #30  Boys  08-10  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Becker, Matt (9.35) 0:39.28 0:41.03 -0:01.75
2nd Fitt, Thomas (9.8) 0:43.47 0:41.10 +0:02.37
3rd Leach, Bryce (8.59) 0:58.19 0:50.53 +0:07.66
4th Kim, Benjamin (10.02) 0:58.56
5th Brewer, Michael (8.29) 1:05.19
================================================================================
Event #31  Girls  11-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Megan (11.48) 0:50.22 0:41.59 +0:08.63
2nd Bui, Sammie (11.4) 0:50.78
================================================================================
Event #32  Boys  11-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Ethan (12.53) 0:44.12 0:43.35 +0:00.77
================================================================================
Event #33  Girls  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kampfer, Morgan (9.69) 1:28.66 1:24.57 +0:04.09
================================================================================
Event #34  Boys  Open  100yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Leach, Bryce (8.59) 2:14.25 2:04.83 +0:09.42
================================================================================
Event #35  Girls  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Mesina, Alexis (4.36) 1:07.75
2nd Cook, Isabella (3.51) 2:02.18 2:39.25 -0:37.07
3rd Walker, MacKenzi (2.8) 2:23.56
================================================================================
Event #36  Boys  4&U  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sumino, Brandon (4.59) 0:57.62
================================================================================
Event #37  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chang, Samantha (6.25) 0:27.78 0:27.57 +0:00.21
2nd Kerr, Henley (5.93) 0:29.13
3rd Reid, Julia (6.8) 0:37.15 0:48.09 -0:10.94
4th Kim, Madeleine (6.88) 0:44.75
5th De los santos, Jade (6.61) 0:49.66 0:49.40 +0:00.26
6th Giventer, Mia (6.07) 0:51.87 0:40.75 +0:11.12
7th De los santos, Hyli (5.53) 0:52.03 0:58.00 -0:05.97
8th Lobos, Victoria (6.55) 0:53.09 1:06.58 -0:13.49
9th Das, Ayushi (6.88) 0:54.50 1:15.97 -0:21.47
10th Kailiponi, Ayla (5.38) 0:56.22 0:47.87 +0:08.35
11th Keller, Lara (5.87) 0:58.72 0:50.78 +0:07.94
12th Narenthiran, Aarani (5.48) 0:59.63 0:48.19 +0:11.44
13th Qiao, Angelina (6.24) 0:59.68 0:53.25 +0:06.43
14th Kamfar, Emily (5.28) 1:04.53
15th Berg, Sydney (5.87) 1:05.31 0:45.00 +0:20.31
16th Ferguson, Hayley (5.27) 1:09.09 1:17.41 -0:08.32
17th Marar, Nidhii (5.07) 1:11.81 0:56.78 +0:15.03
18th Wiyanto, Lia (5.02) 1:13.60
================================================================================
Event #38  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Fitt, Joseph (6.97) 0:26.81 0:26.81
2nd Anderson, Jack (6.53) 0:31.60 0:43.72 -0:12.12
3rd Fritz, Robbie (6.86) 0:40.72 0:32.81 +0:07.91
4th Hughes, Benjamin (6.67) 0:46.25 0:44.28 +0:01.97
5th Dunne, Jimmy (5.65) 0:52.56 0:47.53 +0:05.03
6th Hagerty, Ryan (6.02) 0:56.72 0:49.47 +0:07.25
7th Mcguirk, Matthew (5.33) 0:56.85
8th Soong, Dylan (6.31) 1:01.94
9th Pettit, Steven (5.89) 1:04.59
10th Narenthiran, Nilan (5.48) 1:12.19 1:22.56 -0:10.37
11th Leach, Troy (5.91) 1:18.71 1:01.41 +0:17.30
================================================================================
Event #39  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tanasescu, Semiramis (7.97) 0:33.96 0:26.68 +0:07.28
2nd Tjia, Julia (7.72) 0:37.44 0:36.25 +0:01.19
3rd Tahmasbi, Rodin (7.88) 0:39.00 0:45.85 -0:06.85
4th Berg, Cassidy (7.71) 0:43.16 0:35.78 +0:07.38
5th Nandakumar, Anika (7.26) 0:47.15 0:37.68 +0:09.47
================================================================================
Event #40  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ringhofer, Tyler (7) 0:23.55 0:22.31 +0:01.24
2nd Leach, Bryce (8.59) 0:24.96 0:24.13 +0:00.83
4th Chang, Joey (7.44) 0:27.28 0:29.28 -0:02.00
5th Cousins, Liam (8.81) 0:28.75 0:29.82 -0:01.07
6th Keller, Nicolas (7.64) 0:32.03 0:32.19 -0:00.16
7th Sumino, Cole (7.05) 0:35.93 0:34.69 +0:01.24
8th Loo, Kanoa (7.95) 0:36.81 0:44.94 -0:08.13
9th Digrado, Jared (7.56) 0:39.13 0:36.75 +0:02.38
10th Brewer, Michael (8.29) 0:39.32
11th Bayan, Aaron (8.4) 0:56.03
12th Cho, Andrew (7.54) 1:19.94 1:30.12 -0:10.18
================================================================================
Event #41  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kim, Claire (9.86) 0:26.90 0:29.12 -0:02.22
================================================================================
Event #42  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Fitt, Thomas (9.8) 1:02.50 0:24.35 +0:38.15
2nd Brewer, Nolan (10.18) 1:18.22
================================================================================
Event #43  Girls  7&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Tanasescu, Semiramis (7.97) 1:11.21 1:05.38 +0:05.83
2nd Berg, Cassidy (7.71) 1:30.75 1:19.25 +0:11.50
3rd Tjia, Julia (7.72) 1:33.65
4th Giventer, Mia (6.07) 1:35.28 1:28.28 +0:07.00
5th Kailiponi, Ayla (5.38) 1:49.68
================================================================================
Event #44  Boys  7&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Ringhofer, Tyler (7) 0:51.66 0:49.65 +0:02.01
2nd Fitt, Joseph (6.97) 1:03.43
3rd Keller, Nicolas (7.64) 1:06.16 1:13.94 -0:07.78
4th Sumino, Cole (7.05) 1:15.03 1:16.63 -0:01.60
5th Cheong, Ian (7.57) 1:15.56
================================================================================
Event #45  Girls  08-10  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Dickstein, Jenna (10.46) 0:57.16 0:59.34 -0:02.18
2nd Kim, Claire (9.86) 0:59.13 0:56.81 +0:02.32
================================================================================
Event #46  Boys  08-10  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Becker, Matt (9.35) 0:52.00 0:50.13 +0:01.87
2nd Cousins, Liam (8.81) 1:03.87 1:09.78 -0:05.91
3rd Kim, Benjamin (10.02) 1:06.81
4th Leach, Bryce (8.59) 1:09.25 0:58.72 +0:10.53
================================================================================
Event #47  Girls  11-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Megan (11.48) 0:50.78 0:51.38 -0:00.60
2nd Bui, Sammie (11.4) 0:57.50 0:56.90 +0:00.60
================================================================================
Event #48  Boys  11-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Ethan (12.53) 0:43.03 0:42.09 +0:00.94
2nd Brewer, Maxwell (12.93) 1:13.50
================================================================================
Event #49  Girls  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kampfer, Morgan (9.69) 1:47.06
2nd Cheong, Megan (11.48) 1:56.68
3rd Tanasescu, Semiramis (7.97) 2:25.06 2:20.84 +0:04.22
================================================================================
Event #50  Boys  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Ethan (12.53) 1:35.43 1:36.34 -0:00.91
================================================================================
Event #51  Girls  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kampfer, Morgan (9.69) 1:21.03 1:18.93 +0:02.10
2nd Cheong, Megan (11.48) 1:25.84 1:25.16 +0:00.68
3rd Kim, Claire (9.86) 1:32.75 1:38.31 -0:05.56
================================================================================
Event #52  Boys  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Becker, Matt (9.35) 1:12.09 1:14.31 -0:02.22
2nd Cheong, Ethan (12.53) 1:21.93 1:23.69 -0:01.76
3rd Leach, Bryce (8.59) 1:55.19
================================================================================
Event #53  Girls  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kashima, Kenna (4.96) 0:37.18
2nd Mesina, Alexis (4.36) 0:41.22 0:50.43 -0:09.21
3rd Wynn, Zoe (4.62) 0:47.59
4th Schechinger, Mutiara (4.75) 0:53.53 0:50.00 +0:03.53
5th Henderson, Chloe (4.25) 0:55.28 1:01.19 -0:05.91
6th Galipeau, Grace (4.44) 0:56.06
7th Walker, MacKenzi (2.8) 1:03.91 1:04.91 -0:01.00
8th Jin, Claire (4.43) 1:06.06
9th Dang, Makenna (4.99) 1:11.97
10th Kim, Holly (4.66) 1:15.59
11th Cook, Isabella (3.51) 1:15.72 1:07.51 +0:08.21
12th Perez, Emalani (3.63) 1:17.19 1:35.65 -0:18.46
13th Chavez, Abigail (3.77) 1:40.94
14th Wainberg, Evan (3.57) 2:07.60
15th Hastings, Faith (3.49) 2:15.25 2:36.13 -0:20.88
================================================================================
Event #54  Boys  4&U  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Sumino, Brandon (4.59) 0:42.47 0:41.87 +0:00.60
2nd Margolis, Isaac (4.61) 0:49.97
3rd Diwanji, Aahan (4.98) 0:55.72 1:24.91 -0:29.19
4th Diwanji, Aayan (4.98) 0:56.93 0:51.78 +0:05.15
5th Baker, Nolan (4.09) 1:09.25 1:11.25 -0:02.00
6th Henry, Ethan (3.88) 1:11.22 1:05.40 +0:05.82
7th Mao, Xavier (4.47) 1:20.59 1:18.97 +0:01.62
8th Yee, Micah (4.12) 1:20.66
9th Mangalekar, Aaryan (4.17) 1:40.82
10th Eldridge, Pierce (4.77) 1:42.78
================================================================================
Event #55  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chang, Samantha (6.25) 0:20.46 0:23.10 -0:02.64
2nd Kashima, Kayla (6.98) 0:22.97 0:32.93 -0:09.96
3rd Reid, Julia (6.8) 0:30.37 0:31.75 -0:01.38
4th Das, Ayushi (6.88) 0:32.29 0:39.34 -0:07.05
5th Kim, Madeleine (6.88) 0:32.82
6th Giventer, Mia (6.07) 0:34.50 0:30.09 +0:04.41
7th De los santos, Jade (6.61) 0:34.59 0:33.63 +0:00.96
8th Narenthiran, Aarani (5.48) 0:35.05 0:37.94 -0:02.89
9th Kailiponi, Ayla (5.38) 0:35.26 0:37.53 -0:02.27
10th Ma, Alicia (5.97) 0:39.63 0:52.87 -0:13.24
11th De los santos, Hyli (5.53) 0:39.75 0:38.38 +0:01.37
12th Lobos, Victoria (6.55) 0:39.78 0:41.00 -0:01.22
13th Riley, Alexia (6.59) 0:40.25 0:43.09 -0:02.84
14th Kamfar, Emily (5.28) 0:40.47 0:36.50 +0:03.97
15th Wiyanto, Lia (5.02) 0:41.03 1:13.22 -0:32.19
16th Keller, Lara (5.87) 0:41.44 0:37.50 +0:03.94
17th Marar, Nidhii (5.07) 0:43.35 0:46.16 -0:02.81
18th Berg, Sydney (5.87) 0:43.97 0:41.94 +0:02.03
19th Kincaid, Mira (6.13) 0:44.91 0:43.16 +0:01.75
20th Schafer, Iris (5.44) 0:45.50 0:45.30 +0:00.20
21st Ferguson, Hayley (5.27) 0:48.22 0:59.65 -0:11.43
22nd Tamang, Lizzie (5.4) 0:48.26 1:09.12 -0:20.86
23rd Kao, Cassidy (6.44) 0:49.13 0:44.80 +0:04.33
24th Wu, Ruth (6.07) 0:52.40
================================================================================
Event #56  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Fitt, Joseph (6.97) 0:23.66 0:22.60 +0:01.06
2nd Anderson, Jack (6.53) 0:27.62 0:34.25 -0:06.63
3rd Leach, Troy (5.91) 0:28.84 0:30.59 -0:01.75
4th Hughes, Benjamin (6.67) 0:32.00 0:30.94 +0:01.06
5th Dunne, Jimmy (5.65) 0:33.90 0:35.72 -0:01.82
6th Fritz, Robbie (6.86) 0:38.56 0:31.97 +0:06.59
7th Hagerty, Ryan (6.02) 0:39.38 0:36.94 +0:02.44
8th Soong, Dylan (6.31) 0:41.47 0:43.19 -0:01.72
9th Grier, Breckin (5.58) 0:48.15
10th Digrado, Hudson (6.41) 0:49.16 0:37.97 +0:11.19
11th Pettit, Steven (5.89) 0:49.47 0:43.18 +0:06.29
12th Garimella, Tarush (5.86) 0:50.59
12th Mcguirk, Matthew (5.33) 0:50.59 0:46.50 +0:04.09
14th Ramasubramanian, Kapil (5.49) 0:58.16 0:59.55 -0:01.39
15th Narenthiran, Nilan (5.48) 1:00.37 1:07.10 -0:06.73
16th Beckman, Bode (5.49) 1:08.56 2:38.02 -1:29.46
17th Konkimalla, Rishabh (5.75) 1:44.59
================================================================================
Event #57  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Magwood, Riley (8.55) 0:17.65 0:19.09 -0:01.44
2nd Tahmasbi, Rodin (7.88) 0:22.69 0:23.19 -0:00.50
3rd Tjia, Julia (7.72) 0:28.09 0:29.91 -0:01.82
4th Tanasescu, Semiramis (7.97) 0:31.81 0:28.75 +0:03.06
5th Berg, Cassidy (7.71) 0:34.31 0:30.47 +0:03.84
6th Carpenter, Cali (7.67) 0:38.47
================================================================================
Event #58  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Leach, Bryce (8.59) 0:17.25 0:17.87 -0:00.62
2nd Chang, Joey (7.44) 0:17.37 0:18.65 -0:01.28
4th Cousins, Liam (8.81) 0:22.32 0:20.28 +0:02.04
5th Sumino, Cole (7.05) 0:23.75 0:19.35 +0:04.40
6th Brewer, Michael (8.29) 0:25.63
7th Cheong, Ian (7.57) 0:25.72 0:25.44 +0:00.28
8th Keller, Nicolas (7.64) 0:28.31 0:28.52 -0:00.21
9th Digrado, Jared (7.56) 0:30.10 0:27.37 +0:02.73
10th Tran, Carden (7.87) 0:30.43 0:32.47 -0:02.04
11th Loo, Kanoa (7.95) 0:31.56 0:39.31 -0:07.75
12th Tran, Logan (7.96) 0:33.69
13th Bayan, Aaron (8.4) 0:34.10 0:42.19 -0:08.09
14th Carpenter, Caden (7.31) 0:47.91
15th Cho, Andrew (7.54) 0:48.56 0:55.33 -0:06.77
16th Endo, Yuushi (7.42) 0:53.31
================================================================================
Event #59  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kim, Claire (9.86) 0:16.84 0:17.59 -0:00.75
2nd Mcdade, Olivia (9.4) 0:26.47
================================================================================
Event #60  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Fitt, Thomas (9.8) 0:16.37 0:15.50 +0:00.87
2nd Hanson, Aidan (10.14) 0:24.87
================================================================================
Event #61  Girls  7&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Kashima, Kayla (6.98) 0:51.81 1:10.19 -0:18.38
2nd Tahmasbi, Rodin (7.88) 1:01.15 0:59.97 +0:01.18
3rd Nandakumar, Anika (7.26) 1:05.03
4th Tjia, Julia (7.72) 1:08.71 1:10.15 -0:01.44
5th Giventer, Mia (6.07) 1:10.94 1:06.47 +0:04.47
6th Tanasescu, Semiramis (7.97) 1:13.09 1:09.44 +0:03.65
7th Berg, Cassidy (7.71) 1:18.03 1:13.22 +0:04.81
8th Kailiponi, Ayla (5.38) 1:30.41 1:25.16 +0:05.25
9th Narenthiran, Aarani (5.48) 1:31.25 1:36.75 -0:05.50
10th Kao, Cassidy (6.44) 1:38.79
11th Schafer, Iris (5.44) 1:39.84
12th Riley, Alexia (6.59) 1:49.56 1:46.53 +0:03.03
13th Tamang, Lizzie (5.4) 1:54.97
14th Cook, Isabella (3.51) 2:29.44
================================================================================
Event #62  Boys  7&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Chang, Joey (7.44) 0:40.63
3rd Sumino, Cole (7.05) 0:53.12 0:46.40 +0:06.72
4th Cheong, Ian (7.57) 1:00.59 0:57.38 +0:03.21
5th Keller, Nicolas (7.64) 1:01.78 1:02.11 -0:00.33
6th Tran, Carden (7.87) 1:14.90
7th Hughes, Benjamin (6.67) 1:19.28 1:14.87 +0:04.41
================================================================================
Event #63  Girls  08-10  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Dickstein, Jenna (10.46) 0:40.09 0:42.00 -0:01.91
2nd Magwood, Riley (8.55) 0:40.69 0:43.96 -0:03.27
3rd Kim, Claire (9.86) 0:41.71 0:41.97 -0:00.26
4th Kerr, Trinity (10.03) 0:44.07
5th Mcdade, Olivia (9.4) 1:02.50
================================================================================
Event #64  Boys  08-10  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Becker, Matt (9.35) 0:33.35 0:33.68 -0:00.33
2nd Fitt, Thomas (9.8) 0:36.78 0:33.56 +0:03.22
3rd Leach, Bryce (8.59) 0:51.25 0:40.22 +0:11.03
4th Kim, Benjamin (10.02) 0:54.84
5th Brewer, Nolan (10.18) 0:58.56 0:56.13 +0:02.43
6th Eldridge, Presley (8.59) 1:05.34
================================================================================
Event #65  Girls  11-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Megan (11.48) 0:37.53 0:37.97 -0:00.44
2nd Bui, Sammie (11.4) 0:46.65 0:40.94 +0:05.71
================================================================================
Event #66  Boys  11-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Prev Best Time +/- best
1st Cheong, Ethan (12.53) 0:35.12 0:36.41 -0:01.29
2nd Brewer, Maxwell (12.93) 0:53.44 0:54.81 -0:01.37