November 14, 2009

11/14/2009  Swim Competition
Total Participants Checked-In : 115
Event #1  Girls  Open  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Lew, Chloe (8.33) 1:47.25 1:47.25
2nd Smith, Andrea (6.83) 1:50.89 1:50.89 -0:03.70
3rd Johnstone, Laura (7.99) 1:52.06 1:52.06 -0:05.67
4th Blyn, Rebecca (9.08) 2:07.53 2:00.92 +0:06.61
5th Wong, Kai (6.41) 2:39.95 2:31.00 +0:08.95
================================================================================
Event #2  Boys  Open  100yd  Individual Medley
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Shen, Alex (9.49) 1:46.00 1:46.00 -0:03.23
2nd Burica, Matthew (9.49) 2:28.00 2:24.16 +0:03.84
================================================================================
Event #3  Girls  03-04  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Bever, Milan (4.66) 1:04.80 0:58.20 +0:06.60
================================================================================
Event #5  Girls  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Smith, Andrea (6.83) 0:22.19 0:22.17 +0:00.02
2nd Tran, Kaylee (6.91) 0:25.00 0:25.00 -0:01.67
3rd Le, Jessica (6.33) 0:26.54 0:26.54
4th Harita, Elizabeth (5.58) 0:36.03 0:34.52 +0:01.51
5th Johnstone, Elaine (6.33) 0:38.09 0:33.80 +0:04.29
6th Waddell, Charlotte (6.24) 0:38.22 0:37.55 +0:00.67
7th Smith, Aria (5.83) 0:42.31 0:42.31 -0:08.72
8th Wong, Kai (6.41) 0:42.97 0:32.23 +0:10.74
9th Cook, Yuna (6.58) 0:44.41 0:42.73 +0:01.68
10th Nguyen, Holly (6.83) 0:46.43 0:42.36 +0:04.07
11th Fukumoto, Alyssa (6.58) 0:47.00 0:44.30 +0:02.70
12th Aguirre, Victoria (6.08) 0:47.08 0:38.77 +0:08.31
================================================================================
Event #6  Boys  05-06  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Waddell, Zachary (6.24) 0:28.25 0:28.25 -0:00.23
2nd Lee, Ethan (5.99) 0:28.98 0:28.98 -0:02.16
3rd Cernich, Kai (5.99) 0:33.97 0:33.18 +0:00.79
4th Lim, Marco (6.83) 0:35.52 0:28.46 +0:07.06
5th Jang, Andrew (6.83) 0:36.48 0:36.48 -0:01.48
6th Cousins, Liam (6.41) 0:44.47 0:44.47
7th Mendiratta, Manan (6.16) 0:44.55 0:42.73 +0:01.82
8th Harlan, Ethan (6.33) 0:45.92 0:45.92
================================================================================
Event #7  Girls  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Schindler, Madilyn (6.99) 0:27.34 0:27.34 -0:00.62
2nd Nguyen, Melina (8.58) 0:29.93 0:29.93 -0:01.98
3rd Ferrell, Aurora (7.66) 0:32.31 0:31.78 +0:00.53
4th Yang, Alison (7.33) 0:34.00 0:34.00
5th Lee, Esther (7.66) 0:39.56 0:32.27 +0:07.29
================================================================================
Event #8  Boys  07-08  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Lee, Daniel (8.58) 0:26.85 0:26.85 -0:00.94
2nd Tikhonov, Daniel (8.99) 0:31.12 0:28.59 +0:02.53
3rd Kashani, Timothy (7.08) 0:33.65 0:33.65 -0:04.10
4th Twist, Koby (7.16) 0:40.18 0:40.18 -0:19.23
5th Fawaz, Nabil (7.16) 1:01.28 1:01.28
================================================================================
Event #9  Girls  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Djen, Sophie (8.99) 0:25.25 0:24.88 +0:00.37
2nd Garcia, Emma (10.24) 0:28.14 0:27.96 +0:00.18
3rd Blyn, Rebecca (9.08) 0:30.32 0:29.23 +0:01.09
4th Cason, Taylor (10.08) 0:30.97 0:30.00 +0:00.97
================================================================================
Event #10  Boys  09-10  25yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Lee, Benjamin (9.74) 0:28.50 0:28.50
2nd Arockiaraj, Rahul (9.24) 0:32.59 0:30.05 +0:02.54
================================================================================
Event #11  Girls  10&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Lew, Chloe (8.33) 0:47.88 0:47.88 -0:09.41
2nd Smith, Andrea (6.83) 0:53.62 0:53.62 -0:02.55
3rd Johnstone, Laura (7.99) 0:54.82 0:51.84 +0:02.98
4th Le, Jessica (6.33) 0:59.88 0:59.88
5th Anderson, Zara (9.91) 1:02.63 1:02.63
================================================================================
Event #12  Boys  10&U  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Shen, Alex (9.49) 0:56.73 0:55.39 +0:01.34
2nd Lee, Daniel (8.58) 1:02.67 1:02.67
3rd Cernich, Kai (5.99) 1:16.47 1:15.60 +0:00.87
4th Kashani, Timothy (7.08) 1:29.41 1:29.41 -0:24.04
================================================================================
Event #14  Boys  11-16  50yd  Butterfly
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Patierno, Tommy (11.16) 1:08.50 1:08.50
================================================================================
Event #17  Girls  03-04  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Stenta, Kate (4.83) 0:41.23 0:41.23
2nd Lin, Amelia (4.99) 0:47.14 0:47.14
3rd Bever, Milan (4.66) 0:57.25 0:38.59 +0:18.66
4th Nguyen, Hayley (3.33) 1:08.16 1:08.16
5th Fukumoto, Lauren (3.99) 1:10.16 1:10.16
6th Giventer, Mia (3.66) 1:27.27 1:24.81 +0:02.46
7th Schlechter, Jillian (4.74) 1:41.09 1:41.09
================================================================================
Event #18  Boys  03-04  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Birozy, Brendan (4.74) 0:52.19 0:46.61 +0:05.58
2nd Morales, Dominic (4.08) 0:56.33 0:56.33
3rd Chin, Noah (4.58) 0:57.97 0:57.02 +0:00.95
4th Loh, Ian (4.33) 1:02.69 1:00.63 +0:02.06
5th Euper, Casey (3.41) 1:11.52 1:11.52
6th Lopez, Santiago (4.33) 1:22.16 1:16.31 +0:05.85
================================================================================
Event #19  Girls  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Smith, Andrea (6.83) 0:23.97 0:23.97 -0:00.33
2nd Tran, Kaylee (6.91) 0:30.20 0:28.34 +0:01.86
3rd Nguyen, Holly (6.83) 0:30.75 0:30.75 -0:00.45
4th Johnstone, Elaine (6.33) 0:31.84 0:30.42 +0:01.42
5th Wong, Kai (6.41) 0:31.95 0:29.32 +0:02.63
6th Smith, Aria (5.83) 0:33.59 0:33.59 -0:02.50
7th Birozy, Kaela (6.91) 0:34.06 0:31.10 +0:02.96
8th Waddell, Charlotte (6.24) 0:34.97 0:33.63 +0:01.34
9th Fu, Amelie (5.24) 0:34.98 0:33.78 +0:01.20
10th Harita, Elizabeth (5.58) 0:39.58 0:38.05 +0:01.53
11th Fukumoto, Alyssa (6.58) 0:41.41 0:33.91 +0:07.50
12th Aguirre, Victoria (6.08) 0:42.45 0:33.95 +0:08.50
13th Treska, Jessica (6.58) 0:42.70 0:36.67 +0:06.03
14th Guddeti, Shreya (6.91) 0:44.84 0:44.84
15th Zhou, Raelene (5.41) 0:45.40 0:45.40
16th Atef, Azita (5.66) 0:45.64 0:45.64 -0:12.78
17th Cook, Yuna (6.58) 0:46.00 0:35.16 +0:10.84
18th Price, Kiara (5.08) 0:46.75 0:46.75 -0:21.78
19th Lee, Corina (5.66) 0:48.23 0:48.23 -0:09.73
20th Wong, Chloe (6.33) 0:56.91 0:49.03 +0:07.88
21st Guddeti, Shailey (5.49) 0:57.08 0:57.08
22nd Chohan, Aafiyah (6.08) 1:11.06 1:11.06
23rd Kausen, Samantha (5.08) 1:15.57 1:15.57
================================================================================
Event #20  Boys  05-06  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Waddell, Zachary (6.24) 0:31.69 0:27.66 +0:04.03
2nd Jang, Andrew (6.83) 0:31.89 0:31.89 -0:03.97
3rd Lee, Ethan (5.99) 0:32.41 0:32.22 +0:00.19
4th Cernich, Kai (5.99) 0:34.31 0:32.92 +0:01.39
5th Harlan, Ethan (6.33) 0:37.78 0:37.78 -0:01.10
6th Yu, Alex (6.74) 0:38.56 0:38.56
7th Mendiratta, Manan (6.16) 0:40.71 0:40.71 -0:01.32
8th Nguyen, Jason (5.33) 0:44.75 0:44.75 -0:10.50
9th Barkhozia, Andre (6.99) 0:45.16 0:35.44 +0:09.72
10th Lim, Marco (6.83) 0:45.34 0:34.28 +0:11.06
11th Treska, Jake (6.58) 0:50.92 0:48.50 +0:02.42
12th Mercado, Daniel (6.41) 0:51.41 0:51.41
13th Euper, Cal (5.58) 1:05.06 1:05.06 -0:04.94
14th Kumar, Anish (5.41) 1:11.13 1:11.13
15th Chow, Caden (6.16) 1:13.98 0:57.97 +0:16.01
16th Sakaeda, Nathan (5.66) 1:30.44 1:25.70 +0:04.74
================================================================================
Event #21  Girls  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Johnstone, Laura (7.99) 0:25.70 0:23.94 +0:01.76
2nd Nguyen, Melina (8.58) 0:26.95 0:23.14 +0:03.81
3rd Ferrell, Aurora (7.66) 0:27.13 0:26.62 +0:00.51
4th Schindler, Madilyn (6.99) 0:30.75 0:23.95 +0:06.80
5th Yang, Alison (7.33) 0:31.90 0:31.90
6th Lee, Esther (7.66) 0:32.38 0:31.98 +0:00.40
================================================================================
Event #22  Boys  07-08  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Stenta, Will (7.99) 0:20.69 0:20.69
2nd Zhou, Rick (8.74) 0:33.31 0:33.31
3rd Lee, Daniel (8.58) 0:34.61 0:29.72 +0:04.89
4th Kashani, Timothy (7.08) 0:37.36 0:34.72 +0:02.64
5th Pettit, Logan (8.58) 0:38.16 0:38.16
6th Twist, Koby (7.16) 0:40.65 0:40.65 -0:02.65
7th Yin, Ethan (7.58) 0:43.62 0:41.64 +0:01.98
8th Bradford, Joshua (7.49) 1:01.67 0:56.92 +0:04.75
9th Fawaz, Nabil (7.16) 1:15.62 0:52.38 +0:23.24
================================================================================
Event #23  Girls  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Crescitelli, Natalia (10.49) 0:25.02 0:25.02 -0:01.10
2nd Garcia, Emma (10.24) 0:25.50 0:25.50 -0:00.88
3rd Cason, Taylor (10.08) 0:28.84 0:28.84 -0:01.99
4th Djen, Sophie (8.99) 0:28.91 0:27.00 +0:01.91
5th Blyn, Rebecca (9.08) 0:31.95 0:27.91 +0:04.04
6th Rauda-trout, Maya (9.24) 0:32.95 0:32.95
7th Ellefson, Leah (10.99) 0:46.31 0:46.31 -0:03.56
================================================================================
Event #24  Boys  09-10  25yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Lee, Benjamin (9.74) 0:28.97 0:24.02 +0:04.95
2nd Arockiaraj, Rahul (9.24) 0:29.35 0:29.35 -0:00.92
================================================================================
Event #25  Girls  10&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Lew, Chloe (8.33) 0:49.75 0:49.75
2nd Smith, Andrea (6.83) 0:52.97 0:52.97 -0:00.64
3rd Schindler, Madilyn (6.99) 0:56.00 0:54.64 +0:01.36
4th Tran, Kaylee (6.91) 1:02.92 1:02.92 -0:03.91
5th Ferrell, Aurora (7.66) 1:03.19 1:03.13 +0:00.06
6th Blyn, Rebecca (9.08) 1:05.78 1:01.89 +0:03.89
7th Wong, Kai (6.41) 1:18.75 1:08.55 +0:10.20
8th Guddeti, Shreya (6.91) 1:20.44 1:20.44
9th Waddell, Charlotte (6.24) 1:20.45 1:20.45
10th Treska, Jessica (6.58) 1:34.75 1:09.00 +0:25.75
================================================================================
Event #26  Boys  10&U  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Shen, Alex (9.49) 0:51.84 0:51.84 -0:00.96
2nd Tikhonov, Daniel (8.99) 1:02.39 1:02.39
3rd Waddell, Zachary (6.24) 1:08.36 1:08.36
4th Burica, Matthew (9.49) 1:10.64 1:10.64 -0:03.95
5th Kashani, Timothy (7.08) 1:24.06 1:18.22 +0:05.84
6th Yin, Ethan (7.58) 1:37.03 1:37.03
7th Treska, Jake (6.58) 1:43.09 1:43.09
================================================================================
Event #28  Boys  11-16  50yd  Back Stroke
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Patierno, Tommy (11.16) 1:08.27 1:08.27
================================================================================
Event #31  Girls  03-04  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Bever, Milan (4.66) 0:53.59 0:53.25 +0:00.34
================================================================================
Event #32  Boys  03-04  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Birozy, Brendan (4.74) 0:56.33 0:51.95 +0:04.38
2nd Morales, Dominic (4.08) 1:00.00 1:00.00
3rd Barkhozia, Jiovanni (4.91) 1:18.88 1:18.88
4th Chin, Noah (4.58) 1:57.03 1:57.03
================================================================================
Event #33  Girls  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Smith, Andrea (6.83) 0:26.84 0:25.14 +0:01.70
2nd Le, Jessica (6.33) 0:31.25 0:31.25
3rd Tran, Kaylee (6.91) 0:32.10 0:32.10 -0:03.76
4th Waddell, Charlotte (6.24) 0:34.06 0:34.06 -0:01.30
5th Johnstone, Elaine (6.33) 0:36.59 0:36.52 +0:00.07
6th Wong, Kai (6.41) 0:37.35 0:34.94 +0:02.41
7th Muldowney, Julia (6.74) 0:37.86 0:37.86 -0:10.27
8th Birozy, Kaela (6.91) 0:39.56 0:36.27 +0:03.29
9th Nguyen, Holly (6.83) 0:40.56 0:40.56 -0:00.85
10th Harita, Elizabeth (5.58) 0:41.94 0:41.92 +0:00.02
11th Atef, Azita (5.66) 0:43.45 0:43.45 -0:37.78
12th Cook, Yuna (6.58) 0:45.16 0:44.69 +0:00.47
13th Fukumoto, Alyssa (6.58) 0:45.52 0:43.83 +0:01.69
14th Fu, Amelie (5.24) 0:46.07 0:46.07 -0:17.95
15th Smith, Aria (5.83) 0:54.32 0:52.80 +0:01.52
16th Kausen, Samantha (5.08) 0:59.91 0:59.91
17th Treska, Jessica (6.58) 1:00.77 0:54.26 +0:06.51
================================================================================
Event #34  Boys  05-06  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Waddell, Zachary (6.24) 0:29.06 0:29.06 -0:00.97
2nd Jang, Andrew (6.83) 0:34.78 0:34.78 -0:01.11
3rd Cernich, Kai (5.99) 0:35.69 0:35.69 -0:03.98
4th Cousins, Liam (6.41) 0:39.28 0:36.00 +0:03.28
5th Lee, Ethan (5.99) 0:42.08 0:40.52 +0:01.56
6th Harlan, Ethan (6.33) 0:45.52 0:45.52 -0:08.23
7th Mendiratta, Manan (6.16) 0:46.97 0:44.11 +0:02.86
8th Lim, Marco (6.83) 0:48.44 0:48.44 -0:03.74
9th Barkhozia, Andre (6.99) 0:49.23 0:46.73 +0:02.50
10th Chow, Caden (6.16) 0:52.23 0:52.23 -0:22.44
11th Yu, Alex (6.74) 0:53.28 0:53.28
12th Treska, Jake (6.58) 1:04.62 0:53.66 +0:10.96
13th Nguyen, Jason (5.33) 1:12.83 1:12.83
14th Euper, Cal (5.58) 1:13.69 1:13.69
================================================================================
Event #35  Girls  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Johnstone, Laura (7.99) 0:27.31 0:27.03 +0:00.28
2nd Schindler, Madilyn (6.99) 0:29.86 0:28.92 +0:00.94
3rd Nguyen, Melina (8.58) 0:30.43 0:30.43 -0:02.37
4th Lee, Esther (7.66) 0:31.56 0:31.56 -0:03.64
5th Yang, Alison (7.33) 0:36.80 0:36.80
6th Ferrell, Aurora (7.66) 0:37.69 0:35.61 +0:02.08
7th Edwards, Madeleine (7.41) 0:57.55 0:45.25 +0:12.30
================================================================================
Event #36  Boys  07-08  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Stenta, Will (7.99) 0:25.69 0:25.69
2nd Kashani, Timothy (7.08) 0:36.32 0:36.32 -0:05.48
3rd Twist, Koby (7.16) 0:41.00 0:41.00 -0:00.16
4th Pettit, Logan (8.58) 0:50.00 0:50.00
5th Fawaz, Nabil (7.16) 0:57.41 0:57.41 -0:05.06
================================================================================
Event #37  Girls  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Dinc, Alara (10.74) 0:24.16 0:24.16 -0:01.53
2nd Tanner, Veronica (10.91) 0:25.50 0:25.50
3rd Crescitelli, Natalia (10.49) 0:27.25 0:27.25 -0:02.83
4th Blyn, Rebecca (9.08) 0:29.91 0:29.83 +0:00.08
5th Djen, Sophie (8.99) 0:30.08 0:30.08 -0:03.42
6th Cason, Taylor (10.08) 0:33.08 0:33.08 -0:00.22
7th Ellefson, Leah (10.99) 0:41.48 0:41.48 -0:05.74
8th Rauda-trout, Maya (9.24) 0:48.09 0:48.09
================================================================================
Event #38  Boys  09-10  25yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Anderson, Josh (9.91) 0:32.22 0:32.22
2nd Lee, Benjamin (9.74) 0:34.25 0:31.20 +0:03.05
3rd Arockiaraj, Rahul (9.24) 0:35.05 0:34.84 +0:00.21
================================================================================
Event #39  Girls  10&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Dinc, Alara (10.74) 0:56.34 0:56.34
2nd Smith, Andrea (6.83) 0:59.16 0:57.17 +0:01.99
3rd Johnstone, Laura (7.99) 0:59.50 0:58.81 +0:00.69
4th Anderson, Zara (9.91) 0:59.88 0:59.41 +0:00.47
5th Blyn, Rebecca (9.08) 1:03.13 1:03.13
6th Le, Jessica (6.33) 1:05.78 1:05.78
7th Tran, Kaylee (6.91) 1:10.41 1:10.41 -0:04.67
8th Waddell, Charlotte (6.24) 1:15.12 1:15.12 -0:01.10
9th Johnstone, Elaine (6.33) 1:27.03 1:20.03 +0:07.00
10th Harita, Elizabeth (5.58) 1:31.34 1:31.34 -0:07.82
11th Wong, Kai (6.41) 1:32.06 1:32.06 -0:08.47
================================================================================
Event #40  Boys  10&U  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Shen, Alex (9.49) 0:57.41 0:55.70 +0:01.71
2nd Burica, Matthew (9.49) 1:00.78 1:00.78 -0:04.78
3rd Waddell, Zachary (6.24) 1:05.30 1:05.30 -0:01.26
4th Tikhonov, Daniel (8.99) 1:08.75 1:08.75 -0:02.22
5th Jang, Andrew (6.83) 1:15.90 1:15.90
6th Kashani, Timothy (7.08) 1:20.44 1:20.44 -0:26.75
7th Ni, Anton (7.66) 2:08.88 2:08.88
================================================================================
Event #41  Girls  11-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Jurado, Aimee (12.74) 0:45.55 0:45.55
================================================================================
Event #42  Boys  11-16  50yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Patierno, Tommy (11.16) 1:07.52 1:04.91 +0:02.61
================================================================================
Event #43  Girls  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Anderson, Zara (9.91) 2:08.72 2:08.72 -0:05.93
2nd Tran, Kaylee (6.91) 2:28.81 2:28.81
================================================================================
Event #44  Boys  Open  100yd  Breast Stroke
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Li, Alex (8.99) 2:08.34 2:08.34
2nd Burica, Matthew (9.49) 2:26.30 2:24.61 +0:01.69
3rd Anderson, Josh (9.91) 2:47.74 2:47.74
================================================================================
Event #45  Girls  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Anderson, Zara (9.91) 1:22.06 1:22.06
2nd Tran, Kaylee (6.91) 2:06.06 2:06.06 -0:15.00
================================================================================
Event #46  Boys  Open  100yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Li, Alex (8.99) 1:58.75 1:58.75
2nd Anderson, Josh (9.91) 2:11.50 2:04.27 +0:07.23
================================================================================
Event #47  Girls  03-04  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Stenta, Kate (4.83) 0:35.16 0:35.16
2nd Bever, Milan (4.66) 0:42.17 0:42.17 -0:00.70
3rd Lin, Amelia (4.99) 0:48.60 0:48.60
4th Fukumoto, Lauren (3.99) 0:59.75 0:59.75
5th Nguyen, Hayley (3.33) 1:04.96 1:04.96
6th Lai, Emily (4.66) 1:13.44 1:13.44
7th Giventer, Mia (3.66) 1:14.55 1:14.55 -0:01.50
8th Smith, Eliana (3.16) 1:58.80 1:58.80
9th Gabriel, Anna (3.08) 2:59.35 2:59.35
================================================================================
Event #48  Boys  03-04  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Barkhozia, Jiovanni (4.91) 0:47.45 0:47.45 -0:06.96
2nd Birozy, Brendan (4.74) 0:48.05 0:45.00 +0:03.05
3rd Chin, Noah (4.58) 0:56.97 0:49.78 +0:07.19
4th Morales, Dominic (4.08) 0:57.69 0:57.69 -0:08.94
5th Wink, Brandon (3.24) 1:00.36 1:00.36
6th Loh, Ian (4.33) 1:02.25 1:00.84 +0:01.41
7th Euper, Casey (3.41) 2:26.47 1:31.22 +0:55.25
================================================================================
Event #49  Girls  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Smith, Andrea (6.83) 0:19.48 0:19.48 -0:00.32
2nd Le, Jessica (6.33) 0:23.80 0:23.80
3rd Wong, Kai (6.41) 0:24.42 0:23.73 +0:00.69
4th Tran, Kaylee (6.91) 0:24.92 0:23.59 +0:01.33
5th Johnstone, Elaine (6.33) 0:28.45 0:26.97 +0:01.48
6th Nguyen, Holly (6.83) 0:28.84 0:28.84 -0:00.93
7th Muldowney, Julia (6.74) 0:29.44 0:29.44 -0:14.74
8th Smith, Aria (5.83) 0:29.72 0:29.72 -0:00.37
9th Fu, Amelie (5.24) 0:30.34 0:29.75 +0:00.59
10th Birozy, Kaela (6.91) 0:31.84 0:30.53 +0:01.31
11th Guddeti, Shreya (6.91) 0:32.06 0:32.06
12th Harita, Elizabeth (5.58) 0:32.25 0:31.22 +0:01.03
13th Waddell, Charlotte (6.24) 0:32.27 0:30.34 +0:01.93
14th Cook, Yuna (6.58) 0:32.72 0:29.05 +0:03.67
15th Wink, Madeline (5.58) 0:35.11 0:35.11
16th Tanartkit, Skylar (5.41) 0:40.50 0:40.50
17th Biagiotti, Lauren (5.58) 0:41.67 0:41.67 -0:00.38
18th Chohan, Aafiyah (6.08) 0:42.37 0:42.37
19th Fukumoto, Alyssa (6.58) 0:43.40 0:36.17 +0:07.23
20th Treska, Jessica (6.58) 0:44.20 0:42.86 +0:01.34
21st Guddeti, Shailey (5.49) 0:44.59 0:44.59
22nd Atef, Azita (5.66) 0:45.47 0:45.47 -0:14.64
23rd Kausen, Samantha (5.08) 0:48.60 0:48.60
24th Lee, Corina (5.66) 0:49.85 0:49.85 -0:31.24
25th Zhou, Raelene (5.41) 0:50.40 0:50.40
26th Blyn, Danielle (5.16) 0:53.11 0:53.11 -0:16.80
27th Price, Kiara (5.08) 0:54.62 0:45.27 +0:09.35
================================================================================
Event #50  Boys  05-06  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Lee, Ethan (5.99) 0:25.05 0:25.05 -0:03.60
2nd Lim, Marco (6.83) 0:25.06 0:25.06 -0:05.63
3rd Waddell, Zachary (6.24) 0:25.16 0:24.34 +0:00.82
4th Jang, Andrew (6.83) 0:26.28 0:26.28 -0:02.96
5th Cernich, Kai (5.99) 0:29.69 0:27.79 +0:01.90
6th Cousins, Liam (6.41) 0:32.48 0:29.93 +0:02.55
7th Yu, Alex (6.74) 0:34.89 0:34.89
8th Trowbridge, Jack (6.99) 0:34.91 0:34.91 -0:03.42
9th Golden, Jake (6.33) 0:35.22 0:35.22 -0:04.40
10th Nguyen, Jason (5.33) 0:35.77 0:35.77 -0:32.76
11th Harlan, Ethan (6.33) 0:40.23 0:38.84 +0:01.39
12th Mercado, Daniel (6.41) 0:41.11 0:41.11
13th Mendiratta, Manan (6.16) 0:42.61 0:36.34 +0:06.27
14th Chow, Caden (6.16) 0:43.00 0:43.00 -0:03.42
15th Barkhozia, Andre (6.99) 0:50.06 0:37.15 +0:12.91
16th Euper, Cal (5.58) 0:51.87 0:40.98 +0:10.89
17th Sakaeda, Nathan (5.66) 0:56.22 0:56.22 -0:02.63
18th Kumar, Anish (5.41) 1:00.78 1:00.78
================================================================================
Event #51  Girls  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Collin, Julia (8.49) 0:20.62 0:20.62
2nd Johnstone, Laura (7.99) 0:21.50 0:21.07 +0:00.43
3rd Nguyen, Melina (8.58) 0:23.14 0:23.14 -0:00.76
4th Schindler, Madilyn (6.99) 0:24.91 0:23.78 +0:01.13
5th Yang, Alison (7.33) 0:25.44 0:25.44
6th Ferrell, Aurora (7.66) 0:25.77 0:25.77 -0:00.95
7th Edwards, Madeleine (7.41) 0:28.03 0:28.03 -0:07.56
8th Lee, Esther (7.66) 0:34.75 0:34.75 -0:04.78
9th Gundapaneni, Shreya (7.08) 0:36.50 0:36.50
================================================================================
Event #52  Boys  07-08  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Jurado, Nathan (8.16) 0:17.93 0:17.93
2nd Stenta, Will (7.99) 0:19.95 0:19.95
3rd Tikhonov, Daniel (8.99) 0:24.69 0:24.69 -0:00.59
4th Lee, Daniel (8.58) 0:25.47 0:25.47 -0:01.47
5th Kashani, Timothy (7.08) 0:28.04 0:27.40 +0:00.64
6th Zhou, Rick (8.74) 0:28.64 0:28.64
7th Ni, Anton (7.66) 0:33.70 0:33.70
8th Twist, Koby (7.16) 0:35.16 0:35.16 -0:02.48
9th Long, Caden (8.58) 0:35.69 0:35.69
10th Yin, Ethan (7.58) 0:36.47 0:36.47 -0:11.08
11th Pettit, Logan (8.58) 0:38.91 0:34.62 +0:04.29
12th Fawaz, Nabil (7.16) 0:49.19 0:39.41 +0:09.78
13th Bradford, Joshua (7.49) 1:03.55 0:33.64 +0:29.91
================================================================================
Event #53  Girls  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Dinc, Alara (10.74) 0:20.75 0:20.75 -0:04.04
2nd Crescitelli, Natalia (10.49) 0:21.77 0:20.06 +0:01.71
3rd Tanner, Veronica (10.91) 0:22.55 0:22.55 -0:09.62
4th Blyn, Rebecca (9.08) 0:24.20 0:22.31 +0:01.89
5th Cason, Taylor (10.08) 0:26.53 0:25.03 +0:01.50
6th Rauda-trout, Maya (9.24) 0:31.24 0:31.24
7th Ellefson, Leah (10.99) 0:40.60 0:37.67 +0:02.93
================================================================================
Event #54  Boys  09-10  25yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Arockiaraj, Rahul (9.24) 0:27.37 0:27.05 +0:00.32
================================================================================
Event #55  Girls  10&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Lew, Chloe (8.33) 0:40.50 0:40.50 -0:02.08
2nd Smith, Andrea (6.83) 0:45.09 0:45.09 -0:01.97
3rd Johnstone, Laura (7.99) 0:46.65 0:46.65 -0:00.22
4th Dinc, Alara (10.74) 0:47.06 0:47.06
5th Djen, Sophie (8.99) 0:50.58 0:50.58 -0:01.42
6th Crescitelli, Natalia (10.49) 0:51.97 0:51.97
7th Le, Jessica (6.33) 0:52.53 0:52.53
8th Garcia, Emma (10.24) 0:55.33 0:53.52 +0:01.81
9th Tran, Kaylee (6.91) 0:58.09 0:58.09 -0:02.19
10th Blyn, Rebecca (9.08) 0:58.72 0:55.12 +0:03.60
11th Anderson, Zara (9.91) 0:59.19 0:55.30 +0:03.89
12th Ferrell, Aurora (7.66) 1:02.94 1:02.94
13th Johnstone, Elaine (6.33) 1:05.61 1:03.83 +0:01.78
14th Waddell, Charlotte (6.24) 1:07.70 1:07.70 -0:01.19
15th Wong, Kai (6.41) 1:09.94 1:00.92 +0:09.02
16th Harita, Elizabeth (5.58) 1:16.83 1:16.83 -0:00.47
17th Guddeti, Shreya (6.91) 1:18.60 1:18.60
================================================================================
Event #56  Boys  10&U  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Shen, Alex (9.49) 0:42.88 0:42.88 -0:04.98
2nd Lujan, David (9.08) 0:49.11 0:49.11
3rd Jang, Andrew (6.83) 0:57.27 0:57.27
4th Lee, Daniel (8.58) 0:58.48 0:58.48
5th Anderson, Josh (9.91) 1:04.78 1:04.78
6th Burica, Matthew (9.49) 1:06.08 1:03.53 +0:02.55
7th Waddell, Zachary (6.24) 1:06.77 0:56.48 +0:10.29
8th Kashani, Timothy (7.08) 1:07.77 1:07.77 -0:06.40
9th Cernich, Kai (5.99) 1:09.49 1:04.97 +0:04.52
10th Cousins, Liam (6.41) 1:17.77 1:17.77 -0:00.33
11th Yin, Ethan (7.58) 1:26.18 1:26.18
================================================================================
Event #57  Girls  11-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Desai, Priya (12.33) 0:41.61 0:41.61
2nd Chen, Joshua (11.66) 0:50.20 0:50.20
================================================================================
Event #58  Boys  11-16  50yd  Freestyle
Place Name Age Final Time Best Time +/- best
1st Patierno, Tommy (11.16) 1:02.16 1:02.16